Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98651) hcl válasza berek21 (#98650) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerencsétlen F-et rendesen körbetörhették :D Amúgy egy minimum 20 éves autónál nem meglepő, de az tuti hogy nem csak 2 lengéscsillapító csere... :D
168 ezer, mi? :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#98652) Top cat válasza hcl (#98651) üzenetére


Top cat
őstag

168 ezer, ráadásul mérföld. :D Vajon szárazföldi, vagy tengeri? ;]

(#98653) hcl válasza Top cat (#98652) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És hányszor? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#98654) F.E.K.. válasza TaaT (#98645) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Miért, amibe ezt dugod, oda más fogyasztót már nem tudsz csatlakoztatni, tehát máris spórolsz...

Ha minden konnektorban ilyet dugsz, akkor ki is jön az a 90%-os spórolás.. ;]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#98655) TeeBee73 válasza Gyuri27 (#98632) üzenetére


TeeBee73
addikt

Megnéztem kíváncsiságból néhány játék VRAM igényét FHD-n és UWQHD-n is.
Íme:

A Valhalla, a RDR2, és a CP Ultra beállításokon mentek, a FH5 pedig Extrémen. (Megjegyzem, Ultrán az is belefér a 8GB-ba.)

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#98656) Tikakukac válasza hcl (#98648) üzenetére


Tikakukac
titán

Teljesen mindegy mennyiért és mit akarok. Ha valami hibátlan, ha valami gyári, ha valaminek nincs baja, közben pedig egy romhalmaz, akkor ott nem a vásárló a hunyó.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98657) hcl válasza Tikakukac (#98656) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem hát, de az alja kategóriában sok ilyen rohadék van :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#98658) Tikakukac válasza hcl (#98657) üzenetére


Tikakukac
titán

Van az fent is bőségesen, napestig tudom sorolni a srácok húzásait :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98659) Top cat válasza Tikakukac (#98656) üzenetére


Top cat
őstag

Miért nem cégeknél keresel lapost? Azok talán nem annyira sunnyognak.

(#98660) Tikakukac válasza Top cat (#98659) üzenetére


Tikakukac
titán

Mutass nekem egy céget ahol kapsz X61t-t mondjuk :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98661) Gyuri27 válasza TeeBee73 (#98655) üzenetére


Gyuri27
félisten

A nyócba. De nem a hatba. Érted már?

Amd - Radeon - Ryzen

(#98662) Top cat válasza Tikakukac (#98660) üzenetére


Top cat
őstag

Nem mondtad, hogy mit akarsz venni. :P

(#98663) hcl válasza Tikakukac (#98660) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ebay?
Mondjuk ilyet itthon jó ha egyáltalán találsz :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#98664) opr válasza Tikakukac (#98639) üzenetére


opr
veterán

Azert ez nagyon nem igaz. Marmint, persze, ha figyelmen hagyunk minden elethez kotodo tenyt es csak annyit agyalunk rajta, hogy tisztessegesnek kene lennie az embereknek, akkor de, igaz.
A valosag meg az, hogy bizonyos szintig minel feljebb mesz arban, annal kisebb a valoszinusege az ilyen nimandoknak. Legalabbis ez az en tapasztalatom eddig. A kerdes pontosan erre iranyult, hogy te vadaszol tul szep, hogy igaz legyen gepekre, ahol mindig kiderul, hogy shocking-shocking, tul szep, hogy igaz legyen es atveres, vagy tenyleg ennyire legalja a helyzet. :F

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#98665) Chaser válasza Tikakukac (#98660) üzenetére


Chaser
titán

jó ha ilyeneket akarsz nem nagy esélye van patika állapotnak, nem mai gyerekek azok már : )
sokan meg nagyon bénák hozzá, nem is akarnak átverni de bénák, találkoztam én is olyanokkal
nem kamuzott a srác, csak gőze nem volt hogy kéne kinézni a gépnek
ezeket már nagyon ki kell fogni, ha nekem lenne ilyen patika verzióban kérnék is érte tsúnya' árat

Top cat
egyébként de, sok cég sunnyog...csak ők sokszor direkt ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98666) Chaser válasza TeeBee73 (#98655) üzenetére


Chaser
titán

"szerencsére" 1660s szintű kártyákon nem kell kimaxolni a dolgokat :d
úgyhogy emiatt nem érinti túlzottan az ilyen vram igény
meg ilyen erővel mit ér egy 4gb-os 1650s, vagy a 6gb-os 5600xt...hát nem gombokért dobálják még mindig
és akarki' akármit mond, a vram kezelés nv-nél sztem sokkal jobb, a 1650-et forza4-nél kimaxoltam fhd-n amit lehetett, vram fullon, de semmi micro lag vagy képi anomália nem volt miközben vram végig fullon ment

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98667) fatpingvin válasza envagyok (#98643) üzenetére


fatpingvin
őstag

20% biztos nem megy le, de valamennyit tényleg lehet vele spórolni, kérdés megéri-e.

egy vékony, nagy ellenállású kábel maga is fűteni fog, valamint a kártya saját invertere is nyilván nagyobb áramot fog próbálni felvenni hogy ugyanazt a teljesítményt tudja a GPU-nak átadni. a kérdés az hogy ez nagyságrendileg mekkora, én a mérési hibahatárnál nem sokkal nagyobb csökkenést várnék tőle.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#98668) Tikakukac válasza opr (#98664) üzenetére


Tikakukac
titán

Tessék akkor parancsolj:

céges projekt, sokkal-sokkal drágább gép, grátisz laptopkereskedő is.

Bezel leütve, látványosan volt a kijelző cserélve. Touchként volt hirdetve, nem az.

Na? Legalja a helyzet? Szerintem az.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98669) Tikakukac válasza Chaser (#98665) üzenetére


Tikakukac
titán

Huszadjára írom: nem patika gépet keresek. A leírásnak megfelelő gépet keresek.

Ha azt írod a gép hibátlan akkor azon nem hiányzik az USB, nem látszik ki az alaplap és nem marad a kezemben a kijelző.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98670) hcl válasza Tikakukac (#98668) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

OK, de pont tudod, hogy legalja a helyzet, szóval olcsón frankót, az a mission impossible, főleg ritka géppel :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#98671) Tikakukac válasza hcl (#98670) üzenetére


Tikakukac
titán

Ok, ez most nem ritka, nem olcsó, nem magánszemély volt.

Itt mi a kifogás, hogy nem sikerült összehozni?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98672) Chaser válasza Tikakukac (#98669) üzenetére


Chaser
titán

hááát legalább hozod a sztorikat :d bocs

Itt mi a kifogás, hogy nem sikerült összehozni?
sztem ugyanúgy bevonzod ezt mint hcl a postás dolgokat : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98673) Csupingo válasza Tikakukac (#98671) üzenetére


Csupingo
veterán

Az a baj, hogy értesz hozzá és tudod mit kell nézni. :) Bezzeg ha vakon vásárolnál, mennyivel nyugodtabb lennél.... egy darabig.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#98674) hcl válasza Tikakukac (#98671) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Semmi. Szívás mindig van, de ahogy lefelé mész árban, egyre valószínűbb :D

@Csupingo : Így :DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#98675) opr válasza Tikakukac (#98668) üzenetére


opr
veterán

Igen, igy mar teljesen mas a helyzet. Es jah, legalja, bar meg ez se feltetlen fejezi ki jol, mennyire. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#98676) envagyok válasza Chaser (#98672) üzenetére


envagyok
veterán

Én már autóknál rájöttem, hogy ár szerint növekvő listázásnál az első 20%-a teljes kínálatnak tekert órás és/vagy 3 darabból összerakott és/vagy agyonvissza volt törve és/vagy gazdaságilag totálkáros a teljes rendbehozása. Bármi is van leírva a hirdetésben.
Ismerős most adta el a 4 éves Mazda 3-asát valós 60k km-el, tényleg sérülésmentes, elsőgazdás.
Nos nála sorban álltak érte, az eladási ár 15%-át kellett még hozzátennie, hogy az új modell mazda 3-asát elhozhassa a kereskedésből.
Magyarul iszonyat drágán vették meg tőle.
Rákeresve milliókkal is olcsóbban van ajánlat hssználtautón, de gondolom az olyan is.
Tikakukacnak javaslom Ebayen vásároljon paypal vásárlói védelmes fizetéssel, ott 90% jót fog kapni, csak hát az árak...
Azok nem olyanok lesznek, amihez ő hozzászokott.

Notis világban most az a helyzet hogy lomis piacon is 30-40-50k kérnek 1., 2. Genes i5-ösért, ami be se kapcsol.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#98677) Tikakukac válasza envagyok (#98676) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen, ennyi erővel lassan újraindíttathatom a gyártósorokat is:))

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98678) BiP válasza hcl (#98674) üzenetére


BiP
nagyúr

Meg ugye hogy kategórián belül milyen árszinten akar venni.
Olcsón makulátlant nem lehet kapni.
(és így nézve tényleg mindegy, hogy 20e vagy 1milliós szintről beszélünk)
Ha ár alatt akar venni, akkor csak a kamuzósok/hozzánemértők vannak.

[ Szerkesztve ]

(#98679) Chaser válasza envagyok (#98676) üzenetére


Chaser
titán

hát jah ebay, nyilván nem véletlenül nem ott keres, rég néztem már árakat de sejtem :d
az a vicc piacon ki lehet fogni durván jó gépeket apróért...csak ahhoz mindig ki kell járni, ismerni kell kinél van, azok már nyitás előtt elkelnek : ) és hát kevéske ilyen piac van
utána maradnak zömében a bontószökevények, vagy ugyanaz a gép ami reggel x ezer volt x+50e :d vagy több

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98680) Tikakukac válasza BiP (#98678) üzenetére


Tikakukac
titán

Mindegy milyen árszinten akarok venni, ha egy vas hibátlannak van hirdetve és az alsó lemezből hiányzik egy 2x2cm-es darab az pont úgy átverés 10k-ért mint 1 misiért.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98681) hcl válasza Tikakukac (#98677) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

@BiP : Lehet jót úgy is, csak nagy mák kell. Nincs mindig.

Mutogatni való hater díszpinty

(#98682) Top cat


Top cat
őstag

Ennek is ilyen jó piaca van? :DDD

(#98683) hcl válasza Top cat (#98682) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Neki :D Én mondjuk elég olcsón elszórtam azt a kettőt, ami volt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#98684) Top cat válasza hcl (#98683) üzenetére


Top cat
őstag

2 dobozt? Mert ez csak az. :DDD

(#98685) Chaser válasza Top cat (#98684) üzenetére


Chaser
titán

jah én is azt nézem, kér egy árat érte az ember :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98686) Top cat válasza Chaser (#98685) üzenetére


Top cat
őstag

Vannak érdekes dolgai.

Ez a három, semmire sem jó, szakadt sorsjegy is alkalmi vétel. :DD

(#98687) hcl válasza Top cat (#98684) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Rádiót :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#98688) BiP válasza Tikakukac (#98680) üzenetére


BiP
nagyúr

Úgy értem, ha van egy x-et érő cucc (átlagos állapotú). Ha x-10%-ért akarsz venni, akkor ilyen hazudozókat találsz csak. Ha patika állapotot akarsz, akkor meg lehet, hogy ki kell adnod érte x+10%-ot.
És mindegy, hogy 30ezres vagy 1milliós gépeket nézel. Ha áron alul keresel, ezek lesznek.
És persze nincs ez jól, hogy kamuznak, hazudnak, de ez van.

(#98689) Tikakukac válasza BiP (#98688) üzenetére


Tikakukac
titán

Értsd hol tartunk: adott gépből, amiből sok van, nagyon, most a leges legdrágábbat vettem cégbe. Ez már talán jó. Tehát nem átlag és 10%, hanem az abszolút legdrágább.

Van baj ha itt járunk már, hogy ez kell ahhoz, hogy ne 10 darabban kapjak meg egy laptopot.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98690) hcl válasza Tikakukac (#98689) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Alapból van baj :DDD :O Ez már csak a tünet...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#98691) berek21


berek21
senior tag

LG Velvet eladó!

(#98692) Chaser válasza berek21 (#98691) üzenetére


Chaser
titán

:C kiégtem :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98693) opr válasza berek21 (#98691) üzenetére


opr
veterán

Ez hatalmas. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#98694) Astroboy válasza berek21 (#98691) üzenetére


Astroboy
őstag

Miért nem állítja a talpára rendesen, tán nem tud fejen állva fényképezni? ;]

(#98695) KROK640


KROK640
veterán

Helyben : "NEM HASZNÁLT !!Msi Rx 570 8gb!!"
Majd leírásból kiderült, hogy "Fortnitozásra volt használva leginkább, bányát overclockot nem látott. Nocuta NT-H2 es hűtőpasztával volt pasztázva és 2 havonta takarítva." tehát nyugdíjjas svájci orvos templombajárósa volt, de azért mégiscsak volt használva.
Valamint, hogy valami gagyi (nem noctua) hűtőpasztával is le volt kenve, tehát szétszedve is volt. Sőt egy ásik mondatból megtudjuk, hogy a kártya "Félévvel ezelőtt vettem egy Rtx 3070 et (ebből adódóan csak porosodik azóta is) így az 570 megmaradt." csak porosdik már fél éve.

Másik versenyző : "22db Sapphire Nitro+ RX570 8GB OC GDDR5 videokártya" darabját mindössze 45 ezer ft-ért, garancia nélkül. Vajon szóljak neki, hogy 35-38-ért már 8GB-os RX580-ak is vannak? Vagy hogy én egy ilyet (csak másik gyártó (MSI) de ugyanúgy RX570 8GB) dobozzal mindenével 30-ért szereztem idén január elején? A kérdés költői volt ;]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#98696) KROK640 válasza Chaser (#98647) üzenetére


KROK640
veterán

Elküldtem neked a címre amit küldtél, a postát is álltam. Mostmár várhatod ;]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#98697) KROK640 válasza berek21 (#98650) üzenetére


KROK640
veterán

Jézus, ez a "konténerház". Ezen egy egyenes vonal nincsen, alul látszik az egyik kisképen, hogy a bejárati ajtó aljánál a lábfejem beférne (munkavédelmi bakancsban is).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#98698) KROK640 válasza opr (#98664) üzenetére


KROK640
veterán

"hogy bizonyos szintig minel feljebb mesz arban, annal kisebb a valoszinusege az ilyen nimandoknak"- na igen. Ha pedig lefelé mész egy idő után kötelező átveréseknek lesz az ember kisgazdája.

Emlékszem mikor (az ingyen de azonnalból már ismert) Tivadar cimborám, a legnagyobb VGA drágulás kellős közepén is váltig tagadta, hogy VGA drágulás van. Pontosabban azt mondta, hogy sokan árat emeltek, de tök mindegy, mert ha ügyes vagy ugyanúgy szotyiért van a VGA. Aztán 1-2 naponta küldözgette nekem a nyilvánvalóan full átverés hirdetéseket, hogy a saját igazát igazolja. Pl 1080Ti-t akkor 40 ezerért, amikor 1030GT nem volt ennyiért. Persze pénze még ezen a szinten sem volt rá (csak a vágy volt meg), de mindig azon ábrándozott, hogy majd megvesz 1-2 ilyen kártyát, másnap visszateszi "drágáért" (vagyis a normálisak akkori abnormál áráért) és megcsinálja a tuti businesst.
Egyszer emlékszem a nálam lévő hamis 1060 6GB-osra akart lecsapni, amivel a szomszédot verték át, - ő is azt hitte, hogy van 49 ezerért 6GB-os 1060-as - akkor amikor a 3GB-os se fért bele 50 ezerbe. Az más, hogy Tivadar meg egyenesen 30-at gondolt érte nekem adni (részletbe gondolom), így utólag visszagondolva odakellett volna adjam neki tanulópénznek, ahelyett, hogy megmondom neki, hogy hamis a kártya. Ezutóbbira kb sosem jött volna rá, de hogy rengeteg extra gondom lett volna vele, amellett, hogy igazolom az elméletét az biztos.
Akik nagyon az alján keresnek, azokat jó eséllyel átverik, mert a csalók is tudják, hogy az olcsó ár ellenében ezt-azt elnéznek/nem értenek hozzá, valamint mindegyikben benne van a wishful thinking, hogy na most nagy szerencséje lesz / a másik úgysem tudja, hogy mit árul és társai.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#98699) KROK640 válasza Top cat (#98686) üzenetére


KROK640
veterán

Na, mondom itt mi a business : Azokra a szerencsétlenekre utazik, akik kaparós függők, és csak azt látják, hogy három sorsjegy olcsón (hát egyáltalán nem olcsón :D ) azt meg nem is nézik, hogy sérült, vagy esetleg lejárt és emiatt beválthatatlan.
Ha pedig mindezt mégis elmondja a vevőnek is, hogy még ha nyert sem tudja beváltani, akkor szimplán régész madarász, vagyis azt hiszi, hogy minden ami régi nagyon drága. Ez az a tipus amelyik képes egy 60-80 éves porrá rohadt, lyukas, hiányos, autóalvázért is sokmilliót elkérni, mert régi.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#98700) hcl válasza KROK640 (#98695) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

" "NEM HASZNÁLT !!Msi Rx 570 8gb!!"
Majd leírásból kiderült, hogy "Fortnitozásra volt használva leginkább"
Akkor most nem használt, vagy úgysem olvassa el senki? :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.