Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27851) bl4ze válasza kali (#27849) üzenetére


bl4ze
veterán

A router TL-WR841N , és ami érdekes - a legutóbbi hibakor lett REALTEK driver frissítés, és azóta nem lehet a csatornát állítani, eltűnt a menüből a configure alatt :

kábelen, lan legutóbb sem volt gond a letöltéssel, csak wifi kapcsolattal.

.:. bl4ze .:.

(#27852) kali válasza bl4ze (#27851) üzenetére


kali
legenda

a csatornát a router adminisztrációs felületén kell módosítani, az ellenoldalak ahhoz igazodnak!

(#27853) #51242752 válasza Gubek-Einste (#27793) üzenetére


#51242752
törölt tag

Megvettem a második routert TP-LINK WR842ND és rákötöttem az DLINK524-re, ami a netet kapja.
Minden működik csak a TV-m ami a DLINK524-re van kötve nem látja a számítógépemet, ami a TP-LINK-re van kötve és természetesen a TP_LINK-re wifin csatlakozó eszközöket sem. Pedig ez lenne a lényeg!
A DLINK az alábbi DHCP címeket osztja ki:
TP-Link wr-842nd:192.168.0.133
TV: 192.168.0.169
Számítógép1: 192.168.0.186

A TP-LINK modem pedig:
Számítógép1:192.168.1.100
Telefon .....
Laptop .....

Nem nagyon értek hozzá mint látjátok, de a vastagított lehet a probléma, mindkét modem megcímezi a számítógépet. Ez azt jelenti nincs AP módban a TP-LINK? Mit csináljak, kikapcsoltam a DHCP-t és csak reset után tudtam újrakonfigurálni a rendszert.

Minden segítséget köszönök!

(#27854) krealon válasza #51242752 (#27853) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Ez azt jelenti nincs AP módban a TP-LINK? "

Pontosan.
Az AP mode beallitas leirasa.

(#27855) Treff


Treff
aktív tag

Sziasztok!

Nyomtatót szeretnék használni wifin keresztül, ehhez kérnék segítséget:
Vettem egy WR842ND TP-Linket, nagyon zsír kis készülék. Ez egy asztali géppel és egy nyomtatóval van összekötve. Feltelepítettem a CD-jén lévő USB nyomtató drivert. Minden okés vele, szépen megy a nyomtatás a routeren keresztül.

Viszont van egy laptopom, ami a netre a routeren keresztül csatlakozik. Ezen kellene megoldani azt, hogy az asztali gép kikapcsolt állapota esetén is lehessen wifin keresztül nyomtatni a nyomtatóval a laptopról. Kérdés az, hogy ezt hogyan kell megcsinálni, mit kell telepíteni vagy beállítani a laptopon?

Előre is köszi! :R

(#27856) Tosee válasza Treff (#27855) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Gondolom a nyomtató a router usb portjára van kötve! Először is nézd meg, hogy a router milyen IP-t ad -a nyomtatónak! (ez lehet akár a router IP címe is, amin keresztül az admin felületét eléred)
How to install TP-LINK Print Server by using Standard TCP/IP port in Windows Vista and Windows 7

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#27857) Gubek-Einste válasza #51242752 (#27853) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link legyen az elsődleges router mivel az a legfejlettebb, a D-Link-et rakd be AP módba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27858) StSanya válasza bl4ze (#27851) üzenetére


StSanya
őstag

Én egyszer nagyon megjártam a Toshiba-val, hogy mindenféle wifi drivert frissítettem rajta. Satellite L500 volt, ha jól emlékszem, s látszólag működött a legutolsó driverrel, de szakadozott, több AP-s rendszerben nem roamingolt, stb. Aztán rá lett rakva a Toshiba oldaláról a megfelelő driver, és megszűntek a problémák. :W

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#27859) bl4ze válasza StSanya (#27858) üzenetére


bl4ze
veterán

ezen eredetileg Toshiba driver volt, amit a géppel kaptam, csak elkezdődött ez az anomália.

láss csodát ma reggel megint tökéletes a speed :

ami még fura, hogy ez a TP-Link router folyamatosan olyat csinál, hogy ha több órát be van kapcsolva a laptop akkor sokszor van, hogy a wifi újra csatlakozik magától pedig a jel 100%-os. :(

kali: ok, megnézem. a routert nem én configoltam be, haver úgyhogy az admin felületbe még nem léptem be, a password-ot tudom, megnézem mit hogyan kell és akkor állítok csatornát. a régi driver-ben lehetett állítani csatornát is an én oldalamon a laptopon.

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#27860) LordX válasza bl4ze (#27859) üzenetére


LordX
veterán

A laptopon csatornát csak ad-hoc hálózatokhoz állítasz, annak a beállításnak semmi köze nincs router által irányított hálózat esetében.

(#27861) czgabi76


czgabi76
tag

A kinti Mikrotik AP-ot összekötöttem a benti routeremmel,WDS-en keresztül hogy a Mikrotik AP-on is legyen internet.

De az a problémám hogy a Mikrotikon valamikor van internet valamikor nincs.
Én meg azt akarom hogy folyamatosan legyen rajta internet,szerintetek mi a hiba?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#27862) mezis válasza czgabi76 (#27861) üzenetére


mezis
nagyúr

IP cím ütközés, csekély térerő.

mezis

(#27863) czgabi76 válasza mezis (#27862) üzenetére


czgabi76
tag

a mikrotiknak:10.1.1.5 az ip-je,a tp-linknek pedig 192.168.1.1

a térerő pedig -56dBm

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#27864) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ezt a D-Link DIR-300 wireless router g modellt ismeri valaki?

wireless access pointnak/switchnek kellene, tehát DHCPt kilőve akarom használni egy másik routerrel és egy hasonlóan beállított DI524el együtt (utóbbi két eszköz már működik). kb 2500forintért adják, szerintetek jó lesz a célra?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27865) Treff válasza Tosee (#27856) üzenetére


Treff
aktív tag

először is hol tudom azt megnézni, hogy milyen ip címet ad neki? :F

Ezt csináltam végig:
http://www.tp-link.com/ca/article/?id=239

IPnek a 192.168.1.1-t adtam meg.

[ Szerkesztve ]

(#27866) Treff válasza Treff (#27865) üzenetére


Treff
aktív tag

na, ezt megcsinálva most egyáltalán nem tudtam nyomtatni :(

Szóval ezért csináltam egy rendszer visszaállítást, majd a gyári cd-ről a drivert újra raktam. Most tudok nyomtatni, de ugyanott vagyok, ahol a kiinduló helyzet volt: vagyis hogyan tudok nyomtatni wifin csatlakozó laptopról???

A TP-Link USB Printer Conroller lett telepítve, amihez Auto-Connected módjára csatlakoztatva van a printer.
A Controller progijában a Toolsban van olyan menüpont, hogy Network Scanner, de arra kattintva azt írja ki, hogy előbb intalláljam a scanner drivert, mielőtt használom a Network Scannert. (nem tudom, ez szükséges info-e).

[ Szerkesztve ]

(#27867) And válasza proci985 (#27864) üzenetére


And
veterán

A LAN felől minden wifi-router egy access point (igazából a DHCP-szerverétől függetlenül is az, de ugye egy hálózatban abból egy is elegendő /Mod #27866: ja igen, annyira elegendő egy DHCP-szerver, hogy kettő már túl sok/), úgyhogy biztosan jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#27868) proci985 válasza And (#27867) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

köszi a választ!

(több DHCP biztosan összeakad egy hálón belül, azt meg csak ki lehet lőni. wireless bridget nem tud, de 2500hufért úgy, hogy ki van húzva a kábel azt hiszem ez nem probléma:) ).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27869) mezis válasza proci985 (#27864) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen.

mezis

(#27870) mezis válasza czgabi76 (#27863) üzenetére


mezis
nagyúr

? LAN (WiFi) IP címe nincs a Mikrotik-nek ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#27871) czgabi76 válasza mezis (#27870) üzenetére


czgabi76
tag

ez a lan-os ipéje:
10.1.1.5

a wifi-st nem tudom mivel ezt kábelen kell konfigolni.

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#27872) mezis válasza czgabi76 (#27871) üzenetére


mezis
nagyúr

Pontos típusa, dokumentációja ?

mezis

(#27873) czgabi76 válasza mezis (#27872) üzenetére


czgabi76
tag

rb133c.

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#27874) mezis válasza czgabi76 (#27873) üzenetére


mezis
nagyúr

Bár találtam dokumentációt, de nem lettem okosabb tőle. :o

Olyan sejtésem van, hogy az IP címét át kellene állítani egy olyanra, ami a routered LAN tartományába esik (192.168.x.y), de kívül van a routered által osztogatottakon.

mezis

(#27875) bl4ze válasza LordX (#27860) üzenetére


bl4ze
veterán

Ok, értem. Akkor ha megint gond lenne ilyen, a wifi csatornát kell állítani, mókolni.

a "connected" "disconnected" dologra van tipp mi lehet? korábbi routerem nem csinálta ezzel a laptoppal, csak amióta az új TP-Link van. :(

.:. bl4ze .:.

(#27876) czgabi76 válasza mezis (#27874) üzenetére


czgabi76
tag

köszi a segítséget.

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#27877) csabszli11


csabszli11
csendes tag

Sziasztok.

Két linksys routert\tomato1.27\ szeretnék ap wds módban összekötni de se-hogysem sikerül,mindent beállítottam,de a 2-router nem látja egymást.Így működött vagy 4-évig,de most behalt,és a beállításokra már nem nagyon emlékszem.

(#27878) Rico83


Rico83
tag

Üdv.
Nos,van egy ilyen kütyüm Long Range Multi-Client Bridge,alias NL-2611CB3 PLUS MERCURY (DELUXE)/ETSI
úgy tudom ezt be lehet állítani wifi jel fogására is,nem csak továbbításra.Egyszerűen nem tudom bekonfigurálni a jel fogásra,net megosztásra viszont simán.Ha valakinek van egy kis tapasztalata ilyen téren kérem segítsen.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#27879) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Valószínűleg nem teljes mértékben ide tartozik a kérdésem, de úgy gondoltam, hogy először itt kérdezek rá, hátha tud valaki mondani valami okosat. :)

Szóval, adott egy Acer Aspire One D257-es netbook, ha jól emlékszem, akkor Intel® Centrino® Wireless-N 100 adapterrel. A gondja az, hogyha úgymond "terhelve" van a wifi, akkor lefagy a gép. Terhelés alatt azt értem, hogy bármiféle letöltés, vagy pl. LAN-ban másoláskor is. Energiagazdálkodásban már levettem legnagyobb energiamegtakarításra a wifi-t, akkor is csinálja.

Szerintetek ez mitől lehet? Haldoklik a modul?

Az, hogy hol van felcsatlakozva, az teljesen mindegy, bárhol is használja a wifi-t, jelentkezik a hiba.

Véleményem szubjektív...

(#27880) nemdan válasza hackeeeee (#27879) üzenetére


nemdan
senior tag

Win7? Driver frissítés volt már?

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27881) mezis válasza hackeeeee (#27879) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Próbáld ki egy Ubuntu Linux-al.

mezis

(#27882) hackeeeee válasza nemdan (#27880) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Volt. :K

Az alap hiba is ez volt, friss rendszerrel is ugyan ez a jelenség. Intel oldaláról feltett driverrel is, aztán arra talált frissítést az MS update, azzal is.

Véleményem szubjektív...

(#27883) nemdan válasza hackeeeee (#27882) üzenetére


nemdan
senior tag

És a kezdetektől fogva ilyen? Egy próbát tényleg megérne valamilyen live linux-al.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27884) hackeeeee válasza nemdan (#27883) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Pontosan mióta ilyen, azt sajnos nem tudom. De már egy ideje jelentkezett a probléma., és azóta sajnos meg is van.

Én az esetleges melegedésre gondoltam, mivel ugye netbook, elég forrófejű, + ugye a "terhelés" miközben dolgozik, az már sok Neki..

Lehet akkor majd ez lesz, csak kicsit komplikáltabb megoldani, mivel ugye netbookról van szó. :) Én esetlegesen arra gondoltam, hogy Wifi stick-et rá, és megnézni, hogy azzal fagy-e. Ezzel ugye kizárom a saját wifi-jét. Mondjuk ugye gyanús, sajnos, hogy ezzel függ össze a gond. :(

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#27885) nemdan válasza hackeeeee (#27884) üzenetére


nemdan
senior tag

Esetleg szétszedni (ha lehetséges) és megpucolni. Nekem állandóan eldobálta a netet a noti, két hete kivettem belőle a miniPCI-e kártyát, áttörölgettem, kifújtam az aljzatot, megmozgattam az antennacsatikat rajta és azóta nem jelentkezett a probléma. De az is lehet, hogy kezd meghalni a wifi modulod. Linux-al megér egy próbát, fél óra alatt megvan az egész. :K

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27886) hackeeeee válasza nemdan (#27885) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szétszedés a garancia miatt nem opcionális. Mondjuk ha hardveres lesz a hiba, akkor mindenképp garanciáztatni kell. :(

Gyanús, hogy ez lesz majd! Köszönöm a tippeket! :R

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#27887) nemdan válasza hackeeeee (#27886) üzenetére


nemdan
senior tag

Csinálj pendrive-ra egy live linux-ot. ( Win alól pl. Yumi,LinuxLive USB Creator..) Próbáld ki azzal is csinálja-e. Ha igen akkor hibás lesz, ha nem akkor a Windows-al lesz valami.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27888) hackeeeee válasza nemdan (#27887) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak az a bibi, hogyha linux alatt jó, akkor pedig maga a driver lesz a ludas, mert lényegében szűz rendszerről van szó.

Véleményem szubjektív...

(#27889) nemdan válasza hackeeeee (#27888) üzenetére


nemdan
senior tag

Ha driver hibás lesz, azt úgyis meglehet oldani. Ha nem lenne támogatás Win alá akkor el sem adnának ilyen gépet. Szerintem. :DDD

[ Szerkesztve ]

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#27890) hackeeeee válasza nemdan (#27889) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tény. Csak a gyártói, saját driverreal is rossz volt, vagyis azzal is produkálta ezt a jelenséget. Ezért is frissítettem rá update-ről, ha már van frissebb ott. Azt hittem megoldotta, de mégsem. :(

Véleményem szubjektív...

(#27891) Pepe003


Pepe003
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy problémám: Se a Mozillán se az Exploreren nem tudok lapokat megjeleníteni, pedig van internetem, kiírja, hogy csatlakoztatva. Telon keresztül felmentem wifire és tudtam internetezni, de viszont a gépemen nem tudok. Mi lehet a probléma? Előre is köszi a válaszokat.

(#27892) mezis válasza Pepe003 (#27891) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Szolgáltatód DNS-e (vagy a Google: 8.8.8.8) válaszol a ping-re ? (Ha meg már parancs üzemmódban vagy: ipconfig /all)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#27893) StSanya válasza csabszli11 (#27877) üzenetére


StSanya
őstag

Először is frissítsd a routereket, vagy alap Tomato 1.28-ra, de inkább [Shibby]-félére.

1. Router:

A cimét beállítod 192.168.1.1 -re, maszk 255.255.255.0 -ra, DHCP: pl. 192.168.1.10 - 192.168.1.100 közé.
WAN-t konfigolod, szolgáltatótól függően DNS-re érdemes lehet megadni vagy 8.8.8.8 és 8.8.4.4 (Google) vagy 208.67.222.222 és 208.67.220.220 (OpenDNS) címeket.
Basic->Network -> Wireless-ben: Wireless Mode: Acces point + WDS erre alul megjelenő WDS résznél "Link with" s megadod a másik router WIFI MAC-jét. (Ezt itt találod meg amúgy, az Enabled wireless és a Wireless mode között)
Wifi-t beállítod fix csatornára, Mode: G only, SSID pedig angol betű + szám, extra karakterek nélküli legyen.
Security: WPA/WPA2 personal és TKIP/AES, jelszó min. 8 karakter (Először lődd össze titkosítás NÉLKÜL, s ha megy, akkor kapcsold csak be.)
Basic -> Identification-ben a Router Identification pl. Router1

2. Router:

A cimét beállítod 192.168.1.2 -re, maszk 255.255.255.0 -ra, DHCP: OFF, WAN: OFF Default Gateway: 192.168.1.1 DNS-re is beírhatod: 192.168.1.1
Basic->Network -> Wireless-ben: Wireless Mode: Acces point + WDS erre alul megjelenő WDS résznél "Link with" s megadod az első router WIFI MAC-jét.
Wifi-t beállítod ugyanarra a csatornára, SSID pedig ugyanaz mint az elsőn, Mode: G only,
Security: WPA/WPA2 personal és TKIP/AES, jelszó ugyanaz, mint elsőben.
Basic -> Identification-ben a Router Identification pl. Router2

Reboot (de inkább áramból ki, majd be) az első routeren, s ha azon már megy a net, akkor kapcsold be a másodikat is.

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#27894) Pepe003 válasza mezis (#27892) üzenetére


Pepe003
csendes tag

Szia!
Sajnos nekem idegen amit mondasz.:( Annyit tudok, hogy kábeles internetem van, aminek a modemjén van wifi gomb is. Eddig semmi bajom nem volt az internettel, egyik nap bekapcsoltam a gépem, és nem tudtam rajta internetezni. Mozillán, és Exploreren is azt írja ki, hogy probléma az oldal megjelenítése közben. Közben a kis ikon a tálcán azt jelzi, hogy egy hálózati kábel nincs bedugva. Pedig wifi működik.

(#27895) snooze válasza Pepe003 (#27894) üzenetére


snooze
veterán

a modem ujrainditása nem segit?

GO Gunners!!!

(#27896) Pepe003 válasza snooze (#27895) üzenetére


Pepe003
csendes tag

Sajnos nem. Próbáltam újraindítani számtalanszor, de nem segített. Raktam bele új hálókártyát, de arra is azt írja ki, és nem tudok internetezni.

(#27897) csabszli11 válasza StSanya (#27893) üzenetére


csabszli11
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm neked a segítsége, a probléma a router mac-címével volt,nem a router hátoldalán lévő cím volt a helyes,és ezért nem akart összejönni.

(#27898) mezis válasza Pepe003 (#27894) üzenetére


mezis
nagyúr

Akkor lehet, hogy egyszerűen csak sikerült lekapcsolnod a PC-d WiFi kártyáját. Ez az op rendszerből mindenképp megtehető, de a laptopokon vagy külön billentyű van erre, vagy Fn+valamelyik billentyűvel is megtehető.

(A korábban írt parancs Futtatás - cmd ..."előjátékkal" indítható.

mezis

(#27899) colin81


colin81
tag

Sziasztok! Ha csatlakoztak a wifimhez (ami nincs jelszóval védve) megnézhető valahol, hogy milyen weblapok voltak nézve.

(#27900) nemdan válasza colin81 (#27899) üzenetére


nemdan
senior tag

Nem. Ha csak nem valami 3rd party firmware-t használsz. (Gargoyle router fw tudja ezt)

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.