Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30251) spammer


spammer
veterán

Stranger Things 1. évad

Tetszett, nagyon hiánypótló sorozat, viszont erősebbet is ki lehetett volna hozni ebből az anyagból. Kicsit többet szerettem volna látni a kölykökből (a több szálon futó cselekmény miatt kicsit elaprózódtak), a nosztalgiából, jobban meg kellett volna alapozni a hangulatot és az atmoszférát. Kicsit kettős érzésem van, mert annak ellenére, hogy viszonylag gyorsan belecsaptak a lecsóba, mégis az első pár rész kicsit lassúnak és nyújtottnak érződött, és pont ott kellett volna kicsit jobban megalapozni az egészet.

A felnőttekkel, de főleg az anyukával és a nagy tesóval nem igazán voltam megelégedve, lehet, hogy más színészekkel jobbak lettek volna a karaktereik, jobban átérezhető, átélhető lett volna a helyzetük. Ráadásul Will karaktere sem volt megalapozva kb. semennyire. Eltűnt a kölyök, oké, de nem nagyon lehetett érte izgulni, inkább az vitte előre a történetet számomra, hogy mi a fene történik, mi van a másik dimenzióban, kik a titkos laborosok stb.

Viszont a gyerekek baromi jók voltak, főleg a fogatlan Dustin volt telitalálat. :DDD És persze Eleven. :) A tinik is hozták a kötelezőt, szóval a része rendben volt. Mintha Stephen King könyveiből léptek volna elő a gyerekek, főleg az Az című ugrott be nekem, de mások a Állj mellém! című történetet emlegették. szerk: Ja és persze a Carrie, ha már King történet.

Tetszett, hogy jól megidézték a régi klasszikus sci-fi/horror filmeket, meg a sok kikacsintás (The Thing, Star Wars, D&D), a '80-as évek zenéi (a remek főcímzene!), az, hogy retro betűtípust használtak és jó naggyal írták ki a írót/rendezőt, ahogyan azt a régi sorozatoknál/filmeknél csinálták.

Mindenképpen az év legjobb újoncai közé rakható, és ha lesz folytatás, remélem, hogy ott még rátesznek egy lapáttal.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#30252) spammer válasza spammer (#30251) üzenetére


spammer
veterán

Ja igen, Stranger Things-ből még lőttem ezt a két képet (nem igazán nagy spoiler, de inkább abba rakom):

Baromi aranyos jelenet volt ez: [link] :)
Ez pedig a Tarantitó-féle csomagtartós kameranézet: [link] :C

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#30253) FoxiestFox válasza oriic (#30248) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Last Ship
Ha a kimentősre gondolsz, szerintem dögunalom volt... az aknamezős rész sokkal jobb volt. Az ilyen kommandózós fsság engem nem érdekel, tengeri taktikákat akarok látni, hajós darálást, nem sötétben idétlenkedős lövöldözést.

(#30254) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Mr Robot S02E03
Talán egy fokkal jobb volt az előző 2 résznél, de érdemi változás nem volt sajna, bár próbálkoztak valami sztori-szerűséggel, de ennek az lett a vége, hogy össze-vissza ugráltak a szálak között és összességében sehova sem haladt a cselekmény.
Mondjuk az a jelenet tetszett, amikor a templomban kimondja hangosan a gondolatait :D
“I don’t listen to my imaginary friend, why the fuck should I listen to yours”

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#30255) k-adi válasza spammer (#30251) üzenetére


k-adi
nagyúr

Stranger Things 1. évad

Nos valóban jó sorozatot ajánlottam magamnak ([link]) :D köszi k-adi! :R :C

Hangulatos, stílusos: check
Remek gyerekszínészek: check
(kötelező) Cuki kiscsaj: check
Érdekes történet: check
Hosszú epizód részek: check
Jumpscare: check
Klisés dialógusok: check
Vér: check
CliffH: check

@spammer

Mindenképpen az év legjobb újoncai közé rakható, és ha lesz folytatás, remélem, hogy ott még rátesznek egy lapáttal.

Ezzel teljes mértékben egyet is értek, valóban remek, stílusos lett a sorozat. Igazából a lényeget leírtad, a kölykök 10/10, a szülők kevésbé, Will 0/10, a misztikum pedig amolyan 8/10 körül van

(#30256) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Legion trailer An Original Series From FX and Marvel

Ok wtf, de érdekel.

Live-Die-Respawn

(#30257) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

És az új Star Trek sorozat neve:

Star Trek Discovery

A hajó pedig USS Discovery NCC-1031, szóval nagyon úgy tűnik, hogy valamikor TOS környékén játszódik majd a sztori.

Test fotage (nem végleges, lényeges effektetk nincsenek benne még)

A zene engem valamiért Klingonokra emlékeztet.

Premier januárban.

Live-Die-Respawn

(#30258) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Srácok a Once Upon a Time-ot nézi valaki. Ismerős ajánlotta be, de ahogy látom eléggé furcsa sorozatnak tűnik.

Live-Die-Respawn

(#30259) #54715584 válasza oriic (#30258) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem furcsa, hanem bugyuta, néhol fájóan ostoba. :D
Bő 2 évadot néztem belőle, a főszereplők szerelmi szenvedése borzalmas, rosszabb, mint egy rossz dráma. Egyébként ha szeret(t)ed a meséket, akkor lehet bejön. Szépen sorban hozzák be a karaktereket.
Van benne jó pár fantasztikus alakítás, de nekem nagyon szenvedős volt és lassú és buta. Mintha valami szappanoperát néznék. :D

(#30260) rétisün Fájó szívvel kaszáltam azért, mert az alapötlet nagyon jó volt. És Lana Parilla meg Robert Carlyle is nagyon jót hozott benne. A családos ismerőseim odáig vannak érte meg vissza. Nem tudom ez mennyiben releváns.

[ Szerkesztve ]

(#30260) rétisün válasza #54715584 (#30259) üzenetére


rétisün
veterán

kb. erről van szó, én is talán 3 évadot bírtam.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30261) gyuromoj


gyuromoj
veterán

The Flash | Season 3 Comic-Con®: First Look | The CW :C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#30262) Janaboy válasza oriic (#30258) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

En nezem..lenyegeben az osszes mese karakter benne van..Pinokkiotol kezdve Rumpeltstilkinig..
El lehet vele lenni.

Janaboy

(#30263) rumos XIII


rumos XIII
aktív tag

Elkezdtem nezni a szilicium volgyet, nagyon tetszik, 5. Resznel tartok, vegig ilyen lesz? :)

(#30264) Ragnar95 válasza gyuromoj (#30261) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ígéretesenek tűnik, remélhetőleg tanulnak a 2. évad hibáiból.
Tegnap amúgy megnéztem felkészülésnek a 3. évadra a Justice League: Flashpoint paradox filmet, nem mondom, hogy olyan jó döntés volt :D Nem derült ki belőle szinte semmi a sorozat számára érdemleges, cserébe összefüggéstelen volt az egész film kb.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#30265) #54715584 válasza Ragnar95 (#30264) üzenetére


#54715584
törölt tag

Flashpoint Paradox nekem tetszett. Szerintem nem volt összefüggéstelen csak jobban ki lehetett volna fejteni dolgokat benne. Sokkal több lehet abban a sztoriban és abban benne van Batman is. Ezt nem tudom itt hogyan oldják meg, ha ez lesz a sztori?
Az viszont igaz, hogy a sorozattal én sem tudtam most hirtelen párhuzamot állítani? Bár lehet ez csak az első pár részből van, és akkor van 20 rész az egész sztorira.

(#30266) oriic válasza gyuromoj (#30261) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Érdekes évad lesz, de én már nagyon várom. :C

De ha már CW:

Arrow Season 5 trailer

Legends of Tomorrow trailer - Itt sok régi jelenet van.

szerk:

Azt hittem Supergirl trailer is lesz.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#30267) Narxis válasza oriic (#30258) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ahogy írták ha szereted a meséket (disney, grimm és társai) akkor mindenképp próbáld ki.

Thanos was right.

(#30268) spammer válasza rumos XIII (#30263) üzenetére


spammer
veterán

Végig ilyesmi. Mondjuk a 3. évad nekem kevésbé tetszett, de rossz azért nem volt az sem.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#30269) #54715584 válasza oriic (#30266) üzenetére


#54715584
törölt tag

LoT: ez komoly, hogy bepróbálkoznak megint a nácikkal? :DDD Remélem nem valami utánzás lesz.

(#30270) oriic válasza #54715584 (#30269) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem tudom, de egyre kevésbé érdekel. :D

___

The Man in the High Castle Season 2 - Official Teaser

Live-Die-Respawn

(#30271) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

The Last Ship - Comic Con Trailer Lesz itt akció az évadban dögivel. :C

Live-Die-Respawn

(#30272) Ragnar95 válasza oriic (#30271) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Elég izgalmasnak ígérkezik az évad hátralévő része valóban :C

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#30273) oriic válasza Ragnar95 (#30272) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Sejtettem amúgy, hogy az elnöknél is lesz valami balhé majd.

Live-Die-Respawn

(#30274) parkr válasza oriic (#30257) üzenetére


parkr
őstag

az a hajó mondjuk elég hülyén néz ki

(#30275) Bad Pritt válasza oriic (#30257) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Remélem nem így fog kinézni a hajó... full klingon az egész dizájn, erre emlékeztet a hajtómű szekció.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#30276) oriic válasza Bad Pritt (#30275) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Inkább egy az egyben Ralph McQuarrie által megálmodott hajónak tűnik.

[link]

TNG-ben is láthattunk hasonló hajót egy jelenetben az 5x07-ben. (legalul a kis hajó)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#30277) Bad Pritt válasza oriic (#30276) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Erre is ja. Mindenesetre nagyon elüt a TOS-korabeli dizájntól ezzel az "egybetest" elrendezéssel. Meglátjuk milyen lesz, de ez elég bumfordinak tűnik így elsőre.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#30278) negyven2


negyven2
veterán

Sherlock: Series 4 Teaser

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#30279) cattus válasza negyven2 (#30278) üzenetére


cattus
őstag

Csak jöjjön máááááááááár.

Do the thing!

(#30280) ígyvanferi válasza cattus (#30279) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én már arra sem emlékszem, mi volt az előző évadban. Az esküvős epizódból rémlik most csak pár jelenet. A vízeséses-barlangos volt a vége az utolsó résznek? Vagy az másban volt?! Újranézem még addig úgyis.

(#30281) Lauda


Lauda
félisten

24 S07 megint brutalis lett! :C FBI-os suna is nagyon ott van a szeren! :Y

(#30282) #54715584 válasza negyven2 (#30278) üzenetére


#54715584
törölt tag

Fura feje van. A végén meg a szája is fura volt. :D

(#30280) ígyvanferi Az a karácsonyi rész volt, az Abominable Bride.

(#30283) #54715584 válasza Bad Pritt (#30277) üzenetére


#54715584
törölt tag

Basszus, most esik le (junkie), hogy a rövidítése STD lesz. :DDD

(#30284) ígyvanferi válasza #54715584 (#30283) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az nem annyira nyerő. :DDD

Akkor pláne nem emlékszem már a Sherlock 3. évadára. Na nem azért, mert sz.r volt, nyilván, csak nem mostanában láttam.

[ Szerkesztve ]

(#30285) spammer válasza #54715584 (#30283) üzenetére


spammer
veterán

Az az STD elég gyenge poén volt. DIS lesz az inkább. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#30286) Bad Pritt válasza spammer (#30285) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Vagy STDIS.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#30287) dokee78


dokee78
félisten

(#30288) aleister válasza dokee78 (#30287) üzenetére


aleister
veterán

Juhú!
Bár volt benne pár spoiler. remélem 2017-re csak elfelejtem valahogy. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#30289) Ventur@


Ventur@
senior tag

Mr. Robot S02E03

Bocs hogy ezzel "visszatérek", de ki kell írnom magamból :D :

Hajjaj....3 rész elment és még mindig Eliott szenvedését kell nézni. Hol a beígért nagy fordulat? 3 rész óta nem bírtak eljutni oda és még mindig azt kell nézni, hogy próbál meg Mr. Robot-tól megszabadulni :F . Én marha meg még mindig reménykedek, hogy majd a következő rész jó lesz :D . Bár szerencsére már csak 9 részt kell kibírnom (az utolsó az dupla, tehát "csak" 8 rész :D ), aztán úgy is beindulnak ősszel a kedvenc szuperhősös sorozatok :C .

Ez így még mindig karcsú :((( .

Más:

Z Nation-ról tud valaki valami infót adni nekem? Annyit találtam, hogy szept.20-án 3. évad premier, de pl a TVShowTime app semmit sem ír erről. Már hiányzik Murphy és a zizijei :D .

Jah és Sense8-ról? Valami olyat találtam csak, hogy karácsonykor jön valami speciális kiadás és ennyi, de semmi egyebet a 2. évadról. Pedig csíptem a sorozatot nagyon.

Előre is kösz, ha bárkinek van bármilyen megbízható infója :R .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#30290) Narxis válasza Ventur@ (#30289) üzenetére


Narxis
nagyúr

Idén biztos nem lesz Sense8 2. évad. 2017-et írnak de ennél pontosabb infót nem találtam. Reméljük a karácsonyi rész ütni fog. :K

Thanos was right.

(#30291) brownus válasza ígyvanferi (#30280) üzenetére


brownus
veterán

tegnap néztem meg az első évad két első epizódját, hihetetlen mennyire szórakoztató, csak nézed, és már vége is és rögtön akarod a következő részt :) imádom a zenéjét, a kis összekötő részeket (is)

(#30292) Lauda válasza negyven2 (#30278) üzenetére


Lauda
félisten

Ebbol is van ketto. Ez most a sima sherlock? Talaltam olyat is, hogy sherlock es watson, az is jo? :D

(#30293) #54715584 válasza Ventur@ (#30289) üzenetére


#54715584
törölt tag

Sense8-ről nemrég láttam forgatási képeket, csak jövőre jön. :(

(#30294) Janaboy válasza #54715584 (#30293) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Nezzetek addig Torchwoodot :)

Janaboy

(#30295) oriic válasza Janaboy (#30294) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Azóta is sajnálom hogy ez nem kapott folytatást. :( Bár azt sem tudom hogy hivatalosan elkaszálták-e.

Live-Die-Respawn

(#30296) spammer válasza Lauda (#30292) üzenetére


spammer
veterán

Ez a brit Sherlock.

A Sherlock és Watson (eredeti címén: Elementary) meg egy szokásos, gagyi, amcsi, nyomozós sorozat, női Watsonnal (akit ráadásul a kínai származású Lucy Liu alakít). :DDD

(#30295) orichalcos: tekintve, hogy 5 éve vége, eléggé kasza. De manapság ez nem sokat jelent, mint tudjuk, mert mostanában divat lett rebootolni/feléleszteni régi kaszált cuccokat (Heroes, PB, 24, X-Files stb.). Viszont a Torchwood szerintem nem volt akkora nagy siker, hogy folytassák.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#30297) Ragnar95 válasza Ventur@ (#30289) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én még 1 részt megnézek, ha abban se történik semmi, akkor asszem nálam kaszát kap a Mr. Robot
Lauda: nagyon más a kettő. A Sherlock & Watson egy tipikus amerikai krimisorozat, ahol a heti ügyeken van a hangsúly, a Sherlock meg egy egyedi struktúrájú (4x1,5óra/évad) brit sorozat, ami jóval kevésbé heti ügyes jellegű és sokkal inkább elgondolkodtató

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#30298) Lauda válasza spammer (#30296) üzenetére


Lauda
félisten

spammer, Ragnar95 Koszi szepen! :DDD :D

Multkor irtam, hogy gagyi lett a 24 S06. Kesobb aztan beindult, ez a 7. evad pedig brutal jo lett, remelem ilyen is marad. :DD

[ Szerkesztve ]

(#30299) dokee78


dokee78
félisten

Valamelyik Batman Animated series ajánlott?

Hágé Ez lenne?

[ Szerkesztve ]

(#30300) Bad Pritt válasza dokee78 (#30299) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Batman The Animated Series (TAS) van, az nagyon is ajánlott.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.