Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96152) univerzita válasza albiosz (#96150) üzenetére


univerzita
addikt

Azért a alma már sokat változott. Könnyen lehet zenét,filmeket,képeket másolni.

(#96153) Bogyó bá' válasza #32839680 (#96151) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem, mint a kezdetektől WP-t használónak (most januárban váltottam droidra, szintén az említett Sziámiau 4X-re) a MIUI felülete sokkal jobban bejön, mint a "vegytiszta" Android. Az utóbbi nagyon idegen számomra. A 4X (40 ezer forintért) ráadásul szintén igényes, fémházas kivitelű, mint előtte a Lumia 650 volt. A kis fogyasztású CPU és a 4100 mAh-s akku jóvoltából 5-7 napig el vagyok egy feltöltéssel.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#96154) betegphiu válasza Francia91 (#96146) üzenetére


betegphiu
senior tag

Ha valaki ilyen cipőben járna mint én, hogy a frissítés után rémálom lett sok alkalmazás :
Megvan a megoldás : Hard reset.. :/ (L735)
A volán infó app, az még pc-n is halott..

(#96155) #42098752 válasza #32839680 (#96151) üzenetére


#42098752
törölt tag

Sajátra értettem. A céges androidos.

(#96156) bekk


bekk
csendes tag

Bocs,hogy beleszól,de 925,950 után két hete androidra váltottam. Féltem tőle,de szerintem azért hardver függő ez is: OnePlus 3 ( használtan jó áron lehet venni) nagyon pörgős..a wp 8.1-gyel még voltam elégedve,de ez ahhoz képest is hihetetlen! Szóval van élet a win után is..

(#96157) ΞΔGLΞ válasza #32839680 (#96151) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mondjuk, nem vágom ezt a droid utálatot, mert ha a csempe hiányzik, akkor meg kell venni a SquareHome 2 (premium változat) programot és olyan gyönyörű winfos kinézetet lehet rá varázsolni, amit a valós win telefon sem tudott, ráadásul még nyomokban sem lehet felfedezni rajta, hogy az droid lenne.
Itt is mit csinált az MS?
Nagy könyörgések árán lehetett későbbiek során hátteret, több színt meg nem is tudom milyen alapnak számító fasságot beállítani, és mell veregetve egy frissítéssel kidobták, hogy ők aztán milyen fasza csávók! xD

Jah, és akkor egyrészt stabil nem bugos (ami a legfontosabb) és mellette van több millió használható program, amitől egy okostelefont, valóban okosnak lehet nevezni.
Csak egy tipp...

[ Szerkesztve ]

(#96164) egykori


egykori
őstag

Ezek után már félve és offban merem leírni, hogy nekem még mindig ugyanúgy jól működik a 950-es, mint mondjuk egy éve - hardveresen és szoftveresen. Ahogy anno voltak ilyen-olyan gondok időnként, most is így van, de nem több!

Ennek ellenére - a vitaindító kérdésre reagálva -, nekem is az a véleményem, hogy már nem érdemes WP telefont venni. Ha egyszer majd tönkre megy a készülékem, nem fogok kutatni eladó WP teló után (legfeljebb ismét elsődleges telefonom lesz a 930-as).

Ja, bocs, most nézem, ez a WP szakmai topikja!!! :Y

[ Szerkesztve ]

(#96167) Bogyó bá' válasza ΞΔGLΞ (#96160) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem nem sok panaszom lehetett a WP-re sem. Nem vagyok és soha nem is voltam "poweruser", csak mezei felhasználó. A 4 db WP-s telón összesen nem nyomtam 5x HR-t, azt a másik fajta (PC-s, már elfelejtettem a nevét is) újratelepítést pedig soha nem kellett használnom, pedig jó darabig insidereztem is a 920-on, puszta kíváncsiságból. :B

Váltani akartam, mert pár számomra szükséges (-nek vélt) alkalmazás soha nem készült el erre a platformra, a meglévők meg kezdtek hasznavehetetlenné válni. (A Térképek egy nyár eleji frissítés óta nem jó nálam, egyszerűen rosszul tervez! :Y Mintha bizonyos [fő] utak darabjait felszedték volna, óriási kitérőkkel (150 km-es, általam jól ismert és használt útból tervez 300 km-eset, tökön-babon, mellékösvényeken keresztül. Érdekes, mástól nem olvastam ezt a hibát, nálam meg azóta sem oldódott meg).

A telefonom saját topikjában egyébként sokkal többet szívnak-sz*pnak-káromkodnak a topiklakók, igaz leginkább maguknak keresik a bajt: sz@rrá rootolt, ROM-olt telefonokon jön a mindennapos boot-loop, a napi kétszeri újratelepítés. Aki nem b@szogatja, annak meg simán működik minden. Érdekes, nem? ;]

Amúgy a 40 ezer forintos, de szintén fémházas kínai "kacattelefonomon" imádom az ujjlenyomat-olvasót, de nagyon hiányzik például a Lumia 650 duplakoppos ébresztése / elaltatása. Szóval ott sem minden fenékig tejfel.

Navigációból megvettem rá a fizetős Sygic-ot, az eddig rendben van (egyetlen egyszer használtam).
Levelezőből maradtam a Microsoft-féle Outlooknál, annak hibája, hogy az importált névjegyeimből eltüntette a fényképeket. Az OTP banki alkalmazás egyértelműen sokkal jobb / kényelmesebb az Androidon.

A "Stock" android amúgy nem tetszik, viszont a Sziámiau-féle MIUI-t rögtön a szívembe zártam.
Az élő csempék viszont hiányoznak, a widgetek meg nem sok programhoz elérhetők, szerencsére pl. az Időképhez igen. Az tetszik.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#96168) btudos


btudos
Topikgazda

Akkor még egyszer, utoljára:

Megkérek mindenkit, hogy az Androidra váltást követő tapasztalatokat ne itt vesézzétek ki, van off topikunk, van Melyik okostelefont vegyem? topik, valószínűleg nem 1-2 ember akad ott, aki WP-ről váltott. Arra a kérdésre, hogy mit érdemes/érdemes-e Windows Phone-t venni NEM TOPIKBA VÁGÓ válasz, hogy ki hogy használja, illetve mennyire elégedett az Androidos telefonjával, ezt kérem, hogy mellőzzétek.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#96169) T. I. válasza btudos (#96168) üzenetére


T. I.
senior tag

Kösz a táj.-t. Én eddig olvastam a topicot, kedvencekben volt, de asszem most törlöm, mert ezzel már semmi értelme nem lesz, továbbá nem bírom a vélemény nyilvánítás önkényes korlátozását sem.

(#96171) btudos válasza T. I. (#96169) üzenetére


btudos
Topikgazda

A "vélemények" 90 %-a off topik hozzászólás, a ténylegesen hasznos, aktív Windows felhasználóknak szánt információ illetve kérdés meg elveszik a rengeteg Android/iOS témájú komment között, a topik működésének nem ez a célja, így kénytelen vagyok "önkényesen korlátozni" ezeknek a hozzászólásoknak a számát. :(

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#96172) k-adi válasza btudos (#96171) üzenetére


k-adi
nagyúr

Hasznos aktív Windows felhasználóknak szánt információ?? Ezzel kb elkéstél 2 évet :C

(#96173) btudos válasza k-adi (#96172) üzenetére


btudos
Topikgazda

Nem azt mondtam, hogy tömegeknek kell jelen lennie a topikban ahhoz, hogy értelmes, a topik témájához kapcsolódó diskurzust folytassunk. :)

Az Androidos felhasználói tapasztalatok nem tartoznak egy Windows Phone szakmai topikba, ezt azért remélem nem kell tovább magyarázni.

(Nem, nem vagyok szemellenzős WP fan, aktív user is csak erősen hunyorítva, és szívesen olvasom volt WP userek felhasználói élményeit az utódokról, de nem ebben a topikban.)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#96175) zsamiatt válasza #05304832 (#96174) üzenetére


zsamiatt
őstag

a piros lámpán is átmész mert más is átmegy?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#96176) betegphiu válasza zsamiatt (#96175) üzenetére


betegphiu
senior tag

Ezt nem értem :)

(#96177) Blue Eagle válasza zsamiatt (#96175) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Milleny piros lámpás házba lehet bemennyi? :D
Én is akarok, he!

[ Szerkesztve ]

(#96179) #42098752 válasza btudos (#96168) üzenetére


#42098752
törölt tag

Én indtottam el a lavinát, természetesen igazad van, elnézést kérek tőled is és a fórum társaktól is.

(#96180) spiderpig820 válasza #42098752 (#96179) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Mármint azzal, hogy WP/WM-s kérdést tettél fel egy WP/WM-es topikban?
Szerintem ezért nem kell elnézést kérned.

4B

(#96181) btudos válasza #42098752 (#96179) üzenetére


btudos
Topikgazda

A kérdés teljesen érthető és ide tartozik, Windows készülékekről kérdeztél a Windows szakmai topikban, ezzel nyilván nincs semmi gond, az ezt követő Androidos élménybeszámolók jelentik a problémát. :R

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#96182) zsamiatt válasza #05304832 (#96178) üzenetére


zsamiatt
őstag

sorry, nem neked akartam :D

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#96184) betegphiu válasza #32839680 (#96183) üzenetére


betegphiu
senior tag

Nem az a baj,hogy leírod,hogy vegyél robotosat, vagy almásat. Hanem hogy egy elkezdi és utána az ember a Windows topikban azt olvasgatja, hogy a sziaomi, meg az ájfon milyen jó. Úristen hogy elkúrta az MS..

Értsétek meg hogy ez nem az a topik.

Most fogok venni jó áron egy 950-est (köszönöm a tapsot), mert tud annyit sebességbe,mint egy 100000-el drágább másik platformos és nekem böngészésre, telefonálásra, fotózásra (itt a többi platform leül) tökéletesen megfelel.
A maradék 100-ból inkább laptopot vennék..

Szóval VAN MÉG AKINEK BŐVEN JÓ A WINDOWS.
És nem androidos meg aplle-s cuccokról akarok olvasni.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#96185) btudos válasza #32839680 (#96183) üzenetére


btudos
Topikgazda

Sose volt probléma, ha valaki leírja, hogy nem szabad Windows-t venni. Azzal sincs, ha leírja, miért, és mit venne inkább. De amikor ezután automatikusan átalakul Androidos élménybeszámolóba az eredetileg Windows Phone szakmai topik, azt már nem fogom hátradőlve nézni.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#96186) ftc


ftc
nagyúr

Mióta felraktam a WP10-et Lumia 820-ra azóta a kékfog használhatatlan. Se ki se be kapcsolni nem lehet.

Vmi ötlet?

Nézegettem én is 950xl-t de 160-200EUR-t mennek használtan dual simek meg e felett...

Azért vicces, hogy 2 éves telók egy halott rendszerrel még ennyiért mennek. Szóval a végén maradt a 820-as .

(#96187) zolee001 válasza ftc (#96186) üzenetére


zolee001
őstag

Nem voltam WP használó csak amióta január végén megérkezett az MS "karácsonyi" ajándéka,Lumia 960,Lumia 640XL Dual meg egy Acer .
Ne kérdezzétek,hogy miért kaptam merz egy darab programot nem fejlesztettem az életben sem de az MS szerint olyan developler vayok hogy csak na.
Alapjaiban szinte csak MS appokat használok,föleg a business progikat (skype for business,O365,My server)semmi problémám a készülékkel,tegyük hozzá ,hogy uj darab igy az akksi idö nálam a 640XL nél 3 nap wifi allways on gps allways on modban.
Ami viszont a (rossz) vicc kategoria az ha vki school vagy work accountot adna hozzá.
A hivatalos litánia szerint ha vki megvette a WP készüléket és örömében belépett az MS accountjával majd feltelepitett számára minden kedves appot és ezek után jutott eszébe ,hogy belépteti a céges háloba ,Azure AD ba akkor csak ugy teheti meg ha kireseteli és OOBE modebol elöször a céges accountjával lép be és majd ezután a saját live id-val.
Aki esetleg nem érti,egy pc-t csak akkor léptethet be domainba ha rögtön a telepités után lép be.
Csókoltatom aki ezt feltalálta és egyben befizetném egy csak odautra a gulágra.
Összességében elégedett vagyok a készülékkel bár tegyük hozzá nem vagyok egy app hunter aki 2 percenként telepit(ene) 20 appot és 30 játékot és a készülék ár/telesitmény vonzatában igen jó:-)
Tegnap szert tettem egy Lumia 950 XL re kemény 5000 magyar forintért egy csalodott felhasználótol.

(#96188) spiderpig820 válasza zolee001 (#96187) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

960?

4B

(#96189) zolee001 válasza spiderpig820 (#96188) üzenetére


zolee001
őstag

Elirtam, 950

(#96190) betegphiu válasza zolee001 (#96187) üzenetére


betegphiu
senior tag

Ötezer ?

(#96191) betegphiu válasza ftc (#96186) üzenetére


betegphiu
senior tag

Itt a hardverapró mobil szekcióban ,van microsoft topic. Ott nézz körül bátran. Tegnap ott volt a 950xl 35-be..

(#96192) 7s26c


7s26c
senior tag

Nem tudja véletlenül valaki, hogyan lehet microsoft lumia telefonban telefonról sim-re telefonszámot importálni? Sim csere volt és a back up vcf filet nem nyitja meg..
Előre is köszönöm

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#96193) Spet válasza 7s26c (#96192) üzenetére


Spet
addikt

Microsoft fiokrol visszaallitas? :F

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#96194) 7s26c válasza Spet (#96193) üzenetére


7s26c
senior tag

Azt, hogy is? :D

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#96195) betegphiu válasza 7s26c (#96192) üzenetére


betegphiu
senior tag

Attól, hogy sim csere volt még ugyanúgy meg kellene lennie a telefonszámaidnak,hiszen az a fiókodhoz van hozzárendelve, nem a sim-hez.

(#96196) 7s26c válasza betegphiu (#96195) üzenetére


7s26c
senior tag

Bizony, ezért is csodálkoztam, hogy nem tálaltam a fiókban

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#96197) bluemirage válasza 7s26c (#96194) üzenetére


bluemirage
őstag

A telefonszámaid szerintem a people.live.com helyen vannak. MS fiókoddal jelentkezz oda be és onnan oda rakod, ahová akarod. Ha ez a cél.

Ha nincs a fiókban a NET-en, akkor nem az a fiók tartozik a telefonhoz. Vagy már a telefonon törölve lettek a számok, ezért a fiókban is törlődtek.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#96198) 7s26c válasza bluemirage (#96197) üzenetére


7s26c
senior tag

Köszönöm szépen

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#96199) ftc


ftc
nagyúr

Factory reset után működik a bluetooth. s felmászott a 10.0.15063.968 utolsó frissítés is Lumia 820-ra... érdekes eddig fel se akarta rakni.

A rendszer egész jól megy. Kár érte

[ Szerkesztve ]

(#96200) onlineair


onlineair
tag

Tud valaki olyan ingyenes appot amivel a zárolási képernyő automatikusan hátteret vált, netán még kategória is választható? A bing is jó lenne ami alapból van, de időnként nagyon idétlen képek vannak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.