Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96351) Petester válasza Francia91 (#96346) üzenetére


Petester
senior tag

Nekem is, próbáltam Monument Browserrel is, de ugyan az... :(

(ó\_!_/ó)

(#96352) Francia91 válasza Petester (#96351) üzenetére


Francia91
veterán

Akkor lehet, hogy oldalhiba, amit a WP nem tud lekezelni

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#96353) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv.
Van aki használja a Rutin alkalmazást ?
Pár napja nem jön értesítés ha baleset történt valahol. Eddig gond nélkül működött, végignéztem minden beállítás jó. Újratelepítés is megvolt, de nincs változás. :( Hol lehet a hiba ? :R

Lumia 950XL

(#96354) TFSi válasza ΞΔGLΞ (#96294) üzenetére


TFSi
őstag

Én szerencsére nemrég szabadultam meg tőle. Életem egyik legrosszabb döntése volt a Windows-os vonal mobil téren. Megvan róluk a véleményem, és a saját hülyeségemről is. Anyám 950-ese persze stabilan tudja azt, amire még jó... :DDD

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#96355) söncö válasza ftc (#96331) üzenetére


söncö
tag

Kis tanács kellene.
Megcsináltam mindent szépen. Át lett keresztelve olyan típusnak amire van wp10.
Viszont az insideren keresztüli bétázás bezárta kapuit.
Valami egyébb megoldás?

(#96356) betegphiu válasza söncö (#96355) üzenetére


betegphiu
senior tag

mert mobilra kb fél éve bezárt az Insider.
csak az550,650,950,950XL kap kb havibegy "frissítést ,aztán Jóccakát

(#96357) söncö válasza betegphiu (#96356) üzenetére


söncö
tag

Nagyon jó.
Akkor kárnak szórakoztam vele. Nem lesz ezen soha wp10.

(#96358) Johnny70 válasza betegphiu (#96356) üzenetére


Johnny70
tag

Milyen frissítésre gondoltál? A 930-ra is jön havonta frissítés, csak funkcionális frissítés nincs már.

(#96359) betegphiu válasza Johnny70 (#96358) üzenetére


betegphiu
senior tag

nem én keverek :)
azt mondtam, hogy insider nincs már mobilra. olvass vissza. a kolléga valamit elbacott..
nem insidert kell letöteni 8.1-re ,hanem frissítési tanácsadót.

(#96360) Joker88 válasza betegphiu (#96356) üzenetére


Joker88
őstag

minden Windows 10-es mobil kap (még) frissítést, biztonsági javítás elsősorban, csak a támogatás hossza változó. ha jól emlékszem a hivatalos vonalon a 640/640XL termékcsalád mintha őszig kapna, 950-es vonalon / Fall Creators Update / lévő Windows meg jövő valameddig..

itt az első Google találat

In loving memory of Garrett Lockhart

(#96361) ftc válasza söncö (#96355) üzenetére


ftc
nagyúr

Egy pár napon belül feltette az összes WP8.1-es frisítést s utánan felnyomta WP10-et.

Jelenleg ez van rajta: 10.0.15063.1088

(#96362) Nyethuszar


Nyethuszar
tag

Lumia 640-re W10-el, van valami biztonsági program ? Pl ESET. Androidra találtam, de erre nem..
Vagy nem szükséges vírusirtó és tsai WP alá ?

Köszönöm előre is.

Mindenki hülye aki nem normális :D

(#96363) ftc válasza Nyethuszar (#96362) üzenetére


ftc
nagyúr

Semmi szükség vírusirtóra Lumiákra.

(#96364) Nyethuszar válasza ftc (#96363) üzenetére


Nyethuszar
tag

Köszönöm a választ, megnyugodtam akkor.

Mindenki hülye aki nem normális :D

(#96365) söncö válasza ftc (#96361) üzenetére


söncö
tag

Most cyan van fent. Asszem utána jön a denim?
De az insider panaszkodik. Szerver hiba.
Keresgéltem egy kicsit ,és az lett a megoldás hogy vége van az inszájderes privjúnak.

(#96366) Joker88 válasza ftc (#96361) üzenetére


Joker88
őstag

van egy Micosoft-os alkalmazás, az ' OTC Updater ' ez magától (a PC-n) letölti a telefonhoz való legfrissebb szoftvert, és átmásolja a telefonra. Nem kell a telefonon szórakozni a frissítés-kereséssel.
Link a programhoz : OTC Updater Lumia

Pl. a Windows 10-ből a Lumia 640XL-re felrakja a legutolsó hivatalos szoftvert.

In loving memory of Garrett Lockhart

(#96367) betegphiu válasza söncö (#96365) üzenetére


betegphiu
senior tag

erről beszéltem,de tök söket szemekre találtam...
frissítések még vannak,insider nincs.
8.1 -re meg nem insider kell, hanem a frissítési tanácsadót letölteni,az felrakja a 10-est.

Még leírhatom párszor :D

(#96368) Vegha


Vegha
senior tag

Esetleg valakinek van tapasztalata Jam Audio Heavy Metal típusú BT hangdoboz vs. W10 mobillal ?
A gyártó szerint ha van BT a telefonon akkor menni fog, de a múltkori Bose benazas után mar semmit nem veszek evidensnek.

(#96369) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Problémák vannak a frissítéssel, hiába csináltam elég tárhelyet, el is kezdte rendesen tölteni, aztán egyszer csak olyat írt ki, hogy 1,14 GB-ra van szüksége, ennyi helyet már nem tudok csinálni a telefonomon.

Még olyanokat ír ki, hogy "You have to fix your Microsoft account".
Hogy lehetne javítani ezeket a hibákat?

(#96370) Vegha válasza timelord1987 (#96369) üzenetére


Vegha
senior tag

Utobbira elvileg az lenne a megoldás, hogy a telefonon bejelentkezel a MS fiokba böngészőből. Elvileg...
Gyakorlatilag nekem is napi 4-5szor nyavajogja ugyanezt, de semmi sincs rá hatassal. (cserébe működik a vállalati mail szinkron)

(#96371) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Sziasztok, Nyomtam egy HR-t a telefonomnak aztán szépen újra be is laktam viszont a BKK futárt nem tudom felrakni, 0x80073cf9 hibával száll el telepítéskor. Az áruházban azt írja, hogy a program már be van szerezve, rányomok, hogy telepítés, elkezdi letölteni aztán jön a hibakód. Találtam egy BKK-FUTÁR-2.1.8.0-Appx4Fun.com.xap -ot is neten de azt sem engedte felrakni fejlesztői módban.
Van valakinek tippje mit lehetne csinálni? Belső memóriára telepítem, átnéztem a helyi beállításokat, idő automatikus frissítésével is játszottam, próbáltam wifin mobilneten is, soft reseteltem de egyik sem segített.

(#96372) egykori válasza Chuck Norris (#96371) üzenetére


egykori
őstag

Sajnos ez már több mint egy hónapja így megy. Viszont ennek ellenére, amikor kell, teszi a dolgát. Ne töröld le a telefonról, mert olvastam valahol, hogy aki letörölte, már nem tudta újra feltelepíteni. Nagyon sokszor beküldtem hibajelentésben, de sem válasz, sem javítás nem jött.

(#96373) egykori válasza Chuck Norris (#96371) üzenetére


egykori
őstag

Bocsi, most vettem észre, hogy neked sem ment már fel letörlés, illetve hard reset után. :((

Akkor ez tényleg igaz volt, hát remélem, nem kell resetelni, mert jómagam elég sokszor használom a BKK futárt.

Külső appokkal még nem foglalkoztam, úgyhogy nincs erről ismeretem.

Azt hiszem ezek is intő jelek a szép, fokozatos leépülésnek.

[ Szerkesztve ]

(#96374) Chuck Norris válasza egykori (#96373) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Közben a Recovery tool-al downgrade-eltem és megpróbáltam úgy is felrakni ekkor sem jártam sikerrel. Esetleg még azt lehetne megpróbálni, hogy lementeni az alkalmazást, már ha meg lehet ezt oldani valahogy WP-n és azt feltelepíteni később.
Akinek szüksége van a futárra e nélkül semmiképpen se nyomjon HR-t!

(#96375) TFSi


TFSi
őstag

Mostanság már 50-60e Ft-ért vannak olyan telefonok, amelyek a 950-es széria szintjén állnak, sebességben, talán képkészítésben és még videóban is kb. Minek pazaroljátok az időtöket ezzel az elszúrt rendszerrel való folyamatos szívással? Mióta a cégben elbúcsúztunk a W10M-tól, végre megérkeztünk a valódi okostelelefonok világába. Óriási megkönnyebbülés volt a 950XL után. Pokolba a szemétláda MS aljas húzásával!

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#96376) egykori válasza Chuck Norris (#96374) üzenetére


egykori
őstag

Úgy tűnik ez a futár már talán nem fog telepíthető lenni, ez az egy hónap sok, hogy nem akar frissülni.

Viszont a Térképek app tud olyant, hogyha kinagyítod a térképet, akkor bármely megállóban mutatja a legközelebbi jármű indulást. Tudom, ez nem ugyanaz, mint amit a BKK futár tud, de több a semminél, mindenképpen.

(#96377) egykori válasza TFSi (#96375) üzenetére


egykori
őstag

„Minek pazaroljátok az időtöket ezzel az elszúrt rendszerrel való folyamatos szívással?”

Ez az állítás még mindig károgás-szerű, mert itt jönnek a fórumozók részéről ilyen-olyan panaszok - amik persze valósak -, de még nagyon sok jól, vagy elfogadhatóan működő WP telefon van használatban. Az azért pl. egy picit árulkodó, hogy a közvetlen közelemben 5 db WP-t (640, 650, 735, 930 és 950) használunk, de szerintem még nincs több gond, mint az androidosokkal. Mert ha nem is járok a droidos topikokba trollkodni, de látom, olvasom a sok panaszt, idegeskedést.

Persze, már senkit nem biztatnék, hogy akár használtan is (új már nem nagyon létezik) beinvesztáljon bármennyit is Windows-os telefonba, de ezek, amik még ma mennek a beszűkült applikáció kínálattal együtt, jól használhatók.

(Az MS meg olyan, amilyen!)

(#96378) Francia91 válasza TFSi (#96375) üzenetére


Francia91
veterán

Mai hiszti megvolt, oké ;]

Azt, hogy sok középkategóriás telefon KÉPKÉSZÍTÉSBEN a 950-es szintjén van, nagyon erősen kétlem, mert 100.000 Ft alatti cuccoknál nem nagyon véltem ilyet felfedezni.
Amúgy meg Lumia 950-est és 1020-ast használok a mai napig, és nincs velük bajom ;)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#96379) TFSi válasza Francia91 (#96378) üzenetére


TFSi
őstag

Volt a használatomban 920/930/950/950XL/640, amíg Nokia éra volt hardveresen volt rossz, a W10M-mel pedig a szoftveres rész lett használhatatlan. Ez utóbbi: véletlenszerű újraindulások, véletlenszerű app leállások, optimalizálatlan és instabil alkalmazások, a munkámat hátráltató apphiány és bugtenger.. Nekem ezekből elegem lett. Kb. 500eFt-ot hajítottam ki az ablakon ezekre a remek készülékre, bízva abban, hogy az MS felveszi a fonalat.

Az 1020-at WP8.1-gyel mai mércével nem nevezném okostelónak, holott önmagában annak idején kiváló készülék volt, sőt a 8.1 az egyetlen, még reményt adó oprendszer a történetben. A képkészítésre körülbelülit írtam, de a duplakamerás középkategóriás mobilok hamarosan feledtetik az MS Lumia készülékek eme talán egyetlen jó tulajdonságát, az újkori jó minőségben fényképezni tudó Lumiákhoz képest töredék áron. Én nem gondolom normálisnak a vevők arcul csapását az MS részéről.

Jogosnak érzem a hisztériát, mégha vannak szerencsések, akik elégedettnek mondják magukat ezekkel a csodás készülékekkel.

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#96380) ΞΔGLΞ válasza Francia91 (#96378) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Amúgy meg Lumia 950-est és 1020-ast használok a mai napig, és nincs velük bajom

Ezt mindenki tudja már, az is aki nem akarja annyiszor leírtad. De...
Te nem okostelefon felhasználó vagy, inkább gps, mail, fotó ami működik is ezen a rendszeren, de azt a legócskább butafon is tudja. A fotózási képességekkel egyetértek, a 950 még mindig top, de az s9+ már ott van, sőt le is nyomja, főleg este, lassítást meg eleve nem is tud/bír a manapság már alsókategóriába tartozó, sokat zabáló és melegedő snapi 808. Ettől függetlenül feladta a leckét a 950 a többinek fotózásilag, az biztos.

(#96381) betegphiu


betegphiu
senior tag

Azt nem értem, minek kell még mindig a 8.1-et isteníteni ? A mai W10 simán agyonveri. Volt és van is 8.1-es telóm, de a 10-hez képest annyira funkciószegény rendszere van...
Nekem semmi gondom már a 10-essel.
Ezeket a random újraindulgatásokat sem értem.
Soha nem volt egyetlen telefonon sem nekem. Illetve azb532-es mindig csontra fagyott, de az 8.1 el is, meg 10-el is.

(#96382) TFSi válasza betegphiu (#96381) üzenetére


TFSi
őstag

A céges 640-es Lumiák W10M-re frissítés során lassultak be és dobták el random a megnyitott appokat. 8.1-gyel kifogástalan félokosfonok voltak. Olykor jelentkezett az újraindulás is, amely a 950XL esetében ért el használhatatlan szintet. Van sima 950 a családban, az szépen elketyeg, néha akad be csak valami. Minden esetre búcsúzom ebből a topicból, mert örülök, hogy letettem az MS Mobile lantot. :DDD

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#96383) zolee001


zolee001
őstag

Hozzászólok én is a témához,idén februárban válltottam Win mobilra:-)
Az történt ugyanis ,hogy az MS karácsonyra küldött 3 db telefont ami februárra ide is ért.
Elötte nem sok (jo) tapasztalatom volt és eléggé szkeptikusan is fogadtam de ugye ajándék lonak ne nézzük a fogát.
Kellemesen csalodtam,bevallom bár tegyük hozá az MS féle föleg céges ököszisztémás programok vannak telepitve amik még vannak mivel az uj appok majd már nem készülnek el erre a rendszerre.
Valahol sajnálom,hogy bedobták a törülközöt de ne felejtsük el a cég korábbi gusztustalanságait a vásárlokkal szemben.
Összességében elégedetten használom a rendszert amig müködik

(#96384) #47205632


#47205632
törölt tag

Hali.

Lumia 550, az a szoft volt rajta amivel kiadták a telefont, most frissítettem (két év?).

A probléma, hogy a glance screen azóta nem kapcsol be, ha a takarékos üzemmód aktív. Kamerával megnézve a távolságérzékelő infra is kikapcsol ilyenkor. Szóval most már tényleg spórol is valamit, viszont a glance se megy.
Van erre valami külön beállítás, hogy a glance menjen energiatakarékos módban is vagy ez az újdonság ilyen marad?

(#96385) betegphiu válasza #47205632 (#96384) üzenetére


betegphiu
senior tag

Előnézeti képernyő menüben tudod beállítani,hogy mikor kapcsoljon ki-be,milyen színű legyen, meddig legyen aktív stb..

(#96386) #47205632 válasza betegphiu (#96385) üzenetére


#47205632
törölt tag

Az megvan, ott is vannak a beállítások, de ha bekapcsolom a takarékos módot akkor ezek a beállítások eltűnnek/inaktívak lesznek. És olyankor nincs előnézeti képernyő se. Úgyhogy ez akkor fícsör. Akkor marad kikapcsolva a takarékos mód, mert csak úgy látszik az óra.

(#96387) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Nincs arra bármi mód hogy a Viber magyar legyen?

(#96388) janeszgol válasza egykori (#96377) üzenetére


janeszgol
félisten

Droidnál Rom függő, na meg ott van az a szerencsétlen Google Szolgáltatások. A hányinger kerülget, ha rágondolok. Abban igaza van a fórumozónak, hogy csak az vegyen Lumiat, akinek valamilyen szempontja van vagy valami érzelem köti hozzá. Nekem a kedvencem a Lumia sorozat, érzelem is köt hozzájuk, szóval van néhány. Meg még van pár technikai szempont is.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#96389) egykori válasza janeszgol (#96388) üzenetére


egykori
őstag

A több mint 5 éves Nokia-Lumia használat engem is köt a WP-hez, a droidból anno néhány hónap alatt egy életre kiábrándultam, úgyhogy, ha ez a platform bezár, esetleg a használhatatlanságig beszűkül, vagy a telóim tönkre mennek, akkor irány az alma.

(#96390) hdtomi válasza Gabesz87 (#96387) üzenetére


hdtomi
senior tag

Sajnos nincs.

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#96391) ftc válasza egykori (#96389) üzenetére


ftc
nagyúr

Hát azt kaptam cégtől...hajamra kenyhetem WP után :W idegbaj eddig...sztem Android is átláthatóbb ennél a vacaknál :D :D

(#96392) egykori válasza ftc (#96391) üzenetére


egykori
őstag

Igen, ez is azt bizonyítja, hogy minden platformon vannak peches és szerencsés tulajok. Itt az MS-ben való csalódás és az app hiány még rátesz egy jó nagy lapáttal.

(#96393) janeszgol válasza egykori (#96392) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem akartam offolni, de akkor reagálok. 2013-ig iOS rendszert használtam. Számomra a Nokia 5800, LG KP500 és társai nem okostelefonok, mert elég primitívek voltak az Apple termékeihez mérten. Ha valaki ugyan ezt mondja a WP-s telefonokról, elfogadom. Nekem nem primitívek, mert amire kell nekem egy telefon, azt még hozza a rendszer, illetve fénykorából még emlékszem rá, hogy jobban használható volt, mint okos rendszer, de legyünk őszinték: elhaladt a kor a Windows-zos telefonok felett, mivel leálltak a fejlesztéssel.

2013-ban ismerkedtem meg az androiddal és a WP-vel. Cseréltem is ez utóbbi kettőre. 2013-ban még az iPhone 5-nél, mikor kézbe vettem a boltban hazatérés érzetem volt droid próbálgatás után. Most az öcsém i8-át nézve semmilyen érzelmem nincs, tök idegen lett a rendszer, de vissza tudnék szokni. Androidnál a különböző Romokat kellett megszoknom, de ma már az se probléma, sőt izgalmas. A WP meg WP. A Windows 10 sem idegen, bár alig használtam és nem a kedvencem, sőt!
Ha az érzelmem szerint kell választani kedvencet, akkor a WP 8.1-et mondom. Ha a használhatóság a mérce, egyértelműen az Android a nyerő. Fogok-e megint iOS-es készüléket venni? Nem, nem hiszem, de sose lehet tudni!

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#96394) scyllarus válasza betegphiu (#96381) üzenetére


scyllarus
veterán

Az 532 nálam atomstabil volt 8.1-gyel és 10-zel is.
És gyorsabb is volt 10-zel, mint az 550, ami eleve azzal jött ki...

janeszgol: én most párhuzamosan használom a két, még élő OS-t. Bár kétségtelen előnyei vannak az IOS-nek, szívesebben veszem kézbe a droidot. Root, főzött rom, ilyesmi nélkül, teljesen gyári 7.0-val.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#96395) Chuck Norris válasza egykori (#96376) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Volt olyan programom is, hogy GPX viewer ez volt a másik kedvencem a futár után; pont annyit tudott amennyire szükségem volt, kirajzolta az útvonalat és odarakott egy pöttyöt ahol vagyok. Na persze ez sincs már a store-ban, hanem csak olyat találtam, hogy GPX viewer and recorder ami meg nem akarja megtalálni, hogy hol vagyok. Ezen kívül, ami miatt csináltam HR-t miszerint, nem működik a hangszóró, ismét visszajött mint hiba három nap után. Még egyszer feltöltöm az akkut teljesen és nagyon sajnálom de megy a telefon a dobozba...

(#96396) egykori válasza Chuck Norris (#96395) üzenetére


egykori
őstag

Teljesen megértelek, és mindenkit, akinek olyan applikációt kell nélkülöznie, ami fontos számára. Őszintén írom, ha eljutok én is idáig, hogy, ami fontos számomra a telefonhasználat során és megszűnik, elromlik stb., akkor lépni fogok, bármennyire megszoktam és megszerettem ezt a rendszert.

A térképes lehetőséget nézted, amit írtam? (Bár, ha a fiókba dugod, akkor mindegy is.)

(#96397) Chuck Norris válasza egykori (#96396) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Köszönöm az ajánlást de nem néztem meg, csak headsettel tudom használni a készüléket, vagyis gyakorlatilag használhatatlan így telefonálás szempontjából is, mindenképpen más lesz helyette, csak azt kellene kitaláljam, hogy mi.
Az asszonynak ifonja van, ki nem állom (mármint a telefont :) ).
A WP előtt androidom volt, nem szerettem.

Most egy S7-el szemezek, ez talán hozza azt a szintet mint a Lumia 650 háromszor annyiért.

[ Szerkesztve ]

(#96398) egykori válasza Chuck Norris (#96397) üzenetére


egykori
őstag

Akkor fogadd részvétemet: az egyiket nem szereted, a másikat ki nem állod, a harmadiknak a torka véres - így nem könnyű a választás.

(#96399) ΞΔGLΞ válasza egykori (#96396) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

ha eljutok én is idáig, hogy, ami fontos számomra a telefonhasználat során és megszűnik, elromlik stb., akkor lépni fogok

Melyek ezek a programok, ha nem titok?

(#96400) egykori válasza ΞΔGLΞ (#96399) üzenetére


egykori
őstag

Persze, nem titok.

Azért nehéz ezt ma megmondani, hogy mikor, mi teszi fel az i-re a pontot, vagy mikor fogok oda eljutni, hogy vége, hány szolgáltatásnak és applikációnak kell szórakoznia, hogy ez bekövetkezzen. Annyi biztos, hogy az alap dolgok, amik még nem teszik a telefont okossá, kell, hogy működjenek.

Az utóbbi hónapokban a kamera előre lépett (a kis unokámmal sokat vagyunk együtt). Számomra fontos még, amiket rendszeresen használok: Whatsapp, BKK futár, Sygic, MS Authenticator, Gmail, Dropbox, Word, Excel és PDF, Kipen Pro, Files & Folders Pro, Chronos Calendar...

Ezek a fontosabbak, de a telefonomon biztos találnék olyan appokat, amik szintén fontosak, idesorolhatók.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.