Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-07-21 15:06:57

LOGOUT.hu

Az OFF-topic használata kötelező! F.A.Q. új játékosoknak!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) duvi válasza bladex73 (#37999) üzenetére


duvi
nagyúr

Nem veszik el beolvasztáskor, ha másik csomagodban is megvan.

(#38002) KO2 válasza SkyS1gn (#38000) üzenetére


KO2
aktív tag

Nyisd meg (akárhol) a mobiglasst ( F9 ) Ott a legnagyobb "csempe" ( ami néha nem kijelölhető, ekkor mobiglass bezár, és kinyit újra ). Itt írja a küldetéseidet. Baloldalt nyomj a "PI wanted" (vagy ilyesmi) nevű küldetésre hogy kijelöld a mellette lévű karikát. Ennyit kell tenned és már halhatod is a küldetés szövegét.

[ Szerkesztve ]

(#38003) macy


macy
addikt

Próbálta már valaki offline a 2.1-et? A bin mappát letölti, de a data-nál kipurcan a letöltő.

(#38004) Nathan Boggs


Nathan Boggs
senior tag

KO2-vel toltuk Landoval egy szerveren

[ Szerkesztve ]

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#38005) SkyS1gn válasza Nathan Boggs (#38004) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Tnap nekünk nem jött össze.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#38006) Nathan Boggs válasza SkyS1gn (#38005) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Nem az volt a lényege a hszemnek, hogy sikerült a contact listről együtt játszani, hanem DISCO LANDO, aki szintén a szerveren volt :D

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#38007) Szőrös 


Szőrös 
veterán

Kint van a 2.1b, visszatették a régi EVA-t, az újat még reszelik, mondjuk kell is mert elég bugos volt.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#38008) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

(#38009) bladex73 válasza Malibutomi (#38008) üzenetére


bladex73
aktív tag

Látom nem nagyon olvasod amit írtam, vagy nem érdekel.:)

(#38010) Malibutomi válasza bladex73 (#38009) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ugy megyunk az unnepekre hogy vagy 2.1 live mindenkinek, vagy 2.1 PTU mindenkinek.

Tessek nyomatni a kalandjatekokat sokat, onnan fel lehet csipni az alapokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#38011) Diopapa válasza Malibutomi (#38010) üzenetére


Diopapa
addikt

Jah, a PTU nekem is Twin Kingdom Valley-ból volt meg... ;] :DDD

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#38012) SkyS1gn válasza Malibutomi (#38008) üzenetére


SkyS1gn
félisten

inkább live-ra

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#38013) KO2 válasza SkyS1gn (#38012) üzenetére


KO2
aktív tag

Nem biztos hogy jobban járnának vele. Jelenleg van egy két elég idegesítő hiba, ami miatt sajnos még nem igazán live érett. A lassulásokra azt mondom hogy még oké, mostmár megszoktuk, és már nem is annyira rosszak, de a hajódra nem tudsz felszálni mert átesel a padlón. Ilyenkor újra le kell kérni és reménykedni hogy jót kapsz, de simán előfordul hogy 3x egymás után átesőset kapsz. ( És ugye minden lekérés után ki kell menni megnézni ).

Most azt mondhatná valaki hogy PTU mindenkinek az már gyakorlatilag live, de ez azért nem igaz mert a PTU tól kevesebbet várnak el az emberek, ott megmagyarázhatóbb egy átesős hajópadló. A jó hír viszont az hogy dolgoznak a problémán, elég magasan van a listájukon.

Andrew-ATX.CIG:

"the issue with falling through the floor of the avenger isn't an issue with just the floor of the avenger. it's the same issue that causes players to fall through any ship that has a local physics grid (freelancers, connstellations, etc). basically the interior isn't physicalizing when the ship spawns. It's not as simple as just fixing the floor 😃 it's high on QA's list of most hated bugs"

[ Szerkesztve ]

(#38014) Diopapa válasza KO2 (#38013) üzenetére


Diopapa
addikt

SG fórumon ezen vitatkozott egy arc velem, hogy azért esel át a padlón mert szar az ütközésmodell :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#38015) SkyS1gn válasza KO2 (#38013) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Minden 3. lekérésed átesős... ez nem szokatlan most se, nem lenne új :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#38016) bladex73 válasza Malibutomi (#38010) üzenetére


bladex73
aktív tag

Lehet. De én mindenkire gondolok az olyan lámákra is mint én. Aki vágja az angolt az szerintem amúgy is nézi az angol oldalon a híreket. De erre a fórumra néhányan azért járnak fel mert magyar. Kapunk infókat magyarul, linkeket magyar tartalmakhoz.Amúgy meg köszi, hogy leírtad magyarul is.

[ Szerkesztve ]

(#38017) bladex73


bladex73
aktív tag

Más: Lett egy Cutlass Black hajóm is. Bár még nekem a 2.0 van fenn meglepett mennyire bugos a hajó a hangárban. Létrát nem lehet visszacsukni, újra kinyílik magától, a külső oldalsó közepes fúvókák össze vissza állnak stb.

[ Szerkesztve ]

(#38018) Yllgrim válasza bladex73 (#38017) üzenetére


Yllgrim
őstag

Most dolgozzak at oket, vard meg amig megcsinaljak, en bizom benne hogy jo lesz, nekem Blue van.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#38019) bladex73


bladex73
aktív tag

Esetleg nem hallottatok olyanról, hogy a közepes méretű hajókhoz be lehet tenni majd 1 db kis méretű hajót is?
Baromi nagy helypazarlás ez így, bőven elférne.

(#38020) TESCO-Zsömle válasza bladex73 (#38019) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mármint hova lehet betenni? Hangárba? Tudtommal azon is dolgoznak már, csak alacsony a prioritása. Lesznek majd a hangároknak szobái is, ahol a "lakás" (ige) ténylegesen történhet, mikor épp nem vagy űrben és persze ott lesz a raktár/műhely is, nem a hangárad lesz televágva cuccokkal.

sz: Ha azóta át nem dolgozták az elképzeléseket...

sz2: De indulj ki abból, hogy csomagonként hozzád vágnak egy hangárt, amibe alhangon is minimum 5 hajó fér. Ezek pedig különálló hangárok, akár más-más bolygórendszerekben.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38021) bladex73 válasza TESCO-Zsömle (#38020) üzenetére


bladex73
aktív tag

Természetesen a hangárra gondoltam. Engem kicsit frusztrál, hogy a közepes hajóim előtt ott a rengeteg hely, de nem tudok betenni mellé semmit. Remélhetőleg idővel ezt orvosolják mint írtad.

(#38022) TESCO-Zsömle válasza bladex73 (#38021) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ne frusztráljon, amíg ott van még 4 másik hangáröböl...

Amúgy is kéne a hely a rakodáshoz.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38023) Nathan Boggs


Nathan Boggs
senior tag

Nah, népek.

Aki szeretné, hogy a starcitizen.hu fórumon legyen egy saját fóruma az orgjának (ahová több témát is nyithat) annak nem kell tovább várnia. Lehet toborzós téma, szavazós téma, amit csak akartok :)

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#38024) Nathan Boggs válasza Nathan Boggs (#38023) üzenetére


Nathan Boggs
senior tag

Lemaradt a link :)

1._Magyar_Kereskedelmi_és_Iparos_Szövetség robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS Hel_Taktikai_Támogató_Flotta_CTF robertsspaceindustries.com/orgs/CTF

(#38025) BP71


BP71
tag

Van két csomagom, az egyik Aurora MR, a másik Mustang Omega : AMD Edition.
Ha ráköltenék kb 50$, mit javasoltok? Összevonjam őket? Az AMD-t tudom upgradelni? Vagy a másikat upgradeljem? Mire érdemes upgradelni?
Jelenleg egyszemélyes hajóban gondolkodok, vagy kereskedelem, vagy harc érdekel.

(#38026) Malibutomi válasza BP71 (#38025) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

En az AMD-t upgradeltem Avenger-re, aztan azt Gladius-ra.

(#38027) NomadND1


NomadND1
senior tag

Sziasztok,

Karácsony alkalmával, várható leárazás szerintetek?

Köszi!

(#38028) Menthirist válasza NomadND1 (#38027) üzenetére


Menthirist
veterán

Nem karácsony miatt, de valami még várhatóan lesz, mivel jan 1-től drágulnak európában a dolgok, mert átállnak euróárfolyam-követő árazásra. Bár annyi akció volt már mostanában, hogy fel sem fog tűnni még egy.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#38029) TESCO-Zsömle válasza Menthirist (#38028) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez amúgy megint csak az EU-polgárokkal kibaszás, mert rajtuk kívül senkinek nem ajánlotta meg az eurót, mint lehetőség és itt amúgy se lehet nyerészkedni a magas áfák miatt, szóval nem értem mit vesztettek volna, ha maradnak az árak úgy, ahogy.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38030) ttamashu válasza TESCO-Zsömle (#38029) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Mit vesztettek volna??
Pénzt ;)

Egy EU-s vásárlásból kevesebb jött be mint egy másikból!

[ Szerkesztve ]

Tea az élet!

(#38031) Mattyokar válasza NomadND1 (#38027) üzenetére


Mattyokar
tag

Hagyományos értelemben vett "Leárazás" tudtommal sose volt, kivéve az anniversary kezdőcsomagot, amit tavaly 25$-ért, idén 30$-ért (+ÁFA) vehettél meg november végén.

Más:
ha valakinek se joystickkal, se egérrel nem megy az irányítás, szavazna erre a ticketre: SC-5968
Bosszant, hogy 1.3 óta nem tudok játszani egyáltalán, 2.0 csak rosszabb lett nekem, és ha nem szavazzák fel a ticketet, nem is fognak vele foglalkozni egyhamar.

Alternatively, ha valaki ad tanácsot, hogyan tudnám a hibát kiküszöbölni, az is jó lenne :D
(vagy hogyan lehet jobb hibajelentést készíteni)

Köszi

szerk: próbáltam linket szerkeszteni

BP71 (#38025)
Én úgy gondolom, hogy amíg a játék nem jelenik meg, addig sokáig még csak harccal vagy versennyel tudsz játszani, REC-et keresni (lesznek majd küldetések is REC-ért, de mikor...)
Tehát kell egy versenyhajó (AMD Omega?) neg egy harcos: Mustang Delta, Gladius, Hornet...?

Nekem most Deltám van, de vszeg CCU-zom majd Gladiusra. Bár most a Hornet jobban érdekelne, csak drágább.
REC-ből pedig majd tudsz bérelni jobb hajókat és felszerelést, amiket használhatsz a játékban, feltéve, ha a holotáblát is kijavítják (nekem pl csak 2 dolgot mutat a jobbszélen, ammo-t nem tölt be, stb stb)

[ Szerkesztve ]

Nincs okostelefonom, ezért nem tudok azonnal válaszolni --- The Dude abides (lelkes újonc 10+ éve)

(#38032) warcat válasza NomadND1 (#38027) üzenetére


warcat
veterán

Leárazás biztos nem lesz,maximum az akciós kezdőcsomagból még pár(ezer) darab,mellé hajóvásár.

Arra akarok kilyukadni,hogy olcsóbban nem lesz semmi,csak a hajók többsége elérhető lesz (dec. 25-28 között?)
Az eurós kedvezmény megszűnését meg mintha később február hónapra pontosították volna,de lehet rosszul tudom.
Én most fontolgatom egy -valószínűleg utolsó- RSI creditcsomag megszerzését (most épp lecsúsztam róla úgy tűnik) mert utána tényleg horribilis ár lesz (ha simán áttérnek 1:1 váltásra, nekünk egy ~250 kategóriás hajó 317€! lesz :((( )

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#38033) TESCO-Zsömle válasza ttamashu (#38030) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

De ha még drágábbak lesznek a cuccok ott, ahol már eddig is drágábbak voltak, mint bárhol máshol, az mennyi többletbevételt jelent majd az eddigiekhez képest?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38034) Mattyokar válasza TESCO-Zsömle (#38033) üzenetére


Mattyokar
tag

Hozzátéve azt is, hogy Európa nehezebb időszak elé néz (tehát még kevesebbet fog költeni SC-re), de ezt inkább OFF-topicban tárgyaljuk majd, ha egyáltalán.

Nincs okostelefonom, ezért nem tudok azonnal válaszolni --- The Dude abides (lelkes újonc 10+ éve)

(#38035) warcat válasza TESCO-Zsömle (#38033) üzenetére


warcat
veterán

Ezzel az a probléma,hogy nem csak EUban lehetett euróval vásárolni,amit biztosan tudok,az pl Ausztrália.
Nekik ÁFÁT sem számol fel, és így a jelenlegi felerősödött dollár mellett gyakorlatilag jóval ár alatt tudnak vásárolni,majd azt pl szürkepiacon eladni.
Ezért lehetséges jelenleg akár 80%, néha még picivel ez alatti váltással RSI creditet(melt) venni
A fenti példánál maradva 250 dolláros hajót -viszonylag- könnyen lehet 210€ +PP költség árban kapni

Szerintem ezért szűnik meg, az ilyen kiskapuzók miatt,akik simán concierge-szintre értek 0 saját költséggel :(

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#38036) Malibutomi válasza Mattyokar (#38031) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nekem megy minden controller ahogy kell.
Ahelyedben ujraraknam a jatekot teljesen. Ha akkor is ez van az mar inkabb valami hardver doligra utal.

(#38037) BP71 válasza Mattyokar (#38031) üzenetére


BP71
tag

Hogy működik az upgrade? Az aurora 25$-t ér a hornet 110$-t, nekem mégis 108$-t kellene fizetnem. Hova lesz a maradék 23$?

[ Szerkesztve ]

(#38038) TESCO-Zsömle válasza BP71 (#38037) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Állambácsi zsebébe. (27% áfa)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38039) BP71 válasza TESCO-Zsömle (#38038) üzenetére


BP71
tag

Az sem jön ki.

Ha jól értem, akkor ha a húgom vásárolna Londonban, jobban jönnék ki?

(#38040) TESCO-Zsömle válasza BP71 (#38039) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Miért nem jön ki?

110-25=85
85*1,27=107,95

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38041) warcat válasza BP71 (#38039) üzenetére


warcat
veterán

Ugyan váltsd már át a bolt pénznemét euróra.(amint ráböksz a store menüpontra,ott van a kosár mellett a gomb)
Ha így sem felel meg az ár akkor random emberekbe kell helyezned a bizalmad a szürkepiacon (reddit pl) és a pledge értéked sem fog növekedni a fiókodon (amit vagy értékelsz vagy nem persze)

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#38042) BP71 válasza warcat (#38041) üzenetére


BP71
tag

Pledge? Az mi?
Én úgy gondoltam, hogy a húgom veszi meg a cuccot kint, akkor nincs áfa, nem?

(#38043) ttamashu válasza BP71 (#38042) üzenetére


ttamashu
aktív tag

GB tudtommal 20% áfás

ja és írtam neked privit ;)

[ Szerkesztve ]

Tea az élet!

(#38044) warcat válasza BP71 (#38042) üzenetére


warcat
veterán

Az egész EUban van ÁFA -> VAT néven,csak a százalék eltérő, UK-ban azt hiszem 19%.Nem tudsz csak így kibújni alóla.
Igazából amcsiknál is van, csak államonként eltérő a szabályozás, és van ahol tisztán digitális tartalmakra nincs semmi,és a végösszegre utólag terhelik rá,míg nálunk a fogyasztói árnak tartalmaznia kell eleve.
Lényeg,hogy ezt könnyen nem fogod kikerülni,az eurós boltot azért emlegetem,mert ott most (még) kapunk kedvezményt a jelenlegi valós árfolyamarányokhoz képest,ami majdnem fedezi az egész ÁFÁS pluszköltséget,ez fog megszűnni hamarosan.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#38045) NomadND1


NomadND1
senior tag

Köszi szépen a válaszokat. Várok még, hátha befut valami csomag 30 dollár környékén :)

(#38046) BP71 válasza warcat (#38044) üzenetére


BP71
tag

Értem, köszönöm.
A pledge-ről tudsz írni? Az RSI credit az, amit csak a játékban lehet elkölteni? Mi az a melt?

(#38047) TESCO-Zsömle válasza BP71 (#38046) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Pledge az a nettó összeg, amit te fizetsz be az acc-ra valódi pénzből. Melt az, amikor a hajóból/csomagból RSI credit lesz.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38048) BOGO07


BOGO07
tag

Arról van valami új hír hogy a biztosítás menyire fog számítani?
Csak mert én most jöttem rá hogy mind a 2 hajóm alapja AMD mustang ami addig nem is baj hogy nem olvaszthatom de csak 2 hónap van rajtuk alapból ami kevésnek tűnik a 2-3 évekhez képest.
Utoljára én arra emlékszek azt mondták nem lesz túl drága de kérdés ez a nagy hajókra menyire igaz?
Ha valaki tud valami mást megköszönném ha leírná.

Boldog karácsonyt mindenkinek. :)

(#38049) BP71 válasza TESCO-Zsömle (#38047) üzenetére


BP71
tag

És a pledge-nek van valami jelentősége?

(#38050) Yllgrim válasza BP71 (#38049) üzenetére


Yllgrim
őstag

A pledge-t fog fel ugy mint tamogatas. Amikor vasarolsz valamit akkor nem hajot/csomagot/cuccot vasarolsz, hanem tamogatod a fejlesztoket, ok cserebe adnak erte valamit :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Star Citizen
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.