Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98401) KROK640 válasza Chaser (#98400) üzenetére


KROK640
veterán

Ha értéktelenedik a ft épp emelkednie kell a ftban értendő árnak, hiszen értéktelenebb ft = többet kell adni belőle ugyanazért a dologért
Ennek ellenére egyetértek, hogy a ft romlással együtt a kártya is egyre elavultabbá vált. Ha azt nézem, hogy 2019-ben 52 ezer (de még ha a 65-öt nézem, akkor is), most meg 49, akkor nagyon MEH, hiszen a régi szép időkben ennyi idő alatt még a csúcskártyák is újkori áruk 30-50%-át érték legfelejebb.
(jah, és akkor tegyük hozzá, hogy az RX-ek javarésze a piacon bányszökevény, ez akár előny, akár hátrány)

Azzal már nem is jövök, - mert akkor a ft meg az árak még nagyon más voltak - , de emlékszem, hogy 2002-ben (nyáron, ősszel) 16-20 ezer ft-ért lehetett venni 64MB-os GeForce 2 MX400-akat, amik akkor már nem voltak éppen újak, de kb minden is elment velük maxon, jó kis budget játékoskártyák voltak. Olyan mintha most az RTX2000-es sorozat kártyáit adnák boltban újan 40-50 ezres áron... eh szép álom! (még használtan is 75 ezer környéke egy RTX2060, újan meg 140+ )

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#98402) koby11h válasza 5teve (#98399) üzenetére


koby11h
aktív tag

Jogos, a címiratkitöltő 995-öt ír!
A díjkalkulátor meg 1150-et, elvileg ugyan azokkal az adatokkal :)

Viszont akkor sem tetszik a címiratkitöltő... hol az irányítószám alapján keresi a várost, hol a város alapján az irányítószámot, a 20 éve létező utcánkat nem ismeri, van amit címzést itt nem tudtam megadni csak vaterafutar.hu-n (egy zártkerti külterület, hrsz alapján, a csomag egyébként épségben ott volt másnap délután).
Szóval nem szeretem... :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#98403) TaaT válasza Chaser (#98400) üzenetére


TaaT
veterán

Nem, ilyen 300megás N-es routerekért 1000-1500ft-ot adok ki max. :)

Give them hell Ukraine!

(#98404) koby11h válasza TaaT (#98403) üzenetére


koby11h
aktív tag

AC van 4-5000 körül... ilyet már csak ha nagyon muszáj...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#98405) TaaT válasza koby11h (#98404) üzenetére


TaaT
veterán

Szerintem kovid előtt vettem utoljára ilyen N-es routert utoljára, azóta csak AC.

Talán egy 4G-s N-es router még befigyel majd szüleim munkahelyére mert a Digi cseszik áthúzni a gigabites netet az utca túloldaláról úgyhogy marad a mobil stick.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#98406) hcl válasza TaaT (#98403) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor én kifejezetten jól adtam el az utolsó N draft 150Mbps-est :D

@koby11h : Aha. AC+giga WAN-osok 10k körül :DHol van AC-s 5-ért? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#98407) koby11h válasza hcl (#98406) üzenetére


koby11h
aktív tag

Az 5000-est nem találom, de nemrég volt egy, de ez köztes pl.
https://hardverapro.hu/apro/asus_rt-ac53_ketsavos_router/friss.html

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#98408) hcl válasza koby11h (#98407) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

AC750 ja :)
Na itt most 1750-es van (TP C7, egy 1200-as C5 váltott, az megy egy 1043v3-t). Persze Openwrt, csak olyat veszek, amire az van.

Mutogatni való hater díszpinty

(#98409) cof


cof
veterán

Imádom ezt a HA-t, emberem már nem lépett be 4 napja, és 1 hete utaltam. Bánja kánya mert csak 5k Ft, 40 pozitívos user mondom baj nem lehet. De semmi infót nem tudok róla, hogy felhívjam jól van-e vagy ilyesmi a fantasztikus rendszernek köszönhetően csak a számlaszámot és egy nevet amit ő adott utalásnál mert hát gondolná a fene, hogy felszívódik. Vatera legalább elküldte a személyes adatokat egy e-mail-ben vásárlás után. Biztos nagyon bonyolult dolog lenne egy vásárlás kezdeményezése gombot beépíteni és leprogramozni a továbbiakat amivel megkapná mindkét fél egymás személyes adatait, plusz lehetne előfeltétele is az értékelésnek. Amivel már lehetne is mérni a létrejött és a meghiúsult üzleteket külön... Nyilván a csili-vili ikon cserék prioritást élveznek. :W

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98410) hcl válasza cof (#98409) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Majd ha még 1-2 hétig semmi, akkor feljelentés, és 5k-t áldoztál rá, hogy kiüss egy csalót.
Illetve rá érdemes keresni, hogy ki üzletelt vele (akik visszajeleztek neki) és azoktól elkérni a számát.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#98411) cof válasza hcl (#98410) üzenetére


cof
veterán

Ha van 40+ értékelésed akkor nem hinném, hogy elrontanád az acc-ot 5k Ft-ért, és vegyesen addikt, tag meg pár újonc, friss újonc rangutól. Remélem csak valami közbejött. Inkább csak a rendszer hiányosságaira vagyok haragos, pedig normálisan is meg lehetne ezt csinálni.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98412) Top cat válasza cof (#98409) üzenetére


Top cat
őstag

"Bánja kánya mert csak 5k"
Sok 5k, sokra megy. A sok pozitív értékelés sem garancia semmire.

Ahogy hcl mondja, kérdezz rá a korábbi vásárlóinál, hátha tudnak valami elérhetőséget.

(#98413) hcl válasza cof (#98411) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Bármi lehet.
Amúgy szerintem a PH jobban fél a GDPR-től mint a haragos userektől. ;]

Mutogatni való hater díszpinty

(#98414) cof válasza hcl (#98413) üzenetére


cof
veterán

Most is meg tudsz adni az adatlapodon csomó infót magadról; név, tel. szám, város... amik ráadásul publikusak is.

GDPR csak akkor érdekes ha te osztasz meg adatokat másról a beleegyezése nélkül.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98415) hcl válasza cof (#98414) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azt nem mondtam, hogy jogosan félnek :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#98416) Tikakukac válasza cof (#98411) üzenetére


Tikakukac
titán

Bőven 100 akár több száz pluszos embereket küldtem már le az oldalról pár ezer forintos tételek miatt.

Semmit sem számít sem az összeg, sem az értékelések.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98417) Chaser válasza cof (#98409) üzenetére


Chaser
titán

ha bevennék a meghiúsult üzlet értékelésének lehetőségét, egen' sokaknál megnőne a negatívok száma : )
a ph-nak meg az az érdeke pörögjön az apró, sztem ezért nincs ez
legközelebb elkéred az ombre számát deal előtt, ennyi a tanulság

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98418) hcl válasza Chaser (#98417) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

" egen' sokaknál megnőne a negatívok száma : )"
Meg lehetne halálba negatívozni embereket üzletelés nélkül :S Ha meg túlbonyolítod, még ennyit se fogják használni.

"legközelebb elkéred az ombre számát deal előtt, ennyi a tanulság"
Majd jól nem veszi fel :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#98419) Tikakukac válasza hcl (#98418) üzenetére


Tikakukac
titán

Most meg halálba negatívozhatsz másokat úgy üzletelve, hogy te nem is csináltál semmi rosszat :))

Az micsoda deal.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98420) Chaser válasza hcl (#98418) üzenetére


Chaser
titán

vitás esetekre ott a pm, ha az egyik fél nem járul hozzá egyértelmű a sztori

lehet nem veszi fel, de legalább van másik elérhetőség
baleset bárkivel történhet éppen, sajnos arra is volt már itt példa meghalt közben a tag - talán savanya :F volt a nickje -
lehet a mostani emberke csak simán sunyul, innen nem tudni - mondjuk 5e ft-ért hatalmas értelme lenne :d -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98421) hcl válasza Tikakukac (#98419) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Most le kell zavarnod egy üzletet, és utána adhatsz értékelést. Sajnos tényleg kéne valami, amivel akkor is adhatsz, ha a másik nem kezdeményezi, de azért kéne valami, amivel bizonyítható, hogy volt üzlet, vagy történt ígéret, hogy lesz.

@Chaser : Nekem 2018-ban 8k-m bánta a csalót, de volt, akinek ugyanaz a csaló 100-at húzott le. Nem pazarolnak lehajolnak az apróért :((

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#98422) fatpingvin válasza cof (#98409) üzenetére


fatpingvin
őstag

én abban a percben rakom hűvösre a hardveraprót mint online használtpiacot magam részéről hogy kötelezővé teszik az ilyen jellegű személyes adatok megadását.

ezt az üzletelő felek lesznek szívesek elintézni egymás között. a platformnak annyi a dolga hogy összekösse őket.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#98423) BiP válasza cof (#98409) üzenetére


BiP
nagyúr

Nyilván a csili-vili ikon cserék prioritást élveznek. :W
Na, ezen néztem én is. Azt hittem, üzenetem jött, erre most látom, csak az ikon változott meg.

(#98424) Chaser válasza hcl (#98421) üzenetére


Chaser
titán

nem lesz ilyen :N
az ilyen aprópénzes csalók külön történet lehet
tényleg a bánáti gyerek most épp garázdálkodik vagy pihen? rég nem hallottam róla, mondjuk annyira nem hiányzik :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98425) cof válasza fatpingvin (#98422) üzenetére


cof
veterán

Teljesen mindegy, hogy egy automata küldi el email-ben amint kezdeményezi a vásárló a vételi szándékot és az eladó meg visszaigazolja, vagy hosszas levelezgetés után ugyanott vagytok. Haladni kéne a korral, na...

Ezek nyilván nem publikus adatok lennének.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98426) cof válasza Chaser (#98417) üzenetére


cof
veterán

ha bevennék a meghiúsult üzlet értékelésének lehetőségét, egen' sokaknál megnőne a negatívok száma : )

Azt nem kellene értékelni, mert ott nincs mit mivel üzlet nem történt. Csak egy mutatószám lenne, mondjuk...

józska

kezdeményezett vásárlások/meghiúsult üzletek/megkötött üzletek

9/1/8

Így lehetne szűrni az ígérgetőket akik majd utalnak egyszer, vagy eltűnnek közben.

Automatikusan lehetne zárni 1 hét után meghiúsulttal a kezdeményezett vásárlásokat, ha nem klikkel az eladó, hogy megérkezett a pénz.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98427) Tikakukac válasza hcl (#98421) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha van bizonyíték az sem ér semmit. Több tucat saját ilyen sztorim van. Majdnem én lettem kivágva, mert felemeltem a szavam az ellen, hogy egy duplareges csaló milyen alapon ad nekem negatívat, mikor annyit tettem, hogy utaltam és átvettem a szemetét.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98428) dvdbackuper válasza cof (#98426) üzenetére


dvdbackuper
őstag

fel van ez mar talalva... ebay

(#98429) BiP válasza cof (#98426) üzenetére


BiP
nagyúr

Bármennyire is szeretném, hogy legyen ennek mutatója, de nem tudom, hogyan lehetne ezt jól megcsinálni.
Mikortól számít meghiúsult üzletnek? Mert pl. az, ha nem veszi át az utánvétes csomagot, vagy ha elutalták a vételárat, tiszta sor
De ha valaki csak érdeklődik? Pl. akarok venni egy vidkártyát, ráírok 3 arcra, (mert mondjuk nem akarom kivárni, hogy naponta csak 2x lép be az első eladó), stb. és végül veszek az egyiktől, a másik kettő meghiúsult üzletnek veszi? Vagy hány üzenetváltástól számít annak, hogy csak rabolja az időmet, ígérget, stb. ?

(#98430) Chaser válasza cof (#98426) üzenetére


Chaser
titán

ennek fordítottja is van ám, mikor az eladó másnak adja oda
és hiába nem volt üzlet, elég sokat elárul az eladóról és vevőről is az ilyen

BiP
amikor letárgyaltál mindent és azt mondod viszed/adja

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98431) hcl válasza Tikakukac (#98427) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ennyi... Ezt mondom.

@BiP : Azaz :K

Mutogatni való hater díszpinty

(#98432) fatpingvin válasza cof (#98425) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem érdekel. ha a rendszer megköveteli a személyes adataimat ésvagy kérdés nélkül másokkal megosztja, én azt a rendszert nem fogom használni, pont.

ez nem a korral haladás. illetve az csak az irány nagyon rossz. ennyire legalább már a fórumlakók legyenek tudatosak az adatvédelem terén...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#98433) cof válasza BiP (#98429) üzenetére


cof
veterán

Bármennyire is szeretném, hogy legyen ennek mutatója, de nem tudom, hogyan lehetne ezt jól megcsinálni.

Tökéletesen még én sem csak ötletelés.

Mikortól számít meghiúsult üzletnek?

Onnantól, hogy én mint vevő klikkelek a vásárlás kezdeményezésére és az eladó elfogadja köteles neked eladni. Ilyenkor indulhatna mondjuk egy számláló 1 hét várakozással és ha az eladó nem klikkel a pénz beérkezésére akkor automatikusan meghiúsult a vásárlás.

Na de, kár is ezen elmélázni mert semmi fejlődés nem lesz úgy sem HA terén.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98434) cof válasza fatpingvin (#98432) üzenetére


cof
veterán

Mert az nagyon kényelmes, hogy 3-4 levélváltás (legjobb esetben) kell ahhoz, hogy megkapd az eladó számlaszámát. Vagy éppen a vevőből kell a címet fogóval kihúzni mert utalt már csak a címet nem akarja írni.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#98435) DBob


DBob
őstag

Mikortól számít meghiúsult üzletnek?

Épp aktuális kérdés nálam.
Hirdetek billentyűzetet, bontatlant.

Ír emberünk, érdekli a termék, de kiszeretné bontani előtte. Ha hagyom hogy kibontsa a terméket, de nem tetszik neki ahogy a Cherry MX Brown kattog például (vagy ahogy nem kattog), akkor csinált nekem egy használt terméket, és meghiúsult az üzlet, ráadásul máris negatívban vagyok anyagilag.

Ha azt mondom, persze, csináljon egy használt terméket az újból, és bontsa ki, miután a termék árának a felét a kezembe nyomta (az unboxing élményért cserébe), de mégsem kéri a terméket utána (mert nem tetszik ahogy kattog a billentyűzet), akkor mivel az ár felét kifizette, most meghisúlt vagy nem?

És még sorolhatnám a hasonló, jellemzően nem könnyen bekategorizálható dolgokat.

(#98436) Tikakukac válasza DBob (#98435) üzenetére


Tikakukac
titán

Monitor ugyanez. Én leírtam, hogy ha egyébként a dobozban az a monitor van zsír újonnan amit hirdetek akkor kifizeted. Ha valaki próbálni akar akkor irány a bolt és ki kell fizetni a felárat. Ezy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#98437) hcl válasza cof (#98434) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

@CoF : Na most akivel ennyit nem lehet leprivátolni, azzal nagyon ne akarj üzletelni. Vagy rossz szándékú, vagy hülye.

Mutogatni való hater díszpinty

(#98438) fatpingvin válasza cof (#98434) üzenetére


fatpingvin
őstag

lesz*rom a kényelmet, engem az adatbiztonság lényegesen jobban érdekel.

az meg hogy valaki nem képes egy online használtpiacon személyes adatot elkérni azt hadd ne minősítsem.

ha ez már komoly kihívást/kényelmetlenséget jelent akkor ne erőltesd ezt a bolhapiac dolgot. no offense.

nyilván nem rád fókuszálva értem hanem általánoságban, amúgy meg amit pont felettem hcl írt. akivel ennyit nem lehet gyorsan és gördülékenyen egyeztetni azzal inkább kíméld magad és ne akarj üzletelni sem.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#98439) Macka


Macka
veterán

(#98440) Cs1csó válasza Macka (#98439) üzenetére


Cs1csó
félisten

:C

(#98441) Astroboy válasza Macka (#98439) üzenetére


Astroboy
őstag

Aztaq :Y

Prímán illene ezek közé:


(#98442) hcl válasza Astroboy (#98441) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mutogatni való hater díszpinty

(#98443) Astroboy válasza hcl (#98442) üzenetére


Astroboy
őstag

Sírok :DDD

(#98444) berek21


berek21
senior tag

LG Velvet eladó!

(#98445) BiP válasza berek21 (#98444) üzenetére


BiP
nagyúr

Fül hal Kató

(#98446) hcl válasza berek21 (#98444) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De mi az a litvajler? Tehát ha a teló erre javított, akkor az egy szó? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#98447) BiP válasza hcl (#98446) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem, ez nem autocorrect. Nála ez a rotweiler, csak ő így mondja/írja.

[ Szerkesztve ]

(#98448) hcl válasza BiP (#98447) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De ezt javítania kellene a telefonnak, szóval... mindenhogyan gáz :DHa ezt rendes szónak ismeri fel, az is :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#98449) homerhamm válasza hcl (#98446) üzenetére


homerhamm
addikt

Litvajler = Rotweiller

huszdki = neki lehet be se kellett volna tenni... ezért van a gumi.

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#98450) hcl válasza homerhamm (#98449) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Elsőre is értettem, hogy mi az a Litvajler, de azt továbbra sem, hogy miért nem javította ki a teló, vagy ha kijavította, akkor miért erre? :DDD :DD :O

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.