Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97951) Trailblazer válasza KROK640 (#97937) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nemrég még szívtad a fogad a 3060 vételekor, most meg már 3080? :B

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#97952) Cs1csó válasza Trailblazer (#97951) üzenetére


Cs1csó
félisten

Változnak az idők, merjünk nagyobbat álmodni! :D

(#97953) Chaser válasza berek21 (#97947) üzenetére


Chaser
titán

kiégtem :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97954) hcl válasza berek21 (#97947) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A házas csak magyarral áll szóba->már ha tudna magyarul :D

Szegény macsek meg tuti depressziós a hülye gazdájától :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#97955) berek21 válasza hcl (#97954) üzenetére


berek21
senior tag

Nekem a "wali disnep" a kedvencem. :D

LG Velvet eladó!

(#97956) homerhamm


homerhamm
addikt

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#97957) koby11h válasza homerhamm (#97956) üzenetére


koby11h
aktív tag

Őszinteség az első! És itt meg van :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#97958) BiP válasza homerhamm (#97956) üzenetére


BiP
nagyúr

Végre egy őszinte eladó, aki nem árul zsákbamacskát :)

(#97959) Intelligencs válasza homerhamm (#97956) üzenetére

Amikor lecseréltem az autómat, akkor a fő motiváció az autóbeszámítás mellett az volt, hogy ne nekem kelljen eladni, és még véletlenül se találkozzak a hirdetésben felsorolt urakkal. Mert lehet bár, hogy a hirdetés kevéssé cizellált, de valós problémát fogalmaz meg. Épp elég Totalcaros cikket olvastam, hogy ne akarjam magamnak én is ezt. Tudom, hogy kevesebbért adtam el, mint lehetett volna, de cserébe nem kellett mennem sehova, nem kellett találkoznom vademberekkel, a márkaszerviz elvégzett egy korrekt felmérést, tételesen felsorolták a hibákat, és azoknak a tudatában vették meg tőlem (és nem bizományba vették át).

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#97960) fatpingvin válasza Intelligencs (#97959) üzenetére


fatpingvin
őstag

alapvetően én is amikor valami nagyobb értékűt cserélek és az előzőre nincsen már előre érdeklődő akkor én is igyekszem rámenni a beszámíttatásra. mondjuk nekem a motivációm más, én tök szívesen találkozom új emberekkel a téma kapcsán, viszont általában nem szokott beleférni hogy álljon benne a pénzem, ahogy az időm/energiám se engedi feltétlenül hogy köröket fussak azzal hogy valakire rá tudjam sózni végre.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#97961) mpo válasza Intelligencs (#97959) üzenetére


mpo
veterán

Nem is jönnek két hónap múlva, hogy újabb hibát találtak (égnének tőle, meg addigra el is adták) és adj vissza a vételárból. Ez az unalmas vagy nyugodt élet titka.

Ha érted, akkor már elavult.

(#97962) hcl válasza Intelligencs (#97959) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Olcsóbban adod el - amikor egy ilyen banda odajön, az lehet, hogy többet alkudnak. Én is adtam el autót 2016-ban :(

@fatpingvin : Autó terén azért nem mindenkivel kerülnél szívesen kapcsolatba :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#97963) koby11h válasza Intelligencs (#97959) üzenetére


koby11h
aktív tag

Én is felbecsültettem több ismerőssel is, hasznaltauto.hu-n megnéztem, hogy mi mennyi, végül beszámíttattam 120k-val olcsóbban, de kaptam cserébe "ajándékot" az újhoz és nem vitte el időmet, üzemanyagomat, idegeimet... utólag úgy gondolom megérte, látva, hogy a szomszéd az övét mikorra és hogyan adta el, és kik jöttek megnézni!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#97964) szebe válasza Intelligencs (#97959) üzenetére


szebe
őstag

A gyanútlan magánszemély meghirdeti az autót, majd kisvártatva felhívja egy állítólagos érdeklődő (aki lehet egy kedves női hangon megszólaló bértelefonáló is)

Ezt már mástól is hallottam, hogy kedves női hang felhívta, nem tűnt tesónak, majd megjelent a cshalád a megbeszélt időpontban és helyen...
Ha egyszer eladósorba kerül a G Astrám, lehet én is inkább bukok rajta valamennyit, csak ne kelljen velük üzletelni

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#97965) BiP válasza szebe (#97964) üzenetére


BiP
nagyúr

Mi tavaly a fürdőkádunkat adtuk el. Régi volt, de jó nagy, jó állapotban, de mivel meg akartunk tőle szabadulni, áron alul hirdettük. Tesók jöttek érte, vagy 7-en (1 faszi, ő ki se szállt a kocsiból végig), csomó nő, csaj, gyerek.
És harmadárról indították az alkut. Volt már minden mese, már idegesítő volt hallgatni, hogy miért nem akarnak többet adni, érzelmi zsarolás, kenyérpénzt vesszük el tőlük, stb.
Aztán persze segítsünk pakolni, adjunk kötelet, stb.
Sietve zártuk be a kaput, amikor mentek el. Túl voltunk rajta. Tesónak soha többet, semmit.

#97966 hcl : naív voltam. De végül csak elvitték, még elfogadható áron, és fontosabb volt, hogy megszabadultunk tőle.
Meg az idegeskedésen túl nem okoztak problémát.

[ Szerkesztve ]

(#97966) hcl válasza BiP (#97965) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az elején kellett volna kidobni őket.

Mutogatni való hater díszpinty

(#97967) koby11h válasza BiP (#97965) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ahogy hcl is írja, az elején, amikor 90% alá megy, akkor közölni, hogy 90%-os ár a minimum ár és sajnálod, hogy dolguk végezetlen kell távozniuk... viszlát, kapu bezár.
Én is így csináltam nagyszülők bútorainál. Még kapun át próbálkozott 75%-os árral, de már nem is válaszoltam. Más elvitte minimális alkuval 3 nap múlva. Így is alul volt árazva, de van akinek semmi sem elég...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#97968) gr8tjoey


gr8tjoey
tag

Hali, nem írtam még ide, de a december-januári események kiborítottak...
Volt itthon pár roncs számítógép, fel akartam újítani őket, és ismerősöknek is kellett pár darab (otthoni nas, internetezős konfig fillérekből, konyhába zenét hallgatni). Ebből látszik, hogy 10 éves konfigokba kerestem pár Forintos alkatrészeket, és ennek az eladótábora... hogy is mondjam, kriminális.
Ha érdeklődök valami iránt egyből megírom a telefonszámomat, és odaírom, hogy viber is jöhet, elkérem a másik számát, felhívom, egyeztetek. Következők fordultak elő:
1.) felhívom délelőtt 10-kor, megbeszéljük, hogy munka után egyből megyek a motyóért, mondom neki 4-kor hívom hogy végzek, és pontosítunk. 5 után hívtam (figyu, december volt nekem is, őrültekháza), hogy akkor 30 perc múlva érkezem a címre. De ő már eladta, mert 4-kor nem voltam ott. bzmg, azért pofáztunk telefonon, hogy add el másnak...
2.) vettem egy őskövület optiplex-et is, 50+ -os bácsi hozta a megbeszélt helyre, késett 1,5 órát, addig beültem a gyerekekkel a mekibe. T rendszámos passat, automata csomagtérajtó, emberen minden iphone, mondom a gyerekeknek lesz mesézős a szobába, mert nem okos a tv, beszélünk, pacsi. Hazamegyek, nem indul be a gép, sípol. A hirdetésben telepített windows van rajta, így jó meg úgy jó. Telefon, nem veszi fel, üzenetre nem válaszol. G.cire örültem, hogy én dobhatom ki a szarját 20e Ft-ért, 1 óra szerelgetés után derült ki, hogy barmolt a géppel eladás előtt, és a ramokat nem jól rakta vissza. Szóval ez így tuti nem működhetett. Azóta se hívott vissza, pedig amikor késett beszéltünk azon napon vagy 3-4x.
3.) Írok az emberre, hogy kéne a cucc, semmi válasz. Másnap újra, de már jegelve. Ok, van ilyen, lecsúsztam róla. Odaírtam azért, hogy ha még meglesz, akkor gondoljon majd rám, elköszönés. 2-3 hét múlva ír, hogy "Na, akkor megvan még, kell?" Mondom ok. "Akkor mondja, hogy mennyi lesz a posta". Mondom elmennék kipróbálni, és akkor kifizetem. Soha többe nem reagált semmire, számot nem adott meg. Gondolom visszaküldte neki valaki, és rám akarta sózni a szemetet...
4.) Ember hirdet, átvétel Budapesten, kék metró vonala. Írok, kéne, hol lehet átvenni BP-en. XY metrómegállónál. Megkérdezem illedelmesen, hogy nem lenne-e gond, ha azzal a metróval eljönne a végállomásig, én BP-en kívül lakok, a belváros decemberben elég dráma autóval. Nem, nem hozza el. Ok, lelke rajta. Akkor másnap elmegy érte a gyerek úgyis bent jár BP-en. Csönd.... Szerencsére megadta a számát, felhívtam, mi a helyzet. Hát hogy holnapra már odajön a kapujába érte valaki, és akkor neki adja. Mondom mi is odamegyünk 'magszárba, nem azért levelezek veled, hogy másnak add el. Ja jó, akkor ha tuti, akkor persze, az enyém, mert én már írtam neki. Saját pechem, hogy a gyerek MÉGSE ment a városba, hát kocsiba be, belvárosba be, megyek időre, jön a pali fülig érő mosollyal, hogy akkor itt van, és adjak már neki pozitív értékelést.. Gondoltam magamban még negatívot se, annyira rugalmas vagy mint egy korhadt fa, haladjunk. Hazahozom a kártyát, az egyik port szar.
Tényleg ezt kell csinálni??? Az 1-esre van vagy 3-4 konkrét nick-em aki hasonlóan járt el.

------((-----))------

(#97969) hcl válasza gr8tjoey (#97968) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

" De ő már eladta, mert 4-kor nem voltam ott."
Az itt tárgyaltak alapján a vevő az, aki odajön. Most te voltál a másik oldal ;) Persze a normális ügymenet, ha már lebeszéltétek, és megvan a számod, hogy felhív, hogy mész-e, de sokaknál ez sem jelent semmit.

"Mondom elmennék kipróbálni, és akkor kifizetem. Soha többe nem reagált semmire, "
Nem is volt cucc, az is lehet :DDD

"Nem, nem hozza el. "
Valahol ez is érthető, én se viszem sehova, max. ha valahova amúgy is egyek, akkor nálam van.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#97970) tope válasza gr8tjoey (#97968) üzenetére


tope
addikt

Nekem is volt már olyan, hogy lebeszéltem a pestivel hogy megyek szombaton, pontos időpontot nem tudtam írni, de a címe megvolt, mondtam hívom ha ott vagyok.
Erre hívom, semmi, nem veszi fel, sőt letilt...

Jön 2 fószer, egyikük kezében egy hasonló gép, mondom gyanús...

Elment az eladó, megkérdeztem a másikat, hogy mi ez a gép, és kiderült ez az amiért jöttem, meg hogy volt 1 érdeklődő (ez lennék én), de nem neki adta el az ürge, mert bizonytalan volt benne hogy megy e...

Na telefonálás megint, semmi, ki se csöng, másik számról felhívtam, azt persze felvette, mondom a szitut, hát konkrétan már nem tudom mit mondott, de legszívesebben elküldtem volna az anyjába.
Itt is jelentettem, de nem tudtak vele mit kezdeni.

UI: Az volt a szerencse, hogy nem csak azért mentem fel...

(#97971) Ciccuka válasza tope (#97970) üzenetére


Ciccuka
veterán

Az elég baj, hogy itt nem kezdenek ez ilyenekkel semmit. Akkor minek is van az értékelés...

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#97972) Chaser válasza Ciccuka (#97971) üzenetére


Chaser
titán

itteni logika szerint üzletkötés nem történt, tehát nincs mit értékelni
wtf : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97973) Tikakukac válasza tope (#97970) üzenetére


Tikakukac
titán

Most buktam el úgy 4-5 órát, tengernyi ideget, 2,5k futárköltséget.

Ez sem lesz értékelhető, pedig volna mit :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97974) tsiga18 válasza gr8tjoey (#97968) üzenetére


tsiga18
tag

Ezért jó ez és a "ingyen vagy olcsóbban" topikok, hogy lehet tanulni az ilyen esetekből.
Nàlam a szekrényben porosodott 2db Samsung Galaxy S6 és 1 működő S7. Apróra nem tettem fel mert tuti jöttek volna a nímandok az occó cuccra, de jófogàson hirdetett egy gsm-es egy Gigabyte brix minipc-t, a 3 telefont elcserélte a brix-be. Neki a telefonok a profilja, nekem kellett a minipc, win-win nímandokkal bajlódàs nélkül

(#97975) koby11h válasza Tikakukac (#97973) üzenetére


koby11h
aktív tag

Itt a vállunk, ha ki szeretnéd magadból önteni... :K

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#97976) Tikakukac válasza koby11h (#97975) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem ez az első, engem az érdekelne, hogy ezeket a szitukat miért nem lehet értékelni. Lehet még többet is érne, mint a konkrét üzletkötés. Mert így viszont tényleg patika nickekkel van tele az apró.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97977) koby11h válasza Tikakukac (#97976) üzenetére


koby11h
aktív tag

Én is nem vettem már laptopot hasonló módon... tényleg nem volt üzlet, nem lettem a termékkel átverve, de kocsikáztam érte, vártam is rá és semmi eredmény. De nem tudtam vele én sem semmit kezdeni, szóval max. együttérezni tudok veled.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#97978) Tikakukac válasza koby11h (#97977) üzenetére


Tikakukac
titán

Én még szét is szedtem 2-t, csak úgy grátisz.

Gondolhatod mennyire szeretek azért fizetni, hogy dolgozhassak :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97979) hcl válasza Tikakukac (#97978) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pedig a munkaadódat tuti érdekelné ez a dolog ;] :DD :DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#97980) Tikakukac válasza hcl (#97979) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez azon felüli dolog sajnos :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97981) hcl válasza Tikakukac (#97980) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hm, bármekkora összeget elfogadok ;) :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#97982) Chaser válasza Tikakukac (#97976) üzenetére


Chaser
titán

itteni logika szerint üzletkötés nem történt, tehát nincs mit értékelni
kérdezd az illetékeseket miért ez az álláspontjuk

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97983) Tikakukac válasza Chaser (#97982) üzenetére


Tikakukac
titán

Megtörtént, a válasz egy majdnem bannolás lett röviden.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97984) Chaser válasza Tikakukac (#97983) üzenetére


Chaser
titán

:C ;]
énmá' ezekkel nem foglalkozom..: )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97985) nullpoint válasza Tikakukac (#97983) üzenetére


nullpoint
senior tag

Sajnos itt ez tipikus.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#97986) Gyuri27 válasza Tikakukac (#97983) üzenetére


Gyuri27
félisten

Beirtam az eladó aprójába, hogy a pénzt elutaltam és napokig semmi. Még válasz se.
Szépen törölve lett, feketét se lehetett adni.
Aztán nem eröltettem, mert én biztos bant kapok érte.
Itt ez a módi.

Amd - Radeon - Ryzen

(#97987) hcl válasza Tikakukac (#97983) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gondolom nem szeretnek a userekkel szórakozni ők sem :(( Kérdsé, hogy mi a fontosabb, a jó hír, vagy...

Mutogatni való hater díszpinty

(#97988) Ciccuka válasza Gyuri27 (#97986) üzenetére


Ciccuka
veterán

(Ma) én is kaptam itt egy indokolatlan moderációt. Furán mennek itt a dolgok.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#97989) TaaT válasza Ciccuka (#97988) üzenetére


TaaT
veterán

Ma én ugyanarra a termékemre a harmadik(!) kamu adathalász levelet kaptam a jófogáson :U

Give them hell Ukraine!

(#97990) hcl válasza TaaT (#97989) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én most tettem fel bagóhirdetést... kíváncsi leszek :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#97991) envagyok válasza gr8tjoey (#97968) üzenetére


envagyok
veterán

Filléres cuccokra nagy a pörgés, kb. ha azonnal utalsz, lehet a tied, de néha akkor se.
Volt hogy eladó visszautalt, mert más rámígért 1000Ft-ot.
Sajnos sok a megélhetési eladó, a szükség felülírja a gerincet.

Ha jó magasra kicentizett áron jön valamire vevő, egyedül akkor vagyok hajlandó postán kívül más irányba mozdulni, és elvinni.

4-es eset: ha sose hasznalta azt a portot 99%-ban kontaktos csak, kis takarítás után menni fog .

1-es : Ha valaki 4-re ígéri a hívást, és nem hív, simán odaadom fél 5-kor másnak, ha kezembe nyomja az árat.

2-es Működött az öregnél a gép, csak gondolom mikor írta a hirdetést, meg akarta nézni, mennyi ram van benne.
Sima user error.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#97992) homerhamm


homerhamm
addikt

Milyen szépek az úriember nyakába a fuxok.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#97993) hcl válasza homerhamm (#97992) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

*nyakörv :D

@envagyok : Így így.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#97994) koby11h válasza hcl (#97993) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ezt majd kitörlik, de már leírom, ha eszembe jutott. Haverom mondta vagy 25-30 éve, mikor először láttunk hasonlót: kell még vagy 8-10 ilyen a nyakába és mehet a tóba!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#97995) hcl válasza koby11h (#97994) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Beton olcsóbb ;]

Mutogatni való hater díszpinty

(#97996) koby11h válasza hcl (#97995) üzenetére


koby11h
aktív tag

A fuxot magának veszi, a betont nekem kellene biztosítani! Nekem ennyit nem ér meg! Oldja meg saját magának :D

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#97997) gr8tjoey válasza envagyok (#97991) üzenetére


gr8tjoey
tag

Persze-persze, mindenre van magyarázat és az ellenkezőjére is :)
A 2-esnél pl elromlottak az iphonok, és elment a net pár hétre.

------((-----))------

(#97998) gr8tjoey válasza envagyok (#97991) üzenetére


gr8tjoey
tag

1-es : Ha valaki 4-re ígéri a hívást, és nem hív, simán odaadom fél 5-kor másnak, ha kezembe nyomja az árat.

Akkor ez csak az én univerzumomban gerinctelen? Felhívok valakit munkaidőben, megbeszéljük, hogy aznap délután, munka után elmegyek érte, és azért írtam, hívtam, mert kell, és mert nem akarok délutánig még 3 hirdetést leegyeztetni ha meggondolja magát, majd felajánlom a kényelme kedvéért, hogy még egyeztetek is vele, pontosan mikor érkezek, majd valakinek eladja előttem a cuccot? Ez tényleg normális? Mert akkor nem szóltam.
***szerk: nem azt beszéltük meg, hogy 4-ig átveszem, hanem hogy még pontosítunk mikor érkezek érte.

[ Szerkesztve ]

------((-----))------

(#97999) hcl válasza koby11h (#97996) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D:D:D:D:D

@gr8joey : "Akkor ez csak az én univerzumomban gerinctelen? "
Ha megígérte, hogy tartja, akkor az. Éppen ezért én nem ígérem már, mert a vevők nagy része nem jön el, és nem jelzi, hogy már vett mástól. Majd amelyik odajön, az megkapja.
Mondjuk ha odaszóltál volna, hogy mindjárt ott vagy, akkor gerinctelen lenne, de ha nem, akkor IJ.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#98000) BiP válasza gr8tjoey (#97998) üzenetére


BiP
nagyúr

hát, ez ilyen szürke zóna.
Egyrészt Te szólhattál volna 4kor, hogy mész, mész, csak megcsúsztak a dolgok, késel.
Másrészt meg ahogy eladóból is van megbízhatatlan, furcsa, makacs, rossz kommunikációjú, nyerészkedő, stb.
úgy vevőből is van furcsa, rossz kommunikációjú, megbízhatatlan.

Na, ő azt gondolta a tapasztalai alapján, hogy nem szóltál, biztos leléptél, és eladta az elsőnek, aki fizikailag ott volt, és elvitte.
Valakinek +1000Ft, valakinek meg fél-1 órán múlik, hogy eladja a lelkét cuccot.
Nem mindenki rugalmas, nem mindenki türelmes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.