Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) simson51 válasza ÁrPi2 (#5449) üzenetére


simson51
csendes újonc

Disposable virtuális kártyára is megjön a visszautalás. Nekem volt már.

(#5452) gzbotii válasza ÁrPi2 (#5449) üzenetére


gzbotii
veterán

Igen.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5453) gzbotii válasza betyarr (#5450) üzenetére


gzbotii
veterán

...és igaz.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5454) Béló


Béló
aktív tag

sziasztok!

Valaki privát üzenetben tud nekem meghívót küldeni?

Előre is köszönöm!

(#5455) tahepa


tahepa
senior tag

Másnál is volt úgy hogy regisztrált a Revolutra ( free ) , de nem töltött rá pénzt és nem is igényelt semmilyen kártyát sem és egy hét elteltével jött egy email amiben azt írták hogy ingyen és ingyen postával küldenek egy általam kiválasztott kártyát?

(#5456) KTU válasza yanesz (#5448) üzenetére


KTU
addikt

"És ha visszautalom a revolutrol az otps bankkartyara a pénzt akkor először váltsák vissza forintra?"

Igen, mindenképp. De OTP-s számlára utalj.

"Ingyenes a visszautalás is?"

Igen.

"Akkor hétköznap érdemes vásárolni ezek szerint."

Akkor vásárolsz, amikor akarsz / szükséges.
De hétvégén ha olyan devizanemben vásárolsz ami nincs a Revolut számládon, extra váltási költséggel jár.
Ha pl. hétvégén akarod "felvásárolni" eBay-t, amazon-t és aliexpress-t,
válts át kb. annyi pénzt amennyire szükséged lehet.
Érdemes már előre gondolkodni, és akkor $-t vásárolni mikor viszonylag erősebb a HUF.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#5457) KTU válasza tahepa (#5455) üzenetére


KTU
addikt

Igen, szerintem ez az alap "menetrend".
Ösztönöznek a használatra.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#5459) rejtő válasza streng (#5438) üzenetére


rejtő
tag

Köszi. :)

Lehet hogy rossz helyen nézem, de jelenleg 319.59 az euro. Hol látni a felárat?

(#5460) Slowiee válasza rejtő (#5459) üzenetére


Slowiee
újonc

azt én se tudom, mert az átváltásnál is a 319,59-et mutatja
de hétvége van és rá fogja rakni a felárat

ja de ez az árfolyam az euróról forintra váltás
forintról euróra 326,68

[ Szerkesztve ]

(#5461) rejtő válasza Slowiee (#5460) üzenetére


rejtő
tag

Ja igen már látom. :)

Megrendeléskor a kártya felcimkézéséhez érdemes valamit írni?

(#5462) gzbotii válasza rejtő (#5461) üzenetére


gzbotii
veterán

Címedet :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5463) Slowiee válasza gzbotii (#5462) üzenetére


Slowiee
újonc

az jó, ha rajta van a címed a bankkártyádon?? :P

(#5464) gzbotii válasza Slowiee (#5463) üzenetére


gzbotii
veterán

Miért, választhatsz, hogy a neveden, kártyaszámon kívül mi más kerüljön rá?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5465) Slowiee válasza gzbotii (#5464) üzenetére


Slowiee
újonc

szerintem nem
én is azt hittem, de csak az app-ban van rajta a felirat
én úgy értelmeztem, hogy pl, ha több mint 1 kártyát használsz, akkor könyebb lehet megkülönböztetni
pl ráírod, hogy Rev.No.1, 2, 3 stb

nem?

(#5466) warezxts


warezxts
senior tag

Sziasztok!
Belefutottam egy cikkbe és kezdek ismerkedni a Revoluttal.
Kicsit még értetlenkedve állok előtte, és lenne pár kérdésem (lehet egy-kettő nagyon alap kérdés lesz.)

A történet a következő (és a kártya felhasználásának fő szempontja) ez lenne:
Utazgatok pl. Ázsiában, de nem viszek kp-t, hisz van ez a kártyám. Az appon belül ingyen és bérmentve átutalok a MO.-i kártyáról X összeget (amikor kell, úhy hogy már kint tartózkodom) a Revolut kártyámra, akkor bármelyik országban is legyek az ottani ATM-ből ezzel a kártyával ki tudok venni ingyen (standard csomag esetén) 200 eurónak megfelelő pl. Vietnámi Dongot, vagy Taiwani Dollárt?
Mert ahogy néztem 150 féle valutában van kifizetés bankközi árfolyamon, viszont 29 különböző pénznemet tud kezelni. Ami ha jól értem ez a 29 pénznem az csak a top-up-nál számít hisz nem kell váltani előtte másik pénznembe.
1, Ha ez így van ahogy a történet első felében leírtam, és felvehető ATM-ből az összeg, akkor honnan tudom melyik ország támogatott és melyik nem? Egyszerűen nem találtam meg a 150 ország listáját, csak azt amik nem támogatottak.
2, Honnan tudom az adott bank ATM-je mennyit számít fel pénzfelvételnél, illetve melyik az ingyenes ATM? (lehet ez nem annyira Revolutos kérdés)
3, Mivel az appot nem használtam még, azt én látom valahol hogy pl rá töltöttem 50000HUF-ot, az nekem 5392.6 THB (Thai Baht) -nak felel meg?
4, Mivel az egyik legnépszerűbb közért kint a 7-11, de ők csak VISA-t fogadnak el. Hogy lehet kérni hogy a Revolut kártyám VISA alapú legyen? "Jelenleg mindkét típus használatban van, Standard csomagban bármelyiket kaphatjuk. A Premium és Metal kártyák jelenleg Mastercard."
5, Ha szeretné az ember használni a biztosítást amit a Premium kártya ad, az hogy működik? Pl elveszett a csomagom a reptéren, vagy lebetegedtem, ilyenkor kihez kell fordulni? milyen értékhatárig biztosít... stb? vagy elveszett a kártyám külföldön, hova küldik? Hotel címére?
6, Ha csinálok egy ilyet: Magyar forint top-up mondjuk 300.000HUF értékben, majd vissza a magyar számlámra akkor milyen költségem lesz?
7, Melyik éri meg jobban, erről a kártyáról vásárolni vagy pénzt kivenni (tegyük fel ATM díj nincs) és azzal fizetni? Technikailag kérdezem nem kényelmi szempontból (váltás, konverziós stb.)
8, feltöltök X Forintot Revolut kártyára ami most 284FT 1 USD. 1 Hónap múlval vásárolok a kártyáról (tegyük fel, felment 290-re a dollár), akkor az 284FT/USD váltja visszafelé is?
Azaz ha mondjuk Kínában vásárolok (vagy pénz veszek fel), akkor hogy néz ki a folyamat mire az ATM-ből kiveszem a jüant? (forintom átszámolva dollárba 284-ért -később-> 284-ért kapok 6.86 yuan az ATMből (vagy boltban vásárolva))
Mert ugye KP esetén, mondjuk megvetted a dollárt 284-ért, viszed magaddal és közben fel vagy le ment a dollár árfolyama (példa szerint most felment) akkor a nálad lévő dollár 290-et ér.
Ha nem így van akkor hogy lehet "bevásárolni" ha mondjuk ma-holnap a dollár újra 240 lenne egy napra (persze hülyeség csak a példa miatt), és szeretnék venni 1000USD-t?

Előre is köszönöm a válaszokat, tudom nem rövid de ha valaki érez arra késztetést, hogy ezekre válaszoljon azt nagyon megköszönném.

(#5467) Peter.70 válasza warezxts (#5466) üzenetére


Peter.70
őstag

Ázsiába, pont hogy jobb ha kp-t viszel, nem biztos, hogy van automata, vagy tudsz fizetni kártyával. Ld Burma

Vagy ha van is ATM a kp felvétel nem ingyenes ( ATM von le díjat )

[ Szerkesztve ]

(#5468) mrrr74 válasza warezxts (#5466) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Szia,

megpróbálok párra választ adni:

1. 29 pénznem között tudsz váltani, illetve azt feltölteni. Tehát nem fogsz tudni forintot kongói frankra váltani. A támogatott pénznemek itt vannak.
2. Nem tudod, csak ha kipróbálod. Ki fogja írni. Az euronetek csak trükkel nem számítanak fel költséget, a tapasztalatom az, hogy a bankok saját ATM-jei inkább nem, mint igen.
3. Látod, a pénznem alatt ott a forint megfelelő is.
4. Úgy tudom nem lehet kérni, azt kapsz amit küldenek (nem tudom mi alapján).
5. Biztosítás
6. Semmi, ingyen lesz (ft top up forintos bankkártyáról és kiutalás forintos magyar bankkártyára)
7. Kártyával fizetni. Arra érdemes figyelni, hogy ha a terminál megkérdezi, akkor a helyi pénznemben terheljen.
8. Nem, másodpercenként változik az árfolyam, épp az aktuálissal fogja

Megveszed 240-ért a dollárt és elköltöd 290-es árfolyamon 290-es árfolyamnál.

Siettem, ha valami hülyeség, a többiek biztos javítják.

[ Szerkesztve ]

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#5469) warezxts válasza mrrr74 (#5468) üzenetére


warezxts
senior tag

Szia!
Köszönöm hogy időt szántál rám.
29 pénznem között tudsz váltani, illetve azt feltölteni.
Ezt arra gondoltam hogy feltölteni extra költség nélkül igen, de felvenni/fizetni más országban (+ATM díj)?
Ezért gondolom, mert a fórumon, említik pl. Vietnámot, Myanmart, Taiwant ami nincs a 29 pénznem között.

(#5470) betyarr


betyarr
veterán

hátha itt relevánsabb a kérdésem: [link]

(#5471) ghostie válasza warezxts (#5469) üzenetére


ghostie
tag

Igen, jól gondolod. A listán lévő devizákban lehet alszámlát nyitni, előre átváltani, de más devizában is fizethetsz vele. Én ugyan nem ázsiában, de Ukrajnában, Boszniában, Szerbiában használtam vásárlásra és pénzfelvételre is (mindenhol találtam ingyenes ATM-et). Ilyen devizák esetében viszont az árfolyam nem annyira jó mint a direktben támogatottaknál (a magyar bankkártyához képest még mindig jobb :) ), az is előfordulhat, hogy a TW bizonyos ritkább devizákat jobban vált, bár a különbség általában nem nagy.

[ Szerkesztve ]

(#5472) gzbotii válasza warezxts (#5466) üzenetére


gzbotii
veterán

Kicsit TL;DR, de:

Abban az említett 29 pénznemben lehet számlád (zsebed, ha így tetszik) Revolut appban. Más pénznemet is támogat, csak abban nem tudsz számlát nyitni náluk.
Itt vannak azok a pénznemek, amit egyáltalán nem támogat a Rev: [link]

Mindig az aktuális, másodpercenként frissített bankközi árfolyamon vált a Rev, amit látsz is az appban.

Támogatott pénznemek között direkt váltás van. Pl van direkt HUF - NZD, nincs köztes HUF - EURO - NZD váltás.

Az, hogy az ATM mennyit számol fel, teljes mértékben az ATM üzemeltetőjétől függ.

Azért az fontos, hogy ne csak erre támaszkodj, mert lehet olyan hely, ahol nem fogják elfogadni, esetleg más problémák miatt nem fog működni valami.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5473) ServerWorks


ServerWorks
tag

Oroszországban használta már valaki?

(#5474) mrrr74 válasza gzbotii (#5472) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Ez engem is érdekel, hogy ha nincs a támogatott pénznemek között a deviza amiben fizetni szeretnél, akkor mi a pontos folyamat?

Van eurós/fontos zsebed és Kongóban vagy (tegyük fel támogatott ország, nem tudom). Találsz egy POS terminált ahol tudsz fizetni a kisközértben. Ilyenkor a kártya saját devizája szerint fogja a váltást elvégezni a helyi terminál árfolyamveszteséggel, vagy ilyenkor is Revolut vált valamilyen árfolyamon?

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#5475) mrrr74 válasza warezxts (#5469) üzenetére


mrrr74
aktív tag

Igazán nincs mit. Én is tettem fel egy csomó kérdést, mert tapasztalatok útján mégiscsak könnyebb megtudni az infót, mint a Revolut fórumából. Elég sokat használom a kártyát és nem csak fizetésre, de nekem is vannak olyan dolgok amiket nem tapasztaltam még és nem tudom a pontos folyamatot.

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#5476) brainticket


brainticket
aktív tag

Most már van egy pride-os mastercardom is a maestro és a visa mellé, teljes a gyűjtemény :))

(#5477) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,

Meghívót hogy lehet küldeni ismerős email címére?

(#5478) gzbotii válasza Peter.70 (#5477) üzenetére


gzbotii
veterán

Emailben vagy az appban kapsz egy linket, ami úgy néz ki, hogy revolut.com/r/ userneved
Továbbiak/Meghívás menüben találod.
______

(#5476) brainticket: hiánypótló :U . Árpádsávos nem lesz?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5479) Broki1 válasza brainticket (#5476) üzenetére


Broki1
tag

És még ingyenesen ki is küldik! :Y

(#5480) ItaliX


ItaliX
csendes tag

Sziasztok,
Ha feltöltök 200e-t valószínűleg zárolni fognak, de vajon mit kell bemutassak nekik.
A pénzt ajándékokból származik a hosszú évek alatt. Mivel nincs munkám így nincs fizetési lapom se. Elfogadják a bank statementet az OTP-től amin látszódik, hogy egyszerre be lett helyezve a pénz, vagy valami más módot kéne keressek?
A pénzt Coinbasera küldeném tovább. Lehetőleg nem szeretnék TW-t használni.

[ Szerkesztve ]

(#5481) szabi__memo válasza ItaliX (#5480) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Hitelt érdemlően be kell bizonyítanod hogy nem a Camorra kokóból származó pénze

(#5482) blod001


blod001
tag

Nektek elérhető a play store-ban a Revolut app? Írja az app-ban, hogy frissítés érhető el, de amikor rámegyek a play store-ra nem látszódik a telepített alkalmazások között, illetve amikor rákeresek hogy Revolut arra sem dobja ki az app-ot. Android 9.0, Xiaomi Redmi Note 5 Pro-m van.Global Stable ROM, semmi root meg ügyekedés, teljesen gyári.

[ Szerkesztve ]

(#5483) ItaliX válasza blod001 (#5482) üzenetére


ItaliX
csendes tag

Ez nem fog sokat segíteni, de nekem elérhető.

(#5484) blod001 válasza ItaliX (#5483) üzenetére


blod001
tag

Közben a böngészőből belépve sikerült frissíteni, nem értem. :) Azért köszi!

(#5485) szuladam válasza ItaliX (#5480) üzenetére


szuladam
aktív tag

Mondjuk ne töltsd fel egyszerre akkor...

(#5486) szabi__memo válasza szuladam (#5485) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Igen, ilyen brutál összegeknél nagyon kell vigyázni :)

(#5487) kagzer


kagzer
aktív tag

Vajon a Revolutnál is elérhető lesz az Apple Pay holnaptól?

(#5488) hedgehog válasza brainticket (#5476) üzenetére


hedgehog
senior tag

Ha valaki nem látja az opciót az appban, logoljon be újra (pl. appdata törlés nálam működött)

Ja és Charity cardnak hívja az app, kíváncsi lennék ez mit jelent pénzügyileg - nekünk persze semmit, de el tudom képzelni, hogy a bevételekből kap az ILGA)

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#5490) gzbotii válasza kagzer (#5487) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5491) kukac7 válasza kagzer (#5487) üzenetére


kukac7
tag

holnap kiderul. :D

(#5492) gzbotii válasza hedgehog (#5488) üzenetére


gzbotii
veterán

Az megvan ugye, hogy a kártya szállítási díja az megvan, pont úgy mint egy normális kártyánál?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5493) vmack válasza hedgehog (#5488) üzenetére


vmack
tag

Ha jól olvasom úgy működik mint a Vaults, felkerekíti az összeget amit fizetnél és ezt jelölheted ki kinek adod.
Lehet nem így van, de én így értettem:

https://blog.revolut.com/revolut-charity-donations/?fbclid=IwAR3LKhJeHPXZivjCLgeMCfBWc2Ylty_NeqYI-M0NRTbmRnMWcGzjnx96J0Q

(#5494) gzbotii válasza vmack (#5493) üzenetére


gzbotii
veterán

Igen, ez az egyik módja. Ezen kívül lehet rendszeresen (napi, heti, havi szinten) adományozni illetve egyszeri alkalommal.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5495) ÁrPi2 válasza gzbotii (#5478) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Árpádsávos? Érzékelem én az ekvivalencia kritériumok logikai jelenlétét, de nem tudnál rá fogadást kötni bármely "londoni bookmaker" irodánál (sem) ! :N

Nem, nem tudok róla hogy megkapná a tudós klubom a centek fölkerekítését, pedig én bizti az eső utáni optikai spektrumanalizátor berendezések fejlesztésére fordítanám! :DD

[ Szerkesztve ]

(#5496) hedgehog válasza gzbotii (#5492) üzenetére


hedgehog
senior tag

Nem, ezt ingyen hozzák.

A donations pedig külön téma, nem kapcsolódik ehhez a kártyához, én úgy értettem, hogy azon felül még lehet a két csapat között valamilyen egyedi megállapodás

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#5497) gzbotii válasza hedgehog (#5496) üzenetére


gzbotii
veterán

Amúgy meg, ki keverte és hol ezt a kártyát a donationnel? :F

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5498) hedgehog válasza gzbotii (#5497) üzenetére


hedgehog
senior tag

Tőlem nem kért pénzt az app... szerintem a supportos tudta rosszul.

Donationssal vmack keverte az 5493-ban.

-- aka p3d3str1an

(#5499) TOZ válasza gzbotii (#5472) üzenetére


TOZ
addikt

Bizony, peldaul repulon meg sosem tudtam vele fizetni. Valoszinuleg teljesen offline nem mukodik a Revolut.

(#5500) gzbotii válasza TOZ (#5499) üzenetére


gzbotii
veterán

Security feature ki volt kapcsolva?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.