Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51001) Plasticbomb válasza tom5598 (#51000) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Pl, az olyanoknak, mint en, aki 1 itt akad bele a csapatba, 2 a maradek oldalon nincs jelen. Pl discordra tegnap leptem fel eloszor, az egyik almalazas vegett, hogy hibat jelentseka fejlesztonek. Spactrum ugyanez. Hibajelentesre hasznaltam csak.

(Csak magyarazom a szegenysegi bizonyitvanyom, ragaszkodom a PHhoz, tul regota vagyok itt "jelen". :)) )

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#51002) vaakuum válasza tom5598 (#50998) üzenetére


vaakuum
addikt

Na egen, de azt fogja a céges tűzfal, ezt meg nem ;]
Apropó, discord címet be lehetne tenni az összefoglalóba?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#51004) Szőrös  válasza vaakuum (#51002) üzenetére


Szőrös 
veterán

Discordnak van mobilappja is, sztem elég jó. Cím meg kint van a magyar blogon. ;) :D
De aki kér meghívót az küldjön privit és válaszban megírom.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#51005) Jack@l válasza Menthirist (#50995) üzenetére


Jack@l
veterán

Jahogy te már 1 bolygót is rendszernek tartanál, ok... :D
(úgy még esélyük is lenne beférni a 16 giga ramba és akkor ugrálhatnánk fénysebességgel ha másik bolygót akar látni az ember :) )

@vaakuum: ignoráld csak a valóságot, egy alternatív univerzumban sokkal könnyebb élni

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#51006) vaakuum válasza Jack@l (#51005) üzenetére


vaakuum
addikt

A kutyaszart is kikerülöm a járdán, az én koromban már nem kell mindenbe belemászni... :K

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#51007) TESCO-Zsömle válasza tom5598 (#51000) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azoknak, akik nem keverednek vitába az adminnal. :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#51008) Plasticbomb válasza Szőrös  (#51004) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Kuld el kerlek azt a meghivot. Egyszer csak felmaszok oda is.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#51009) asszem78 válasza Szőrös  (#51004) üzenetére


asszem78
csendes tag

Mi a magyar blog címe? Lehet a faqban benne volt de azt most mobilról nem látom :)

(#51010) cskamacska válasza Plasticbomb (#50992) üzenetére


cskamacska
addikt

"I have the Omega and I HATE the rework! Pisses me off they got rid of the huge extra scoops that were on the top and bottom of it. I actually liked the Mustang so much I CCUed a NOX to the Delta so I could have LTI on it and now that they completely screwed up the looks of it I'll probably be CCUing it to something else. I agree about the Cutlass though they better not have screwed another one of my ships up!"

Hát így izgalmas alfa teszteltetni, nem hogy a hajó szerepe, vagy alap tulajdonságai kerülnének teljes átalakításra szükség szerint, de már kisebb külalakbéli változás miatt kiborulnak a.. nagylelkű bőkezű adakozók. ;] :D

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#51011) duvi válasza asszem78 (#51009) üzenetére


duvi
nagyúr

http://www.star-citizen.hu/ és itt a FB oldala is: Star Citizen Útikalauz Stopposoknak

[ Szerkesztve ]

(#51012) Menthirist válasza Jack@l (#51005) üzenetére


Menthirist
veterán

Mivel nem csak bolygók vannak egy rendszerben, így miért ne? Ettől még lehet bőven állomás, aszteroida sőt hold a rendszerben. Nem feltétlen lesz üres egy rendszer csak azért, mert nincs 4-5-6 bolygó benne

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#51013) #45997568


#45997568
törölt tag

Latom pubikaim kiszurkultek :U

Hogy ON is legyek, meg 12 nap es szektagyules lesz Austinban meg a monitorok elott :R Testvereim a CIG-ben, hajoljatok meg Chris elott, es lon Star Citizen :R

(#51014) Volfram42 válasza #45997568 (#51013) üzenetére


Volfram42
senior tag

Várós. Aznap megyek E.Ü. vizsgára is. Ha nem vágnak meg akkor dupla öröm. Kocsi már megvan így kéne az a fárnya jogsi. :D

Egyébként számomra Plasticbomb írásai hozták most az üde foltot. jó volt olvasni valakit aki játékról ír élménybeszámolókat. Ha sikeresek ha nem. Remélem a 3.3 után meg int lesznek ilyenek. Én is megpróbálok majd valamit összehozni csak szokásosan sokszor heti 7 napot melózok. így nem kicsit hamar jön majd el a 3.4 is. :D

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#51015) #45997568 válasza Volfram42 (#51014) üzenetére


#45997568
törölt tag

Persze, Palsti-val van az AMD es a Vega ereje :K :C

(#51016) Plasticbomb válasza #45997568 (#51015) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Az lehet, hogy velem van, de a fránya monitor szervízzel nincs semmi erő az is tuti... 6 hete javítják a 4k kijelzőm. Most, amíg a lakótársam szabin volt, ideadta az övét, de tegnap ő is hazajött, szal megint nincs monitor nálam, megint nincs gép.

De jó lenne már végre 4k 43"en bambulni... Remélem citizencon idejére lesz végre valami...

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#51017) Plasticbomb válasza Volfram42 (#51014) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Köszi. :B

Egyre több részletet ismerek belőle, egyre jobban kattanok rá. A freelacerrel megvan egy második feglalatosság is, de még mindig kell egy ship. Freelancerrel nem olyan szórakoztató delivery küldizni, vagy lelőni pár alávaló kalózt! Ráadásul a Reliant Kore tetszik is... Várom a patch napot, imperator subscription ketyeg...

Minap leesett, hogy nem voltam még Cellinen. Nosza, elugrottam a Prospectorral... Két órán át csak shale kövecskéket találtam a felszínen, már kezdtem a falat kaparni, hogy 2-400 auec értékű kövekkel van megszórva a holdacska. Közben találtam valami furcsa textúra hibát is, azt követtem az idő felében. Elvileg van róla képem is. Aztán végre találtam egy követ ami elfogadható értékekkel rendelkezett, szal kis kopácsolás után vissza olisarra mahd beugrottam a freelancerbe, elkezdtem betölteni pár darabot néhány cuccból a raktérbe, csak hogy amikor légkörbe lépjek gamecrasht kapjak, majd vissza téréskor élőhalottként terjek vissza. Zuhanok a légkörben majd át a felszínen yela magja felé s semmi nem reagál, nem működött a suicide sem... Yt video game resi segitett csak. Szerencsére nem volt nagy értékű a szállítmány alig 6*100 item volt csak meg csak gyűjtöttem a különböző termékeket, kudre orehoz akartam elmenni a cuccal s meglesni, mit vesznek, mit nem. Szal ebből a körből végül egy 16 perc claim várakozás lett, amit megint banyaszattal ütöttem el. Majd megint beugrottam a freelancerbe töltöttem be medical suppliest s nyomás megtalálni. Majdnem kifogyott a tank, ahogy próbáltam vissza jutni. Sajnos nappal annyira nem könnyű megtalálni, elvileg a jó körzetben voltam, de valamiért nincsenek meg a screenshotok az előző alkalomról, amikor megtaláltam. Tudod, 90fok gép orra az égbe s felszallas majd végig x időnként lőni egy képet. Na, ezek nélkül a képek nélkül most nem sikerült, ráadásul a szerver bespawnolt egy sunyi kalózt is, éppen csak el tudtam húzni a csíkot. Végül egy hajtóművel ertem vissza olisarra. XD

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#51018) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

Az most hogy megy, ha veszek uecet a storeban, akkor azt csak mostanra kapnám meg vagy minden egyes patch alkalommal amíg alpha a játék?

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#51019) Drenadar válasza Plasticbomb (#51018) üzenetére


Drenadar
Topikgazda

Minden account reset/wipe után megkapod most már (ha ez a tendencia marad) valamint ha kijön a játék, akkor az lesz a kezdő/induló pénzed.

SZVSZ nem érdemes jelenleg pénzt venni, mert nem tudni milyen értéke lesz. érted egy aurora $30 ezért kapsz 30000 uecet jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#51020) Plasticbomb válasza Drenadar (#51019) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Csak azert gondolkodtam el ezen, mert nem vagyok benne biztos, hogy van kedvem minden reset utan felzenvedni 5krol a creditet 2szer megtoltom a hajotaruvalmennyisegre. Kb 150k. Sima freelancer, s akkor meg nem szamoltam a MAXal, ami a duplajalesz ennek.

Ennek meg nem most van az ideje, csak szeretem megelozni a nem tetszo helyzeteket, s amikor minden alkalommal claimelnem kell a hajot s elvesztem, amit osszekuporgattam, annyira azert nem vicces.:D

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#51021) bladex73


bladex73
aktív tag

Nincs meg valakinek véletlenül a most megjelent Jump Point?

(#51022) Szőrös  válasza bladex73 (#51021) üzenetére


Szőrös 
veterán

Privi ment.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#51023) Jack@l


Jack@l
veterán

A konkurencia meg alávágott az "egyedi" gameplaynek pár évvel korábban...
https://youtu.be/N6s9sXjqCME

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#51024) duvi válasza Jack@l (#51023) üzenetére


duvi
nagyúr

Arról az Egosoftról beszélünk, akiknek az utolsó kiadott játéka (X-Rebirth) világraszóló botrányba fulladt :F Szó szerint egy bughalmaz volt a játék és mégis kiadták. Két év kellett, hogy játszható állapotba hozzák a Rebirthet. Köszi, akkor inkább maradjunk az alpha teszteléseknél és addig dolgozzanak rajta, amíg valóban alkalmas lesz kiadásra.

[ Szerkesztve ]

(#51025) duvi


duvi
nagyúr

Még egy "apró" kiegészítés az előzőhöz. Az X4: Foundations - mint az elődei is - single játék lesz, tehát nem kell hálózati kóddal, instancokkal és hasonló nyalánkságokkal küzdeniük a fejlesztőknek. Egyik alma, másik körte, tehát teljesen értelmetlen összehasonlítani őket.

(#51026) Menthirist válasza Jack@l (#51023) üzenetére


Menthirist
veterán

És ez már működni fog? Az elődjei nem voltak rosszak, de a Rebirth-öt ott hagytam abba, hogy single játékként egy 290X-en is 5 fps-em volt, illetve hajót sem lehetett cserélni. Hatalmas csalódás volt, bár a zenéje jó volt. Szerencse hogy olcsón jutottam hozzá.

duvi: ne bántsd, talált egy hasonlónak tűnő játékot, amit úgy gondolta hogy nem ismerünk, és kényszeresen próbálta az orrunk alá dörgölni. Nem is vártunk mást.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#51027) tom5598


tom5598
senior tag

Egy kis nem off topic hozzászólás. Elvileg ezen a héten lesz pár tease a Citizencon tartalmáról. Meg persze havi studió report, This week in SC
Következő héten meg Citcon :))

(#51028) #45997568 válasza Jack@l (#51023) üzenetére


#45997568
törölt tag

A link mogott egy gif talalhato :DDD

(#51029) duvi


duvi
nagyúr

Shed tegnap három anyagot is kitett a kevésbé jó angolosoknak:
- Reverse the Verse
- Calling All Devs
- Star Citizen Alpha 3.3.5

(#51030) tom5598


tom5598
senior tag

Redditről

[ Szerkesztve ]

(#51031) Malibutomi válasza duvi (#51024) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Majdnem en is valaszoltam neki, aztan rajottem hogy csak trollkodik ahogy mindig...

[ Szerkesztve ]

(#51032) bladex73


bladex73
aktív tag

Ha jól láttam be lesz hozva hamarosan a hajók öregedése. Ezt én messze nem érzem olyan fontosnak, és szükségesnek. Nem is igazán értem miért kell ez most. Vannak ennél sokkal fontosabb dolgok szerintem amik nincsenek készen. Van olyan hajóm ami újonnan is totál használtnak néz ki. Ti mit tudtok erről az egészről?

[ Szerkesztve ]

(#51033) PhilBrick válasza bladex73 (#51032) üzenetére


PhilBrick
őstag

Örülj, hogy valami legalább elkészül! :D

(#51034) asszem78 válasza bladex73 (#51032) üzenetére


asszem78
csendes tag

Egyetértek, tök felesleges ebben a fázisban, sőt talán még a kész játékban is kérdéses, mi szükség van erre.

Növeli a realitást persze, de felesleges terhet is ró a játékosokra, attól függően, mennyire lesz macerás/drága a javítás.

(#51035) #45997568 válasza bladex73 (#51032) üzenetére


#45997568
törölt tag

Hat lehet most kell betenni mert mas rendszerek is epulnek ra...

(#51036) MasterDeeJay válasza asszem78 (#51034) üzenetére

Öregedést nem feltétlenül de koszosodást várnék.
Így túl sterilek a hajók. Szeretnék egy koszos kopott caterpillart amin nyikorog minden.
Elég lenne valami alap kosz shader, de ha bonyolítani szeretnénk akkor a legtöbbet látogatott bolygó felszínének színét rá lehetne rakni ha sok a fel le szállás.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#51037) bladex73 válasza MasterDeeJay (#51036) üzenetére


bladex73
aktív tag

A koszolódás marha jó poén lenne, főleg ha te magad is moshatnád valami kézi vízsugárral stb. Kérdés, hogy ez az öregedés csak valami vizuális dolog, vagy tényleg gyengébb lesz a hajó tőle. Ha behoznak egy ilyen rendszert, akkor illene minden hajónak vadi újnak lennie mikor megkapod. Például a roncsbegyűjtőnek is. :)

(#51038) duvi


duvi
nagyúr

Szerintem a festés kopás és külső amortizálódás jó dolog. Sokat dob a hangulaton. Valószínűleg a párhuzamos fejlesztés hozadéka, hogy az ilyen jelentéktelenebb dolgok hamarabb elkészülnek. Csak példának rakom be az ED-ben is létező festéskopást. Minél többet repülünk supercruiseban, annál jobban kopik a festés. Javításnál - ha akarjuk - ez is teljesen rendbe hozható.

(#51039) Szőrös  válasza bladex73 (#51032) üzenetére


Szőrös 
veterán

Szerintem valamit nagyon félreértettél.
Ez jön: "Ship System Degradation: Functionality for upgradable ship components, implementing wear and degradation causing reduced performance."

A ladikba tehető komponensek elhasználódása jön. Gondolom most készültek el ennek a technek az első verziójával, beteszik aztán lehet tesztelni.

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#51040) bladex73 válasza Szőrös  (#51039) üzenetére


bladex73
aktív tag

Lehet. Akkor most a alkatrészeknél lesz bevezetve ok. Nem vagyok a dolog ellen jó ötlet, csak a időzités volt furcsa nekem. Ez a öregedés dolog idővel a külsőre is vonatkozni fog ugye? Ha a hajó burkolata öregebb, esetleg rozsdás valamennyire akkor kisebb lesz a védelme? Tud erről valaki valamit? Az is érdekelne, hogy fogja észre venni egy játékos, hogy egy alkatrésznek kezd csökkeni a hatásfoka? Persze ha füstől meg serceg, meg nagyon durván vissza esik valaminek a teljesítménye azt feltünő, de lehet, hogy egy 5-10% nem tünik fel egyből. Vajon lesz valami eszköz amivel tesztelni lehet egy alkatrészt?

(#51041) #45997568 válasza bladex73 (#51040) üzenetére


#45997568
törölt tag

Engem is erdekelne, illetve az LTI rendszer is, reg beszeltunk mar rola :K

Ki kap vissza mit és hol és hogyan meddig :F

(#51042) bladex73 válasza #45997568 (#51041) üzenetére


bladex73
aktív tag

Én talán annyit tudok minnél nagyobb a hajó amit vissza szeretnél kapni annál több időt kell várni rá. Az alap hajót kapod vissza ami a gyárból kijött mikor megvetted. Lehet, hogy lesz külön biztosítás árúra, plusz fegyverekre nem tudom.

(#51043) #45997568 válasza bladex73 (#51042) üzenetére


#45997568
törölt tag

:R

(#51044) duvi válasza bladex73 (#51040) üzenetére


duvi
nagyúr

Ehhez tuti kelleni fog egy info panel, ahol egyszerűen áttekinthetjük a modulok integritását :K

(#51045) asszem78 válasza duvi (#51044) üzenetére


asszem78
csendes tag

Tartok tőle, hogy az a panel is olyan könnyen olvasható és kezelhető lesz, mint a többi...

(#51046) duvi válasza asszem78 (#51045) üzenetére


duvi
nagyúr

A jelenlegi MobiGlas is át lesz dolgozva, hogy olvashatóbb legyen. Másrészt lehet (sanszos), hogy ez hajópanel lesz. Itt az ED egyszerűen áttekinthető megoldása.

(#51047) bladex73 válasza duvi (#51046) üzenetére


bladex73
aktív tag

Igen áttekinthető, de borzasztóan egyhangú, és a kreativitás szikrája sincs benne.:) Remélem ennél látványosabb megoldás lesz.

(#51048) Plasticbomb válasza bladex73 (#51047) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Maradj azert a realitas talajan. Szeretnel valo eletben is egy semmire sem jo csicsas feluleten vegig lepkedni/keresgelni, ahelyett, hogy egy egyszeru de nagyszeru konnyen attekintheto feluleten ott van, ami kell. Egy status panelen az info a lenyeg, s nem a csicsa meg a latvany. Legyen egyertelmu, konnyen leolvashato.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#51049) bladex73 válasza Plasticbomb (#51048) üzenetére


bladex73
aktív tag

Én el tudok képzelni egy hajó sziluetet amin alkatrészek egyszerüsitett képe jelzi szinnel, százalékkal mi a helyzet. Kreativitás papa.:) Exel táblázatok nem menők egy játékban.:)

(#51050) duvi válasza bladex73 (#51049) üzenetére


duvi
nagyúr

Tényleg roppant egyszerű az ED moduldizájn (és nem is kell másolnia az SC-nek), de egy 3D-s hajómodellen gyorsan áttekinteni az összes modul állapotát... Pl. egy Idrist hány százalékban kellene lekicsinyíteni, hogy ráférjen a kijelzőre? A 3D miatt egymást takarnák a modulok. Ha meg forgatni kéne, már régen buktuk az egyszerű kezelhetőséget. Mekkorák lennének a modulok és az értékeik kiírásai? Nem olyan egyszerű összehozni egy hatékony és egyben dizájnos UI-t :N

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.