Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97451) hcl válasza envagyok (#97449) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Most komolyan, ennyire hülye mindenki?"
Nem.
Még ennél is hülyébbek :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#97452) envagyok válasza hcl (#97451) üzenetére


envagyok
veterán

Most nem azért, de ha valaki ilyet hirdetne, hogy 1050 2gb-ost szeretne cserébe a 1060 6gb-osáért, az én fejemben csilingelnének a vészcsengők, hogy itt valami madárkeresés lesz.
Nemhogy még háborogni, mikor kiderül, hogy mégse, ráadásul azért mert én voltam a hülye, hogy nem olvastam el rendesen a hirdetést.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#97453) koby11h válasza envagyok (#97452) üzenetére


koby11h
aktív tag

Máshol ingyen adják a 1050-et, és ha a 1060-ad is annyit ér, akkor ideadod nekem ingyen? :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#97454) BiP válasza envagyok (#97452) üzenetére


BiP
nagyúr

az emberek nem szeretik a kritikát. Nem bírják feldolgozni, és inkább felháborodnak, mint magukba néznének, bocsánatot kérnének.
Ráadásul itt a csóka még bele is élte magát, úgyhogy a csalódottság csak rátett még egy lapáttal.

(#97455) hcl válasza envagyok (#97452) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akad, amikor csak kell a pénz, és kisebbre cserél valaki, de az ritka :)

@koby11h : :DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#97456) totron


totron
addikt

Nem keresem vissza szó szerint, mert bőven elég volt, hogy 1x csíp, de kedvenc, túlárazásra legalkalmasabb jófosás platformunkon alakult meg a remekbe szabott szöveg egy rádióerősítő mellé, aminek a tuner része félig elpusztult már: nincsenek zavaró frekvenciák, ha mást hallgatnánk. Azigen. Biztosra menvén meg sem veszem, így tartva a harmonikus torzítástot is 0.0%-on. :R

(#97457) Astroboy válasza Chaser (#97398) üzenetére


Astroboy
őstag

"azért illene egy picit utánanézni ha vga-t veszel"
...
Nem volt rá idő ;]

(#97458) Syl válasza Astroboy (#97457) üzenetére


Syl
nagyúr

Aszondod Krok ilyen impulzusvásárló? :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#97459) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Ezeknek a prociknak gondolom nem tesz jót, ha így fordítva rárakják a hűtőre (fémre vagy pasztára)

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#97460) shteer válasza Ciccuka (#97459) üzenetére


shteer
titán

Egy fotó erejéig mi baja lenne?

..szerintem jónak tűnik

(#97461) hcl válasza Ciccuka (#97459) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha csak a fémre, akkor semmi baja nem lesz.
A pasztától se lesz, csak ha nem pucolják le, akkor az alaplapnak :D(Annak sem közvetlenül, csak gátolja a kontaktot a proci felé, és tisztítsa az az LGA foglalat, akinek öt anyja van :D )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#97462) Gyuri27 válasza shteer (#97460) üzenetére


Gyuri27
félisten

Jaja hát a lábak nem görbülnek el az biztos. ;]

Amd - Radeon - Ryzen

(#97463) Ciccuka válasza Gyuri27 (#97462) üzenetére


Ciccuka
veterán

Az alján az érintkezőpontok megkarcolódhatnak.

Ilyenkor ilyenek is történhetnek:

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#97464) hcl válasza Ciccuka (#97463) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A karc mindegy, a hordozó NYÁK jó minőségű, elég nehéz felszedni egy-egy padot. Retkes ne legyen, a jó kontakt fontosabb.
Még amikor jöttek ezek az LGA-s csodák, mindenki félt megfogni. Melóhelyen volt kicsit később valami P4, aminek kicsit szilikonos volt az alja, simán ment csak úgy behajítva a helyére :D

A képen nem karc van, hanem letört SMD alkatrész :) De ezek sem egykönnyen törnek le.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#97465) Ciccuka válasza hcl (#97464) üzenetére


Ciccuka
veterán

Stabilitásnak nem tesz jó itt egy karc az biztos.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#97466) hcl válasza Ciccuka (#97465) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kb. semmit nem számít :) Persze alkualap :)

Letört SMD kondenzátor már gázabb, de azt is meg lehet úszni anélkül, hogy bármi hátrányt szenvedne a proci.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#97467) virkir válasza Ciccuka (#97465) üzenetére


virkir
veterán

Miért? Billegnek rajta a bitek?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#97468) Tikakukac


Tikakukac
titán

Elmúlt 5 laptopvásárlásból 5 bukós :DDD

Csak ilyen apróságokon rugódozok:
-nem megy a bekapcsológomb
-törött fedlap
-hiányzó akku
-házból hiányzó darabkák
-nem fotózott helyeken ekevassal húzott nyomok
-stb.

És direkt rákérdezek. És még legalább egyszer. Nem, minden patent. És már jön is a gép én meg dobozolok és kerekedik a szemem, hogy és mi volt itt a terv? :))

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97469) KROK640 válasza envagyok (#97452) üzenetére


KROK640
veterán

Ezért nem is jó technika szerintem a gyengébbre cserélnám. (mert szerintem közép és hosszútávon nem lehet jól kijönni belőle, maximum speciális helyzetben)
De hidd el, az ilyenek simán elhiszi, hogy majd egy 1050 2GB-os kártyáért kapnak egy 1060 6GB-osat (rögtön 6-osat nem is 3-ast), és ők lesznek a wallstreet hardverapró/jófogás/marketplace farkasai, akik természetesen a saját eszüknek és bátorságuknak köszönhetően ütik meg a főnyereményt. Persze Ingyen.
Felhívnám a figyelmét, az ilyennek, hogy legalább két db 1050 2GBval keresném a kedves hirdetőt, meg némi kaviárral, amit majd a farkáról lenyal valamelyik barátnőm, ha már egy 1060 6GB-os (vagyis még valamire jó) VGA-t akarok elhozni ráfizetés nélkül.
Az ilyenkori háborgás meg pusztán arról szól, hogy frusztrált, hogy nem sikerült a madárles, és mindent megtesz, hogy a lehető leghülyébben érezd magad, hátha esetleg másnapra meggondolod és megkeresed, hogy hejj jó lesz az mégis. A pofátlanabbja ilyenkor még pénzt is kérne, tehát fizess rá az 1060 6GB mellett az ő 1050 2GB-ás kártyájára.

De lehet, hogy ilyenkor csak az van bennük, ami bennem volt, úgy 24-25 éve egyszer. (az egyszeren hangsúly van). Egy számtech bolt a helyi árlistáján hirdette, hogy most 15 ezerért 15GBos HDD-t kapsz náluk. Persze volt apróbetűs rész, ami vagy féligmeddig lemaradt az árlistáról, vagy csak én nem találtam meg, lényeg az, hogy felcsillant a szemem, mert akkoriban még egy 10GB-os HDD is 30K körül volt, hogy itt a business. Rohantam is az üzletbe. Mire odaértem ki is matekoztam, hogy ha kettőt veszek (amire pont volt zsetonom), akkor ha az egyiket árában eladom, akkor nemhogy ingyen... még kerestem is azon, hogy a 3GB-os HDD-met 15GB-osra cseréltem. Aztán persze odaérve kiderült, a feketeleves : Az akció valóban él és létezik, de egy apró feltétele van : a bolt által kínált két - amúgy baromira - túlárazott konfig egyikét megkell venni hozzá, egy konfig, egy HDD. Már nem emlékszem pontosan de valami 200 és 300 ezer ft-os gép szerepelt az akcióban (mindkettő érte valójában kb a felét), miközben bárhol akció nélkül 45 ezer körül lehetett kapni 15GB-os HDD-t. Mondanom sem kell, hogy így gyorsan arra váltott a matek, hogy ez nagyon nem kell. Azóta minden ilyen gyanúsan jóáras dologhoz gyanakodva állok, mert ki tudja milyen - sokkal többe kerülő - feltételt kell hozzá teljesíteni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#97470) KROK640 válasza Syl (#97458) üzenetére


KROK640
veterán

Jaja, impulzus vásárlás volt ennyi idő (820 nap) után. ment a pulzusom :D
Egyébként már lassan egy napja a gépben van az RTX 3060 (bocs cs1csó), és a gép sokkal halkabb lett mint volt :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#97471) KROK640 válasza Ciccuka (#97463) üzenetére


KROK640
veterán

gizshibás

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#97472) Trailblazer válasza KROK640 (#97470) üzenetére


Trailblazer
addikt

Load alatt is? Csodálkoznék. Vagy akkor a 950-ed volt ultrahangos.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#97473) TeeBee73 válasza Trailblazer (#97472) üzenetére


TeeBee73
addikt

Azok a játékok, amik eddig egy 950-en is eldöcögtek, nem fogják a 3060 ventillátorait megmozdítani. ;]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#97474) Cs1csó válasza Tikakukac (#97468) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hiányzó akku egy régi gépnél annyira nem gond. a kérdés hogy ha rendelsz egyet olcsón Kínából utángyártottat jó lesz e tehát az akku "helye" is hibás.

(#97475) MasterDeeJay válasza Ciccuka (#97463) üzenetére

Már nem is tudom megszámolni mennyi letört smd-s procim volt, vicces de 90% belőlük mind hibátlanul működött. Ami nem annak szerintem más baja is volt.
Nagyrészt szűrőkondik törtek le.
Persze lehet valamit számít, talán a 4790K-nál gyengébb volt a tuning letört smd-kel.
Xeonokból volt nekem nagyon sok, ebayen direkt rááltam hogy azokat veszem meg mert nagyrészt mind működtek. pl: ezek mind működtek hibátlanul, ezer forint volt darabja, többszörös áron adtam el konfigként: [link]
Nálam videókártyánál rosszabb volt az arány ha hiányzott egy egy smd. Leggyakoribb az a pcie sávok feletti hiány az alapvetően javítható de ha nem veszi észre valaki akkor nyomozhatja hogy miért meg kevesebb sávval a kártya.
Vramoknál lévő kondik meg ramhibát okozhatnak, nem egy kártyám volt ilyen
Igazából amíg maga a felület megvan amire vissza lehet forrasztani addig nincs nagy gond csak macerás visszatenni.
Prociknál saroksérültem is volt egy pár amit leejtettek, szerencsére ott sincs minden bekötve. A nagy lga3647-nél fél centit is le lehet törni mert nincs semmi a szélein.
Ramoknál letört smd mehet a stabilítás kárára, viszont nem mindegy hol törik le melyik. ECC ramoknál még lehet nem is jön elő csak annyi hogy lassú a gép tőle.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#97476) Trailblazer válasza TeeBee73 (#97473) üzenetére


Trailblazer
addikt

Főleg úgy, ahogy az adatlapján látom, hogy még csak nem is full HD-s monitorja van, hanem vagy kettővel kisebb a felbontás.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#97477) Trailblazer válasza MasterDeeJay (#97475) üzenetére


Trailblazer
addikt

Amit a vga-król mondtál, azzal kapcsolatban: nemrég találtam ezt a csatornát (bár gondolom szakiként ismered), emitt pont ilyesmit fixál a koma, leszámítva a hatalmas krátert a pcb-n.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#97478) hcl válasza Tikakukac (#97468) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hiányzó akku, és le tudta fotózni úgy, hogy nem látszik? :D

@MasterDeeJay : "Igazából amíg maga a felület megvan amire vissza lehet forrasztani addig nincs nagy gond csak macerás visszatenni."
Meg kideríteni, hogy milyen érték kell oda :D Bár ha szerencséd van, egy PCIE környékén levőnél lesz párja a többi sávon is, de ha valami egyedibb... :D

@Trailblazer : Csomóan nem frissítik az adatlapjukat :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#97479) Trailblazer válasza hcl (#97478) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ennek ellentmond, hogy az új vga már ott figyel...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#97480) Chaser válasza KROK640 (#97470) üzenetére


Chaser
titán

és a gép sokkal halkabb lett mint volt :D
be kellene kapcsolni ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97481) hcl válasza Trailblazer (#97479) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor ja :D

@Chaser : Hibás a venti, nem forog... ;]

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#97482) koby11h válasza hcl (#97481) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nem hibás, csak az előző tulaj gyorskötözővel rögzítette a ventiket... állítólag hangos volt :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#97483) MasterDeeJay válasza hcl (#97478) üzenetére

Kondinál nagyrészt mindegy, ellenállásnál valóban szívás.
Pcie sávon szerencsére más kártyáról működnek akkor is ha totál más a kártya. Van pár donorkártyám amiről szedegetek le ezt azt.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#97484) Tikakukac válasza Cs1csó (#97474) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha valami brutál nagy gond egy régi gépnél az az akku. Gyári nincs az utángyártottak pedig szemétdombok. Mind.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97485) Tikakukac válasza hcl (#97478) üzenetére


Tikakukac
titán

Dupla akkus gépnél belső akksit bontás nélkül nem látod.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97486) hcl válasza MasterDeeJay (#97483) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szabványos cucc :D

@koby11h : Nem fojásojja be.

@Tikakukac : Kva anyját az ilyennek

Mutogatni való hater díszpinty

(#97487) Chaser válasza Tikakukac (#97485) üzenetére


Chaser
titán

de egy aidában már igen

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97488) Tikakukac válasza Chaser (#97487) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen. Ezzel jutunk el oda, hogy: Szia! HDD keretben van a vinyó vagy fapálcikákkal van ékelve? És ezt a végtelenségig tudjuk játszani, így is el lehet verni 10 órát és 30 ezer karaktert.

Ha a gép eltér a gyári állapotától, azt leírjuk. Ha nem írunk semmit, akkor feltételezzük azt, hogy nincs meglepi. Done. Nem atomfizika ez.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97489) hcl válasza Tikakukac (#97488) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha meg akar szívatni, meg fog. Sajnos elég kevés eszköz van erre, bár egy akku hiánya már akár lehetne csalás is, de... eh. Ez már a fejekben dől el.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#97490) Tikakukac válasza hcl (#97489) üzenetére


Tikakukac
titán

Én már tegnap csak röhögtem az egészen, hogy ilyen nincs :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97491) totron válasza Tikakukac (#97468) üzenetére


totron
addikt

Ezeket mind 1 helyről, illetve honnan? Biztosan csúf laptopdíler voltál előző életedben!

(#97492) Cs1csó válasza Tikakukac (#97484) üzenetére


Cs1csó
félisten

Figyelj egy noti (közel 10 éves mondjuk) akkuja meg ha adják is mellé és MŰKÖDIK akkor is max perceket tudhat maximum arra lehet jó hogy egy UPS-t kivaltson. (pillanatnyi áramszünetet arlthidaljom)

(#97493) hcl válasza Cs1csó (#97492) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk a dupla akkus Lenovok a T440-nel kezdődtek, nem? Azok bőven nem 10 évesek, a legszarabb állapotúa melóban még mindig elmennek 1 órát minimum.

A T430-am van 10 éves, a gyári akku 30 percet tud.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#97494) Tikakukac válasza Cs1csó (#97492) üzenetére


Tikakukac
titán

Figyelj, szerintem ezt a beszélgetést zárjuk rövidre, mert ebben dolgozom lassan 2 évtizede, pontosan tudom minek mit kell és nem kell tudnia és én mit keresek.

Tisztában vagyok a dolgokkal, nyugi :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97495) Tikakukac válasza totron (#97491) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez 4 eladó. Mind helyi és ahogy szokott lenni, makulátlan értékelésekkel.

De utóbbi sokat nem jelent, amíg ilyen rendszer, az 1000 pozitív sem ér semmit.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97496) KROK640 válasza Trailblazer (#97472) üzenetére


KROK640
veterán

Nem csak a VGA volt ott hangos, hanem a tápom is. (az is cserélve lett).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#97497) totron válasza Tikakukac (#97495) üzenetére


totron
addikt

Na ja és senki nem akar első fecske/szarember lenni, így csak a zöldek gyűlnek. Nem tudom milyen az utólagos kommunikáció, de sejtem. Megértek - pirossá - azok a mínuszok, ne légy rest, szöveges értékeléssel. A piacot a vásárló is éppúgy alakítja! Magától látjuk milyen irányba megy.

Néha történik jó is. Nullás akksival vettem egy notit, nem árt ha van áthidaló funkció, de lehet nélküle élni. Használatba veszem, hát igazából közel 2 órás benne az akku, valós, nem Win által betippelt. Yeah. :K

Az is kedvencem, mikor a boltos gyártósor jelleggel "teszteli" az akksikat és a hirdetésbe a Win érték kerül. 1.5 óra = 25 perc.

(#97498) KROK640 válasza Trailblazer (#97476) üzenetére


KROK640
veterán

így van, a monitor fejlesztés lesz a következő lépés. Egyébként 1680×1050-es. De legalább szép képe van. (sokkal szebb mint az ugyanilyen felbontású ASUSnak előtte)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#97499) Tikakukac válasza totron (#97497) üzenetére


Tikakukac
titán

Kaptam már meglepően pontosan részletezett fenyegetést is 1000 feletti pozitívas boltostól.
Meg úgy általában itteni cégtől. Voltak ügyvédi felszólítások is. Stb. stb.

Volt anno amikor konkrétan megkeresték az akkori főnökömet is, hogy hát x és y meg akkor így és úgy.

Pontosan tudom mi van a felszín alatt, ezért bánom a névváltoztatós dolgot, mert így sokszor újra fel kell fedezni ki is volt a korpa.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97500) TaaT


TaaT
veterán

"Huawei P Smart 2017 Törött
28.000ft"

:Y

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.