Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27101) zoltanz válasza StSanya (#27100) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Igen, de az XP-n pl. nem megy, plusz az ingyenesben sávszél korlát van. (aszem a beta-ban nincs.)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#27102) mcload21


mcload21
tag

De én nem az internetet szeretném megosztani, hanem a gépemen lévő fájlokat wifin keresztül elérhetővé tenni. - pl ismerősök fognák a gépem wifi jelét és jelszó után elérhetnék a megosztott fájljaimat

(#27103) ::Trunks:: válasza ::Trunks:: (#27092) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Senki?

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#27104) krealon válasza mcload21 (#27102) üzenetére


krealon
Topikgazda

3G/4G USB STICK modem internetelérésének megosztása WIFI-n keresztül, WIN 7 alatt

Ugyanigy kell egyeb internet-kapcsolatot is megosztani a Win7 WiFi-jen keresztul.
A 3. pontnal nem a 3G kapcsolaton, hanem a bejovo internet-kapcsolton kell kattintani.

(#27105) Sickboy25 válasza ::Trunks:: (#27092) üzenetére


Sickboy25
addikt

Próbáld meg vezetékkel kapcsolni a gépre, ha nem azzal van és újból beállítani a wlan-t

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#27106) krealon válasza ::Trunks:: (#27092) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Tegnap jelszót szerettem volna beállítani a wifi hálózatomra, de mikor beírtam, rámentem,hogy apply kirakott valami angol nyelvű oldalt (hasonló a lap nem jeleníthető meghez) sajnos nem figyeltem meg eléggé! Azóta nem megy a wifi. A routeren nem villog a wifi jel ,csak a bekapcsoló és azt jelzi ,hogy a modemet rákötöm!
Próbáltam resetelni, újrainítani többször is ,de semmi.

Router típusa : NETGEAR WPN 824 V2"

Kabeles kapcsolatot hasznalva ujra kell konfiguralni a routert.

szerk: Lassu voltam.

[ Szerkesztve ]

(#27107) ::Trunks:: válasza krealon (#27106) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Tehát dugjam a modem kábelt a routerbe, és valamelyik csatornát húzzam át a gépre! Utána reset? :F
Sry még nem csináltam ilyet (nem kellett)

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#27108) Sickboy25 válasza ::Trunks:: (#27107) üzenetére


Sickboy25
addikt

bedugod a kábelt és belépsz a router menüjébe és ott megkeresed...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#27109) ::Trunks:: válasza Sickboy25 (#27108) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Megpróbálom

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#27110) ::Trunks:: válasza Sickboy25 (#27108) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Örök hálám srácok, már majdnem vettem egy TP linket :D :R :R

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#27111) Sickboy25 válasza ::Trunks:: (#27110) üzenetére


Sickboy25
addikt

nincs mit :R

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#27112) flash-


flash-
veterán

sziasztok

mér van az hogy egy usb-s wifi adaptert használok,és a windows állandoan pofáfizk hogy az eszköz gyorsabb kapcsolatra is képes.
Jó,átteszem az usb3 as portra,de ott is pofázik,sőt.le kell húzni a wifi sticket és visszadugni hogy legyen net mert el is megy ilyenkor...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#27113) Wind-Storm válasza flash- (#27112) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Mi az usb wifi adapter típusa?

(#27114) zoltanz válasza zoltanz (#27101) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Amúgy a Win8-ba már eleve beépíthették volna. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#27115) krealon válasza flash- (#27112) üzenetére


krealon
Topikgazda

"a windows állandoan pofáfizk hogy az eszköz gyorsabb kapcsolatra is képes."

Ez azert van, mert az adott porton az eszkoz nem kap eleg aramot a mukodeshez, igy USB 2.0 mod helyett csak USB 1.1 kapcsolat jon letre. Ezt jelzi a windows.
Ha nincs megfelelo csatlakozo a gepen, akkor egy kulso tapos USB HUB hasznalata lehet a megoldas, mivel azok biztosan tudnak extra aramot szolgaltatni.

(#27116) Tomi0703


Tomi0703
őstag

sziasztok.

van otthon egy smc routerem. g-s. pontos tipusszamot nem tudok mondani de mar regebben lett veve. meg anno lett hozza veve egy smc-s vez. nelkuli csatolo, az azota is mukodik viszont, most lesz otthon egy uj gep igy kell egy uj.
a kerdesem az lenne, hogy ehhez a routerhez jo barmilyen vezetek nelkuli csatolo? ha igen, akkor aljanljatok legyszives valamilyet az olcsobb fajtabol. (ugy kb. 12 meter es ket falon kellene atmennie a jelnek)

(#27117) Wind-Storm válasza Tomi0703 (#27116) üzenetére


Wind-Storm
őstag

WN722N a legjobb ár/értékű USB-s adapter. [link]

(#27118) nemdan válasza Tomi0703 (#27116) üzenetére


nemdan
senior tag

TP-LINK WN722N

mod.: megelőztek :DDD

[ Szerkesztve ]

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27119) Wind-Storm válasza nemdan (#27118) üzenetére


Wind-Storm
őstag

;]

(#27120) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Egy ismerősömnél tarr-kft.-s net van ezt szerettük volna a tőle max 300méterre lévő testvéréhez is eljuttatni. Beüzemeltünk 1db ilyen routert, és 2db ilyet. A jelerősség 50dB felett van.
A gondom az hogy a router oldalán levő TL-WA5210G -t naponta áramtalanítani kell. A router és az AP között kb 30-35 méter utp kábel van ezen kapja az áramot is. A kliens oldalon is hosszú az utp de ott semmi gond. Talán egy 5-6 méterrel rövidebb.
Mi okozhatja hogy naponta áramtalanítani keljen ? Bárkinek van ötlete ne hallgassa el.
Mondjuk az áramtalanítást úgy csinálják hogy lekapcsolják a hosszabbítón a piros kapcsolót, ezáltal a modem , a router és az AP lesz áramtalanítva, de mivel a router oldali gépen nincs baj folyamatosan van net ezért gondoljuk hogy az AP-vel van gond.
Amit már nemdan kolléga segítségével megcsináltam az firmware frissítés, csatornát váltottam, de a gond megmaradt. Naponta a kliens oldalon elmegy a net. És csak a router oldali AP áramtalanításával jön vissza. :W
Már megőrülök adjatok tippet mi lehet a baj.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#27121) siwok1 válasza rostiron (#27120) üzenetére


siwok1
tag

??? Alapok jol be vannak állítva? fixált channel, meg ilyenek? Autón a WDS-ek nem érnek sokat...

(#27122) rostiron válasza siwok1 (#27121) üzenetére


rostiron
őstag

Mit értesz alapok alatt ? A routerba a wireless nincs engedélyezve. A routerből 1 kábel megy az ottani pc-be és egy másik az AP-be. A túloldalon az AP kliens módban van és onnan a kábel az ottani pc-be. A channel fix.
Mi az a WDS ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#27123) schumy1


schumy1
aktív tag

Sziasztok!
Beszereztem egy Allied Telesyn AT-WL2411 access point-ot hogy a digi netet wifiként szétosszam.
Tudom nem a legjobb kütyü, de ingyen volt. A problémám az hogy nem tudom lakat alá tenni, pedig próbáltam a win/hálózati beállításál megadni wep, meg mindenfélét, de nem hogy úgy lépett volna fel, ha nem nyitott egy újjal XY2 néven és a biztonság ugye nem volt rajta.
Tudnátok segíteni?

(#27124) nemdan válasza rostiron (#27122) üzenetére


nemdan
senior tag

Én nem tudom, hogy jön ide a WDS... :U

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27125) rostiron válasza nemdan (#27124) üzenetére


rostiron
őstag

Én azt sem tudom mi az .

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#27126) Wind-Storm válasza schumy1 (#27123) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Honnan sikerült ilyen ős csodacuccot beszerezned, csak nem hardverapróról? :D
Tetszik raja az a kivezetett RS-232! :D
Az eszköz webkonfigján kéne beállítanod a titkosítást, lehetőleg WPA-ra, már ha támogatja már.

(#27127) schumy1 válasza Wind-Storm (#27126) üzenetére


schumy1
aktív tag

Egy ismerőstől. Nem vagyok ezekben a kütyükben jártas, így elfogadtam. A WPA-t ismeri, csak hogy lépek bele ugye, mert a leírásában nincs benne. Az hogy ős lelet arra én is rájöttem mert max. 11mbps tud a digi netem meg 40mbps. :(

(#27128) nemdan válasza schumy1 (#27127) üzenetére


nemdan
senior tag

Szerintem dobd el a picsába. ;]

Ezzel már semmit sem érsz olyan őskövület. 32mW, 10/10 LAN, WPA titkosítás....meg ez egy Access Point nem hinném, hogy tudnád "router" módban használni. Mellesleg ha jól tudom ezeket még csak soros kábellal lehet programozni...
Én azt javaslom fektess be egy alap TP-LINKre. Nem egy nagy összeg ha csak router kell 3-4e környékén már kapsz.

[ Szerkesztve ]

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27129) schumy1 válasza nemdan (#27128) üzenetére


schumy1
aktív tag

Való igaz, van rajta soros port. :(

(#27130) mezis válasza rostiron (#27120) üzenetére


mezis
nagyúr

A szomszédok hogy vannak ?

mezis

(#27131) rostiron válasza mezis (#27130) üzenetére


rostiron
őstag

Ezt hogy érted ?
De köszönik jól vannak :))

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#27132) Tomi0703 válasza Wind-Storm (#27117) üzenetére


Tomi0703
őstag

es ( #27118 ) nemdan: koszonom szepen.
hat pont meg akartam rendelni 2100-ert erre fater nem hazaallit egy ilyennel? csak sajnos a kozeli pc boltban vette 3600-ert. :(

(#27133) Wind-Storm válasza Tomi0703 (#27132) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hát az 1500 plusz, de nézd a jó oldalát: legalább már van! :D

(#27134) Wind-Storm válasza schumy1 (#27129) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Amúgy ki ne dobd, nehogy rá hallgass! Add inkább nekem. :) Gyűjtöm az ilyeneket.. :D

Most nem nézek utána, hogy kizárólag soroson lehetne-e konfigurálni, de nézd meg az alapértelmezett átjáró IP címét.
Legegyszerűbben ha nyitsz egy CMD-t, beírod: ipconfig /all és itt megnézed mit ír mellette IP-nek abban a bizonyos sorban.
Ezt beírod a böngészőbe és reménykedsz, hogy van webfelülete és az be is jön.

(#27135) 86viktor01


86viktor01
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni egy felmerülő problémámmal kapcsolatban. A munkahelyemen kiépített wifi hálózat van, 4 hozzáférési ponttal. Ebből az egyikre a dolgozók felkapcsolódhatnak egy előrre megadott közös jelszóval. Az intézet területén bérelek egy szolgálati lakást ahol nincsen net, viszont a teraszon olyan 40-50%-os a jelerőség. eddig ott neteztem, de a beköszöntött rossz idő ezt már nem engedi. Olvasgattam a net-en, hogy mivel lehetne ezt megoldani és végül ajánlottak nekem egy tp-link 7510N külső ap klienst. Vettem is most a napokban egyet. Gondoltam ha bekapcsolom rajta a repeater részét akkor majd bent is tudok majd netezni a lakásban. Viszont a kliens nem látja ezt a 4 hozzáférési pontot, hanem egy nagyon hosszú ssid-vel ellátott pontot amire nem tudok és nem is célom kapcsolódni. Ezután kipróbáltam kliens. universal repeater és bridge módban is. Ugyan ez a helyzet. Beszéltem az intézeti informatikával akik közölték, hogy oldjam meg mert nem érnek rá ezzel foglalkozni.
Nem tudom, hogy én állítottam-e be rosszúl a klienst vagy valami más probléma áll fent. :W Kérlek segítsetek. Elörre is köszönöm.

(#27136) Wind-Storm válasza 86viktor01 (#27135) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Mivel egy irányított antennáról lőn szó, csupán a megfelelő irányba kéne forgatnod és úgy beállítanod.
Viszont ha így beállítva nincs a hatósugarában a géped, akkor a repeater mód felejtős lesz, kábellel kell összekötnöd a géppel.

(#27137) jNk válasza 86viktor01 (#27135) üzenetére


jNk
senior tag

Ahogy Wind-Storm is írja, irányított antennával(60 fokos nyitásszöge van) nehezebb kapásból jó jelet fogni, főleg "beltérben".
A nagyobb gond hogy a 7510N csak az 5GHz-es frekvencia tartományban működik és feltételezve hogy a 4db hozzáférési pont 2.4GHz-es, pontosan zéró esélyed van kapcsolódni hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

(#27138) 86viktor01 válasza jNk (#27137) üzenetére


86viktor01
csendes tag

Köszönöm szépen a gyors válaszotokat. Próbálok forgatni az antennán, ha ez sem segit akkor megpróbálok megválni tőle vagy cserélni egy 2,4-esre.

(#27139) El Gringo


El Gringo
senior tag

üdv kedves fórumozók.
Minap feltelepítettem 2 win8-at, és örömmel láttam, hogy az otthoni hálózat végre működik, a wifi routerem vagy a netem segítségével (nem is érdekel hogyan), az asztali gépen található halom filet meg tudom osztani a notira. Érdekelne, hogy ezt meg tudnám-e csinálni egy androidos tablet vagy mobil felé is, sajnos eddig józan paraszti ésszel nem jöttem rá a megoldásra!
NAS helyett jó lenne néha :)
ES fájlmenedzser az androidon nem jött össze.

valaki valami tippet? :)

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#27140) 86viktor01 válasza 86viktor01 (#27138) üzenetére


86viktor01
csendes tag

Még egy kérdésem lenne. Könnyen megeshet, hogy értelmetlen dolgot kérdezek, mert sajna nem vagyok benne jártas. Ha veszek a 7510-hez egy 2,4ghz-es antennát akkor van esély rá, hogy fogja a 2,4ghz-es hozzáférési pontokat?

(#27141) Wind-Storm válasza 86viktor01 (#27140) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Kizárólag 5 Ghz-en működik a benne lévő rádiós egység, így hiábavaló volna 2,4 Ghz-es antennát venned hozzá.

(#27142) Tomi0703 válasza Wind-Storm (#27133) üzenetére


Tomi0703
őstag

de meg szallitasi koltseg sem lett volna.. :D vegulis igaz, de az az 1500 ft jobb helyre is mehetett vna (pl. egy pentek este) :D

[ Szerkesztve ]

(#27143) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Üdv.

Adott egy Linksys E2000 router DD-WRT-vel. Hiába állítom be N-mixed-re a hálózatot, akkor is csak 54Mbit-el kapcsolódik. Használ valaki ilyen kombót?

DD-WRT 24 SP2 van fent jelenleg. Van ennél jobb?

(#27144) nemdan válasza El Gringo (#27139) üzenetére


nemdan
senior tag

Samba megosztást csinálsz a gépen azt gond nélkül látja az ESfileExplorer. Nekem is így van.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27145) Gubek-Einste válasza WolfLenny (#27143) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen adapterrel csatlakozol a router-re?

Próbáld ki a Tomato-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27146) mezis válasza WolfLenny (#27143) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, van jobb. Az eredeti gyári firmware... :K ;]

mezis

(#27147) rostiron válasza mezis (#27146) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.

Ezt #27130 miért kérdeszted ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#27148) LordX válasza WolfLenny (#27143) üzenetére


LordX
veterán

Én a Gargoyle Routerre esküszöm.

(#27149) mezis válasza rostiron (#27147) üzenetére


mezis
nagyúr

Melyik csatornán (frekvencián) mekkora térerővel nyomulnak.

mezis

(#27150) rostiron válasza mezis (#27149) üzenetére


rostiron
őstag

Próbálkoztam már csatorna váltással, több csatornán is kipróbáltuk a gond megmaradt.
Az ha mondjuk a szomszédok bezavarnak attól "lefagyhat " a mi AP-k, miért kell mindig áramtalanítani?
Egyébként kb 7-8 jelet látni még a legerősebb ezek közül ha jól emlékszem 25 dB . A miénk 50 dB felett van.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.