Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96601) PuMbA válasza Hínár929 (#96599) üzenetére


PuMbA
titán

Ez ok, de emlékeim szerint már 1,5 éve jelezték, hogy vége a HERE Maps-nak, szóval optimális esetben már nem kéne használnod :) Már program frissítés se jön 8.1-re minimum 1 éve, szóval a rendszer halott.

[ Szerkesztve ]

(#96602) Spet válasza PuMbA (#96601) üzenetére


Spet
addikt

Windows 10 alatt.

8.1-es rendszerre csak a kritikus hibák javításával foglalkoznak már csak (illetve gondolom én frissítik a térképeket, ha már a Here Maps-ra épült a Térképek elnevezésű alkalmazásuk)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#96603) Hínár929 válasza Spet (#96602) üzenetére


Hínár929
tag

A térképek frissülnek ezért csodálkoztam, hogy szinkronizálás nem működik. Szlovákiában és Lengyelországban kellene mostanában. Megbízhatóan tudnám használni a here vagy a bing térlépet autós navigációhoz vagy lenne 8.1 re valami más alternatíva offlineba?

(#96604) ΞΔGLΞ válasza Hínár929 (#96603) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Sygic, de az fizetős. Az viszont más kérdés, hogy ebbe a rendszerbe egy forintot sem érdemes már belerakni...

(#96605) Petester válasza ΞΔGLΞ (#96604) üzenetére


Petester
senior tag

Egy hétig ingyenes, áthidaló megoldásnak nyaralásra pont elegendő lehet.

(ó\_!_/ó)

(#96606) Hínár929 válasza Petester (#96605) üzenetére


Hínár929
tag

Köszi, ez jó ötlet, meggondolom.

(#96607) betegphiu


betegphiu
senior tag

Sygic ingyenes is marad,ha nem kell hang.

(#96608) Francia91 válasza Petester (#96605) üzenetére


Francia91
veterán

A Sygic WP 8.1-re kb 1,5 éve nem ad ki térképfrissítést, csak W10 alá frissít. Megkérdeztem tőlük, onnan tudom. Mivel eltéréseket fedeztem fel a Lumia 1020-asom és a 950-esem Sygic térképei között. Tehát ha most WP 8.1-re leszeded a Sygic-et, kb 1.5 éves térképeid lesznek. Windows Mobile 10 alá megkapod a legfrissebb adatbázist.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#96609) Cane válasza Vegha (#96600) üzenetére


Cane
őstag

Megnyomod hosszan a billentyűzeten bal alsó sarokban:
&123
Gombot majd a HUN gombot átállítod ENG/GB-re. Ha végeztél, visszateszed HUN-ra.
(Kb. 2 másodperc váltani.)

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#96610) Vegha válasza Cane (#96609) üzenetére


Vegha
senior tag

ja, de ahhoz fel kellene vennem a billentyuzetekhez az angolt. Azt viszont nem szeretnem, az mindig osszekutyulodott nekem a magyarral.
Akkor viszont mar off-on a spellcheck.
azert koszi.

(#96611) Cane válasza Vegha (#96610) üzenetére


Cane
őstag

Bárhogy vált HUN+ENG/GB nálam eddig jó volt.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#96612) Hínár929


Hínár929
tag

Mivel nem tudtam a telefonra (8.1) a pc-ről a here maps mentett helyeket szinkronizálni gondoltam majd a Bing térképpel megoldom a telefonon a térkép alkalmazással, de ez sem működik vagy csak én vagyok béna.
Valaki meg tudja mondani, hogy ennek a szinkronizálásnak működnie kellene-e 8.1-re vagy már ez is el lett kaszálva?

(#96613) PuMbA válasza Hínár929 (#96612) üzenetére


PuMbA
titán

2017 Július 11-e óta megszűnt a 8.1 teljes támogatása, szóval vagy működik vagy nem. Anno tele volt a net hírekkel ezzel kapcsolatban :)

[ Szerkesztve ]

(#96614) Hínár929 válasza PuMbA (#96613) üzenetére


Hínár929
tag

Azóta nem egyszer sikerült a szinkronizálás csak mostanában nem, ezek szerint most már begyűrűzött a dolog :((
Azért voltam csak bizakodó mert a térképere meg jött frissítés.
Akkor kézzel bepötyögöm a fontos helyeket a telefonra és lassan elkezdek új telefont keresni.

(#96615) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Adott egy régi win 8.1 Lumia telefon. Azt hol tudom megnézni ,hogy független-e a készülék szoftvere? Másik kártyával Nem tudom megnézni.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#96616) Spet válasza AMD Power (#96615) üzenetére


Spet
addikt

RM kód alapján (lumia 640 példa kedvéért).

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#96617) AMD Power válasza Spet (#96616) üzenetére


AMD Power
titán

Megnézem! :R

Lumia 535 van. RM1090 verzió. :F

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#96618) betegphiu


betegphiu
senior tag

van-e köztünk olyan, aki használ, vagy használt win alapú tabletet ?

(#96619) chipesz válasza betegphiu (#96618) üzenetére


chipesz
őstag

Windows 10 Mobile-osat nem, egy Voyo Winpad A1 Mini-t használtam, még Windows 8.1 with Bing-gel jött, aztán frissítettem 10-re. Most egy Lenovo Thinkpad Yoga S1-em van, ami nem konkrét tablet, de tabletként is használható. Mire vagy kíváncsi? Bár ez itt offtopic.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#96620) Bogyó bá' válasza betegphiu (#96618) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kettő darabot is: 6 éves a Lenovo Miix II 8"-osom, és egy éves a Miix 320-am.
A kicsin regényeket olvasok minden este egy-két órányit, illetve azt hurcibálom magammal többnapos motoros túrákra- lementeni a fotókat a fényképezőgépből. A nagyobbik meg munkaeszköz- de csak alkalomszerűen, pár hetente kell. A kicsit imádom, a nagyot kevésbé.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#96621) betegphiu


betegphiu
senior tag

offtopik ? ha lehet "milyen androidot vegyek" akkor ez nem off sztem :)

Na mindegy. az érdekelne, hogy ezeken milyen windows 10 van ? olyan mint a mobilokon ?
vagy hogy kell elképzelni ?
Egy Kiano 8-at nézegetek !

[ Szerkesztve ]

(#96622) #78693120 válasza betegphiu (#96621) üzenetére


#78693120
törölt tag

A mi Lenovo tabletjeinken PC-s Win 8 és 10 van/volt, de azok sima X86 PC-k,l csak tablet formában.

(#96623) chipesz válasza betegphiu (#96621) üzenetére


chipesz
őstag

Ezeken full asztali Windows 10 van. Azért off topik. :D

Most rákerestem, ha ez a Kiano SlimTab 8, akkor azt én nem igazán ajánlanám így specifikáció alapján, az 1 GB RAM elég harmatos, ahogy a 16 GB ROM is. A nagyon minimum a 2GB/32GB.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#96624) this is life válasza chipesz (#96623) üzenetére


this is life
Ármester

Van a Kianobol 2/32 is de az a konfig se best bay ,kb semmit sem telepithet,tarolhat a belso tarhelyen ,mert nem lesz hely a windows frissites old mappajanak ,(igaz meghajto tomoritessel lehet nyerni helyet) de windows tabletnel a 2/64 ,de inkabb a 4/64 a minimum .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#96625) Bogyó bá' válasza this is life (#96624) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem a régi 2/64-es, az új meg 4/128-as, ez utóbbi szerencsére már 64 bites Windowssal. Minden elfut rajta (fotós RAW-konverterek, sőt az Autocad is!), de lassú, mint a dög....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#96626) this is life válasza Bogyó bá' (#96625) üzenetére


this is life
Ármester

Ne is mond egy 2/64-et hasznalok, maga a rendszer furge rajta ,de ha munkara fognam,fogon akkor egybol erzodik az atom gyengesege... a kovetkezo tabletem mar nem atomra fog epulni ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#96627) Khaal válasza this is life (#96624) üzenetére


Khaal
őstag

Nekem egy Chuwi 8"-as atomos tabletem volt, 2/32 már tényleg nagyon kezd kevés lenni, bár én minimális mennyiségű programot telepítettem csak, adatok meg SD kártyán voltak, így még élhető volt.
Azért adtam el mert nem jött be a desktop win10 érintőbillenytűzet megoldása, plusz bármi komolyabb feladatra már nagyon harmatos az atom ereje, mára már retronak számító core2duos subnotim win7el jobb felhasználói élményt ad, plusz ott van kéznél a fizikai billenytűzet valamint csatlakozási lehetőségek tárháza a tabletek 1 max 2 usb plusz esetleg hdmi csatlakoójához képest.
Hogy ne legyen annyira off a hozzászólásom, ezeken 99%-ban teljes értékű "asztali" win10 van, nem is tudom gyártanak-e még windows rt-s tabletet bárhol.

[ Szerkesztve ]

(#96628) this is life válasza Khaal (#96627) üzenetére


this is life
Ármester

A win rt tabletek hamar a hamvaikba hullottak az alkalmazasok hianya miatt , uj darab szerintem csak valami raktar melyen porosodo lehet , az ms-en kivul nem tudom volt e olyan elmebeteg ceg aki gyartott volna :D .
Az rt tabok az ms egyik jol elqrt es kivitelezett vallalkozasa volt ,igaz sajnos a mobil uzletag se jutott mas sorsra ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#96629) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Nagyon örülök mert megjött a teljesen új 735-öm, 8.1 volt rajta most már fogaskerekeződik a W10 :)

(#96630) betegphiu válasza Chuck Norris (#96629) üzenetére


betegphiu
senior tag

teljesen új ? hol találtál és mennyiért ?

(#96631) Chuck Norris válasza betegphiu (#96630) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Teljesen új: [link]

(#96632) betegphiu válasza Chuck Norris (#96631) üzenetére


betegphiu
senior tag

hát ez drága volt,ha csak nem vagy gyűjtő :)

(#96633) Spet válasza betegphiu (#96632) üzenetére


Spet
addikt

Ebay-n is e korul aruljak.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#96634) PuMbA válasza Spet (#96633) üzenetére


PuMbA
titán

Gondolom azért mondta, mert ennyiért gyorsabb procis, 2GB RAM / 16GB ROM-mal rendelkezdő Android telefont lehet kapni, amin sokkal több és frissebb alkalmazások vannak :)

[ Szerkesztve ]

(#96635) betegphiu válasza PuMbA (#96634) üzenetére


betegphiu
senior tag

nem azért. hanem azért,mert itt az aprón is vannak kifogástalan állapotúak 15-ért :)
pont ,hogy nem akart androidos fost venni.

[ Szerkesztve ]

(#96636) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Van a kolegámnak egy Microsoft 525 telója, és kb 100 telefonszámot kellene átküldeni androidos telefonra, hogyan lehetne megoldani?
Köszönöm szépen előre is!
Sim kártyán semmi nincs, a telefon memóriájában vannak a teószámok.

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#96637) ΞΔGLΞ válasza makoss (#96636) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Gmail fiók, de szerintem kb százszor le lett már írva. Mivel anélkül nagyon nem is tudja használni a droid telefonját, az 525-ön adja meg a gmail fiókját és szinkronizálja a címtárba. Droid telefon ugyanaz a mail fiók megad és tádámm... :)

(#96638) zolee001


zolee001
őstag

Üdv
Most vettem észre ,hogy bizonyos appok a splash screenig jutnak és onnan sehova vagy inditásnál a loading megy végtelenségig
Pl skype for business,lync,bkk futár,or code scanner,storage cleaner,index.hu app,messenger app,vonatinfo
Valakinek ötlet esetleg vagy egyedi hibajelenségem van?

(#96639) Chuck Norris válasza betegphiu (#96632) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ha azt nézem, hogy vettem egy olyan új telefont amit megelégedetten tudok használni egyáltalán volt drága.

(#96640) janeszgol válasza Chuck Norris (#96639) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem. Ez még az az árszint, ahol az androidos telóknál tök mindegy a kijelző, tök mindegy a kamera elv érvényesül. Ha neked mindkettő fontos, akkor Lumia.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#96641) Francia91


Francia91
veterán

Oké, ennek is lőttek

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#96642) Spet válasza Francia91 (#96641) üzenetére


Spet
addikt

Nálam most FB adta be magát a 2000-es évek eleji tördelésbe, Edge alatt. :F

FB béta alkalmazást leszedtem, a sok negatív rinya ellenére jól működik 950 alatt (csak a hírfolyam elrendezését rejtették el jól).

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#96643) Francia91 válasza Spet (#96642) üzenetére


Francia91
veterán

Az FB nekem is a basic felületet adja be 5-6 napja a 950-esen

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#96644) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Hello :)

Adott egy Lumia 735 Win10-zel, és valamiért nem jeleníti meg a névjegyzékből a nevet se híváskor, se a híváslistába, egyiket sem, nincsenek duplázva.

Már mindent átnéztem, de nem találtam erre vonatkozó beállítást.

Van valakinek ötlete mi lehet a baj?

Köszi

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#96645) betegphiu válasza Spet (#96642) üzenetére


betegphiu
senior tag

Ezért kell a jó öreg Slim Social-t használni.
Igen, valóban jó a facebook beta, de a hírfolyam frissítés katasztrófa.
Meg kell keresni a folyamok,legutóbbiak részt. de akkor sem mindig a frisset posztolja.
Ráadásul zabálja az adatforgalmat is.

Egyszerűen nem igaz, hogy ott a facebooknál egy műszak alatt nem lehetne rendbe tenni az appot.
leszarom én a live-ot,hogy nincs benne, de csak egy ráncfelvarrás kellene azt kész.

(#96646) Spet válasza betegphiu (#96645) üzenetére


Spet
addikt

Wi-fi-t csenem, így az adatforgalom nem érdekel :DDD

Utazás közben meg nincsen elvonási tüneteim, hogy a FB-t vagy mást pörgessem és belebújjak a képernyőbe (elég, ha körbenézel a tömegközlekedés alatt). Jó az nekem, ha óránként pár perc alatt a friss dolgokat átnézem.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#96647) kpal


kpal
veterán

Hogyan lehet simkártyára rámásolni a neveket ?

(#96648) hroberto válasza kpal (#96647) üzenetére


hroberto
veterán

Úgy rémlik sehogy.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#96649) chipesz válasza hroberto (#96648) üzenetére


chipesz
őstag

Így van.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#96650) germinator66


germinator66
aktív tag

E-mail fiókon belül az értesítéseknél nem engedi bepipálni a hangjelzést, és sajnos nem is jelez, hiába van (elvileg) mindenhol máshol ez beállítva (Értesítések). Mit csinálok rosszul?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.