Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98951) koby11h


koby11h
aktív tag

Egy csomó mindent megtudhatsz, a kép mai, 15 fok, többnyire felhős, talán Dezsőnek hívják és szeret valakit... Ja a gépről? Közünk? Nem nézegetni kell, hanem megvenni... :O

tope mentségére pedig szóljon ez:

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#98952) BiP válasza envagyok (#98924) üzenetére


BiP
nagyúr

Párom dohányboltban eladó, Nulla rizikó.

Hááát, azért hallani sztorikat, nem mondanám nulla rizikónak.
Amúgy persze, abból a szempontból oké, hogy ha van meló, ha nincs, az a 16k bejön mindenképp. Nem kockáztat pénzt, nem kell befektetni.

de az öcsém is nettó 600k felett kap elüldögélve mozdonyvezetőként a máv cargo-nál.
Az nem rossz. Hogy lehet oda bekerülni? :)
Mondjuk az sem lehet egy egyszerű munkakör. Gondolom beosztás az eléggé össze-vissza, meg amúgyis komoly felelősség. Meg persze nem lehet csak úgy, kell képzés, jogsi, páv, stb.

(#98953) BiP válasza tope (#98941) üzenetére


BiP
nagyúr

Én a piaci árak alapján lőttem be, hogy mennyibe vannak felrakva ezek a gépek, belőttem a legaljára.
Szerintem teljesen logikus következtetés.
Teljesen logikus volt, sokan így szokták, én is. Csak valóban kihagytad azt is, hogy amikor az istenért nem viszik el a motyót, akkor revideálni kéne az árat, figyelembe véve azt is, hogy boltban mennyiért kapod meg. Mert lehet, hogy az eredeti árral lukra futottál, hiába lőtted a többiek alá. Mert ők is csak hirdetik, de eladni ők se tudták.

De mondjuk érdekes egyedi helyzetet generált a jópár generációval korábbi (pl. 6.7.gen) K-s i7-ek, vs. új i3-as, i5-ösök esete. A használt árak az egekben, miközben újan megkapod tök ugyanazt sokkal olcsóbban, csak hát nem i7, hanem i5 vagy i3 van rámatricázva. Mégis megvették a régi, használt procit drágábban, csak mert i7 a neve.

(#98954) fatpingvin


fatpingvin
őstag

meg ugye ehhez hozzátartozik hogy egyszerűen nem mindent lehet eladni.

van amit tökmindegy mire árazol, ingyenesre vagy a még hatékonyabb párszáz forintra, senkinek nem fog kelleni mert használni értelmesen már nem lehet, vasként macerás értékesíteni, retro értéke nincs, másra meg nem jó. tipikusan ilyenek a P4-es irodai gépek.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#98955) envagyok válasza BiP (#98952) üzenetére


envagyok
veterán

Jelentkezel a MÁV-nál.
Olyan hiány van, hogy kis túlzással fél lábbal is felvesznek a képzésre, ami ingyenes, sőt már akkor kapsz egy alapfizetést, ruhát, telefont, orvosi ellátást, kollégiumi szobát, ha messze laksz. Öcsémnek is egész más volt a végzettsége.
Kb 1, 1.5 év a tanfolyam, átlagosan nehéz, és utána egy csomó extra juttatással kezdhetsz is azonnal.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#98956) qqcqqc válasza fatpingvin (#98954) üzenetére


qqcqqc
őstag

Én Pci-os TV tunert hírdettem meg, nem ingyen, 1 jobb sőr és egy tábla csoki a gyerekeknek.
Egy héten belül volt egy DAB és egy tábla Milka a lakásban.
Szóval vannak csodák, elmennek azok is, amire azt gondolod, hogy senkinek sem kell.
Mondjuk azon kiakadtam ma, hogy két éve vettem egy i5-8500T-t 30 eFt-ért, és most is annyiért kínálják itt az aprón.

(#98957) sh4d0w válasza koby11h (#98951) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Se melyik része a gamer?

https://www.coreinfinity.tech

(#98958) hcl válasza fatpingvin (#98954) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mindent el lehet, ha elég ideig árulod :)Csomó mindent évekig hirdetek. Tipikusan P4 procikat... :D

@qqcqqc : Tuner az nem téma. Sokan veszik, mert az analóg tuner is jó pl. biztonsági kamerákhoz meg digitalizálni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#98959) fatpingvin válasza qqcqqc (#98956) üzenetére


fatpingvin
őstag

az analóg tuner pont rossz példa ugyanis mai napig az egyik legkézenfekvőbb eszköz arra ha bármilyen analóg videojelet akarsz digitalizálni. nekem is van több darab.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#98960) koby11h válasza sh4d0w (#98957) üzenetére


koby11h
aktív tag

Se, pontosan, esetleg az ára... :U

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#98961) qqcqqc válasza fatpingvin (#98959) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ez igaz, de egyre kevesebb gépben van PCI, Intel vonalon valahol a 4-5. generációnál kikopott, AMD lapokon a az AM4 350-370 chipsetes lapokon volt még mutatóba.

(#98962) fatpingvin válasza qqcqqc (#98961) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem mindenkinek van ennyire modern gépe.

meg aki mondjuk ilyesmivel foglalkozik simán tart erre vagy külön gépet vagy egy PCIe-PCI bridge adaptert. ez utóbbit nekem se ártana beszereznem ugyanis jópár PCI kártyám van amit jó lenne a laptoppal használni alkalomadtán

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#98963) sh4d0w válasza qqcqqc (#98961) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Pont a napokban láttam vmi ASUS Pro lapot, azon volt.

https://www.coreinfinity.tech

(#98964) fatpingvin válasza sh4d0w (#98963) üzenetére


fatpingvin
őstag

a vízválasztó intel fronton az Ivy-Haswell között volt, tudtommal Haswellhez már nem készült olyan chipset ami natívan tudott PCI-t, itt már csak külső PCIe-PCI fordítóchippel lehetett ilyen alaplapot gyártani. AMD fronton nem vagyok ennyire képben de úgy rémlik az AM3+ környékén még talán voltak natív PCI-s chipsetek. AM4-en már biztosan nem.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#98965) hcl válasza qqcqqc (#98961) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A fent említett dolgokra kiváló egy belső hálós régi gép, vagy egy külső PCI illesztő :)
Vagy USB... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#98966) Trailblazer válasza envagyok (#98924) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nulla rizikó a dohánybolt? Én nem így látom néha a hírekben.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#98967) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Szívjátok a vérem, elkotyavetyéltem a drága hardvert. :)
Nálam már nem volt értéke, aki elvitte meg használja. Nekem ez többet ér, nem elektronikai hulladék lett belőle.

(#98968) koby11h válasza qqcqqc (#98967) üzenetére


koby11h
aktív tag

Pontosan! :K

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#98969) Gyuri27 válasza qqcqqc (#98967) üzenetére


Gyuri27
félisten

Amd - Radeon - Ryzen

(#98970) envagyok válasza Trailblazer (#98966) üzenetére


envagyok
veterán

Akkor ideje légó pincébe vonulnod :C
Hisz a házadra is ráeshet egy repülő :R

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#98971) hcl válasza qqcqqc (#98967) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És ha kidobod, az még mindig 0Ft bevétel.

Mutogatni való hater díszpinty

(#98972) fatpingvin válasza qqcqqc (#98967) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem kótyavetyélted el. ha olyan helyre került ahol használják akkor annyival kevesebb elektronikai hulladék termelődött. én se erre írtam hogy rossz példa :)

én ma adtam ajándékba egy SCSI HBA-t. a srác fizetett volna érte de nekem őszintén szólva többet ér az hogy tényleg használni akarja és nem nálam porosodik a fiókban. most lehet engem is kiröhögni hogy "nem hajolok le az apróért" de az a meglátásom hogy elég sok ilyen dolog van amit nem érdemes anyagiasítani.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#98973) Chaser válasza tope (#98941) üzenetére


Chaser
titán

úgy van, a piaci árak aljára lőtted be
csakhogy - dobpergéssss - továbbra is az újak ára határozza meg a használtakét
attól hogy itt valaki kitalálta hogy nem, és a többiek mennek utána, még de...: )
jah és minden annyit ér nyilván amit adnak érte, én mikor seftöltem' mondjuk eladni akartam, nem madarakra vadászni, de ki hogy

Tikakukac
Hogyne mondana ellent, falusi CSOK-ban volt érintett nagyfater háza amit eladtunk. 1 hónap alatt 2 misivel nőtt a lakás ára. Ahogyan a 7 személyes kocsiknál itt is az volt a mondóka: na de a támogatás ;]
ezzel meg is cáfoltad magad : )
melyik közgáz elméletnek mond ez ellent?
jelenleg aktuális dolog az ársipka', valahol evidens volt ha néhány dolog árán bukni kell, a kereskedők majd a többin behozzák, úgyislett!3+!4 meg pár lapáttal ráraknak
vmelyik topikban vesézgettük, valszeg' így volt ez kitalálva eleve, ahogy a fentebbiek is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98974) sh4d0w válasza fatpingvin (#98964) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Mivel eppen nehany napja neztem az AM4 lapokat, bizton allithatom, hogy 2 ilyennel is talalkoztam, de reszemrol ezt a diskurzust itt most befejezem, mert parttalan.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#98975) fatpingvin válasza sh4d0w (#98974) üzenetére


fatpingvin
őstag

ha találtál natív PCI-s AM4 lapot akkor ne zárjuk le ennyivel mert engem kifejezetten érdekelne.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#98976) sh4d0w válasza fatpingvin (#98975) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Fingom sincs, hogy natív-e, talán nem, de a sín ott van a lapon.

ASUS Pro B550M-C/CSM

A másik téves riasztás, nincs rajta PCI.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#98977) fatpingvin válasza sh4d0w (#98976) üzenetére


fatpingvin
őstag

a B550 chipset nem tud PCI-t, meg ott látszik is mellette/mögötte amúgy az Asmedia gyártmányú bridge chip. itt egy PCIe x1 slot lenne "natívan".

amúgy mindezekkel együtt ez egy jó lap, megfontolásra érdemes lenne amúgy. szép zőőőd is mellé :D csak azt nem értem erre miért kellett ReTek ethernet vezérlőt rakni,igazán elfért volna egy intel vagy broadcom...

nem a biciklit akarom tovább tolni, inkább azért írom le ha valaki pont ezt a fórumszálat találja meg amikor rákeres a kérdésre akkor tudja.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#98978) qqcqqc válasza fatpingvin (#98975) üzenetére


qqcqqc
őstag

[link] Ezen van kettő is, nem tudom, hogy natív-e.
Annó platform váltásnál nézegettem, de mire megvalósítottam, addigra már csak B450-es lapok voltak a boltokban.

(#98979) BiP válasza qqcqqc (#98978) üzenetére


BiP
nagyúr

Elég valószínű, hogy ezen natív.
Bár a PCI slotok mögött pont van egy leolvashatatlan nevű chip, ami akár lehetne is a vezérlő, de a manualban a blokkdiagramon azt mutatják, hogy közvetlenül a chipset támogatja.

szerk:
Találtam egy jobb képet, ez az I/O chip lesz, amit a manual is említ: NUVOTON NCT6795D Controller Chip, a ps/2 egér, billentyűzethez.

[ Szerkesztve ]

(#98980) Tim82 válasza koby11h (#98951) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nekem csak az lenne a kérdésem, hogy egy socket 1156-os procit hogyan sikerült egy socket 1155-ös alaplapban működésre bírnia.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#98981) Astroboy válasza Tim82 (#98980) üzenetére


Astroboy
őstag

Az 6-os számot átírta 5-re, nincs itt semmi látnivaló kérem... :DDD

(#98982) Tim82 válasza Astroboy (#98981) üzenetére


Tim82
nagyúr

Értem én a poént, csak nem szeretem. ;] Komolyra fordítva, annyit írt le, hogy i7 870 CPU van a H61 chipsetes alaplapban. :P

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#98983) TeeBee73 válasza Tim82 (#98980) üzenetére


TeeBee73
addikt

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#98984) Astroboy válasza Tim82 (#98982) üzenetére


Astroboy
őstag

Aztat írta, hogy "kis játékos konfiguráció".
Magyarul kicsit játszani kellett a flex-el meg a samu-kalapáccsal, de ahogy alább Tibi kollégánk is utalt rá, semmi sem lehetetlen. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#98985) koby11h válasza Tim82 (#98980) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nekem ami ott volt kép alapján hasonló HP 8100 Elite gépem van, i5-650-el.
Az Q57-es chipset, ez is hasonló lehet.
Szóval sehogy :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#98986) Trailblazer válasza envagyok (#98970) üzenetére


Trailblazer
addikt

Almát körtével. Azért egy dohánybolt-rablás valószínűsége mégse vethető össze a Donnie Darko-i léttel...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#98987) fatpingvin válasza BiP (#98979) üzenetére


fatpingvin
őstag

rosszul van feltüntetve a blokkdiagramon. a B350 sem tud natív PCI-t, gondolom azon "egyszerűsítettek" egy picit hogy ezek a PCIe-PCI bridge-ek tudnak gyakorlatilag transzparens módon működni, bár ez két downstream slot esetében már nem evidens.

a chip amit kerestek ugyanúgy egy Asmedia chip, egy ASM1083 ha jól látom. a PCI slotok előtt van (a képen tőlük balra, a front edge és a slotok között, az Asmedia logó az egérmozi képen is látszik.)

a Nuvoton ami rajta van az egy elég összetett IO chip, egy igazi nyavalya, ugyanis gyakorlatilag teljesen dokumentálatlan.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#98988) BiP válasza fatpingvin (#98987) üzenetére


BiP
nagyúr

Jogos. Ezen elsiklottam, sajnos hittem a manualnak.
Valóban, ott az Asmedia ASM1083, ami meg pont PCIe-PCI bridge-re való.
http://www.datasheetcafe.com/asm1083-datasheet-controller/

(#98989) qqcqqc válasza fatpingvin (#98987) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ebben az esetben az utolsó AMD, ami natív PCI támogatással bírt az FM2 széria volt.
"Az AMD a Hudson D4 kódnevű lapkából továbbra sem vette ki a PCI csatoló natív támogatását, így az Intel új vezérlőiben található emulált megoldással ellentétben tökéletes lesz a régi termékekkel való kompatibilitás." [link]

(#98990) fatpingvin válasza qqcqqc (#98989) üzenetére


fatpingvin
őstag

hogy mit jelent ez az "emulált megoldás" Intel fronton az számomra nem egészen világos, de igen, a FM2 még biztos tudott natív PCI-t. a FM2+ terén nem tudom mi a helyzet, valamiért az rémlik hogy ott is volt még de most agy egy gyors documentation skimming alapján nem találtam ráutaló jelet.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#98991) Astroboy


Astroboy
őstag

Aztaq, erre az alaplapra ráférne egy alapos takarítás:

;] :DDD

(#98992) Csupingo válasza Astroboy (#98991) üzenetére


Csupingo
veterán

Valóban elég földes itt-ott és nem találom a pci foglalatokat sem.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#98993) BiP válasza Astroboy (#98991) üzenetére


BiP
nagyúr

ja, minden csupa olaj meg por :)

(#98994) Pikari válasza fatpingvin (#98990) üzenetére


Pikari
őstag

AMD oldalon a natív PCI támogatás is kb athlon64 óta a kukába való. PCI videókártyák vagy bootolnak, vagy nem (általában nem), pci option romok mintha nem is léteznének, a legtöbb olcsó alaplapon eleve implementálva sincs. A tuner kártyának meg mindegy, hogy mibe rakod. Ezzel szemben Intel vonalon általában működni szokott, akár bridge chippel is, minden úgy, ahogy működnie kell.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#98995) tope válasza koby11h (#98951) üzenetére


tope
addikt

i7 hát nem érted, i-hét
Az más kérdés hogy 11-12 éves gép...

Chaser: új árak határozzák meg, ez ok, értem, de írtam, mégis én adom a legolcsóbban, ergó, akkor csak el lehet adni többért is, ha mindenki csak többe rakja fel (nyilván több gép esetén csak van eladási tapasztalat az árhoz) mint én,
azaz kinek van igaza?
Neked aki azt mondod nem ér ennyit (elfogadom, de), vagy nekem, aki a PIACI (Hardveraprót azért nevezhetjük annak) árak alapján a legolcsóbban adja.
A Te érvelésed akkor lenne igaz, helytálló, ha annyiba is lehetne kapni, de NEM LEHET.

Amúgy sok mindenre mondom én is hogy nem ér annyit, de nem kapsz olyan áron amire azt mondod hogy annyit érne, szóval ördögi kör ez, a piac árazza be sajnos, nem 1 egyén saját "hitvallása", ami olyan esetben gáz, ha Te/Én pont azt kerese(m)d, amit reális áron nem kapsz meg, csak a "piaci" áron.

UI: Ha nincs rá piac, akkor piaci ár lejjebb megy, ok-okozat,
Ha én nem tudom nyomott áron eladni, akkor aki többe adja el fogja tudni adni? Ha igen a válasz, akkor csak jó az én áram, ha nem, akkor nem lenne az enyémnél drágábban hirdetett gép elviekben...

[ Szerkesztve ]

(#98996) fatpingvin válasza Pikari (#98994) üzenetére


fatpingvin
őstag

én Ryzenen is simán használtam PCIe-PCI híd mögött SCSI HBA-t, meg FireWire-t ami ugye DMA-s...

ez nekem inkább sejlik BIOS problémának.

aztán a fene tudja.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#98997) berek21


berek21
senior tag

LG Velvet eladó!

(#98998) aprokaroka87 válasza berek21 (#98997) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

unikorn hajvágás?
és furulya?

(#98999) homerhamm


homerhamm
addikt

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#99000) fatpingvin válasza homerhamm (#98999) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez viszont csak simán szomorú...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.