Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97551) Trailblazer válasza norbert1998 (#97548) üzenetére


Trailblazer
addikt

Eladó, nem? Vevőt írtál.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#97552) Chaser válasza envagyok (#97550) üzenetére


Chaser
titán

nem támadhat vissza, mert közlöd ilyen feltételek mellett ennyit megy
én amikor adtam el gépeket rendszerint így teszteltem meg ezt is közöltem, hozzátéve az aktuális kapacitást
na most aki ezekből nem tudja kimatekozni az ő felhasználásával mit tudhat a gép, az inkább vegyen mástól, azért sikerült így "néhány" darabot eladnom
szeretem elkerülni a problémákat : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97553) Tikakukac válasza envagyok (#97550) üzenetére


Tikakukac
titán

Soha nem írunk akku időt, pont azért, mert ez mindig-mindig támadási alap lesz.

Battery reset lefut, kapsz egy degradációt, beleírod. Pont. Hogy mi és mennyit fut és hogyan pont a lőtéri kutyát se érdekli. Bármilyen infó érdekel, megnézi a kedves vásárló az újonnan készült tesztekben, abból leveszi a degradációt és viszlát.

Ezek 1-30 óra akku kiírásoktól fáj a fejem már.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97554) norbert1998 válasza Trailblazer (#97551) üzenetére


norbert1998
veterán

Igen, elnézést kérek. Még ökölben volt a lábujjam :DDD

(#97555) Ciccuka válasza Chaser (#97536) üzenetére


Ciccuka
veterán

A laptop akkuk úgy vannak megcsinálva, mint a villanykörte elméletben a nyomtatók. Tehát sokszor az elektronika korlátoz le idő előtt. A cellák valójában jó állapotban vannak vagy néha egyik-másik cella makacsolja meg magát (elektronika szándékosan elhanyagolja), ami manuálisan feltöltve még helyre jöhet. Persze néha maga az elektronika megy tönkre, de az se véletlenül.

Kínában úgyis készíthetnek új (utángyártott) akkukat, hogy az eredeti használt akkuk chip-jeit kiszedik és reset-elik, majd új cellák kerülnek beléjük.

A kínai utángyártott akkuk néha előbb elhasználódnak, mint a gyáriak.

A cserélhető laptop akkuk általában össze vannak hegesztve, tehát csak roncsolással lehet a cellákhoz hozzáférni.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#97556) Chaser válasza Ciccuka (#97555) üzenetére


Chaser
titán

tudok ezekről :R : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97557) Cs1csó válasza koby11h (#97544) üzenetére


Cs1csó
félisten

"Nembiztos" Megvan? Az "Idiocracy" (Hülyék paradicsoma c. filmben Luke Wilson karakterének a neve)

(#97558) koby11h válasza Cs1csó (#97557) üzenetére


koby11h
aktív tag

:K
"Hát ez marhajó!" :D

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#97559) Cs1csó válasza koby11h (#97558) üzenetére


Cs1csó
félisten

És végig következetesen így is hívják

(#97560) totron válasza Tikakukac (#97553) üzenetére


totron
addikt

Kalkulációt vársz egy embertől? Erős. :D

(#97561) Tikakukac válasza totron (#97560) üzenetére


Tikakukac
titán

Én már rég nem várok semmitől és senkitől semmilyen gondolkodást igénylő munkát. De mondjuk egy alap olvasást azért igen. Na már ez sem megy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97562) totron válasza Tikakukac (#97561) üzenetére


totron
addikt

A fix számok a nyerők, a többi elvont fogalom és művelet. Valahol jogos.

(#97563) hcl válasza Tikakukac (#97561) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Á, azt helyből nem tudják.

@Ciccuka : "Kínában úgyis készíthetnek új (utángyártott) akkukat, hogy"
Itthon is vannak ilyen cégek. De ha van egy RS485 illesztőd meg egy BE2Works licences, akkor magad is tudod írni az akkuelektronika vezérlőjét.
Viszont a lekorlátozás nem ilyen konteós okok miatt van. Láttál már lítiumtüzet? Nem jó dolog :)
Van egy elektronikusan kiüthető bizti a laptopakkukban, amit a vezérlő bármi gond esetén kiüt. Na most a cellák bizonyos ciklusszám után kezdenek instabilak lenni, az előtt ez tuti megtörténik (bár addigra általában már sok élet nincs az akkuban).
Illetve amikor 1-1 cella megdöglik, azt nem a vezérlés hanyagolja el, hanem egyszerűen nem ugyanolyanok a cellák, pont mint a LED_ek párhuzamos kapcsolása esetén a LED-ek; mindig a leggyengébb láncszem hal meg először, és ha egy cella (vagy egy párhuzamos csoport) kidöglik, a többi a sorban sem lesz jó semmire (nem lesz meg a kimeneti fesz).
Persze be lehet bikázni külső táppal, de ami eddig eljutott, az általában már nem lesz tartós.

Egyébként ez kiforrott dolog, egy 20 éves akkuban ugyanolyan vezérlő IC-t találtam, mint egy pár évesben :D

BTW hegesztve műanyaghegesztéssel vannak, sajnos eléggé nem lehet kulturáltan szétbontani. De az ilyenek fényében ez nem is baj.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#97564) Chaser válasza hcl (#97563) üzenetére


Chaser
titán

mennyit kellene bírnia egy li-ion akkunak?
volt már nálam 1500+ ciklusos panasonic t500-hoz, de zömében amikkel találkozom jóval kevesebb ciklussal már megdöglenek - persze ott nincs sw ami mutassa, csak a működési időből lehet következtetni -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97565) hcl válasza Chaser (#97564) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Cellától függ, töltőáramkörtől függ, használattól függ...
"UPS" üzemben, amikor nem töltöd tele, csak 4V köré, brutálisan nyúlik az élettartam, csak ugye a kivehető energia kisebb, mert nem töltöd tele.
Általában 4,2-4,25V köré szokás tölteni, de akár 4,4-ig is lehet, ha olyan a cella, csak ugye azok is hamarabb pusztulnak.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#97566) Chaser válasza hcl (#97565) üzenetére


Chaser
titán

jó ez oké, de átlag mennyi kb?
azért egy telefon is kapja az ívet rendesen, de a note4-emben is eléggé megfáradt 4 éves korára, évente tölthettem kb 100-120x, legyen 130, az 4 év alatt 520, de legyen 600 - és jellemzően nem töltöttem tele, csak néha belefutottam abba, hogy kinulláztam szegény akkut :d -
talán felét tudta már a végén mint újan
a nagyon régi panasonic lenovo akkukat azt lehetett küldeni keményen még akkor is, ha nem volt beszabályozva a töltés - mondjuk ezeknél is amik már a végén kerültek a kezembe nem bírtak annyit -
de sony/sanyo közelében nem bírt annyit, és lazán cellazárlatosak/elekronikai hibásak lettek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97567) hcl válasza Chaser (#97566) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lenovo már a T30-hoz is adott Power managert, ami alapból 97-98%-on tartotta az akkut, ha tápon volt a gép. De hogy meddig töltse, az állítható ma is (Linuxon legalábbis ott a Tlp).
Lenovo azért jellemzően Pana NCR cellákat használ :)
De volt ugye a tűzveszélyes Lenovo akkuszéria is, amire volt visszahívás is :)
Meg a lítium pont merülni nem szeret, tuti felpúposodik, ha szarrá merülve hagyod állni pár évet :D
Ciklusszámok : https://www.quora.com/How-many-cycles-does-a-lithium-ion-battery-last
A fura, hogy a Sanyi maga is gyárt cellát ha jól tudom, azért a saját laposaikba csak kerülne jóféle.

Az meg lehet, hogy a Samu magasabbra tölti a cellát, hogy hosszabb akkuidő legyen, de persze ettől gyorsabban is használódik... kva sok mindentől függ, na.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#97568) BiP válasza Tikakukac (#97561) üzenetére


BiP
nagyúr

A topik fele arról szól, hogy már a hirdetést sem bírják rendesen elolvasni.
Te meg azt várod, hogy majd teszteket fog bújni, meg degradációból megsaccolni, hogy az ő felhasználási szokásai alapján mennyit fog bírni.
Aha.

(#97569) Tikakukac válasza BiP (#97568) üzenetére


Tikakukac
titán

Mert amikor ugyanígy tippel mindenki de úgy, hogy a degradáció sincs meg az jobb? :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97570) BiP válasza Tikakukac (#97569) üzenetére


BiP
nagyúr

Az a ló túloldala.
A degradáció megadása szerintem a minimum, ami elvárható. Az egy egzakt, általánosan is elfogadható érték.
És ezen felül célszerű megadni valami tartományt, hogy ez mennyi használati időt jelent a gyakorlatban. Mert az egyszeri user ezt érti meg, erre kíváncsi. Windows idle - max.terhelés skálán. (Terheléstől függően bír 1-3 órát)

[ Szerkesztve ]

(#97571) Tikakukac válasza BiP (#97570) üzenetére


Tikakukac
titán

Jelen formátumban kereskedőktől kell könyörögni ezért. Sőt, van aki zokon veszi, hogy ezt megkérdezem.
Ugyanez igaz képekre. Hát ő erre nem ér rá. Mondom bakker, akkor te most konkrétan akkor mit is csinálsz? :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97572) hcl válasza Tikakukac (#97571) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Ugyanez igaz képekre. Hát ő erre nem ér rá."
Pénz meg kéne, mi?

Mutogatni való hater díszpinty

(#97573) envagyok válasza BiP (#97570) üzenetére


envagyok
veterán

Az a vicces, hogy ha egy félig elhasznált akkuból kihúzható x AH y amper teljesítménnyel, akkor 2y teljesítménnyel nem biztos, hogy szintén x lesz az akku kapacitása.
Ez csak új, újszerű akkura vonatkozik, elhasználtnál csökken.
Ugyanis a Li-Po akkuk úgy vannak tervezve, hogy ha beesik a cellafesz 3v alá, akkor azonnal lekapcsol a rendszer védendő az akkut.
Egy komolyabb terhelés esetén (render, játék) a fáradt akku feszültsége szinte rögtön beesik 3.2-3.5V környékére, addig netezéskor negyed fényerőn simán tudja az új kapacitása 80%-át.
Innentől kezdve megint lehet keverni, hogy mennyit tud.
Ezért is írtam. Fotó AIDA akku infó paneljéről, amit kiír, pár perc után miután le van véve teljesen feltöltve a töltőről. És azt beírni max.-nak.
Ha meg az ember biztosra akar menni, akkor ne karosszékből rendelgessen használt műszaki holmit, hanem álljon fel, menjen oda, nézze meg személyesen.
Ne várjon el egy átlag felhasználótól rendszertechnikusi, és li-po doktori képzettséget.
Vagy vegyen újat, aztán akkor 14 napig elállhat, ha nem tetszik valami.

Repülőmodellezek, ott is lipo akkuk vannak.
Terhelve (nyélgáz) az új akkuval megy 10 percet, a régi tud kb 2-őt. Részterhelésen negyed-fél gáznál meg mindkettő tud kb 30 percet.

Én ha nem hardveraprós IT végzettségű, sok plusszos tizenéves tagtól vásárolok, már beállítottam kb 10-20% buktát, átverést. Úgy is kalkulálom a vételi ajánlataimat a gyűjteményembe. Mert belehülyül az ember, ha állandóan azon rágódik, hogy itt egy karc, az nem indul, stb.
Persze jelzem, ha hibás a termék, ha normális az eladó, vagy értékelési rendszeren keresztül veszem, akkor lehet egyezkedni, de másokkal nem jellmező.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#97574) Tikakukac válasza hcl (#97572) üzenetére


Tikakukac
titán

Amikor nekem is olyan napom van, akkor szoktam még írni, hogy "akkor testvérem csak írd ki, hogy eladó laptop, x Forint" és vakon lehet küldeni a pénzt, aztán majd kiderül mit kapsz.

Régebben írtam, hogy voltam úgy gépet venni, hogy a vas konkrétan, de konkrétan nem tartalmazott ép elemet (konzumer HP-k imádnak hajszálrepedni mindenhol) és az akku is full kuka volt, sőt, töltést se vett. Mikor mondtam az eladónak, hogy tezsvírem, vágod amúgy, hogy a leírások és a távoli képek alapján neked itt most valójában egy totál másik gépet kéne prezentálni, mert ez gyakorlatilag semmiben sem fedi azt, amit felraktál? Hát, izé, de azért jó, meg olcsó, engedek belőle egy ötöst. Mondom nem olcsó, mert itt most erre a vasra kell 4 burkolati elem, ami önmagában a gépnek az ára, plusz nekem minimum 1,5 óra szerelés, ha nagyon jó vagyok. Hmm, hmm, hmm, hümmögött ott nekem. Aztán tanulságot levonva kocogtam haza, hogy ismét megígértem ismerősnek, hogy x pénzért y hardveres gépet szerzek neki 2 napon belül, de ezt többet nem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97575) hcl válasza envagyok (#97573) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Ha meg az ember biztosra akar menni, akkor ne karosszékből rendelgessen használt műszaki holmit"
Ö, sok sikert egy kis faluban helyben venni bármit, értelmes eladótól ;) Meg akinek van pénze, úgysem használtat vesz.

@Tikakukac : "Amikor nekem is olyan napom van, akkor szoktam még írni, hogy "akkor testvérem csak írd ki, hogy eladó laptop, x Forint" "
Ne add alájuk a lovat, ezt is csinálják :D

Említett eladó meg tipikus, nem tudom, mit várt :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#97576) envagyok válasza hcl (#97575) üzenetére


envagyok
veterán

Azért hardveraprón ha csak egy 20-30km-es kört húzol bármelyik kis falu köré, azért mindig ott egy olyan városka, ahol van legalább egy pc-s, egy laptopos, és egy mobiltelefonos csávó, akiknél kb minden van.
Oda még bringával is 1 órán belül megvan az út.
Az mondjuk igaz, hogy ott az újkorában fél millás üzleti lapos, ami tiptop állapotban van nem annyi mint a netuddmilyen a legolcsóbb ha-s hirdetésben. De el kell dönteni, jó vagy olcsó kell. A kettő együtt jellemzően nem megy.
Csak sok madárrá változó csodaváró van.
És amíg ilyenek vannak, az olcsószarokra is meglesz a kereslet.
Facebook csoportban is megírták az okosok a múltkor, hogy egy 2. Gen i5-ös pc nem ér többet 15 ezernél, 8gb rammal, ssd-vel, mert a holland edv lerakatból 10e egy nyers gép. Az hogy a tieddel 3-4 órát foglalkoztál, átnézted, pasztáztad, tesztelted, frissen telepítetted legális win licensszel, az meg nem ér semmit se.
Persze az okoskodója lusta ezt megtenni, de elvárja, hogy más ezt neki ingyen megtegye, és 2-3 kiló kenyér áráért a kezébe nyomjon egy patent csalódásmentes számítógépet.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#97577) Tikakukac válasza envagyok (#97576) üzenetére


Tikakukac
titán

Vidéki gyerek vagyok alapból és a 30km-es körrel nagyjából a fél fenekem törölhetném ki, de lehet azt sem.

A "felújított" laptopok fő baja, hogy ez leírva megvan, valóságban pedig én pontosan tudom kik azok akik nagykerből megveszik a vasat és adják tovább mindennemű simogatás nélkül úgy, hogy közben félkövérrel 30-as betűmérettel ott vannak a hívószavak ennek ellenére.
Aki tényleg tesz bele effortot, nos, abból 1 kezemen megszámolható mennyiség van. És ott látszik is, hogy valóban csecse a cucc. A többiek meg altatnak aztán vagy bejön vagy nem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97578) hcl válasza envagyok (#97576) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na ez az, hogy azokon a helyeken nincs jó és olcsó, általában drágán adnak mindenféle sz@rt :D

" Az hogy a tieddel 3-4 órát foglalkoztál, átnézted, pasztáztad, tesztelted, frissen telepítetted legális win licensszel, az meg nem ér semmit se."
Ja, simán. A gerincet nem fizetik meg.
Marha nagy baj a fejekben fogalmatlanság terén is (akik "ezzel foglalkoznak" az se szakember nagyrészt, hajmeresztő dolgokat hallok néha), meg emberség terén is, simán lehúznak mindenkit mindenhol. Undor.
Mondjuk nem szokott érdekelni, ki mit csinál azzal, amit tőlem vesz de sajnos el tudom képzelni. :Y

@Tikakukac : Így. Itt a HA-n tudtam értelmes áron venni T430-at 2018 körül, de hogy megszólalt. Nem akárki volt az eladó, asszem van összefüggés :)
Az envagyok által említett arcok helyett sokszor jobban jár az ember postával, pláne ebay-el.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#97579) fatpingvin válasza envagyok (#97531) üzenetére


fatpingvin
őstag

üzemidőt nézni úgy hogy nem pörgeted az elejétől a stress -c $(($(nproc)/2)) -t legalább az nettó a vevő megtévesztése. uff, én beszéltem.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#97580) MasterDeeJay

Facebook market sokadik felvonás. Felraktam egy használt de jó állapotú babakocsit új ár feléért, bár lehet sok érte.
Első ember tört magyarsággal írja hogy GLS futárt küld érte készpénzzel....mintha valami bot fordította volna, profilt megnézve egyértelműen kamu. Ok Tiltás ment, Facebook jelentés ment. Másnap másik profilon szintén a szokásos full paraszt ez még megvan nyomkodás, letiltás és jelentés ment. Mindegyik németből írt google fordítós magyarsággal félig baromságokat. Oké örülök hogy használom a marketet, eddig 2 ből 2 kamu.
Majd Facse visszaírja hogy nem találtak problémát egyiknél sem....

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#97581) hcl válasza MasterDeeJay (#97580) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Első ember tört magyarsággal írja hogy GLS futárt küld érte készpénzzel..."
Ez neked még új? Ismert csalás.

Nekem most egy ilyen volt, hogy a mandzsetta nélküli vérnyomásmérőre kér telefonszámot. Nyilván írni magas, de a profilja alapján elmegy az ember, adok neki.
Felhív, hogy mennyi lenne postával az ország másik végébe. Neki is ilyen van, a kijelzőt törte el. Mondom mennyi, mert neki csak csomag, az nem olcsó. Hát, ha talál olcsóbban helyben, akkor megveszi azt.
Mondom sok sikert, mert se olcsóbban, se pont olyat, mint az övé, se ott helyben nem hirdet senki :D
Gondolom elment, és vett a cucc+postaköltség árának kétszereséért egyet boltban, mert nehogy már a postáért fizessen :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#97582) BiP válasza hcl (#97581) üzenetére


BiP
nagyúr

mer' a posta kidobott pénz. Az olyan senkiföldje, megy a levesbe.
Nem ám egy szolgáltatás, hogy egyik helyről a másikra ér egy olyan cucc, amiért amúgy el kéne menni sok benzinért, sok időt áldozva. Nem.
Az az alap, hogy bárhonnan ugyanannyiért akarjuk, mintha csak a sarokra kéne leugrani érte. (vagy a lúzer eladó házhoz hozza nekünk, ugye). Szóval minden, ami ezen 2 scenarion felüli költség, az ablakon kidobott pénz, nem éri meg.

Szóval inkább megveszi boltban drágábban, de az ablakon nem dobja ki a pénzt.
Meg különben is szar a posta, a dolgozók nincsenek megfizetve, minek használjam! (összefüggéseket ne tessék meglátni, mert az fájdalmat okoz az agyban)

[ Szerkesztve ]

(#97583) Tikakukac


Tikakukac
titán

És emberem leírja, hogy a gép állapota új, sőt, gyűjteményből való.

A fedlap olyan, mintha játékautókat versenyeztettél volna rajta egy éven át.

Miért kell ez a sok kamu duma?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97584) totron válasza Tikakukac (#97583) üzenetére


totron
addikt

Nincs kép? Én soha nem vásárolok kép nélkül.

(#97582) BiP, többször megloptak a postán, le is álltam a megbízásukkal egy életre. Proli a nép és a nincs megfizetve faktor csak egy összetevője ennek. A másik az eladói minőség és a kommunikáció minősége használt portéka esetén. Nem is kell túl messzire menni, nézd meg Tikakukac beszámolóit (mint a jéghegy csúcsát). Nem mindig hülyeség a face-to-face ügymenet, a fizikai szemrevételezés, akár némi többletért. Ki akar a zavarosban turkálni párezres ügyletek szintjén? Ha az eredő közeg és a közvetítőközeg egy más, élhetőhöz garantáltan közelebbi, kulturálisan is vállalható színvonalon ketyegne teljesen jogos lenne az okfejtésed - így nem egészen.

(#97585) Tikakukac válasza totron (#97584) üzenetére


Tikakukac
titán

De, van kép. Azért mondom, hogy egyértelműen látszik, hogy ezt nem kell megvenni és az eladó atom vakon van.

Innen látszik, hogy tényleg rohadt nagy baj van a fejekben.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97586) totron válasza Tikakukac (#97585) üzenetére


totron
addikt

Vagy az eladóéban van baj vagy csak magát dörzsöltnek képzelő proliról van szó. A szómágia egyébként tényleg rengeteg fejben működik, simán felülírva a visító vizuális ingert is. Ami papíron hihetetlen, a valóságban meg vastagon létezik. Ha máshogy lenne máshogy működne a társadalmunk is (fogyasztóiság+politika).

(#97587) cof válasza Tikakukac (#97583) üzenetére


cof
veterán

A fedlap olyan, mintha játékautókat versenyeztettél volna rajta egy éven át.

Lehet azt hiszi, hogy szálcsiszolt nem? :D

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97588) envagyok


envagyok
veterán

2 hetihülye nálam:
1:
Lapot hirdetek procival, direkt beleírva, hogy processzor nélkül nem eladó, meg amúgy sem árképző.
Első kérdés : megvan még? Ezt már megszoktam, ignorálom, udvariasan megírom, hogy igen, megvan még. Második kérdés: Mennyi lenne processzor nélkül :W

2-es számú versenyző:
Elvisz AM3 lapot procival, két hét után kitalálja, nem elég erős neki, nem jó, visszaadná.
Mondjuk elképzelésem sincs mit várt egy 10k huf környéki lap+proci+ram kombótól?
Mondom korrekt vagyok, gyere hozd vissza, adok komplett gépet, ami erősebb, igaz drágább is, de az elég lesz neked arra, amire szeretnéd.
Elviszi, írja, de jó, minden szipiszupi.
Aztán tegnap ír, hogy baj van, nem indul a cucc, ő csak processzorhűtőt akart benne cserélni, 13000Ft-ért vett egyet, de ki kellett szerelni a lapot hozzá, mert alul is van neki tartólemeze (Brand gépet vitt :N ) Az ilyen belenyúlkálósoknak az első kérdésem az szokott lenni, hogy statikus feltöltődést hogy oldottad meg? Erre döbbent csönd, majd a kérdés: az mi?
:W
Imádom ezeket. Én sem kezdek neki kocsiszerelésnek, mert nem értek hozzá.
4 évig tanultam rendszertechnikusnak, érettségiztem is belőle.
Ja aztán mondja, hogy elhozná segítsek, meg adjak neki tanácsokat, hogyan szereljen.
Mondtam, hogy oké, most utoljára segítek, de tanácsot 10 perces gyorstalplalót nem fogok adni, mert annyi idő alatt nem lehet mindent elmondani. Ha meg valami kimaradt, még én leszek letolva, hogy miért nem mondtam el rendesen.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#97589) PHM válasza envagyok (#97588) üzenetére


PHM
addikt

1: Proci nélkül ugyanannyi, + a proci kiszedésének munkadíja. :D

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#97590) hcl válasza BiP (#97582) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaja :D

@Tikakukac : Lehet, hogy a ronda gépeket gyűjti? :D

@envagyok : Tuti alkudni akart, de akkor miért nem azt írja? :F

"két hét után kitalálja, nem elég erős neki, nem jó, visszaadná."
Ja, kérem, mi lenne, ha megnézné, mi kell neki? :D Vagy tájékozódna? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#97591) berek21


berek21
senior tag

LG Velvet eladó!

(#97592) Top cat válasza berek21 (#97591) üzenetére


Top cat
őstag

Már a sittre is van kereslet? :DDD

(#97593) hcl válasza Top cat (#97592) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Persze, ha fel akar tölteni valaki udvart, stb.
Mondjuk jobb helyeken ingyen van, örülnek, ha elviszed... :D

@berek21 : A temetős kemény :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#97594) Top cat válasza hcl (#97593) üzenetére


Top cat
őstag

Udvart se töltenék fel sittel. :N Ki tudja mi van benne.
És igen, örülnek ha elviszi valaki, nem hogy még fizessenek is érte, hogy hozzanak. :D

(#97595) shteer válasza Top cat (#97594) üzenetére


shteer
titán

azok után, hogy egész betonkefniket kellett kiásnom a telken a platán ültetőgödréből, én már nem lepődöm meg semmin. azóta is gyűjtöm a földből ami nem oda való

..szerintem jónak tűnik

(#97596) totron válasza hcl (#97593) üzenetére


totron
addikt

Jó de az azbesztes vagy sugározó sitt feláras, a fantáziátlan stabil/passzív/ártalmatlan hulladék az ingyenes csak.

(#97588) envagyok, hirdetésben disclamierként ezeket beleírod, megelőztés gyanánt, illetve minden további történet jövőbeli hivatkozásaként.

(#97595) shteer, falban 2db lapított PET palack. 1 ződ 1 fehér. Kőműves art. Mit nem adnék ha láthatnám az odahelyezésről készült videót, ha tudhatnám a gondolatot. Olyan 40 év távlata lehet, a műanyagosodás korai korszakából.

[ Szerkesztve ]

(#97597) fatpingvin válasza BiP (#97582) üzenetére


fatpingvin
őstag

még ha az lenne. a királyi posta a LEGUTOLSÓ amire bármit is rá mernék bízni. ugyanis ez valójában nem egy szolgáltatás hanem állami előírás-lélegeztetőgépen és pénzinfúzión életben tartott csökevény aminek semmi köze a tényleges szolgáltatási versenyhez, és mivel nincsen normális ellenőrzés, megtehetik hogy minősíthetetlen "szolgáltatást" nyújtanak.

amit írtál azzal egyébként maximálisan egyetértek ha a postát kicseréled bármelyik, valóban versenyző csomagküldő szolgáltatásra.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#97598) fatpingvin válasza hcl (#97593) üzenetére


fatpingvin
őstag

aki sittel tölt fel földterületet amire utána közvetlenül nem történik építkezés azt a sitt alá kéne elraktározni, jó hosszú időre.

nem, ezen az álláspontomon nem fogok változtatni. bőven elégszer gyűlt meg a bajom az ilyennel amikor bármifajta gazdálkodás jellegű dolgot készítettem elő.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#97599) envagyok válasza totron (#97596) üzenetére


envagyok
veterán

Ha azt a 3 sort se olvassa el senki ? :F

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#97600) hcl válasza Top cat (#97594) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sokaknak nincs ilyen bajuk vele.
Anyóséknál az önkori építkezés előtt feltöltetett egy terület vízszintesre pl.

@fatpingvin : A maffia meg tudja fizetni a sittet :D

BTW a tegnap feladott csomagot ma átvette a címzett, pedig nem volt elsőbbségi. Posta.
Az a baj, hogy végletes. Vagy azonnal ott van, vagy soha/ellopják/összetörik, vagy drága. (Majdnem 2x volt a Foxhoz ez a konkrét.)

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.