Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98251) homerhamm


homerhamm
addikt

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#98252) Chaser válasza envagyok (#98231) üzenetére


Chaser
titán

áruld már el mi köze van egy "ezer éves" gépnek egy újhoz? :F
még jó hogy az új drágább lesz, de érted, mert új - és nyilván korszerűbb is -
és ilyen alapon egy 100e ft-os konfig ha újan annyi, nyilván nem lesz annyi már 3 hónaposan sem, miközben még bőven garis
na most egy régi vas mitől kerül a felébe? mert valaki kitalálta hogy annyit ér? :d attól hogy sokan túlárazott sz@rokat árulnak, az még nem indokolja a többi túlárazott sz@r árát
és ehhez vajmi kevés köze van a kenyér árának vagy a tejfölnek
de aki akarja vegye ezeket drágán, nekem se jobb se rosszabb nem lesz : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98253) sh4d0w válasza homerhamm (#98251) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Medve anyám... :Y

https://www.coreinfinity.tech

(#98254) Gyuri27 válasza Chaser (#98252) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ráadásul ezek a spec brand gépek még problémásak is tudnak lenni. Bővithetőség pl, táp, hűtés de némelyikbe sima deszkát se tudsz rakni, proci, ram támogatás is sok esetben korlátozott.

Amd - Radeon - Ryzen

(#98255) Syl válasza sh4d0w (#98253) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem medve, ridikül ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#98256) Top cat válasza Gyuri27 (#98254) üzenetére


Top cat
őstag

Így van. :K
Ha ilyen brand gépben megdöglik a táp, alaplap, az gazdasági totálkár.
A hűtés is speciális bennük.

(#98257) Chaser válasza Gyuri27 (#98254) üzenetére


Chaser
titán

tom', mondtam is
de kommersz gépek is túlárazva vannak, mondjuk egész más kérdés ténylegesen mennyiért mennek el ezek
na bátor leszek és nézek ram árakat ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98258) Csupingo válasza Chaser (#98257) üzenetére


Csupingo
veterán

Azokból az újak, most egész tűrhetőek. 2 éve, még normálisabb időszakban vettem 16GB gskill-t 20-ért, most 16, ha jól emlékszem. A 32GB meg 30 körül van.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#98259) hcl válasza Top cat (#98256) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mármint azokban, amiben nem szabvány tápcsati van. SFF méretű tápokat kapni.
Illetve van ebay, Ali, és lehet hozzá venni cuccot. Jók ezek, csak nem gamelni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#98260) cof válasza hcl (#98259) üzenetére


cof
veterán

Nem igazán jók, max. irodába, garázsba, műhelybe, másodlagos gépnek esetleg. Nagyon meg van kötve a kezed, ház ügyben sem olyat veszel majd hozzá amilyet akarsz. Régebben voltak ilyen brand gépeim mint Compaq, IBM, HP de utáltam őket. Ugyanilyen tudású normál ATX-es társaiknál minimum 10%-kal kevesebbet ér kapásból.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98261) Gyuri27 válasza hcl (#98259) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az jó ha ledöglik a táp és 30-60 nap alatt pikk pakk itt is van. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#98262) hcl válasza Gyuri27 (#98261) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Itthon is kapsz amúgy. Aprón simán találtam. :)
BTW nem sok táphiba van, itt melóban (fémipar) pár darab volt az elmúlt években (dy, Döll, Levonó asztalink is van sok), pedig konkrétan a gyárban minden fémforgáccsal van tele :D

Illetve : ezek azért jellemzően üzleti gépek, pont mint az üzleti laposok, elég tartósak. Érdekes, hogy azok esetén sem mondja senki, hogy de hát nem szabvány az alaplap (pedig jó lenne).

@CoF : Szerintem valamit keversz, ezek helyből olyan helyre jók, ahol nem fogják szerelni. Minek vennél hozzá házat?
Viszont kicsi, halk, stb.
Nekem nem az első SFF házas brand (a mostani félbrand, SFF ház, nem igazi brand gyártó) van itthon, ami virtuálhostként szolgál, teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#98263) cof válasza hcl (#98262) üzenetére


cof
veterán

@CoF : Szerintem valamit keversz, ezek helyből olyan helyre jók, ahol nem fogják szerelni. Minek vennél hozzá házat?

Ahh, itt kicsit kapkodtam... Szóval ha beszarik az alaplap nem tudsz mit kezdeni a házzal, csak ugyanolyan alaplap jó bele. Egy standard ATX szabványnál meg vehetsz utána bármilyen alaplapot hozzá, fejlesztés szempontjából is jobb az.

Amúgy már ezek a kis brand USFF gépek tényleg olcsók és az a típus be is jön ami kis helyet foglal, külső adapteres és keveset fogyaszt. Szerencsére lehet már venni 20-50k Ft-ért, de netezni felesleges egy ilyenre 70k-t költeni.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98264) Top cat válasza cof (#98263) üzenetére


Top cat
őstag

Ha csak netezni kell komplett gép, ez még elmegy árban is.

(#98265) hcl válasza cof (#98263) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, persze, ez benne van. Amikor veszel valamit, tudod, mit veszel.
Megjegyzem, nem egyben van szabvány alaplap. Illetve kapni hozzájuk lapot is.
Amúgy fejlesztés, amikor az Intel és az AMD állandóan tekergeti a foglalatokat? :) Egy ilyennél annyi tér el, hogy a gépet cseréled, nem a házban a cuccot. De egyszerűen nem arra való, amire egy épített gép. (Amit ilyen méretben építesz, az sem feltétlen lesz fejleszthető.)

"Amúgy már ezek a kis brand SFF gépek tényleg olcsók és az a típus be is jön ami kis helyet foglal, külső adapteres és keveset fogyaszt. "
Na az nem SFF, hanem Tiny (na az aztán tényleg tök egyedi cucc).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#98266) tope


tope
addikt

Szóval akkor a sok munkagép az irodában miért is márkagép ha azok annyira szarok?
Nem, nem szarok, amire kell, bőven elég, és tartósabbak, mint az átlag JóskaPisti által összerakott vackok.
Netre, filmnézésre, office-ra azaz nem játékra bőven jók ezek a gépek, még az SFF-ek is, jelenleg is azt használok, előtte is az volt, amire kell, bőven elég.
Nagyon sok ilyen brand gépet adtam el, nyilván helyén kell őket kezelni, nem bővíthetőek, de Marika néninek, meg Pista bácsinak tökéletesen elég, és olcsóbbak mint az MT gépek.

hcl: USFF is van, olyanom volt az előző, külső tápos volt nagyjából...

[ Szerkesztve ]

(#98267) Chaser válasza Csupingo (#98258) üzenetére


Chaser
titán

jah arra gondoltam használtan hogy megy, meg is néztem
kár volt ;]

hcl
attól függ melyikbe
nekem volt egy hp ws-em és bedöglött a lap, persze ebayről is drága lett volna, úgyhogy elment belőle ami eladható volt
nézem a tápot, sehol senki nem árul ilyet itthon, ebayen van csilliókért, végül odaadtam egy cimbinek
jó persze ez nem sff volt, de ott is bele lehet éppen szaladni
ettől független persze zömében minőségi cuccok vannak ezekben, de ugye semmi nem tart örökké

notebooknál sehol nem szabvány az alaplap, ott mindegy :d de ha döglik legtöbbször gtk, és hát no, tud dögleni
volt a hp-nak talán a g1 szériája, még alig pár hónaposan is defektes lett a töltőáramkör sokban, kicsit elszámolták sztem a tervezett avulás idejét : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98268) MasterDeeJay válasza cof (#98263) üzenetére

Cégnél veszegetek ilyen micro gépeket. Halkak, keveset esznek. Irodai munkára 4-5-6-7 stb gen i5-i7 procik 8gb ram 256gb ssd bőven megfelel. Ha meg bedöglik leveszek egyet a polcról és jobb esetben elég az ssd-t átraknom vagy rosszabb esetben mentésből visszaklónozni. Kiskerekben tonnaszám vannak használtak.
Hozzáteszem sok sok év alatt egy sem döglött be pedig nagyrészük 24/7 megy.
Brand gépekkel nekem messze kevesebb szívás volt mint az összerakottakkal.
Nyilván gémer gépnek nem ilyet vennék, de elérhető nagyobb tápos használt dell precision vagy z szériás hp azokkal azért el lehet lenni.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#98269) Top cat válasza tope (#98266) üzenetére


Top cat
őstag

Nem azt mondtuk, hogy szarok. Helyén kell ezeket is, mint minden mást kezelni.

Cégeknek, irodába egyen gép kell, nem többféle összelegózott. A hosszú távú, akár azonnali cseregarancia sem mellékes az ilyen helyeken.

(#98270) hcl válasza Chaser (#98267) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

OK, az épített gépedbe is lehet olyan lapot kapni, ami drága+nem kapni :D S1155 mostanában, nem arra volt panaszkodás?

"notebooknál sehol nem szabvány az alaplap, ott mindegy :d de ha döglik legtöbbször gtk, "
Nyilván, de erre valahogy senki nem puffog :)

"sehol senki nem árul ilyet itthon, ebayen van csilliókért, "
A maradékot ki lehetett volna árulni akkor csilliókért ;)

"nekem volt egy hp ws-em és bedöglött a lap, persze ebayről is drága lett volna, "
De volt :) Tehát egy rendes üzleti cucchoz 10 évvel később még lehet, hogy új alkatrészt is kapsz...

" kicsit elszámolták sztem a" tápáramkört :D

@MasterDeeJay : Jaja, itt is van Lenovo P, HP Z, Dell workstation nincs. Ezek azért jók, de mocsok drágák, és a HP Z-re nem is nagyon bíznék durvább videokártyát...viszont amire való : CAD, videovágás, arra frankó.

@top : Ja, de az USFF nem default külső tápos. A Tiny az. USFF-ből van belső tápos is :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#98271) Csupingo válasza Top cat (#98269) üzenetére


Csupingo
veterán

Hát ez az! Arra, amire kitalálták, kb. teljesen jók. Viszont gyakran megveszi rokon, vagy brazil, vagy bárki aki azt hiszi hogy az évszázad üzletét csinálta egy ilyen géppel, aztán pár hónap után jelentkezik: most már jó lenne játszani a legújabb játékokkal. Aztán csodálkozik: nem szeret olyan sok vga-t a gép, kis teljesítményű a táp, stb. Minden irányból falba ütköznek, mert nem sikerült felfogniuk, hogy ez mire lett kitalálva. Sajnos egyre több ilyen van, ahogy butulnak az emberek.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#98272) Chaser válasza hcl (#98270) üzenetére


Chaser
titán

nem is vennék olyat, ha már újabb akkor sok gar
volt elég árulgatnivalóm akkor, megegyeztünk a beszerzővel egy kompenzációs összegben, elpattintottam ami gyorsan elment osztkész', win-win : )
speciel azzal a ws-sel sok probléma volt amit találtam róla, úh. nem is erőltettem

a notebook az notebook, ott nincs opció szabvány alkatrészekre, desktopnál meg van - ezért nem is vennék csoda gammer/ws gépet sem sok gar nélkül drágán, fájdalmas ha a lap meghal benne -
régi ws-ek közt nagyon sok strapa volt, de a mostaniak zöme már nagyon nem olyan

szerk:
Csupingo
ehhez butulni se kell, pont elég ha valaki laikus, és mondjuk olyan "segít" neki aki szintén az, de legalább úgy gondolja nem az :d

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98273) Top cat válasza Csupingo (#98271) üzenetére


Top cat
őstag

Nem csak játékra nem valók. Van amelyiknek már egy tecső videó is komoly falat.

(#98274) hcl válasza Csupingo (#98271) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Teljesen mindegy, ezek a 10 éves laptopot is játékra akarják megvenni, meg a 4-es droidos telefont Facebookozni. Nem a SFF gép tehet róla, hogy a user nem tudja, mi kell egy komolyabb játék alá.

@Top Cat : Mutass ilyet :D 5 éves Tiny Lenovok akármire jók még.

@Chaser : Azért amit itt mostanában veszünk WS-t, az korrekt, ha nem is a csúcsházak szintje, de rendesen felé van építve.
Rosszabbul sikerült típusai meg minden gyártónak vannak.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#98275) Top cat válasza hcl (#98274) üzenetére


Top cat
őstag

Attól függ milyen felbontásban nézed. És különben is, egy "haswell, már 2021-ben is kevés volt a netezésre". :D

(#98276) hcl válasza Top cat (#98275) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, 4K-t ne ezektől várj :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#98277) Cs1csó válasza cof (#98260) üzenetére


Cs1csó
félisten

Figyelj, aki filmezni, netezni, stb. akar tehát nem AAA játékokkal játszani, renderelni, programozni, kódolni stb. annak bőven jó. Ha egy jó helyről van beszerezve ahol mondjuk 5 éves korában selejtezték le akkor az nem is olyan régi procis és bőven használható lesz még vagy 3-5 évig is akár.

Ismerős vett ilyen gépet monitorral együtt 100k-ért (6-gen i5 ssd, 24" monitor) hogy még teljeskörű garit is adtak rá 2 évet.
(ez egy olyan PC bolt, amik szervízeléssel is foglalkoznak, meg gondolom vannak kisebb-nagyobb vállalkozások akik a partnereik és náluk cserélgetik a gépeket és a régiket átnézik majd értékesítik ez jó a boltnak de a jó a cégnek is ahol lecserélik és elviszik a régit (akár fizetnek érte akár nem de ha jó gépek akkor minimum valami ellentételezés van azért, de ugye a cég gyorsan megszabadul sok géptől a bolt pedig ugye olcsón kap sok még bőven jó gépet amit lakossági fronton tud értékesíteni) Mivel adnak rá 2 év garit szerintem mindenki jól jár: a vállalat, a bolt, és a lakossági vevő is.

Nézegettem a Facebook Marketplace-t, a Jófogást, és a Hardveraprót de semmi értelmes nem volt vagy ha volt határeset akkor az ára közel ott volt és ugye NULLA garancia aztán vagy meghal a gép amiért kiadtál 100k-t vagy sem.

(#98278) Macka


Macka
veterán

(#98279) cof válasza Cs1csó (#98277) üzenetére


cof
veterán

Figyelj, aki filmezni, netezni, stb. akar tehát nem AAA játékokkal játszani, renderelni, programozni, kódolni stb. annak bőven jó.

Ebben egyetértek, mondjuk nem 100k-ért mert az kissé túlzás. Nekem egy i3-3220 van jelenleg és az bőven jó netezni. Szerintem házzal, táppal, 8 GB rammal SSD-vel együtt 30k-ból össze is lehet dobni vagy kevesebből.

Én 5k-ért vettem még ezt tavaly PC Intel Core i3-3220 @ 3.30 GHz, Gigabyte H61MA-D3V, Chieftec 400W 5 000 Ft, de ugye alkalmi vétel volt. Ki lehet azért fogni néha.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98280) Cs1csó válasza cof (#98279) üzenetére


Cs1csó
félisten

A gép (i5 6gen 240-es SSD) volt kb. 65k és mellé lett a monitor vásárolva így csomagban lett 100k a konfig de ami a fontos az a 2 év gari.

(#98281) homerhamm válasza Macka (#98278) üzenetére


homerhamm
addikt

Tuti troll. Vagy kamu.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#98282) Chaser válasza hcl (#98274) üzenetére


Chaser
titán

jah az egy olyan széria volt, azért se vacakoltam vele - de előtte nem tudtam hogy belenyúlós lehet -

Cs1csó
jah az úgy korrekt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98283) sh4d0w válasza Macka (#98278) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Kis motorból nagy erő... Tudnak ezek, na...

https://www.coreinfinity.tech

(#98284) berek21


berek21
senior tag

LG Velvet eladó!

(#98285) Chaser válasza berek21 (#98284) üzenetére


Chaser
titán

:C

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98286) koby11h válasza berek21 (#98284) üzenetére


koby11h
aktív tag

Sajnos drága, de ilyenre tudnék lőni! :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#98287) Top cat válasza koby11h (#98286) üzenetére


Top cat
őstag

Jobb olyanra ami mozog. ;]

(#98288) koby11h válasza Top cat (#98287) üzenetére


koby11h
aktív tag

"Annyit kapnál érte, mint egy rendes emberért!" :O

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#98289) homerhamm válasza berek21 (#98284) üzenetére


homerhamm
addikt

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#98290) hcl válasza Macka (#98278) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Eleget teszek a kérésnek, és menekülök :D

@CoF : "Én 5k-ért vettem még ezt tavaly PC Intel Core i3-3220 @ 3.30 GHz, Gigabyte H61MA-D3V, Chieftec 400W 5 000 Ft, de ugye alkalmi vétel volt."
Hát ez baromira.

@berek21 : Azt a perselyt élvezettel vered szét :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#98291) cof


cof
veterán

GT1030 8k-ért :Y 20 perc alatt már jégen. Tegnap is volt egy 10k-ért. Persze ez a nyamvadt RSS bot csak 30 perc után küldött értesítést. :W

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98292) MasterDeeJay válasza cof (#98291) üzenetére

10k-s 0 értékelésű friss újonctól egy okádék állapotú kártya, legalja aktív hűtővel...kihagynám egyből.. oké ha valaki bevállal kis barkácsot meg kockázatot...
Az asusos 8k-ért az rendben volt.
Bezzeg régen ennyi volt az áruk, emlékszem ilyen 20eft körül voltak a 1060-asok is. Meg amikor 12eft/db áron vettem a mining 1060-asokat. Régi szép idők.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#98293) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Marketplacc, kutyaláncot árul...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#98294) Chaser válasza MasterDeeJay (#98292) üzenetére


Chaser
titán

ha valaki személyesen át tudja venni és tesztelni nagy gond nincs
bezzeg régen mikor 700ft-ért vettem a vödrös magyar tejfölt ami most 2e ft:d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98295) cof válasza MasterDeeJay (#98292) üzenetére


cof
veterán

10k-s 0 értékelésű friss újonctól egy okádék állapotú kártya, legalja aktív hűtővel...kihagynám egyből..

Én pont ezért vettem volna meg mert tiszta por :D , még előre is utaltam volna azt a 11k-t postával szerintem. Ha valami kamu nem létező dolgot akarnék eladni akkor szebb képet is találnék neten. Erről tényleg elhiszem, hogy gépből lett bontva és létezik. Bár nem a legjobb típus ebből igen. Passzív kártyától meg félek, de 8k-t megért volna.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98296) BiP válasza Csupingo (#98271) üzenetére


BiP
nagyúr

Minden irányból falba ütköznek, mert nem sikerült felfogniuk, hogy ez mire lett kitalálva. Sajnos egyre több ilyen van, ahogy butulnak az emberek.
Nem feltétlenül butulnak, csak nem értenek hozzá, de vágyak meg vannak. (olcsón legyen mindenre jó).
És persze valóban megszámlálhatatlan eset van, amikor elmagyarázod, mire jó, mire nem jó, előny-hátrány, de ő azt gondolja, hogy ő jobban fogja tudni. Aztán jön a falba ütközés.

(#98297) MasterDeeJay válasza cof (#98295) üzenetére

Az a gyanús, ami nem gyanús. Az atyaúristen, az se érti! :DDD

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#98298) homerhamm válasza Trailblazer (#98293) üzenetére


homerhamm
addikt

Ez ugyanaz a pacák, aki autókat árul. :D Enrikó, itt is van fenn pár hirdetése.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#98299) Trailblazer válasza homerhamm (#98298) üzenetére


Trailblazer
addikt

Úgy tűnik valóban. ;]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#98300) hcl válasza cof (#98295) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meg alkualap is a sz@r állapot :D

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.