Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28451) Marcika80 válasza Barohawk (#28446) üzenetére


Marcika80
tag

Hali! Próbáld rezetelni a routert! nem biztos hogy a gépeddel van a gond! Ha a Rezet nem segít akkor kiszűréses probálkozások kellenek, végig kel menni minden lehetőségen.

(#28452) Marcika80 válasza lacka1111 (#50) üzenetére


Marcika80
tag

Ha vársz estig, mutatok róla videót! :)

(#28453) sarkanyolo2 válasza Marcika80 (#28452) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Are you kidding me? :D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#28454) mezis válasza tininindzsa (#28448) üzenetére


mezis
nagyúr

Gondolom WiFi-n próbálod a csatlakozást. Egyes készülékek nem szeretik a 11, 12, 13-as csatornákat.
Nézz utána, hogy melyik csatornán működik a WiFi. (Laptopon, PC-n: InSSIDer.)

mezis

(#28455) Marcika80 válasza sarkanyolo2 (#28453) üzenetére


Marcika80
tag

ja! :DDD

(#28456) ferke72 válasza mezis (#28434) üzenetére


ferke72
aktív tag

szia!
nem sajnos win7 amin szarakszik már a modemeket is abajgattam..egyiknél sincs probléma..androiddal és linuxal gyönyörűen gond nélkül vált nem ragad be :W
csak win7 ami vmiért nem megy,sokszor újra raktam a mobil netem wifijét viszont azt nem látom megmarad e valahol annak a múltbéli dolga..lehet azzal akadozik össze?
köszi! :R

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#28457) Akcok94


Akcok94
senior tag

hello,
lenne egy kérdésem.
Van nekünk egy angol SIM kártyánk miről a mobilnet kéne a megfelelő feladatokra.
Vennék egy ilyet,erről a szerkezetről menne a mobilnet a laptopra? Főleg az érdekel hogy az angol sim megfelel-e ebbe az eszközbe?

Köszi előre is a válaszokat.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#28458) Gubek-Einste válasza Akcok94 (#28457) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg működik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28459) scafusia


scafusia
csendes tag

Hello mindenkinek!
Egy kis segitségre lenne szükségem. Vettem egy D-Link DIR-605L routert. Tudom nem a legjobb de nekem megfelelt. A tablet amit használunk azon megy is az internet rendesen de az asztali PC ami utána van kötve halott. Ott nem megy a net. Tudna esetleg valaki segíteni mi lehet a gond, mit állítottam be rosszul? A kábelek jók mert felcseréltem öket egymás között és mindkettövel müködött a PC ha kihagytam a routert.
Segítségeteket elöre is köszönöm
Üdv
Sca

(#28460) Turbolada II


Turbolada II
őstag

Sziaszok

A probléma adott: van egy p61 usb3 b3 alaplap, a driverek feltelepítése után, a hálózati kártya nem indítható. A bios elvileg látja és a windows betöltéséig zölden világít a kimenet. Remélem nem hardveres gond.

10-es hibakódot ír ki és hálókártya ikonja mellett felkiáltójel van.

Nem a vezeték nélköli router zavar be?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#28461) jNk válasza scafusia (#28459) üzenetére


jNk
senior tag

A pc-vel be tudsz lépni a router böngésző felületébe ?
Kap rendesen ip-t, maszkot, átjárót, dns-t a routertől a gép ?
A gépről pingelve válaszol rendesen a router és a 8.8.8.8 (google dns) is ?

(#28462) ferke72


ferke72
aktív tag

Srácok!
tudtok valami megoldást nekem fent említettekre?
köszi! :R

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#28463) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Sziasztok !

wifi ráláthatóságot szeretnék ellenőrizni, de akadt némi problémám. Az már bizonyos, hogy az egyik tető alacsonyabban van mint a környezete. Na már most arra volnék kíváncsi, hogy mekkora oszlopot kell emeljek ahhoz, hogy elérjem a megfelelő magasságot.

Na de 2 Km-ről egy oszlopot nem látok meg. Arra gondoltam veszek festett üvegű izzókat (zöld, kék) és rászerelem az oszlop tetejére.

A kérdések:

-van valami egyszerűbb vagy jobb módja a ráláthatóság ellenőrzésének ?
-Hogy állítom be a megfelelő szöget ha akár 3-5 méter magas kell legyen előreláthatólag ??

(#28464) nemdan válasza Freddy TNT (#28463) üzenetére


nemdan
senior tag

Szemre belövöd, aztán műszerek híján jöhet a jelszintellenőrzés InSSIDer-rel (PC-n) vagy az adott AP (ha az?) beépített jelszintmérőjével. Én így csinálnám.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#28465) Freddy TNT válasza nemdan (#28464) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Hi !

Kössz a gyors választ. Ubiquiti nanobridge M5 lenne. Ennek van saját progija ahogy elnézem. De még nem vásároltam meg őket.

Műszerek hiányában... mégis mi lenne a megfelelő ehhez ? Csillagászati lézert tudok szerzni mondjuk. Ellő vagy 50Km-t

(#28466) And válasza Freddy TNT (#28463) üzenetére


And
veterán

"-van valami egyszerűbb vagy jobb módja a ráláthatóság ellenőrzésének ?"
7x50-es binokulár, de komolyan. Nappali fényben egy gagyi kis távcső is megteszi.
"-Hogy állítom be a megfelelő szöget ha akár 3-5 méter magas kell legyen előreláthatólag ??"
Mármint minek a szögét? Az oszlopra előre akarod majd feltenni az antennát, vagy hogy?

(#28467) Freddy TNT válasza And (#28466) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Hello !

10*50 -es Lacerta binoklival sasolok de kevésnek bizonyul. (nappal) Éjjel a felszerelt fényekhez remélem elég lesz.

Igen, először fel kellene szerelni az oszlopra, majd azt felemelni, mivel legalább 3 méter magas lesz a tartó oszlop. (a tetőgerincen fellül) ezért nem tudok utólag felmászni és beállítani. Mivel a tetőgerincről meg nem látok rá a másik antennára (közvetlen szomszédaim miatt) ezért kérdéses, hogy hogyan állítom ba a szöget a parabolán.

Az egyik helyszín 95m a másik 107m körül van google maps szerint. Ráadásul a 95m-es még 3 méterrel lejjebb van mint a szomszédai...

[ Szerkesztve ]

(#28468) And válasza Freddy TNT (#28467) üzenetére


And
veterán

Nem lehet, hogy azért bizonyul kevésnek a binokulár, mert nemes egyszerűséggel nem látni rá a végpontra? Ha pl. egy A4-es lapot teszel a tetejére, azt azért egy 10x-es kukkerrel csak kéne már látnod, nem? Az irányt pedig előre igen nehéz lesz belőnöd: a két végpont magassága nagyjából azonos, a felszínnel párhuzamos állás még csak beállítod előre, de az irányszög pár fokos pontossággal (akár a 22, akár a 25 dBi-s antennával szerelt verzióról van szó) nem biztos, hogy így menni fog. Az árbocot legalább valamekkora szögben elforgathatóan kell kivitelezni, és a maximum jelszint megkeresése után rögzíteni.

(#28469) mezis válasza Freddy TNT (#28463) üzenetére


mezis
nagyúr

A tengeralattjárók periszkópot használnak. :D Neked éjszaka az árboc tetejére 45 Fokban felszerelt tükör is megteszi. A kukkolt oldalra én inkább egy 20-100 W-os halogén égőt tennék. Vagy egy 12 V/45 W.os gk. izzót.
(A 12 V sokkal kevésbé ráz. ;] )

A tükröt akár örökre fent hagyhatod. Jól jön az majd akkor, amikor a moddolja a szél az antennádat !

[ Szerkesztve ]

mezis

(#28470) Freddy TNT válasza And (#28468) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Hello !

Erősen kétlem, hogy 2 km-re látni fogok egy fehér, libegő A4-es lapot. A közelben lévő parabolák azonosítása is komoly kihívást jelent. A nagyok OK de a kicsi T-com -os már nem egyértelmű.

Márpedig az ubiquiti antenna se nagyobb annál.

A mindkét végpont vízszintbe állítása logikus, de mint írtam feljebb is : van jó pár méter szintkülönbség.

(#28471) Freddy TNT válasza mezis (#28469) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Hello !

Ez a tükrös, izzós dolog tetszik. 12V-ot nem tudom hogy vinnék oda, viszont hosszabbítóm van. Szerintem 230V-os izzó lesz a nyerő. Már csak valami általánostól elütő színű izzó búra kéne. Rengeteg a közvilágítás a két pont között.

[ Szerkesztve ]

(#28472) mezis válasza Freddy TNT (#28471) üzenetére


mezis
nagyúr

Csinálj diszkófényt (villogtasd).

mezis

(#28473) nemdan válasza Freddy TNT (#28471) üzenetére


nemdan
senior tag

Tegyél fel egy stroboszkópot.. ;]

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#28474) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Ha valaki bedobja a lézershow-t azt esküszöm megfolytom :N :DDD

(#28475) Turbolada II válasza Freddy TNT (#28474) üzenetére


Turbolada II
őstag

Tűzijáték?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#28476) Marcika80


Marcika80
tag

na most kicsit elszált a fantáziám, de a lézert wifi antenna ként nem lehet használni valahogy?! :))

(#28477) Freddy TNT válasza Marcika80 (#28476) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Már rég feltalálták tudtommal és használatban is van.

[ Szerkesztve ]

(#28478) Freddy TNT válasza Turbolada II (#28475) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Hogyne... Titanic hozzá nem kéne ? :D

(#28479) mezis válasza Marcika80 (#28476) üzenetére


mezis
nagyúr

Az információt kell valahogy két adó/vevőbe eljuttatni, kiszedni.. Mindenesetre szerezz elég nagy teljesítményű LASER-t és akkor az a galamb ami belerepül, sült galambként fog alápottyanni. Te meg fekszel hanyatt a lézersód alatt és tátod a szádat ! :DDD :))

A folyó folyik, de fojtogatni pontosan kell ! ;]

Az lézerfény nem játék, szemet örökre meg lehet vele vakítani. Még a jkis teljesítményűbe sem szabad belenézni !

mezis

(#28480) Freddy TNT válasza mezis (#28479) üzenetére


Freddy TNT
őstag

:R :P

(#28481) Marcika80


Marcika80
tag

GigaMega Like! Ezzel a megoldással sok éhes szájat lehetne etetni! :)) avagy főzzünk ebédet wifi lézerrel! :D. Ha Jól tudom lézert a cdrom/író/olvasó fejéből is lehet alkotni valahogy. de komlyabb leírást még nem találtam de igazából nem izgat a dolog. Jobban örülnék egy impulzus mágneses fegyvernek néha.
:DDD :DD :R

jut eszembe lézer alapu adatátvitel már létezik, villogtatnak két lézer fényt felváltva, giga sebesség!másodpercel, de ez megint csak akkor müködik ha nincs akadály menet közben.

[ Szerkesztve ]

(#28483) czgabi76


czgabi76
tag

Lehet hülye kérdés de kíváncsi vagyok:
Wifi jelméréshez vagy teljesítmény méréshez árulnak ilyen mérő műszereket?
a igen hol?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#28484) mezis válasza czgabi76 (#28483) üzenetére


mezis
nagyúr

Biztosan árulnak, elképesztő árakon. Nézz szét az InSSIDer szülőjénél a Metageek cégnél. (Aztán tudnál egy ilyen szerkezetet használni ?)

mezis

(#28485) khorvat


khorvat
senior tag

Szeretnék egy több antennás TP-Link routert beüzemelni (pl.: WR842ND vagy WR1043ND) olyan formában, hogy az egyik lecsatolható antenna helyére egy tetőre kivezetett körsugárzót csatlakoztatok, ezzel a házon kívül is wifi-s netet szórva a közeli szomszédoknak, a másik 1 vagy 2 antennával pedig a házon belüli erős wifi jelet szeretném biztosítani!
Működhet ez a dolog ilyen formában vagy azzal hogy a 2 vagy 3 antenna nem azonos méretű és poziciójú gyakorlatilag működésképtelen lesz a dolog se a házban se azon kívül nem lesz normális wifi-s net??

Jelenleg egy egy antennás TP-Link routerhez van kötve a külső körsugárzó ezzel a házon kívüli net okés,de a házban így nincs megfelelően erős wifi-jel emiatt kellene vmi megoldás hogy kint és bent is erős wifi jel legyen! Ötleteket is szivesen várok akár más megoldással is!

(#28486) mezis válasza khorvat (#28485) üzenetére


mezis
nagyúr

Havonta visszatérő a kérdésed. Röviden: nem fog működni. Részletekért olvasgass visszafelé.

Nem úszod meg, kell egy újabb WiFi routert venned. Esetleg elég egy AP is, de az drágább szokott lenni...

mezis

(#28487) khorvat válasza mezis (#28486) üzenetére


khorvat
senior tag

Ok, köszi! Sajnos szoros az időm jan.31.ig érvényes az aqua kuponom ha routert vennék érdemes sietnem!

(#28488) mezis válasza khorvat (#28487) üzenetére


mezis
nagyúr

Bizony sietned kell, van még 74 perced !

[ Szerkesztve ]

mezis

(#28489) LordX válasza mezis (#28486) üzenetére


LordX
veterán

Miért akarja mindenki lecserélni az antennát mostanában?

(#28490) khorvat válasza LordX (#28489) üzenetére


khorvat
senior tag

Terjeszkedni akar a nép de új lovat nem akarnak venni:)

Kicsit művelődtem a témakörben és valóban az lesz a megoldás hogy Router A mellé kell egy Router B-t beüzemelni!
Már csak 1 dolog nem tiszta, hogy A és B routereket hogy kell összekötni?
Szűkítve a dolgot korlátozódjunk vezetékes megoldásra, szal A router WAN kimenetén bejön a net ez okés, kell egy összekötő kábel ami a LAN kimenetből megy a B routerbe, na de hova? a WAN portba vagy a LAN portba mindkét verziót olvastam már, szal mindkét eset egy létező megoldás szal 2 verzió is létezik?

1. Lehet az a válasz ha LAN-ból LAN-ba kötöm a kábelt akkor a B router AP-vé szelidül és azonos hálózatot alkot a 2 router azonos SSID mellett, természetesen B routeren netes beállitások(DHCP,tűzfal kikapcsolva)?

2.LAN-ból WAN-ba kötve pedig a B router eltérő SSID-t kell kapjon és külön hálózatot képez, csak a net lesz közös ami az A routerből jön?

Ezt a 2 router kábeles összekötése dolgot, ha vki rendbe tenné számomra azt megköszönném, vagy ha le van már írva vhol érthetően ábrákkal szemléltetve akkor egy linket kérnék!

[ Szerkesztve ]

(#28491) Gubek-Einste válasza khorvat (#28490) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tényleg kétféle módon lehet összekötni kábellel 2 router-t.
A LAN-LAN összekötés esetén azonos lesz az alhálózat, mindenki lát mindenkit.
A LAN-WAN összekötés esetén külön alhálózatban lesz a két eszköz és a rájuk csatlakozott kliensek, el lesznek szeparálva egymástól, csak az azonos alhálózatba csatlakozok látják egymást, átjárás megszervezése bonyolult.

Követendő elv, hogy mindig a legfejlettebb/legújabb router legyen az amelybe a net megy mert így lehet a legjobb eredmény elérni, a legtöbb szolgáltatást kihasználni.

LAN-LAN összekötés esetén:
- A második eszközön a LAN IP átállítása az elsőnek a tartományában de ne legyen benne a DHCP által osztottak közt.
- A másodikon kikapcsolni a DHCP-t
- SSID-t beállítani ahogy szeretnéd, lehet eltérő is az elsőtől de az azonos sem baj, a csatorna számuk legyen messze egymástól, hogy ne zavarják egymást.

LAN-WAN összekötés esetén:
- A második eszközön a LAN IP átállítása, hogy ne ütközzön az elsőével.
- Az elsőn is be kell állítani a másodikon beállított port forward-ot.
- SSID-t beállítani ahogy szeretnéd, ebben az esetben ajánlottabb inkább az eltérő, a csatorna számuk legyen messze egymástól, hogy ne zavarják egymást.

Kb ennyi jutott eszembe a beállításokról. Ha esetleg valami nem lenne tiszta vagy legyen még kérdésed akkor nyugodtan tedd fel, valaki biztosan fog segíteni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28492) mezis válasza LordX (#28489) üzenetére


mezis
nagyúr

Már a zöldséges is tart akciósan az egész sáv felére beterpeszkedő WiFi routert. Így aztán hamar a szomszéd WiFij-e szinte lehetetlenné teszi az addig jól működő saját WiFi használatát. (A titkosításhoz meg már elég egy gombot megnyomni.... ;] )

mezis

(#28493) bacus válasza mezis (#28492) üzenetére


bacus
őstag

A baj, hogy ahelyett, hogy mindenki lecsendesítené magát, mindenki felhangositja.

Egy osztályteremben, ha mindenki suttog, akkor simán beszélgethet 40 diák, de ha mindenki ordit, akkor már az egy padban ülők SEM hallják egymás szavát. :(

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#28494) khorvat válasza Gubek-Einste (#28491) üzenetére


khorvat
senior tag

Köszönöm, ezzel helyére kerültek dolgok és nincsenek kérdőjelek az összeköttetés mikéntjében!

(#28495) Buster17


Buster17
addikt

Hali
Van egy ILYEN cuccom és ezt, hogyan tudom párosítani a wifis routeremmel? Bedugom a konnektorba és semmi, csak villog. :F

(#28496) mezis válasza Buster17 (#28495) üzenetére


mezis
nagyúr

"hogyan tudom párosítani a wifis routeremmel ?"
Hát úgy, hogy ráteszed a WiFi routeredet és biztatod ! :DDD

Bocs, ezt nem tudtam kihagyni !

Valahogy WiFi-n be kellene tudnod jelentkezni a Fritz-hez megkerestetni vele az ismétlendő AP-t, titkosítási kulcsot beírni. Van leírás róla ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#28497) bumerang10


bumerang10
csendes tag

Sziasztok!

A következő problémával kapcsolatban kérném a segítségeteket, tanácsaitokat.
Adott két egymással szemben lévő családi ház, az egyikben van vezetékes és wifi-s internet, a másikban szeretnénk, hogy legalább 1 asztali gépen legyen.
Az internetet adó eszköz egy Edimax BR-6204Wg wifi-s router, ami az egész házban mindenhol biztosítja a maximális netet.
A szemközti házba sikerült egy Engenius 5610-es kültéri wifi eszközt beszerezni ami elméletileg befogná a wifit. Az Engenius az utca felőli tűzfalon, míg a router wifi antennája a másik ház utcára néző nappali ablakában van kb 20 méter távolságra. A routeren 8 dBi-s antennára cseréltük már a gyárit.

A probléma ott kezdődik, hogy ugyan az Engenius bekapcsolás után, illetve néhány perces gondolkodás után befogja a wifi jelet és -73 dBm jelerősséggel 5-ből 4,5 Megás netsebességet mutat, de amint a feltöltés sebességének tesztelésére vált át, megszakad a kapcsolat és azt jelzi, hogy hálózati kábel nincs bedugva. Ezután már szinte magához sem tér a hálózat csak egy újraindítás után.
A fő probléma nem az hogy nem tudom lemérni a feltöltési sebességet, hanem az hogy egy facebookra történő képfeltöltésnél is ugyan ez a probléma van.
Ha csak simán netezek, keresgélek, levelezek, akkor 1 órán keresztül is fenn tudok lenni a neten, de ha valamit fel szeretnénk tölteni szakad a kapcsolat, és utána már a sima netezés sem működik.

Csatornaváltáson már gondolkodtam, de mivel a 6 érzékelt hálózatból 2 db az 1-es csatornán 2 db a 6-os csatornán és a 2 db a 11-es csatornán van, nem látom értelmét a változtatásnak.
Ha jól gondolom N-s routerrel sem mennék többre, mert a vevő csak G-s tud, illetve 5 GHz-en is működne, csak 20.000 Ft-os dual-bandos routert venni sincs kedvem.
Van esetleg ötletetek, hogy mi van rosszul beállítva, minn kellene változtatni?

Előre is köszönöm a tanácsokat, segítséget!

(#28498) mezis válasza bumerang10 (#28497) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Az Engenius 5610-edben kb 40 Fok.os nyílásszögű panel antanna van. Jó irányban áll ?
(Az antenna átkapcsoló ugye az Externálon áll ?)

Az Edimax -al is lehet kísérletezni kedvezőbb poziciót illetően, mert ekkora távolságból lehetne nagyobb a jelszint. (Ugye nincs semmi közben ? (Fenyőfa,...)

Csatornával is lehet kísérletezni, lehet, hogy nagyobb a zavar a jelenlegin.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#28499) Buster17 válasza mezis (#28496) üzenetére


Buster17
addikt

Jaaa... hogy ez ilyen bonyolult? Mit kell itt cifrázni bedugom és kész lenne :DDD
Leírásom nincs, de majd körülnézek a neten hátha.

(#28500) mezis válasza Buster17 (#28499) üzenetére


mezis
nagyúr

Egyébként miről ismerné fel a WiFi routeredet ? Szagról ? ;]

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.