Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56951) Parci válasza Soulfly842 (#56938) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jobbulást nektek is!

a halvány csík is pozitív. minél kisebb a vírusterhelés, annál később és halványabban jelenik meg a csík. de, ha van csík, akkor az pozitív. érdemes mindig reggel, mindenféle ivás előtt csinálni a tesztet. és általában a 4-5. tünetes napon lesz sötétebb.

ha vasárnap voltatok náluk és másnap már betegek voltatok, akkor azért jó sanszaik vannak, hogy elkapták. és belefér, hogy szerdáig tünetmentesek legyenek. ha szombaton is semmi, akkor lehet picit elengedni a dolgot.

nálunk amúgy azért fogy még a lázcsillapító, ugye eleve délután támad jobban a láz mindig, a nagyfiamnak most még visszament. és most már anyafej is szedi. megnéztem a régi felírásom az influenzánál, ami 9 napig taccsra tett minket, akkor is magas láza volt a fiamnak, de nem ennyire és 7 nap alatt kellett annyi csillapító, mint most bő 2 nap alatt. "mild".

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56952) Vesa válasza Lauda (#56948) üzenetére


Vesa
veterán

Mint írtam, hipotermia...ott viszont jobban megengedett a szintén téves népi elnevezés, mert közelebb áll a valósághoz. Amiről viszont itt szó van (fertőzés), ott nem tolerálható, mert semmi köze a betegségnek a hőmérséklethez. Szerintem zárható a thread, mert egyről beszélünk...

A tudomány a valóság költészete!

(#56953) Soulfly842 válasza Parci (#56951) üzenetére


Soulfly842
addikt

Köszi!

Az a baj, hogy én amiatt, hogy múlt hét szerdán kaptam az emlékeztető oltást nem tudom, hogy mikortól voltam tünetes. a vasárnapi edzés-rosszullétet értékelgetve jutottam másnap arra, hogy gyanús... (az is ezt erősíti meg, hogy a hétfői tesztem már nekem erős, határozott volt mindkét vonal - korábban linkeltem)

Egyébként könnyen meglehet, hogy az oltópont hibája sok fertőzés.

Kb 20-25 m-es folyosón 10 várakozó elzárva, mert, hogy az adminisztrációs néni elment mosdóra (kb 20 percet voltunk így elzárva), a 10x nagyobb hely, ahol az adminisztrációs pultok vannak üresen.

Meg is jegyeztem a katona hölgynek, hogy nem éppen a legoptimálisabb ilyen helyzetben ez a megoldás... ő erre csak annyit mondott, hogy azért is rakta oda a faék ajtótámaszt (csak az egyik oldalra!), hogy legyen levegő... (Wtf? komoly)

Nem is magam miatt idegesít ez, de nálamnál jóval idősebb, nehezen mozgók is voltak ott, akik oltás miatt jöttek csak el otthonról. Ki tudja hány plusz fertőzöttet generál.

Utána se lett jobb a megoldás, a kicsi félig zárt folyosóról, ahol nem volt levegő mozgás, csak folyamatosan engedték be az embereket. Úgy jó erősen, tarkón kellene vágni azt a nagyokost aki így szervezi meg, hátha észhez tér (korábban nem így ment)

[ Szerkesztve ]

(#56954) natë válasza Soulfly842 (#56941) üzenetére


natë
nagyúr

Teszt után 10 percig valid. Utána bármit jelez, már nem érvényes. Doki mondta.

(#56955) Parci válasza natë (#56954) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

izé... 15 perc, és azért nem egészen így van. van egyáltalán olyan, hogy később jelenik meg csík? én még nem láttam, pedig csináltunk hat halványat mostanában.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56956) natë válasza Parci (#56955) üzenetére


natë
nagyúr

Ami itthon van orrcucás, az 10 perces. Nyál és nyalóka 15, ahogy én tudom.
Papírján is rajta van amit írtam.

[ Szerkesztve ]

(#56957) Soulfly842 válasza Parci (#56955) üzenetére


Soulfly842
addikt

Szerintem sincs olyan, mi néztük túl kevés ideig (gyorsan reggel), utána párom kezdte a melót, s már nem foglalkoztunk vele. valószínűleg pár perc után megjelent az.

Rosszul tudod, az orccucásnál is többet kell várni, olvasd el a használati útmutatót.

Szerk: áháá, megvagy! - az előbb még egy perces volt :P

[ Szerkesztve ]

(#56958) Dare2Live válasza bopeti98 (#56949) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

sokadszorra jön elő újra. Emiatt nem kell tartós/évekig HO.

Had idézzek magamtól: "ez hasracsapva 2ev alatt 5honap. kibirhato."

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#56959) Parci válasza Soulfly842 (#56957) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez volt akkor, amikor indultunk volna síelni. megcsináltam, néztem pár percig, semmi, oké, pakolásztunk tovább. aztán később arra mentem, odapillantottam, és... te... izé... az ott nem egy halvány vonal? :DDD a többi történelem... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56960) Soulfly842 válasza Parci (#56959) üzenetére


Soulfly842
addikt

Na bazz... faxa, csak nem akar összejönni neked ebben a szezonban sehogy sem a síelés :D

Egyelőre gyógyuljatok meg ti is szépen! - az a legfontosabb!

(#56961) Parci válasza natë (#56956) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én azt tudom, hogy ami pozitív lett, az másnap is szépen mutatta, legfeljebb a leghalványabbak még halványultak annyit, hogy már nagyjából eltűntek. és egy sem lett fél órával később pozitív vagy ilyesmi, de a legtöbb inkább 10 perc után jött elő, nem 1-2.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56962) Parci válasza Soulfly842 (#56960) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez még az első körnél volt, azóta gondolni sem merek ilyesmire, most meg aztán pláne nem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56963) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Pont erre utalok én is, ő úgy értette szerintem, hogy annyi idő alatt meg kell jelennie, s nem arra, hogy utána ez még változhat :D

#56962Parci
Ja, tényleg, ti köröztök a korona körül :( Jobbulást!

[ Szerkesztve ]

(#56964) Parci válasza Soulfly842 (#56963) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyre több helyről hallom én is, hogy nem egyedi jelenség ebben az omikron körben

vagy delta-omi, vagy omi-omi(x?), vagy passz

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56965) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Ag tesztpozitivitás/idő ügyhöz:
Előfordul, hogy nagyon nehéz látni a halvány csíkot. Hátulról szúrófénnyel valamivel jobban látszik ilyenkor. (persze gondolom a kazetta anyagán is múlik)
Az, hogy pár órával később jobban látszik, szintén előfordul, ami szimplán optikai kérdés: a kiszáradt tesztablak világosabb fehér, könnyebb rajta kiszúrni.

Százas nagyságrendű ellőtt antigén teszt alapján sem volt még olyan, hogy azért lett volna álpozitív, mert csak 2-4 óra után látszott a csík. Amikor ilyen volt, a következő teszt minden esetben jól láthatóan pozitív lett az előírás szerinti időtartamon belül.
Tünet nélkül és előtte - utána is negatív tesztnél ezek a tesztek másnap sem mutattak csíkot a "T" - nél.

(#56966) t72killer válasza Vesa (#56946) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A "megfázás" és a hideg között annyi a kapcsolat, hogy alacsonyabb hőfokon az immunrendszer lomhább, lassabban szaporodnak a sejtek.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#56967) rgeorge


rgeorge
addikt

Jobbulást minden érdekeltnek. 12-18 éveseknek mennyi időre adják a 2. Pfizer oltást? Holnap visszük a fiamat, mert most ért véget egy 5 napos karantén, és jönnek a gimis szóbelik, nem szeretnénk egy újabb karantént ebben az időszakban (novemberben gyak. tünet nélkül átesett a deltán, és lehet, hogy az omikron is megvolt 2 hete még kevesebb tünettel, a deltát PCR teszt nem, de az átesést később antitest teszt igazolta).
Feleségem is átesett könnyebb náthaszerű tünetekkel a deltán novemberben, most már több, mint egy hete küzd torokfájással és orrfolyással, két orros ag teszt is negatív volt a tünetes időszakban.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#56968) mpo


mpo
veterán

Áttörést hoz a biológiába a minden eddiginél pontosabb fehérjekutató algoritmus, az AlphaFold2
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#56969) t72killer válasza mpo (#56968) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

most kéne a sok kriptobányát lefoglalni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#56970) Csatravi válasza Soulfly842 (#56957) üzenetére


Csatravi
senior tag

Bizony van aminél nem elég pár perc várakozás de az is meg van adva hogy mikortól érvénytelen már a tesztadat.

Az egyik köpős nyálteszt leiratából:
4. lépés:
Várjon, amíg meg nem jelenik/jelennek a színes csík(ok). 15 perc múlva olvassa le az eredményt. A 20 perc múlva leolvasott eredmény már nem tekinthető érvényesnek.

(#56971) natë válasza Csatravi (#56970) üzenetére


natë
nagyúr

Mondom én.

(#56972) Csatravi válasza Csatravi (#56970) üzenetére


Csatravi
senior tag

Ezzel még utólag kiegészíteném.

7.Mit kell tennem, ha az eredmény negatív?
A negatív eredmény azt jelenti, hogy negatív vagy, vagy hogy a vírusterhelés túl alacsony ahhoz, hogy a teszt felismerje. Lehetséges azonban, hogy ez a teszt negatív eredményt adjon, amely helytelen (fals negatív) a COVID-19-ben szenvedő betegeknél.

Ez azt jelenti, hogy még mindig lehet a szervezetében COVID-19, annak ellenére, hogy a teszt negatív. Negatív eredmény esetén is folytatnia kell az összes védelmi és higiéniai intézkedés betartását. Gondosan kövesse a helyi COVID irányelveket / követelményeket.

forrás: [link] termékleírásban.

(#56973) Parci válasza Csatravi (#56970) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Az alltest beright köpős teszt egyszer sem mutatott pozitívat nálunk, most sem. Nullát ér.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56974) natë válasza Parci (#56973) üzenetére


natë
nagyúr

Vagy tényleg nem covidotok van.

(#56975) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A HIV megirigyelte a covid babérjait és nem akar lemaradni az evolúciós versenyben.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#56976) Csatravi válasza Parci (#56973) üzenetére


Csatravi
senior tag

Sajna van ilyen. Az eddigi tesztekből amik az omikron előtti mutánsokat még kimutatták, abból most elég sok kihullik mert az omikronnál elvérzik. Valószínű, hogy az újabb omikron változatot még kevesebb fogja kimutatni az eddigi tesztekből. A gyártóknak módosítaniuk kell a teszteteket mert ez így csak szemétdombra termelés, nem beszélve arról, hogy a járványkezelést is tévútra viszi.

(#56977) Parci válasza natë (#56974) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaja, hat pozitív teszt és az összes tünet mellett, folyamatosan konkrét kontaktszemélyként sem. :DDD

szar a köpős, mert túl híg a minta. és a gyerekeknél amúgy is rohadt halvány a csík, szerencsére, mert kisebb dózissal dolgoznak jellemzően. szóval inkább a nyalókás egész jó érzékeny.

asszony amúgy remeg, mint a kocsonya (láz még sehol, de gondolom elindul mindjárt lendületből), fáj a feje, rossz ránézni, nekem meg már tele a tököm az állandó stresszeléssel. azért ilyenkor fura módon mégis dolgozik a két év alatt összeolvasott sok infó, amikor a családról van szó. magam miatt nyugodtabb voltam/vagyok.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56978) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A D-vitamin hiány rossz. Pont.

Sejtettük eddig is :R . Ez egy olyan faktor, amivel a legkisebbeket is tudjuk segíteni - főleg, hogy nekik egyéb okokból is fontos a normális szint.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#56979) Parci válasza t72killer (#56978) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

aki járt gyerekdokinál, annak többnyire megmondták a legelején, hogy napi 1, később 2 csepp (400 NE/csepp). kapják is a "kanalast" egész évben (némi C vitamin, meg 800 NE D3).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56980) tisn válasza Parci (#56977) üzenetére


tisn
addikt

jobbulast asszonynak is aze, meg ha nem is csereerett :)

orawellel leteszteltem magam, halvany T csik. mi a fasz, csak atjott valami a gyerekekrol ezexerint, bar kis fej/torokfajason kivul mas nem volt, de az azt hittem a front, kis megfazas miatt.

vagy false pozitiv lett volna?

(#56981) Parci válasza tisn (#56980) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

vagy mindenhol fals pozitív, ahol mellesleg vannak ilyen-olyan tünetek...

...vagy járvány van.

ugyanez volt nálam az első körben. a másodiknál már egyértelműbbek a tünetek, nyugi ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56982) AMD Power válasza Parci (#56979) üzenetére


AMD Power
titán

Nálunk a gyerek nyár kivételével 2000 egység D vitamint kap 500mg C-vitaminnal + Svéd halolajat,abban nem tudom mennyi D vitamin van. A halolajat egész évben szedi.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#56983) [CS]Blade2 válasza Csatravi (#56976) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Eddig is tévútra vitte szerintem, amikor relatíve még pontosan működött. Mára pedig már nem sok értelme van.

Rengeteg tünetmentes nincs tesztelve az egész világon. Statisztikára nem kerül be az esetek többsége. Orrba ott a cucc, már milliárd számban lenne pozitívra tesztelt.
Az orvosnál jelentkezők és a kórházba kerülők elég pontosan megvannak. Ezeknek a növekedése és csökkenése szintén.

Két stratégiai út van:
1.
Megoldani úgy, hogy lehetőleg sehol ne is jelenjen meg, ha pedig mégis, akkor pár eset után megfogni tesztekkel és karanténnal. Pl.: Kína. A tünetmenteseket, vagyis mindenkit is tesztelni kell, extrém mennyiségben. Itt a fő eszközök az oltás, a teszt és karantén. Ez az 1.-es pont ránk nem vonatkozik.

2.
Amit az országok 95%-a csinál, hogy hagyod a terjedést, csak lassítod, ha szükséges az egészségügyed teherbírásának maximuma elött. Elnyújtsuk a terjedés ütemét, hogy a csúcs ott legyen, amivel az egészségügyi rendszer elbír. Ez nálunk 10.000-12.000 covid-os beteg a kórházakban, még, ha a topic ezt nem is fogadja el. Ebben az esetben a teszt is csak egy eszköz a 47 másik korlátozó intézkedés közül.
A sok teszt helyett egyszerűen meg lehet csinálni, hogy bedobunk egy kijárási tilalmat, vagy egy home office-t, vagy a 45 másik lehetőségből bármit, bármilyen kombinációban, amikor látjuk, hogy na most már 9000-en vannak bent, el kell laposítani a terjedést, hogy 12.000 alatt megálljon.
Ennél a stratégiánál nincs értelme megfogni 500-nál és ott tartani, hogy 8 doki álljon 1 beteg felett, és 20 évig tartson, mire végig pörög egyetlen kör.

Most az van, hogy valaki lázas, fáj a torka, stb., és hívja a dokit, és tesztelik. Pozitív, karantén, később tesztelik, negatív. Közben kint járkál többször ennyi tünetmentes, de ezzel nincs baj, mert ugye ez ebben a stratégiában csak 1 korlátozó intézkedés, hogy MO esetén ne érjük el a 10.000-12.000 kórházi esetet egy időben.
Ehhez pedig minimális korlátozás, mint pl. a boltban maszk használat és társai, valamint ezeknek a tünetes dokinak telefonálóknak a karanténba rakása jelenleg elég.
Ezt viszont tesztek nélkül is lehet csinálni, egyszerűen aki lázas, köhög, stb. az karantén, mindegy, hogy covid vagy a másik 47 nyavaja, - mert az sem akarjuk nagyon gyorsan terjeszteni, ha kezd sok lenni a dokiknak, kórházaknak a meló, - és egy jól belőtt időtartam, aztán mehet a többi egészséges és tünetmentes fertőzött közé a coviddal borított világba.

Ha most elkezdenénk karanténozni a tünetmenteseket, és csökkenne a kórházban levők száma, akkor feloldanák pl. a kötelező maszkhasználatot.

Ezen kívül van még az oltás, aminél mindkét esetben az optimális a 100%-os oltottság lenne, valamint a 2.-nál irányulhat arra a terjedés lassítása, hogy legyen idő az oltásokra. Ha megvannak az oltások, akkor megint a kórházakat kell nézni.

(#56984) Parci válasza AMD Power (#56982) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na de mekkora az a gyerek? 2000 NE amúgy a legújabb, fullos felnőtt ajánlás. az 500 mg C rengeteg, ne hülyéskedj, oké, hogy kipisili, de extra teher a vesének. normál ügymenetben minek?

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56985) Viktoár


Viktoár
addikt

Nem tudom ti hogy csináljátok, de én már rosszul vagyok ennyi CD vitamintól.

:DDD :DDD

Üdv:Viktor

(#56986) koncsik válasza Parci (#56984) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Előbb 2021 áprilisra ígérték az új konszenzust, aztán 2021. december 6.-án jött hír a megszületéséről. Ha valakinek van linkje a tényleges dokumentumhoz és megosztja, azt nagyon megköszönöm előre is. :R
Szerintem ez esetben is egyénileg kell belőni a kellő mennyiséget, de rohadt drága a vitamin D szint meghatározás (én pl. 3000+ NE-t szedek, de a normál tartomány alsó harmadában volt a szintem...).

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#56987) t72killer válasza Viktoár (#56985) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DD , pedig quad bluray-ben nyomják sokan :DD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#56988) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akinek még kétségei lettek volna:

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#56989) natë válasza t72killer (#56988) üzenetére


natë
nagyúr

Azaz nem kell 4.? Nekem ő kicsit “sith”-nek tűnik :F

[ Szerkesztve ]

(#56990) Drizzt válasza t72killer (#56988) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A FB oldala egeszen beteg a csavonak. Halalozasi adataikat masokkal osszevetve meg valamiert nem lobogtatja igy(9e az elmult ket evben). Az se nagyon fordult meg a fejeben, hogy egyebkent osszesen 8% kapott 4. oltast.

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#56991) mpo válasza Parci (#56984) üzenetére


mpo
veterán

Senkit nem akarok lebeszélni a vitamintablettákról, csak eszembe jutott.
20 évvel ezelőtt a szemészfőorvosnő (kb. 50 éves volt) amíg vizsgált és beszélgettünk, megemlítette, hogy ennyi veseköves gyereket még életében nem látott.
Nem helyeselte a multivitaminokat.
Nagyon sokan úgy nőttünk föl, hogy nem is hallottunk vitamintablettákról gyerekkorunkban.
Feleségem velem is eteti az 500 mg-os C vitamin rágótablettát naponta, de csak télen.
Az elmúlt 20 évben nem voltunk lázasak, náthásak se.

Ezt a qubit cikket érdemes elolvasni:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#56992) tisn válasza mpo (#56991) üzenetére


tisn
addikt

ettol meg D vitamin (-kalcium / barmi mas vitamin) szedese lehet hasznos a menopauzan KIVUL mas dolgokra.

nekem pl. a vadligorcsom azert el szokott mulni a vitaminszedestol. igaz kontrollcsoportom nem vo't.

(#56993) Kékes525 válasza t72killer (#56988) üzenetére


Kékes525
félisten

Letoha megjegyzése úgy marhaság, ahogy van. Milyen összefüggés van a falósejtek tüskefehérje a felvételének és a járványgörbe hegyessé válása között? Én pont az ellenkezőjére gondolnék, de akkor sem direkt az összefüggés. Reláció analízisben ez nem A, hanem B válasz lenne. Az oltások ellaposítják a járványgörbét, mint inkább hegyesítik, mivel az oltottak nehezebben fertőződnek meg, ezért az esetleges megfertőződésük lassabb, mint az oltatlanoké (több vírus kell nekik a fertőződésükhöz).

Az omicron járványgörbe nem a 4. oltástól hegyesedik, hanem az Omicron erős fertőzőképességétől (R=10). Ott is hegyes, ahol nincs 4. oltás.

Lehetetlen elméleteket gyárt, hogy Orbán ementáli sajt megjegyzését alátámassza.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56994) mpo válasza tisn (#56992) üzenetére


mpo
veterán

A nagyon ritkán előforduló éjszakai vádligörcsöt magnézium pezsgőtablettával megoldom.

Ha érted, akkor már elavult.

(#56996) Parci válasza mpo (#56991) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én simán lebeszélem, napi 500 mg C-vitamin qrva sok, egy gyereknek végképp. egyen gyümölcsöt, zöldséget. az enyémek kapnak napi 40-50 mg-ot, azt is elsősorban télen.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56997) Parci válasza Drizzt (#56990) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

teljesen faszkalap a csávó

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56998) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

indiában a saját, hivatalos bevallásuk szerint is volt tegnap 1000 halott és 128 ezer új fertőzött. gondolom pár tartományban tilos a féregszer és mindenki ott hal/fertőződik meg, de annyira hülyék, hogy pár magyar fórumozóval ellentétben ők maguk nem látják, hogy ahol szedhető náluk, ott mindenki makk egészséges.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#56999) Kékes525 válasza Jablocskov (#56995) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha egyáltalán fel kellene jelenteni egy kutatót a véleménye miatt, az Letoha lenne. Katasztrofális és rendkívül veszélyes amiket mond. Táptalaja a nagyon sok vírust, járványt tagadó, COVID-19 betegséget bagatellizáló félőrülteknek. Nagyon sok ember életét veszélyezteti járvány idején.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57000) Gothmog válasza Parci (#56996) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Sajnos abban a zöldségben/gyümölcsben, amit ma megveszel, jó eséllyel csak töredék annyi vitamint fogsz találni, mint ami volt bennük 30-40 évvel ezelőtt (talaj tönkretétel, "tömegtermesztés" stb)

Az 500mg szerintem is nagyon sok. (Én - felnőtt fejjel - 300mg-ot veszek be naponta, és igazából ennek egy részét is jó eséllyel a vécécsésze nyeli el :DDD )

Endure. In enduring, grow strong.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.