Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57151) blaca83 válasza a2d2 (#57147) üzenetére


blaca83
őstag

Olcsónak tényleg olcsó, de talán a Metro az egyedüli ami használható a csomagból. (legalábbis nálam :B )

Más:
Erre esetleg valaki???
[link]

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#57152) a2d2 válasza blaca83 (#57151) üzenetére


a2d2
addikt

Én a Sacred 2 miatt vettem meg. Az első rész nagyon tetszett anno.
Metro-ról is jókat hallottam meg ez a Dead Island is GOTY.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#57153) zsolt19900 válasza blaca83 (#57151) üzenetére


zsolt19900
őstag

próbáld meg a motorola fórumot :) de ha a t-nél vetted, akkor a t-hez garis stb. stb.

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#57154) blaca83 válasza zsolt19900 (#57153) üzenetére


blaca83
őstag

Megpróbálom köszi, az egy év gari amit a T ad rá már rég lejárt! :DDD

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#57155) rnrn


rnrn
tag

Aki már rendelt korábban cseh sört, az pár perce megkapta az új árlistát. Mindenki más priviben érdeklődhet nálam. Köszi, üdv!

(#57156) zsolt19900 válasza blaca83 (#57154) üzenetére


zsolt19900
őstag

akkor zug gsm stb. stb. nem tudok mást
az enyémbe pont most ment tönkre pl. a hátsó világító led...épp hogy belevettem az új akkut... :D nagyon örültem neki

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#57157) blaca83 válasza zsolt19900 (#57156) üzenetére


blaca83
őstag

Nálunk 2 db van a családban egy Defy és egy Defy+... :P

Nagyon szeretem, a mai napig azt mondom, hogy érdemes volt megvenni. A Defy+ készüléknél viszont most olyan hibajelenség merült fel, hogy nem töltődik normálisan.
Rácsatlakoztatom, felismeri és hol-tölti, hol nem! Biztosan valami érintkezési gondja lehet a csatlakozónál mert ugyan azzal a töltővel a másik Defy szabályosan töltődik.

(#57155) rnrn
-Érdeklődésképpen küldj Nekem is légyszi egy listát, megnézném, hogy milyenek vannak..! :DD

[ Szerkesztve ]

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#57158) hcl válasza blaca83 (#57157) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem biztos, töltőáramkör hiba is lehet. Cseréld fel az akkukat is próbaképpen, ha szétszedhető.

Mutogatni való hater díszpinty

(#57159) blaca83 válasza hcl (#57158) üzenetére


blaca83
őstag

Ha az aksit átrakom egyikből a másikba akkor az enyém tölti a másikat is..! :K

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#57160) hcl válasza blaca83 (#57159) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor ja, vagy csati vagy töltőáramkör.

Mutogatni való hater díszpinty

(#57161) zsolt19900 válasza blaca83 (#57157) üzenetére


zsolt19900
őstag

iigen nekem is nagyon tettszik, a kompakt formája a kijelzője az én szememnek szinte csodaszépnek mondható, nagyon jó kellemes a szememnek stb. stb. és a fogása is borítása is, bírja ha ledobom :D stb stb. de most ez a led ez nagyon zavar, hogy nem tudok vele világítani..... utána is nézek, hogy lehet-e vele valamit kezdeni

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#57162) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Valaki vitt mar a forrasban talalhato telefonoshoz mobilt javittatni?

(#57163) #TOTTI


#TOTTI
őstag

iPhone 5 fehér érdekel valakit?! Megbízható forrás, berepedt kijelzője most lett újra cserélve, Speedshop-ban. Számlával igazoltan, adom, garancia már nincs rá, elmúlt egy éves, A készülékház keretén vannak sérülések, aprók, de azért láthatóak, jelenleg egy gyári 5S bőrtokban van, ebben úgy néz ki mint az új! Telekom függő!

Irányára: 110e Ft, Pécsieknek engedek. :)

(#57164) Nevil2


Nevil2
tag

Eladó játékok:

- Cluedo társasjáték
- rádió-távirányítású autó

ugyanitt:

- Intel Core i3 540@3,07GHz
- Acrtic Alpine 11 Plus hűtés (1150, 1155, 1156, 775 foglalatokkal kompatibilis).

[ Szerkesztve ]

(#57165) Tanczi01 válasza csucsbicep (#57162) üzenetére


Tanczi01
tag

A forrásban 2 mobilos is van. Az egyik átverős,a másik a Joci mobil.
Mindkettő egy szinten van.

Az átverősből összecseszve kaptam vissza a telefont,nagyon nem ajánlom.
Ebből bonyolult vita is kerekedett.

A Joci mobilboltot tudom ajánlani. Nagyon segítőkész srác.

[ Szerkesztve ]

(#57166) nesa


nesa
veterán

1db 512Mb os 400Mhz-es DDR1-et keresek.

[ Szerkesztve ]

(#57167) gergobaby válasza nesa (#57166) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Kingston KVR400X64C3A/512 modulom van itthon egy.

Üdv. Hajós :R

(#57169) #TOTTI válasza Exian (#57168) üzenetére


#TOTTI
őstag

Úgy gondolom pár százezer forintból megoldható! :)

(#57170) Exian válasza #TOTTI (#57169) üzenetére


Exian
őstag

Igen? :) Nem nekem kell, én csak segítek a beszerzésben. Én egyébként kapásból azt mondtam az illetőnek, mivel családi házban laknak és nem is városban, hogy telepítsen egy aggregátort, ami már pár tízezerért van, ami szerintem elvisz 150-200W-ot simán, szóval mondtam neki, hogy vegyen egy olyat és akkor áramszünet esetén az elviszi akármeddig, csak tankolni köll bele :)

Mert állítólag nagyon sokszor van náluk 2-3 meg több órás áramszünet. Én is mondtam rögtön, hogy ez nem az a "bemegyek a boltba és leemelem a polcról" kategória már...

(#57171) csucsbicep válasza Tanczi01 (#57165) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Szerintem ocsem pont a nem ajanlott a vitte be a telefonjat. Problema: nem kapcsolt be. 3 hetet volt szervizbe. Bementem, azt mondta a srac, hogy bekapcsgombot cserélték rajta, de fullra le volt merulve. Toltotte fel orat semmi.. Mondom holnapra toltse fel rendesen, bejovok ujra. Egyebkent szerintem mar, ha tolton van be kell kapcsoljon. Masnap kiderult, hogy nem jo, rossz ugyanugy. Most szoftvert nezik meg, de ha nem lesz jo nem tudom hova vigyem.

(#57172) #TOTTI válasza Exian (#57170) üzenetére


#TOTTI
őstag

3000VA szünetmentessel terheléstől függően 1-1,5 órát megy el egy ilyen fogyasztású eszköz. Ami minimum 2-300e Ft újan.

(#57173) Dluinet válasza Exian (#57168) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az nem jó ha áramszünet esetén hibernálja magát a gép. és a mikor visszajön az áram, akkor visszakapcsol?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#57174) Exian válasza Dluinet (#57173) üzenetére


Exian
őstag

Folyamatos üzem a cél. Egy adatbázis megy a gépen, amit másik gépeknek (távolról) el kell érniük áramszünet esetén is, legalábbis úgy tudom.

(#57175) nesa válasza Exian (#57174) üzenetére


nesa
veterán

Legolcsobb valami fasza szunetmentes addig amig a dizelek indulnak, a korhazba is igy van, aztan havi 1 teszt.

Ide a benzines is eleg.

[ Szerkesztve ]

(#57176) Exian válasza nesa (#57175) üzenetére


Exian
őstag

Végül sokkal egyszerűbb lesz a megoldás: vesz a srác egy komolyabb laptopot, ami direkt hosszabb akkus üzemidőre van kihegyezve :D Meg max. vesz hozzá 1-2 akkupakkot, ha hosszadalmasabb lenne az árammentes időszak... Mivel úgy is akarnak egy plusz, tartalék gépet, akkor az már ezen okból kifolyólag laptop lesz, aminek azért jóval könnyebb megoldani az akkus üzemeltetését, még ha szünetmentest is nézünk hozzá.

(#57177) CPT.Pirk válasza Exian (#57176) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A szolgáltató netes eszközei szünetmentesek? Mert ha nem, akkor gáz van.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57179) Exian válasza CPT.Pirk (#57177) üzenetére


Exian
őstag

Lehet, hogy eleve mobilnet van, mivel falu. Ezt nem tudom, de talán ha van is kábeles szolgáltató, lehet, hogy nekik azért vannak szünetmenteseik.

Soha nem felejtem el, amikor még a mi házunk aljában tanyázott a Digi (itt volt a központjuk), akkor nem egyszer volt olyan, hogy amikor áramszünet volt az egész házban és az utcában, akkor jöttek az utánfutós aggregátorokkal és volt, hogy hosszú órákig pöfékeltek a parkolóban, hiszen innen ment az egész város net+tv szolgáltatása :) Ez még nagyon az elején volt, amikor indultak...

De a legviccesebb az, hogy az évente, általunk szerverezett egyik pécsi szabadtéri rendezvény 2 napján mindig aggregátorral csináljuk az áramot (hangosítás, technika, világítás, egyebek), hiába van a téren több áramvételezési lehetőség, a szolgáltató olyan áron adná csak az "alkalmi" áramot, amiből kétszer-háromszor kijön a bika aggregátor bérlése...

[ Szerkesztve ]

(#57180) CPT.Pirk válasza Exian (#57179) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hehe. A digis eszközök nálunk a panelban pl. nincsenek szünetmentesre téve. Mondjuk errefelé nem is tudom mikor volt utoljára áramszünet.

Egyébként van pár cég, ahol lehet szervert tartani havi díjért. Drávanet, stb. Ha tényleg nem lehet leállás az elérésben, akkor ilyesmi megoldás kell, az otthoni trükközés nem járható hosszabb távon. Mobilnet meg főleg nem ha szerverről meg stabil elérésről van szó, nem is beszélve akkora terhelésről ami egy i7-et csutkára kihajt. :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57181) eastsider


eastsider
nagyúr

1GB DDR3 SO-DIMM (noti) memória érdekel valakit?

[ Szerkesztve ]

(#57182) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Sziasztok!
Eladó egy Jiayu G3 [MA! Teszt], melynek főbb jellemzői:
-1280x720@4,5" (320ppi) IPS kijelző,
- MTK 6577, 2x1 GHz Cortex A9, 1GB RAM,
- Android 4.1 JellyBean (apeelme féle JB MOD ROM, gyors, nem fagy, nem akad,stabil),
- Két SIM kártya foglalat,
- 3G, WiFi, GPS (a GPS eléggé pontatlan, lassan talál fixet, ez a csere oka, amikor vettem még nem volt rá szükségem de most egyre inkább).

Doboza megvan, a készülék kb. másfél éves újkora óta én használom. Kifejezetten szerethető cucc, adok hozzá egy szilikontokot is. Nem összekeverendő a különböző korai kínai okostelefonokkal, ez tényleg minőségi cucc. :)

A microUSB csatlakozója néha nehezen érintkezik, de nem eget verő a dolog.
Irányára 30k!

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#57183) Sir Riccio válasza Sir Riccio (#57182) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Meglehet, hogy csak az én kocsimban lassú a GPS, lehet, hogy máséban jó, ezt leginkább próbával lehetne eldönteni. Nem tudom az én Puntomban mi van a szélvédővel, de mindent leárnyékol. :DDD
Ja és 3000mAh az akku.

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#57184) hcl válasza Sir Riccio (#57183) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk valamilyen extra réteg van rajta? Akár hővédelem, akármi. Ha fémgőzöléssel készült, akkor árnyékolhat.
Különben én amit eddig láttam GPS-es cuccokat, minden lassan talált jelet. "Lassan." Szóval ha elindulok valahova, 1km alatt már van jal.

Mutogatni való hater díszpinty

(#57185) Sir Riccio válasza hcl (#57184) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Az a vicc, hogy ugye van négy Grande Punto a családban (2006-tól 2012-ig bezárólag) és kettő jóval kevésbé árnyékol mint a másik kettő. :DDD

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#57186) hcl válasza Sir Riccio (#57185) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Vagy más beszállító szélvédője van bennük.

ON
Van 5db 7"-os kijelzővédő fóliám eladó. Ha valakinek. Tabletre jó, meg olyan telefonokra, amikre nem nagyon lehet kapni saját fóliát, ez vagdosható. Óccó.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#57187) a2d2 válasza Sir Riccio (#57185) üzenetére


a2d2
addikt

Nekem samsungom van, de ha nem kapcsolom be a mobil internetet akkor hosszú percekig nem talál jelet. Ha bekapcsolom, akkor meg pár másodperc.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#57188) hcl válasza a2d2 (#57187) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A-GPS. Nem túl jó GPS vevő, és a neten található adatokra támaszkodik. Megy magában is, csak pontatlanabb, meg lassabb. Nekem is ilyen van a C-5 -ösben. Ki lehet bírni. (Mobilnet nincs.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#57189) freaghill válasza hcl (#57188) üzenetére


freaghill
őstag

Én pont ezért szeretem a Nokiákat, mert van offline gps is, így mikor külföldre megyek akkor gond nélkül tudok GPS-t használni. :K

(#57190) Sir Riccio válasza hcl (#57188) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Ebben van mindkettő (mármint A-GPS is meg sima is), mégis lassú, meg pontatlan és így szezonban nemigazán érek rá foglalkozni vele. Jövő héten Kaposvár környékén esküvőzöm és arrafelé nem igazán vagyok ismerős, szóval addigra elvileg megérkezik az új és már azt fogom használni. :)

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#57191) M_AND_Ms válasza freaghill (#57189) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

offline gps? Az, hogy? Műholdkapcsolat nélkül tudja hol vagy?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#57192) Sir Riccio válasza M_AND_Ms (#57191) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Gondolom arra gondol, hogy nem kell hozzá internetkapcsolat, ilyen az iGO, a Sygic, meg nyilván a MS-nak is van sajátja a Lumiákra (amit amúgy meglepően sokan dicsérnek is). Apósjelölthöz nemrég került egy Lumia 520 és tökjó marketinget csinált neki a családban, amikor naponta háromszor kiáltott fel, hogy "Tök jó, ez ezt is tudja!". Nekem az a bajom a Lumiákkal, hogy még a 625-nek is kicsi a kijelzőfelbontása, de az ára nem annyira. :DDD

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#57193) freaghill válasza M_AND_Ms (#57191) üzenetére


freaghill
őstag

Van beépített GPS-e, így nem kell mobilnet hozzá.

Műholdhoz elvileg kapcsolódik, de nem kell mobilnet, offline módban is lehet róni az utakat.

hcl: Én is az 5800-sommal élveztem az ingyenes GPS-t, míg el nem romlott, ami szintén Symbianos volt. :))

[ Szerkesztve ]

(#57194) hcl válasza Sir Riccio (#57192) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A Lumia előtt is volt offine gps-e, a C5-ösöm még Symbianos, mai napig van hozzá friss térkép.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#57195) Sir Riccio válasza freaghill (#57193) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Beépített GPS-e mindegyiknek van, ne keverjük össze a GPS-t a Navigációs szoftverrel! :K

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#57196) air válasza freaghill (#57189) üzenetére


air
nagyúr

Androidra is létezik számtalan ingyenes, offline is működő térkép és navigációs alkalmazás.
Pl. OsmAnd, MapFactor: GPS Navigation, BE-ON-ROAD, Mapdroyd stb.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#57197) freaghill válasza air (#57196) üzenetére


freaghill
őstag

Na, ezt nem tudtam. Megérte ma is felkelni :))

(#57198) M_AND_Ms válasza freaghill (#57193) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A GPS azaz Globális Helymeghatározó Rendszer, ami műholdak segítségével lövi be, hogy hol van épp.
Semmiféle net nem kell ehhez. Amiben nincs GPS vevő, az semmiféleképpen nem tudja ezt használni, még nettel sem. A GPS vevőnek a látható műholdak "elmondják" a saját adataikat (pozíció, keringési sebesség, stb. stb). A vevő több, műholdat meghallgat és ebből számolja ki, hogy akkor ő hol is van ()
Az A-GPS annyit tesz, hogy a GPS vevőnek elég csak a műhold azonosítóját megtudnia, a járulékos adatokat már a netről szedi. Emiatt lesz gyorsabb a helymeghatározás - nem kell várni, amíg a viszonylag lassú adatátvitellel a műholdról megjönnek az adatok. De továbbra is a műholdak segítségével pozícionál

"Van beépített GPS-e, így nem kell mobilnet hozzá." Hibás állítás Aminek nincs beépített GPS-e az nettel sem tud pontosan helyzetet meghatározni. Persze egy telefon segítségül tudja hívni a cellainformációt, vagy a net elérés a szolgáltató adatokat. De ezek nem pontosak (több száz métert tévednek - a net meg akár több száz km-t).

Az offline navigáción azt szoktuk érteni, hogy a térkép ott van offline-ban, előre letöltve, nem azt, hogy a helymeghatározáshoz nem kell net. (Mint írtam a GPS alapból nem is használ netet).

De, ne keverjétek a helymeghatározást (GPS), az útvonaltervezéssel és a navigációval! Ez utóbbihoz már egy térkép is kell, aminek elérése lehet offline, vagy online. Mindkettőnek van előnye és hátránya.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#57199) hcl válasza M_AND_Ms (#57198) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az A-Gps a helymeghatározáshoz is használja a netet. Azért Assisted. Nyilván egy A-GPS vevő is kb. annyiba kerül, mint egy normál (mert mára már 1 chip, meg szoftver), gondolom termékpozicionálás miatt erőltetik a gyártók.

Mutogatni való hater díszpinty

(#57200) air válasza hcl (#57199) üzenetére


air
nagyúr

"Az A-Gps a helymeghatározáshoz is használja a netet."

Hibás fogalmazás. Nem kell az is. Ugyanis csak ahhoz, nincs más funkciója.

"Nyilván egy A-GPS vevő is kb. annyiba kerül, mint egy normál (mert mára már 1 chip, meg szoftver)"

Hibás fogalmazás. Nincs olyan, hogy A-GPS vevő és normál vevő. Pláne nem külön chipként.

Az A-GPS csupán egy szolgáltatás, sőt pontos definíció szerint feature!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.