Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96101) lorcsi válasza Francia91 (#96100) üzenetére


lorcsi
veterán

kösz, megpróbálom

(#96102) zolee001 válasza lorcsi (#96099) üzenetére


zolee001
őstag

Azt hiszem lekapcsolták a storet

(#96103) zolee001 válasza lorcsi (#96101) üzenetére


zolee001
őstag

2017 dec 3 ra probáld állitani az idöt

(#96104) Bogyó bá' válasza zolee001 (#96102) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

650-en működik, éppen frissítgetek róla. :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#96105) lorcsi válasza zolee001 (#96103) üzenetére


lorcsi
veterán

sajnos semmi eredménye :(
átállítottam>restart>még egy próba..de ugyanaz a hiba

(#96106) k-adi válasza zolee001 (#96102) üzenetére


k-adi
nagyúr

:DD :DD :DD :DD

(#96107) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Windows Phone-ról (azon belüli is 8.1, Lumia 820) a meglévő SMS-eket át tudta valaki tenni a androidos telefonra (konkétan Xiaomi Redmi 4X-re)? Ha igen, milyen módon?

(#96108) TommyX_ válasza albiosz (#96107) üzenetére


TommyX_
őstag

Ha jól emlékszem én így csináltam:
Adatátviteli alkalmazás Windows Phone-on elindít->...->exportálás sd kártyára (itt ugye az sms-eket is ki kell választani.
Kapunk egy vmg tipusú fájlt asszem, majd androidon a VMG Converter alkalmazással lehet "beolvastatni" az sms-eket.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#96109) albiosz válasza TommyX_ (#96108) üzenetére


albiosz
őstag

Hálásan köszönöm! :R

(#96110) ΞΔGLΞ válasza zolee001 (#96095) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Részben kijavitanálak,az MS a harmadik legértékesebb Tech cég 2017 ben és még az Apple is megelözi.

De én nem erről írtam,hanem a DJ ipari átlagról, ott meg ő az egyik fő meghatározó, oda az apple is csak 2015.-ben tudott bekerülni, ellenben az MS már 99 óta ott tanyázik a Coca colák oldalán..Ettől függetlenül tökmindegy, hogy ki mennyit ér, mert gennyesre keresik magukat az apple-vel karöltve. .
Vagyis inkább a Samsung-gal és a droid-dal, szinte mindennel, csak WP-t nyírták ki, de azt tudatosan, nem pedig azért, mert ott hülyék ülnének. Nyilván lekartelezhették valahol, valamikor, több valakivel hogy kiszálljon a buliból és így mindenki nagyon jól jár majd. A régi dolgokkal meg nem érdemes hasonlítani semmit.

(#96111) zuppeti


zuppeti
újonc

Sziasztok! 1 hónapja frissítettem windows 10 re a microsoft lumia 640-esemet. A frissítés után közvetlenül egy használt nem gyári töltővel feltudtam rá tölteni zenéket, most egy hónappal ugyanazzal a töltővel nem tudok cstalakozni a laptomomhoz, nem tudok zenét feltölteni rá.Mit csináljak?

(#96112) Vegha válasza zuppeti (#96111) üzenetére


Vegha
senior tag

Más telefonnal működik ez a kábel normálisan ?

(#96113) zolee001 válasza ΞΔGLΞ (#96110) üzenetére


zolee001
őstag

Szerintem igen,vagyis nem mondom kifejezetten,hogy hülyék lettek volna hanem hibás döntéseket hoztak.
Nem hinném egy profit orientált cégröl,hogy szándékosan szorja el a pénzt,egyszerüen nem jött be üzletileg amit le akartak nyomni a userek torkán.
Gondolok itt a W8 start menü hiányára,a Windows RT milliárdos buktájára részben az idiota marketing stratégiájára a Windows Phone 7-Windows Phone upgrade szivatásra amikor a w8 debüt elött nyögték ki ,hogy ez már annyira de annyira super és emiatt nem lehet frissiteni rá.
A Nokia felvásárlás és lenullázása majd 8 mrd usd kukázása,a Skype 13?mrd usd felvásárlása és lehetne sorolni.
Személyes kedvencem a Leo Apotheker aki kevesebb mint 1 évig volt a HP ceo-ja de majdnem sikerült lenulláznia a céget és gondolom Elop sem finnországban tölti a szabadságát.

(#96114) zolumia


zolumia
újonc

Pár hónapja van egy Lumia 930 windows10 rendszerű telóm, nem kapok értesítést és hangjelzést sem az sms érkezéséről. Valami beállítási gond vagy másnak is volt ilyen problémája?

(#96115) egykori válasza zolumia (#96114) üzenetére


egykori
őstag

Ez valószínű nem egyedi hiba lehet, mert ezt tapasztaljuk minden WP-os telefonnál. Az egyik (640) telónál egy újratelepítés megoldotta a problémát, de ez nem nyújt végleges megoldást, mert már ismét rakoncátlankodik az értesítés rajta. A saját 950-esemen is elég rapszódikusan viselkedik az értesítés.

(#96116) zsamiatt válasza egykori (#96115) üzenetére


zsamiatt
őstag

Én azt vettem észre, hogy nem jön meg néha SMS. Aztán újraindítom a készüléket és megjelenik.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#96117) zolumia


zolumia
újonc

Vissza állítottam a telefont alap állapotba, így az sms értesítés már működik, most viszont nem tud a wifi hálózatra csatlakozni pedig ez simán ment. Látja a kapcsolatot, jó a jelszó mégse csatlakozik.

(#96118) Spet


Spet
addikt

Tölthető a legújabb havi frissítés (legalább is 950-ra lejön 640XL-re még nem).

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#96119) egykori válasza zsamiatt (#96116) üzenetére


egykori
őstag

Tegnap volt a havi frissítés és ma reggel a 6 órakor kapott emailt nem jelezte sehol és értesítő hangot sem adott a telefon. Az emailt csak akkor láttam (8 óra tájékán), amikor beléptem a fiókba. Azt hiszem ilyen jelenségekkel egyre többször találkozhatunk.

(#96120) zoger válasza egykori (#96119) üzenetére


zoger
tag

Volt már olyan frissítés ami kikapcsolta az Outlook értesítéseket.

(#96121) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

Sziasztok!

Miért van az, hogy a böngészőben megnyitott oldalak amik tudják alapból a mobil nézetet nálam nem működik?
Hiába állítom be az Edge-ben, hogy mobilos nézet legyen, egyszerűen nem akarja.
Asztali nézetben nyílnak meg pl.: Prohardver, Jófogás, Vatera
Viszont pl. az ebay indul mobil nézetben.
Tabokat bezártam, teljes előzmény törlés és app bezárása után is ez van.

Tökre kellemes, hogy először megnyílnak az az oldalak teljes nézetben. :W
Próbálkoztam az áruházból telepített más böngészővel is, ugyanilyen sikerrel.

Régebben jó volt most mi lehet a gond? Vagy ezen is csak az alaphelyzetbe állítás segít csak? :F

(#96122) Spet válasza Blue Eagle (#96121) üzenetére


Spet
addikt

m.-al kezdodjenek az oldalak cimei. Sajnos hiba a rendszerben, hogy a bejaratott linkeket teszi elore a keresesben, igy kell par nap mig a mobil nezetek kerulnek elore.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#96123) Blue Eagle válasza Spet (#96122) üzenetére


Blue Eagle
őstag

m.-al kezdodjenek az oldalak cimei
Oké, ezt én is tudtam.

hiba a rendszerben
Mármint milyen rendszerben?

kell par nap mig a mobil nezetek kerulnek elore.
Pár nap? Há' már pár hete ilyen! Akkor most mit is csináljak szerinted? Ugyanis nem értem még mindig, korábban ilyen problémám nem volt egy mobil eszközzel sem.

Kezdem sejteni milyen rendszerre gondolsz, ugyanis az androidos tabletem is hasonlót produkál.

(#96124) egykori válasza zoger (#96120) üzenetére


egykori
őstag

Lehet hogy nem kellet volna megemlíteni, mert azóta tökéletesen teszi a dolgát az értesítés. :)

(#96125) Spet válasza Blue Eagle (#96123) üzenetére


Spet
addikt

Kereső motorokban lévő probléma. Elméletileg úgy kellene működniük, hogy a legtöbbet/legutóbb meglátogatott oldalt hozza a lista elejére.

Pár nap alatt meg kellene nekik tanulniuk egyéni használat alapján gépenként. De nem teszik.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#96126) Vegha


Vegha
senior tag

Valaki tudja erre a problémára a megoldást ? Elég sokáig tök jól működtek az értesítések, de az elmúlt 1-2 WDRT óta teljesen megszűnnek, sem a gmail-es fiókjaimhoz, sem más alkalmazásokhoz nem tudok külön hangot/értesítéseket beállítani/konfigurálni. Nem tudom mit csinálhatok rosszul, most legutóbb kipróbáltam hogy nem állítok semmit a szűz rendszeren, jogosultságokat sem. De még így sem hajlandó triggerelni az action centerben (vagy mi a tököm a neve) az alkalmazásokat - függetlenül attól, hogy gyári vagy 3rd partyról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#96127) germinator66 válasza Spet (#96118) üzenetére


germinator66
aktív tag

Meg is oldotta az EDGE PDF hibát.

[ Szerkesztve ]

(#96128) egykori válasza germinator66 (#96127) üzenetére


egykori
őstag

Hú, köszi, ezt jó, hogy közzé tetted, mert elég körülményes volt megnyitni egy PDF fájlt. :)

(#96129) #42098752


#42098752
törölt tag

Üdvözlet!

Windows 10 Mobile-hoz használható torrent kliens és navigációs szoftver van-e?

(#96130) Francia91 válasza #42098752 (#96129) üzenetére


Francia91
veterán

Torrent kliens: Torrex Lite vagy Torrex Pro
Navigáció: Térképek (gyári szoftver), vagy a Sygic Navigation (bizonyos feltételekkel ingyenes)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#96131) #42098752 válasza Francia91 (#96130) üzenetére


#42098752
törölt tag

Köszönöm szépen a választ.

A Sygic térképe frissítve van?

Azért kérdezek, mert egy Windows 10-es HP eszköz beszerzésén gondolkodom...

(#96132) Francia91 válasza #42098752 (#96131) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem ősszel jelezte a Lumia 950-esen, hogy van elérhető térképfrissítés, és le is frissítettem. Kéne lenni frissítésnek

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#96133) turbulencia8 válasza Francia91 (#96132) üzenetére


turbulencia8
őstag

Nekem is frissitett minden orszagot.

(#96134) zsamiatt válasza #42098752 (#96131) üzenetére


zsamiatt
őstag

nekem is frissült

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#96135) #42098752 válasza Francia91 (#96132) üzenetére


#42098752
törölt tag

Böngészővel és videólejátszóval mi a helyzet? Nem baj, ha fizetni kell érte, csak normálisan működjön.

HP Elite X3 - al kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

(#96136) Francia91 válasza #42098752 (#96135) üzenetére


Francia91
veterán

Böngészőből teljesen jó az Edge, nekem nincs vele bajom
Videolejátszót ritkán használok, de amire kell, arra nekem megfelel a gyári

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#96137) ΞΔGLΞ válasza #42098752 (#96135) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Csak a miértjére lennék kíváncsi, hogy minek kacsingatsz egy döglődő rendszer felé. Vagy inkább, ha valóban okos telefont és rendszereket veszünk alapul, már rég megdöglött, ráadásul ez nem is titok már.
Mazochista vagy? Vagy csak szeretsz bajlódni a rendszerrel, hogy néha azért legalább stabil is maradjon?

A telefon frankó, mint minden MS készülék, de a hardverrel sosem volt gond, viszont használhatatlan a régóta kicseszett buta és instabil szoftver miatt, ami fut rajta. Emiatt ebbe (winmobilphone) invesztálni már rég csak pénzkidobás. Néha már az is nehezére esik, hogy egy tetves sms-t kijelezzen.
A Sygic meg nem ér semmit, ha nem veszed meg.

[ Szerkesztve ]

(#96138) hroberto válasza ΞΔGLΞ (#96137) üzenetére


hroberto
veterán

Nagyjából egyetértek az elhangzottakkal. Önszopatás ilyen rendszerű telefonba fektetni.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#96139) ΞΔGLΞ válasza hroberto (#96138) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A telefon tényleg szép meg frankó, volt nálam az év elején 1 hétig, de konkrétan semmivel nem tud többet, mint egy 640, 950, 650 etccc csak azt gyorsabban teszi, vagy inkább nem teszi. 950(xl) meg Hp között meg nincs is, vagyis nem érzékelhető a jobb hardver. Ugyanúgy újraindult, lefagyott és a sok többi hülyeség, amit egy win telefon képes manapság produkálni.
Még dock alatt sem jött ki az előnye egy 950 xl -el szemben, de a simát már elverte. Mondjuk a sima 950 nem is dock-ra való egyrészt a gyengébb hardver miatt, másrészt azon a procin egyszerűen tojást lehet rajta sütni, ha nem rakod egy laposhűtőre közben.

Max 50 ezer (annyiért meg nem kapható), ami miatt ezt a telefont érdemes lenne és beszállva kipróbálnia ezt a winfos rendszert, ami (és ezt sokszor leírtuk már), a legjobb lehetett volna...valamikor még.

(#96140) #42098752 válasza ΞΔGLΞ (#96137) üzenetére


#42098752
törölt tag

Rendben, meggyőztetek.

Mivel androidos eszközt nem szeretnék, kezd bezárulni a kör.
Meg fogom kérdezni, hogy az almás cucchoz van - e torrent kliens...

(#96141) Spet válasza #42098752 (#96140) üzenetére


Spet
addikt

Van. Jó szórakozást hozzá :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#96142) ΞΔGLΞ válasza #42098752 (#96140) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én nem győztelek meg semmiről, csak többek közt egy kérdést raktam fel a tapasztalatokkal.
Szóval, mi alapján jutottál el oda, hogy egyáltalán felmerült benned a windows rendszer?
A telefon talán még a szép kategória, viszont már eljárt felette az idő, de még mindig 200 ezer felett árulják, 500 ezer helyett :DDD és kb ennyi lesz az új Xiaomi mi mix 2s (6 coll, full kijelző, amoled, GG4 etc..), vagy 250 körül, ami az új snapi 845-ös procival röhögve 280 ezer körül gurít antutuban az már nagyon erős valóban, ezt érzékelem az S9+ telefonnal is, amiben az Európai megfelelője az exynos tanyázik, de valamivel gyengébb.
Szóval, az kb több, mint a háromszorosa a HP.nek ami nagyon sok erőben, amire jóformán nincs (már) applikáció és nem is lesz, ami van az is már régi, vagy gagyi kategória, áll ahogy van, illetve frissítve már nem lesz. Nagyon ritkán frissül már valami sajnos.
A store-ba már rég senki nem fejleszt, inkább menekülés van és folyamatos applikáció megszűnések lassan 1 éve!

Ha az android kiesik, marad az iphone (x). Több lehetőség nagyon nincs, ha a telefonod valóban "okosként" (is) szeretnéd használni.

[ Szerkesztve ]

(#96143) Blue Eagle válasza ΞΔGLΞ (#96142) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ráadásul a Microsoft és a Trémobil szerződést bontottak tavaly év végén, úgyhogy már alkalmazásokért sem tudok fizetni. Maestro nem jó, Paypal lehetőség nincs. Köszi szépen drága, jó Microfos!

(#96144) betegphiu


betegphiu
senior tag

Szuper mai frissítés hazavághatta vajon a Volán Info alkalmazást ? Nem talál buszt sehonnan - sehova. :D
Photoshop is elhányta magát.

(#96145) betegphiu válasza betegphiu (#96144) üzenetére


betegphiu
senior tag

Folytatnám..
Camera 360 Sight fotóalkalmazás nem menti el a képeket, Fantasia painter free sem működik, mentés közben hibát ír ki. a Photoshop mentés közben kifagy.. :/
Ilyeneket még sosem tapasztaltam..

(#96146) Francia91 válasza betegphiu (#96145) üzenetére


Francia91
veterán

Lumia 950-esemen a Fantasia Painter Free hibátlanul működik, menteni is ment rendesen

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#96147) betegphiu válasza Francia91 (#96146) üzenetére


betegphiu
senior tag

ez az,nekem is tette a dolgát rendesen (930).meg eddig minden tette a dolgát de ma megkapta a
14393.2126 frissítést és azóta nyenyó.
Gondoltam felmegyek insiderre, de azt írja ki,hogy ha insiderezni akarok,akkor telepítsek újabb windows verziót? na akkor azt hogyan ? :D :C

(#96148) #42098752 válasza ΞΔGLΞ (#96142) üzenetére


#42098752
törölt tag

A mostani készülékem előtt 3 évig egy 925-ös Nokiát használtam hatalmas elégedettséggel.
Azt tudtam, hogy a 10-es mobilos verziójáról levette a kezét a gyártó, de azt nem, hogy ilyen szinten összefossa magát a rendszer...

Androidot évek óta nem használok, nálam a szemét kategória. Kényszerből nem szeretnék ilyen cuccot venni pláne nem több százezer forintért (A kínai ,,csodákról" ne is beszéljünk.) Néztem HTC U 11+-t, Pixel 2XL-t, de vásárlásig nem jutottam el. 50 ezer körül megvenném bármelyiket...

Almás eszközöm soha nem volt, arról nem tudok semmit.

(#96149) #42098752 válasza ΞΔGLΞ (#96142) üzenetére


#42098752
törölt tag

Ha összehajtható illetve holografikus eszköz nincs is, de legalább cserélhető operációs rendszer lenne.

(#96150) albiosz válasza #42098752 (#96148) üzenetére


albiosz
őstag

Mi a baj a droiddal? 5 év Lumia 820 után 2 hete vettem 35-ért egy Xiaomi Redmi 4X-et. Zongorázni lehet a különbséget nagyjából minden téren a 4X javára. Anno 5 éve nekem is szimpatikus volt a WP, tetszett, hogy kivettem a dobozból és működött. Féltem a droidtól, hogy romolni kell stb. Almára meg nem szánok annyit, amennyibe kerül + alma ökoszisztéma nélkül ha jól tudom még szimplán zenét se lehet rátenni túl egyszerűen pl.

Sajnálom, hogy meghalt a WP, de mára egy szimpla böngészés, FB csekkolás is kínszenvedés volt rajta. Letöltöttem pár potenciális ország térképét és megy a kocsiba gps-nek.

A Xiaomi eléggé ár-érték bajnok, 3/32 GB, minden villám rajta és olyan appok vannak, amiról eddig álmodni sem mertem. :D Gondolom árban feljebb méginkább javul a helyzet. Ja és ez is szinte out of box, azért van pár eldugott beállítás, de ezeket egyszer kell megtenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.