Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#77201) wwhy válasza Rick4 (#77193) üzenetére


wwhy
veterán

Állapotfelmérés használt autó vásárlása előtt.
Esetleg helyi megbízhatósági indexe az eko-parkos Kun Zoltánnak :F Privátban, persze.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#77202) johnny82 válasza _Petya_ (#77197) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Szerintem nem muszáj az Opelhoz menned. Ford szalon is csinál pl állapotfelmérést. Kérdezd meg őket. Ott van ismerősöm, de nem biztos, hogy tud időpontot adni szerdára, ha már be vannak telve, de meg tudom kérdezni.

Üdv!

(#77203) _Petya_ válasza johnny82 (#77202) üzenetére


_Petya_
őstag

Nem én kérdeztem, hanem wwhy kolléga, én csak próbáltam tippelni miért pont márkaszervizbe akarja vinni.

Egyébként, ha már itt tartunk, nem a reklám helye, de én Attix82 fórumtárshoz vittem felméretni a kocsit, és azóta is hozzá hordom. Igaz nem márkaszerviz, papírt nem ad, de ettől függetlenül talán érdemes hozzá is elgurulni.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#77204) Rawulf


Rawulf
őstag

Én nem tudom ki hogy van vele, de eddig még nem találkoztam olyan szerelővel, aki ne talált volna valami olyat a gépjármű áttekintésekor, amiért szidni lehet (valamelyik) előző szerelőt, akinek a keze között volt már az autó. :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#77205) martonx válasza macilaci78 (#77200) üzenetére


martonx
veterán

Nálunk a juniorok tényleg ennyit keresnek, tényleg nagyon laza melóval. Más kérdés, hogy ki mit ért junior alatt. Akik ezekről a fizetős tanfolyamokról kikerülnek 90%-ban csak gyakornoknak jók. Szóval nálunk elég magasan van a léc. Hogy ezek a senior-junior besorolások mennyire cég fuggőek, jól mutatja, hogy van rálátásom olyan cegekre, ahol seniorok nem erik el a mi juniorjaink szintjét.

Én kérek elnézést!

(#77206) Agyasima


Agyasima
senior tag

Nagy esély van arra, hogy a br. 400-at még Szegeden is meg lehet kapni. Ha tippelnem kell, akár nálunk is. :) Ha valaki jelentkezne, dobhat privit.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#77207) pilóta


pilóta
nagyúr

T-s kábelnet megy nálatok? Belváros.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#77208) martonx válasza Agyasima (#77206) üzenetére


martonx
veterán

Mondjuk ti se vesztek fel, boldog-boldogtalant. :)

Én kérek elnézést!

(#77209) Lacielvtárs válasza pilóta (#77207) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nagy állomás környéke megy, bár speedtest.net elég siralmas... A 250/20hoz képest.

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#77210) pilóta válasza Lacielvtárs (#77209) üzenetére


pilóta
nagyúr

Én csak mobilnetről tudok írni, mert nincs semmi, még TV sem. Bár biztos másn is gond van mert az ügyfélszolgálatos számon egyből azzal kezdte az automata, hogy megnövekedett a várakozási idő. De úgyse tudnék hibát bejelenteni, mert kell hozzá az ügyfélazknosító, de azt meg net hiányában nem tudom megnézni...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#77211) HuMarc válasza pilóta (#77207) üzenetére


HuMarc
addikt

Van net, de siralmas sebességű. Telekomos. (120/10)

(#77212) tisn válasza azbest (#77199) üzenetére


tisn
addikt

programozo allasos facses csoportban vagyok, jellemzo fizuk br.600k-1500k, nehol szamlasan
ha valakinek van nemi affinitasa hozza, 2-3 ev tapasztalattal mar eleg jol lehet keresni

(#77213) tisn válasza Agyasima (#77206) üzenetére


tisn
addikt

meg standotok is volt a nyaron a karaszon
epammal lopdossatok egymastol az emberkeket? :)

szerencsere en mar oreg vagyok 8-12 orat ulni egy irodaban :D

(#77214) Rick4 válasza Lacielvtárs (#77209) üzenetére


Rick4
félisten

Arrafelé van gond, itt minden oké..

Amúgy meg netet és tévét sosem veszünk egy helyről, mert ha van valami a madzaggal, minden odalesz.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#77215) Agyasima válasza tisn (#77213) üzenetére


Agyasima
senior tag

Nincs mit tagadni. A jó munkaerő nagy kincs. Ugyanakkor egyesek szerint a a munkaerő áramlás meglehetősen egyirányú. Vagy inkább teljesen? Volt, aki azt állította, hogy az egyik helyen lényegesen jobb ajánlat várja a munkavállalókat, mint a másik helyen. :) Ha átmegy a rostán, persze.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#77216) Lacielvtárs válasza Rick4 (#77214) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ebben is van némi igazság, csak sajnos a mi utcánkban csak telekom vagy invitel van...
Ha lenne digi, nem is lenne gond :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#77217) azbest válasza tisn (#77212) üzenetére


azbest
félisten

az ilyen fórumokban / csoportokban általában felülreprezentáltak azok, akik a felső 1%-ban vannak, meg időnként kiborulnak az alsó 70%-ból, akik a medián alatt lehetnek.

Alkalmazottként leginkább valami multinál lehetnek jobb pozíciók, de ott sem mindenkinek, terület függő. Földrajzilag és szakterületileg is. Vidéken pedig alkalmazottként pedig kb álom kategótia. Vállalkozóként már előfordulhat a magasabb rész is.

De itt is csak azt tudom ismételni, hogy elsősorban nem attól függ a fizetés mértéke, hogy mit, hanem hogy kinek dolgozik az ember. Csóró ügyfelekre gyúró cégek két fillérért nyúzzák a dolgozókat, máshol meg laza tempóval, több emberrel is normálisan fizetnek, csak oda meg kihalásos alapon lehet bejutni.

[ Szerkesztve ]

(#77218) johnny82 válasza _Petya_ (#77203) üzenetére


johnny82
őstag

Igen, bocs, csak sietségben írtam, a (#77191) wwhy-re akartam válaszolni. :B

(#77204) Rawulf nem baj, azért kell szervizbe vinni, hogy lehetőleg mindenre fény derüljön. Én a végig, digitálisan is vezetett szervizkönyves autót is elvittem márkaszervizbe állapotfelmérésre.

[ Szerkesztve ]

(#77219) SirRasor válasza martonx (#77196) üzenetére


SirRasor
őstag

Az oké, de nem hiszem, hogy ez az "átlag".
Meg mindenki csak a programozókról ír; a mezei rendszergazdák már szóba se kerülnek :B :D
Tényleg, ha rendszergazdaként szeretnék álom fizetést, akkor milyen irányban érdemes menni?

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#77220) pilóta válasza SirRasor (#77219) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nyugati :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#77221) sss válasza SirRasor (#77219) üzenetére


sss
senior tag

Mi számít álomfizetésnek?

(#77222) martonx válasza SirRasor (#77219) üzenetére


martonx
veterán

Felhős rendszergazda, mondhatni cloud engineer. De, ha jól tudom rendszergazdáknál valamivel alacsonyabb szokott lenni a fizu, bár ez is erősen cég függő.

Én kérek elnézést!

(#77223) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Ha már így szóba került az infós állás. Szerintetek olyanoknak mint jómagam, aki 42 éves és bár 89 óta van számítógépe, ám eddig sosem dolgozott ilyen területen, hanem teljesen másfelé orientálódott eddig (tehát pályakezdő), van esélye esetleg arra, hogy bekerüljön ilyen területre dolgozni? Van azért amihez úgy nagyjából értek ((Drupal és hasonlók,terén), de bármit képes voltam eddig is megtanulni és most is képes lennék rá. De eddig csak olyanok kerestek meg (ráadásul akkor még nem is akartam állást váltani), akiknek 10-15 év tapasztalatú szenior kellene. Ők jó fizetést ajánlottak, de nyilván nem engem kerestek. Vagy ott a másik véglet, hogy amióta már el is határoztam, hogy igen, keresem a lehetőségeket, és ha úgy alakul lépek a mostani melóhelyről, azóta meg szinte semmi pedig azért érdeklődtem. Inkább a kifogások, hogy náluk csak olyanok dolgoznak akik anyanyelvi szinten angolosok, meg hogy nekik is csak szenior kellene, vagy hogy egyetemi gyakornok ingyen.De azért volt őszinte is aki szerint erre a pályára csak a huszonévesek valók.
Közben meg elég sok olyan riportot olvastam amiben hisztiztek, hogy bárkit felvennének aki komolyan náluk maradna nem csak egy-két évig, ugródeszkaként tekintve a céget és hasonlók. Nos ez nálam adott lenne ugyanis olyan 20 évre keresnék állást. Többszázezrem, vagy millióim meg nincsenek arra, hogy elvégezzek egy zsákbamacska tanfolyamot.

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#77224) lorcsi válasza SirRasor (#77219) üzenetére


lorcsi
veterán

cisco vizsgák fele

(#77225) azbest válasza regvoltrossz (#77223) üzenetére


azbest
félisten

Hát attól függ mit szeretnél dolgozni.

Azért elég komplex dolog az informatika fejlesztőként. Ha valaki csak egy pici szeletéből lát valami felületeset, akkor lehet, hogy éppen össze tud kattintgatni pár dolgot. Csak nem mindegy, hogy valami barbár, lyukas, nem szokásos módon készült megoldás lesz-e kontár módon (pl bkk e-jegy rendszer) vagy azért a kapcsolódó területekről is van legalább annyi fogalom, hogy vállalható legyen az eredmény.

Ettől persze még lehet olyan célirányos terület, ahol csak egy-egy részfeladattal kell foglalkozni, amihez be lehet tanulni. Csak ez pont nem a világmegváltó kkv-k világa, ahol mindenhez is értő mindeneseket keresnek kicsi pénzért.

Aki jobban benne van, van rálátása, az általában akár évtizedes önképzésen is túl van már. A fiatalok közül sem az lesz a profi, aki már facebookozott, hanem az aki már tudja hogyan működik. :)
Szóval szerintem, ha tényleg infós irányba mennél, akkor próbáld meghatározni milyen területre mennél. Aztán meló után napi 4 órát told egy éven át a különböző elérhető anyagokat átrágva, nyílt forrású megoldásokba belenézve. Esetleg később meg lehet próbálni javításokat, módosításokat beküldeni, hogy elfogadják-e. Meg egyáltalán a verziókövető rendszerek használatába belejönni közben. Issue trackerekkel ismerkedni. És ha már van némi alap, akkor elég jól fel lehet ismerni azt is, hogy ha keresel valamit stackoverflow-n, akkor mi az a kevés értékes megoldás, amit érdemes használni és melyek azok, amik kóklerek gányolását népszerűsítik.

Magyarul esetleg lehet próbálni könyveket olvasni, de a legtöbb frissebb irodalom, tananyag, tutoriál az bizony angolul van. És lehet még egy indiai youtubeos is jobb anyagokat állít össze, mint amiket magyarul találni. Meg persze vannak olcsó vagy sokszor ingyenes anyagok különböző ismeretterjesztó platformokon is, pl udemi.

És arra is számíts, hogy lehet félévente, évente megint teljesen más területet kell majd megtanulni. Attól függően mivel foglalkozol, milyen feladatra kap megrendelést a cég, vagy épp mi a divat. És lehet következő héten már eladnak valami teljesen más feladathoz, mint senior fejlesztőt.

A 20 évre állás sem tipikus fejlesztői téren. Cégek jönnek-mennek. Lehet pár évig megy a szekér, de aztán a külföldi partner inkább átvált fele annyiba kerülő és 10x akkora létszámú indiai vagy más keleti fejlesztőcsapatra. Ha pedig csak pár lábon áll a kkv, akkor auto-kick rögtön megszabadulnak mindenkitől, akinek épp nem tudnak feladatot adni. Még a nagyobbaknál is megesik, hogy egyik félévben még ők akarják elszipkázni valamelyik terület szakembereit, aztán következő fél évben páros lábban rugdossák ki őket, mert más a divat (vagy csapatostól mondanak fel, mert nem arra alkalmaznák őket, mint amire szerződtek eredetileg)

Nem biztos, hogy jobb meló, mint például megtanulni burkolni :D

[ Szerkesztve ]

(#77226) kraftxld válasza SirRasor (#77219) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Elfelejteni az átlag rendszergazda csavarhúzótekergető, és 2 nap alatt feltelpítünk 1 gépet dolgokat :)

Komolyabb infrastruktúra, Hyper-V, VMware, monitoring, stb
Alkalmazás üzemeltetés, Active Directory (azért ne a jobb klikk new user szint :D), Exchange, Sharepoint, Oracle, SQL, Citrix stb
Felhő: O365, Azure, Amazon
Esetleg hálózatos irány, papírokkal megtámogatva, nagyobb cégnek dolgozva.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#77227) tisn válasza martonx (#77222) üzenetére


tisn
addikt

multkor lattam egyet, 600br-ert, de eleg sok mindent kertek (nem ertek hozza, de ilyen virtualgepes szerver uzemeltetesi tapasztalat, ms tanfolyamok, stb.)

(#77228) martonx válasza kraftxld (#77226) üzenetére


martonx
veterán

Plusz tegyük hozzá, hogy normális rendszergazda is programoz is. Platformtól függően minimum PowerShell, vagy Python.
Nálunk a cloud engineernek pl. a python alap a scriptekhez amivel az infrastruktúrát automatizálja, AWS-t cseszegteti.

Én kérek elnézést!

(#77229) kraftxld válasza martonx (#77228) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jaja, bármilyen script tudás már alap, hogy komolyan vegyék az embert :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#77230) DarkByte


DarkByte
addikt

Továbbra is várja új gazdáját:

* i-tec USB 3.0 univerzális dokkoló (DisplayLink) OLCSÓBB! 18e Ft [link]

* Case Logic Intransit 14,1" laptop hátitáska 8e Ft [link]

(#77231) SirRasor válasza sss (#77221) üzenetére


SirRasor
őstag

Szerintem a nettó 500 az már elég álom, bár vidéken a 300 is az, nem? Rendszergazdának.

martonx thx, meglesem mi fán terem ez a cloud engineer.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#77232) SirRasor válasza kraftxld (#77226) üzenetére


SirRasor
őstag

Ja ezek már most is alapok + PS-es scriptelés. Esetleg delphiben összerakok egy programot, ha nem futja PS-ből. Akkor viszont nem aggódom :)

Make Love not war!

(#77233) kraftxld válasza SirRasor (#77231) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Amikor Szegeden laktam messze nem ennyit kerestem, igaz nem is magyar cégnek dolgoztam :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#77234) sss válasza SirRasor (#77231) üzenetére


sss
senior tag

Azért 500k-hoz Bp-n is kell jópár éve tapasztalat.

(#77235) Rick4 válasza regvoltrossz (#77223) üzenetére


Rick4
félisten

Csak egy ötlet, mert az itt olvasottakhoz különösebben nem értek, bár egy itthoni hálót, egy gépen vmware-t össze tudok rakni, rendszert telepítettem már eleget, weboldalt wordpressben meg tudok csinálni, de ez mind ahhoz nagyon kevés, manapság ezt már 12-13 éves gyerekek jobban csinálják. Mivel nem ebből élek, és nem is akarok ebből élni, neked is azt tudom javasolni, hogy amiben eddig tapasztalatot szereztél, inkább azt fejleszd tovább, tökmindegy, mit csinálsz, ha jó vagy benne, akkor lesz belőle pénz, persze egy kis vállalkozói szemlélet, és kurázsi nem árt. Lehet neked épp nem jó tanács, de ki tudja...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#77236) Orionk válasza azbest (#77145) üzenetére


Orionk
senior tag

Sziasztok!

Igen, egy verseny volt Szegeden. Az idei Magyar Nemzeti Hőlégballon Bajnokság volt, ami egyben az első Közép Európa Kupa is volt(Central European Cup).

Ha esetleg érdekelne valakit a hőlégballonozás, vagy szeretne repülni, akkor engem tudtok keresni, mert Szeged régiójában én szervezem a repüléseket a szegedi Hőlégballon Klub keretein belül.

Szegedi Hőlégballon Klub

üdv.,
---------

[ Szerkesztve ]

(#77237) Orionk válasza Agyasima (#77206) üzenetére


Orionk
senior tag

/Bocsánat, ezt nem ide akartam írni és HSZ-t nem tudom hogyan lehet törölni./

[ Szerkesztve ]

(#77238) totya694 válasza kraftxld (#77226) üzenetére


totya694
őstag

Sajnos sokan meg már csak "vezényelni,hadonászni" tudnak a csavarhúzóval...

Üdv:Attila

(#77239) ShadowX


ShadowX
őstag

Ha valaki KIKA-ban vásárolna bútort alaposan fontolja meg.

Augusztus 16-án szerettünk volna egy alap étkezőasztalt venni. Semmi csicsa, az asztallap meg 4 láb. Mondta az ügyintéző, hogy jelenleg nincs raktáron a kiállított darabot meg nem adják, így rendelésre van. Mondtuk jó, legyen. Közölte, hogy 3, de nagyon max. 4 hét (de ennyi nem szokott lenni, tette hozzá). Itt már kicsit cssodálkoztam, hogy miért tart eddig legyártani egy bútorgyárban egy ilyen egyszerű asztalt, de gondoltuk jó, max. 3 hét és itt lesz. Ma rájuk írtam, hogy mi a fene van, és közölték, hogy a bútorgyártó késik vele, legkorábban jövő héten kapják meg, a többiről értesítenek. :DDD

Persze szépen le van szabályozva, hogy milyen kártérítés van ilyenkor (pár száz forint a befizetett előlegből). Mikor rákérdeztem a további kedvezményre a kellemetlenségek miatt, hát azt majd meglátjuk ha itt az asztal.

Csak olyat tessék venni, ami van raktáron, vagy olyat, ami ráérős.

(#77240) Agyasima válasza Orionk (#77236) üzenetére


Agyasima
senior tag

Nagyságrendileg mennyibe fáj egy séta-hőlégballonozás Szeged felett?

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#77241) Orionk válasza Agyasima (#77240) üzenetére


Orionk
senior tag

Általában két fő tud egy alkalom során ezen részt venni, ami 60ezer forint költséget jelent. Azaz 30ezer forint/fő. Ezért az összegért 1 óra hosszas repülés valósul meg, ami magába foglalja a 3,5 esetleg 4 óra hosszas programban a repüléshez szükséges gázt(4 palack), a követőautó üzemanyagköltségét, az először repülők számára ajándék diplomát és avatást, 1 pezsgőt, 1óra repülést és megannyi felejthetetlen élményt. 🙂
Magyarországon a legolcsóbbak vagyunk az 1 órás repülés ÉS 1 főre leosztott költség tekintetében.

(#77242) SirRasor válasza ShadowX (#77239) üzenetére


SirRasor
őstag

Mömaxban vettünk szekrényt; mondták, hogy csak rendelésre van. 33 héten voltunk és a ~40.re tudják szállítani. Igaz 2 napja szóltak, hogy megérkezett, de ez alapján az a 3-4 hét nem olyan ördöngőség szerintem.

Make Love not war!

(#77243) Rick4 válasza ShadowX (#77239) üzenetére


Rick4
félisten

Nem az üzlettel van baj, hanem a módszerrel. Nem szabad előleget adni semmire, ami megtetszik, és raktáron van, azt fogod- viszed. Ha nem akarna senki se előleget adni, akkor majd lenne mindenből raktáron annyi, amennyi kell. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#77244) Polemius válasza Rick4 (#77243) üzenetére


Polemius
aktív tag

Előleg? Olyan helyen nem vennék semmit.
Nincs raktáron? Mikorra lesz? Szólnak/jövök érte amikor megérkezett, fizetek, elviszem.
Raktárkészlet nincs, és még én adjam a cég működéséhez a tőkét is? Lófax! Veszek máshol.

(#77245) Attix82 válasza Polemius (#77244) üzenetére


Attix82
őstag

Nem tőke, biztosítás, hogy elviszed a rendelt terméket.....sajnos akadnak szórakozni vágyó emberek.

(#77246) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Úgy látom, itt nincs kultúrája az egyedi, mérték utáni gyártásnak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77247) csoszogi


csoszogi
tag

Sziasztok

érdeklődnék, ha egy Samsung galaxy a5 telefonnak szétment az érintőképernyője, összetört és mostmár képet sem ad, valamint a hátsó kamerát védő kis négyszögletes üveg is betört, hova érdemes vinni javíttatni itt Szegeden. A telefon működőképes, mert lehetett hívást fogadni, beszélgetni.

előre is köszönöm a válaszokat, segítséget. Ahogy láttam, ez egy 25-30 ezres történet lesz... :O

[ Szerkesztve ]

(#77248) proper válasza csoszogi (#77247) üzenetére


proper
őstag

nem szegedi de ha samsung akkor hozzá kell fordulni: nggabi

(#77249) Doggy dog válasza ShadowX (#77239) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Azt lehet ilyenkor megnézetni,hogy van-e másik áruházban és onnan átkéretni.
Ma kollégámnak egy nagy elektronikai Mark(e)t az mondta,lehet rendelni a mosógépet,meg kell várni a legyártását.
2 hónap.
Általában kevés a raktárkészlet,nem áll benne a pénz.
Esetleges akciós beszerzés....
Na és a kell,jövök majd vevők is ott vannak.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#77250) csoszogi válasza proper (#77248) üzenetére


csoszogi
tag

Köszönöm, írok majd neki

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.