Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97501) KROK640 válasza TeeBee73 (#97473) üzenetére


KROK640
veterán

Egyáltalán ne hidd. Még csak olyan játékot futtattam rajta, amit a 950-en is, és feltudja pörgetni ezt a kártyát is.
Igaz ami érdekes, hogy ugyanazok a játékok több VRAMot foglalnak el, sokszor ugyanazon a beállításon is (War Thunder 2GB VS 4GB --> feljebb véve a beállításokat is csak 5GB, JC3 2GB VS 6-8GB, Forza Horizon 4 2GB VS 4GB --> itt feljebb vett beállításoknál is csak 5GB).
Ami a GTX950-et illeti most csere előtt végeztem benchmarkokat, és meglepődtem, mert 2021 tavaszán tapasztaltam, hogy a 10400F mellett nagyon megtáltosodott, de azóta drivercsere és optimalizálások tovább növelték a sebességét, meg kapott némi tuningot is. Tegnapelőtt este akkorát lépett (Unigine Heaven benchmarkban és War Thunderben is), hogy majdnem s3ggreültem. A végén a GTX950 már egy végletekig kioptimalizált hegyesre tuningolt bestia volt.
Ettől még nyilván nagyon jelentős előrelépés az RTX3060.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#97502) radio11 válasza TaaT (#97500) üzenetére


radio11
tag

Másik véglet: hirdetek egy telefont 32e-ért (szerintem nem irreális) , jön PM: 20 +posta?

(#97503) shteer válasza radio11 (#97502) üzenetére


shteer
titán

bátraké a szerencse :D

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#97504) Cs1csó válasza hcl (#97493) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igaz, az üzleti-munka kvázi prémium gépeket nem feltétlen venném ide. Azok jóval többet bírnak ez igaz.
Dupla akkus gépet én nem is nagyon tudok, én inkább a konzumer piacot ismertem jobban.

(#97505) hcl válasza Tikakukac (#97499) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez mennyire hülye már. Ha online fenyeget, simán baja lehet belőle :D Írásban, nyoma marad...

@TaaT : 28-at ez már akkor se ér, ha nincs betörve :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#97506) TaaT válasza radio11 (#97502) üzenetére


TaaT
veterán

Csak azért akadtam meg mert faternak vettem ilyet 20-ért tavaly és annak a kijelzője sem volt betörve.

Én simán kaptam ilyen mennyit engedsz a feléből ajánlatokat régebben, bár szerencsére manapság már annyira nem.

Give them hell Ukraine!

(#97507) CJ4567 válasza KROK640 (#97501) üzenetére


CJ4567
veterán

Manapság elég sok játék annyit foglal le egy bizonyos határon belül, amennyi van a kártyán, ezért van egyre több olyan hozzászólás, ami szerint 12GB alatt nincs élet, 8GB pedig lassan már 1080p-re se elég. :)

Extrém példa a COD, ami 24GB-ból képes 20-at lefoglalni. :DDD

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#97508) Csupingo válasza CJ4567 (#97507) üzenetére


Csupingo
veterán

Jahh. 100 éves saját cod iw mentés, 4GB-os kártyával 1600x900-as komoly felbontással. :DDD

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#97509) Ciccuka válasza virkir (#97467) üzenetére


Ciccuka
veterán

Például olyanról is már olvastam többször, hogy felmerült valami stabilitási probléma egy géppel. Aztán le lettek (processzor, memória, vga csatlakozó, stb.) tisztítva alkohollal az érintkezői és utána már jól üzemelt végül.

Egy mély (árok) karcolás (vagy oxidáció) tud okozni véleményem szerint stabilitási problémákat, gondolj bele csökken a keresztmetszet (kisebb keresztmetszeten kevesebb áram tud átfolyni), így extrém terhelésre mások lehetnek a paraméterek.

Extrém processzor tuningnál valószínűleg számít, hogy milyen állapotban vannak a processzor érintkezői.

Elég abba bele gondolni, hogy az elektronikában mennyi minden (apróság) számít (páratartalom, hőmérséklet, stb.).

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#97510) hcl válasza Ciccuka (#97509) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Létezhet, de szerintem ez nagyon ritka.
Ha letört SMD-vel is jól üzemelhet egy gép, akkor nagyon kevés eset van, hogy egy pucolás a megoldás.
Mondjuk a kínai rézzel már volt érdekes tapasztalat, de ott nem a proci lesz a ludas, inkább a lap :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#97511) berek21


berek21
senior tag

LG Velvet eladó!

(#97512) hcl válasza berek21 (#97511) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A munkahirdetős jó :D
A 2023-as meg 2 hülye találkozása :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#97513) opr válasza berek21 (#97511) üzenetére


opr
veterán

Müncheni verses hirdetés zseniális, kreatív, fun, benne van minden infó, mestermunka. Ezt így kell, le a kalappal.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#97514) KROK640 válasza TaaT (#97500) üzenetére


KROK640
veterán

A megtörése extra költséggel járt, azt fizeted meg

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#97515) KROK640 válasza CJ4567 (#97507) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, ebben tuti van valami, hiszen ugyanazon a beállításokkal több játék is kb dupla annyit is elfoglal a VRAMból. A Just Cause 9GB-os foglalásán meg csak lestem. A látvány abszolút nem indokolta, pláne, hogy kb ugyanúgy nézett ki a játék, mint 2GB VRam mellett.
Az csak jó, ha a 12GB VRam minél tovább jó :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#97516) Trailblazer válasza KROK640 (#97498) üzenetére


Trailblazer
addikt

Igen, utánanéztem a moncsidnak, láttam, hogy mekkora. Most kicsit overkill az a gpu oda. :B

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#97517) BiP válasza Trailblazer (#97516) üzenetére


BiP
nagyúr

Na, Te is versesben nyomod? :)

Amúgy igen, de gondolom ezért is lesz monitor upgrade neki a következő lépés.
Érdemes is, mert így a 8gigás kártya is elég lett volna. Meg hát mai játékokkal 1680-ban nyomulni? Háát.
Nekem anno első lcd-m volt egy 20"-os Philips 16:10es. Imádtam. ( de ez volt már vagy 16-18éve.

[ Szerkesztve ]

(#97518) Trailblazer válasza BiP (#97517) üzenetére


Trailblazer
addikt

A kínrím nem volt cél. :B

Jó neked, én nagyon sokáig 1280x1024-ben, 5:4 képarányban nyomultam. Csak 2012 után valamikor lett FHD.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#97519) totron válasza Tikakukac (#97499) üzenetére


totron
addikt

Telibe kell szarni. Tudatosan hibás teljesítés/jóhiszeműséggel való visszaélés. Ez NEM mehet így a végtelenségig. Persze hogy meglépik ezeket a szarságokat, alaplépéseket. Nem tudom milyen titulusban űzöd régóta ezt, persze látszik a hozzászólásaidon, hogy ez igaz, engem ebben csak az bánt, hogy ha veled is meg lehet ezt csinálni, akkor egy átlag kocajúzerre gyakorlatilag legnagyobb valószínűséggel csak ilyen élmény várhat. Lomis szint, annak minden agresszivitásával komolyan.

(#97520) Tikakukac válasza totron (#97519) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez van, nem jó ez senkinek, de a táptalaj sajnos megvan hozzá, hogy erre menjenek a dolgok, ne a jó irányba.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97521) opr válasza Tikakukac (#97499) üzenetére


opr
veterán

Azert ez eleg durva... BTW, milyen nevvaltoztatos dolgot? :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#97522) Tikakukac válasza opr (#97521) üzenetére


Tikakukac
titán

Most már lehet. Régen nem lehetett.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97523) hcl válasza opr (#97521) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gondolom amikor már túl sokan tudták valakiről, hogy szemét, akkor átírta a nickjét.

Mutogatni való hater díszpinty

(#97524) opr válasza Tikakukac (#97522) üzenetére


opr
veterán

Ah, nem is tudtam, hogy volt ilyen opcio. Azt tudom, hogy mindenfele moderatori jovahagyassal lehet nicket valtoztatni most is talan fel evente egyszer, de nem tudtam, hogy regen ez ennel egyszerubb volt. Pedig itt vagyok egy ideje...

szerk: Most neztem meg bakker, majdnem 18 es fel eve PH-zok aktivan... Jezusfasza de rohadt oregnek erzem magam hirtelen. :DDD :(

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#97525) Tikakukac válasza opr (#97524) üzenetére


Tikakukac
titán

Pont ez az, hogy régen kvázi totálisan lehetetlen volt. Most azért nem kicsit több az új név, régi szöveg aprón :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97526) Ciccuka válasza opr (#97524) üzenetére


Ciccuka
veterán

prémium előfizetés! tagsággal is lehetett

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#97527) opr válasza Tikakukac (#97525) üzenetére


opr
veterán

Mondjuk ezt nem ertem, miert engedik oszinten szolva. Forumon ok, apron nem.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#97528) Trailblazer válasza opr (#97524) üzenetére


Trailblazer
addikt

Pont fordítva, most könnyebb.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#97529) KROK640 válasza Trailblazer (#97516) üzenetére


KROK640
veterán

Bőven, viszont arra mér nem maradt zseton :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#97530) Chaser válasza Tikakukac (#97488) üzenetére


Chaser
titán

ezt egyszer leírod aztán copypaste : ) két akkus gépnél egy aidába nem hal bele senki, illik is mutatni ha már posta, meg egyébként is

KROK640
navárjá'
ha monitort is akarsz cserélni akkor azoknak is felmegy az ára duplájára legalább
ne akarj cserélni ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97531) envagyok válasza totron (#97497) üzenetére


envagyok
veterán

"Az is kedvencem, mikor a boltos gyártósor jelleggel "teszteli" az akksikat és a hirdetésbe a Win érték kerül. 1.5 óra = 25 perc."

Azért az üzemidő megadása nagyon függ a használat módjától.
Az új notiknál is a max időt adják meg, mert az a szép szám.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#97532) totron válasza envagyok (#97531) üzenetére


totron
addikt

Használt értékesítésről beszéltünk és beszéltem, a használat módja is más téma, nagyon ne mossuk már össze. Az általam említett arányszám esetén elhasználódott akkuról beszélünk, amit a Win képtelen helyesen megtippelni. Telefonoknál is az alapértelmezett a karácsonyfa-mód, blútúsz, nfc folyamat járatva, minden szar bekapcsolva indokolatlan fényerőn a legtöbb júzernél, na most ennek én az ellentettje vagyok. A használthirdetésekbe átcseszős számok kerülnek igen sokszor. Nem érdekel sebtiben mit írt a Win, köze nincs a felhasználható időtartamhoz, semmilyen módon nem hozható össze a kettő. A bekamuzott "de hát én ezt nem is sejtettem" sem érdekel, több ezer eladott gép után, ugyebár, sanszos. Nagyban befolyásolja a piaci árat az akku állapota ami alatt nem légvárakat szeretne érteni a majdani használó. A kereskedő sokszor igen.

(#97533) Tikakukac válasza Chaser (#97530) üzenetére


Tikakukac
titán

Mondom, 30 ezer karakter. Akkora lesz minden privát ha összerakom az eddigieket.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97534) Chaser válasza Tikakukac (#97533) üzenetére


Chaser
titán

jóoké válság van :d
hát azért kevesebből is meg lehet oldani az alapokat - aztán a kedves eladó nyilván úgy értelmezi ahogy akarja : ) -
és persze jöhet kép, info, bármi, attól még lehet lukra szaladni, ez ilyen játék
nemrég adtam el a monitort, mit összeszenvedtem hogy videózni tudtam :d pedig már vitte volna a srác anélkül is, de azért valahogy nem vitt rá a lélek hogy videó nélkül odaadjam - mondjuk kb annyi látszott belőle nincs pixelhiba -
inkább mondtam neki már lesz@rom, inkább küldje vissza nyugodtan ha nem tetszik neki, van aki meg direkt oboáztat másokat

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97535) envagyok válasza totron (#97532) üzenetére


envagyok
veterán

Aki nem frissen újra cserélt akkuval hirdet használt akkumulátoros 4-6-8 terméket, az mind bármikor tönkremehet, ne várj csodákat. Addig bírják.
Akkor nem fog csalódás érni.
Nem tudom, én ismerősöknek segítettem több laptopot áttesztelni, eladni.
Feltöltés után aida akku infóknál töltőt lehúzva kb 1-2 perc után egész jól megsaccolja a max akku időt.
De mondom:
Jó akkut boltban vásárolt új cuccokban találsz csak (néha abban se)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#97536) Chaser válasza envagyok (#97535) üzenetére


Chaser
titán

ez az akku kérdéskör sztem nagyon egyszerű
user bekapcsolja, full fényerő, wifi, aztán 1080p yt amíg bírja az akku
ebből már úgy lehet következtetni netet kb meddig tudja
ezt kér kanyarban letolja az ember, akkor cellazazárlat/elektronika hiba is nagy eséllyel ki van zárva
na ezzel nyilván sokan nem szeretnek foglalkozni

szerk:
az meg nem igaz, hogy jó akkut csak újan lehet találni
adtam el pár kg használt akkut amik majdnem 100%-osak voltak több évesen is- és eladás után sem döglöttek meg :d -, csak ugye nem mindegy ki a cellák gyártója

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97537) totron válasza envagyok (#97535) üzenetére


totron
addikt

Tönkre mehet = nullás állapotba kerül vagy tönkre mehet, "hirtelen" a negyedét hozza a meghirdetettnek? Egy Aida már lehet, hogy pontosabb, elhiszem neked, de a Win meg nem. Futószalag megy, meg beleszarás, nem kell védeni, elkenni és félremagyarázni a kereskedési kultúrát. Belekalkulálom azt, amit írtál, de amit meg én zengek az egyértelműen és messze túlmutat holmi random elromláson vagy nagy számok törvényén. Nem 4-6-8 nagyságrendről van szó egyébként, hanem alsó hangon is stócokról, amik mögül nem látszik ki az ember, de ez sem mentség. De valahogy úgy érzem pontosan tisztában vagy mindezekkel. Maradjunk a végfelhasználó ölében landoló ténylegesen felhasználható érték megadásánál, minden más kamu, megtévesztés.

(#97538) Tikakukac válasza Chaser (#97534) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez nem megoldás :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97539) cof válasza opr (#97524) üzenetére


cof
veterán

Azt tudom, hogy mindenfele moderatori jovahagyassal lehet nicket valtoztatni most is talan fel evente egyszer...

Nem lehet. Át akartam írni CoF-ról cof-ra fizetős résznél, és akkor szembesültem ezzel a hibával, hogy foglalt a név. Beírtam valamelyik topikba, talán az oldal bugosba már nem emlékszem, hogy ez van, mi a megoldás. Vegyek 2 két prémiumot, most írjam át egy másikra aztán egy év múlva meg cof-ra... Mondom, hogy egy admin át tudná írni az adatbázisban simán mert ez egy bug, hát olyat nem lehet... Még írtam is valamelyiknek de nulla válasz. Havernak biztos ment volna ingyé.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97540) Trailblazer válasza cof (#97539) üzenetére


Trailblazer
addikt

Túlságosan ragaszkodsz a nickhez. Mit takar a CoF? Cradle of Filth? :B

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#97541) Chaser válasza Tikakukac (#97538) üzenetére


Chaser
titán

persze, a megoldás takarékbetétkönyv ;]

CoF
ez hatalmas :C

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97542) cof válasza Trailblazer (#97540) üzenetére


cof
veterán

Azaz. :) Metálos korszakom utolsó maradványa pont itt a ph-n kísér. Az a baj, hogy minden jó nick már foglalt.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97543) Cs1csó válasza cof (#97542) üzenetére


Cs1csó
félisten

Bármilyen Nicket tudsz használni csak kell egy kis kreativitás pl. Karakterekkel váltod ki betűket pl. E =3 vagy O =0 vagy 1=I stb.

CoF C0F , 007CoF, de tuti meg lehet tovább variálni. Covalent Organic Framework
Nekem a" Csicsó" becenév simán lehet variálni.

[ Szerkesztve ]

(#97544) koby11h válasza Cs1csó (#97543) üzenetére


koby11h
aktív tag

Egyik haverom nick-je egy oldalon a "Leszarom", nem volt túl türelmes és figyelmes a regisztrációnál, de változtatni már nem lehet...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#97545) Trailblazer válasza cof (#97542) üzenetére


Trailblazer
addikt

De ráhibáztam. Egyik volt kollégám rajongott értük. :)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#97546) hcl válasza Chaser (#97536) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Foglalkozni se, de bevallani a valósat, na azt nem szeretik :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#97547) cof válasza Cs1csó (#97543) üzenetére


cof
veterán

Persze, lehetne c0f is akár. De inkább az elveken akadtam fenn akkor. Fizessek majd kétszer egy igazából névkorrekcióért, és semmi garancia, hogy nem foglalja be addig más egy új regisztrációval a cof nevet amíg le nem telik az egy év.

Elengedtem akkor, csak most reagáltam, hogy nem úgy megy az ahogy opr elképzelte.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97548) norbert1998


norbert1998
veterán

Ipari switchet vettem volna.
A vevő úgy döntött, hogy szerinte másnak jobban kell. Csütörtökön írtam rá, mindent látott, amit pénteken írtam neki, mégis ma délben talált visszaírni...
Amúgy csütörtökön még úgy volt, hogy hétvégén ráér.
És én vagyok a spur szerinte, amiért nem postával, hanem a barátnőm testvérevel oldottam volna meg a szállítást, aki 1.5 kilométerre van tőle.

[ Szerkesztve ]

(#97549) Chaser válasza hcl (#97546) üzenetére


Chaser
titán

akkor ki venné meg? ;]
nekem is kellene ost egy akku, gyári árat sejtem, ugy-ből van valami értelmes? fuji e746-ba kell

CoF
lehet az, csak esetedben nem
ami egy it oldalon mondjuk hátöööizé :d a hozzáállás meg no comment

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97550) envagyok válasza Chaser (#97536) üzenetére


envagyok
veterán

"user bekapcsolja, full fényerő, wifi, aztán 1080p yt amíg bírja az akku"
Ezzel az a baj, hogy he így csekkolod, akkor is visszatámadhat a vevő, mert egy proci és vga intenzív alkalmazással (játék) lehet 10 percet se megy, míg a youtube elmegy másfél órát.
A másik baj az, hogy mindenki max időt ír, így te hátrányba kerülnél.
Én úgy hirdettem meg a lapost, hogy "maximum"-nak írtam az üzemidőt, és ugye attòl használattól függően csak kevesebb lehet.
Egyébként mikor szar akkus laptopot hirdettem, akkor úgy hirdettem, hogy szar akkuval ennyi az ár, aki akar, x ft hozzá az új. Az emberek 90%-a töltőn használja, nem érdemes nekik jó akkut beletenni.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.