Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30351) brownus


brownus
veterán

kicsit spoileres lehet:
stranger things poszterek (de menők)

(#30352) Janaboy válasza oriic (#30347) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Azért jól odavágta a polgármestert a csajszi..azért nem semmi ahogy megfordítanak egy emberi karaktert..sose gondoltam volna, hogy a csaj ilyet tenne..

Janaboy

(#30353) k-adi válasza brownus (#30351) üzenetére


k-adi
nagyúr

"kicsit" :D :D :D

(#30354) oriic válasza Janaboy (#30352) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A csajt bírtam nagyon eddig is, de most végre megtette amire titkon vágytam. ;]

Live-Die-Respawn

(#30355) TheProb válasza brownus (#30177) üzenetére


TheProb
veterán

Ugyan ez nálam is, tegnap kezdtem el, de rég volt már sorozat ami ekkora hatással volt rám.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#30356) TheProb


TheProb
veterán

Mi ez a nagy démonos, ördögűzős téma mostanában? AMC-nek az outcast, most meg a FOX csinálja az Exorcist-ot.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#30357) spammer válasza TheProb (#30356) üzenetére


spammer
veterán

Exorcist és FOX: mondanom sem kell, hogy heti ügyes, nyomozós szarság lesz. ;] A másikat nem/sem nézem, de Kirkman és az AMC már kapásból jobban hangzik.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#30358) TheProb válasza spammer (#30357) üzenetére


TheProb
veterán

engem se hatott meg a trailer, mondjuk outcast-et nézegetem, bár az se egészen az amire számítottam... :D

Most nézem Wayward Pines S2 már lassan véget ér :Y
Tavaly kb 1 hetes csúszással jöttek a szinkronos részek, most még el se kezdték az évadot.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#30359) mayday00


mayday00
őstag

Magyar premier – FOX: 08.24 Carter ügynök (Agent Carter) 1. évad

Magyar premier - VIASAT3: 08.16 Supergirl (Supergirl) 1. évad

(#30358) TheProb . 08.29-én érkezik itthonra a Wayward Pines 2. évadja.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#30360) TheProb válasza mayday00 (#30359) üzenetére


TheProb
veterán

Köszi az infót, szerencsére be vagyok tárazva jelenleg is pár nézendő sorozattal. Addi kihúzom velük :D

Amúgy ki melyik oldalt használja arra, hogy értesítéseket kapjon a közelgő/megjelenő sorozatokról? Fontos, hogy szinkronos megjelenéseket is jelezze. Próbálgattam ezt a whatnext.eu-t, de nem nyűgözött le, manuálisan látom csak, hogy mi mikor lesz.

Nincs olyan oldal ami szinkronizálná a plex-en megnézett filmeket, részeket? Manuálisan átírkálni ezekbe az oldalakba nincs sok értelme, úgy is elfelejtem.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#30361) ígyvanferi válasza spammer (#30042) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Kicsit fura volt ez a Flaked. Nem jött be közel sem annyira, mint a Love vagy a Master of None.
Amiket leírtál, az nagyjából stimmel is, de engem valahogy jobban zavart a történet hiánya. Illetve ahogy a szereplők átélték a történéseket. Mindenki csak úgy elvolt. Senkit sem hatott meg igazán a sorozat végi két nagyobb felismerés, fordulat sem. Egy vállrándítás, és kész. Senkit sem tudtam megkedvelni, talán Cooler volt egyedül szerethető. Oké, dráma, de valaki azért legyen már egy kicsit is szimpatikus. Dennis egy primadonna pöcs, a két csaj r.banc, a rendőr egy paraszt, Chip rosszabb, mint Bojack, a milliomos srác meg ugyanazt a figurát hozta, mint a Ha/verben, mínusz a világuralomra törés.
Szóval ez most kevésbé talált be nálam, az előző két ajánlásoddal ellentétben. Persze még mindig ezerszer inkább ez, mint egy rész got vagy walkingdead.

Basszus, erről jutott eszembe, hogy kint van a Bojack Horseman 3. évada. Plusz a Ballers is elindult nemrég.

[ Szerkesztve ]

(#30362) mark! válasza TheProb (#30360) üzenetére


mark!
őstag

Semmit :DDD Vagy megjegyzem, vagy beállítok aznapra egy ébresztőt.

>

(#30363) spammer válasza ígyvanferi (#30361) üzenetére


spammer
veterán

Én nem így láttam a karaktereket. Bár London (a szőke csaj) valóban furcsa (mikor már kiderült, hogy mi motiválta először), a másikkal szerintem nem volt gond, kicsit kisiklott, de Chip sem éppen segített rajta. A rendőrrel sem volt gondom, őszintén a pofájába vágta Chipnek az igazságot, ennyi. A milliomos srác nálam amolyan semleges volt, nem tett hozzá sokat, de nem is vett el az élményből.

BoJack nekem tavaly nem jött be, de adok még egy esélyt az új évadnak, remélhetőleg jobbat hoztak össze, mint az előző. A Ballers listán van, de még nem kezdtem el, sok jót nem hallottam róla, de ha hoz valami feelgood hangulatot, akkor talán megteszi.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#30364) dokee78


dokee78
félisten

(#30365) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Gilmore Girls premier november 25 12:01PM. (Hátha érdekel itt valakit :DDD )

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#30366) Ragnar95 válasza TheProb (#30360) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

trakt.tv elvben támogatja a Plexet. Szinkronos megjelenéseket nem hiszem, hogy támogatna bármely oldal is.
Én a tvshowtime-ot használom , miután megnéztem egy sorozatot nem tart semmiből megnyomni egy gombot a weboldalon/appban, hogy láttam az adott részt.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#30367) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Megvolt a Stranger Things. Tényleg jó kis sorozat lett, ügyesen egyensúlyozott a tisztelgés és a full lopás között, nagyon-nagyon jól keverték a szálakat, ügyesen adagolva, hogy végül mindenki eljusson a végkifejletig, jól használták a Lost-féle flashback struktúrát is. Soha nem hittem volna amúgy, hogy lesz ilyen, de itt tényleg csak a gyerekszínészek vitték el a hátukon a filmet, a felnőttek kifejezetten gyengék voltak mellettük, Winona Ryder jó lett volna, de kicsit túltoltuk a karakterét az évad első felében, David Harbour jellegtelen fapofájú seriffje abszolút csak katalizátor szerepet töltött be, jól érezték a rendezők, hogy kell egy karakter, aki összefogja a nyomozós szálakat, mint mindenhol, itt is a seriff lett az. A Wheeler család szülői testülete fájdalmasan sztereotipikus lett (okkal nyilván), a rosszfiúk meg... rosszak.
Talán ez a bajom ezzel a sorozattal, hogy sokszor jutott eszembe ez a szófordulat, mint mindenhol. Voltak váratlan húzások, jóféle csavarok, de ha lehántjuk a brutálisan eltalált '80s hangulatot, akkor azért látszik, hogy sok sebből vérzik a sztori.
Viszont így ez a 8 rész tényleg jól eltalált kis pakk lett. Sok mindent megmagyarázhatnának a kövi évadban, mert a cliffhangerek közül a seriffé például elég kis bárgyú lett szerintem, semmi értelme sincs. A Nancy-t játszó kiscsaj meg tanuljon más arcmozgást is, mert elég idegesítő volt, hogy mindig ugyanez a fej volt a válasza a történésekre, csak a szemöldökének a szöge változott egy kicsit hangulattól függően.

Amúgy holnap megnézem szerintem a Super 8-et, de lehet uncsi lesz ugyanazt megnézni csak most másfél órában. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#30368) TheProb válasza Ragnar95 (#30366) üzenetére


TheProb
veterán

Nem a megnyomás nehéz, hanem minden elfelejtek.. :D

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#30369) k-adi válasza gyuromoj (#30365) üzenetére


k-adi
nagyúr

itt? itt???? mindenkit. :P

(#30370) k-adi válasza Bad Pritt (#30367) üzenetére


k-adi
nagyúr

Valóban azért is szimpatikus ez a SThings mert ritka amikor jók a gyerekszínészek, sőt ahogy írtad, ők viszik el a hátukon a sorozatot. Az is igaz szerintem is hogy Winona Ryder túltolta az anya karakterét és inkább már idegesítő volt.
Nancy-nek tényleg szinte csak 1 arca van egész végig, de tekintettel arra, hogy 1) gyerek 2) aggódó karakter szerepét kapta... ezért ennek a kettőnek a kombója kb. ennyire volt elég. EZ nem feltétlen az ő hibája, de az aggódást cukin tudja, lássuk be.

(#30371) aizen92 válasza Bad Pritt (#30367) üzenetére


aizen92
addikt

References to 70-80’s movies in Stranger Things

ja és szarok a linkek a hszben ;)

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#30372) Bad Pritt válasza aizen92 (#30371) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ezt most miért linkelted? Épp csak 3-mal az én kommentem fölött linkelte valaki ugyanezt. :D

Így jó lesz: 1, 2. Bár nálam jók eredetileg is.

(#30370) k-adi: A csajjal kapcsolatban nem értek egyet. Más is mondta, hogy jaj csak aggódott, ezért ilyen a feje. Nem. Ugyanilyen szerencsétlen rapeme fejjel nézett, mikor a randijáról beszélt a barátnőjével, mikor lefeküdt a csávójával, meg mikor az anyjával beszélt az éjszakájáról. Az első egy-két részben még okés volt, de 8 részen keresztül kicsit idegesítő volt már, hogy mást sem tud, csak alulról nézni bociszemekkel és felhúzni a szemöldökét.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#30373) Lauda


Lauda
félisten

moonlight115

Minden évad első epizódja a legjobb. Meg az utolsó. És persze a többi is... :DDD A 9/1 szintén. :K

Egeszen a 7. evadig azt mondtam, hogy a 3. evadot mar nem lehet tulszarnyalni. Na ennek itt vege is. Ez a 7. evad szerintem uti az osszeset, de negyzetesen uti. :Y :C Mint egy felorult ugy nezem oket folyamatosan annyira jo. :DDD

Pedig a 6. kozepen majdnem hagytam, aztan az is felporgott megint. Ez meg, nincsenek szavak. ;]

[ Szerkesztve ]

(#30374) TheProb válasza k-adi (#30370) üzenetére


TheProb
veterán

Btw csak én nem tudom eldönteni h jó csaj-e vagy sem? :D

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#30375) #54715584 válasza TheProb (#30374) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem jó csaj.
Vagy csak nem vagy elég kanos. ;]

(#30376) k-adi válasza TheProb (#30374) üzenetére


k-adi
nagyúr

fiatalka még

(#30377) TheProb válasza k-adi (#30376) üzenetére


TheProb
veterán

19, nekem még beleférne... ;]
Bár elég elborultak a "mai" lányok, egyik 19-20 éves ismerősöm nemrég szűrte össze a levet egy 32éves faszival. Aztán én vagyok a köcsög ha azt mondom pedomaci...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#30378) TheProb válasza TheProb (#30377) üzenetére


TheProb
veterán

Kifutottam az időből, amúgy a sorozatbeli anyukája bejövősebb. The True MILF :D

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#30379) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Megvolt a Wayward Pines, és igen az első évad jobbra sikeredett mint a második. Ettől függetlenül nem rossz darab, összeségében 7/10 tőlem. Most jön a Justified. Arról vkinek vélemény-tapasztalat?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#30380) TheProb


TheProb
veterán

Nem láttam előzményt a Félig Üres/Curb Your Enthusiasm-re, én néztem és imádtam csak egyedül?

HBO-s, kegyetlen jó szitcom egy nálunk nem ismert amerikai komikus (Larry David) játsza saját magát, ami szerintem plussz poén. Bár aki nézte a Seinfeld-et, annak nem lesz újdonság.
Magyar szinkron kifejezetten jó (angolul nem is nézném).

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#30381) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Marco Polo S2

Tegnap ledaráltam a 2. évadot. Hát nem volt semmi, főleg az utolsó pár rész. Teljes egészében elégedett vagyok, megint remek évad volt. Egyedül egy valami nem tetszett, az pedig a Kököcsin szál, kicsit sokat foglalkoztak azzal, hogy bekattan. A vége pedig elég WTF momentum volt(fogalmam sincs pl mi az a "szellemsereg", ami csak úgy eltűnteti a sereget). Most komolyan így hogy lehet lezárni valamit? :F :W

(#30382) gyuromoj válasza gyuromoj (#30365) üzenetére


gyuromoj
veterán

Gilmore Girls: A Year in the Life - Date Announcement - Netflix

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#30383) moonlight115 válasza Lauda (#30373) üzenetére


moonlight115
tag

Igen, sokak szerint a 6. évad ha nem is gyenge, de az összes többi jobb. Wayne Palmert eléggé lehúzta a kritika. Mit mondjak, David Palmer volt a legjobb elnök. :D Olvastam, hogy az USA-ban azon viccelődnek, hogy ami a 24-ben csak fikció, az nem sokkal később megtörténik IRL is. Pl. a 9/11-i tragédia utáni napon volt az első rész a TV-ben, de még idejében sikerült kivenni belőle amint felrobban a repülőgép. A 9/11 előtt még simán belefért volna...És láss csodát, David Palmer után voilá, megválasztják Obamát. ;) A 7. évadban meg ugye egy nő az elnök... :D
Angolul nézed? [link] :D [link] [link] :C

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#30384) gyuromoj


gyuromoj
veterán

HBO renews Ballers for season 3

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#30385) gyuromoj


gyuromoj
veterán

A Netflix jövőre több, mint 6 milliárd dollárt fog költeni saját tartalom gyártására. :Y (sorozatjunkie)

Stranger Things bosses tease 'darker' season 2

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#30386) aizen92 válasza gyuromoj (#30382) üzenetére


aizen92
addikt

Nem lehetne a dátumot leírni ilyenkor? :D clickbait szagú ez így. Mobilról tuti nem nézem végig.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#30387) gyuromoj válasza aizen92 (#30386) üzenetére


gyuromoj
veterán

Dátumot tegnap írtam, arra válaszolva hoztam a trailert ami YT link-re visz. :)

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#30388) aizen92 válasza gyuromoj (#30387) üzenetére


aizen92
addikt

Ez a héten nem nagyon megy nekem :D köszi! :R

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#30389) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Hivatalos:

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#30390) oriic válasza gyuromoj (#30389) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja láttam, olyan fura kicsit Clark. :D

Live-Die-Respawn

(#30391) spammer válasza gyuromoj (#30389) üzenetére


spammer
veterán

Passzol a CW kínálatába. ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#30392) spiky03 válasza gyuromoj (#30389) üzenetére


spiky03
veterán

Kicsit furán néz ki ez a Derek gyerek. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#30393) davidsone


davidsone
addikt

Hallottatok az OZ nevű sorozatról? Megnéztem belőle pár részt a szökés elmehet a pcsába ez mellett... ;]

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#30394) Atomantiii válasza davidsone (#30393) üzenetére


Atomantiii
őstag

Este belenézek, köszi a tippet :))

(#30395) brownus válasza gyuromoj (#30385) üzenetére


brownus
veterán

6 milliárd??? hogy a pitsába van ezeknek ennyi pénzük?

olyat csinálnak a netfixnél, hogy a saját gyártású sorozatok közül eladnak párat pl. a retek klubnak?

[ Szerkesztve ]

(#30396) spammer


spammer
veterán

Sex&Drugs&Rock&Roll 1. évad

Egykoron híres, öreg rockerek újra összeállnak, nagyjából innen indul a történet, de nem annyira a zenélésen van a hangsúly, mint inkább a karaktereken, a kiöregedésen, a fiatalabb generációval való különbségeken. A poénok forrása is ebből ered többnyire és bár nem olyanok a részek, amiket végigröhög az ember, azért elég ütős dumákat nyomnak, természetesen sok utalással a régi rockzenészekre, együttesekre, de akadnak más popkult utalások és kifigurázások is. Egyfajta laza "haver-komédia", ahogyan azt Denis Leary-től megszokhattuk. Ezúttal ő jegyzi a részeket és egyben ő az egyik főszereplő is (elég jól is áll neki a szerep).

Én nagyon csípem Leary-t (a Rescue Me minden idők legjobbjai közt van nálam), szóval ahogy lemegy a második évad, folytatom is, remélem, hogy addigra még jobban kiforrnak a karakterek.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#30397) davidsone válasza Atomantiii (#30394) üzenetére


davidsone
addikt

Régi cucc de nagyon ott van original HBO produksön ;)

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#30398) spiky03 válasza davidsone (#30393) üzenetére


spiky03
veterán

Én hallottam róla, meg a trailerét is láttam, de nem kezdtem el nézni. :)
De lehet majd egyszer bepróbálom ha lesz rá időm. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#30399) spammer válasza brownus (#30395) üzenetére


spammer
veterán

Több, mint 80 millió előfizető, de azért durva befektetés, mert kb. ennyi volt a tavalyi árbevételük.

Nem adnak el a retek klubnak vagy más csatornáknak saját gyártású cuccot, én úgy tudom.

___

szerk:

"A Netflix berendelte a Flaked 2. évadját, ami a hírek szerint 6 rész lesz." - (junkie)

Egyrészt yeah, másrészt 6 rész... Ne mááár. :(

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#30400) davidsone válasza spiky03 (#30398) üzenetére


davidsone
addikt

Szerintem mindenképp érdemes megnézni nem kislányoskodik mint a szökés, tényleg reálisan ábrázolja a kellemes börtön-életet-hierarchiát :D

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.