Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96801) #77646080 válasza #78693120 (#96800) üzenetére


#77646080
törölt tag

Szintén így döntöttem. Tökéletes második telefonként, számomra.

(#96802) betegphiu válasza #78693120 (#96800) üzenetére


betegphiu
senior tag

Hasonlóra gondoltam én is, de két hónap alatt ez lezajlott. Pedig egy 950XL-t nagyon vennék magamnak, az asszony meg megkapná a 950-et.
Most kutakodhatok..

(#96803) #77646080 válasza betegphiu (#96802) üzenetére


#77646080
törölt tag

Vannak fent a közismert aprós oldalakon. Keresgéltem én is, nemrégen. Szintén 950 XL-t.

(#96804) zolee001 válasza A_Papa (#96798) üzenetére


zolee001
őstag

A calendar app settingsben illetve a fiok tulajdonságainál (pl mail) beállithatod ,hogy milyen intervalumbol szinkronizálja a maileket és naptár bejegyzéseket.

(#96805) A_Papa válasza zolee001 (#96804) üzenetére


A_Papa
aktív tag

Köszi! :)

Papa

(#96806) Cane


Cane
őstag

Megjött az új frissítés.
Most látom végre bekerült a hívás rögzítése funkció is. (menü/telefon/alapértelmezett alkalmazások/hívások-rögzített telefonhívások kezelése pontban "diktafon" kiválasztása. Recorded calls helyre ment m4a formátumban) 😀

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#96807) #77646080 válasza Cane (#96806) üzenetére


#77646080
törölt tag

...és tényleg... :) Most szedegetem lefelé. :D

(#96808) betegphiu


betegphiu
senior tag

ez csak neked új funkció, nagyon régóta használom..

(#96809) Cane válasza betegphiu (#96808) üzenetére


Cane
őstag

Mert eddig nem használtam, az is igaz, hogy nem is kerestem. :C

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#96810) betegphiu válasza Cane (#96809) üzenetére


betegphiu
senior tag

ez szép volt :D :U

(#96811) Chuck Norris válasza Cane (#96806) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

A hívásvárakozás közbeni bepittyegés vagy, hogy roamingkor is leszinkronizálja a leveleket ebből a frissítésből is kimaradt.

(#96812) Cane válasza Chuck Norris (#96811) üzenetére


Cane
őstag

Majd amikor már csak az utolsó hegylakó használ WP10-et, addigra kész lesz. 😀

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#96813) akos3 válasza akos3 (#96762) üzenetére


akos3
addikt

Sziasztok?
Valaki nem tud segíteni, hol kéne beállítani hogy ne törölje a naptár az elmúlt eseményeket? :U

(#96814) zsamiatt válasza Chuck Norris (#96811) üzenetére


zsamiatt
őstag

ha megy a neted leszinkronizálja. Teljesen jól működik nekem külföldön. Van egyébként hívás várakozás. Azt vettem észre ha figyelsz halasz benne egy apró pittyenést. Legalább is én egyre többször észre veszem ha van másik hívás.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#96815) Chuck Norris válasza zsamiatt (#96814) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Én tegnap előtt voltam külföldön a netem az nekem is teljesen jól működött mert a telefonon navigáltam meg neteztem is, viszont valahol volt free wifi, amikor rácsatlakoztam akkor kaptam meg hirtelen fél napnyi levelet, korábban fel sem tűnt a dolog.
A pittyegést még soha nem sikerült meghalljam egyik lumiámon sem.

(#96816) Vegha válasza Chuck Norris (#96815) üzenetére


Vegha
senior tag

Van valahol egy ilyen beallitas, hogy roaming eseten ne szinkronizaljon, de hogy hol, azt ne kerdezd.

(#96817) Chuck Norris válasza Vegha (#96816) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Én sem találtam meg, fiók beállítás, szinkronizálási beállításoknál néztem, ott nincs ilyen.

(#96818) Khaal válasza Chuck Norris (#96817) üzenetére


Khaal
őstag

Adathasználat beállításoknál van hogy roaming esetén ne szinkronizáljon, hasznos dolog.

(#96819) rossitibi válasza Sztyepadzso (#96797) üzenetére


rossitibi
tag

Szia! Köszi,de nincs ilyen,hogy alkalmazások hiába keresem :(

(#96820) Chuck Norris válasza Khaal (#96818) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

ha a fogaskerék adatforgalomra gondolsz, ott nálam nincs ilyen :(

(#96821) pikszel válasza Chuck Norris (#96820) üzenetére


pikszel
őstag

Pedig ott kellene lennie. Legörgettél az oldal aljára? Ott lehet beállítani az háttérbeli adatforgalom korlátozását és ugyanezt roaming alatt.

@rossitibi: Ha belépsz a beállításokba és a keresőbe elkezded begépelni: alkalmaz...
Ott kell lennie az Alkalmazások és szolgáltatások menüpontnak. Ha ott a listában rányomsz az alkalmazásra, akkor az ott megjelenő Speciális beállítások alatt találod az alkalmazás alaphelyzetbe állításának lehetőségét.

[ Szerkesztve ]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#96822) Cane válasza Chuck Norris (#96820) üzenetére


Cane
őstag

Beállítások
Adatforgalom
Legalja felé lesz egy Háttérbeli mobiladat-forgalom korlátozása roamingoláskor, ezt pipáld be!

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#96823) Chuck Norris válasza Cane (#96822) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Az adatforgalomnál nálam csak ennyi van:

(#96824) Khaal válasza Chuck Norris (#96823) üzenetére


Khaal
őstag

"Forgalom részletei" alatt lesz.

(#96825) Chuck Norris válasza Khaal (#96824) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ott meg csak a programok vannak felsorolva, mellettük az adatforgalom de ez csak egy lista, semmire nem lehet már bökni :(

(#96826) Khaal válasza Chuck Norris (#96825) üzenetére


Khaal
őstag

Igen, már látom, nekem van ott melette egy "szerkesztés" link is.
Adatforgalmi korlátot ha beállítasz akkor ott lesz elérhető (vagy legalábbis akkor már lesz "szerkesztés" és az alatt be tudod kapcsolni).

(#96827) Chuck Norris válasza Khaal (#96826) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Megtaláltam, köszönöm a türelmet és a segítséget mindenkinek :R

(#96828) rossitibi válasza pikszel (#96821) üzenetére


rossitibi
tag

Szia! Én ezt találtam csak

(#96829) Florens02


Florens02
kezdő

Sziasztok!
Egy ismerősömnek szeretnék segíteni.
Lumia windowsos telefonja van, és SD kártya csere után napok óta sehogy sem sikerül a Vibert aktiválni. többször próbáltuk eltávolítani, újratelepíteni, várni 24 órát, stb., de a telefonszám megadásánál azt írja ki (angolul), hogy "érvénytelen szám formátum, próbáljam meg újból". De hiába írjuk be újra, akár 06 előtaggal is, folyton érvénytelennek jelzi (a +36 országkódot magától kiválasztja).
Mit lehetne tenni?

(#96830) bali114


bali114
csendes tag

Sziasztok!

Valaki találkozott olyan hibával, hogy nem tudja megosztani a mobilnetet?
kb. 2 hónapja csináltam egy gyára alapbeállítást, mivel a hívásvárakoztatás beállításánál egy felugró kérdésre, h. kezelheti-e, hozzáférhet egy akármilyen alkalmazás a hívásokat, valami hasonló volt, nemet nyomtam és az alkalmazásoknál vagy mgfelelő menüpontnál hiába találtam meg, mentem rá, hogy engedélyezzem, mindig kilépett. Így maradt a gyári visszaállítás, ami megoldotta a problémám és persze a beállításnál nagyon figyeltem arra, h. ne nyomja reflex nemet... :D
Mindazonáltal a visszaállítás után 1-2 héttel egyszer csak nem működött a wifis mobilnet megosztás. Rámegyek, elkezdi bekapcsolni, majd kilép. (Mobilnet be van kapcsolva, wifi meg ha be van, ha ki, akkor is ezt csinálja).
Remélem, valakinek van/volt hasonló tapasztalata és megoldása rá. A cél az lenne, hogy egy alapbeállítást elkerüljek, mert nagyon nincs kedvem hozzá. :/
KAMERA: egy kis trükköt találtam viszont a rendszerben. Észrevettem, hogy a kamera gomb nem mindig ébreszti fel a telefont, indítja el a kamerát. Feloldott állapotban sem.
Megoldás: A kamerát a háttérben futó alkalmazásoknál le kell tiltani és így szinte mindig vagy mindig elindul, míg előtte 10-ből max 5-ször. (Lehet volt már, és tudtátok, nekem véletlenül sikeredett, az akkuidő miatt szelektáltam az alkalmazások közül és így jöttem rá.)

Köszönöm előre is a választ/válaszokat!
Üdv.: Balázs

(#96831) betegphiu válasza Florens02 (#96829) üzenetére


betegphiu
senior tag

nem értem,mert a viber ide csak egy kódot akar küldeni. próbáljátok ki a quickcode-os belépést

(#96832) Florens02 válasza betegphiu (#96831) üzenetére


Florens02
kezdő

Azt hogyan kell?
Nekünk telepítés után először mindig a telefonszámot kéri, amit aztán nem fogad el.

(#96833) NGC válasza Florens02 (#96829) üzenetére


NGC
tag

Írjatok a Viber supportnak, biztos tudnak segíteni, esetleg visszaállítják alap beállításra a fiókot.

(#96834) Cane válasza bali114 (#96830) üzenetére


Cane
őstag

Ez a kamerás trükk tényleg működött 10/10 alkalommal. Milyen alkalmazásokat tiltottál a jobb üzemidőhöz?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#96835) Dzsekó válasza Florens02 (#96829) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hányas verziójú viber?
Nekem WP8-on az ősrégi 2.4-es csinált ilyesmit, és nem tudtam vele mit kezdeni.
A megoldás az volt, hogy frissítettem WP10-re, ahol már a viber 6.6 tölthető le, ez már működik, igaz angolul.
WP8-ra sajnos nincs frissebb viber és a WP10-re elérhető angol 6.6 is elég régi, pár nem túl lényeges dolog nem működik már. Azt hiszem már a 9-es viber verziónál járnak.

(#96836) Florens02 válasza Dzsekó (#96835) üzenetére


Florens02
kezdő

Most nincs nálam a telefon, de annyi biztos, hogy a legújabb Viber, mert frissen töltöttük le a Store-ból. Többször is töröltük és újratelepítettük.

(#96837) bali114 válasza Cane (#96834) üzenetére


bali114
csendes tag

Ilyen tekintetben nem tudok reális választ adni, nem mindent mertem kikapcsolni, mert féltem, hogy nem fog valami úgy működni, ahogy kell. Sok mindent leállítottam, de merül mindenhogyan elég rendesen... :D :/ Kíváncsi lennék rá, ha esetleg van valami jó tipped, vagy trükköd...
A térképeken nagyon ki vagyok már akadva, vannak hozzá frissítések, de van olyan elkerülő út, mely lassan fél éve nincs benne az adatbázisban... (hódmezővásárhelyi északi elkerülő út). Na meg, hogy baromi kicsivel írja ki az aktuális sebességet. Visszajelzési központnak lehet írni persze, kérdés, hogy olvassa-e valaki.. :D :F
Beszereztem egy dokkolót, az meg kiderült, hogy firmware frissítést követően (3.00 verzióra) elég jó cucc, még mindig, vagy talán csak végre. :S :D
Előtte nagyon használhatatlan volt, fagyás, lassulás, minden volt. Így is érzékeny rá, hogy az alkalmazások be lettek-e zárva amiket a dokkolt állapotban akarunk használni, mert ha dokkolva indítjuk el őket, úgy, hogy nem fut a háttérben akkor jól működnek, egyébként akad probléma, bár nem túl sok.
Nyilván bezárni az alkalmazásokat 10-15 másodperc, de megéri.
A kamera legalább valamennyire megállja a helyét még mindig, 85-150 ezer forintos (videónál inkább 150..) kategória szintjéig. Ez az egyetlen dolog, amiért van maradása még mindig, így a kamera gomb hibája nagyon bosszantott... :D
Hú tényleg, lenémított állapotban, ha hívnak és nem veszem fel, akkor hangosan foglaltat jelez, baromi idegesítő és persze kellemetlen. Találkoztál ezzel a problémával, sikerült megoldani?
Én egy utángyártott akkuval nyomom (Losoncier) stabil, azaz intenzív videózás és fényképezés közben sem fagy be, vagy ilyesmi, de kevesebbet tud, mint egy friss gyártású gyári, kb. 2/3-át (rendeltem ismerősnek). Gyári akkuk csoda, ha még jók... Bár terhelve kiderül legtöbbször, hogy nem az.

(#96838) Cane válasza bali114 (#96837) üzenetére


Cane
őstag

Azokat mind letiltottam, ami nem kell hogy fusson a háttérben, pl. számológép, pdf viewer, tv távirányító stb. Ami kellhet, pl. naptár, To-do, Reminder alkalmazások mehetnek háttérben.

Régebben tubecast, stb. mindenféle "XY"tube alkalmazást futtattam youtube kliensként edzés közben de ezek nagyon zabálták az akksit, így rátértem arra, hogy Edge vagy Monument böngészővel hallgatok youtube-t. Kevésbé terheli meg az akksit, a Monument alatt nézem az időt, felső info sávot ha kell, mert azt kint hagyja.

A GPS tekintetében nagyon sok esetben Mapfactor GPS alkalmazást futtatok. Korrekt útvonalakat dob be, nem volt gondom vele. A GPS proggikkal általában az a bajom, hogy kerülő útvonalakat terveznek (ez jellemző a Térképek alkalmazásra) és hogy nem jelzik a speedcam (fix traffikat) vagy éppen nem figyelmeztetnek a sebességtúllépésre. A lényeg hogy ezeket a funkciókat kellene összehozni egy GPS programban.

Utángyártott akksikkal már én is megszívtam, a használt sok esetben sokkal jobb azoknál sajnos. Rendeltem egyet ebay-ről, de még nem érkezett meg. Lassan kifut a kereskedő az küldési határidőből...

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#96839) Cane


Cane
őstag

Egyébként van valakinek tapasztalata elsősorban Xiaomi ill. Fitbit vagy Garmin okosórákkal, okoskarkötőkkel? A kérdés az lenne, hogy miként mennek ezeken a telefonokon?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#96840) Dzsekó válasza Florens02 (#96836) üzenetére


Dzsekó
addikt

WP8-nál a 2.4-es vibert mutatja a legfrissebnek a store. Viber 6.6 nem megy fel WP8-ra, csak WP10-re. Névjegynél kiírja a verziót. Most 9.x-nél járnak.
Szívtam a 2.4-essel eleget. Ráadásul aki nem törölte le a 2.4-est (régi telepítése fent volt), annak az utóbbi 1 évben hibásan működött a többi viberrel való beszédkapcsolat felépítésében. Recsegett, érthetetlen gépi hangba ment át a beszédhang. Amikor meg tiszta volt a hang, akkor egyik fél hallotta a másikat, a másik nem. Ha hívtam, akkor jelezte, hogy kicseng, de a 2.4-es viber nem csengett, azaz, akit hívtam, az nem is tudta, hogy hívom. Persze később x idő múlva jelezte neki, hogy nem fogadott hívása volt. A megoldás az lett, hogy vettünk az illetőnek egy androidos telefont. :) Azóta jó a beszélgetés és minden más. Az én WP10-en lévő 6.6-os viber még elketyeg, használható, 1-2 csicsa nem megy benne, de ez nem zavar. A teló fényképezője még mindig aláz mindent, így egyelőre marad ez. Várom a Nokia 9 vagy 10-et, hátha az új PureView jobb lesz vagy legalább ugyanolyan.

[ Szerkesztve ]

(#96841) harsanyiz


harsanyiz
aktív tag

Sziasztok!

Hátha jól jön másnak is, ha egyszerűen a telefonja nem hajlandó frissítést keresni 80004005 hibakódra hivatkozva.(WP8.1 - WM 10)

Számítógép keresi, és tölti le az aktuális frissítést, ha meg van küldi is át USB kábelen a telefonra.

Over-the-cable Updater tool for Windows Phone 8.1 and Windows Mobile 10 for PC

[ Szerkesztve ]

(#96842) #77646080 válasza harsanyiz (#96841) üzenetére


#77646080
törölt tag

Szia,köszönöm az információt,jó tudni. 🙂

(#96843) harsanyiz


harsanyiz
aktív tag

Ide is bemásolom, 3 napom ment el a frissítés várással, és nem frissült az anyós telefonja.
:D

Sziasztok!

Hátha jól jön másnak is, ha egyszerűen a telefonja nem hajlandó frissítést keresni 80004005 hibakódra hivatkozva.(WP8.1 - WM 10)

Számítógép keresi, és tölti le az aktuális frissítést, ha meg van küldi is át USB kábelen a telefonra.

[Over-the-cable Updater tool for Windows Phone 8.1 and Windows Mobile 10 for PC]

[ Szerkesztve ]

(#96844) bali114 válasza Cane (#96838) üzenetére


bali114
csendes tag

Köszi, ez a Mapfactor egész jó. :)
A Térképek alkalmazás minden alkalommal újabb csalódás szokott már lenni. :/
Offline nem talál meg olyan települést amit tökéletesen írok be és Magyarországon van, ergo a letöltött Mo. térképpel meg kellene találnia. Pff.
Múlt héten valami a rendszerből nagyon zabálta a mobilnetem. Nem tudtam rájönni, mi és miért. Maradt az újratelepítés. De kissé bizarr és rendkívül bosszantó volt (vettem pluszba adatkeretet kétszer is...). A statisztika is csak azt írta ki h. a rendszer fogyasztott 1,3 gb-ot kb....
Minden más meg annyit, amiről tudtam, h. az mire ment el, én használtam...
Az újratelepítés óta nem volt ilyen probléma.

(#96845) #77646080


#77646080
törölt tag

Újabb szög a Win 10 telefonok koporsójába:

A Telekom app sorsa is eldőlt, már nem lesz többet használható, mert (idézet): "Törvényi változás miatt 2017. október 24-től csak a legfrissebb Telekom alkalmazást használhatod, a korábbi verzióba már nem tudsz belépni. A zavartalan használat érdekében, töltsd le az új verziót díjmentesen az App Store-ból vagy a Google Play áruházból!"

Egy ideje már fennállt az a helyzet, hogy nem lehetett belépni, de még volt halovány remény, hogy talán/esetleg/hátha frissül és újra működni fog... Nos, ez kizárt, mert immár csak iOS és az Android eszközökre tölthető le. Tudom, nem sokunkat érint és azon kevesek nagy része is csak másodtelefonnak használja, tehát végül is hozzáfér az apphoz, csak hát na... ez van. :(

Forrás: [link]

(#96846) Vegha


Vegha
senior tag

fejhallgató használat után, ha kihúzom a jack-et, utána nem szól a telefon beszélgetési hangszórója, totál néma. restart után persze megjavul. Ezt nektek is csinálja ? Nem újkeletű probléma, csak mostanában többet hallgattam zenét fejhallgatóval. Hogy meddig áll fenn a probléma azt nem mértem még.

(#96847) Zsoltika11 válasza #77646080 (#96845) üzenetére


Zsoltika11
tag

Hát igen.... én már másfél éve droidra váltottam, mindenre van minden, mindenre van valami app, a legfontosabbak, illetve a face, messenger, insta trió, valamint néhány google-ös cucc szinte hetente frissül. És nem elszúrják hanem jó is.
Sajnálom a wint.. szerettem imádtam. A droidot már megszoktam, szeretem, és jó.

(#96848) Sztyepadzso válasza Vegha (#96846) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Ez akkor is megtörténik, ha jack kihúzás előtt leállítod a zenét? Mert ha jól emlékszem, akkor jack kihúzás automatikus hang-, videoleállítást jelent. Ami meg feature, nem hiba(és jó dolog).

(#96849) Vegha válasza Sztyepadzso (#96848) üzenetére


Vegha
senior tag

Termeszetesen. Talan annyi lehet a bibi, hogy a Groove/lejatszo meg fut a hatterben, de a zene tuti nem megy mar, kulonben a hangszoron uvoltene.

[ Szerkesztve ]

(#96850) betegphiu


betegphiu
senior tag

Óriási cikket írt DarkCube !

Tessék rászánni a sok időt, nagyon érdemes elolvasni !

[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.