Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97751) fatpingvin válasza tope (#97750) üzenetére


fatpingvin
őstag

hát, van amihez jobb, ezt sajnos elég nehéz tagadni. hogy indokolja-e az árkülönbséget, az egy másik kérdés.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#97752) Chaser válasza KROK640 (#97748) üzenetére


Chaser
titán

Végül RTX3060 lett, sebesség tekintetében tuti, hogy így jártam a legjobban.
ezt azé' nem volt nehéz kiszámolni ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97753) KROK640 válasza Gyuri27 (#97749) üzenetére


KROK640
veterán

Nézz körül akár a hadrveraprón is. A legolcsóbb RX580 8GB most éppen 38 ezer, de amikor erről gondolkodtam, még 45K környéke volt.
Szerintem sem ér annyit, még 8GB RAMmal se, de egyszerűen ezaz ára. :( De amúgy egyetértek veled, ezeknek a kártyának a nagyon nagy része bányaszökevény, hoztak nekem ide ilyet is. A legdurvább az a kártya volt, ami szerintem egy istállóban bányászott, kajak csak kesztyűvel lett volna kedvem megfogni, így természetesen a házba se került be a kártya, nemhogy a gépembe.
Mondjuk emlékszem rá, amikor az RX570-ekért is 160 ezer ft-ot kértek... Ahhoz képest ez már csodás jó világ. Most az aprón a legolcsóbb RX570 8GB 35 ezer, nos annyit azért elárulhatok, hogy nekem ettől olcsóbban jött az RX570. Azért is kellett. Ráadásul dobozával, mindenével és olyantól jött, aki azt sem tudja mi az a bánya, vagy cripto, így nem valószínűsítem, hogy valaha is bányászott volna az a kártya.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#97754) Gyuri27 válasza tope (#97750) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem rossz kártya az. Csak helyén kellene kezelni.

Az apróból ne induljunk ki. Ott azt se vették észre, hogy csökken a ram ára. De kb semmilyen árcsökkenést nem vesznek észre.

Amd - Radeon - Ryzen

(#97755) hcl válasza Gyuri27 (#97754) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szereztek a MOL-tól csak egy irányba (felfelé) állítható árskálát? :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#97756) KROK640 válasza Gyuri27 (#97754) üzenetére


KROK640
veterán

Sajnos az a baj, hogy sokan az apróból indulnak ki, sőt itt helyben aki valamennyire ért hozzá, az általában aprós ár + 10-15%-ról kezdi.
Az ok egyszerű : Akárki utánanéz jó eséllyel úgyis az aprós árakba botlik bele, ugyanakkor ez helyben van nem kell rá várni napokat hanem azonnal megkapod stb. Na meg nagyon sok ember meg se nézi, hogy tényleg annyi-e hanem mondanak neki egy árat, és kifizeti, vagy nem, de alkudozni meg utánanézni nem fog.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#97757) KROK640 válasza hcl (#97755) üzenetére


KROK640
veterán

Sajnos az élelmiszerboltokban is csak ilyet lehet látni :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#97758) hcl válasza KROK640 (#97756) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Na meg nagyon sok ember meg se nézi, hogy tényleg annyi-e hanem mondanak neki egy árat, és kifizeti, vagy nem, de alkudozni meg utánanézni nem fog."
Meg rinyálni, hogy minden drága, és nincs pénze :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#97759) envagyok válasza envagyok (#97656) üzenetére


envagyok
veterán

Update #3
Már megint...
A pchűtős csávónak, akinek adtam alaplapot eldurrant a tápja :D
Mondta, hogy szeretne tuningolni, elküldtem neki egy logout-os cikket, amiben szépen le van írva minden. Az is, hogy azért normális erős táp kell.
Erre becélozta a 4.6GHz-et valami ótvar 350-es Njoy-al :C
Komolyan ha hülyeség fájna, ordítana. És még mondta, hogy visszaviszi annak, akitől vette 3-4 hónapja. Kapásból 4 pines cpu poweres táppal nem kezdenék tuningolni egy 8 pin csatis lapban.
Mondtam neki, hogy az nem lenne korrekt.

Más:
Helyben vettem 2 magos GPU szörnyet (GTX690) a gyűjteményembe.
Hirdetésben csak annyi: eladó videókártya, meg egy techpowerup link, 7 éve regisztrált, több mint 2 tucat pozitívos csávó árulta.
Mondom azért csak megkérdezem, hogy egy: Hibátlanul működik? Kettő: Próbagarit adsz rá?
Visszaírta, hogy igen, hibátlanul működik, és ad egy hetet.
Mondom jó, akkor talán nem lesz átverés.
Aztán mégis. :(((
Kártya megjön, képet ad, driver felmegy, unigine heaven 3d demo indul, majd 2mp után ventik felüvöltenek, elmegy a kép.
Ok, nem hibátlan a kari, akkor mehet vissza, ahogy ígérte a gyerek.
Én: Akkor indítom vissza a kártyát, ide kérem az utalást: XX
Ő: küldjem el, ránéz, mert nem ám esetleg sérült nálam, a balfék vásárlónál, majd utána utal
Én: Ugyanolyan állapotban van, mint ahogy ideért, de itt vannak a képek.
Ő: Azért csak küldjem el
Elküldöm.
Ő: Megjött, most 4 napig nem érek rá, majd talán hétfő rá tudok nézni :F
MA Ő: Ránéztem, hibátlanul megy, küld is képet róla, pörög a Furmark
Én: Örülök, nálam nem ment, akkor jöhet az utalás
Ő: Nem úgy van az, vagy fizetem a postát és visszaküldi, vagy visszavásárolja tőlem 20%-al olcsóbban :F . Merthogy szerinte a próbagari csak akkor érvényes, ha nem működik a kártya.
Nézem jobban a képet, egyik mag 97 :Y fok, másik 68 jesszus. Írom neki, hogy ez azért nem hibátlan a kártya, mert 97 fok abnormális.
Ő: De hibátlan a kártya, csak karbantartást igényel :F
Én : Ez a 2 fogalom: Hibátlan- karbantartást igényel azért nem egy liga
Ő: márpedig a kártya hibátlanul működik.

Ekkor már begurultam, mondom jobban megnézem a képet.
Hopp valamiért az alacsonyabb hőfokú magnak kisebb az órajele, és 20%-al alacsonyabb a terhelése.
Itt esett le, hogy lejjebb húzta az egyik mag teljesítményét.
Nálam is van GTX 690 több is, de itt egy youtube videó, hogy kb hogyan is kellene kinéznia hőfokoknak, teljesítménynek, terheléseknek, órajeleknek: [link]
Ez hibátlan.
Itt pedig az ő képe:
[link]

Szerintetek?
Most komolyan ennyire hülyének kell nézni a másikat?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#97760) Chaser válasza envagyok (#97759) üzenetére


Chaser
titán

te vonzod ezeket :d
amikor még jobban kerestem a vackokat ha ilyen eladó jött kértem küldje el, tesztelem aztán fizetem
legtöbb belement, aki meg nem attól nem vásároltam, kell a francnak a hülyeség ha úgy van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97761) MasterDeeJay válasza envagyok (#97759) üzenetére

Szerintem a furmark csak bekapcsolt SLI-vel megy két gpu-s kártyán. (verzió sem mindegy)
Nekem pl nem is működött ha több kártya volt a gépemben, csak azt hajtotta meg ami alapértelmezett volt.
Ezen kívül a furmark nem alkalmas stabilitás tesztre, csak a VRM-et és a hűtést lehet vele tesztelni. VRAM-ot és a GPU egyes részeit nem hajtja meg. 90-100 fok lehet valós, gyári pasztával, padokkal ennyi év után. Az lehetséges hogy játékok alatt ezt nem éri el.
Adtam el úgy kártyát hogy egy órát ment vele furmark de játékoknál keményen elhasalt pár perc alatt, én ott tanultam meg hogy használhatatlan az a program.
Superpositiont szoktam párszor futtatni (max vramnak megfelelő beállításon), meg akár milyen modern játék tesztjeit.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#97762) envagyok válasza MasterDeeJay (#97761) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem van több GTX690-esem, egyik se megy 75- 84 fok fölé eredeti pasztával.
És +-5 fokon belül vannak a hőmérsékletek.
Ezen kívül mindkét magon egyforma a tdp és az órajel teszt közben, ha nincs megbuherálva.
Ott linkelt youtube videó, nekem is kb úgy megy.
A csávónál látszik hogy ott valami nem korrekt.

Egyébként tényleg hülyeség a furmark.
Unigine heaven kell tolni erős gépen felhúzva minden beállítást 10-15 percig, meg egy memtest.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#97763) hcl válasza envagyok (#97759) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Erre becélozta a 4.6GHz-et valami ótvar 350-es Njoy-al :C"
:D

"Ő: De hibátlan a kártya, csak karbantartást igényel :F"
Le volt ez írva a hirdetésben? :D Ha nem, akkor IJ neki...

"Most komolyan ennyire hülyének kell nézni a másikat?"
Nem tudja, kinek adja el... nem madárnak, az cumi.

Nyilván nem akarja bebukni a jó kártya árát, de miből gondolta, hogy nem bukik ki a vevőnél? :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#97764) Ciccuka válasza envagyok (#97759) üzenetére


Ciccuka
veterán

csak karbantartást igényel
akkor tartsa karban! :D

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#97765) envagyok válasza hcl (#97763) üzenetére


envagyok
veterán

Ez kb olyan, mint egy autónál:
Forr a hűtővíz, de hibátlan a kocsi, 90-el szépen jár, csak egy karbantartás kell.
Ami lehet egy termosztátcsere, de akár egy komplett hengerfej vagy akár motorcsere is.
De hibátlan :D

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#97766) envagyok válasza hcl (#97763) üzenetére


envagyok
veterán

Most visszautalta nagy kegyesen önként eldöntve a vételárat, de a 2 postát bebuktam, ami mostanában nem 500-1000Ft kategória.
Ő ingyen tett egy próbát, hátha, én meg feleslegesen szórakoztam vele, fizettem ki, kocsikáztam 2x postára, töltöttem több órát a teszteléssel :(
Gondolom azt azért fizette vissza, hogy ne írjak negatívot, mivel visszakerült az eredeti állapot, és ne tudjam feljelenteni.
Mindenesetre, most jelentettem a hirdetésnél leírva a sztorit.
Kíváncsi vagyok mi lesz.
Most nem is a pénz a lényeg, hanem az inkorrektség, meg a hülyének nézés.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#97767) hcl válasza envagyok (#97765) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D Hibátlan, vásárlásig

"visszakerült az eredeti állapot, és ne tudjam feljelenteni"
Azám, az simán elment volna csalásnak. Rendőrök szeretik.

Mutogatni való hater díszpinty

(#97768) Chaser válasza hcl (#97767) üzenetére


Chaser
titán

itt bebizonyítani mikor hibásodott meg a kártya kb lehetetlen
ebből max polgári per lehetett volna, rendőrség ilyennel nem foglalkozik sztem - max ha lenne még 10 ember akivel eljátszotta -
amúgy sztem simán láma volt, nem adott volna próbagart ha úgy detektálja nem működik, meg nem is vette volna vissza

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97769) hcl válasza Chaser (#97768) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az midegy. Ha van még vaj a füle mögött, akkor bőven elég gáz neki, ha felnyomja.

Mutogatni való hater díszpinty

(#97770) Trailblazer válasza hcl (#97769) üzenetére


Trailblazer
addikt

Vaj a fején, nem a füle mögött. Valaki összekombinálta a kettőt, és azóta így terjed. ;]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#97771) Top cat válasza Trailblazer (#97770) üzenetére


Top cat
őstag

Ha a fején van, előbb utóbb lesz a füle mögött is. ;]

Egyébként. :)

[ Szerkesztve ]

(#97772) hcl válasza Trailblazer (#97770) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tényleg :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#97773) Chaser válasza hcl (#97769) üzenetére


Chaser
titán

ha van akkor igen
mondjuk akkor gazdag ha már ott is van vaja, szóval megúszná : ) ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97774) KROK640 válasza envagyok (#97759) üzenetére


KROK640
veterán

Update #3 : Ha a hülyeség fájna ... tényleg van benne egy kör Tivadar, vagy méginkább János, a saját storyjaimból...
Akkor most megint nincs gépe? :D

GTX690 :
ránéztem az általad linkelt videóra, és mindkét GPU 914MHZ-en megy. Az általad linkelt képen azonban a hűvösebbik szintén 914MHZ-en megy a melegebbik azonban 979MHZ-en, vagyis olyan mintha tuningolva lenne. Ezt szerintem vedd figyelembe mindenképp.

nem tudom, hogy a kártya mennyiért jött, ment, de annyiból egyetértek az eladóval, hogy becsomagolni, postán sorba állni stb, is kellett a cuccal, így nem csoda, hogy már kifizetett postával vagy olcsóbb visszavásárlással jön, bár az utóbbit azért nem teljesen értem, az előbbiben azt mondom ezekután igaza van, elvégre már a második postázás lesz annak minden nyűgével, plusz még tesztelte is a kártyát.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#97775) berek21


berek21
senior tag

LG Velvet eladó!

(#97776) Cs1csó válasza berek21 (#97775) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gumikesztyűben sem szívesen érnék hozzá majd tuti kisbabát teszek bele. :W

Tipikus KIK festik a szoba falát ilyen színre.

A másikra:

Most akkor ez dán vagy orosz? Kicsit elbizonytalanodtam.

[ Szerkesztve ]

(#97777) hcl válasza berek21 (#97775) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kéz- és lábtengely is kéne

Mutogatni való hater díszpinty

(#97778) BiP válasza Cs1csó (#97776) üzenetére


BiP
nagyúr

Tipikus KIK festik a szoba falát ilyen színre.
Főleg Sajókazán.
Szerintem Leopold von Grízberger és udvari köre.

(#97779) koby11h válasza berek21 (#97775) üzenetére


koby11h
aktív tag

"Kartengelydán"... hatalmas!!! :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#97780) berek21 válasza koby11h (#97779) üzenetére


berek21
senior tag

Csak pontosan.

"kartengelydán tengely"

Gyönyörű.

LG Velvet eladó!

(#97781) hcl válasza berek21 (#97780) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Da, tengely.

Mutogatni való hater díszpinty

(#97782) koby11h válasza berek21 (#97780) üzenetére


koby11h
aktív tag

:R

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#97783) Top cat válasza koby11h (#97779) üzenetére


Top cat
őstag

Dehogy, olyan 20 centi körül lehet. ;]

(#97784) shteer válasza berek21 (#97780) üzenetére


shteer
titán

én akkor szoktam ilyet írni mikor bekapcsolva marad a touchpad :D

..szerintem jónak tűnik

(#97785) Ciccuka válasza berek21 (#97780) üzenetére


Ciccuka
veterán

Dán Don Kartács :D Kardán

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#97786) Cs1csó válasza Ciccuka (#97785) üzenetére


Cs1csó
félisten

"Hová repül a masina vezeti a medve belekverdik Balu a veszedelem be!"

(#97787) Astroboy


Astroboy
őstag

LÓFOSÁSSAL VIGYÁZZON MINDENKI !!!

Tegnap este nullázta le egy féreg a kolléganőnk számláját, 4.5 millió a kár.
Lófosáson vásárolt valamit, a hirdető küldött neki egy közvetlen linket amin kiegyenlítheti az összeget, persze kamu oldal volt. A lówé leemelése előtt az OTP küldte a kétlépcsőst, de NEM KÜLDÖTT AZ ÖSSZEGRŐL VISSZAIGAZOLÓ SMS-t. :Y

És most jön a lényeg: azért nem gyanakodott, mert egyrészt az oldal MEGSZÓLALÁSIG HASONLÍTOTT AZ OTP HIVATALOS OLDALÁRA, másrészt gondolta, hogy egy ekkora hirdetési oldalon, mint a lófosás, csak nincsenek kamu lehúzós hirdetők...

De bizony vannak, sőt, ez esetben az OTP is vastagon sáros a klón-oldala miatt, úgyhogy rohant a rendőrségre feljelentést tenni. Ja, a rendőrök mondták neki, hogy nem ismeretlen a dolog, pár napja megy, pl. tegnap Ő volt a 14-ik a kapitányságon, már az OTP-vel is felvették a kapcsolatot...

Jogásza reggel mondta, hogy simán feljelenthető az OTP, mert ez konkrétan hűtlen kezelésnek minősül.

Ami tényleg furcsa:

Egy ~50k-s átutalás / online fizetés miképp ugrott 4.5 millára a beleegyezése nélkül, mikor a kétlépcsős még a rendes ~50k összegről tájékoztatta?
Akkor mégis mi a facra jó a kétlépcsős azonosítás?
Akkor mire fel szednek utána pénzt?

Egy ekkora bank hogy engedheti meg magának, hogy NAPOKON ÁT üzemeljen egy klón-oldala, és miért nem tesz ellenlépéseket még napokkal később se?

Bexarás gyerekek komolyan.

(#97788) tope válasza Astroboy (#97787) üzenetére


tope
addikt

Hetek óta írjuk itt bent, hogy csalók vannak!

Már ott gyanús az egész, hogy email címet kér az eladó, és ott írja le hogy mi a teendő.

Közvetlen link, aha, hát már ne haragudjon senki, de nem volt itt neki gyanús hogy átverés lesz, magánembertől közvetlen link, még ha egy megbízható bolt lenne, de magánembertől link, hogy tessék azon keresztül fizess?

(#97789) Astroboy válasza tope (#97788) üzenetére


Astroboy
őstag

300-an vagyunk, hiába beszélünk mi erről egy ideje az osztályon, ha Ő másik irodán dolgozik.

(#97790) hcl válasza Astroboy (#97787) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"másrészt gondolta, hogy egy ekkora hirdetési oldalon, mint a lófosás, csak nincsenek kamu lehúzós hirdetők..."
Ez kivételesen nem Lófosás error. Alapvetően tele van csalóval, de ha bankban akarsz valamit, akkor mindig szépen kézzel beírni a hivatkozást, így az összes ilyen fake oldalas csalás átugorható.

"Egy ekkora bank hogy engedheti meg magának, hogy NAPOKON ÁT üzemeljen egy klón-oldala, "
Amíg nem tud róla, addig nem tud tenni ellene. Amúgy én is jelentettem már nekik sok-sok éve csalót, azonnal reagáltak.

"Egy ~50k-s átutalás / online fizetés miképp ugrott 4.5 millára a beleegyezése nélkül, mikor a kétlépcsős még a rendes ~50k összegről tájékoztatta?"
Úgy, hogy onnantól már csak az adatait használták.

Mutogatni való hater díszpinty

(#97791) szebe válasza Astroboy (#97787) üzenetére


szebe
őstag

Napi limit?
Múltkor napokig szívattam magam a céges webshoppal, mire rájöttem, hogy a limitem feletti összeget kellett volna fizessek, és erről egyik felület (wbshop, bank) se küldött visszajelzést.

Vannak oldalak, amiken simán tudok vásárolni 2fa nélkül (interfood pl). Hogy mi alapján van/nincs 2fa, az nagyon jó kérdés.
Viszont ezekkel se tudnák teljesen üríteni a számlát, mert vagy a fent említett limitbe ütközne, vagy eleve nincs annyi pénz a számlán, mert a "plusz" azonnal megy megtakarításira.

Harmadrészt meg otp felületen soha nem kellett fizetnem. Simple, cib, stbstb van, de otp-s felülettel sose találkoztam.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#97792) radio11 válasza Astroboy (#97787) üzenetére


radio11
tag

Off:
Nekem például nem tudnának 4,5 millát levenni a számláról, mert ha ennyi pénzem lenne (egyébént kb van is annyim) azt nem látra szóló számlán tartanám, hanem valami kamatozó konstrukcióban (pl. diszkont kincstárjegy).
A példa rámutat arra, hogy ennek biztonsági jelentőssége is lehet, mert a kincstári számláról nem fizetek lófogáson, tehát nem is tudnak adathalászok rácuppanni..

(#97793) Tikakukac válasza Astroboy (#97787) üzenetére


Tikakukac
titán

Jézuska.

Első körben: tényleg volt vagy 5 millás limit a számlán online költésre?
Bocs, tényleg, de az ilyen embernek nem való bankkártya, csak KP.

Második: Jófogi, mint nagy oldal és nincs lehúzás? Ember? Burokban élnek egyesek? Ez is csak egy felület, ahol bárki, tényleg bárki hirdethet. Mitől lenne ez biztonságos? Az egyik legaljább hely ami létezik.

Harmadszor: 15 évvel ezelőtt erre azt mondtam volna, well, okay, új dolog ez az internet meg fizetés online. De 2023-ban tényleg ezt simán meg lehet enni? Ne már...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97794) cof válasza Astroboy (#97787) üzenetére


cof
veterán

Legyen bármilyen naprakész a rendszered, meg a biztonsági frissítéseid az "ember" a legnagyobb hiba a rendszerben mindig.

Egyébként komoly, hogy még limit sem volt a kártyán és le tudtak emelni 4.5 milliót, mondjuk az kérdés, hogy mire.

Nézzétek meg ti is a netbankotokban, mert a Raiffeisen-nél is 5 millió Ft volt a napi limit alapértelmezetten nálam, aztán töredéke a forgalom a számlán éves szinten, szóval nem is értem, hogy számolták ezt ki.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97795) Astroboy válasza Tikakukac (#97793) üzenetére


Astroboy
őstag

1: Nem, azt mondta csak 150k volt a limit. Fura nem?
2/3: Rengeteg hasonlóan naiv ember jár köztünk, én nem ítélkeznék. Lehet 3 gyerek meg a napi meló után nem olvas ilyesmiről híreket, az irodában pedig senki se hozza szóba, nem tudom.
Az, hogy mi erről tudunk és kibeszéljük itt a PH!-n csak nekünk egyértelmű, sokan azt se tudják mi fán terem a csalás míg nem a saját bőrén tapasztalja.

(#97796) Top cat válasza Astroboy (#97787) üzenetére


Top cat
őstag

Hogyan tudtak belépni a netbankjába? :F A kollegina kellett, hogy megkapja a belépő SMS-t.

(#97797) hcl válasza Top cat (#97796) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Erre használták a linket.
A user kinyitja a kamuoldalt. Az elkezd hitelesíteni a user nevében az OTP oldalán, a user jóváhagyja a telefonjáról, nesze 2FA,a támadó a user accountján bent van az OTP oldalán, azt csinál, amit akar. Ez amúgy simán lescriptelhető.

@szebe, Tikakukac : Mindegy a napi limit, valószínű simán bejelentkeztek, és utaltak a számlájáról.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#97798) szebe válasza hcl (#97797) üzenetére


szebe
őstag

Bejelentkezés után is kell 2fa bármilyen pénzmozgatáshoz.
Kivétel talán a mentett űrlapok. De menteni csak egy sikeres, és 2fa által hitelesített utalás után lehet.

Tehát azzal, hogy látják a netbank felületét, még mozgatni nem tudnak.
Az max arra volt jó, hogy az egyenleget látták, így kártyás tranzakció keretén belül a maximum összeget üríthették a számláról. Már ha adott meg kártyaadatot is, és ahogy előzőleg írtam, vannak olyan helyek, ami nem kér 2fa-t

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#97799) hcl válasza szebe (#97798) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó kérdés, hogy csinálták, de valami ilyenre tippelek. (Esetleg 2 SMS? Jaj, az elsőt elrontottad, küldünk újat?)

Nem mellesleg, ezért is jó a Simple és hasonló alkalmazásos fizetés, mert azt se tudják eltéríteni. A takarékszámla se rossz, mert pl. nekem a pénz nagy része külön azon van, ha kell belőle, akkor ingyen utalom a normálra. A webkártya is jó, pont ezért.

Meg a legjobb, ha az embernek van fogalma maga körül a világról...

(Illetve ezt a csalást nem csak a Jófogáson lehet eljátszani, hanem bárhol.)

@Astroboy : "Ez azért nem egészen így van, ha 150k van limitnek beállítva, akkor már a 150.001.- se fog menni. "
Kártyás fizetésnek. Valószínűleg valami mást használtak, amire az nem vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#97800) Astroboy válasza hcl (#97797) üzenetére


Astroboy
őstag

"Mindegy a napi limit, valószínű simán bejelentkeztek, és utaltak a számlájáról."
...
Ez azért nem egészen így van, ha 150k van limitnek beállítva, akkor már a 150.001.- se fog menni. Mondom én, hogy valamennyire sáros az OTP, reméljük majd a hatóság kideríti, hogy mennyire.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.