Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) Menthirist


Menthirist
veterán

Új No Man's Sky trailer az E3-ról. Nem vagyok oda a voxeles játékokért, de ez egyre ígéretesebbnek tűnik (és szinte teljesen procedurálisan generált)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#10002) Szőrös  válasza Menthirist (#10001) üzenetére


Szőrös 
veterán

Elég pöpec , single módban még el is tudom képzelni hogy ez ilyen legyen na de online ?

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#10003) Menthirist válasza Szőrös  (#10002) üzenetére


Menthirist
veterán

Fogalmam sincs hogy multira mit terveztek. Azt tudom hogy ilyen seamless a bolygóra fel, bolygóra le, hogy generált a tartalom, és hogy mivel voxeles, minden atomjaira lőhető. Ennyi :D
A színvilága nem jön be, meg annyira a grafikája se, de ezek a fenti feature-ök elég kiváncsivá tettek.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#10004) Szőrös  válasza Menthirist (#10003) üzenetére


Szőrös 
veterán

Én bírom a voxel grafikát a színvilág is bejön. Az ilyen sandbox játékokat is imádom ( mint a minecraft ) csak egyedül nagyon hamar megunom. Online az igazi móka .
Sok mindenre mondják mmoknál hogy next generation így meg úgy de szerintem ez az igazi ng , EQ Next most pont ezzel próbálkozik ha ott ez bejön akkor megint robbantanak mint anno EQ1-el.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#10005) Bibgr0 válasza Szőrös  (#10004) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Szerintem is gyönyörű dolgokat lehet csinálni a voxellel. Ami necces az a procedurális generálás. Fura nevű és mindenféle dirib-darabból összefércelt lényeket egy idő után unalmas nézegetni. Viszont egy jó multiplayer mókát el tudok képzelni benne..

(#10006) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Na végre megtaláltam én is a landing platformot.
ha kiszálltam hogy tudok TPS nézetbe váltani?

(#10007) Malibutomi válasza Malibutomi (#10006) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Megvan.

(#10008) .tnm válasza Malibutomi (#10007) üzenetére


.tnm
addikt

hogy tudtál landolni, nekem ki-be nyitogatja a landing gear-t és ott "pattog" a platform-on

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#10009) Malibutomi válasza .tnm (#10008) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nekem is volt olyan egyszer, de aztán sikerült.

(#10010) .tnm válasza Malibutomi (#10009) üzenetére


.tnm
addikt

milyen hajóval? 300i folyamatosan ezt csinálja

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#10011) Menthirist


Menthirist
veterán

Én a multkor kerestem, de nem találtam a platformot. :) A broken moon pályán van?

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#10012) .tnm válasza Menthirist (#10011) üzenetére


.tnm
addikt

mindkét pályán van, de igazából bármilyen sík felülethez közel mész, beindul a landolás.

ami amúgy nem is tetszik, miért nem engedhetem ki én a talpakat és vezérelhetem én az ereszkedést. VTOL-ként nehogymár ez számítson nehéznek.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#10013) Szőrös  válasza .tnm (#10012) üzenetére


Szőrös 
veterán

Tudod : béta. Szerintem az ilyen funkciókkal majd később foglalkoznak.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#10014) .tnm válasza Szőrös  (#10013) üzenetére


.tnm
addikt

nah, de pont azt nem értem, hogy az automatizmust belefejlesztették (bug-os is), közben meg egy gombra bindolni egy ki és beengedést sokkal egyszerűbb lett volna.

(megyek el is adom az acc-omat, this is bullshit :W ;] )

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#10015) Malachi válasza .tnm (#10010) üzenetére


Malachi
addikt

nekem sikerült leszállnom 300i-vel. kikapcsoltam a repülésirányítót és fél perc bénázás után csak megállt az a fránya hajó. :) egyébként az van, amit mondasz, talán csak szerencse kérdése hogy éppen ne húzza vissza a kerekeket.

(#10016) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Platformon mászkálás: [link]

(#10017) Szőrös  válasza .tnm (#10014) üzenetére


Szőrös 
veterán

Értem én de logikát ne keress . Felesleges , meg amúgy is kár korai béta státuszban ilyen dolgokon fennakadni is.
Én speciel örül hogy annak úgy ahogy működik AC .

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#10018) Asaob


Asaob
csendes tag

Ti tudtuk rendesen játszani a DFM-el? Nekem rendszeresen kifagy sajnos. Eljutottam a 11. wave-ig aztán a közelemben felrobbant egy ellenséges hajó és el crashelt a program. Sajnos nem először fordul már elő. Ami még nagyon zavaró, hogy ha meghaltál 3x kérdés nélkül visszadob a hangárba. Lehetne egy kérdés, hogy újra akarod kezdeni, vagy vissza mész a hangárba. Rengeted töltés időt spórolnának meg ezzel.

(#10019) szentvik


szentvik
tag

Na diploma megvédve, záróvizsga letudva...mostmár lehet tölteni a DFM-et :DD :C

Az ALIEN azért ALIEN mert a Földön nem ALIEN...

(#10020) Menthirist válasza szentvik (#10019) üzenetére


Menthirist
veterán

Nah, gratulálok. Miből?

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#10021) szentvik válasza Menthirist (#10020) üzenetére


szentvik
tag

A cím ez volt:
DDR4 busz funkcionális modell fejlesztése hardver leíró nyelven.

Villamosmérnök mostmár...Msc

Az ALIEN azért ALIEN mert a Földön nem ALIEN...

(#10022) Diopapa válasza szentvik (#10021) üzenetére


Diopapa
addikt

Nah, az szép, grat! Viszont alig vannak már villamosok.. :( :DDD

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#10023) Menthirist válasza szentvik (#10021) üzenetére


Menthirist
veterán

nice téma :) gratz :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#10024) Malachi válasza Diopapa (#10022) üzenetére


Malachi
addikt

milyen villamosok, nem látod, hogy buszról írt? :D

grat!

(#10025) kalmancsehi


kalmancsehi
csendes tag

Sziasztok!

Ti milyen konfigon "játszotok"? Nekem legnagyobb meglepetésemre 4 Gb RAM és egy HD6670-es elég volt neki, minimális shutter néha, de ezek a hibák is eltörpülnek az űrhajó vezetési képességeimből :DDD fakadó hibák mellett. A Deluxe hangár megjelenítése nagyobb gondot okoz érzésre, mint az AC! :Y
Hogy lehet védekezni a vanduul kamikáze taktivájával szemben? Amikor velem szemben repül és támad, elég nehéz időben eldönteni, hogy nekem fog-e jönni.

(#10026) SkyS1gn válasza kalmancsehi (#10025) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Alant olvasható, High-ra van belőve 5760x1080

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10027) Revolit válasza SkyS1gn (#10026) üzenetére


Revolit
senior tag

Itt mindenki intel procikkal dobálózik, de néztem egy izmosabb i5 árából már veszek AMD fronton 8 magos procit. Szóval nem pici felára van Intelnek. Vagy tényleg jobb is? Még mindig igaz, hogy amellett, hogy jobbak, kevésbé melegszenek is?

Most is egy intel procim van, szóval nem leszólni akarom, csak tény, hogy drágább mint a konkurens. Ami régen is így volt, csak akkor benne voltam a témában, és tudtam, hogy jobbat is kapok a pénzemért :)

AMD - nVidia fronton meg megint csak bizonytalan vagyok picit, szétnéztem egy picit, hol ezt hol azt ajánlják... GTI750/770-et pl eléggé dicsérik.

(#10028) SkyS1gn válasza Revolit (#10027) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nem vagyok fanboy én sem, DE:

Anno mikor bulldozer és 2500K között vaciláltam ~ 43K azonos ár körül volt, a 2500K szanaszét verte a bullot.

"de néztem egy izmosabb i5 árából már veszek AMD fronton 8 magos procit. Szóval nem pici felára van Intelnek."

Csak hogy egy 4magos intel szétveri a 8"magos" AMD-t mivel az AMD 8 modulból épül fel, ami igazából 4 rendes mag. Ott jöhet ki az előnye ahol a programot komoly többszálas futtatásra írták meg.

Igen kevesebbet fogyaszt és kevésbé melegszik részben. Viszont ha valaki APU-ban gondolkozik akkor AMD all way.

vga-nál meg ami kell neked... ha eyefinity vagy nagy felbontás kell akkor AMD, ha kell fizeksz vagy shadowplay akkor nv...

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10029) Revolit válasza SkyS1gn (#10028) üzenetére


Revolit
senior tag

Köszi :R

"Igen kevesebbet fogyaszt és kevésbé melegszik részben. Viszont ha valaki APU-ban gondolkozik akkor AMD all way."

Itt arra gondolsz, ha a CPU "integrált VGA-ját" szeretném használni, nem pedig venni egy dedikáltat?

És ha nekem Oculus Rift kell? :DDD
Tudom, korai, ezért is szeretném minél későbbre hagyni gépújítást :K

(#10030) SkyS1gn válasza Revolit (#10029) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nyilván ehhez a játékhoz nem ajánlom az APU-t.... csak mondtam.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10031) Volfram42 válasza Revolit (#10027) üzenetére


Volfram42
senior tag

Én év elején vettem egy Intel Core i5-4570 procit. Egy nyolc magos amd-n törtem a fejem, de mindenhol, többek között itt a ph-n is azt javasolták, hogy inkább ezt vegyem. Ár érték arányban mindenképpen jobb mint a drágább nyolc magos amd. Már nem tudom melyiket néztem. Én nem bántam meg. Tökéletesen meg vagyok elégedve vele. Most 4GB DDR3 és egy HD6950 2GB vga-al simán megy az arena commander. Videó kártya csere és plusz 4Gb memória tervben van, de még ráérek vele, most nem érzem, hogy sürgősen fejleszteni kellene a vasat.

[ Szerkesztve ]

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#10032) Menthirist válasza Revolit (#10027) üzenetére


Menthirist
veterán

Én sem vagyok fanboy, sőt kissé az AMD felé húz a szívem az nv és az intel üzleti etikáját látván, de:
-az amd magonkénti teljesítménye jóval kisebb mint az intelnél. Az FX-ek még csakcsak, de a többinél ez különösen igaz
-ebből fakadóan a 8 magos 4 ghz-es 8350 is csak bizonyos programokban (amik jobban skálázódnak több magra) van előnyben pl egy i5-höz képest
-dx11-es játékokban (ahol kell az erősebb magteljesítmény, mert minden rajzolás és hasonló egy magon fut) az intelnek jócskán van előnye

Végül: mindezek ellenére egy FX8350 4 ghz-en képes kihajtani 98%-ra egy 290X-et dx11 alatt is (tehát erősebb proci mellett sem gyorsul már tovább a kártya). Szóval az intel bizony jobb, bár lehet hogy némi hátrányt le tud majd faragni az amd dx12 és mantle alatt proci oldalról. Az viszont még nem most lesz. Mindezek ellenére viszont ma egy 8350 is bőven elég játékra, ha van egy erős vga-d mellé (SLI vagy Titan Z jellegű szörnyek mellé már kevés)

Volfram42: ár érték arányba azért nem mennék bele. én azt hiszem 36k-ért vettem a 8320-asom, ami zokszó nélkül megy 4.2-őn ,bár általában 4-en járatom csak. Ehhez képest a legolcsóbb 4570 amit látok 47k, tehát gyakorlatilag 25%-al drágább, és sok játék esetén nincs különbség (egy vga mellett nem igazán jön ki nagy difi)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#10033) Diopapa


Diopapa
addikt

Nah, végre összeállt a cucc, most egyelőre ilyen csiptetővel oldottam meg a fülesre rögzítést:

A tápellátása USB-ről, hozzá pedig egy Logitech C170-es webkamerát vettem amiből eltávolítottam az infra szűrőt és floppy lemezből szerkesztettem elé látható fény-szűrőt.. :DDD

Nem szép, de működik és hozza a 30 fps-t.

Imhol a Freetracker tesztje.

Arma 3-ban ez így néz ki.

Még állítgatni kell a profilt, meg egyéb dolgokat hogy jó legyen. :)

@ Menthirist: A 3550-em 3.3ghz-es és vígan elmegy 4.1-en, szóval az úgy nem ér, hogy a húzott amd teljesítményét méred a stock intelhez. Jah és mennyi is a TDP-d? :D

@Cris99: Nagyon keveset kell mozgatni a fejed.

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#10034) SkyS1gn válasza Diopapa (#10033) üzenetére


SkyS1gn
félisten

És akkor ezt úgy kell elképzelni hogy elfordítod a fejed és a szemed sarkából lesed a monitort? :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10035) Raulblanco válasza kalmancsehi (#10025) üzenetére


Raulblanco
aktív tag

nálam bevált az a taktika, hogy darabokra lövöm mielőtt elérne.

(#10036) Menthirist válasza Diopapa (#10033) üzenetére


Menthirist
veterán

ár per teljesítményről volt szó, ebbe miért ne kerülhetne bele az, amire valóban képes. Nem azért vettem VaporX 7950-et, mert tetszett külsőleg. Azért vettem, mert olyan ramok és válogatott gpu-k vannak bennük, amik szinte garantáltan jó túlhajtást engednek. ezért is megy a 850/1250-es karim 1100/1550-en 50%-os venti fordulatszám mellett.
Nem tudom hogy jön ide a tdp, nem igazán érdekel hogy mennyit fogyaszt a gép abban a pár órában amikor épp nagy erőforrásigényű játékkal játszom (máskor úgyis erősen visszaveszi magát). Ha jól számolom, 300W és 400W között 7000 Ft a differencia egy év alatt, ha 24/7-ben megy ennyin. Akkor most komolyan számoljuk át, hogy napi 2-3 óra, tüskeszerűen sem 400W-ot evő gép esetén mennyi a spórolás? :)
Mellesleg igen, húzott a procim, húzott a ramom, húzott a vga-m (mármint akkor ha kellenek), akkor nagy a tdp-m, de még ez is pár ezer forint éves költséget ha jelent, az intelhez képesti árbeli differenciát kb 5-6-7 év erős használat mellett ha kitermelné áramban :). Azért válogattam ezeket az alkatrészeket össze, mert így tudtam a lehető legkisebb ráfordításból a lehető legnagyobb teljesítményt kijozni abban a pillanatban (ezt nevezik ár per teljesítménynek :P)

Viszont te megint belekeversz egy jó 1,5x drágább procit. a 8320 most 36k. a 3550 61k (és 55k fölött volt az iponnál egyetlen nap kivételével szinte végig). Nem ugyanaz az árkategória. Jó hogy nem jövök azzal hogy mennyivel gyorsabb a procim a G-s inteleknél :) Ha 60-80k-t akartam volna költeni csak procira, akkor én is veszek intelt, Viszont így 70k körül megállt az alaplap-proci kombó, úgy hogy egy elég drága lap van a gép alatt, és nem csak hogy a 7950-emet bőségesen kihajtja, de egy 290X-el se lenne különösebben problémája. Ennél több pedig nem kell.

Úgyhogy maradjunk annyiban, hogy 36k körül i3-at kapsz, annál pedig jóval erősebb egy 8320. ár per teljesítményről ennyit :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#10037) Diopapa


Diopapa
addikt

"Melbourne, FL
melbournefl Posted: June 9
No conspiracy theories needed...citizen number 87 here and no multiplayer for me.

Alexander"

Qrvára nincs senkinek engedélyezve a multi.. Ahhoz képest azt mondták, nem fogják kivenni az első release-ből mert nem lehetséges...

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#10038) Szőrös  válasza Diopapa (#10033) üzenetére


Szőrös 
veterán

Ha usb-ről kap delejt a cucc akkor gondolom biztosítékot pakoltál bele, ugye ?

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#10039) Menthirist válasza Diopapa (#10037) üzenetére


Menthirist
veterán

nem kivették, csak nem engedélyezték az embereknek :P :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#10040) Diopapa válasza Szőrös  (#10038) üzenetére


Diopapa
addikt

Gondoltam rá de igazából nincs rá szükség.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#10041) SkyS1gn válasza Diopapa (#10033) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ha meg nem u.a. mozog a fejed akkor az illúzióromboló lehet.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#10042) Szőrös  válasza Diopapa (#10040) üzenetére


Szőrös 
veterán

Akkor a helyedben fénysebességgel tennék bele mert ha esetleg vmi gikszer lesz a cuccal - kicsi rá az esély de az ördög nem alszik - akkor mehet az egész lapod a kukába.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#10043) Diopapa válasza Szőrös  (#10042) üzenetére


Diopapa
addikt

Nincs mi zárlatot csináljon. :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#10044) Szőrös  válasza Diopapa (#10043) üzenetére


Szőrös 
veterán

Aha , nekem tök8 te cuccod de nem véletlenül van az usb-s track kapcs.rajzán az a ptc bizti.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#10045) Yllgrim válasza Menthirist (#10036) üzenetére


Yllgrim
őstag

Hat ugy kb ennyit is errol, a lenyeget jol leirtad. :C

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#10046) szentvik


szentvik
tag

Hát látszik h sose játszottam még ilyennel...az irányíthatatlan pörgés-sodródást sztem egész jól rám találták ki :DDD
Lehet nem is volt jó ötlet erre pénzt kiadni ;]

Az ALIEN azért ALIEN mert a Földön nem ALIEN...

(#10047) Diopapa válasza Szőrös  (#10044) üzenetére


Diopapa
addikt

Nem tudom milyen kapcsolásról beszélsz. :) Holnapig átgondolom lehet teszek bele egy 500mA-est.

@ Menthirist: Ilyet én is tudok... 4570 48k huf 8350 44k huf De én még mindig csak arról beszéltem, hogy stock órajeles intelt hasonlítasz OC-s AMD-hez.. De hitvitába nem kívánok belemenni. :) Mindenesetre azért érdemes belenézni pl a Watch Dogs topikokba, hogy a csoda FX mennyire nem fogja vissza pl a 280x-et nagyobb nyílt tereken... :P

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#10048) Malibutomi válasza Diopapa (#10047) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mindenféle pártállás nélkül az Ubisoft játokok a programozás moslékai már pár éve ( az említett WD, meg az AC sorozat is).
Ellenben témánál maradva a cryengine pont használ sok szálat, ha meg tényleg lesz mantle is SC-ben akkor tényleg mindegy lesz milyen procid van, fx is jól fog muzsikálni.

[ Szerkesztve ]

(#10049) Szőrös  válasza Diopapa (#10047) üzenetére


Szőrös 
veterán

Erről Leírás alsó részén van az usb-s verzió , angolról lett fordítva gyk ezt használják világszerte. Ha jól csinálja az ember akkor tényleg gyk 0 esély van arra hogy bármi gikszer legyen ....de az ördög nem alszik. Gyerek/kutya/macska meg aztán főképp nem . :D

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#10050) Diopapa válasza Malibutomi (#10048) üzenetére


Diopapa
addikt

Reméljük, már sztem mindenkinek elege van belőle, hogy a moslék DX miatt bika processzort kell venni indokolatlanul.

@torz on borz: Nem ismertem a leírást, most már mind1, magamtól szültem meg a produktumot :D Ezek sorba vannak kötve, én párhuzamosan kötöttem 3 ellenállással úgy, hogy a kívánt 100mA-t elérjem, no meg wide ledeket használtam ezek nemtom' milyenek, de biztos jók :D

szerk2: Most nézem.. :Az első kommentelő nevére felhívnám a figyelmet.. Azóta már neki is elkészült a HeadTracker Dio Edition :D

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.