Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97401) hcl válasza Chaser (#97400) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondom a nem garisat már simán lehet :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#97402) Chaser válasza hcl (#97401) üzenetére


Chaser
titán

az nem is volt kérdés mondom úr :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97403) KROK640 válasza Sethdobaloah (#97396) üzenetére


KROK640
veterán

Nagyjából 820 napja(!) (még leírni is sok) vadászok VGA-t, szóval bár már létforma lett, de most akkor is örülök már, ha csak használni kellene az új kártyát :)
... és még nem ért ide.

Hihetetlen, hogy ez a cripto scam, hogy keresztül húzta a számításaimat, amikor kitaláltam, hogy kell új VGA (még az 4th gen I3-asom volt), akkor azt sem gondoltam volna, hogy 82 napig elhúzódik a vétel, nemhogy 820 napig ... Viszont így a GTX950-esem elmondhatja magáról, hogy egyértelműen a leghosszabb ideig aktív szolgálatban lévő VGA-m volt, a maga eddig több mint 7 év 3 hónapjával... A második leghosszabb ideig aktív szolgálatban lévő VGA-m az Innp 3D GeForce 3-as volt, kicsit több mint 4 évvel, így talán jobban kontextusba kerül ez a 7 év 3 hónap is.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#97404) KROK640 válasza Chaser (#97398) üzenetére


KROK640
veterán

na, ez viszont egy nem is rossz ötlet ;]
Tivadar amúgyis tagadta a VGA hiányt, a legdurvább legvadabb VGA árak közepén is állította, hogy nincs hiány és nincsennek magas VGA árak, ő akkor is megmondta, hogy van 30 ezerért 1080Ti, csak keresni kell. *
Csodálom, hogy Bánáti és a kollégái nem verték át... vagy simán lehet, hogy igen, csak nem tudok róla.

* Most jut eszembe, hogy őt kellett volna megbízzam, hogy szerezzen nekem VGA-t... ah, habár inkább nem, mert a jól működés is szempont az áron felül :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#97405) KROK640 válasza Chaser (#97398) üzenetére


KROK640
veterán

Akkor ezekszerint nem csak ez hanem sokféle 3060-as van ami hangos... egyébként meg kifizettem, értem én, hogy válság van, de a hangja is jár hozzá, nem? :D (közben már nézegetem a zajvédő füleseket, biztos ami biztos :P )
Amia keresést illeti, itt nem jutott eszembe. Ősszel mikor elkezdtek csökkenni az árak, helyben dobtam fel. Mindenféle túlárazott lomot rámakartak sózni a népek.

Még hogy nem "kaccsolom" be? :D
Volt nekem egy Athlon XP-m. 1466MHZ@2669MHZ-en üzemelt, 1,85V magfeszültség mellett (a gyári 1,5V helyett). Stabil volt, és gyors, de ennek volt egy olyan ára, hogy 5000+ rpm-es hűtő kellett rá... az konkrétan olyan hangot adott mintha egy repülő mellett álltam volna. Három évig használtam így a gépet, öcsém szerint azóta is halláskárosodásom van, pedig szerintem csak lusta volt tartani a megafont, ha a gépem mellett ülve hozzám akart szólni...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#97406) Gyuri27 válasza hcl (#97399) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mér a régi vga-ra a hűtőt ráöntötték ozdon? Vagy a törp kovácsok rakták fel és azt ember fia le nem szedi? Esetleg a tündék/elfek valami varázslattal rögzitették? Vgay valami sámán rakta föl és amig az kántál azt le nem lehet venni?
Mesélj még a modern vgak-ról . :K :P

Amd - Radeon - Ryzen

(#97407) Chaser válasza KROK640 (#97405) üzenetére


Chaser
titán

ez ti volt, non-ti-ből azt olvastam már jobb a ghost hangja
30w difi van tdp-ben ami nem sok, de pont 160-170w-ig könnyű hűteni a gpu-t halkan - persze értelmes hűtés oda sem árt -
ennek volt egy olyan ára, hogy 5000+ rpm-es hűtő kellett rá...
eddig is tudtuk, hogy mazochista vagy ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97408) Zolás válasza KROK640 (#97403) üzenetére


Zolás
addikt

Mikor jött a hír a 3060-ról, akkor döntöttem el, hogy veszek egy olyat a ryzen 3600 mellé, mert milyen jól néznek ki a számok egymás mellett. Na mikor eljött az idő a vásárlásra, megjött a bánya. És még szerencsém van a 1060 6Gb-vel, mert máig is egy jó kártya. Így nekem még mindig nem sürgős.
Őszintén, az aprós áraknak kellene a boltinak lenni, novemberben olcsóbb volt a használt kártya mint most.
2017 karácsonyán vettem a kártyámat, most lett 6 éves!

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#97409) Trailblazer válasza hcl (#97399) üzenetére


Trailblazer
addikt

3060 Ti/3070/3070 Ti topikban valaki leszedte a ventiket róla, és Noctuákkal pótolta. Asszem az 3070 volt, de ugyanilyen kivitelű EVGA.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#97410) KROK640 válasza Chaser (#97407) üzenetére


KROK640
veterán

Majd letesztelem, és meghallom, hogy milyen hangja van.
Egyébként simán akár underclockolhatom is (undervolt mellé), hiszen ígyis bőven sokkal gyorsabb lesz mint az előző volt, aminek szintén nem a sebességével volt bajom, csak a kevés VRAMmal.
Lehet, hogy elég lett volna egy RX580 is, csak hát az se a kevés fogyasztásáról híres.

nem "mazochista ", csak olyan aki kihasználja a procijában lévő többletet. Ez 82% plusz volt, ha nyersen számokban nézem, de lefordítva azt jelentette, hogy a csúcs 2800+ Tbred B vagy a 3200+-os Barton 2200MHZ-ére még rávertem 469MHZ-et, a magas FSB miatt PR-ben 3400+-nak felelt meg, ami azért nem kis dolog volt akkoriban. Sőt, gyakorlatilag megduplázta a gép élettartamát, ugyanis ezzel a cserét jelentősen eltudtam halasztani 3 évvel, s így az S754 és S939-es foglalatos Athlon 64-ek teljesen ki is maradtak az életemből. (Pentium D és C2D-k nem, de azokat eladásra építettem, én onnan már 4 magra mentem egyből).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#97411) Trailblazer válasza KROK640 (#97410) üzenetére


Trailblazer
addikt

Én undervoltot/clockot nem próbáltam ezzel, csak az utódával. (Ami pont az EVGA hangja miatt lett, annak nagyon sürgősen kellett távoznia emiatt. MSI Gaming X lett, ráadásul nem 3060, hanem 3060 Ti - persze kevesebb a vram, de összeségében 30%-kal erősebb.) Lehet, hogy segít valamit a helyzeten, de nem tudom, mert nagyon bosszús voltam a használata közben. Ahogy fentebb írom, hardveresen is moddoltak már hasonlót, dehát az megint befektetés, az igazi csendhez két minőségi fan szükségeltetik.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#97412) CJ4567 válasza Trailblazer (#97409) üzenetére


CJ4567
veterán

3060Ti volt.

No Sana No Life

(#97413) KROK640 válasza Zolás (#97408) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, meg kb erőben is jók lennének egymás mellé :)
Jó, azért az 1060 6GB más, mivel 6GB VRAM (bár ma már nem vennék csak annyival rendelkező kártyát) ma még éppen a legtöbb címnek. Mint írtam a GTX950-nek is a kevés meóriájával van a bajom, ha 4-6GB-ás lenne, szerintem még én is várhatnék a cserével.
Az árak meg pont úgy alakultak, ahogy vártam, november 5 és 15 között volt a mélypont, és most az erősebb ft ellenére is kicsit emelkedtek az árak. ha várnék márciusig akkor megint lenne olcsóbban VGA, de már mostmár tényleg nem akarok várni, pláne, hogy olyan nagy esést azért nem jósolok neki, amiért indokolt lenne még hosszú hónapokat várnom.
(Egyébként ha a vadi új kártyák bolti árát nézem, akkor sajnos most sem olyan rózsás a helyzet, RTX3050-es 140 és 185 ezer között leledzik kiviteltől függően, a RTX 3060 12GB-ás 187 ezertől 240 ezerig terjed; de AMD-nál sem jobb a helyzet 146 ezerért vihetjük haza a legolcsóbb RX6600-at, az RX6700XT már bőven 200 felett tanyázik, a 250 ezer sem ritka, de az Intel A750 is 145 ezertől kezdődik, A770 meg 190 ezertől ... ezek még mindig nem túl kedvező árak)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#97414) Chaser válasza KROK640 (#97410) üzenetére


Chaser
titán

tdp limitet egyszerűbb letolni szerintem
de ha magas a min rpm és nem jó a venti csodát az sem fog tenni
rx6600-ot napokban linkeltem ide alzáról 131e-ért és játék is jár mellé - ahogy nézem 14-5e-ért el is lehet pattintani -

szerk:
6700xt is több van náluk 200e ft alatt

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97415) KROK640 válasza Chaser (#97414) üzenetére


KROK640
veterán

Persze, de abban reménykedem, hogy alacsony lesz a min RPM... esetleg talán meg is áll a venti.

RX6600 -ért a 131 ezer szerintem még mindig nagyon sok. Aprón most 75-80 ezer körül mennek, de pár hete láttam 70-ért is.
De RTX3060 még az Alzán is 170-180 ezer, ami még mindig nem kevés.
(Ha abból indulok ki, hogy régen 1 havi minimálbérből a csúcs kártyákat lehetett megvenni, most meg a sweetpot alja egy havi minimálbér, akkor ez erre az országra nézve nagyon de nagyon nem hízelgő... de a VGA gyártók árazására sem).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#97416) Trailblazer válasza CJ4567 (#97412) üzenetére


Trailblazer
addikt

Akkor az volt.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#97417) hcl válasza Gyuri27 (#97406) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezt biztos nekem? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#97418) Cs1csó válasza KROK640 (#97403) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem most már ne add fel (mármint a várakozást) legyen kérek ", évforduló" pl. 1000 vagy 1100 nap (kicsit több mint egy év) ha kb. 820-nal jársz akkor meg kell vagy fél év (január elsejétől számolva (180 nap) tehát júliusban vegyél kártyát.
Vág kérek 3 év meglegyen meg ehhez meg 3 hónap: vegyél kártyát októberben.

(#97419) sh4d0w válasza KROK640 (#97413) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Csak hogy lásd...

https://www.coreinfinity.tech

(#97420) Chaser válasza KROK640 (#97415) üzenetére


Chaser
titán

The graphics card turns down the fans in passive mode, thus in desktop idle situations.
fan stopot tudja eszerint - a black is ugyanez ha jól tudom -, load biztos hangos defaulton

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97421) hcl válasza Chaser (#97420) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Full fordulaton a legtöbb dolog hangos :) Esetleg Szab.Tam cucca nem :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#97422) Chaser válasza hcl (#97421) üzenetére


Chaser
titán

nem full fordulatról van szó, hanem load terhelésről
egy értelmes hűtéssel/ventivezérléssel megáldott vga loadon se zümmögteti szét a ventit
lassan belerakhatnák a tesztekbe a minimálisan beállítható fordulatszámot is, volt olyan vga-m aminél 800-ra le lehetett venni, de soknál 1300-1400 a minimum - ami éppen nem baj, ha jó minőségű a venti, csak olyan vga nem sok szaladgál -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97423) hcl válasza Chaser (#97422) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Értsd, általában a csendes gépen se kell meglepődni, ha elkezd pörögni terhelésen a venti, és van hangja.

Mutogatni való hater díszpinty

(#97424) Chaser válasza hcl (#97423) üzenetére


Chaser
titán

idle nem nagy művészet halk gépet csinálni : )
de simán lehet terhelés alatt is erős gépet összehozni, csak hát az picivel drágább - én picit visszafogm a cpu-t és gpu-t, aztán mindjárt nem úgy zabál -
3070 suprimnak alig volt hangja load is, mondjuk a cw-t hallották sztem a szomszédban is ;]
hangos meg lehet egy gt1030 is...hűtés függvénye

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97425) hcl válasza Chaser (#97424) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, hangost azt nem nehéz :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#97426) Ciccuka válasza Ciccuka (#97298) üzenetére


Ciccuka
veterán

(#97427) CJ4567 válasza Chaser (#97422) üzenetére


CJ4567
veterán

Kíváncsivá tettél, megnéztem, hogy a 3070 XC3 Ultránál mi a minimum fordulatszám, amit 0-ról bekapcsolva be lehet állítani, ennél alacsonyabb sebességnél 0-ról bekapcsolva csak ki-be kapcsolgatnak a ventik:

Viszont ha már pörögnek a ventilátorok, akkor ennyire le lehet vinni, viszont ez nem annyira releváns, mert először pörögniük kell a ventilátoroknak + itt már kicsit ingadozik a visszajelzés is:

No Sana No Life

(#97428) koby11h válasza Ciccuka (#97426) üzenetére


koby11h
aktív tag

"Már javasolták a letartóztatásukat." :W
Beismerő vallomás után... kényszermunka! Ezért tart itt ez az ország!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#97429) CJ4567 válasza CJ4567 (#97427) üzenetére


CJ4567
veterán

Amit hozzátennék, hogy a való életben sose fognak ennyire alacsonyan lassan pörögni a ventilátorok. :DDD

No Sana No Life

(#97430) Ciccuka válasza koby11h (#97428) üzenetére


Ciccuka
veterán

Addig pedig folytathatják tovább akár évekig :W

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#97431) berek21


berek21
senior tag

LG Velvet eladó!

(#97432) hcl válasza Ciccuka (#97430) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Általában ha páran már felnyomták ezeket, akkor fél év alatt szokták elkapni, de ja, mire ténylegesen abbahagyják, az hosszabb idő :O :Y

@berek21 : Hogy a Tessarból hogy lett kaméleon? Az első kettő valami generált kamuhirdetés lehet?

Mutogatni való hater díszpinty

(#97433) envagyok válasza hcl (#97432) üzenetére


envagyok
veterán

De miért star wars ??? :DDD

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#97434) Trailblazer válasza envagyok (#97433) üzenetére


Trailblazer
addikt

Mert az autocorrect ilyen ügyike.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#97435) KROK640 válasza Cs1csó (#97418) üzenetére


KROK640
veterán

És ez miért lenne nekem jó??? :Y
ígyis évforduló lesz, pont akkor lesz a GTX950 3 évvel több ideje szolgálatban mint a második legtöbb ideje szolgálatban lévő kártyám a GeForce 3 ... Ennél szebb évfordulót akarva sem találhatnék ki :) Ez egy hatalmas tisztelgés a VGA-im és a történelmük előtt.

#97419 sh4d0w : Az Inno3D GeForce RTX 3060 Twin X2 12G: 149.880-ért még csak, csak (potom 49%-al a keretem fölött), de a többi pláne eléggé durva. Ráadásul január 9ig nincs is rendelés.

#97420 Chaser : Erősen reméltem, hogy tudja a fan stop-ot, mert azt már a mostani kártyám is tudja. (vagy beszart a hűtés xD )

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#97436) Cs1csó válasza KROK640 (#97435) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

(#97437) Trailblazer válasza KROK640 (#97435) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ez a Black valami advancedebb verzió, úgyhogy vélhetőleg tudja a fan stop-ot.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#97438) KROK640 válasza Trailblazer (#97437) üzenetére


KROK640
veterán

A reklám után kiderül :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#97439) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tettem fel TV alaplapot, tápot.
Első érdeklődő, nem micro USB.
"Joestéd más tévét is csinál???"

Mutogatni való hater díszpinty

(#97440) Cs1csó válasza hcl (#97439) üzenetére


Cs1csó
félisten

na ed xinalsz?

(#97441) hcl válasza Cs1csó (#97440) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Necsinálo! :DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#97442) koby11h válasza hcl (#97441) üzenetére


koby11h
aktív tag

De miért nem? Minden javított tv-hez adhatnál egy gizsgugyát :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#97443) hcl válasza koby11h (#97442) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De ez nem javított, csak bontott :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#97444) BiP válasza hcl (#97443) üzenetére


BiP
nagyúr

de javítod-e? :)

(#97445) Chaser válasza hcl (#97443) üzenetére


Chaser
titán

deha bontol javitol is : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97446) hcl válasza Chaser (#97445) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja bocs :D

@BiP : Előfordul, de honnan tudja vajon? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#97447) koby11h válasza hcl (#97443) üzenetére


koby11h
aktív tag

Bontotthoz meg kettő gutyuli jár! :D

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#97448) hcl válasza koby11h (#97447) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Vigye! De rá nem ülök! :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#97449) envagyok


envagyok
veterán

Armandó megtalálta egy negyedik genes i5 + gt1050 hirdetésemet, és beajánlott egy ügyesen úgy összerakott kamu konfigot, ami ugyan grafikában kicsit gyengébb, de prociban, ramban, ssd-ben erősebb, összvissz kb 15-20k ér többet az a konfig, hogy cseréljünk szőrében, mert nem jól mennek neki a játékok, persze úgy, hogy ő is feladja postán a számítógépet, miután én adok neki csomagszámot, hogy feladtam.
:)))

Másik jelentkezik, hogy a gtx1060 6gb videókártyámat eladnám vagy gyengébbre cserélem hirdetésem érdekli, lenne a 2GB GTX1050-e.
Mondom szuper.
Küld tesztképeket, írom neki, hogy szép képek, de csak ha itt a cucc, és én átnézem, akkor hiszem el.
Rendben, küldi akkor.
Már címet is adok, és akkor megkérdeztem, hogy a különbözetet hogy rendezzük, utánvét, vagy előre utal.
Akkor meglepődve írja, hogy ja, ő azt hitte szőrében a csere.
Beidéztem a hirdetés szövegét, ahol világosan, konkrét összeggel szerepel az általa ajánlott kártya beszámítási ára. Válasz: Bocsi, akkor nem kell.
Erre annyit írtam, hogy nem gond, de máskor annyit tegyél meg, hogy elolvasod a hirdetést, ne pazarolj más életéből 1 órányi telefonos pötyögést.
Erre még ő háborodott fel, és olyan stílusban kezdett sértegetni, hogy ment az instant ban.
Most komolyan, ennyire hülye mindenki?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#97450) Chaser válasza envagyok (#97449) üzenetére


Chaser
titán

Most komolyan, ennyire hülye mindenki?
ennyire :K
te meg szégyelld magad, hogy nem adsz egy 2 gb-os 1050-ért 1060-at ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.