Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28401) kali válasza sharkshock (#28399) üzenetére


kali
legenda

persze...
itt csak erőltetett linksys reklámozás megy, egy felhasználó, rengeteg - párhuzamos - regisztrációval, ami azért is csúnya, mert szakmailag segíteni nem, csak a reklámozni - vagy - képes...
ezzel részemről az lett elérve, hogy ahová csak tudok, asus és netgear eszközőket viszek, ha többet szánnak rá, tp-link ha olcsóbb kell, de a linksys csak azért sem - pedig jó -, de a magam részéről így tiltakozom a reklámozásotok ellen! :)
nem nekem van problémám; link
többször kérdeztem én is linksys routeres specifikációt a másik regisztrációtól, de egyszer sem érkezett válasz!?!?

[ Szerkesztve ]

(#28402) mezis válasza sharkshock (#28399) üzenetére


mezis
nagyúr

"hátha tudok valami okosat mondani"
Az ki van zárva ! ;]

mezis

(#28403) bacus válasza kali (#28401) üzenetére


bacus
őstag

Szerintem meg hagyjátok a hitvitát, mindegyik jó lehet adott feladatra, de pl. szerintem mind gagyik. Én ezeket dobálom ki és cserélgetem ki az igényes (általában nem HOME, hanem Small Office) ügyfeleknek.

És ha megkérdezi valaki mit nevezek gagyinak? Minden router ide tartozik, amit csak webes felületen lehet konfigurálni és/vagy nagyon limitált szabályt lehet benne felvenni, nem lehet benne scriptet irni, stb.

Van pl. egy remek ASUS RX3042H routerem két wan porttal, tényleg remek, pár hibától eltekintve:
-nem wifis (ez nem hiba, csak hiányosság)
-csak 20 dst-nat szabályt tudsz konfigurálni, pedig az a két wan porthoz nagyon kevés !

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#28404) kali válasza bacus (#28403) üzenetére


kali
legenda

én nem vitázom, mindig rászánt ősszeg függvébye, hogy mit javasolok/viszek valahová, nem vagyok elfogult, de adott tag sok regisztrációval csak linksys termékeket reklámoz már egy ideje, ráadásul minimális hozzáértés nélkül...

(#28405) bacus válasza kali (#28404) üzenetére


bacus
őstag

Az, hogy én mit javaslok nem csak a pénztől függ. Ott ahol van pénz még nem feltétlenül vetetek feleslegesen drága eszközt, ahol meg nincs pénz, csak igény, ott két lehetőség van, vagy meg lehet oldani valahogy olcsóbban, de funkcionálisan ugyan olyan jól és akkor kötök kompromisszumot, hogy több olcsóbb eszközből összerakom, vagy nem lehet jól megoldani és akkor nincs az az isten, hogy rávegyen, hogy bármi más helyettesitőt ajánljak.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#28406) kali válasza bacus (#28405) üzenetére


kali
legenda

nem is a feleslegesen drága cucc megvásárlásáról van szó, hanem ahol szűk a keret, ott nem feltétlenül jöhet szóba a gyártó "jobbsága", a hardver rovására!

(#28407) zgyorik


zgyorik
tag

Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek.
Van USR5430-as eszközöm és szeretnék vele rácsatlakozni a szomszéd rúterére Wifin keresztül és én meg lanon használni az eszközből az internetet,azonban az istennekse tudom beállítani és már kezd megölni az ideg. :W
Tudna nekem valaki segíteni?

(#28408) fater01


fater01
tag

Szép Napot!
Öreg vagyok már én az ilyenekhez és azt sem tudom hogy tegyem fel a kérdést. Kiolvastam már a szemeimet, de nem találom a választ.
Adott egy t-home adsl. A bejövő jelet a routerről vezetékkel elosztottuk három gépre. Az előző használatból megmaradt egy TP-link-es wi-fi router. Hogy lehetne megcsinálni, hogy legyen wi-fi a legtávolabbi gépen? A wi-fi-s modem és router a falak miatt nem látja egymást.

(#28409) mezis válasza fater01 (#28408) üzenetére


mezis
nagyúr

A legegyszerűbb UTP kábellel vinni minél közelebb a WiFi routert a legtávolabbi számítógéphez.

Ha ez nem lehetséges, akkor:
Modem pontos típusa ?
WiFi router pontos típusa (van-e repeater vagy WDS üzemmódja) ?

Szolgáltató routeréhez be tudsz jelentkezni ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#28410) bery08 válasza Fecogame (#28398) üzenetére


bery08
csendes tag

Nekem egy használhatatlan Belkin, eddig semmi megoldást nem találtam a problémára, szóval szerintem egy új router lesz.

(#28411) Marcika80 válasza KisBundi (#28050) üzenetére


Marcika80
tag

Hali! A netvadász készletet nézted már?! http://www.secron.hu/vadasz.html
nekem volt szerencsém ki próbálni, én nekem elég jó tapasztalataim vannak vele, persze itt vidékről kész csoda bármilyen hotspotot elérni," t-homos wifit el is értem vele" kísérletképpen rá kötöttem egy gps vevőt a pcre és így döbbenve néztem hogy igen messzire, volt úgy hogy ha elég magasan vagyok, 2kmetert is átvittem, keresés módban!. a Nyárra majd tervezek magamnak venni egyet megint, kiránduláskor jól jön majd.
:)

[ Szerkesztve ]

(#28412) Marcika80 válasza mezis (#28409) üzenetére


Marcika80
tag

Hali! van valami olyan megoldás is, hogy lan kábelt használsz mint hoszabito, és egy usb/lan toldó szerűséggel oldod meg a dolgot!

(#28413) fater01 válasza mezis (#28409) üzenetére


fater01
tag

ZTE tipusú modem: ZXV10 H201L
TP-LINK:TL-WR 641G
És olyan uzemmódok nincsenek.
Blidzs to blidzs van. Fonetikusan bocs.
Igen be tudok jelentkezni.

[ Szerkesztve ]

(#28414) fater01


fater01
tag

Bridge to bridge

(#28415) mezis válasza fater01 (#28414) üzenetére


mezis
nagyúr

Drótozás megoldható ?

mezis

(#28416) mezis válasza Marcika80 (#28412) üzenetére


mezis
nagyúr

Van. Én még nem használtam ilyet.

mezis

(#28417) fater01


fater01
tag

Megoldottuk? De a fúrást faragást akartuk elkerülni, ha már volt egy eszköz. A ház közepére tettük a routert, ahonnan minden wifi-s eszköz látja, de át kellett mindent vezetékelni, lassan aranybánya lenne a ház egy színesfém gyűjtőnek. Mindenesetre köszi a segítséget.

(#28418) mezis válasza fater01 (#28417) üzenetére


mezis
nagyúr

Én csak annyira gondoltam, hogy a ZTE-ből utp kábel a TP-Link egyik LAN portjába. (A TP-Link kerül a lakás távolabbi pontjába.)

mezis

(#28419) fater01 válasza mezis (#28418) üzenetére


fater01
tag

Ezt a megoldást próbáltuk, de a wifit így nem osztotta. Az átvezetékezés után egyébként így van bekötve, de csak vezetékes netet oszt két gépre.

[ Szerkesztve ]

(#28420) szilva91


szilva91
csendes tag

Sziasztok!

A következő lenne a problémám. Wifivel kapcsolódom az internetre. Internetezés közben, illetve internetes játéknál néha másodpercekre irtózatos módon lelassul az internet / megszakad a kapcsolat. A router és a pc között van 2 helység de a jelerősségem maximum (4-5) úgyhogy nem hiszem, hogy ez lenne a probléma. Illetve próbáltam más eszközökkel (laptop) és nem tapasztaltam hasonlót. Ott tölt rendesen a videó illetve nincs semmiféle akadás szóval a probléma valószínűleg nálam lesz.
A wifi router: TL- WR542G
USB wifi adapter: TL- WN722N
illetve win8 és az illesztőprogram egy kis csavarral lett telepítve: http://sgthp.hu/node/51

Mi okozhatja ezt? Fórumoztam már egy pár órát, de nem igazán találtam megoldást...

Köszönöm a segítséget.

(#28421) bacus válasza fater01 (#28419) üzenetére


bacus
őstag

Le kell tiltani a DHCP szervert, vagy átkapcsolni AP üzemmódra a routert.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#28422) mezis válasza fater01 (#28419) üzenetére


mezis
nagyúr

A TP-Link-et "hozzá állítottad" a meglévő routerhez ? (IP cím, DHCP=Off), meglévő routeren a TP-Link IP címének "hely"-et biztosítottál (DHCP tartomány szűkítése) ?

mezis

(#28423) Egon


Egon
nagyúr

Üdv!

Egy n-es wi-fi-vel rendelkező router (Asus RT-N16) és egy n-lite eszköz (WD TV Live Streaming) között, mekkora sebesség érhető el ténylegesen, optimális esetben (egy légtér)? 65-70 MBit lehet, vagy csak kevesebb?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#28424) LordX válasza Egon (#28423) üzenetére


LordX
veterán

Optimális esetben jó közel a maximális 150 Mbps-hez, én úgy átlagban annak 60%-át szoktam tippelni.

(#28425) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Sziasztok!

Segítség kellene:

Van egy ZTE ZXV10 H201L típusú voip/router/adsl modem cuccom a t-home-tól. A wifi-je nekem gyenge ezért vettem egy TP-Link-WR74IND wifi routert 8 dbi-s antennával.

Hogy tudnám azt megcsinálni, hogy a netet erről a tp-link routerről használjam?

Elnézést, ha láma a kérdés, de nem nagyon vagyok otthon a témában. :B

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#28426) czgabi76


czgabi76
tag

Üdv.
Van egy MikroTik R52H 350mW-os minipci-m amit most AP-ként használok,irányított antennával.

tudom hogy hülye kérdés de nem káros az egészségre az 350mW?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#28427) Rico45 válasza Gubek-Einste (#28396) üzenetére


Rico45
őstag

Köszi a választ! Veszem is :R

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#28428) Gubek-Einste válasza czgabi76 (#28426) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem jobban mint a többi de ez törvénytelen teljesítmény, az engedélyeztet 3,5-szerese.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28429) ferke72


ferke72
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni..win7 alatt dell e5520 notimmal kinlódok wifi csatlakozással..
felcsatlakozik bekapcsoláskor normálisan és miután más hálózatra mennék már nem akar felmászni..
linux van a gépen modemek routerek flottul mennek újratelepítettem a drivert ez sem oldotta meg sajnos a problémát.Igy biztos hogy szoftveresen van vmi nyűgje... :W
köszi :R

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#28430) StSanya válasza sharkshock (#28399) üzenetére


StSanya
őstag

"A használhatatlan gagyikhoz szokás 5-10 éves garanciát adni, hiszen valamivel azt is el kell adni."

Mint pl. RAM-ban Corsair, Kingston, ugye? :W

Ne beszélj már hülyeségeket.

Azért van sok TP-Link, mert:

1, olcsó
2, olcsó
3, olcsó
4, öt év gari (nem sok home / small office router ad ilyet)
5, van olyan supportja, mint az egyesek által védelmezett Linksys-nek, sőt... Más gyártónál meg ilyen sincs. :) Pl. Belkint hívogathatod router ügyben? Bár most majd biztosan, hiszen megvették a Cisco-tól a Linksys-t... :DDD

Mondom ezt úgy, hogy öreg WRT54GL-n Shibby féle Tomato-val csapatom a netet. Csak tudod a nagy többségnek a fenti pontokból az 1 - 2 - 3 pont a fontos.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#28431) LordX válasza StSanya (#28430) üzenetére


LordX
veterán

Don't feed the troll.

(#28433) czgabi76 válasza Gubek-Einste (#28428) üzenetére


czgabi76
tag

értem,akkor tehát nem káros?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#28434) mezis válasza ferke72 (#28429) üzenetére


mezis
nagyúr

Akkor Win7 vagy Linux vagy mind a kettőnél probléma ?

mezis

(#28435) Gubek-Einste válasza czgabi76 (#28433) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem
Egy mobilnak nagyon a sugárzása.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28436) bacus válasza czgabi76 (#28433) üzenetére


bacus
őstag

Mi a káros? Mert pl. ha eléteszel egy tojást és megfő, de ez a cél, akkor inkább hasznos :), ha meg előtte ülsz és sugározza a fejedet, hát akkor ez is egy dolog, amit majd a doki megkérdez miután agyrákot diagnosztizált...

-de mondja doktor úr, mitől lettem én rákos?
-dohányzik?
-nem
-iszik?
-nem
-rendszeresen sportol?
-igen
-nemi élet rendben?
-igen
-hmmm, lássuk csak, van wifije ami az engedélyezett szint felett sugároz?
-van :(
-na akkor attól ! (és örül, mert tudott válaszolni a kérdésedre)
:))

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#28437) mezis válasza czgabi76 (#28426) üzenetére


mezis
nagyúr

Kb 3.5 - 4-szer károsabb mint a többi engedélyezett. De ez majd kiderül a gyakorlatban.
Hogy vagy ? ;] ;]

mezis

(#28438) Marcika80 válasza mezis (#28437) üzenetére


Marcika80
tag

Hali! hogy hogy vagyok? Lassan kezd kitágulni a látómezőm infra módban. Hogyan védekezzünk a Haarp ellen? Wifivel. Trol.. :P :) egyebkent en meg egy alufóliával a wifi antenna mögött, probálkoztam vadászattal, röhej, de működött...

[ Szerkesztve ]

(#28439) ZozzHUN


ZozzHUN
addikt

Sziasztok

Majd megőrültem, de végül megoldottam a problémámat, így leírom, hogy más is tanuljon belőle:

Vettem ma egy TP-LINK TL-WN721N típusú USB Wifi adaptert, hogy kiűzhessem a szobából a wifi routert. Bedugtam az adaptert, drivert feldobtam legújabbat a honlapról. Windows 7 SP1 64bit-em van. Erre kiírta, hogy no connection, és nem talált egy hálózatot sem. Kipróbáltam vagy 10 drivert, semelyik sem hozott más eredményt. Átdugtam egy laptopba az adaptert ahol Windows XP SP3 volt, gond nélkül fel ment a drivere, talált is hálózatot. Itt már gondoltam, hogy tuti valami szoftveres lehet a dolog. Addig kutakodtam google-ban különféle angol kulcsszavakkal, míg ráleltem egy srácra, aki írt supportnak és azt mondták törölje le a ZoneAlarm-ot (nekem Free volt fent), nem elég kikapcsolni. Uninstall után rögtön lett hálózatom, pedig ZoneAlarm Free van a laptopon is, de ez a Windows 7 betett neki ezek szerint, most felrakok más tűzfalat inkább.

(#28440) Zoll21


Zoll21
tag

Sziasztok!
Kellene nekem egy kis segítség, mivel ismerősömék most kötötték be az internetet (ALTAnet csupasz dsl 5mb-s).
Sikerült szerválni nekik
egy modemet: D-Link DSL 380T ADSL2+
egy wifi routert: Gigabyte GN-BR01G

1 PC-n (win xp LAN) + laptopon (win7 WIFI) menne a net.

Beállítottam a modemet, azzal tökéletesen megy az internet.
DE amikor már munkába állítottam a wifi router-t adódott egy "kis" probléma.
Sikerült beállítani, ment a gép is meg a wifi is, de ledobott a wifi-ről, utána meg a gépen is hülyéskedett.

A másik probléma az, hogy amikor újraindítottam a PC-t ezeket dobja ki
1. (Google Chrome-nál) A google bejön, de amint más oldalra akarok lépni betölti de ez jön ki egyből

majd visszadob a google-hoz

2. (Internet explorer-nél) ugyan az mint a chrome-nál, de itt ez jön be

DE ha újraindítom a router, és ismét beállítom akkor minden jó megint.

MI LEHET/NEK a problémák??? :Y :Y :Y

Keress telefonon vagy email-en bármikor.

(#28441) mezis válasza Zoll21 (#28440) üzenetére


mezis
nagyúr

A modemből a router WAN prtjába érkezik az UTP kábel ?

mezis

(#28442) Zoll21


Zoll21
tag

Persze, azért annyira értek hozzá :C :C :C

Keress telefonon vagy email-en bármikor.

(#28443) csimpas


csimpas
tag

(#28444) Marcika80


Marcika80
tag

gondolom adott egy modem, és egy jo router, a routerbe a modem kábelét a wanba kel rakni, majd ott beállítani a további kapcsolatokat, nálam is így van, a routeremen meg wifin és kábeleken szanaszét megy házon belül a net, az udvarba meg a wifi :)

(#28445) tininindzsa


tininindzsa
csendes tag

Sziasztok!
Van egy MyAudio 708ag tabletem (android 4.1.1), amellyel a következő problémám akadt:
Amikor feloldom a képernyőzárat, és elkezdek netezni, kiválóan működik (kék a WiFi jel), majd kb. 5 perc múlva meg áll a net, de úgy, hogy erről az alsó részen lévő WiFi ikon semmilyen jelzést nem ad (illetve néha egy pici háromszög is megjelenik, de arra még nem jöttem rá, hogy milyen logika alapján). Hasonló a problémám akkor, amikor használom a tabletet, de nem netezésre, mondjuk fél órán keresztül, és ha akkor próbálok netezni (ilyen esetben mindig szürke a WiFi ikon), akkor ismételten nem működik.
A dolgon segít, ha kikapcsolom a tableten a WiFit, majd vissza, de ezt egy kicsit macerásnak találom. Olyan egyébként, mintha egy idő után alvó módba tenné magát, de nekem erre nincs szükségem, azt szeretném, ha folyamatosan működne. Olvasgattam angol fórumokat is, ott is hasonló problémára panaszkodtak, de megoldásra nem leltem. Az sem segít, ha a WiFi beállításainál beállítom, hogy mindig tartsa bekapcsolva a WiFit alvás közben. Az sem segített, hogy a routert egy másik csatornára állítottam.
Nem gondolom, hogy a tablet hibája lenne, ugyanis a páromnál hibátlanul és folyamatosan működik a netkapcsolat a tableten.
Esetleg Ti tudtok rá megoldást?

(#28446) Barohawk


Barohawk
aktív tag

Üdv Mindenkinek

Egy olyan hálózati problémával találtam magam szemben amit nem tudok megoldani
Adott egy asus X54C-s laptop win7-tel illetve egy tplink router
Pár héttel ezelöttig semmi gond nem volt majd egyszercsak elkezdte a laptop wifije nem áétni a routert.
Most már arra szintre jutott hogy nem is tud csatlakozni.
egy rakat másik wifijelet is lát de a routeremet nem.
probáltam drivert le fej ujat másikat, de nem segít
Mi lehet a gond. Ma már csak vezetékkel tudok netezni ami idegesít egy kicsit.

a progi szerint hol van hol nincs jel

[ Szerkesztve ]

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#28447) Tegla80 válasza tininindzsa (#28445) üzenetére


Tegla80
addikt

Nem gondolom, hogy a tablet hibája lenne, ugyanis a páromnál hibátlanul és folyamatosan működik a netkapcsolat a tableten.

költözz oda ;]
viccet félretéve,ha a párodnál nem TP-Link router van és neked otthon meg igen akkor ez lehet esetleg a gond.
amennyire Én tudom(olvastam) az android os eszközök nem minden esetben szeretik a TP routereket.

tipp
szerezz be egy második barátnőt is, akinek "3"dik típusú routere van és teszteld ott is és ha csak otthon a TP-n lenne gondod,már 1értelmú lesz a válasz. (tényleg költöznöd,vagy vásárolnod kell :D )

remélem tényleg TP-d van otthon,ahogy gondolom :U

Sony® & PlayStation®

(#28448) tininindzsa válasza Tegla80 (#28447) üzenetére


tininindzsa
csendes tag

A barátomnál (lány vagyok :D) T-Home saját márkás (ZTE elvileg) router van, nálunk SMC... majd kipróbálok egy harmadik routert, ha lesz rá alkalmam... Addig esetleg valamilyen tipp, hogy akkor mi lehet a megoldás? Egyébként minden más eszköz hibátlanul müködik a routerekkel, tehát csak a tablet és az SMC kapcsolata nem jó. Esetleg valamilyen beállítás, amivel érdemes kísérletezni, hátha megoldja? :)

(#28449) Tegla80 válasza tininindzsa (#28448) üzenetére


Tegla80
addikt

sajnos passz
bíztam a TP "hibában",de a szakik majd segítenek gondolom.
vagy esetleg kérdezd meg itt is(táblás topick,hátha ........)
[link]

Sony® & PlayStation®

(#28450) Marcika80 válasza tininindzsa (#28448) üzenetére


Marcika80
tag

Szia! Én már találkoztam ilyenhibával, én annyit csináltam hogy változtatgattam a wifi módokat a routeren, jelszó biztonságbeállítás, wep wpa wp2őn egyszerübb jelszó, én nekem a titkosítás változtatása után atableten rögtön ment a net. Ha még nem próbáltátok ki egy próbát megér! :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.