Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96851) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Az outlook posta és a naptár tegnap még teljesen jó volt, ma kapott egy frissítést azóta a kék képernyő után kipukkan, másnak nem jött elő ez?

[ Szerkesztve ]

(#96852) #77646080 válasza Chuck Norris (#96851) üzenetére


#77646080
törölt tag

Nekem nem érkezett frissítés, ezen a verzión van: 1606.10827.20186.0 Manuális keresésre sem adott semmit.

Ez (még?) működik. Ennél újabb van nálad?

(#96853) zolee001 válasza #77646080 (#96852) üzenetére


zolee001
őstag

Milyen telefon?
Arra a buldre már nem jön frissités
jelenleg 1709
10.0.15254.538

(#96854) #77646080 válasza zolee001 (#96853) üzenetére


#77646080
törölt tag

640 XL LTE. Eddig hűségesen érkezett az update, rendszeresen. Más appok is frissülnek.

Ja jogos, most nézem... Volt FR, még nem frissítettem azóta. :B

[ Szerkesztve ]

(#96855) zolee001 válasza #77646080 (#96854) üzenetére


zolee001
őstag

Nyár ota nem támogatott már az a build.
hivatalosan a 640 nem kapta meg a 1709 es buildet de pár "hackkel" rá lehet birni és tökéletesen megy

(#96856) #77646080 válasza zolee001 (#96855) üzenetére


#77646080
törölt tag

Yepp, már emlékszem rá, ahogy mondtad. Korábban a fiam dobta rá a 1709-et, így már minden tiszta, köszönöm a választ.

(#96857) EQMontoya válasza Chuck Norris (#96851) üzenetére


EQMontoya
veterán

Pontosan ez jott nalam is elo ma reggel, megoldast nem talaltam eleddig.

Ami fura, hogy a hatterben mukodik, mert uj emailrol jon notification, csak megnyitni nem tudja. :)

Same rules apply!

(#96858) Chuck Norris válasza #77646080 (#96852) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Csak a program frissült erre: 16.006.11001.20083.3 a windowsnak maradt a verziója.
Letöröltem az egész outlookot interop tools-al aztán visszaraktam a store-ból de ez sem javította meg. Ha lenne egy másik telefonom most vágnám bele az egészet a kukába így meg marad fél napos wdrt :(

@EQMontoya igen az értesítések nekem is jönnek még mindig.

[ Szerkesztve ]

(#96859) EQMontoya válasza Chuck Norris (#96858) üzenetére


EQMontoya
veterán

En ugy voltam vele eleddig, hogy elvagyok a WP-vel meg iden (mert amugy a 930 mindent tud, amire hardware-esen szuksegem van: amoled, vezetek nelkuli toltes, nfc, normalis kamera), de factory resetet en mar nem fogok csinalni rajta. Ha ez nem oldodik meg viszonylag hamar egy frissitessel, akkor csere.

Same rules apply!

(#96860) Chuck Norris válasza EQMontoya (#96859) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Nagyon sok mindenre használod hozzám képest, nálam ezzel, hogy nem tudok levelet olvasni rajta nagyjából használhatatlan lett a készülék. Nagyon nincs kedvem a wdrt-hez ...

Nyáron már amúgy beszüntettem egyszer a WP-t és pár hónapig használtam egy S7-et, mígnem leesett egy sörpadról, a fólia ellenére betörött a kijelzője és teljesen használhatatlan lett. A legrosszabb benne az, hogy nem is sajnáltam, annak is minden baja volt.

[ Szerkesztve ]

(#96861) EQMontoya válasza Chuck Norris (#96860) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mivel informatikus vagyok, zommel gepnel ulve dolgozom, ott amugy is megjon a mail, szoval nekem nem tragedia annyira.

De nyilvan nem ez az egyetlen problema, a megszuno appok egyre zavarobbak (waze-re, viberre nincs update, ebay, paypal, shazam, otp megszunt...).

Same rules apply!

(#96862) Chuck Norris válasza EQMontoya (#96861) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ha nem lett volna update az outlookra sem akkor még még mindig működne :)

(#96863) EQMontoya válasza Chuck Norris (#96862) üzenetére


EQMontoya
veterán

Na igen, ez egy remekul sikerult update volt. Anno ugy buktam egy adag adatot, hogy egy ejjeli OS frissitestol ment reboot loopba, ami nem volt onedrive-ban, az viszlat.

Same rules apply!

(#96864) Khaal válasza Chuck Norris (#96851) üzenetére


Khaal
őstag

Nálam is ugyanez van, ém barom bekapcsolva hagytam az automatikus frissítést, erre tessék... Én meg folyton dicsértem mindenkinek, hogy hiába szűkös az alkalmazáskínálat, az alapdolgok olyan olajozottan működnek mint soha egy droidos telefonomon sem.

Remélem mielőbb javítják, mert az vicc hogy az ezeréves butatelefonomon lazán megy a javás facebook meg mail, ezen a csilivili okostelefonon meg nem 😄

[ Szerkesztve ]

(#96865) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Hali. Valakinek lenne erre ötlete vagy megoldása?
Reggel Win 10-es Lumia 640 telefonon böngésztem, egyszer csak nekiállt folyamatosan vibrálni, mármint a rezgő funkciója ment megállás nélkül illetve lefagyott, folyamatos gombnyomásra kikapcsolt, bár az is lehet hogy magától.

Azóta nem lehet bekapcsolni, bekapcs gombra csak bejön a Microsoft felirat, utána a kék Win ablak logo, és ott megáll egy ideig, majd kikapcs. Próbáltam azt is, hogy hangerő le és úgy bekapcs, hátha soft reset segít, de ez sem segített, ugyanaz történt, akkumulátort szintén kivettem, visszatettem.

Mit elhetne tenni? Igazából van pár fénykép amik fontosak rajta, legalább annyira jó lenne beüzemelni, hogy le tudjam menteni őket.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#96866) betegphiu válasza laceszgamer (#96865) üzenetére


betegphiu
senior tag

Az akksi felveszi a töltést ?
Dugd rá a töltőre,hátha úgy tovább jutsz ..

(#96867) laceszgamer válasza betegphiu (#96866) üzenetére


laceszgamer
addikt

Töltőn volt mikor csinálta ezt reggel, iletve azóta is töltőn tartottam, vagy épp töltőre dugva próbáltam indítani, úgy sem jut tovább.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#96868) chipesz válasza laceszgamer (#96865) üzenetére


chipesz
őstag

Szerintem ezt adatvesztés nélkül nem fogod tudni megoldani. Gombkombinációs hard reset kellene. (Vol- gombot nyomva tartod, hozzá a power gombot is. Amikor rezeg engedd el a power-t, de a vol- gombot tartsd továbbra is lenyomva. Megjelenik egy !, elengedheted a vol- gombot. Aztán ilyen sorrendben nyomd be a gombokat: vol+, vol-, power, vol-. Megjelenik a fogaskerék és legyalul mindent.)

Ezen kívül a Windows Device Recovery Tool-t is kipróbálhatod PC-n.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#96869) laceszgamer válasza chipesz (#96868) üzenetére


laceszgamer
addikt

Épp ez a baj, hogy azért jó lenne ha le tudnám menteni a dolgokat, csak nem tudom, hogy, meg azt sem értem miért csinálta ezt, jóformán még alkalmazást sem telepítettem hónapok óta rá.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#96870) betegphiu válasza laceszgamer (#96869) üzenetére


betegphiu
senior tag

ha valakinek van a közelben 640, própáld meg másik akkuval. ha nem,akkor sajnos Hr, vagy WDRT

(#96871) chipesz válasza laceszgamer (#96869) üzenetére


chipesz
őstag

Igen, elhiszem hogy szükséged van a képekre, de szerintem nincs lehetőség arra hogy lementsd, hisz nem bootol be. Nyilván eső után köpönyeg, de a jövőben célszerű mindent felhőbe menteni, nekem évek óta megy minden a OneDrive-ra automatikusan, mindegy hogy Windows, vagy Android mobilom volt, pont a képek miatt.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#96872) Chuck Norris válasza Khaal (#96864) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Itt azt írják, hogy pár nap alatt megjavítják ...

Ha megjavul kikapcsolom én is a frissítést egyből. A rendszer frissítést is ki lehet kapcsolni valahogy?

(#96873) laceszgamer válasza chipesz (#96871) üzenetére


laceszgamer
addikt

Végül ment neki egy reset, sajnos nem volt más megoldás már, mondjuk öröm az ürömben, hogy legalább a dolgok 80%-a memoriakártyán volt és azok megmaradtak.

Már csak arra kéne valami ötlet, hogy mi okozhatta? Virus vagy valami szoftveres esetleg hardveres hiba? Az volt a legfurább, hogy nekiállt menni benn a rezgetőmotor is folyamatosan.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#96874) chipesz válasza laceszgamer (#96873) üzenetére


chipesz
őstag

Vírus nincs Windows Phone-on, mert teljesen izolált, szeparált környezetben fut. Tehát az kizárva.
Jó kérdés, lehet hardveres és szoftveres hiba is.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#96875) Vegha válasza Chuck Norris (#96872) üzenetére


Vegha
senior tag

Nem lehet. Egyetlen megoldas van: Tele kell rakni a belso memoriat es akkor nem fogja tudni letolteni. Cserebe nyavalyogni fog naponta tobbszor, hogy alacsony a tarterulet es hogy nem tud letolteni. En 3/4 eve igy hasznalom. Lehet vele elni; inkabb ez, mint a fosadek frissitesek.

(#96876) Spet válasza laceszgamer (#96873) üzenetére


Spet
addikt

Szoftver. Lumia 950 is eljátszott pár ilyet, igaz nálam sima újraindítás, vagy akkumulátor ki-berakása megoldotta a dolgot.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#96877) Sztyepadzso válasza Vegha (#96875) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Ez van, ha van kedved mókolni:
https://forum.xda-developers.com/windows-10-mobile/how-to-prevent-windows-10-mobile-t3670777

(#96878) V@ns


V@ns
aktív tag

Sziasztok!

Elnézést, ha már volt, de nem találtam a topicban választ a kérdésemre.
Családban telefoncsere történt, nyugdíjba ment a jó öreg Lumia 930, és egy Droid az utódja. Szeretnék átvinni minden adatot, különböző programokkal próbálkoztam már, de csak összegányolta mindent. Hol átjött néhány névjegy, hol átjött néhány kép, MMS teljesen eredménytelen próbálkozás volt.
Tudtok ajánlani valami megbízható programot, amivel minden átmenthető?
Annyit elértem, hogy WinStore-ból egy SMS és contact programmal lett plusz funkció a telefon beállításaiban, kiexportáltam egy fájlba a kontaktokat és Droidon volt egy másik app, ami tudta importálni azokat, viszont az SMS és MMS már nem jött át.

Válaszokat előre is köszönöm szépen! :R

(#96879) pikszel válasza V@ns (#96878) üzenetére


pikszel
őstag

Az nem járható út, hogy szinkronizálod felhőbe (google) a névjegyzéket? Szerintem a legtisztább megoldás.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#96880) #77646080 válasza pikszel (#96879) üzenetére


#77646080
törölt tag

De igen, az jó. Viszont a névjegyeket már át tudta vinni, az SMS probléma még.

(#96881) V@ns válasza #77646080 (#96880) üzenetére


V@ns
aktív tag

pikszel és German_TD
Jogos, csak nem írtam le, a névjegy a legkevesebb és azt ezzel a módszerrel már megoldottam, Outlook mail cím van, felhőből kontakt export és import Google felhőbe, ez pipa. :R

(#96882) #77646080 válasza V@ns (#96881) üzenetére


#77646080
törölt tag

Azért nem tudok segíteni, mert amikor én váltottam robotra, csak a névjegyek és a fényképek kellettek (semmi más fontos nem volt), azokat pedig a felhőben tartom, így jöttek a Google accounttal + a OneDrive-val együtt.

(#96883) pikszel válasza V@ns (#96881) üzenetére


pikszel
őstag

Bocsánat, figyelmetlen voltam. Viszont akkor azt kérdezném, hogy az SMS-ek szinkronizálását bekapcsoltad? Én az összes SMS-em látom felhőben is.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#96884) V@ns válasza pikszel (#96883) üzenetére


V@ns
aktív tag

Ezt nem néztem, nem tudtam, hogy van ilyen funkció. Ha bekapcsolom, akkor ez is exportálható lesz valahogy?

(#96885) pikszel válasza V@ns (#96884) üzenetére


pikszel
őstag

Ha az be van kapcsolva, akkor automatikusan szinkronizálja. Nálam van egy SMS fül a levelezőben.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#96886) V@ns válasza pikszel (#96885) üzenetére


V@ns
aktív tag

Na, hát ez elég kényelmes megoldás így. :K
Nincs véletlenül egy MMS-ed, letesztelni azt is? :D :U

Szinkronizálás után a Win 10-es Lumia gyári állapotba visszaállítható, ezek már nem fognak elveszni a GMailről, igaz?

(#96887) bizonytalan


bizonytalan
tag

Sziasztok, Outlook postát próbáltam életre kelteni, de sikeresen töröltem a telefonról a fiókokat, újra belépve pedig nincsenek meg a kontaktok. Egyelőre nem találom, asztali gépen sem látok semmit microsoft fiókban.
Eddig kitartottam a 930 mellett, de most lehet, hogy megtiprom...
Szerk,:
Bocs, Gmail-ben megvan megpróbálom beállítani...

[ Szerkesztve ]

(#96888) pikszel válasza V@ns (#96886) üzenetére


pikszel
őstag

Az MMS kérdésben nem tudok segíteni, de a kapcsolataid nem fognak elveszni. Lumia 520 » 735 » 950 óta így oldom meg a dolgot, ez idő alatt volt jó pár gyári állapotra állítás, de a google-nél lévő dolgokat nem piszkálta meg.

[ Szerkesztve ]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#96889) EQMontoya válasza bizonytalan (#96887) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azert tuntek el a kontaktjaid, mert gmailbe vannak syncelve. Synceld ujra, es jo lesz.

Same rules apply!

(#96890) bizonytalan válasza EQMontoya (#96889) üzenetére


bizonytalan
tag

Köszi, megvan.
Nem akarom kidobni a telefont, mert 100e alatt nem hiszem, hogy volna ilyen jó készülék, de sokasodnak azért a problémák.

(#96891) EQMontoya válasza bizonytalan (#96890) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez sajnos igy van, egyreszt az appok nem frissulese, masreszt az, hogy a MS is nem az elso elcseszett update-et adja ki...

Same rules apply!

(#96892) betegphiu válasza bizonytalan (#96887) üzenetére


betegphiu
senior tag

az outlook posta és naptár nem működik,a pár nappal ezelőtti fos update hazavágta. elvileg jevítják hamarosan. kapcsold ki te is az automatikus frissítés wifin opciót.

(#96893) EQMontoya válasza betegphiu (#96892) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azert ez tenyleg felvet komoly kerdeseket az MS minosegbiztositasaval kapcsolatban. Jopar eve fejelsztunk szoftvereket, de olyat nem sikerult meg szerintem kiadni, amelyik el se indult. Vajon hogyan teszteltek ezt?

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#96894) pikszel válasza EQMontoya (#96893) üzenetére


pikszel
őstag

Nálam nem jelentkezett az ominózus probléma, viszont a szokásos frissítés sem jött most kedden. Lumia 950 készülék, stabil ágon, az insiderezéssel már rég felhagytam. A barátnőm 640-én sem, bár ő egy ideje nem frissít, mivel nincs elég tárhely hozzá ;]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#96895) bizonytalan válasza betegphiu (#96892) üzenetére


bizonytalan
tag

Késő bánat...
Az egyetlen készülék az Iphone SE, ami képben van, de az is visszalépés volna a 930 után, nagyobbat, meg drágábbat, meg Androidon szarabbat nem akarok venni.

(#96896) Chuck Norris válasza bizonytalan (#96895) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Pont erre jutottam én is, többet nem akarok kísérletezni androidokkal, az SE meg állítólag csak kicsomagolom és működik, ráadásul nem tepsi méret.

(#96897) EQMontoya válasza Chuck Norris (#96896) üzenetére


EQMontoya
veterán

Sima szifon sem tepsi meret, kisebb, mint a 930-am.
Viszont:
-Csak 8-tol van vezetek nelkuli toltes.
-Csak az X-ben van amoled.

Szoval aki ezt megszokta a 930/950 duoban, az nyulhat zsebbe.

Same rules apply!

(#96898) betegphiu válasza Chuck Norris (#96896) üzenetére


betegphiu
senior tag

az SE olyan pici,hogy felkacagtam,amikor megláttam először :) olyat semmiképp.

(#96899) pikszel válasza betegphiu (#96898) üzenetére


pikszel
őstag

Pedig jó ki telefon, most vettem egyet újat elég jó áron, ami telefon/SMS funkciót fog ellátni, a Lumia 950 marad fotózni/videózni, hangot rögzíteni, de van egy Samsung J5 is, amivel fórumozok, RSS-t olvasok és eBayezek ;]

[ Szerkesztve ]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#96900) Dzsekó válasza pikszel (#96883) üzenetére


Dzsekó
addikt

Azt meg tudod mondani, ha az SMS-eket nem gmail, hanem outlook fiókba szinkronizálja, akkor azt hol találom? A névjegyeket már régen gmail fiókba szinkronizálom, de amikor elkezdtem használni a telefont, akkor microsoft fiókot hoztam létre és az üzenetek szinkronizálása a microsoft (outlook) fiókba történik. Elvileg most átraktam a gmail fiókomat microsoft fióknak. Az SMS szinkronizálás is be van kapcsolva. Kb. mikor fog szinkronizálni a telefon? Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.