Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96901) pikszel válasza Dzsekó (#96900) üzenetére


pikszel
őstag

Ezt sajnos nem tudom, mivel az outlook fiókot csak azért hoztam létre, mert kérte a telefon az első indításkor. A szinkronizálást úgy tudod kényszeríteni, hogy a Kapcsolatok alkalmazásban, a beállítások alatt, hosszan nyomod a kellő fiókot, és erre meg fog jelenni a szinkronizálás gomb. Aki ezt így, ebben a formában kitalálta, annak lenne pár tippem, hogy mivel foglalkozzon inkább.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#96902) Chuck Norris válasza betegphiu (#96898) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Még amikor még valamire értékeltem meg érdekeltek a telefonok akkor az volt a menő minél kisebb, hogy változik a világ :) Most már csak az érdekel, hogy az alapvető funkciók stabilan működjenek, ne kelljen napi szinten pöckölgetni, ne törjön ketté a farzsebemben, ez talán tudja majd az SE.
Megjavult a mai frissítéssel a levelezés, köszönjük MS.

[ Szerkesztve ]

(#96903) bizonytalan válasza pikszel (#96899) üzenetére


bizonytalan
tag

Megér az annyit hívásokra meg sms-re?

(#96904) Dzsekó válasza pikszel (#96901) üzenetére


Dzsekó
addikt

Köszi, ezt most megtettem, viszont még mindig nem szinkronizálta az SMS-eket gmailbe.
Mit kéne még tennem?
Outlook fiókban PC-n hozzáadtam a gmail fiókot és elsődlegessé tettem. Lehetne ott törölnöm az outlook email címet is, de akkor félek, hogy elvesznének az SMS-eim. Erre fel is hívja a figyelmemet. Névjegy évek óta gmailbe szinkronizál, az nem veszne el.
Amit még csináltam, hogy telefonban kicseréltem a microsoft fiókot a gmail-esre. Most már mindenhol a gmail-t írja microsoft fióknak a telefon. Ott is, ahol lehet állítani az SMS szinkronizációt (erről csináltál fotót SMS-beállítások).
Amit most írtál, hogy lehet kényszeríteni a szinkronizációt, ott ugye mind a két fiók még ott van, de az outlook mellé van írva, hogy Posta és Naptár, a gmail mellett nincs semmi. Nem tudom, hogy mit kéne még tennem. Töröljem ki a telefonról az outlook fiókot? Számításaim szerint ekkor üres lesz az SMS alkalmazásom. De elvileg nem veszik el, mert rá tudok újra szinkronizálni, ha felveszem a fiókot újra.
Az működhet, hogy törlöm a telefonról az outlook fiókot és utána rögtön szinkronizálok gmail-re?
Kell-e még valamit kapcsolnom gmail fióknál (kék csúszka), hogy SMS-t is szinkronizáljon? WP8-nál emlékszem, hogy külön lehetett állítani, hogy mire szinkronizáljon rá az adott fiók (névjegy, naptár, email), de ezt WP10-nél nem igazán találom. Köszi a segítséget!

Szerk: Hol lehet fiókot törölni?? Ezt sem igazán látom sehol sem, csak szinkronizálni lehet, azt is csak a Névjegyek alatt.

[ Szerkesztve ]

(#96905) #77646080 válasza bizonytalan (#96903) üzenetére


#77646080
törölt tag

Neki igen, megéri - hiszen saját döntése alapján, nem kényszerből vette meg. :)

(#96906) EQMontoya válasza Chuck Norris (#96902) üzenetére


EQMontoya
veterán

Megerositem, nalam is mukodik most frankon a levelezes.

Same rules apply!

(#96907) Khaal válasza EQMontoya (#96893) üzenetére


Khaal
őstag

Ugyanaz megy mint az asztali vonalon, ms-nél nincsen már házon belül komolyabb tesztelgetés. Kinyomják a frissítést aztán majd a felhasználók tesztelik, ha gond van akkor meg hegesztenek rá gyorsan egy javítást.
Ezzel elvben még nem is lenne akkora gond, elvégre Windowsnak óriási a felhasználóbázisa és szinte végtelen a variáció hardver és szoftverkörnyezet terén, házon belül úgysem tudnának minden lehetőséget letesztelni.
Mármint asztali vonalon.

Mobil ágon ez simán csak egy újabb arconköpés, tekintve hogy kb maréknyi a w10m által támogatott telefonok köre, azok is nagyrészt hasonló hardverrel vannak megáldva, szoftverileg meg jelenleg ha jól emlékszem már csak 3 főverzió ami hivatalosan támogatott, a gyári alkalmazások köre meg hasonlóan szűk, csak gondolom már nincs kapacitás MS-nél hogy az amúgy is rohamosan lemorzsolódó felhasználói kört rendesen kiszolgálják.

Ui.: Most már nyugodtan lehet frissíteni, kijavították az outlookot. Mellette jött egy Onenote update is bónuszként.

(#96908) EQMontoya válasza Khaal (#96907) üzenetére


EQMontoya
veterán

Igen, pont ez a problema, hogy nehany W10 vas van, es meg azokra is ki tudnak adni ilyen szarvashibat. Mert aprosagot mindenhol elofordulnak, ha megnyitod, elforgatod, balra huzol es kozben hozzaer az orrod a kijelzohoz, ami crasht okoz, hat bumm, megertem, hogy ez nem jott elo teszten.
De egy ennyire banalis hiba, ami kb. minden usernel megoli az appot? Ez tenyleg azt jelenti, hogy commit, release, distribute.

Same rules apply!

(#96909) liksoft


liksoft
nagyúr

Halihó!

Kártyát cseréltem a telefonomban, és meghalt a Lumia Panoráma. Gondolom régen oda telepítettem. Semi baj gondoltam, felmegyek az áruházba, és .... SEHOL!!!! :Y :Y

Hogyan tudnám visszatenni a telefonomra? 8.1 van rajta, vagyis elvileg nem lenne gond, de mégis az, mert nincs sehol! Ááááááááááá........

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#96910) #77646080 válasza liksoft (#96909) üzenetére


#77646080
törölt tag

Nem az az egyetlen app, ami kámforrá vált. :(

(#96911) liksoft válasza #77646080 (#96910) üzenetére


liksoft
nagyúr

De ez fájó, mert nem találtam mást helyette!
Mondjam, mutassam, vagy elég ha erősen gondolok rá? (Mármint az üzletpolitikájukra!)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#96912) Spet


Spet
addikt

Telefonon keressetek rá. Első találati cikket megnyitjátok benne lesz egy link, ami a store oldalra irányít (PC-n nem lehet megnyitni!). Onnan lefogjátok tudni tölteni.

Windows 10-en teszteltem elindul a letöltés.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#96913) #77646080 válasza liksoft (#96911) üzenetére


#77646080
törölt tag

Én is nagyon sajnálom, mert kedveltem a WM/WP/W10 rendszereket. Jelenleg másodtelefonnak (navigáció, zene, SMS/e-mail és hanghívás) használok Lumiat, ezeket a feladatokat még képes ellátni. Elég, ha erősen gondolsz rá. :D

(#96914) liksoft válasza Spet (#96912) üzenetére


liksoft
nagyúr

Köszi, ahogy sikerül az M$ hitelesítésén átvergődnöm. Normál app lejön, erre hitelesítést kér. Lassan feladom, hiszen ez "mélytengeri dupla dugattyús búvárszivattyú"..... :W

Ez még 8.1, leht azt nem szereti, vagy a jó ég tudja, mert M$ fiókot sem tudok létrehozni. Próbáltam már telefonszámmal, mail címmel, de állandóan olyan kódot kér amit megkaptam, és hiába adom be neki, az nem jó. Egyeneságifelmenőhölgyrokon !!!

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#96915) Chuck Norris válasza EQMontoya (#96906) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Nálam azért még nem teljes az öröm, igaz, hogy be lehet lépni a levelezőbe de nem jönnek meg az értesítések, az benne az érdekes, hogy amíg meg nem lehetett belépni a programba addig tökéletesen működött az értesítés. Felül látszódik az ikon de se csippanás se rezgés, az értesítések és műveleteknél ki-be kapcsoltam, újraindítottam a telefont, nem javult meg. Az sms-re működik az értesítés ahogy kell szóval nem egy általános probléma.

(#96916) Spet válasza liksoft (#96914) üzenetére


Spet
addikt

Erdekes. Nalam letoltodott, mukodik :F

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#96917) liksoft válasza Spet (#96916) üzenetére


liksoft
nagyúr

Lehet, másik linket találtál. Elkérhetem? Köszi előre is!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#96918) Spet válasza liksoft (#96917) üzenetére


Spet
addikt

Le lett tiltva szerver szinten :(

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#96919) Spet válasza Spet (#96918) üzenetére


Spet
addikt

Na úgy tűnik valami probléma volt a kiszolgálóm oldaláról. itt a letöltő link (store majd felugrik nem kell aggódni)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#96920) liksoft válasza Spet (#96919) üzenetére


liksoft
nagyúr

Köszi, meg fogom nézni. Jelzek majd mire jutottam.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#96921) ΞΔGLΞ válasza bizonytalan (#96895) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az egyetlen készülék az Iphone SE, ami képben van, de az is visszalépés volna a 930 után...

Ez egy igazi "aranyköpés" volt! ([irónia] :DDD

(#96922) ftc válasza ΞΔGLΞ (#96921) üzenetére


ftc
nagyúr

Az...céges SE-met a kukába dobnám ha lehetne...inkább kicsi zöld robot mint félig megevett alma...céges telefonjaimból kiindulva... L820-am még mindig él igaz néha akadozik de megy...

(#96923) ΞΔGLΞ válasza ftc (#96922) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nincs azzal semmi gond, ha kukáznád, de én...
Azért írtam ezt, mert lényegében - ahogy többen írják - már egy tetves mail-t sem lehet megnézni ezen az elb...ott rendszeren, akkor bármilyen másik készülék, mitől lenne visszalépés?

(#96924) ftc válasza ΞΔGLΞ (#96923) üzenetére


ftc
nagyúr

Nekem megy a mail is... gond nélkül egyenlőre

amúgy meg egy 4 éves telefonról beszélünk... sok mai telefon nem éli meg ezt az évet se...

(#96925) Francia91 válasza ftc (#96924) üzenetére


Francia91
veterán

950-esen szintén megy az email probléma nélkül

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#96926) pikszel válasza ΞΔGLΞ (#96923) üzenetére


pikszel
őstag

Mióta leszoktam a insiderezésről, azóta nálam semmi hiba nincs, de tényleg. Ami katasztrofális, az a Store. Az teljesen szét van csúszva, nagyjából használhatatlan, de ez mindegy is, mert nem sűrűn nézegetem. A kamera számomra a legjobb, valamint diktafonnak is kiváló. Ettől függetlenül telefonnak már egy iphone se-t használok ;]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#96927) EQMontoya válasza Chuck Norris (#96915) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez fura, nálam minden mailről volt notification az elmúlt napokban, de az még akkor is jött, amikor be se tudtam lépni az appba.

Same rules apply!

(#96928) betegphiu válasza pikszel (#96926) üzenetére


betegphiu
senior tag

érdekes, mert a telefonálás funkcióval soha nem volt gond ezen a telón..

(#96929) pikszel válasza betegphiu (#96928) üzenetére


pikszel
őstag

Valóban nem, azt leszámítva, hogy azt a mai napig nem bírták összehozni, hogy, ha beszélek valakivel és ezalatt bejövő hívásom van, azt jelezze hanggal, vagy rezgéssel. Áthidaló megoldásként kikapcsoltam a hívásvárakoztatást, így a szolgáltató küld sms-t, és azt hallom beszélgetés közben is, de azért ez nem ugyanaz. Ettől függetlenül a hangminősége kiváló, tudja rögzíteni is a hívást, nem is emiatt került ki belőle a sim kártya.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#96930) Dzsekó válasza pikszel (#96929) üzenetére


Dzsekó
addikt

WP8-on ez még működött, WP10-en is valami halk pittyegést kiad, mert észre szoktam venni ha hívnak beszélgetés közben. De tény, hogy nem mindig, WP8 sokkal élénkebben jelzett, talán még rezgett is.

(#96931) zolee001 válasza Dzsekó (#96930) üzenetére


zolee001
őstag

Kinn vannak a novemberi updatek

Windows 10 Mobile Build 15254.541
Windows 10 Mobile Build 15063.1446

(#96932) janeszgol válasza zolee001 (#96931) üzenetére


janeszgol
félisten

Köszi szépen, ez nagyon hasznos. Lehetne minden update-nél ilyen kiírás, persze ha van kedved. :R

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#96933) kukulec


kukulec
őstag

Hali, honapok ota kegyetlen lassu lett a 735osom. Van valami mod arra, hogy ujra gyors legyen?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#96934) ΞΔGLΞ válasza Francia91 (#96925) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Oké, de most hiába írod be, írjátok be, hogy nálad frankó, mikor nála már ezt sem lehet megnézni, ahogy olvasom többed magával egyetemben. Erre írtam, hogy akkor bármilyen telefon, aminél egy mail működőképes, mi a lófüttytől lenne visszalépés?

(#96935) hroberto válasza pikszel (#96929) üzenetére


hroberto
veterán

Részben a hívásvárakoztatás bug miatt szálltam ki anno a Windows vonatból. Hihetetlen, hogy azóta sem javították ki! :U

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#96936) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#96934) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egyébként meg, már maga a PROBLÉMA, hogy arról kell írni, hogy egy mail működik-e egyáltalán, inkább kabaréba illik.
Okos telefon és egy frissítéssel hazavágják a mail funkciót, hát ööö... WTF?

[ Szerkesztve ]

(#96937) Fancy-boy válasza ΞΔGLΞ (#96934) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szerintem a visszalépést nem rendszer szinten értette, hanem magára a készülékre.
Ebbe beletartozhat az anyaghasználat, kijelző minősége / technológiája, kamera felbontása, egyéb funkciók, például vezeték nélküli töltés stb...
Egyébként igaza van, mert a Lumia 930 még ma is igen jól felszerelt mobilnak számít, pedig hány év telt már el a megjelenése óta.

[ Szerkesztve ]

(#96938) ΞΔGLΞ válasza Fancy-boy (#96937) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

De a telefont elsőként a rendszer teszi azzá, ami.
Ha az jó lenne, sok frankó applikációval, akkor ma igen magas lenne a winmobile használók száma, köztük én is. De hát nem vagyok saját magam ellensége...

(#96939) Fancy-boy válasza ΞΔGLΞ (#96938) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Igen, de te sem csak a rendszert nézed, ha telefont választasz. ( legalábbis gondolom )
Ha a 930 után vásárolsz valami gagyit, akkor hiába jobb a rendszer, nem biztos hogy boldog leszel vele, tehát egy ilyen választás bizonyos szempontból visszalépés.

Megértem, hogy miért írta ezt, még ha neked viccesnek is hangzott. ;)

[ Szerkesztve ]

(#96940) ΞΔGLΞ válasza Fancy-boy (#96939) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hát elég sok pénzt kifizettem az MS-nek és a legjobb telefonjait vettem meg, én ezért is érzem, hogy jól át lettem baxarintva, pedig még HP telefonon is elgondolkoztam és itt jön a képbe a rendszer. Az a telefon nagyon komoly flagsip volt a megjelenésekor, de akkora már látható volt, hogy ebből csak híg valami fog az ereiben futni a készüléknek.
Innentől pedig a rendszer lépett elő, mint főmeghatározó és egy frankó telefont már a megjelenésekor magával gödörbe rántó MS hozzájárulás, vagy mifene lett ebből az egészből. . :D

(#96941) EQMontoya válasza ΞΔGLΞ (#96940) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ebben teljesen igazad van, de a 930, 950 bejelentesekor meg nem latszott, hogy ez lesz a story vege.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#96942) ΞΔGLΞ válasza EQMontoya (#96941) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az biztos, különben nem fizettem volna már én sem a 950 xl-ért, nem is tudom mennyi volt már az edigi-ben. 249 ezer, ha jól emlékszem 2015 novemberben...Plusz a dokk, kiegészítők, meg 3 mozo tok, hogy azért premium érzete is legyen ne ez a gyári gagyi, és máris 300k felett volt az egész hóbelevanc...

(#96943) #77646080 válasza ΞΔGLΞ (#96940) üzenetére


#77646080
törölt tag

elég sok pénzt kifizettem az MS-nek és a legjobb telefonjait vettem meg, én ezért is érzem, hogy jól át lettem baxarintva

...és teljesen jogosan érzed így. Magam is így vagyok vele. L640 XL LTE - L820 - utána már jött volna soron a 950 XL vásárlása, amikor leesett a tantusz, hogy ez a vonal már nem lesz tartósan támogatva... :( Kedveltem a Lumiákat, alakult a rendszer is, erre az egészet kivéreztették...

szerk.:

(#96942) ΞΔGLΞ - én is ennyire komolyan gondolkoztam benne, pont ezt terveztem meglépni.

[ Szerkesztve ]

(#96944) betegphiu


betegphiu
senior tag

Nem is értem hogy a hp elite x3 miért nem jött ki előbb ? talán vártak a stabil OS-re ? hiszen azt látták,hogy a store haldolik,minden betaban van szinte.. annyira sok a "ha", meg a "lehetett volna" ,hogy az már orbitális.
egy kicsit jobban működik a dolog,akkor nem csak az MS tett volna le vasat az asztalra, hanem pl mint a hp, vagy az alcatel. ezt valaki direkt tönkrebaszta. ennyi hülye nem lehet egy időben, egy helyen.. :O

(#96945) #77646080 válasza betegphiu (#96944) üzenetére


#77646080
törölt tag

nem csak az MS tett volna le vasat az asztalra, hanem pl mint a hp, vagy az alcatel

Jól mondod, amikor még volt fény az alagút végén, több komoly gyártó is kacsintgatott a WP/W10 felé. Voltak elképzelések... aztán kapuzárás.

(#96946) Chuck Norris válasza EQMontoya (#96927) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Akkor még nekem is ment, amióta be tudok lépni az appba azóta csak megjelenik az értesítési sávban de nem prüttyen. Ezt lehet megoldaná a hard reset de erre a pár napra amíg még használom már nem kezdek bele.

(#96947) Khaal válasza Fancy-boy (#96937) üzenetére


Khaal
őstag

Akármennyire is hígfos lett a winmo mint okostelefonos rendszer mostanra, én sok utánaolvasás után is a 930-as melett döntöttem így 2018 közepén. Egyszerűen ami ugyanezért a pénzért lett volna droidos telefon az mind erősen elmaradt lényegében az összes számomra fontos aspektusban. Gyengébb kijelző, kamera, processzor, kevesebb memória, ócskább anyaghasználat, vezetéknélküli töltés hiánya...stb. Cserébe a nagyon korrekt hardverért én úgy döntöttem együtt tudok élni pár a rendszerből fakadó kompromiszummal.

De ha megnézed egy LG G3, Sony Z2 vagy Samsung S5 használata is kompromiszumokkal jár manapság, ugye ott 6.0 a plafon, annál sem lehet már olyan messze a vég.

Én egyébként azt modom mesterségesen túlpörgetett egy világban élünk, elvégre igazán semmi se indokolná hogy egy okostelefon használhatatlanul elavulttá válljon pár év alatt, elvégre a felhasználók nagy része kb ugyanarra használja a telefonját mint 4-5 évvel ezelőtt: telefonálás, üzenetküldés, e-mail, zenehallgatás, navigáció, fényképezés, böngészés. A tartalomfogyasztás aminek sokkal kiemeltebb szerepe lett napjainkra, de a nagyobb felbontású videókat leszámítva itt se tudnék mondani olyan számottevő előrelépést ami indokolná a megsokszorozódott hardverigényt. A mesterséges intelligencia, hangfelismerés, képfeldolgozás, tényleges "okos" szolgáltatások amik valóban igénylik a számítási kapacitást, aki ezeket használja azzal rendben, fizetessék meg az árát, de az milyen már hogy a folyamatos frissítésekkel fokozatosan lényegében használhatatlanná vállnak a régebbi telefonok?

(#96948) zolee001 válasza Khaal (#96947) üzenetére


zolee001
őstag

Ha 10 évig használnád szegény kinai munkás éhen döglene családostol és az Apple és a Google részvényesei nem vehetnének évente uj jet repcsit.
Mimdennel egyetértek amit megfogalmaztál.

(#96949) macilaci válasza Khaal (#96947) üzenetére


macilaci
csendes tag

Hát, lehet a 930 valami különleges telefon. Én három éve vettem a 640XL-t, idén meg pár ezerrel olcsóbban egy Xiaomi-t. A kamerát kivéve mindenben ég, és Föld a különbség a droidos javára. Viszont cseszhettem a jó kamerát is, ha fényképezésnél lefagyott, vagy nem mentette el a képeket. Mindkettő többször előfordult. A váltás után azon csodálkoztam, ezzel a hulladékkal hogy bírtam ki idáig.
A véleményed második részével kb egyetértek.

(#96950) EQMontoya válasza macilaci (#96949) üzenetére


EQMontoya
veterán

A 930 tud olyanokat, amit mai napig is csak a felso-kopepkategoriaig ert le. Pl.:
-Amoled kijelzo
-Jo kamera
-Vezetek nelkuli toltes
-Erezhetoen ossze van rakva. Nyilvan ez egy relativ fogalom, de a kezedbe veszel egy 930-at, egy Iphonet, vagy barmilyen olyan cuccot, ami a maga idejeben csucskeszulek volt, erzed, hogy egybe van, nem recseg, nem ropog, minosegi anyagokbol van, stb.

Same rules apply!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.