Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96501) zolee001 válasza NGC (#96498) üzenetére


zolee001
őstag

Ott a pont,köszönöm szépen!
A legegyszerübb dolgokra nem gondol az ember

(#96502) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Van még értelme Windows Phone-t venni?
Mennyire használható ma egy ilyen készülék?
Gondolom rendszer frissítéseket már nem adnak ki. A programokat frissítik még?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#96503) Bogyó bá' válasza Ra's al Ghul (#96502) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nincs - okostelefonnak már nem való, a fogyatkozó (és amúgy sem túl jó) alkalmazás-kínálat miatt.

Én az enyémet (650DS) meghagytam tartaléknak egy új, nagyon akciós Telekomos SIM-mel, de max GPS-nek meg telefonálni, netezni jó, semmi másra.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#96504) No.93 válasza Ra's al Ghul (#96502) üzenetére


No.93
tag

Jó még:

- telefonálni
- SMS-ezni
- Whatsapp
- navigáció

Rendszerfrissítéseket még kiadnak 2019 végéig.

(#96505) Tradiator


Tradiator
csendes tag

Rokonomnak van 950es telefonja, az a gond vele, hogy nem töltödnek le az alkalmazások(csak pár kbyte jön le), a meglévők nem frissülnek meg nem is frissülnek, pl m4 sport simán megy a böngészőbe, tehát a wifi kapcsolattal nincs gond. Mi lehet a bibi? ja és rendszerfirssités se akar lejönni, tárhely az van bőven...

[ Szerkesztve ]

(#96506) Johnny70


Johnny70
tag

A Tunein radio nálam tiszta bolond, nem hajlandó magát bezárni, ahogy minden más alkalmazást kell bezárni (930) . Hiába állítom le az épp hallgatott rádiót, állítom le a programot, akkor is fut, amikor már nem látszik a megnyitott alkalmazások között. Más rendszeren van kilépés menüpont, de én nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#96507) Spet válasza Tradiator (#96505) üzenetére


Spet
addikt

Áruházzal való kapcsolati probléma.

Mióta áll fenn? Általában egyébként egy idő után magától helyreáll.

Ha nem adnak ki frissítést a programhoz, akkor meg nem is fog frissülni ;) (ez nem az android rendszer, hogy naponta, vagy hetente hegesztenek valamit)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#96508) Cane válasza ftc (#96474) üzenetére


Cane
őstag

Hali! Nekem 15254.489 van a vason.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#96509) Cane válasza Johnny70 (#96506) üzenetére


Cane
őstag

Close audio
Appot letöltöd, az bezár mindent, ahogy a nevében benne van (én kiraktam egy csempére az ikonját)

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#96510) ΞΔGLΞ válasza Ra's al Ghul (#96502) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez itt már régóta egy sötét helység, gyors gyújts villanyt és lépj ki innen, mielőtt egy elfogult rávesz arra, hogy invesztálj egy winfosba! Annak annyi, kész vége, használhatatlan
Ahogy Bogyóbá is írta, oksotelefonként meg szánalamom már az egész. Hacsak telefonálni kell, sms, gps, fotó, arra még jó, de már ezek megnyitását (néha random kifagyását, mert miért ne) is röhögve nézi egy jó pár éves xiaomi fostalicska...

(#96511) egykori válasza Ra's al Ghul (#96502) üzenetére


egykori
őstag

Azért, hogy ne csak a frusztrált, mélységesen csalódott és haragos vélemények alapján dönts, én egy "elfogult" L950-es tulaj vagyok. Az "elfogultságom" abból adódik, hogy még mindig elégedetten használom a telefont, mivel mindazokat a dolgokat tudja, amikre nekem szükségem van (több appot meg is említettem itt ezek közül nem olyan régen).

A kérdéseidre az alábbiak a válaszaim:

"Van még értelme Windows Phone-t venni?" - Már senkinek sem javaslom, hogy erre költse a pénzét az egyre szűkülő appok, lehetőségek és a lassú kivéreztetés miatt.

"Mennyire használható ma egy ilyen készülék?" - Ez, mint kiderült, nem egyértelmű. Tehát szerencse kérdése is. (Ez tényleg a mára vonatkozik.)

"Gondolom rendszer frissítéseket már nem adnak ki." - A 650-re és a 950-re még jönnek havonta ilyen-olyan javítások, frissítések, de a többire már csak kimondottan biztonsági frissítések.

"A programokat frissítik még?" - Elvétve jönnek, de főleg inkább csak az MS appokra.

[ Szerkesztve ]

(#96512) ΞΔGLΞ válasza egykori (#96511) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jó lenne, ha nem jellemeznél frusztrációval (de mást sem), azért, mert lebeszéltem/tük róla. Ez egy fórum érvekkel és ellenérvekkel. Pont ez a hsz az, ami félrevezető, mert a lényeg ebben a mondatban van, akármilyen szépen is próbálod a híg libafost, frankón megsült libamájként feltüntetni. Ez meg a te véleményed és el van fogadva, de mégsem jellemezlek emiatt. Mert az személyeskedés ugyebár...

Tehát a felesleges karaktercsapkodás helyett a lényeg:

mindazokat a dolgokat tudja, amikre nekem szükségem van

--------------------------

Szerk:

Egyébként meg próbálja ki real és döntse el saját maga, ne már más beszélje rá/le róla, ennyi a történet. :)

[ Szerkesztve ]

(#96513) scyllarus válasza No.93 (#96504) üzenetére


scyllarus
veterán

A jó még: - telefonálni azért erősen véleményes. Legalábbis februárban (amikor otthagytam a platformot) a hívásfogadás - megszakítás erősen problémás volt L550-en, egy olyan 20-as minta tapasztalataiból merítve.
(Ennyien cseréltük le akkor droidra/IOS-re, mivel már alapfunkciókkal gondok voltak).
Persze azóta javíthatták.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#96514) egykori válasza ΞΔGLΞ (#96512) üzenetére


egykori
őstag

No comment.

(#96515) janeszgol


janeszgol
félisten

Hívás, sms, fotózás, emailezés, olvasás jól megy. De igaza van Eagle-nek ezeket bármelyik droidossal is meglehet csinálni. És azok valóban okostelefonok. Lumiát csak az vegyen, aki pontosan tudja hányadán kezelni ezeket az eszközöket. A többieknek droid vagy iPhone.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#96516) A_Papa


A_Papa
aktív tag

Létezik, hogy most jött ki valamiféle patch a rendszerhez?

Papa

(#96517) Spet válasza A_Papa (#96516) üzenetére


Spet
addikt

Igen, a szokásos havi frissítés.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#96518) scbb válasza A_Papa (#96516) üzenetére


scbb
tag

Nekem is ment a fogaskerék éjszaka

nincsbéhúsz és szarazakksi

(#96519) spidersoft


spidersoft
senior tag

Üdv! Hol tudom megnézni, hogy mennyi volt az eddigi kimenő hívásaim ideje összesen? Eddigi telefonjaim számolták, gondolom ez is, csak elveszek a menüben, nem találom, hogy merre lehet a Lumia 950-ben. Köszönöm az infót! :R

[ Szerkesztve ]

(#96520) NGC válasza spidersoft (#96519) üzenetére


NGC
tag

Beállítások -> extrák -> hálózati szolgáltatások -> hívásszámláló?

(#96521) spidersoft válasza NGC (#96520) üzenetére


spidersoft
senior tag

ez minden együtt, vagy csak a kimenő? nekem csak az utóbbi kéne.

(#96522) NGC válasza spidersoft (#96521) üzenetére


NGC
tag

Nem tudom, egy hívás fogadás után nézd meg, változik?

(#96523) Vegha


Vegha
senior tag

Nálatok működnek az Office alkalmazások (Word, Excel, Access, OneNote) ? Engem mindegyik helyett a Store-ba iranyit, ahol ugyan van Update es Launch gomb, de valójában egyik sem működik úgy ahogy kéne.
Restarton mar túl vagyunk.

(#96524) Cane válasza Vegha (#96523) üzenetére


Cane
őstag

Mindegyik működik.

[ Szerkesztve ]

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#96525) Vegha válasza Cane (#96524) üzenetére


Vegha
senior tag

Koszi.
Vegulis 4. nekifutásra sikerült updatelni, pl. a Word egy 53 MB-ost töltött le, addig nem indult el.

(#96526) this is life válasza janeszgol (#96515) üzenetére


this is life
Ármester

Az altalad felsorolt funkciokat a nokia 808 is tudja , eppenseggel azt is lehet venni ,kamera ,hivasok kezelese , egy kis bongeszes es talan az email-ek kezelese meg azon is mukodik :). A wp/wm is hasonlo sorsra jutott ,csak erosebb vasakon . Nalunk a csaladban mar csak az anyosnak van l640 (hagy szivjon vele a boszorka) .
De komolyra forditva a szot ,ha okos telefon vetelrol van szo akkor a xiaomi meg er egy probat ...

Eagle
Ha ne is azt amit egy masik forumon javasoltam neked megvettem pontosabban az elod modeljet ,hat a qsd 835 6 giga ram kombo suvit mint az allat ,s bar a kamerat lehuzzak sokan ,szerintem igen csak elheto kepeket keszit (mi mix 2). Sot az jdi fele ips kijelzo is adja magat :)

Mas nem tudjatok mi van az outlook.com-on ? Az osszes nevjegyem eltunt megint ,ezt mar sokadjara lepik meg , a .... ki van az ms-el.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#96527) Johnny70 válasza Cane (#96509) üzenetére


Johnny70
tag

Köszi, működik. Jól megírták a TuneIn-t két program kell hozzá, eggyel futtatod, a másikkal meg bezárod.... Csókoltatom a fejlesztőit, ha nem lenne amúgy jó, inkább letöröltem volna.

(#96528) kutyek válasza Johnny70 (#96527) üzenetére


kutyek
senior tag

Lehet, hogy rosszul emlékszem, de mintha rendszerszintű gond lett volna, minden media lejátszót érintett. Metrotube is visszaszivárgott bezárás után hangerő állításakor. Valami szipiszupi toolkit proginak ki is tűztem a "reset audio" funkcióját anno...
Szóval nem a TuniIn hibája sztem.

(#96529) this is life válasza kutyek (#96528) üzenetére


this is life
Ármester

ha jol emlekszek ez az app volt [stop music]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#96530) Relo


Relo
tag

Sziasztok!

Mennyire használhatóak napjainkban ezek a windows oprendszeres telefonok?
Nincsennek nagy elvárásaim (telefonálás, skype, böngészés, néhány egyszerűbb játék).
Találni még ezekhez alkalmazásokat?
Hangouts alkalmazás létezik ezekhez, vagy az csak android rendszerre van?

Valamint 535 vagy 550 az ajánlottabb megvétel szempontjából?

Köszi a válaszokat előre is!

(#96531) ΞΔGLΞ válasza Relo (#96530) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha nem akarod a hajad tépni, akkor 950. Ez a két telefon hardverileg már akkor elavult volt, mikor kidobták piacra. Hangouts nincs, a többi van, de skype csak W10-zen és itt jön a képbe a hardver...
A két említett készülék csak vért izzadva tudná a rendszert futtatni. Egyre több alkalmazás szűnik meg.
Én a helyedben elfelejteném az egész winfost, de ha már belevágsz, mint írtam 950, vagy 950XL-t vegyél.

(#96532) janeszgol válasza Relo (#96530) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezt mar irtam. Csak az foglalkozzon Lumiaval, aki pontosan tudja, mit akar. Aki ugy kezdi, hogy mire lehet hasznalni, az felejtse el. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#96533) betegphiu válasza janeszgol (#96532) üzenetére


betegphiu
senior tag

inkább azt mondanám,ha az ember fotó-facebook-viber-insta-telefonálás -ra használja a telefont
akkor annak tökéletes,ha a platformok közötti árakat figyelembe vesszük. !!! (40-ért vehetsz 950 XL-t)

nekem valami küldetésem van am. 15254.490-et feltette (950) de még csak nem is olvastam róla
:C

[ Szerkesztve ]

(#96534) hdtomi válasza Relo (#96530) üzenetére


hdtomi
senior tag

Ha veszel Lumiát, akkor 950XL, nekem sima van és melegszik rendesen. A megvásárlása után nem egyszer olvastam, hogy az XL kevésbé melegszik.. Persze nagyobb, szóval zsebre tenni nehezebb.
Valamelyik oldalon hasonlítsd össze a 2 készüléket.

[ Szerkesztve ]

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#96535) Relo


Relo
tag

Köszönöm a segítségeteket!
A helyzet, hogy eddig androidos telókat használtam, legutoljára egy LG K10 (2016) telóm volt amit a héten elvesztettem. Így most szükségem lenne átmenetileg egy még használható olcsó okostelóra kb 10ezer forint környékén. Tudom, hogy ennyiért eléggé az alja telefonokat lehet megvenni, de errre van keret jelenleg.
Ennyi pénzért arra jutottam, hogy jobb vétel lenne valami microsoft wp telo (535, 550 esetleg 640) , mint egy androidos hasonló (vagy inkább még gyengébb) hardverű telefon.
Na meg sok helyen olvastam hogy a windowsnak kisebb a hardverigénye, mint az androidnak, ezért gondoltam használhatóbbnak ezeket a telefonokat.

(#96536) zolee001 válasza betegphiu (#96533) üzenetére


zolee001
őstag

Az a normális havi update

(#96537) hdtomi válasza Relo (#96535) üzenetére


hdtomi
senior tag

Az 550 alapból Win10-zel jött ki, talán azért lenne azt, ha már ezekből akarsz. Anyukámnak van, megvan vele, de csak telefonál és Viber, mást annyira nem használ. Néha van, hogy kikapcsol, lehet aksi, lehet más miatt, amúgy elvan vele. Esetleg keress rá a 650-re, igaz az már 15ezer.

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#96538) Vegha válasza Relo (#96535) üzenetére


Vegha
senior tag

En is 550-nel nyomom 2,5 eve. Semmi baja a W10-zel elhiheted. Ami nekem továbbra is nagy előny ebben akategoriaban bármelyik droidhoz képest:
- nincs fagyas
- nincs random ujraindulas
- villámgyors navigálás az első masodperctol
- szép fotok

Persze a platformra értendő, fent emlitett defektek sajnos helytallok, de az hw-tol független.

(#96539) Blue Eagle válasza Vegha (#96538) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Szerinted minden droidnál fagyás van meg random újraindulás? Nem mondod?
Ez lenne a két elsőszámú fő ok? Akkor itt nagyon rezeg a léc.

(#96540) scyllarus


scyllarus
veterán

Akkor javítottak valamit, mert februárban még az 550-en volt fagyás, random újraindulás, felvehetetlen/letehetetlen hívás is bőven. Nem egy, nem kettő, nem 10 telefonon. Én azt senkinek sem ajánlanám, bármekkora a keret.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#96541) Vegha válasza Blue Eagle (#96539) üzenetére


Vegha
senior tag

Ha ez segit, a felsorolás előtti mondatombol a Te kedvedért külön kihangsulyozom a NEKEM es az EBBEN A KATEGORIABAN szavakat. A könnyebb szovegertes vegett...

[ Szerkesztve ]

(#96542) Blue Eagle válasza Vegha (#96541) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ja értem! Szóval ebben a kategóriában neked megvan az összes androidos készülék, így sikerült hozni ezt a véleményt. Ez nagyszerű!

(#96543) jksx válasza Blue Eagle (#96539) üzenetére


jksx
senior tag

Fagyás nekem nem volt a droidon (ki is vágtam volna a szemétbe), de két év használat után totál be van lassulva. Akksi max. másfél napot bír. Biztonsági frissítés, rendszerfrissítés semmi, pedig anno flagship volt. Kamera ugyanolyan f*s mint a 640-esé. A gps mire jelet talál lemegy a nap.
A hulladék 640-es január óta folyamatosan megy (w10 van rajta). Akksi 3-4 napot simán kibír. A gps villámgyors és atomstabil. Azok az alkalmazások még elérhetőek amiket használok, addig ezt használom. Kár, hogy az MS így lekukázta a termékvonalat.

(#96544) betegphiu


betegphiu
senior tag

Szerintem le is zárhatjuk a témát.
Meg kell venni a 930-as Nokiát, agy a 950-et.
Utolsó mentsvárnak,jó kamerával ajánlhatom a 735-ös Nokiát,ami igencsak alázza az 550-et,de sztem még a 650-et is.

(#96545) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

Igen, itt a nagyszerű utolsó 950 a legutolsó build-al, legfrissebb beépített appokkal és ha leteszem az asztalra vagy csak telefonálok, sms-t vagy email-t kezelek semmi gondja, de ha már másra is kell (pl. böngésző) akkor főzőlapnak is kiváló mindamellett a villanyórát is jól pörgeti.
Elmondanám az én véleményem is: az utolsó jó windows-os mobil eszköz az a WM6.x volt, utána kicsit el(f)úrták a vonalat.

Ja, és nem csak a droid tud 1-2 év használat után lassulni, bolondozni, de erre megoldásnak ott a factory reset. Nekem 1hete azért kellett hard resetet csinálnom, mert a SIM1 foglalatban megszűnt létezni működni az adatkapcsolat. Hát ennyi.

(#96546) Vegha válasza Blue Eagle (#96545) üzenetére


Vegha
senior tag

Borzasztó élmény lehetett, nem is tudom hogy fogod tudni feldolgozni ezt a sokkot életed hatralevo részében.
Mindettől eltekintve el tudod fogadni hogy a MS tudatos szerencsétlenkedésen túl emberek ezrei hasznaljak tobb-kevesebb elégedettséggel az ilyen telefonokat ?
Ha nem, azzal sincs gond. Túléljük.

(#96547) this is life válasza Vegha (#96546) üzenetére


this is life
Ármester

Senki sem mondta hogy hasznalhatatlanok a wp/wm mobilok , de erosen kompromisszumot igenyelnek ,a szukos illetve a folyamatosan szukulo app kinalat miatt,de aki ezt elfogadja annak jo telefon lehet .
Ha mar w10m vonalon utazik az ember akkor 950/735/830/930 az ajanlott darab ( szemely szerint inkabb az x3x szeria) azt mar os updattel nem tudjak elrontani.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#96548) ΞΔGLΞ válasza this is life (#96547) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A 950 és 930 aksijai manapság nagy százalékban kuka a rossz konstrukciójú processzor miatt.
Gondolom az MS ezen is nyert, mert a 808 egy nagyon (meg)utált cpu lett amibe csak belekerült.
Akkor már inkább 735/830/950XL :)

(#96549) #78693120 válasza ΞΔGLΞ (#96548) üzenetére


#78693120
törölt tag

Pár hétig elővettem a 735-öt, amikor a másik telefont cserélték. Néhány app hiányzott (pl.: icsekk), meg nem is olyan gyors, mint az SE, de végig tudtam használni. Nem fagyott, nem melegedett túl, a kamerája máig megállja a helyét. Vettem is egy új gyári akkut hozzá, hogy még sokáig kibírja nálam.

A 735 meg elég olcsó is lett mára, szerintem tartaléknak, másodtelefonnak bőven jó. Ha nem hiányzik app, meg az időnkénti lassúságát elfogadjuk (lásd Messenger), akkor főtelefonnak is.

(#96550) Cane válasza #78693120 (#96549) üzenetére


Cane
őstag

Üdv, hol vettél origi akksit?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.