Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20701) GypsFulvus2 válasza Menthirist (#20699) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Igen, az pontosan azt jelenti. Beszéltük is korábban, hogy mennyire durva már egy ilyen kis hajón egy S5-ös ágyú, csak kérdés, hogy elbírja-e a reaktora. Amúgy próbálgattad az Avengert? Az S3-as orráagyúnak is elég hatékonynak kéne lennie, elvileg.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#20702) Menthirist válasza Drenadar (#20700) üzenetére


Menthirist
veterán

Viszont legalább kiderült, hogy ezek szerint az avenger szárnyára két S2-es, tehát kettes méretű fegyver mehet, és noha a suckerpunch csak 1-es, elvileg felszerelhető lenne rá az omnisky VI (ami kettes), csak valami bug miatt nem megy várhatóan. Mert noha ezek az omnisky-ok alapból egy S3-as teherbírású class 1 hardpointon vannak a 300-as sorozatnál, de az orrba is lehet tenni, ami meg S2-es teherbírású

köszönöm, még próbálkozom, de lehet hogy tényleg csak bug (vagy nem sikerült megértenem :P)

GypsFulvus2: élesben nem próbáltam még, de az a bajom, hogy golyós :) Ami még el is menne, ha a két suckerpunch helyett a két omnisky lenne egyébként a hajón, mert akkor kiegészítő ágyúnak biztos jó, de szeretném ha lenne legalább két "ütős" lézerfegyverem rajta :)

Mindenesetre akárhogy is, egy ideig várhatóan marad az avenger is, ha más nem, majd a másik omega válik megint azzá, mert amúgy nem tűnik rossz hajónak (raktér, rakéták, stb)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#20703) Drenadar válasza Menthirist (#20702) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

én éppen azt nem értem, hogy a hornet orrába miért nem tudom odatenni a neutron gunt... miközben az csak egy size1-es vacak... mondjuk a repeatert sem engedi ...

(#20704) Menthirist válasza Drenadar (#20703) üzenetére


Menthirist
veterán

Lehet hogy az is bug, az előző patch-ben a 300i orrára nem lehetett omnisky-t tenni, pedig az előtt ment, és most is megy már. Ahogy néztem, kell már neki felfüggesztést is tenni, bár ha felfüggesztéssel együtt teszem át az omnisky-t, nem értem miért nem engedélyezett :)

Amúgy a deltán, ami 1 személyes, hogyhogy van class 4-es hardpoint? Távirányítással irányítható más által, vagy mi?

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#20705) GypsFulvus2 válasza Menthirist (#20702) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Szerintem elég faszányos lesz az a "golyós puska". Én az Aurora Behring lézereitől nem estem hasra.
Amúgy 4 db, vagy 8 db rakétája van? A leírásban a "2x S3 - 4x Stalker IR (2)" jelölés azt jelenti, hogy 2 db, egyenként 4-4 rakétát tartalmazó rack-ja van?

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#20706) Menthirist válasza GypsFulvus2 (#20705) üzenetére


Menthirist
veterán

összesen 4 rakétája van, de nem néztem hogy amúgy a pilon 4-4-es-e.

A többi fegyvertől én sem estem annyira hasra, de az az omnisky VI az egyelőre elég jó, és mivel a 300i-men pont van kettő, jó lenne az avengeren használni :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#20707) GypsFulvus2 válasza Menthirist (#20706) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Hmmm. Kár. Akkor vagy nem értem a jelölés logikáját, vagy 2 hely üresen van a pilonokban.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#20708) Drenadar válasza GypsFulvus2 (#20707) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Én azt sem tudom hogy mennyire hihetünk a ship specs-nek...

(#20709) GypsFulvus2 válasza Drenadar (#20708) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Na igen...

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#20710) Drenadar válasza GypsFulvus2 (#20709) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

pl nézzük meg miket írnak az F7C-re, és hogy a valóságban milyen fegyverzete van... mármint a játékban így alapból...

(#20711) GypsFulvus2 válasza Drenadar (#20710) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Nem követtem, mennyire nerfelték le. Nekem ugye csak kipróbálásra volt; az még a teljes verziós volt, gatlinggal, toronnyal. Az aktuális leírás szerint a sima F7C verzión C1 Neutronágyú mellett a C2-be Badgert tettek, tehát se a a gatling, se a torony nem szerepel az érvényes leírásban. A valóságban nem így van?

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#20712) Drenadar válasza GypsFulvus2 (#20711) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

a valóságban a hangárban van neki 2x Badger és ennyi! De lehet az nem is badger hanem akisebb repeater. és nincs neki mása.

Eddig a super hornet volt arra jártak a durvább fegyverek... de így az F7C 2 fegyverrel vicc.... :( jah és már csak 4 rakétája van, és nem jöttem rá hogy lehet csak egy rakétát kilőni :D

(#20713) SkyS1gn válasza Drenadar (#20712) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Lenyomod egyszer, lock, aztán hosszan és lő is :)

Amúgy igy a Horesz tényleg vicc kategória lett :(

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#20714) GypsFulvus2 válasza Drenadar (#20712) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Fasza. A rakéták felét is levették akkor, pedig a leírásban még 8 db szerepel. De jó, hogy nem ruháztam be rá anno... Pedig miután kipróbáltam, és tapsztaltam milyen terminátor, elfogott a kísértés. De ezek szerint az "Aréna Császára" életérzést csak a super hornet biztosítja. :)
Remélem az Avengert nem nerfelik le (ennyire). Bár összesen csak 6000 Ft-ba fog kerülni.

A rakétát megváltoztatták, most több rakétát is tudsz lőne egy célpontra. Rövid kattra lockol, ha lőni akarsz, hosszan kell lenyomnod/ kattintanod.

Amúgy tnm most lépett föl a TS-re. Ha van kedvetek, tolhatunk egy vanduult, csak velem nem tudtok majd élőszóban kommunikálni. Meg azt sem tudom egyelőre, hogyan kell csatlakozni egy indított meccshez, gondolom valami kóddal.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#20715) Drenadar válasza GypsFulvus2 (#20714) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

a super hornet lehet hogy jó... vagy ha rájössz hogyan is kell teletenni fegyverrel és persze ha van fegyvered hozzá :)

(#20716) tigerwolfhun


tigerwolfhun
csendes tag

Jelenleg ami honlapon van ship specs az hibás, mivel AC 1.0 nerfeltek egy keveset, hornetnek az orron lévő fegyvereket leszedtél szóval oda már nemlehet rakni semmit.

Avanger elég nagy nerfet kapott amit remélem visszacsinálnak:
-S5 levitték S3 másszóval S3 a max az orron
-a szárnyakon eddig S2 lehetett a max ezt is levitték S1-re
-és még a power plantot is lenerfelték S3-ról S2-re

Ez nem a nerfhez kapcsolódik hanem inkább javitás hogy ha S1 slotod van abba csak S1 fegyver fér, mert AC 1.0 előtt S1 slotba is tudtál S3 rakni ami bugnak számít ha úgy nézzük.

(#20717) Menthirist válasza tigerwolfhun (#20716) üzenetére


Menthirist
veterán

aha, akkor nem bug, hanem feature hogy nem tudok a szárnyakra omnisky-t tenni. hmm hmm hmm...
Hát mindenképp megvárom hogy rendberakják a specs-et (ünnepek alatt nem csoda ha "elmászott"), de az omega akkor sem marad omega :P Egy avenger azért marad egyelőre, meg egy deltát azért meg kellene csípni amíg van, max továbbfejlesztem. De megalapozottabb döntést nem lehet hozni amíg nincsenek ideiglenesen rendbetéve a specsek (persze tudom hogy attól még majd változhat)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#20718) GypsFulvus2 válasza tigerwolfhun (#20716) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Hát, modjuk ez az Avenger esetében ez inkább "realizálás" volt. A hajó méretéhez képest nagyon durva volt az S5 fegyver, és a power plant mérete is kilógott a sorból. Szóval ez várható volt, még elmegy. Az lenne a getziség, ha mondjuk teljesen elvennék az orrágyút.
Amúgy ezek az adatok honnan származnak?

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#20719) Menthirist válasza GypsFulvus2 (#20718) üzenetére


Menthirist
veterán

Az azért alapjaiban változtatná meg a kinézetét is, szerintem az megmarad (mármint a gömb orrtorony), max tesznek bele mást. Az nem zavar hogy nem lehet S5-öt beletenni, de a szárnyakra az s1 már igen.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#20720) GypsFulvus2 válasza Menthirist (#20719) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

No, ha senki sem akar lövöldözni, akkor én megyek, sétálok egyet.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#20721) tigerwolfhun


tigerwolfhun
csendes tag

Honlapon a forumokat folyamatosan olvasgatom onnan van ez az információ, leginkább az avangerről mivel számomra ez a legjobb hajó, remélhetőleg elég jó variánsokat hoznak be amire érdemes lesz az alap avangert cserélni.

(#20722) Drenadar válasza GypsFulvus2 (#20720) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

én majd 2 fele tudok majd felmenni!

(#20723) GypsFulvus2 válasza Drenadar (#20722) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Ok. Akkor visszanézek.
tigerwolfhun: Hát, akkor ez még azért nem hivatalos. Reménykedjünk... A power plant méretét biztosan nem nerfelik TR 2-re a jelenlegi TR 5-ről. Legrosszabb esetben TR 3 lesz, jobb esetben TR 4. A TR 5 egy frici hajtómű méret, szóval az tényleg irreális volt.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#20724) Szőrös 


Szőrös 
veterán

Nna gyerekek azért végleges konklúziót még mindig nem vonjuk le. Még egy darabig fognak változtatni a hajókon szóval ami most rossz az lehet jobb meg persze még rosszabb is. :D

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#20725) Drenadar válasza Szőrös  (#20724) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

tudom hogy nem végleges, de aki most akar játszani annak a f7c nem biztos hogy élvezetes lesz... szerintem nem sok olyan harci gép van a játékban aminek csak 2 fegyvere van :)

(#20726) Szőrös  válasza Drenadar (#20725) üzenetére


Szőrös 
veterán

Majd SQ42-ben meg PU-ban az lesz. ;) Ez még messze nem az élvezetes játékról szól. Szerintem nem is szabad így hozzá állni mert csak csalódás a vége.
Én is csak tesztelgetni megyek be freeflightban , vmelyik nap Omegával bohóckodtam vagy 1 órát.
Néztem mennyire csökken IR/EM jel ahogy kapcsolgatom le a jeleket meg ilyesmi.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#20727) outsidernpc


outsidernpc
csendes tag

Üdv! Én is sokat filóztam az Omega ccu-n. A végeredmény egy Avenger lett, mellé egy Delta ccu. Ki tudja, mi lesz még az Avengerrel, a Delta ccu addig pihen az acountomon, legrosszabb esetben beolvasztom.

Interrupter - Liberum Arbitrium

(#20728) Szőrös  válasza Szőrös  (#20726) üzenetére


Szőrös 
veterán

ehh szerkesztés : "Néztem mennyire csökken IR/EM jel ahogy kapcsolgatom le a jeleket meg ilyesmi."

Ahogy kapcsolom le a rendszereket...túl gyorsan pörög a zagyam . :DDD

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#20729) TESCO-Zsömle válasza tigerwolfhun (#20716) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én is kérnék egy forrás-linket erről, mert a fejlesztők többször is kijelentették, hogy marad a nagy ágyú és hajtómű is.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#20730) Menthirist


Menthirist
veterán

Hát nálam totálisan meg van kergülve a gázkar SC-n belül. Hiába mappolom a throttle-t a gázkarra (és érzékeli is), vagy csak az utolsó 5%-ban (ahol amúgy máskor az utánégető lenne) érzékel, és akkor is csak maxra vagy 0-ra vált (értsd, 95%-on 0, 100%-on 220 az avenger sebessége, és nincs is köztes), vagy más beállításokkal fordítva, és akkor 95%-nál 110, alatta 220, és nincs köztes érték.

A mappolás elvileg jó (v_throttle_abs)

<action name="v_throttle_abs">
<rebind defaultInput="js1_throttlez" device="joystick" input="js1_slider1"/>
</action>

De a neten nem én vagyok az egyedüli akinél szarakszik, igaz jórészt csak azzal van sokaknak gondja, hogy x55-tel az x55-ös sablont választva nem megy a gázkar, mert újra kell bindelni. Mondanom sem kell, Elite-ben jól működik, csak úgy mint a windowsos tesztfelületen.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#20731) Gabás válasza TESCO-Zsömle (#20729) üzenetére


Gabás
addikt

ezek vannak a mostani holotasztalon

az S5 méretű ágyú biztos nem marad, ez az egyik videóban volt

(#20732) TESCO-Zsömle válasza Gabás (#20731) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez némiképp megkönnyíti a dolgom, mert így nem kell megtartanom az Avenger-t. :))

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#20733) Menthirist


Menthirist
veterán

Nah, közben úgy néz ki megoldottam manuálisan a gázkar problémát. Noha a slider 1-et érzékeli gázkar tengelynek (ahogy eddig is), nekem mégis a z tengelyét kellett rámappolnom. Tehát
<action name="v_throttle_abs">
<rebind device="joystick" input="js1_z"/>
</action>

(js1 a gázkar, js2 a 16000m)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#20734) Gabás válasza TESCO-Zsömle (#20732) üzenetére


Gabás
addikt

hát valószínűleg a többi méretet is átnézik majd, pl. nem tartom elképzelhetőnek, hogy a Hornet két S4 méretű helye a szárnyon nem változik

(#20735) mrfire


mrfire
őstag

Most mentünk pár meccset Drenadarral, jöhet még aki akar multizni. Minden pálya indul, sajnos csak a coop vanduul swarm nem. :(

(#20736) Menthirist


Menthirist
veterán

Be is írtam amúgy bugnak amit találtam (lehet nem bug, fene tudja)

Szóval a lényeg, hogy az x65f gázkara az scjmapper szerint 1000 és -1000 között mozog (1000 ha minimumon van, és -1000 ha maxon), a JoyConfig4SC szerint pedig ha mozgatom a gázkart, a slider1 és az axis z értéke is változik a gázkarnak. Igen ám, csak a slider1 0%-nál 50, 50%-nál leesik 0-ra, majd egyből utána (mondjuk 50.1%-nál) felugrik 100-ra és 100%-nál ismét 50. Az axis z pedig normálisan 0 és 100 között változik. Az SC thrusternél ha megmozdítjuk, a Slider1-et bindeli hozzá a thruster tengelyhez, és a fentiek miatt nálam szar is. Viszont ha a z tengelyt mappolom rá (js1_z), akkor egyből jó lesz.

reportoltam, remélem tudnak vele valamit kezdeni.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#20737) Raysen623


Raysen623
addikt

Itt is felteszem a kérdésemet: nem tudom letenni a hajómat a RSI weboldalon a my hangar alatt, mert nem találok semmilyen gombot a műveletre... :(

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#20738) Menthirist válasza Raysen623 (#20737) üzenetére


Menthirist
veterán

mármint azon túl, hogy:

-My RSI->My hangar
-Configuration gomb
Kiválasztod melyik hangárt szeretnéd (ha több is van), a your ships rovatból áthúzod a hangár bizonyos részeire a hajóidat, majd save. Ekkor belogolsz a játékba, és elvileg már jó lesz.

Szóval ez nem működik nálad?

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#20739) Menthirist


Menthirist
veterán

Nah továbbították is az issue-t a control csapathoz :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#20740) tigerwolfhun


tigerwolfhun
csendes tag

Holotáblán végigkell nézni a dolgokat, ott leirja hogy milyen van most rajta és mi a max, ezt egy videoba mutatta be valaki, ezért tudom.

(#20741) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Magyar ido szerint 8-kor ujra nekiesunk egy kis AC-nak, gyertek gyertek, Drenadar es Mrf1re eddig benne van a kovetkezo korben :) Ha vagyunk tobben, tudunk egymas ellen is jatszani csapatban :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#20742) Drenadar válasza Yllgrim (#20741) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Csak ha a játék is úgy akarja...

(#20743) tigerwolfhun


tigerwolfhun
csendes tag

Szeretnék egy olyat kérdezni hogy mikor Betaval repülök észrevettem hogy elöre hátra ugrál. Maga a játék vagy a szerver lagol? Mivel net gondom nem hiszem hogy lehet. Vagy van valakinek valamilyen ötlete mi lehet a gond?

(#20744) TESCO-Zsömle válasza tigerwolfhun (#20743) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Göröngyös az űr.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#20745) GypsFulvus2 válasza Yllgrim (#20741) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Akkor benézek én is, csak mondjátok el vagy itt, vagy a TS-en a teendőket, mert a mikrofonom rossz. Hallani hallok mindenkit a TS-en, csak válaszolni nem tudok.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#20746) Menthirist


Menthirist
veterán

Na jó, meggyőztem magam, hogy nem tetszik az Avenger (a gatling gyorsan kifogy, energiája meg alig), meg úgyis spóroltam meg pénzt, nem vettem kb semmit a steam winter sale-en pedig félre volt rá téve pénz meg stb stb stb

Szóval a 300i-m mellett az Avenger átavanzsált Cutlass Black-ké :W :W :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#20747) Drenadar válasza GypsFulvus2 (#20745) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Miért rossz? tényleg rossz vagy csak nem sikerül beállítani?

(#20748) Raysen623 válasza Menthirist (#20738) üzenetére


Raysen623
addikt

Nos nálam nincs configuration gomb...a többi okés.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#20749) Menthirist válasza Raysen623 (#20748) üzenetére


Menthirist
veterán

Neked itt nincs ilyen gombod?
link

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#20750) Raysen623 válasza Menthirist (#20749) üzenetére


Raysen623
addikt

Nincs...közben arra jutottam, hogy talán hajót kellene vennem.... :DDD

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.