Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97901) Tikakukac válasza envagyok (#97899) üzenetére


Tikakukac
titán

Kényelmes és lusta. Hm. Vállalom. 11 óra vonatozás olykor lehet nem tűnik jó ötletnek egy 3k-s futár ellenében.

Mondjuk kiskereztem is, több óra melóval nem tudom mit csomagolsz be és hogyan. :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97902) Tikakukac válasza hcl (#97900) üzenetére


Tikakukac
titán

A fekete zsugor, ragszalag, pukifólia már sokkal neccesebb. És azért ha sok limlom van amit postával kérnek csinos összeg kijön.

Érvényesíthetetlen sajnos az árban, 100Ft-on megy a balhé manapság, emberem 900Ft-os foxpostot kért legutóbb. Mondom én is :DDD Mikor ez új volt, kuponnal tudtam ennyiért küldeni, ja. Most ennek lassan a duplája egy M-es is. Őt ezt nem érdekli, ő tudja, ennyiért szokta küldeni ő is. Ahha, akkor csá, remélem kezelés alatt vagy haverom...

Postázgatás az mindig rémálom volt. Mióta az internet rendesen kinyílt és mindenki úgy gondolja, hogy az apróhirdetések boltok és értük létezik a világ főleg.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97903) hcl válasza Tikakukac (#97902) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Fekete zsugor? Sosem.
Ragasztószalag 3-500Ft egy tekerccsel, amúgy is tartanék itthon, és egy tekercs egy rakás cuccra elég. Vagy nem tudom, ti hogy csomagoltok. Nálam szórólap a töltőanyag, a közeli boltok mellől mindig van doboz, ha pufiboríték, akkor azok, amikben az ebay-ről rendelt cuccok jönnek.

Postára, Foxhoz vagy melóba menet, ha meg külön azért kell menni, akkor nem olyasmivel, ami pénzbe kerül (gyalog, bringa).

Árban érvényesíteni : Egy 30 ezer Ft-os cuccnál már simán belefér. Én átlag pár ezer Ft-ért szórom el a felesleges cuccaimat, vevő fizeti a postát, és meg szokták adni.

A drágulás meg alap :(

Ezt a boltnak nézést mindig röhögöm :D Nekem is rendszeres. Mondjuk ezért sokat tettek azok a boltok is, akik magánszemélyként hirdetnek.

A 900Ft-os Fox-osnak mondhattad volna, hogy akkor kattintsa össze a csomagot 900Ft-ért, adja meg a feladási számot, és már viszed is :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#97904) Tikakukac válasza hcl (#97903) üzenetére


Tikakukac
titán

Mikor nyitnak csomagot és visszaragasztanak megtanulod mire kell a fekete zsugor és 1-1 szál ragasztó csíkkal :B Nagyobb doboz, több apróbb cuccal belül sajnos nem újságpapíros sztori. Ellenben volt amikor 2 tekercs ragasztó ment el 1 hét alatt.

Foxpost azért jó, mert méret alapján nem szűrhető a feladás, ergo gyalog munkába menet legutóbb 3 automatához vittem végig a 10 kilós csomagomat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97905) koby11h válasza hcl (#97903) üzenetére


koby11h
aktív tag

Postán alkudozókkal én is ezt szoktam. Küldje a feladási kódot vagy pdf-ben a címiratot és már adom is fel!
Aztán szokott jönni a meglepetés, hogy húúú mennyi a roh@dt posta!!!, meg hogy én hogyan tudom olcsóbban...??? Meg legyen inkább sima levél - a csomagolva 2.5 kg-os félgép... :U

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#97906) hcl válasza Tikakukac (#97904) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Mikor nyitnak csomagot és visszaragasztanak"
????

"Nagyobb doboz, több apróbb cuccal belül sajnos nem újságpapíros sztori."
Nem-e? :D

"Ellenben volt amikor 2 tekercs ragasztó ment el 1 hét alatt."
Ha nem keresed meg vele az árát, akkor már régen rossz.
Még nekem is meg szokott lenni, hogy egy eladott cuccal megvan egy tekercs cellux ára... Ami meg utána csomó ideig eltart.

Ha 10kg-t kell vinni, annak a nyereségébe azért bele szokott férni az autózás is (ami jellemzően nincs pár száz Ft sem errefelé, városon belül van csomó automata). Meg ugye ha amúgy is kell menni valahova autóval, akkor máris eloszlik a költség.

@koby11h :
"Aztán szokott jönni a meglepetés, hogy húúú mennyi a roh@dt posta!!!,"
És nem veszi meg :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#97907) envagyok válasza hcl (#97903) üzenetére


envagyok
veterán

Már 1000ft a szalag, lemaradtál.
Bubis fóliát tekecsben veszem, 5000ft egy.
Múltkor 20km kocsikáztam, 2 órám elment, mire szereztem egy 27-es monitornak megfelelő dobozt, hozzá fél köbméter töltőanyaggal , és beszólt a vevő,hogy házt. hulladékot kapott.
Otthon dolgozok, NEM esik útba se Foxpost, se posta.
Ha mennem kell, kb 20km kocsikázás, 1 óra. Csomagolás, előtte , teszelés , fotózás kb 2 óra.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#97908) koby11h válasza hcl (#97906) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nem, mert sokszor drágább a posta, mint a cucc, amit venne... :O

Csomagolóanyagot én melóhelyről hordok haza, ami ki lenne dobva. Szokott lenni buborékfólia is. A csajok az összes Notino vagy cipős és egyéb dobozt meg szokták kérdezni, hogy kell-e? Sőt van aki már megjegyezte, hogy 11.5 cm alatti doboz jöhet bármikor - Foxpost méret :)
Kitöltő nekem is bubis zacskók, szórólap... kábelekhez, dobozos cuccokhoz tökéletes.
Ragasztószalagot szoktam venni féláron, néha ki lehet fogni, 200 Ft/tekercs, 12 tekercs/doboz egy útba eső irodaszeresnél. Elég jó ideig. Nem csúcsminőség, de saját magához jól ragad...
De volt olyan mázlim is, hogy megszűnő céget pakoltunk ki és találtunk 10 tekercs bontatlant. Tiszta haszon... :)

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#97909) koby11h válasza envagyok (#97907) üzenetére


koby11h
aktív tag

A tesztelés és fotózás tényleg sok idő, de nagyon jól tud jönni kérdés vagy probléma esetén! Én sem sajnálom rá az időt, de általában közben mást is csinálok. Pl. 2 teszt egyszerre, TV-t nézek ha van F1, vagy telefonálok kihangosítva.

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#97910) Tikakukac válasza hcl (#97906) üzenetére


Tikakukac
titán

????

Pontosan, legutóbb egy okosóra lett megbontva és visszaragasztva, rád bízom eldönteni ki és hol csinálta, Foxpost feladás volt. Az óra a tulajhoz már nem úgy érkezett ahogy feladtam. Erre jó a fekte zsugor 2 csík ragaccsal. Ha bontod, látszik.

Nem-e? :D

Nem :N Térkitöltőnek jó, de ez a plafon.

Ha nem keresed meg vele az árát, akkor már régen rossz.

Régen rossz. 10 éve is azt volt :DDD
Még nekem is meg szokott lenni, hogy egy eladott cuccal megvan egy tekercs cellux ára... Ami meg utána csomó ideig eltart.

Az elv a gond. És adj fel desktopokat. Hidd el, úgy elmegy egy 5k-s hulladék desktop feladására egy fél tekercs, mint atom.

Ha 10kg-t kell vinni, annak a nyereségébe azért bele szokott férni az autózás is (ami jellemzően nincs pár száz Ft sem errefelé, városon belül van csomó automata). Meg ugye ha amúgy is kell menni valahova autóval, akkor máris eloszlik a költség.

Nincs autó, nem fér bele, nem oszlik el. Belváros van Budapesten, az autó, mint olyan, főleg parkolással egy ilyen körrel tízezres nagyságrend.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97911) Chaser válasza koby11h (#97909) üzenetére


Chaser
titán

több ezer csomagon vagyok túl, soha nem fényképeztem vagy videóztam
emlékeim szerint egy cpu hűtő nyomorodott meg kissé, de ott én voltam a ludas, nem elég alaposan csomagoltam be
a többi több ezer esetben nyilván mázlim volt : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97912) koby11h válasza Chaser (#97911) üzenetére


koby11h
aktív tag

Bocs, pontosítanék: termék tesztelés és fotózásra gondoltam.
A csomagolásnál én is csak 1-2 belső és 1 külső képet csinálok. Sajnos az is kellett már, és nekem csak kb. 400 csomag volt eddig.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#97913) Chaser válasza koby11h (#97912) üzenetére


Chaser
titán

mondom mázlim van, én nem fényképezem : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97914) koby11h válasza Chaser (#97913) üzenetére


koby11h
aktív tag

Hirdetéshez azért csak csinálsz fotót, pl. laptopról: fedlap, bill, alsó burkolat, akku, címkék, bekapcsolva, kijelző karcmentesség oldalról kikapcsolva... vagy valamit :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#97915) BiP válasza koby11h (#97914) üzenetére


BiP
nagyúr

az feláras :)

(#97916) hcl válasza Tikakukac (#97910) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, odaért? :D Nekem ezek eltűnni szoktak, bár kb. 2018-ban volt ilyen utoljára, 2x értéket vertem rá a Postára (kifizették)

"Nem :N Térkitöltőnek jó, de ez a plafon."
Miért, én mit mondtam :F

5K-s desktop OK, de abban akkor nincs elég nyereség... Alapból nem is postázok már akkorát, hacsak nem muszáj. Ilyenkor vagy túl olcsó.
Nekem általában akkor kellett ennyi ragacs, amikor nem volt megfelelő doboz, és úgy kellett tákolni. Na az zabálja.
De ha ilyen mértékben használod, akkor is megéri elmenni valami olyan helyre, ahol nagyobb mennyiség olcsóbb, mert én pl. ilyen Sparban veszem, ahol nem a legolcsóbb.

"Belváros van Budapesten, az autó, mint olyan, főleg parkolással egy ilyen körrel tízezres nagyságrend."
Mi van? :D Van egy 22 éves autóm, egy melóba menés nincs egy liter, és útba esik 2 automata... Mondjuk a parkolás OK, az drága lehet, de akkor olyan helyekre kell menni, ahol nem fizetős. Nekem pl. ilyen az Interspúr itt, ahol ott a Fox, és nem fizetős, de a Fehér Palotás Tacskónál is van Fox + Posta, és nem fizetős... (Székesfehérvár.)

@envagyok : Hol 1000? 850 a Sparban.
Más boltokban olcsóbban is ki lehet fogni, nyilván nem rendelve, hanem helyi papírboltok, stb.
Ja, hogy neked full HO. Akkor viszont te a havi melóba járást+időt nem bukod be helyből, amit én meg igen. És gondolom néha azért jársz a környékbeli nagyobb helyekre bevásárolni. Illetve minden is drágult, miért az ne drágulna, amit árulsz? Nekem is kicsit vastagabban fog a cerka mostanában, persze nem az atom alja hibás cuccoknál, de ami működik, annál igen.
Illetve ha rendszeresen postázol, akkor csak elfér némi doboz otthon (én tartok itthon, pedig panel).

@koby11h : "Nem, mert sokszor drágább a posta, mint a cucc, amit venne... :O"
Ezen röhögök, inkább vesz drágábban helyben :D

Ragasztó, jaja :K

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#97917) koby11h válasza BiP (#97915) üzenetére


koby11h
aktív tag

Bocs, ezt már el is felejtettem... :C

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#97918) koby11h válasza hcl (#97916) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ilyen ni:
https://tintasziget.hu/csomagoloszalag-ragasztoszalag-50mmx60m-atlatszo-1-tekercs-33133?utm_source=arukereso&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link

bőven elég...

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#97919) Tikakukac válasza hcl (#97916) üzenetére


Tikakukac
titán

Nekem ezek eltűnni szoktak, bár kb. 2018-ban volt ilyen utoljára, 2x értéket vertem rá a Postára (kifizették)

Azzal indultunk legutóbb is, hogy na, akkor számla elő. Mondom srácok ez nem ennyire ezy. De meg izé és hozé. Mondtam jó. Kerítek rá számlát és akkor itt befejeztük a veletek való szórakozást.

Miért, én mit mondtam :F

Nem csak kitöltő kell sajnos. Lemaradt a többi. 5 éve ebayről jött sok dolog, manapság ez kb. nulla. Elegem volt belőle :B

5K-s desktop OK, de abban akkor nincs elég nyereség... Alapból nem is postázok már akkorát, hacsak nem muszáj. Ilyenkor vagy túl olcsó.

2 opcióm van: simán a kukába vágom. Az környezetkímélő. Eladom. Ez jobb option. Sajnos mivel ezek jellemzően olyan területre kellenek, ami nem BP így jön rá a futár és posta, de nyilván legolcsóbban. Ez van. El nem hiszed mennyire szopó megszabadulni több tucat desktoptól és egyéb vacaktól ami felgyűlik.
Nekem általában akkor kellett ennyi ragacs, amikor nem volt megfelelő doboz, és úgy kellett tákolni. Na az zabálja.

Márpedig monitor és desktop doboz legritkábban van meg. Pont amiatt mert bazi nagyok.
De ha ilyen mértékben használod, akkor is megéri elmenni valami olyan helyre, ahol nagyobb mennyiség olcsóbb, mert én pl. ilyen Sparban veszem, ahol nem a legolcsóbb.

Nagyker szinten jön a ragacs. Kétszer annyi, mint tavaly. Sima boltban meg se merem nézni, egy 100-as zsepi 400 forint. Akcióban :N

Mi van? :D Van egy 22 éves autóm, egy melóba menés nincs egy liter, és útba esik 2 automata...

Nekem meg a melóba menés 70m gyalog ;] Tehát ismétlem: nincs autó. Sehogy, semmilyen. Annak a tartása és parkoltatása önmagában egy lakás bérlése itt. Nem vicc.

Mondjuk a parkolás OK, az drága lehet, de akkor olyan helyekre kell menni, ahol nem fizetős.

Nézd meg gyorsan az elképzelésed Budapest térképre helyezve, belvárosból indulva. Szólj, ha megvan az első pont. Én a legközelebbi ilyet 17 perc BKK-ra ismerem.

Nekem pl. ilyen az Interspúr itt, ahol ott a Fox, és nem fizetős, de a Fehér Palotás Tacskónál is van Fox + Posta, és nem fizetős... (Székesfehérvár.)

Teljesen más kávéház a te szitud :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97920) Chaser válasza koby11h (#97914) üzenetére


Chaser
titán

arról esetleg, de nehéz fényképezni én meg béna vagyok ezekhez :d
amikor sok gép volt fényképeztem, de egy idő után lecartam azt is, küldje vissza nyugodtan akinek nem tetszik valami a gépben
most a monitornál is ezt csináltam, szenvedjen ezzel a fene :d nem jött vissza : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97921) TeeBee73 válasza BiP (#97915) üzenetére


TeeBee73
addikt

Csak akkor feláras, ha rá is ül, és úgy fotózza. ;]

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#97922) koby11h válasza TeeBee73 (#97921) üzenetére


koby11h
aktív tag

Köszi... :D

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#97923) hcl válasza Tikakukac (#97919) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az szép. Nekem elég egyértelmű volt. Jött a RAM, boríték, kivágva az oldala.
Panasz ott helyben, fiókvezető megnézi, pár hét múlva megkaptam a bemondott összeget. Ajánlott levél volt.

Nem csak kitöltő kell - zacsiba szoktam még tenni, de általában beázással nincs gond, csak dobálják. Foxpost nem annyira, de gyanítom, hogy a depóban nem finomkodnak.

"2 opcióm van: simán a kukába vágom. Az környezetkímélő. Eladom."
Adományozni is lehet :) Én most adtam egyet, bár jól jött volna az ára is, de na.
BTW 5K-ért nyilván elviszik, de azért egy értelmesebb gépért el lehet kérni többet, és akkor is. Ha meg csak annyit ér, akkor nem postázni.
Illetve gondolom nem 5000-ért adod a legtöbbjét. Szóval ha nem termeli ki bőven a csomagolóanyagot, megette a fene :S

"Márpedig monitor és desktop doboz legritkábban van meg. Pont amiatt mert bazi nagyok."
Nem a sajátja kell, hanem megfelelő méretű. Nekem az a bajom, hogy itthon azért a középméret szokott lenni, aztán amikor valami nagyobbat kell postázni, akkor vagy van baromi nagy, vagy nincs.

"El nem hiszed mennyire szopó megszabadulni több tucat desktoptól és egyéb vacaktól ami felgyűlik."
Ja, de mégiscsak pénzt hoz, szóval érdemes annyit beletenni, hogy kijöjjön a csomagolás + postázás. BTW ne már, hogy Pesten ne keljen el bármi személyes átvétellel... Még itt is elég sok esetben helyben viszik el a dolgokat, pedig tizedannyian vannak erre.

Budapest belvárosa, ahogy nézem, tele van automatával :D Ahogy nézem, ott 600Ft a legmagasabb parkolódíj per óra, itt Fehérváron 530. De hogy neked pár km-en belül van sok automata, az is tuti. (Nekem is, kb. 1km a legközelebbi, másfél a következő.)
Parkolóbérlet itt éves 5000, ott hirtelen 13. kert találtam, 2000.
Mondjuk ha nincs autód, akkor nyilván marad a cipelés :(

"Nagyker szinten jön a ragacs. Kétszer annyi, mint tavaly. Sima boltban meg se merem nézni, egy 100-as zsepi 400 forint. Akcióban :N"
OK, de nagyker szinten nehogy már drágább legyen, mint egy hiperben vagy kisboltban :D

"Teljesen más kávéház a te szitud :K"
És akkor ez egy macera hely Pécshez képest :D Minden messze van, tömegközlekedés nulla.
Asszony akart mindig Pestre költözni, de szerintem besírna.

Mutogatni való hater díszpinty

(#97924) koby11h


koby11h
aktív tag

Hogy én mekkora mázlista vagyok, hogy hazafelé jövet van egy olyan ingyenes parkoló / mellett buszmegálló, ahol van egy postahivatal, 2 Foxpost automata, egy MPL automata és egy Packeta automata. És ha megyek dolgozni, akkor szintén 2 ingyenes parkoló, mindkettő mellett buszmegálló, ahol egyikben GLS a másikban Easybox van, egymástól még busszal is csak 1 megálló.
Szóval szinte minden feladás útba esik kocsival és busszal is és max. 10 perc a következő buszig, szóval a feladás nem gond.

Mivel gépeket árulunk és üzemelünk be így melóhelyről nagy doboz is szintén ingyen. Ragacs, ahogy fentebb írtam olcsóé, kitöltő meg ami jön a dobozzal vagy Spar/Tesco/Lidl/Penny hozzájárulásával :)

Szóval nekem ezért nem gond a postázás...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#97925) Tikakukac válasza hcl (#97923) üzenetére


Tikakukac
titán

Tudod milyen adományozni? Cégnél csinálom. Hagyjuk.

Ne térképen nezelődj gyere ide kocsival. Állj meg és add le a motyót. Hamar rájössz miért mondom amit.

Aprós kolléga 2 darab 150k-s gépet inkább nem adott el nekünk, mert ő nem talált ide, de még csak megállni se tudott sehogy sehol. :))

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97926) fatpingvin válasza Tikakukac (#97925) üzenetére


fatpingvin
őstag

tényleg elmebaj amúgy mi van az adományozás körüli papírmunkával. főleg ha céges leltár..

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#97927) hcl válasza koby11h (#97924) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mákos :D
Melóhelyen SFF asztalik szoktak lenni, annak a doboza nem jó asztali PC-hez, de szerencsére asztali PC méretű dolog nem járt erre régóta.
Viszont monitorral mindig macera van :D

@Tikakukac, fatpingvin : "Tudod milyen adományozni? Cégnél csinálom. Hagyjuk."
Tudom. Mi is csináltuk, szerencsére nem én, a kollega beleőszült. :Y (Viszont másik kollega, másik részlegről simán lenyomta, csak nekik más a pénzügyük is, szóval erősen WTF.)
Csakhogy én magánszemélyként adtam most :) Úgy annyi volt, hogy odavittem, megköszönték.

A kollega nem talált oda -> Google Maps? :D
Esetleg valaki kisétál egy ismert helyre, mutatni az utat? :D
Amúgy nem járok Pestre :PDe ha adsz egy címet, megnézem, mi hely az, hogy ilyen lehetetlen :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#97928) Tikakukac válasza hcl (#97927) üzenetére


Tikakukac
titán

Magánként is simán mondták azt, hogy na csocsi!

Nem egy helyen.

Belváros. Sétálók, automata oszlopok, buszsávból járdán át elektromos kapun bejutások, 8 lépcsőház stb.

Mondom én, amíg nem látod, addig ezt nehéz elképzelni. Rendeltem ablakot és ajtót a lakáshoz. A telepen azt mondták nem szállítják ki erre a környékre, de igazándiból az V. kerületbe se. Szerinted? ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97929) hcl válasza Tikakukac (#97928) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

WTF
Jó helyre kell vinni. Én sem találomra választottam szervezetet, de nagyon örültek neki. :)

"Belváros. Sétálók, automata oszlopok, buszsávból járdán át elektromos kapun bejutások, 8 lépcsőház stb."
Aha! Akkor neked ilyen aranykalitka, hogy ha lenne autód, és tudnád valahol messzebb olcsón parkolászni, akkor működne, különben meg be vagy zárva. (Különben meg kabbe, ilyen problémákkal azért nem lenne bajom, hogy ott van minden a közelben + van BKV. :P )
MOl Greengo, Limo? Bár ezek meg drágák.

"A telepen azt mondták nem szállítják ki erre a környékre, de igazándiból az V. kerületbe se."
Akkor nem kapnak pénzt :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#97930) Tikakukac válasza hcl (#97929) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem keresgetek, aki ennyire becsüli ilyenkor sem ezeket, nem kapja meg.

2 hétig állt tele a céges Sprinter, válogatva, mosva, minden különszedve ruhákból, igen jó minőségi ruhákból. Ja, hát nem vesszük át. Mindezt előre beszélve, 340km-es út után. Urak vagyunk na :B

Nem tárolok autót kint se. Minek? 10 percen belül van a minden is :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97931) hcl válasza Tikakukac (#97930) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, hát az ilyennek anyját, de most ez ellen hogy védekezel? Vevők is bármikor benyögik, hogy mégsem :S

"Nem tárolok autót kint se. Minek? 10 percen belül van a minden is :B"
Jajdeszar :DDD :P
Amúgy ilyen szinten nekem is, mert busz, ami kivisz melóba, áruház, stb.
Autó leginkább arra van, amikor agyig tömve megyünk anyámhoz, anyósékhoz, bármi, meg pl. hajnalban a pusztába mennék fotózni, oda nem megy busz :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#97932) envagyok


envagyok
veterán

Mai versenyző:
7000ft-ért hirdetett i3+lap kombóra rámír hogy csináljak még neki benchmark képeket egy pentium e5700-al összehasonlítva :C

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#97933) BiP válasza envagyok (#97932) üzenetére


BiP
nagyúr

Hát persze.
Esetleg beszerzed a másik konfigot, elviszed neki házhoz, ott megmutatod neki, mit tud a két gép, hogy majd ő ott el tudja dönteni, melyik tetszik neki jobban. Így gondolta, nem?

[ Szerkesztve ]

(#97934) Top cat válasza BiP (#97933) üzenetére


Top cat
őstag

És 20 éves, kamatmentes részletre. ;]

(#97935) koby11h válasza envagyok (#97932) üzenetére


koby11h
aktív tag

Küldjél passmark/cpumark és userbbenchmark összehasonlításról képeket, kb. fedi a valóságot, ha minden más azonos... Vagy inkább csak a linkeket az oldalakhoz... :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#97936) BiP válasza koby11h (#97935) üzenetére


BiP
nagyúr

Egy let me google that for you linket inkább érdemelne.

(#97937) KROK640


KROK640
veterán

Próbálok venni egy RTX3080-at, persze nem lehet akármilyen, leginkább Founders Edition kéne, sok pozitívos embertől.
7db volt az aprón az elmúlt napokban, egy napok óta nem jár vissza hiába írtam neki, a többinél meg úgy játok, hogy kb a második üzenetváltásnál már le van jegelve, és utána gyorsan jön az üzi, hogy elkelt. Pedig nem vagyok lassú, az RTX3060-am vételekkor ez kiderült. Annyit jegeltek le előttem, hogy lassan Hummerrel is kimerek menni az apróra :D
Jah meg volt egy sok pozitívos arc, aki semmiképpen sem akart utánvétezni, hanem utaljam el a kártya teljes árát(!) és akkor majd postázza. Amint ettől a ponttól nem sikerült elszakadni elengedtem az üzletet.
Különös amikor friss reges 0 értékeléses emberke is (másik eset) azzal indít, hogy előbb az árát/egy részét utaljam el, addig meg sem fog mozdulni.

Másik a "nem bányász" kártyák. Egyik arc árult 3db 1080Ti-t amik persze sosem láttak bányát, elképzelem amint SLIbe kötve ezzel játszott, nem pedig vett egy RTX3XXX-es kártyát...
Egy másik tag 8db(!) 8GB-os Radeont árult, szintén "bányát sosem látott" szöveggel, aztán a másik hirdetése egy BTC-s alaplap a harmadik meg egy RIG keret. A 8db Radeon egybe vagy külön eladó.
Nem értem én ezt, amikor ilyen nyilvánvaló helyzet van, minek hazudni? Vagy bevállalja az ember a bányász kártyát, vagy nem, de amikor ilyen nyilvánvaló helyzetben hazudik az eladó, már elmegy a kedvem a vele való üzleteléstől.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#97938) dvdbackuper válasza KROK640 (#97937) üzenetére


dvdbackuper
őstag

mi a gond a banyasz karikkal?

(#97939) Tikakukac válasza dvdbackuper (#97938) üzenetére


Tikakukac
titán

Hogy általában kamuznak arról, hogy nem azok voltak. Ez az első.

A második pedig a khm. vegyes üzemeltetési körülmények. És finom voltam :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97940) Chaser válasza koby11h (#97935) üzenetére


Chaser
titán

én egy apádfacát' linket küldenék max ;]

KROK640
Nem értem én ezt, amikor ilyen nyilvánvaló helyzet van, minek hazudni?
lehet leragasztotta a kártyák szemit', és akkor nem láttak bányát és nem is kamuzott : )
mérnem' adsz fel egy kereső hirdetést?

dvdbackuper
ha jó kezekben volt olyan nagy gond nincs, csak ugye azt te nem tudod
de még ekkor is kiszáradhat pad, meg a ventik is nyilván koptak
csillió' garral bevállalnám, egyébként biztos nem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97941) koko52 válasza Tikakukac (#97939) üzenetére


koko52
veterán

Nem ismerek olyan bányászt akinek ne makulátlan lett volna a rig. Heti portalanítás, alulfeszelés, külső extra hűtés. Meleg, poros cuccok a bánya ellensége.
Ellenben sok gémer kártya, hajaj....

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#97942) Tikakukac válasza koko52 (#97941) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezzel kapcsolatban akkor egészen eltérő a tapasztalatunk :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97943) koko52 válasza Tikakukac (#97942) üzenetére


koko52
veterán

Ne nevezzük bányásznak a gémert aki kocabányászik, meg lerkta a polcra a 2.-3. kártyát és egy riserrel bekötötte a PC-be. Aki nagyüzembe tolta abban biztos lehetsz hogy vigyázott rá.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#97944) hcl válasza envagyok (#97932) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Küldd el neki a Passmark-os összehasonlítást :D

@Top Cat : Nem ingyen?!

@Tikakukac : Pont ez az, hogy amire kiírják, hogy bányász, az legalább őszinte. Amire nem bányászt hazudik, az még simán lehet bányarém. :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#97945) Tikakukac válasza koko52 (#97943) üzenetére


Tikakukac
titán

Oké ne nevezzük :P

Én nagyüzemről beszéltem, 8-as kiosztásos felállásokról legalább.

Úgyhogy a kijelentés, hogy a "Aki nagyüzembe tolta abban biztos lehetsz hogy vigyázott rá." kijelentés teljes egészében cáfolható. Igen sok horror installációt láttam sajnos, praktikeres barkács léc és önmetszős csavar simán kiadja a srácoknak. Mert ugye a rig az nem termel, csak a kártya :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97946) MasterDeeJay válasza koko52 (#97941) üzenetére

Én konkrétan üzemeltettem is bányát, nem sajátot hanem megkértek rá hogy rendezzem. Állandó hőmérséklet (raktár), nyáron is max 20 fok. Kártyák (1070/1070ti, asus, giga...) fixen belőlve adott órajelekre és hőfokokra (60-65 fokon ment az összes) márkás tápokon, egyedileg gyártott kerettel risereken (kártya sem görbült el). Több éven keresztül, takarítani sem kellett őket mert egy deka port sem volt rajtuk, hiába mentek 24/7.
Na abból a pakkból még én is vettem kártyát és nem volt velük baj. Lehet így is csinálni de szerintem a kezdő, vagy komolytalan bányászok gyilkolták is a kártyákat.
Ugyanakkor vettem bányásztól kártyát amin a venti volt rossz, gondolom maxon pörgött egész életében.
Gémerekből is van aki széthajtja a belét a kártyának az szerintem sokkal rosszabb mint az átlagos bányász. De mivel mindegyikből ilyen is és olyan is van ezért úgy gondolom kiszámíthatatlan a dolog.
Szerintem a 24/7-ben hajtott de kímélt órajelű/hőmérsékletű kártya esélyes hogy jobb állapotú mint egy időszakonként használt gémer. Mondjuk azért függ hogy eleve milyen a kártya, nyilván egy alsó kategórás, gyenge hűtős stb eleve rossz pozícióból indul.

Viszont ha az eladó eleve kamuzik az már amúgy is gyanús. Nincs mit szégyelni ha bányász volt a kártya, apró úgyis tele van bányászkarikkal. Kb olyan mint használtautón keresni 10+ éves autót 200k futás alatt, nem lehetetlen csak értelmetlen mert úgyis tekert meg amúgy sem mindegy hogy volt használva (300k pályás autó lehet jobb mint 100k-s városos). Nálam a bányász/nembányász kérdés ugyan az mint sokéves autóba mennyi km van. Totál értelmetlen.
Bele lehet nyúlni a kakába ugyan úgy bányásszal mint nem bányásszal.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#97947) berek21


berek21
senior tag

LG Velvet eladó!

(#97948) homerhamm


homerhamm
addikt


Miért kell ilyenekkel terhelni a tárhelyet??? :O

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#97949) BiP válasza homerhamm (#97948) üzenetére


BiP
nagyúr

meg úgy a Földet.

(#97950) koby11h


koby11h
aktív tag

Szegény perzsacsincsilla, a házban még mindig az ő alomja a legkevésbé büdös hely, erre az is baj, hogy oda menekül... ;]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.