Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28151) i are robot válasza mezis (#28149) üzenetére


i are robot
senior tag

Nem, nem, nem csak a wifire van 300 Mbit megadva, hanem LAN-ra is annyit tud csak, ez ilyen, direkt azért nem a gigabiteset vettem, ami persze drágább volt, mert csak a netet akarom osztani.

Ok, akkor veszek egy olcsóbbat, aztán meglátom, biztos az is jó lesz, köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#28152) mezis válasza i are robot (#28150) üzenetére


mezis
nagyúr

Bizonyára akkor szakadozik, amikor a többieknél "esemény" van. Próbálj olyan helyet keresni routernek, laposodnak, hogy az általad használt csatornákon lényegesen nagyobb legyen a jelszint a szomszédokénál.

Ezt a jelszintet ráadásul egyoldalúan, csak a kliensnél mérted. És az AP-nél ?

mezis

(#28153) Claude Leon válasza i are robot (#28150) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Az a baj azzal a -65-össel, hogy gyakorlatilag nem lóg ki a szomszédságból.
Vagy tedd át 9+13-ra, vagy keress jobb helyet, hogy legalább 10, de inkább 20 dB-el legyen erősebb a környezeténél.
(persze az is számít, hogy az AP mennyire látja a kliensed, tehát az is lényeges, hogy ott mit mérsz)

Ráadásnak, az antennád minősége is fontos lesz ekkora jelszinttel, mert ha nagy a jelingadozás, hiába tűnik megfelelőnek a jelszint átlaga, rosszabb pillanatokban túlzottan leesik a stabil kapcsolathoz.
(mert ami jelszintet elolvasol, az csak valami kicsi időintervallum átlaga)

(#28154) rostiron válasza Claude Leon (#28153) üzenetére


rostiron
őstag

Sziasztok.

Lehet hülye kérdés, de azt hogy lehet megnézni hogy az AP mennyire látja a klienset ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#28155) Claude Leon válasza rostiron (#28154) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Gyári firmmel, ha a csatlakozott kliens jelszintjét nem írja magától, akkor nemigen, a szabványos működés feltételezésével hasonló lehet, mint amennyire a kliens látja.

Ha kliens vagy bridge üzemmódban van lehetőség az AP menüből választására, és ott ír jelszintet, abból már inkább következtethetsz a helyzetre

[ Szerkesztve ]

(#28156) rostiron válasza Claude Leon (#28155) üzenetére


rostiron
őstag

Tehát ha jól értem,akkor ha a kliens eszközömben látom az AP-t és látok jelszintet, akkor az AP kb. ugyan olyan jelszinttel látja a kliens eszközt.
De létezhet olyan hogy az AP nem ugyanolyan jelszinttel látja a kliens-t ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#28157) mezis válasza rostiron (#28156) üzenetére


mezis
nagyúr

A jelszintek lehetnek hasonlóak, de ami nagyon különbözhet, az a szomszédok térereje. Ezt meg tudod nézni úgy, hogy repeater üzemmódba kapcsolod és futtatsz egy keresést (scan).

Persze ez is csak az AP-ket fogja mutatni klienseket nem.

mezis

(#28158) Claude Leon válasza mezis (#28157) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Erre próbáltam utalni, csak bekapcsolódott a fogalmazásgátlóm :)

(#28159) LordX válasza i are robot (#28151) üzenetére


LordX
veterán

Eléggé valószínűtlen, hogy ez így lenne, mert az Ethernet vagy 100 Mbps-t, vagy 1 Gbps-t tud. Kettő között nincs.

(#28160) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Megint csak megerősítésért írok ide, mert tulajdonképpen működik minden. Szóval ma megérkezett a TP-Link 741ND-m, amit a hozzá kapott CD utasításait követve be is üzemeltem. Igazából semmi olyasmihez nem nyúltam, ami az első HSZ-ben van leírva, egyedül a 11b only módot adtam meg neki kézzel a router "honlapján", meg jelszót módosítottam. Telefonnak osztom meg egyébként a kábelnetet. Kéne még valamit bűvészkednem, vagy jó így minden, ahogy van? Működni működik szuperül.

(#28161) krealon válasza ígyvanferi (#28160) üzenetére


krealon
Topikgazda

Ha a Wireless --> Wireless Security-ben WPA2 van kivalasztva es legalabb 10 leutesbol (kisbetu-nagybetu-szam-irasjel) a jelszo

ezen kivul a router admin jelszavat atallitottad a System Tols --> Password pontban

es nem tapasztalsz mukodesi problemat, akkor nincs tovabbi teendod.

(#28162) ígyvanferi válasza krealon (#28161) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Igen és igen. Probléma pedig nincs. Volt délután egy kis lassulás a sz.gépen, viszont az több, mint valószínű az invitel sara (ahogy az lenni szokott). Király! Köszönöm!

(#28163) LordX válasza ígyvanferi (#28160) üzenetére


LordX
veterán

Miért 11b only mód?

(#28164) ígyvanferi válasza LordX (#28163) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Még jó, hogy rákérdeztél, nem 11b only, hanem g, át is állítottam. Ezt egyébként az említett Otthoni hálózat és internet megosztás első HSZ-éből vettem.

(#28165) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

A tp-link eszközöm a következőképpen mutatja a jelszintet :kép
Az itt használt dB mértékegységet hogy lehet átszámolni az inSSIDer által kiírt - dBm -re.
Illetve ha nem lehet itt hány dB számít jónak ?
Találtam egy ilyet, de nem jó az angolom :N ebböl mit lehet leszürni ?

"Calculating & Interpreting Signal Strength
Note: The minimum power sensitivity on most 802.11g clients is -96dBm (very low). If your software displays
“Signal/Noise” or “SNR” in dBm, you can convert this to dB by subtracting the minimum power sensitivity, -96dBm,
from the number displayed as “SNR” or “Signal/Noise”. For example, if the Signal/Noise is -47dBm, you would
convert this to dB as follows:
-47dBm – (-96dBm) = 49dB
If your wireless card software is indicating that the signal-to-noise ratio (SNR) is greater than 80dB, you are getting
the maximum available bandwidth, or 54 Mbps (megabits per second) for 802.11g. An SNR higher than 80dB
won’t increase the amount of bandwidth beyond this maximum (in the example above, with an SNR of 49dB, the
bandwidth is still 54 Mbps, the maximum available rate). When the SNR drops below 80dB, however, the maximum
data rate drops:"

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#28166) And válasza rostiron (#28165) üzenetére


And
veterán

Nem lehet átszámolni! Pontosan azért, mert ahhoz a két maradék ismeretlenből (jel és zaj) legalább az egyiket ismernünk kellene. Egyébként a jel/zaj viszony így is sok mindent elárul. Fizikailag sem lehet, ugyanis a jel/zaj viszony egy dimenzió nélküli szám, azaz egyszerű arány, ugyanolyan dimenziójú egységek hányadosa, mint minden szimpla decibelben vett mérték. A dBm viszont abszolút teljesítményszintet jelent (ahol a vonatkoztatási érték, vagyis a nevező értéke 1mW), amit vissza lehet számolni wattba.
Az angol nyelvű leíráshoz két megjegyzés:
1.) Az a -96 dBm elég önkényes értéknek tűnik: egyrészt túlságosan ideális, másrészt ha fixnek vesszük, akkor figyelmen kívül hagyjuk azt a tényt, hogy nem csak a jel, de a zaj szintje sem állandó, hiszen függ a sáv forgalmától és egyéb (nem csak wifi okozta) zavarforrásoktól is.
2.) A 80 dB-es jel/zaj viszony óriási nagy, nem igaz, hogy ekkorának kell lennie a maximális linksebességhez. Nagyságrendi tévedés. Ez azt jelentené, hogy -96dBm-es zajnál -16dBm-es (iszonyatosan nagy értékű) vételi szint kell az 54 Mbps-hez, ez pedig tényszerűen nem igaz. A minimális SNR ennél jóval kisebb, 25 dB körüli, és ez természetesen eszközöktől (érzékenységtől) is függ. Jelszintben ez -65..-70 dBm-et takar, ez a legtöbb eszköz érzékenységénél is megadják (receiver sensitivity @ 54 Mbps).

(#28167) rostiron válasza And (#28166) üzenetére


rostiron
őstag

Nálam az AP listában az az AP amire csatlakozok 43-45dB mutat. Akkor ez Kb. jónak számít ? Tehát minél nagyobb a dB annál jobb a jel.? Jól értem?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#28168) And válasza rostiron (#28167) üzenetére


And
veterán

Ismét: ez nem jel, hanem jel/zaj viszony! Tehát ez a szám minél nagyobb, annál nagyobb értékű a jel a zajhoz képest. Egyébként igen, 30dB jel/zaj (SNR) felett már bőven jónak számít, csakhogy a jel/zaj viszony akkor is 30dB, ha a jel -60dBm és a zaj -90dBm, meg akkor is, ha a jel -52dBm és a zaj mellette -82dBm. Éppen ezért nem lehet megmondani, hogy egy bizonyos jel/zaj viszony konkrétan mekkora jelerősséget (vételi teljesítményszintet) takar, ha nincs megadva mellette a zaj értéke. De nem is annyira számít, ha a jel/zaj-t ismerjük, mivel a link minőségét ez jobban jellemzi, mint az önmagában van jelerősség.

(#28169) delon


delon
tag

Szasztok Van egy új acer aspire one 756 laptop amivel nem tudok csatlakozni az otthoni wifihez a hálozatokat látja csak kapcsolódni nem tud a gépen win 7 64 bit van fenn

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#28170) mezis válasza delon (#28169) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! Vagy a password-öt írod rosszul, vagy kicsi a térerő (InSSIDer mennyit mutat ?), vagy a driver nem az igazi.

mezis

(#28171) i are robot válasza LordX (#28159) üzenetére


i are robot
senior tag

Bocs, igazatok van, benéztem. Lényeg, hogy nem gigabites, hanem a lassabb, mert nem LAN-hoz kell. :B

(#28172) delon válasza mezis (#28170) üzenetére


delon
tag

A térerő jó az ssid hol lehet megnézni?

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#28173) delon válasza delon (#28172) üzenetére


delon
tag

a driver lehet a gond de nem tudom milyen kellene
a wifi kártya típusát hol lehet megnézni?

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#28174) rostiron válasza And (#28168) üzenetére


rostiron
őstag

OK köszi, most már értem :)

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#28175) delon válasza delon (#28173) üzenetére


delon
tag

a win 7 nek a wifi kezelője nem tetszik nem tudnátok ajánlani helyette e gy amot?nektek már bevált wifi kezelő programot?

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#28176) delon válasza delon (#28175) üzenetére


delon
tag

eltérő hálozati biztonsági kulcsok ezt írja ki
és nem csatlakozik a kis és nagy betüknek van jelentősége??

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#28177) krealon válasza delon (#28176) üzenetére


krealon
Topikgazda

Igen. A kis es nagy betuknek van jelentosege egy jelszoban.

(#28178) egykori


egykori
őstag

Sziasztok, remélem, nem kergettek el, jó helyen járok. Van egy vezetékes routerem, aminek az egyik LAN-jához csatlakozik egy AP. Ezen az AP-n keresztül kapja a Wifit egy ACE2 és egy SE Ray telefon. Az ACE2 Wifije szinte hozza a Digi-s sebességszintet - nagyon gyors, a Ray pedig rettenetes lassan és akadozva működik. Tudnátok segíteni, hogy mi lehet az oka ez utóbbi gyengélkedésének, és mit tudnék tenni, hogy felgyorsuljon? Vagy ez kizárólag telefon függő probléma.

(#28179) kali válasza egykori (#28178) üzenetére


kali
legenda

milyen titkosítás van beállítva?
más/minden csatornán próbáltad?

(#28180) egykori válasza kali (#28179) üzenetére


egykori
őstag

Sajna, Wifi kérdésben csak 3-4 hónapja vagyok érintett, beismerem, nem értek hozzá. WPA/WPA2 PSK a biztonsági beállítás - ha ezt kérdezed, csatornát pedig nem változtattam, mert nem merek belepiszkálni az AP setupjába, ráadásul csak egyszer enged be, miután resetelek, mert utána már a következő resetelésig nem enged belépni.

(#28181) LordX válasza ígyvanferi (#28164) üzenetére


LordX
veterán

És miért g only? :)

(#28182) kali válasza egykori (#28180) üzenetére


kali
legenda

a wpa és a wpa2 okés, a wep az, ami sok telefonnak nem tetszik!
a csatornát azért kérdeztem, mert előfordulhat, hogy egy szélsőséges csatorna okés egy mobillal, de a másikkal már nem!

(#28183) ígyvanferi válasza LordX (#28181) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Aszondjahogy: "Wireless network mode: ha minden eszköz tudja a G-t akkor G only
ha legalább egy csak B-t tud, akkor B+G mixed
ha csak B-s eszközök vannak, akkor B only"
Mindkét eszköz tudja a G-t, így azt választottam. De ha hülyeség, mondjátok!

(#28184) egykori válasza kali (#28182) üzenetére


egykori
őstag

Amikor legközelebb belépek a setupba, melyik csatornát érdemes kipróbálni? Jelenleg minden defaultban van.

[ Szerkesztve ]

(#28185) kali válasza egykori (#28184) üzenetére


kali
legenda

mivel nem tudjuk, hogy milyen típusú ap, így az alapban használt csatorna sem ismert, de nézd meg a jelenleg használtat, és ha nagyon szélsőséges (első vagy utolsó érték), akkor vidd beljebb!

(#28186) mezis válasza delon (#28173) üzenetére


mezis
nagyúr

A laposok alján jelezni szokták.

mezis

(#28187) egykori válasza kali (#28185) üzenetére


egykori
őstag

Ja, bocsi! D-Link 1402S routerem van, de ez itt most azt hiszem nem számít, és van egy D-Link DIR 505 bigyó, ami AP-ra van beállítva. (Lehet routerre és repeatorra is állítani.) A csatornát természetesen kívülről nem tudom, de majd akkor a közép tartomány felé állítom majd.

(#28188) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Kicsit OFF kerdesem lenne, de hatha van itt aki utba tudna igazitani.

Keresek egy halozati zenelejatszot/radiot. Laptoprol vagy telefonrol kuldenem a zenet. Jo lenne ha esetleg youtube is menne. Felreertes ne essek nem szeretnem osszekotni a hangfalat laptoppal. Anno mintha lett volna erre tobb termek de nem tudom h a haloszato medialejatszok/streamerek milyenek.

Ha nagyon rossz topikban erdeklodok akkor utolagos elnezest mindenkitol.

(#28189) crus90


crus90
tag

Sziasztok volna egy nagy kérdésem!

Szeretném megosztani itthoni internetem, hogy a nem messzi lévő munkahelyemen is tudjam fogni mobillal!
Rá látás annyi van hogy kb 100-150 méternyire dolgozom az otthonomtól! És ennek a távnak pár fal és egy nagy tetőt kellene áthidalni! Hogy Iphone 4S készülékkemel ott is tudjak netezni.
Parabola antenna állványára tudnám felszerelni az antennát de az a háztető-nél alacsonyabban van sajnos.

Van megoldás? Ha igen akkor mit vegyek? Persze nem szeretnék érte rengeteg pénzt adni! :F

Előre is köszönöm a válaszokat! :K :R :R

Az élet túl rövid ahhoz, hogy átlagos legyél.

(#28190) Gubek-Einste válasza crus90 (#28189) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mobillal tiszta rálátás nélkül szinte esélytelen, még tiszta rálátással sem biztos, hogy menne.
Tudsz a munkahelyen valamilyen eszköz telepíteni?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28191) crus90 válasza Gubek-Einste (#28190) üzenetére


crus90
tag

Nem nagyon kellene. :DDD Ez is dugiban menne. :D

Az élet túl rövid ahhoz, hogy átlagos legyél.

(#28192) mezis válasza crus90 (#28189) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Gondolom van egy WiFi router otthon. Ha ennek antennáját lecseréled egy parabolára, akkor otthon nemigen lesz WiFi.

Próba: A jelenlegi WiFi antennáját megpróbálod a lehető legkedvezőbb helyzetbe hozni a munkahelyed felé (pl ablak). Munkahelyedről megnézed, hogy akár időszakosan megjelenik-e a mobilodon az otthoni WiFi.

Ha nem, akkor fölösleges pénzt költened ilyen WiFi kapcsolatra. (A felsorolt akadályok miatt ez utóbbi a válószínű.)

mezis

(#28193) crus90 válasza mezis (#28192) üzenetére


crus90
tag

:U értem, az a baj hogy 1 szomszéd is közben van, mondjuk annak alacsony a tető. :P
De akkor úgy érzem marad a mobilnet is. :(

Az élet túl rövid ahhoz, hogy átlagos legyél.

(#28194) LordX válasza ígyvanferi (#28183) üzenetére


LordX
veterán

Azóta már van n is, mind a routered, mind a telefonod tudja..

(#28195) Andor111


Andor111
csendes tag

Sziasztok!
Nem vagyok 1 nagy szaki de meg próbálom leírni a problémámat.
Realtek 8185 Extensible 802.11b/g Wirelesse Device ,van az asztali számítógépben és úgy van állítva hogy sugározza a netet. Ez idáig rendben is van lássa a laptop,és más mobil telefon is ami rendelkezik wifivel.
Viszont az Lgt385 mobil telefon nem érzékeli a fedetséget.
Kérdés az, hogy van-e extra beállítási lehetöség a gépben lévő wifi karihoz. :U

Megjegyzés a mobil más külső routerwifiket érzékel.

[ Szerkesztve ]

(#28196) And válasza Andor111 (#28195) üzenetére


And
veterán

Egészen véletlenül nem a 12-es vagy a 13-as csatornára van állítva az a Realtek-es csatoló?

(#28197) Andor111 válasza And (#28196) üzenetére


Andor111
csendes tag

Bocsi de nem egészen értem mit kérdeztél.
Azt hol bírom meg nézni vagy állítani?

(#28198) Andor111 válasza Andor111 (#28197) üzenetére


Andor111
csendes tag

Erre gondoltál?

[ Szerkesztve ]

(#28199) Claude Leon válasza Andor111 (#28197) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ott keresd ezt, ahol beállítod, hogy milyen paraméterekkel sugározza a netet.

[ Szerkesztve ]

(#28200) Andor111 válasza Claude Leon (#28199) üzenetére


Andor111
csendes tag

Hát pont ez az amit nem éretek mert nem kellet beálitanom semmi paramétert.De nincsis olyan opcio létrehozásnál. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.