Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61151) zhali1 válasza 2ozzmexy (#61147) üzenetére


zhali1
csendes tag

Az én autómon levő gumin az van: max 350 kPa, ami 3,5 bar.

(#61152) Qtya123 válasza Cunaja (#61148) üzenetére


Qtya123
őstag

Ment bele szépen méter. Azt hiszem rá lehet mondani az Opeledre, hogy kiszolgált.

Új rendszámból egy csomót láttam már az utakon, meg is lepett, hogy hirtelen ennyi lett. Most rokonlátogatásban vagyunk kis falvakban, itt is láttam már nem egy új rendszámosat, mondjuk sok közöttük a behozott.

Pont azon röhögtem, hogy a Zsigulim kezdett ugye a régi rendszámokkal (ZG kezdetű volt talán, de nem biztos).
Utána kapta a magyar zászlós rendszámot (ADL kezdetű volt), majd kapott EU-s rendszámot a jelenlegi tulajdonostól, most is azzal fut. Poénból le kellene cserélni a legújabbra és akkor minden rendszám generáción végig menne. :D

Ja, rokonlátogatás... Sok ember száll ki-be sokszor. Nem emelik a lábukat, jaj magas ez az autó. Rugdossák meg a küszöböt. De még a feleségem is elkezdte, pedig eddig nem csinálta...
Lehet mégis teszek rá ilyen küszöb védőt, pedig nem tetszik.

(#61153) burgatshow válasza ncc1701 (#61149) üzenetére


burgatshow
veterán

Amúgy bírom az ilyen hypermiling arcokat, csak amikor véletlen meg kéne állni vagy olyan manővert kell csinálni amihez nem árt némi tapadás, akkor azért szokott meglepi lenni (remélhetőleg csak a saját kárára, rosszabb esetben máséra is). Nem véletlen adja meg adott gumi mérethez adott gyártó, hogy mennyinek kell lennie a nyomásnak...

[ Szerkesztve ]

(#61154) burgatshow válasza Qtya123 (#61152) üzenetére


burgatshow
veterán

Hát nálam feleségem ad neki rendesen, amikor magassarkú és hasonló cipőkben van. Meg a kutya is, amikor be/kiszáll az anyós lábtérnél.

Vannak amúgy szépek, praktikusak, én például fémet rendeltem még anno AliExpress-ről, szépen követi a kocsi formáját, 1 ragasztócsíkkal felrakható, pereme lehajlított és ott gumival körbefogva. Tök rendben van.

(#61155) Cunaja válasza sagesz93 (#61150) üzenetére


Cunaja
addikt

Frédi-Béni autó. Majdnem a teljes alját cserélni kellene. Motorikusan még, kimegy a világból és az olajat sem eszi, csak ne legyen, meleg és dugó. A kollégáim is azt mondják, megy ez még jól. Viszont a Suzu új, van benne klíma, hibrid és EURO 6.
Szerintem vidéken el lehetne adni, de nem akarom viszontlátni sehol, ezért inkább a nyugdíj. Jelenleg most a Suzu dolgait pakolom már, 2 hatalmas szatyor tele van, de még a szekrény félig van. :Y Első a pótkerék lesz, második a kartám és jöhet a többi este melóban. ;] Ja meg a kamera rendszer. Lesz dolgom most 1-2 napig.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#61156) sagesz93 válasza Cunaja (#61155) üzenetére


sagesz93
addikt

ó, ez sima ügy lenne akkor eladásilag, az ilyen kocsikra most bőven van érdeklődő. De megértem, hogy inkább bontóba viszed, alapvetően ez lenne a normális.

(#61157) PNP válasza Cunaja (#61155) üzenetére


PNP
őstag

"Szerintem vidéken el lehetne adni, de nem akarom viszontlátni sehol, ezért inkább a nyugdíj."

Kevesen gondolkodnak így, örülök, hogy te igen. :R

(#61158) Cunaja válasza PNP (#61157) üzenetére


Cunaja
addikt

Hozzánk nőt a kicsike, jobban, rosszban velünk volt. Évtizedek alatt, mint egy család tag. Ez hülyén hangzik, de így van. Mennénk a Suzuval és szembe jönne, lehet megzavarna és letérnék az útról. A 105-ös Skoda, ugyanott végezte, ahol most az Astra fogja. A bontó is ugyanaz. Az eladásról, simán lemondunk a lelki nyugalom végett.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#61159) ncc1701 válasza Qtya123 (#61152) üzenetére


ncc1701
veterán

Rühellem, ha nem bírják emelni a lábukat. Insignia oldal meg vagy 20 centi széles, állandóan lerúgnak mindent is. És még csodálkoznak, ha legszivesebben nem viszek senkit, fél órát takarítok utánuk. Pedig nem lenne művészet odafigyelni.

(#61160) Qtya123 válasza ncc1701 (#61159) üzenetére


Qtya123
őstag

És úgy, hogy direkt szól az ember, hogy figyeljenek. De nem....
Úgy látszik akkor ez másoknál is így van.

Nekem is az a program ilyenkor, hogy miután kiszálltak, takarítom a poros ajtó kédert, a mögötte lévő fekete műanyag burkolatot, mert össze van taposva. 1 per au egész, de akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#61161) ncc1701 válasza Qtya123 (#61160) üzenetére


ncc1701
veterán

Én akkora ökör vagyok, h még nyaralásra is viszek autós porszívót, műanyag ápolót, vödröt, és mikroszálas kendőket. Egyszerűen zavar, ha retkes a kocsi belülről. Asszony szerint szakemberhez lenne érdemes mennem, de van több autós haverom, aki ilyen.
De az evés is ilyen. Asszony is múltkor kirinyálta, h meleg van, ne álljunk meg, csak ezt a csokit, és vigyázni fog. Ja. Utána 3 helyen is volt csokidarab belemasszírozva az ülés kárpitba. Sohatöbbet.

(#61162) Franky74 válasza Qtya123 (#61160) üzenetére


Franky74
tag

Az ajtócsukást is szeretem... Szólok, hogy nem kell beb@szni, nem budiajtó.
Jön Anyós és bammm... Azt mondja, ezt szokta meg (volt kis polszkija, én is hajtottam).
De nem értem, mert 2005 óta már nincs kocsija, az akkori(Ford Fiesta 1,4) új autó ajtaját is csapkodta... Nem tudta megszokni 17 év alatt? :U

[ Szerkesztve ]

(#61163) Cunaja válasza Franky74 (#61162) üzenetére


Cunaja
addikt

Ez miatt, egy kolléga sem fog utazni a Suzuval. Egyszerűen, nem fogják fel.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#61164) ncc1701 válasza Franky74 (#61162) üzenetére


ncc1701
veterán

Biztonsági őv elenged, nem kézzel visszakísér. Hadd koppanjon. Ezt tetézi, mikor úgy száll ki valamiért, h az öv az ajtón kiívülre kerül, és ráb@szarintja az ajtót...

(#61165) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
2015-ös 1.6 benzines S-cross-ban gyárilag szerintetek milyen gyújtógyertya van?
Gépkönyv 45e km-ként írja a cserét (standard típus) nikkel gyújtógyertyát ír mellé.
A műszaki adatoknál viszont a standard gyertya egy Denso és egy NGK, mindkettő iridium.
Azért kérdés, mert ha iridium van benne gyárilag, akkor még nem cserélek gyertát. (55e km-nél járok)

(#61166) ncc1701 válasza _stick_ (#61165) üzenetére


ncc1701
veterán

Tekerd ki, nézd meg, milyen van benne, és milyen állapotú. Asszem a swiftbe 60-nál írja az irídiumos gyertya cseréjét. Elég kopottas volt.

(#61167) dobolan válasza _stick_ (#61165) üzenetére


dobolan
senior tag

Szia!

45e km-t kicsit kevésnek tartom. Nekem a 2003-as Ignisben 90-100e km-nél kellett, de egyébként jelzi az elektronika, ha nem megfelelő már a gyújtás. Ott mindenképpen azonnal cserélni kell.

(#61168) tboldi válasza _stick_ (#61165) üzenetére


tboldi
nagyúr

M16A-ban biztosan irídium van gyárilag is, korábban 105k km volt a periódusuk.

(#61169) Cunaja


Cunaja
addikt

Győztem.
Nem volt prémiun 2 kúton sem. Még jó, hogy gurult.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#61170) Qtya123 válasza _stick_ (#61165) üzenetére


Qtya123
őstag

Irídium van benne, ha jól emlékszem silfr6a11 a kódja a densonak.
Azt pedig 55ezernél nem kell még cserélni. Nekem 95ezernél lett cserélve.

[ Szerkesztve ]

(#61171) _stick_ válasza Qtya123 (#61170) üzenetére


_stick_
őstag

Köszönöm a válaszokat.
Én is így gondoltam. :K

(#61172) hemaka válasza _stick_ (#61165) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ha nickel van benne, akkor 45e, ha iridium, akkor 105e. [kép]

Swift sportban kell az iridiumosat 60ezrenként kukázni.
Amúgy nekem a sportban most Beru Z332 van, 20e km van bennük jelenleg kb., ez nem iridiumos asszem.

mefistofeles
Volt benne még 7 deci, gondolták a szalonból még kiér vele, utána már nem az ő bajuk. 🥴

[ Szerkesztve ]

(#61173) mefistofeles válasza Cunaja (#61169) üzenetére

Bazz, ha jól értelmezem a számládat akkor 36 litert toltál bele? Akkor tényleg csak pár cseppel adták az autót....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#61174) Cunaja válasza mefistofeles (#61173) üzenetére


Cunaja
addikt

Marha jól értelmezed. Már féltem, hogy ki fog csurogni, 34 liter után, már kételyeim voltak. Nem sok volt benne, azért ez kocsit kemény. 7 deci. :Y
Diesel után szokni kell.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#61175) mefistofeles válasza Cunaja (#61174) üzenetére

Lőj már pár képet. Addig úgy sem hisszük el..... :D

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#61176) Cunaja válasza Cunaja (#61174) üzenetére


Cunaja
addikt

:B :Y

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#61177) eami válasza Cunaja (#61174) üzenetére


eami
addikt

azért a csövekben is van még pár deci, de nekem is hasonló volt anno az s-crossal. 46,93l ment bele első tankolásnál :)

(#61176) Cunaja: jó photoshop :DDD :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#61178) simonjoe válasza Cunaja (#61176) üzenetére


simonjoe
senior tag

Gratula!! :C Sok gondtalan, mosolygós km-eket vele!! :K

Joe

(#61179) Cunaja válasza eami (#61177) üzenetére


Cunaja
addikt

Egész jól nyomot a 3D-nyomtató. ;]
Simonjoe: :R

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#61180) sagesz93 válasza Cunaja (#61169) üzenetére


sagesz93
addikt

Akkor már az első tankolásnál elrontod a kocsit, hogy nem prémium került bele? ;]

Grat hozzá, elég űrhajó az astra mellett! :K

(#61182) Cunaja válasza sagesz93 (#61180) üzenetére


Cunaja
addikt

Hm, ideges is voltam.
Két kútnál sem volt. Azt mondták, a sima is véges. :W
Mindjárt indulok melóba és élvezem majd a klímát. :K

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#61183) sagesz93 válasza Cunaja (#61182) üzenetére


sagesz93
addikt

Végül 1 vagy 2 zónás a klíma?

(#61184) zsolt19900 válasza sagesz93 (#61183) üzenetére


zsolt19900
őstag

1

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#61185) Kolondrum válasza Gyöször (#61141) üzenetére

5000km-t mentem volt hogy csak 2.05 barral amikor extra hideg volt (12tok) hajnalban, nem ezért dobta a hibát. Mind elszállt egyszerre, ez más hiba nem nyomás.
Előrébb nem jutottam.

(#61186) dethroner válasza Cunaja (#61182) üzenetére


dethroner
veterán

Több mint 36 liter? Nem a kút csal?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#61187) burgatshow válasza eami (#61177) üzenetére


burgatshow
veterán

47,17 az Scrossba átvétel után. ;] :DDD

(#61188) 2ozzmexy válasza _stick_ (#61171) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

De, cseréld ki légyszives, mielőtt belecseppen a hengerbe... NGK a gyári gyertya is, de jó helyette bele a Denso is, a többit felejtsd el.
@Többiek:
A közvetlen befecskendezésnek újabb szög a koporsójába, koszolja a gyertyákat brutális mértékben, még hogy tisztább az égés pffff... "Te mond hogy rablótámadás a te hangod mélyebb..." :DDD
Densot és NGKt hamisítják, figyelj oda a dobozra és normális helyről vedd, inkább legyen picit drágább mint hamis, mert mire kiderül már régen rossz.

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#61189) tboldi válasza 2ozzmexy (#61188) üzenetére


tboldi
nagyúr

De ez M16A, szopóbenzin szopócsőbefeccsel. :D

Cunaja: Grat! :C

(#61190) burgatshow


burgatshow
veterán

A negyedik kocsin használom már a Bosch AeroTwin lapátokat, tegnap is felraktam a Cross-ra, mégis mindig rácsodálkozom szerelés után, hogy: “a pics*ba de jól töröl!”

(#61191) Tigi válasza Cunaja (#61176) üzenetére


Tigi
őstag

Gratula a vashoz, sok sok balesetmentes kilométert kívánok én is. :R

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#61192) Franky74 válasza Cunaja (#61176) üzenetére


Franky74
tag

Használd egészséggel!

ui.: Hol vannak a tükörről a plüss, rózsaszín dobókockák?? :))

(#61193) 2ozzmexy válasza tboldi (#61189) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Kár hogy nem, de nézz utána nyugodtan, az M13A és M15A még az volt, ez már közvetlen. ;)

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#61194) blakey válasza _stick_ (#61165) üzenetére


blakey
titán

SILFR6A11 NGK van benne, 100e km-enként cserélendő, feltéve, hogy nem volt hozzányúlva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#61195) tboldi válasza 2ozzmexy (#61193) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szeretném igénybe venni a telefonos segítséget, csak annyit találtam külföldiül is, hogy MPFI, azaz multipoint fuel injection. Ebből még nem következik, hogy közvetlen. 🤷‍♂️

(#61196) ncc1701 válasza Cunaja (#61176) üzenetére


ncc1701
veterán

Faja ez a vas, gratula hozzá, kivártad a sorod. :) Astránál mennyivel kissebb amúgy?

(#61197) dethroner válasza ncc1701 (#61196) üzenetére


dethroner
veterán

Hogy kisebb, hosszra szélességre, magasságra, kilóra, köbcentire vagy hogy?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#61198) ncc1701 válasza dethroner (#61197) üzenetére


ncc1701
veterán

Belül, érzésre. Csomagtartó nyilván kissebb.

(#61199) Cunaja


Cunaja
addikt

Annyian írtatok, hogy most nem szedem külön a dolgokat.
:R Mindenkinek a jó kivánságot.
Próbálom sorba szedni.
1. Klima 1 zónás, de hátul van egy plusz csatorna és hátra is fúj.
2. Nem tapasztaltam més soha, hogy a kút csalna-e. Ismerem őket.
3. Az opel, fényévekkel nagyobb. Azért egy kombi F-astra, nem egy Swift hosszúságával ér fel.
Kinéztünk az ablakon és kinevettük a Suzut, mennyivel kisebb, mint az astra.
Remélem nem hagytam ki semmit.
Jöhet a tapasztalat és a kérdés.
Létezik, hogy a nagy meleg miatt nem ment a start stop rendszer? Lehetséges a klima leszívta az energiát? A hibrid akku tele, azt mutatja.
Azt írta ki minden megállásnál, hogy a rendszer nem elérhető.
2. Amikor átvettük az autót, 7km volt benne. Amikor megnéztük, fizettünk, 5km. Érdekes.
Fogyasztás 14,1 liter volt, amikor átvettük, most 11l volt, dugóban.
Gondolom azért lejebb megy.
Az egyes sebbeség, van amikor akad, ezt is furcsálom. Ezt azért megjegyzem majd az első szervíznél.
A fordulátszám, 3500-nál fentebb nem tud menni, még tökig nyomott pedálnál se.
Egyszóval, le van tíltva.
Céges autók is ilyenek 2000km-ig.
A paripa megy, élvezem, de még nagyon szokni kell a benzínt a diesel után. Pláne a motorféket.
Most szépítgettem, de egy problémát már találtam, hogy a sárvédőgumik nem jók hozzá. 28K volt. Legalábbis, gyors odarakáskor, köze nincs a valósághoz. Amikor megrendeltük, azt mondták, hogy szövet szönyeggel adják, mi vettünk ezért gumi szőnyeget. Na, mindkét szőnyeg garníturát kaptunk, így plusz van abból is. Mankókerék a helyén, mellette a defektjavító. A vásárolt csomagtér szőnyeg, jóbban mutat, mint az eredeti.
Üvegfólia felrakva a multimédia kijelzőre, kormányvédő a helyén. Jelenleg meló van, a többit folyamatosan. Ma nem sokat aludtam, így a kamera rendszer nem lesz bekötve az éjszaka.
Ezt megnéztem, alul, tényleg el lehet simán vezetni hátra. Egy akadály lesz, a hátsó ajtó, de majd megoldom.
A kollégáknak nagyon tetszik, azt mondják, hogy két embernek, tökéletes választás.
Végre nem bas.....nak, hogy mi van már az autóval? ;]

Még egy fontos kérdés- Az anyós ülés fejtámláját, nem lehet valahogy hátra dönteni? Olyan szinten előre dől a teteje, hogy kellemetlen. :W

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#61200) mefistofeles válasza Cunaja (#61182) üzenetére

A nagy benzinvita végén nem azt mondtad, hogy te is 95- öst fogsz tankolni?

A start- stop egyszer se műxik? Az elég fura......

A fogyid meg bőven megy lejjebb még dugóban is.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.