Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96401) janeszgol válasza Chuck Norris (#96397) üzenetére


janeszgol
félisten

Az S7 majdnem, de lehet minden tekintetben jobb a 650-nél. Az S6 akkuban gyenge, amúgy kiváló. Visszább nem mennék most, nem lényeges.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#96402) Joker88


Joker88
őstag

tudom, süllyedő hajó egy hatalmas lékkel az oldalán,de..

Kellene nekem Windows 10-es Lumia 640XL-re :

1. : valami frankó hírolvasó/megjelenítő normális csempével ( magyar hírek,persze.. 24.hu-t próbáltam nem megy , EuroNews meg kilép állandóan ' Connectoin Timeout' szöveggel..)

2.: időjárás-előrejelző szintén működő csempével.

In loving memory of Garrett Lockhart

(#96403) Cane válasza Joker88 (#96402) üzenetére


Cane
őstag

Hali!

Időjárásra az időjárás nevű appot használom. < csempén jelzi az időjárást, egyéb helyen is.

Hírekhez pedig a Newsflow appot. < csempén is váltogatja a frissebb híreket, akár híroldalanként.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#96404) Chuck Norris válasza janeszgol (#96401) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Egy valamiben biztosan rosszabb, a WP az működik (működött) out from the box, az android az S7 még mindig nem tart itt, nagyjából fél napot kellett tákoljam, hogy egy használható rendszert kapjak, alapvető funkciók nem működtek benne vagy csak mindenféle külsős segédprogram felrakásával.
Pl. nincs benne alapból egy zenelejátszó, felraktam a jetaudio-t, gyatrább hangja van mint a 650-nek. Nem szinkronizálja le a leveleket hiába állítgattam bármire, ez is beletelt pár órába mire rájöttem, hogy nem velem van a gond, hanem rossz a program és fel kell rakni még valamit a store-ból, hogy működjön. Mi a francért kell nekem mint átlag felhasználó az odin rejtelmeivel ismerkedjek? És ez a samsung S széria, mekkora szemét lehet a sony vagy LG közepe, alja? Na de nem siratom tovább a WP-t, meg nem is mondom, hogy hibátlan volt de azért azt gondoltam, hogy az android már sokkal előrébb tart.

[ Szerkesztve ]

(#96405) scyllarus válasza Chuck Norris (#96404) üzenetére


scyllarus
veterán

Előrébb is tart. Egy alsós Huawei működik a dobozból kivéve...

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#96406) Vegha


Vegha
senior tag

https://24.hu/mobil/2018/06/11/mutatunk-egy-remek-trukkot-a-gmaileseknek/

WoW ! : )

[ Szerkesztve ]

(#96407) Ludovicus


Ludovicus
aktív tag

Sziasztok! Feleségem 650-esén kb 1 hónapja állandóan megszakadnak a hívások, néha nem elérhető, holott elvileg térerővel jól lefedett helyen lakunk. Sim kártya csere már megvolt, semmi javulás. Második körben itt kérdezem, hogy ez utal-e valami típushibára, érdemes-e szervizzel foglalkozni?

(#96408) egykori válasza Ludovicus (#96407) üzenetére


egykori
őstag

Nekem anno a 820-assal voltak ilyen problémáim, mindent tudtam vele csinálni, csak éppen telefonálni nem a folytonos szakadások, hangtorzulások miatt. Az első körben, szervizelés előtt nekem is volt SIM csere. Végül két szerviz után adtak egy 930-ast.

(#96409) Ludovicus válasza egykori (#96408) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

:(( Pont ez történik nálunk is, szakadás előtt sokszor eltorzul a hang, mintha fogyna a térerő (pedig van).

(#96410) egykori válasza Ludovicus (#96409) üzenetére


egykori
őstag

Utána néztem, hogyan is történt. Hát nem kétszer, hanem ötször volt szervizben, itt a szó szerinti idézet a Nokiának küldött levelemből:

"A mai napon, 2014.10.27-én ötödszörre vittem vissza a Gemini-tel Nokia Márkaszervizbe (onnan továbbküldve a Nokia központi szervizébe) a Nokia Lumia 820 telefonkészülékemet ugyanazzal a hibával - Garancia jeggyel együtt."

Remélem, neked könnyebb lesz. :K

[ Szerkesztve ]

(#96411) Cane


Cane
őstag

Valamit beállítottam és most onedrive-ra pakolja fel a fényképeket, videókat. Hogyan tudom ezt a funkciót kikapcsolni?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#96412) egykori válasza Cane (#96411) üzenetére


egykori
őstag

Fényképek / Alul ... pont / Gépház / OneDrive-feltöltési beállítások kezelése

de lehet, van más út is.

(#96413) Cane válasza egykori (#96412) üzenetére


Cane
őstag

Köszönöm !

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#96414) Hínár929


Hínár929
tag

Szomorúan olvasom, hogy nem lehet már letölteni a BKK-t az áruházból. Garis szervizbe kell adni a telefont kijelző cserére. Lehet kérni olyat, hogy ne frissítsék, vagy ez műszakilag nem kivitelezhető?

Azt nem értem miért van a frissítési listában az áruházban a BKK ha nem engedi frissíteni vagy letölteni?

(#96415) Chuck Norris válasza Hínár929 (#96414) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Kérni azt lehet de inkább arra készülj, hogy egy alapállapotú telefont kapsz vissza.
A BKK-nál talán már arra is lusták, hogy levegyék az áruházból.

(#96416) zsoltzsolt válasza Chuck Norris (#96415) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Inkább ez már a W10m támogatottságának szól.
Pl android esetében rendszeresen javítgatják, fejlesztik.

(#96417) NGC válasza Hínár929 (#96414) üzenetére


NGC
tag

A appx4fun -ról még letölthető a BKK futár, régebbi verziók is.

[ Szerkesztve ]

(#96418) Chuck Norris válasza NGC (#96417) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

A letöltés az nekem is sikerült innét de amikor ráböktem, hogy telepítse mindig hibát dobott :(

@zsoltzsolt, igen pont erre gondoltam, hogy lehet már senki sincs ott aki a WP-vel foglalkozna egy kicsit is.

[ Szerkesztve ]

(#96419) egykori válasza Chuck Norris (#96418) üzenetére


egykori
őstag

...hát igen, azt nem írta, hogy telepíthető is :DDD

(#96420) chewycl


chewycl
tag

Sziasztok!

Már harmadik éve vagyok többé-kevésbe elégedett Lumia 930 tulajdonos. Fotózáson, telefonáláson és navigáción kívül nem igazán használom másra, így a céljaimnak megfelel. Arra lettem figyelmes ma, hogy hiába dugom töltőre, nem tölt tovább 25%-nál. Van, aki tapasztalt már ehhez fogható problémát? :F :Y

(#96421) Blue Eagle válasza chewycl (#96420) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Szia!
Valószínűleg az akkumulátor halt meg.

(#96422) chewycl válasza Blue Eagle (#96421) üzenetére


chewycl
tag

Miután kipróbáltam két töltővel is, én is erre gondoltam. Azután este feltettem egy harmadik töltőre, ami feltöltötte 100%-ra, ezért fura :F Pedig már ezt a töltőt nem is használtam régóta, mivel kontaktos. Na mindegy, amíg működik addig megtartom :C

(#96423) egykori válasza chewycl (#96422) üzenetére


egykori
őstag

Ha mégis sikerült feltölteni, akkor még megnézném, illetve letesztelném az USB aljzatot.

(#96424) gabor_01


gabor_01
senior tag

Elővettem a fiókból egy zsír új 435-öst.
Kicsit visszaolvastam. Jól gondolom, hogy nem érdemes frissítenem win10-re?
Nincs szükségem alkalmazásokra.
Stabil, megbízható tartalék telefonra van szükségem.
Köszi :R

(#96425) scyllarus válasza gabor_01 (#96424) üzenetére


scyllarus
veterán

Az 532 anno nagyon jól pörgött 10-zel.
Mondjuk ott volt +2 mag.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#96426) zolee001


zolee001
őstag

Valaki telepitette már a juniusi updatet?

(#96427) Spet válasza zolee001 (#96426) üzenetére


Spet
addikt

Igen, én. Mi a kérdés?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#96428) Vtwo válasza zolee001 (#96426) üzenetére


Vtwo
senior tag

Én is.

(#96429) Blue Eagle válasza zolee001 (#96426) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Nem. Nálam a telefon telepítette saját maga. :DDD

(#96430) egykori válasza Spet (#96427) üzenetére


egykori
őstag

Semmi, csak felmérés. :DDD

(#96431) zolee001 válasza Spet (#96427) üzenetére


zolee001
őstag

Az update minösége érdekelt,esetleges hibák stg de feltelepült gond nélkül és eddig hibamentes

(#96432) Spet válasza zolee001 (#96431) üzenetére


Spet
addikt

Igen gyorsan feltelepült. Nem, eddig nem találkoztam a frissítésből adódó hibával.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#96433) egykori válasza zolee001 (#96431) üzenetére


egykori
őstag

Magam is megerősíthetem, hogy minden probléma nélkül frissültek itthon a telefonjaink, sőt, aminek külön örültem, hogy a BKK Futár is megmaradt, mert azt hittem, a frissítés hazavágja, de nem.
Egyébként meg ennek ellenére lehetett olyan eset vagy esetek, amikor valamilyen hiba beütött, csak éppen mondjuk nem fórumozók.
Lehet, hogy már annak is örülhetünk, hogy egyáltalán frissítenek dolgokat.

(#96434) zsoltzsolt válasza egykori (#96433) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

A frissítések modern újdonságokat hoztak?

(#96435) Spet válasza zsoltzsolt (#96434) üzenetére


Spet
addikt

Nem sok mindent, legfőképpen biztonsági hibákat foltoztak

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#96436) zsoltzsolt válasza Spet (#96435) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Hát szerintem már arra nincs szükség. Kéne már békében meghalni szegény rendszert... Csesztetik ezekkel, ettől már jobb nem lesz, de legalább néha rosszabb 😀

[ Szerkesztve ]

(#96437) chewycl válasza egykori (#96423) üzenetére


chewycl
tag

Valószínűleg ez ilyesmi eredetű probléma lesz. Lehet, hogy ennyi év használat után sokat gyengült, viszont az nem normális, hogy lemerül, ha rárakom a töltőre miközben használom. Döglött akkuval is mennie kellene így. Úgy néz ki lassan érik a váltás, de azért még megkérdezem majd a szervizben, hogy mennyiért lehetne megcsináltatni.

(#96438) egykori válasza zsoltzsolt (#96434) üzenetére


egykori
őstag

Fogalmam sincs mit javítanak vagy mit frissítenek, mert semmit nem veszek észre. Ez lehet jó is, mert hála Istennek nincs különösebb bajom semmivel, működik minden.

chewycl: Ha belefér, megpróbálhatod még a szervizt, de öt számjegyű szervizdíjat már nem nagyon adnék ki, ha az én telefonomról lenne szó.

[ Szerkesztve ]

(#96439) Vegha


Vegha
senior tag

Ez a hülye Outlook settings are out of date hibauzenet sehogyan sem akar elmulni. Azóta nyomja mióta nagy nehezen sikerült beállítani egy corporate Exchange fiokot. De mi koze ehhez az Outlook accountnak vajon ?

(#96440) scyllarus válasza Vegha (#96439) üzenetére


scyllarus
veterán

Vajon mi köze lehet az Outlook accountnak az Outlook beállításokhoz? :)
Valószínűleg tanúsítvány hiba.
Nézd meg, be legyen állítva az SSL a kimenő és a bejövő emailekhez is.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#96441) MasterDeeJay

Kaptam egy Windowsos telefont, és a leirások szerint frissítettem 10-esre. (lumia 640-es)
Mellette használok androidosat is, eddig viszonylag jól elvagyok vele annak ellenére hogy sokan leszólják. Van benne pár hiányosság. (chrome nincs pedig kellene szinkronizálni az előzményeimet, waze nem megy arra másik telefont használok amúgy is...)
Pár kérdésem lenne azért:
Androidon és win10-en is ki szoktam kapcsolni minden áttűnési/görgetési... animációt és csillivili effektet, itt is szeretném de nem találom. Gondolom valami szervíz menüben lesz. Szóval minden animációt ki szeretnék kapcsolni.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#96442) chipesz válasza MasterDeeJay (#96441) üzenetére


chipesz
őstag

Nem lehet kikapcsolni az animációkat.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#96443) MasterDeeJay válasza chipesz (#96442) üzenetére

Androidnál sem lehet csak szervízmenüből, bevállalom ha valamit okosítani kell hozzá. Tehát valami registry vagy terminálból... Keresgélek nem hinném hogy mindenki a gyári állapotát használja.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#96444) chipesz válasza MasterDeeJay (#96443) üzenetére


chipesz
őstag

Sajnos nem lehet Registry hackkel sem AFAIK. :/

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#96445) MasterDeeJay válasza chipesz (#96444) üzenetére

Igen, azt látom én is, felraktam vcreg10-et, interoptools, és van jogom rá de nem találom sehol.
Van a tweaks-ben animációkra timer interval de az nem jó semmire. Azért keresgélek még, win10-nél is hányok amikor várnom kell az ablakokra. KitKat launcherrel már egy fokkal jobb de nem az igazi.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#96446) Bogyó bá' válasza MasterDeeJay (#96445) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

De nem az "animáció miatt" vársz, hanem a dögletesen gyenge hardver miatt. Az animáció csak leplezni próbálja a lassúságot. :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#96447) zolee001 válasza MasterDeeJay (#96443) üzenetére


zolee001
őstag

Add hozzá itt

REG ADD "HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\WindowMetrics" /v MinAnimate /t REG_SZ /d 0 /f >nul 2>&1
Sok értelmét nem látom ,tökéletesen müködik a Lumia640 gyárilag is

(#96448) MasterDeeJay válasza Bogyó bá' (#96446) üzenetére

Hát nem tudom, nekem alapvetően nem tűnne lassúnak. Androidból használtam hasonló hardverűt (4 mag 1gb ram) és kellőképpen kigyomlálva gyorsnak éreztem. A mostani P8 Lite (8mag 2gb ram) is használható, egészen addig amíg nem fut túl sok szar a háttérben mert akkor diavetítés hiába van szabadon még a ram fele.
Win10phone-nál az tetszik hogy áruházból való telepítésnél nem lassul be a rendszer, ellenben androidnál telepítéskor lassú minden mint az állat.
Szerintem az animációk is lassítják, hiszen azt is számolnia kell. Talán inkább a hullámzó teljesítményt rejti el, biztos ha nincs terhelve nagyon akkor gyorsan megjelenítene mindent.
A 640-est ingyen kaptam, nem várok tőle sokat és kevésszer volt dolgom windowsos telefonokkal. Nem szólom le, szerintem androidos ui-val animációk nélkül használható lenne.
Most csak azt érzem hogy várok az animációkra és az bosszant a legjobban nem is az hogy nem találok meg benne semmit.

zolee001
Szerintem ez pont az asztalira van. Írták hogy nem jó. [link]
Csak az animációkkal van bajom, sebességre rendben lenne.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#96449) Bogyó bá' válasza MasterDeeJay (#96448) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az oprendszer "elfér" az 1 GB memóriában, de az appok már nemigen. Ezért a szerencsétlen az éppen nem használt, de futó alkalmazást kimenti a belső tárhelyre, az általad most indítottat meg megpróbálja a RAM-ba tuszkolni. Ehhez viszont túl lassú a CPU és a memória (vezérlő) is, idő kell neki. Sokat lendítene a dolgon, ha az alkalmazások fejlesztői jobban optimalizálnának, de mindenki itt is a "csúcsmodellre" fejleszt(ett).

szerk: én a kezdetektől WP-s voltam, de idén januárban váltottam droidra (olcsó Xiaomi 4X 3gb RAM-mal). Megmaradt mellette másodkészüléknek a Lumia 650 is, így látom a különbséget közöttük. Nagyon kevés alkalmazást használok a Lumián, az éppen nem használtat mindig kilövöm, így el lehet vele lenni. Ha az animációk helyett mittudomén homokórát látnék, sem lennék semmivel sem boldogabb.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#96450) ΞΔGLΞ válasza MasterDeeJay (#96441) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Kaptam egy Windowsos telefont, és a leirások szerint frissítettem 10-esre.

Ha gyorsat, gyorsabb rendszert szeretnél, akkor ugyanezzel a lendülettel WDRT és maradj 8.1-en.
Ez nem android, hogy belehekkelünk a kódokba, hogy töröljük az animációt, hogy jobb legyen. A zárt rendszer ebben az esetben valóban kicseszett zártat jelent. 640-re 2015 októberében jelent meg villámgyors w10, ami még a mostani 950 xl-t is szénné gyalázná, annyira gyors volt. Azóta a Dunát lehet rekeszteni szarabbnál szarabb killer frissítésekkel, előre megfontoltam hazavágták az egész winfosmobájlistennyilát.
Pedig lehetett volna a legjobb is, de az MS-t a pénz érdekli, márpedig droid és ios-re fejlesztve dollármilliárdokat söpör be havonta. Akkor meg minek foglakozzon azzal, ami (2016-os nyár végi adat szerint) havi 500 millás veszteséget termelt neki? Persze röhögve kifizette ezt a "kis" veszteséget, de tudni lehetett, hogy előbb-utóbb Ö IS megunja...
Persze, hogy szép lassan lerugdosta magáról a felhasználókat, úgy, hogy mindig valami elszaródótt, rosszabb lett, vagy megszűnt. Így nem lett "forradalom", hanem milliók léptek át lassan, fokozatosan, ahogy eltervezték a másik két rendszerre váltva.

Regényt lehetne írni, de kis iróniával, röviden ennyi a történet...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.