Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28901) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Milyen sebességű halozat kell egy 1 megapixeles wifi kamera videorogzitesehez pl FTP-re?

(#28902) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Sziasztok !

Tapasztalatokra épülő véleményt szeretnék kérni:

Most már bizonyos, hogy "A" és "B" pont között van egy szép, terebélyes fácska. A kérdés az az, hogy átlőhető-e és ha igen várhatóan milyen eredménnyel ? Tudom nagyon sacc/kb de mégis...

Felhasználandó eszközök: Ubiquiti nanobridge M5 5 Ghz. Távolság: 2 Km.

A cél 10-30Mbps internet elérés továbbítása. Alacsony pingel és csomagveszteséggel.

(#28903) Freddy TNT válasza bigdady (#28901) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Ez az adatfolyam tömörítési arányától függ.

(#28904) bigdady válasza Freddy TNT (#28903) üzenetére


bigdady
nagyúr

X264

(#28905) Chelios79 válasza Intruder2k5 (#28894) üzenetére


Chelios79
csendes tag

és

#28892 Gubek-Einste
#28893 Fecogame

köszi a választ, az az érzésem hogy vérlázító volt a felvetésem :B Olyannal kísérletezni hogy a routert közelebb rakni az alsó szinthez 5->8dBi antennákkal idő és pénz pocsékolás? Illetve ha már második eszköz szükséges akkor repeater vagy extender inkább, egyenlőre szűkös az alsó szint (esztétikus) kábelezési lehetősége.

(#28906) Mauddip


Mauddip
aktív tag

Sziasztok.
Albérletbe költöztünk barátnőmmel, és 2barátunkkal, egy párral, és otthonról elhoztam a tp-link tl-wr941nd típusú routeremet.
A netünket a digitől kapjuk, 25 megás fel/letöltési sebességgel. A problémám, hogy otthon a szomszédnak tökéletesen adtam a netet a routeremmel, igaz csak 5 megás volt, de tökéletesen átment, 10-15kb/s veszteséggel. Itt viszont a 25 megás netet ha nem kábelen vezetjük el, akkor ha még mellette is állok, max 6-8 megásnak méri a speedtest. Mi lehet ennek az oka? valami beállítási probléma, vagy esetleg valamire nem figyeltem oda?
(Gyári beállításokkal használom, quick setuppal csak megadtam a belépési adatokat, majd egy wpa2-es wifi jelszót állítottam be és ennyi.)

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#28907) MtHq válasza Hege1234 (#28856) üzenetére


MtHq
tag

Átnyálazom és írok, amint jutottam válaszra. Nem felejtettem el! :)

(#28908) Hege1234 válasza MtHq (#28907) üzenetére


Hege1234
addikt

köszi! :)

(#28909) MtHq válasza Mauddip (#28906) üzenetére


MtHq
tag

Ha társasházba költöztetek, lehet hogy nagy a zaj a csatornán (többi router, ne adj' isten forgalmaznak is rajta). Próbálj meg csatornát váltani a router beállításaiban:

Wireless -> Wireless Settings:

Region: Hungary
Mode: 11bgn mixed
Channel width: maradhat auto-n (ha van régebbi b/g eszközöd, akkor mindenképpen hagyd auton, ha csak N-es van megpróbálkozhatsz 40MHz-re fixálni)
Channel: próbáld ki, alapvetően 3 egymást nem átfedő csatorna van, 1, 6, 11.
Max TX Rate: 300Mbps

Mindenképpen javasolt megnézned, a környező routereket (inSSIDer pl.)

üdv

[ Szerkesztve ]

(#28910) LordX válasza MtHq (#28909) üzenetére


LordX
veterán

Európában az 1-5-9-13 csatornák lennének javasoltak, csak Amerikában (ahol a 12-13 nem engedélyezett) javallott az 1-6-11.

Persze a sok balfasz gyártó ugyanazzal a beállításokkal hozza ide is a routereket, úgyhogy a, csak az 1-11-et lehet beállítani és b, kitalálja, hogy a 11-es csatorna neki a jó, effektíve kinyírva kettő itt javasolt csatornát is.

(#28911) Tegla80 válasza LordX (#28910) üzenetére


Tegla80
addikt

nálam 6os on és 11es en mennek
6os a "dinamic turbo" miatt(D-Link :B csak ezen megy és nem rossz az ha elveszi a sávszélt attól aki úgysem használja akkor éppen)
11 es a Netgear erre állt rá magától,Én meg hagytam :B (van 12-13 ezen is)

amúgy,jelenleg minden műxik :K
(androidos tablet ek és telók is jó térerőkkel kommunikálnak a rendszereken "dobálások" nélkül. "tűzfalak legdurvábbra állítva". Ide-oda mászkálva automatán csatlakozva a jobb térerőre)

szóval,nálam marad 1enlőre a "sok balfasz gyártó" ;] által "kreált" csatorna,mert jelenleg stabil :K

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#28912) sharkshock válasza Gubek-Einste (#28761) üzenetére


sharkshock
csendes tag

mindenképp kell a range extender,, nálam már a 2 falnál sem ment nélküle, pedig relativ erős routerem van(Linksys EA2700) és mégis kellett hozzá egy re1000, de így már simán megy, feltételezem a 3 fal sem okozna igy gondot habetudod illeszteni középre:)

(#28913) Gubek-Einste válasza Chelios79 (#28905) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehet próbálkozni a nagyobb antennával de nem fűznek hozzá nagy reményt.
Ha nem akarsz kábelezni akkor Repeater/Range Extender ugyan arról az eszközről van szó, mindkét megnevezést használatban van kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28914) bacus válasza LordX (#28910) üzenetére


bacus
őstag

Ezt át kellene gondolni mégegyszer, mert lehet ez az ajánlott, de ettől még a csatornák igy átlapolva maradnak. Igy az 1-5-9-13 csatorna az a kényszer és nyomor szülte, hogy lám 4 csatorna is létezhet a sávban ami kevésbé zavarja egymást...

Az 1 - 6 - 11 csatorna az ami akár egy szobában is üzemelhet egyszerre egymás zavarása nélkül.
(de jó az 1 -7 - 12, vagy a 2 -7 - 12 vagy a 2-7-13 is, a lényeg, hogy két csatornára még belóg a b/g wifi, igy összesen 4 csatornának kell legyen két független csatorna között)

ha meg N-es 300-as eszközöket használnak, akkor ugye még rosszabb a helyzet, hiszen csak két független csatornát tudsz találni. 1(2) van az egyik, akkor a következőt a - 7(8)-kell tedd, a következő független pedig a 13(14)-re kellene menjen, ami sehol nem engedélyezett. De itt is igaz, hogy lehet a 2(3)-on az egyik és 9(10)-en a másik, az éppen olyan független.

A jó beállitás mindig függ a környezetben lévő wifi hálózatok beállitásaitól.

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#28915) LordX válasza bacus (#28914) üzenetére


LordX
veterán

Miért is lenne átlapolva két 20 MHz-es csatorna, egymástól 20 MHz távolságú középfrekvencián?

(#28916) #01682176


#01682176
törölt tag

Sziasztok!

A napokban újra hadba fogtam az SMC WBR14N-S2 routerem (korábban melegedett és állandóan lekapcsolt online állapotból), most a korábbi problémát úgy látszik orvosoltam firmware frissítéssel.
Digis netem van, és a router lapján a system logban általában UDP flood, SYN flood bejegyzések vannak. Mitől van ez?

Szerk.: Mac nincs clonozva, egy portforwarding van a Natban, általában ahhoz a porthoz kapcsolódik az UDP flood, de mellette vannak más portok is..
Általában a gép bekapcsolás után látszódnak ezek a bejegyzések (időpont alapján)

[ Szerkesztve ]

(#28917) Tegla80


Tegla80
addikt

sziasztok
megtudná valaki mondani,h ebben találok e olyan funkciót,h letiltsam a wifi láthatóságát?
[link]
sikerült beüzemelnem a melóhelyen,csak szeretném láthatatlanná is tenni,ha tudja.(akkor nem gondoltam rá ,de most beugrott,h jó lenne bekapcsolni rajta és holnap feleslegesen nem kellene a menüt böngésznem,h benne van e a funkció)
thx
vagy akkor is feldobja a telóknak h "ott van",ha bekapcsolom a tűzfalat rajta?(ez is holnap lesz aktiválva,ma semmire nem volt lehetőségem csak fizikailag odarakni. főnök ott császkált :D )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#28918) patau válasza LordX (#28891) üzenetére


patau
csendes tag

Köszi, mégis csak azt kell tennem.

(#28919) #01682176 válasza Tegla80 (#28917) üzenetére


#01682176
törölt tag

Használati utasítás

Ez alapján a 4.6.1 es menüben az "Enable SSID broadcast" elől ki kell venni a pipát

(#28920) Tegla80 válasza #01682176 (#28919) üzenetére


Tegla80
addikt

thx :R
tipikus fától az erdőt efeckt :B :W
(erre nem is gondoltam,h megnézzem benne , meg erre nem is jöttem volna rá,h ez az "Enable SSID broadcast" . nem erősségem a külhoni nyelvjárás :D )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#28921) bacus válasza LordX (#28915) üzenetére


bacus
őstag

ha másért nem, akkor azért mert 22Mhz a sávszélessége egy csatornának.
(legalábbis b szabványnál)

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#28922) #01682176 válasza #01682176 (#28916) üzenetére


#01682176
törölt tag

UDP flood** 192.168.2.111, 10963->> egy ip cím, 13402 (from PPPoE1 Outbound)
Vagy 80-90 ilyen van..

(#28923) MtHq válasza bacus (#28921) üzenetére


MtHq
tag

Én is ezt néztem, de G-nél 20 MHz. Így ebben igaza lehet a kollégának, de tök mindegy is, ha telekiabálja valaki a 11-esen a jelet, hiába rakod 13-asra, vagy 9-esre, kuka lesz. Így az előttem író igaza is helytálló, függ erősen a körülötted lévő wifi hálózatoktól, hogy mi az optimális. Ezt ki kell tapasztalni, mérni, nincs rá varázsige :R

[ Szerkesztve ]

(#28924) LordX válasza bacus (#28921) üzenetére


LordX
veterán

b-nél az, de ma már gyakorlatilag minden tud g-t, ahol csak 20 MHz a csatorna.

(#28925) And válasza LordX (#28924) üzenetére


And
veterán

(Nem egészen így van. A 802.11-es működési módok spektruma eleve nem úgy néz ki, hogy a csatorna középfrekvenciájánál 10 vagy 11 MHz-cel kisebb / nagyobb értékeknél az adó energiája nulla lenne. Ha megnézzük a b/g-szabványokra érvényes tűréseket ([link]), akkor láthatjuk, hogy a nagyobb sávszélességet biztosító 802.11g spektruma bizony messze nem olyan 'szép', mint a 802.11b-s eszközöké: a csatornaközéphez /vivőhöz/ viszonyítva ±11 MHz oldaltávolságra a b-szabvány -30 dB-t, a g viszont -20 dB-t ír elő, tehát a 802.11g spektruma sokkal jobban szétterül, mint a 802.11b-é. A vivőtől 22 MHz-re /azaz 4,5 csatornányi távolságra/ még mindig csak -30 dB-es a követelmény. Ennél már 5 csatornányi /25 MHz-es/ távolságra sem sokkal alacsonyabb az elvárt limit, tehát valójában még öt csatornával odébb is átfedik egymást az eszközök, csak normál körülmények között ez már nem zavaró. Ezért (is) kitolás, ha valaki az EIRP-limitet bőven meghaladó teljesítménnyel tolja a wifi-t, hisz olyankor az egyébként a követelményeknek megfelelő spektrumkép szépen eltolódik felfelé, és látszólag sokkal nagyobb foglal a sávból, mint normál teljesítmény esetén tenné.)
Mod #28923: A fentieknek megfelelően: nagyon szép az az idealizált ábra, csak épp a valós spektrumképek a wifi esetén abszolút nem így néznek ki a valóságban.

[ Szerkesztve ]

(#28926) kjani18


kjani18
őstag

Sziasztok
Van valakinek elképzelése, netalán rajza, hogy mi lehet ezekben?
Köszi
Jani

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#28927) PumpkinSeed válasza kjani18 (#28926) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szvsz egy ilyen coder decoder lehet benne.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#28928) mezis válasza kjani18 (#28926) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Valami ilyesmit tudó chip, tok nélkül, egyszerűen ráragasztva egy kis nyomtatott áramköri lapra, betakarva egy fekete pacával. Mindez bizonyára "Made in PRC".

[ Szerkesztve ]

mezis

(#28929) Arnold Paszi


Arnold Paszi
csendes tag

Sziasztok,neharagudjatok de en nagyon huje vagyok az ilyen dolgokhoz ... :)
Kerdesem lenne feletek.Ha van egy Sony Ericcsson Xperia X8 as androidos telefonom amit ( Austriaban vasaroltam) Nem kartyafugetlenul .. es az itteni wifikre tokeletesen fel lep ,de magyarorszagon egyik wifire sem kepes fel leppni akkor mit kell be alitanom ? Vagy mi a teendom ? :) Elore is koszi sracok :)

(#28930) mezis válasza Arnold Paszi (#28929) üzenetére


mezis
nagyúr

Először tájékozódj, hogy milyen frekvencián működnek azok a WiFi-k. Itthon vásárolt mobilla is előfordul, hogy a 12, 13-as csatornákkal már csak akadozva kommunikálnak.

mezis

(#28931) Gubek-Einste válasza Arnold Paszi (#28929) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg semmit sem kellene beállítani a wifi-re történő fellépéshez. Jól vannak megadva a csatlakozási adatok?
Az utóbbi időben többen is jelezték itt a fórumon, hogy Androidos eszközökkel nem mindig sikerül csatlakozni a wifi-hez, főleg custom rom-okkal volt ez de előfordult gyárival is, vagy nem jelennek meg a képek. igazi megoldás nincsen erre. Meg kellene nézni a router/AP beállításait, hogy mik is szerepelnek ott, elvileg a szélső csatornákkal lehet gond.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28932) Arnold Paszi


Arnold Paszi
csendes tag

Ertem koszonom..Szerintetek ha el viszem egy Gsm be akkor tudnak segiteni vagy megtudjak csinalni ? Mert hogy a T mobilban mar voltam es azt mondtak azert nem mukodik mert nincs ki fuggetlenitve .. :O Szerintem semmi koze ahoz hogy nincs kifugetlenitve ... :( A telefonon kartya nelkul is lehet wifizni :)

(#28933) Arnold Paszi


Arnold Paszi
csendes tag

De igen jol vannak meg adva a kodok es it kint (Austriaban tokeletes a wifi de magyarba egyataln egyik wifihez sem kapcsolodik :(

(#28934) Arnold Paszi


Arnold Paszi
csendes tag

Es az a leg szebb hogy gyari telefon es kb 4 napos !! :(

(#28935) Gubek-Einste válasza Arnold Paszi (#28932) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehet tenni egy próbát a szervizzel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28936) Arnold Paszi


Arnold Paszi
csendes tag

Es ha magyarba fel dugjuka gepre es frisitunk rajta egy szoftvert a gyari programmal nem lehet h jo lessz ?

(#28937) mezis válasza Arnold Paszi (#28933) üzenetére


mezis
nagyúr

Véletlenül nem olyat csinál. hogy csatlakozik (kap IP-t, átjárót, DNS-t), csak az internet nem elérhető ?

mezis

(#28938) Arnold Paszi


Arnold Paszi
csendes tag

Hat en anyira nem ertek ehez,de azt csinalja hogy befogja a halozatot lehet latni keri a kodot beiroma kocsot es kapcsolodasra megyek is cim beolvasa ezt irja de hetekig is ezt irna nem csatlakozik :(

(#28939) mezis válasza Arnold Paszi (#28938) üzenetére


mezis
nagyúr

Akinek a WiFi-jéhez csatlakoznál, csak meg tudja mondani, hogy hanyas csatornán működik a WiFije !

mezis

(#28940) Arnold Paszi


Arnold Paszi
csendes tag

Hat nem igazan mert o sem ert hozza :( :))))

(#28941) mezis válasza Arnold Paszi (#28940) üzenetére


mezis
nagyúr

Több WiFi-ről írtál. És a többiek ?

mezis

(#28942) Arnold Paszi


Arnold Paszi
csendes tag

Hat a parom othoni halozatahoz nem csatlakozot ... az egyik ismerosunk megosztotta anetet az i phone jarol es ugy sem csatlakozott ... sem semilyen masik befogott halozathoz ami pesten fogtunk be ... De itt kint csatlakozot ahoza nethez amin eppen irok hogyan tudnam meg nezni hogy ez milyen wifi vagy mi amirol te beszeltel ? Neharagudj komolyan nem ertek ezekhez a dologkhoz :( Es nagyon koszonoma segitsegedet

(#28943) Arnold Paszi


Arnold Paszi
csendes tag

Mert ha meg tudnam nezni hogy ez milyen csatorna vagy mi akkor ha az a parom othoni netet is be birnank olyanra elitani lehet jo lenne

(#28944) mezis válasza Arnold Paszi (#28942) üzenetére


mezis
nagyúr

Ezek mind nagyon bizonytalan esetek. Volt-e elegendő térerő, a titkosítás kulcsa,...
Keress egy olyan itthoni WiFi router-t, amelyiknek ott van a valamelyest hozzáértő gazdája, legyél azonos helyiségben pár méterre a WiFi antennájától,.... Csak ezek után van értelme foglalkozni a mobiloddal.

mezis

(#28945) Arnold Paszi


Arnold Paszi
csendes tag

Ertem ertem jolvan jolvan koszi szepen :)

(#28946) Arnold Paszi


Arnold Paszi
csendes tag

Hogyan tudom megnezni azt hogy milyen csatornan sogarozza a Wifit a Routher ? Leci reszletes leirast mert nagyon suta vagyok :( :DDD Milyen bealitasra kel mennem ? Reszletesen ?

(#28947) bacus válasza Arnold Paszi (#28946) üzenetére


bacus
őstag

Ráz a hideg a (helyes)írásodtól. Kicsit figyelj már jobban oda!

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#28948) LordX válasza And (#28925) üzenetére


LordX
veterán

Akkor most nézd meg a belinkelt cikkben a 8-as ábrát, és gondolkozz el azon, hogy mekkora lenne az interferencia az OFDM vivők területen, ha nem az 1-4 csatornákat használnák, hanem az 1-5-öt. Szerintem ordít a képről, hogy minimálisan.

A cikk annyit ír, hogy az Amerikai 1-11 csatornákon nem fér el 4 darab egymás mellett, ami igaz, de semmit nem mond az 1-13-asról.

(#28949) Panthera válasza bigdady (#28736) üzenetére


Panthera
őstag

Szia!

Sikerült már megoldani? Kamerád van már? Én is ezt akarom kivitelezni, de kamera még nincs.

(#28950) mezis válasza Arnold Paszi (#28946) üzenetére


mezis
nagyúr

PC-n (laptopon) akár Win, akár Lin(ux) az elérhető kapcsolódási pontok táblázatában szerepel a csatorna (frekvencia) is. A Win-hez nagyon jó az InSSIDer ingyenes szoftver. Az még grafikusan is mutatja és nem szokott baromságokat mutatni. Talán telefonra is van letölthető verziója. Sokat nem érdemes rá költeni.

Gyanítom, hogy a telefongyárak inkább síkhülyének veszik a gazdit, azaz nyomkodd, húzogasd, simogasd aztán vagy sikerül vagy nem. ;]

Próbálj meg egy WiFi-s PC-t (laptop, notebook) szervezni a próbálkozásidhoz. Lehetőleg a tulajjal együtt, hátha van valamelyes gyakorlata.

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.