Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90001) köpet válasza Exian (#89992) üzenetére


köpet
aktív tag

Hali!

Ezt a vackot hogyan lehet kiműteni az ablakból? A miénk is beteg, de még nem jöttem rá, hogyan lehet hozzáférni...

Ha felkel a nap, kezdődnek a gondok...

(#90002) Exian válasza köpet (#90001) üzenetére


Exian
őstag

Hát elvileg nagyon egyszerű. Az enyémben 4db csavar tartotta, semmi több. Először persze a kilincset kell leszedni (két csavar tartja, lehet, hogy van a csavarok előtt egy fém burkolat, az le kell pattintanti először). Utána a rúdzár már könnyen kijön a csavarok kiszedése után.

Persze kérdés, hogy milyen ablakszárnyról van pontosan szó. Nálunk normál, hagyományos Tessauer fa ablak van. Amilyen van a panellakásokban gyárilag.

Esetleg rakj fel egy képet, abból látni lehet. Ha a tied más fajta ablak, akkor passz, de látni kellene.

[ Szerkesztve ]

(#90003) Exian válasza Exian (#90002) üzenetére


Exian
őstag

Ja még az jutott eszembe, hogy esztelen módon szeretik ezt sokan jó vastagon, az évek-évtizedek során többször lefesteni zománcfestékkel, amikor az ablakot festik. Ilyenkor egyszerűen "el tud tűnni" az egész szerkezet, mintha a fa keretben lenne, de csak a festék takarja.

Ezt azért írom, mert én is jártam már így korábbi lakásban: olyan vastagon át volt már festve, hogy egyszerűen nem látszódott maga a rúdzár, de még a csavar fejek sem! Csak a kiálló görgők, azt hittem én is, hogy a fába van valahogy beleépítve maga a rúd :DDD

De nem, a festék lekaparása után előbújtak a csavarfejek, meg a rúdzár is.

Lehet, hogy nálad is ez van esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#90004) M_AND_Ms válasza Ajándékok (#90000) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ez egy nyelvi játék, egy vicces túlzás....ha sokat olvasol, akkor ezeket neked inkább értened kellene, mintsem értelmetlennek találni

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#90005) Ajándékok válasza M_AND_Ms (#90004) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Vavyan Fable "csinált" szavai tetszenek, viccesek.
Ebben semmi vicceset nem látok. Egyszerűen egy értelmes mondatból értelmetlent csinál.
Szerintem még a fokozást sem csinálja, mert "is"-t akkor szoktunk használni, ha a meghatározott dolgokhoz még valamit hozzá akarunk tenni. A "minden" mellett az "is" arra utal, hogy lehet valamit hozzátenni. Pont elvesz a "minden" értékéből.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#90006) köpet válasza Exian (#90003) üzenetére


köpet
aktív tag

Köszi, este teszek fel képet, mert nálam úgy tűnt az ajtót kell szétszedni, hogy hozzáférjek a zárszerkezethez, de a festéstől persze nem látszanak a csavarok (és csak remélni merem, hogy csavarozva van az a része).
67-ben épült uránvárosi panel, itt még bármi lehet...

Ha felkel a nap, kezdődnek a gondok...

(#90007) Exian válasza köpet (#90006) üzenetére


Exian
őstag

Ja hogy ja. Az lehet, hogy egészen más technika. Ez jóval fiatalabb panel, '88 körüli.

(#90008) Vaze válasza Ajándékok (#90005) üzenetére


Vaze
őstag

Szerintem,nem kell ebbe tobbet belegondolni,mint ami,akar ertheto akar nem,lenyeg hogy az emberek ertik,mi az az IS :)

[ Szerkesztve ]

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#90009) IO.sys válasza Ajándékok (#90005) üzenetére


IO.sys
őstag

Mindent is meg lehet érteni, ezt is.
Amikor bejött 20 éve az "ez király" kifejezés, mennyi nyugtatót szedtél azt hogy élted meg?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#90010) Exian válasza Ajándékok (#90005) üzenetére


Exian
őstag

Szerintem lépjünk túl ezen :)

Vajon mi a helyzet azzal, hogy pl. "nagyon is"? Szerintem ugyanúgy értelmetlen, pedig használatban van. Pl. "Jó ez a zene? Nagyon is!"

Számomra meg az IS furcsa :DDD

(#90011) Ajándékok válasza Exian (#90010) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Ez nem valami anglicizmus?

#90009 IO.sys
A király-al nincs gondom, az használható melléknévként is.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#90012) M_AND_Ms válasza Ajándékok (#90005) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"A "minden" mellett az "is" arra utal, hogy lehet valamit hozzátenni. Pont elvesz a "minden" értékéből."
Na! Mégis érted te ezt! :C
Ennek a kis szerkezetnek pont az a lényege, hogy arra utal, annyi minden van ott, hogy annál a MINDENnél még több IS van. Így írja le, hogy a "MINDEN" szó ki se tudja fejezni, azt a mennyiséget, ami ott van, mert ott annál még több IS van.
Ilyen a klasszikus "Végtelenbe és tovább" is., De ezzel a gondolkodási logikáddal nálad az "Egyszer volt, hol nem volt" is problémát okozhat. ;)
További jó olvasást (versekkel azért csak óvatosan! Ott még jöhetnek szembe érdekességek!)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#90013) balintdavid


balintdavid
tag

Megkóstoltam az új pécsi meggyest a pécsi sörök boltából.
Belga meggysörös ízvilágot vártam tőle, ha már ale, ehelyett egy Márka meggyel felöntött szalon íze van. Ráadásul elég furcsa padlótisztító szaga van, természetellenes hab kíséretében. Fogyasztása semmilyen korosztálynak nem ajánlott. De legalább a lagerek 110-140-ért/üvegért mennek még mindig akcióban

kazuár

(#90014) M_AND_Ms válasza balintdavid (#90013) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

és milyen a fertőtlenítő hatása? Hátha annak jó lesz

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#90015) IO.sys válasza M_AND_Ms (#90014) üzenetére


IO.sys
őstag

:D

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#90016) a2d2 válasza balintdavid (#90013) üzenetére


a2d2
addikt

A Sopronit viszont mi kifejezetten szeretjük.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#90017) Ance válasza balintdavid (#90013) üzenetére


Ance
őstag

A Soproni meggyes az finom, de nekem kicsit édes. Az ára jó.

A Buda Pest meggyes söre finom és nem édes, viszont szemtelenül drága.

Egyik sem közelíti meg a Most Subite meggyes sörét, ami viszont csapolva az igazi és nagyon drága. Ahol nyaralunk a Balatonon ott csapolják a parton. Jelentős megtakarításom lesz, ha idén a vírus.miatt kevesebbet megyünk. :)

(#90018) TRob1 válasza Ance (#90017) üzenetére


TRob1
veterán

Sok helyen csapolják a Mort Subite-t. Pl. Mohács piacon is, vagy a barcsi strandon is... Balcsin meg millió helyen. Viszont tényleg nagyon finom.

¤ R'n'R ¤

(#90019) torma1981 válasza Ance (#90017) üzenetére


torma1981
veterán

400ft szokott lenni a Lidlibe akciósan a 0,25-ös üvegben. Annál nem szoktam olcsóbban látni. A legfinomabb. :D Közelében sincs a többi. A soproni édes, a Buda Pest olyan semmilyen.

(#90020) CPT.Pirk válasza TRob1 (#90018) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egész jó, de kicsit túl édes... Viszont az alföldön van "Kereki meggyes sör" http://www.kezmuvessorok.hu/sorok/kereki-meggyes-sor ha valaki a Cserkeszőlői strandon jár, ott csapolják a strand sarkában lévő kajáldában és nagyon finom!

Ance: az tömény cukor...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#90021) Exian válasza Ance (#90017) üzenetére


Exian
őstag

Az ugye meg van mindenkinek, hogy a Buda Pest sörök Pécsen készülnek? Ez nem negatív kritika, csak érdekesség :)

Hopp most nézem, lemaradtam, már Balatonszentgyörgyön készülnek?!

"A korábbi Ottakringer-tulajdonú Pécsi Sörgyárban készülő - igencsak gyenge - láger helyett most Balatonszentgyörgyön a Sörműveknél készülnek ezek a csodák"

Na, ez új volt nekem, azt hittem, még mindig itt készülnek.

[ Szerkesztve ]

(#90022) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Ha valakit esetleg érdekelne egy szuper BT füles,ne habozzon: [link]

(#90023) Engineer086 válasza Exian (#90021) üzenetére


Engineer086
Modder

Sziasztok!
Mostanában melyik a legjobb ózonos gépkocsi klíma tisztító a városban? Mióta megvettük a kocsit nem vittem el ilyesmire (shame, shame) és most az újszülött fiam miatt nem akarom tovább húzni a dolgot.
Továbbá van a városban olyan műszaki bolt a MM-on kívül, ahol vannak kirakva magasabb árkategóriájú egerek fogdosásra? Mivel a nap kb 16 órájában ezt tartom a jobb kezemben, gondoltam ideje lenne beszereznem egy normális darabot munkára.
Köszi a válaszokat! :R

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#90024) emre


emre
veterán

Urak!

Szükségem lenne egy kis segítségre.
Parkside-os csoport szerint a képen látható 150mm-es körfűrész lapból a Tüzér utcai üzletben még lehet kapni.
Meg tudná ezt nekem valaki erősíteni? Mondjuk ha másik üzletben van az sem gond. :)

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#90025) Ance


Ance
őstag

Berakom ide, hátha valaki, aki innen nem olvasta felismeri: [link]

[ Szerkesztve ]

(#90026) Exian válasza Ance (#90025) üzenetére


Exian
őstag

Az a Takarék úgylátszik egy nyerőautomata lesz lassan. Gondolom ugyanaz a helyszín, mint legutóbb. Az elkövető is ugyan az vajon?

Amúgy meg szabálytalanul viselte a maszkot! :P

(#90027) Ance válasza Exian (#90026) üzenetére


Ance
őstag

Igen. Ugyanaz volt. Mármint a helyszín. :)

(#90028) nesa


nesa
veterán

Velux ablakot hol érdemes venni , árban melyik cég a legjobb?

(#90029) Ance válasza nesa (#90028) üzenetére


Ance
őstag

Azt nem tudom, de a Joy napok miatt a Praktikerben kapsz rájuk 15% kedvezményt. Hátha úgy jó ár. Ha nincs a boltban, akkor is meg lehet venni 15% kedvezménnyel és lerendelik.

(#90030) Exian


Exian
őstag

Elsősorban családi házasok figyelmébe. Van egy ILYEN új, fel nem használt, bontatlan mosdókagyló alsó szekrénnyel cuccosunk. WC-be terveztük berakni, de végül nem fog bekerülni.

Kis mérete miatt kisebb (másodlagos) fürdőszobába, WC-be tökéletes.

Praktikerben lett véve. Ottani ára látható (28k), természetesen SOKKAL olcsóbban vihető!

[ Szerkesztve ]

(#90031) Ferdzsoo válasza Engineer086 (#90023) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Tri-Bekk Kft.- klímára én évek óta oda járok ózonos tisztításra.
Úgy menj hogy van pollenszűrőd. Vagy előtte cseréld ki.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#90032) Ajándékok válasza Exian (#90030) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Angliából származó
C vitamin 1 000mg 365db
D3 Vitamin 10 000mg 365db
Cink 15mg 500db
Bontatlan csomagolásban beszerzési áron (akár ebay-en keresd meg a legolcsóbb beszerzési forrást, és annyiért megkapod) egyben eladó.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#90033) köpet válasza Exian (#90002) üzenetére


köpet
aktív tag

Lőttem képet az ajtóról/ablakról, ennyi látszik a zárszerkezetből:

Csavart nem látok, a festék alatt lehet valahol...

Ha felkel a nap, kezdődnek a gondok...

(#90034) Exian válasza köpet (#90033) üzenetére


Exian
őstag

Űha, nem tudom, ez valami teljesen más (régebbi) fajta. Passz.

(#90035) blaca83


blaca83
őstag

Sziasztok!

Kb: 2 héten belül nekiállunk szétverni a lakást. :)
A bontási munkálatok miatt szükségem lenne konténerre viszont itt a az Angsteren csak szerviz út megy le a lakások elé.

Az autó méret ami biztosan elfér az úton még tolatva is az a "GLS autó" a Mercedes Sprinter. :) :) :)

Egy ilyen méretű autó szerintetek mekkora konténert tud elhozni?
Jó lenne, ha 3-4m³-es méretet be tudna hozni.

Van ötletetek, hogy melyik céggel érdemes felvenni a kapcsolatot aki jó áron dolgozik és van olyan autója is aki a méret problémát át tudná hidalni?

Köszi :R

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#90036) torma1981 válasza blaca83 (#90035) üzenetére


torma1981
veterán

Szia.

Pintér konténert kérdezd meg. Nekik több féle autójuk van. Kisebbeket Robur szerűséggel hozzák ki.

(#90037) Exian válasza torma1981 (#90036) üzenetére


Exian
őstag

Én is Pintér Konténert javaslom. Egészen kicsi is van nekik.

A középső kék kis prüttyögővel egész picit is tudnak vinni, az biztos elfér nálad.

(#90038) emre válasza emre (#90024) üzenetére


emre
veterán

Érdekes egész nap senki sem volt egyik Lidl üzletben sem?
Hát kösz a nincsmit.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#90039) Dluinet válasza emre (#90038) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A Tüzér utcai üzletben szombaton volta, de teljesen le volt rabolva.
Ami nekem kellett az a Puskin tériben találtam meg, de körfűrész lapot nem néztem.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#90040) IO.sys válasza emre (#90038) üzenetére


IO.sys
őstag

Én a kertvárosiban voltam a körforgónál, nem láttam olyan korongot fűrészlapot.

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#90041) hcl válasza Exian (#90037) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Multicar rulez, jópofa kis gyösz :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#90042) emre válasza Dluinet (#90039) üzenetére


emre
veterán

És (#90040) IO.sys

Köszönöm! :R

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#90043) Engineer086 válasza Ferdzsoo (#90031) üzenetére


Engineer086
Modder

Köszi! Teszek egy próbát.

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#90044) lacib válasza köpet (#90033) üzenetére


lacib
tag

Szia. Bascule (Baszkül) zár. A belső oldalon a kilincs alatti dudor (kb 10 cm lejjebb) rejti a csavart szerintem. Meg még vagy kettőt. Felfelé ugyanígy. A lécre van rácsavarva a zár.
[link]

[ Szerkesztve ]

Nokia1611- Nokia3330- Sie Me45- Sie M65- SE C702- ZTE Blade- ZTE GrandXIn-Huawei G620s-Lumia 735-Xiaomi RN4

(#90045) Ferdzsoo válasza Engineer086 (#90043) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Jah igen,mindenképp délelőtt menj. Akkor vannak az időpont nélküliek.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#90046) blaca83


blaca83
őstag

Köszi srácok, akkor a Pintérrel próbálkozom majd.
Ma próbáltam árlistákat keresni a különböző cégekhez a neten és árban is egész jók :)

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#90047) köpet válasza lacib (#90044) üzenetére


köpet
aktív tag

Köszi!
Taperolva éreztem csavarra utaló egyenetlenségeket, ezek szerint ott kell levakarni a festéket.
A Hungária utcai zárasnál gondolom lesz ilyen, ha nem gyógyítható, csak tudjam szétkapni...

Ha felkel a nap, kezdődnek a gondok...

(#90048) Exian válasza köpet (#90047) üzenetére


Exian
őstag

Ójaj, ahhoz a fickóhoz azért készülj fel lelkileg... Nem egy kedves és főleg nem segítőkész.

Nem egy sokcsillagos hely.

[ Szerkesztve ]

(#90049) Dluinet válasza Exian (#90048) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A legjobb:
"Az a gyanúm, hogy a bolt csak fedősztori, a bácsi pedig egy ősöreg bölcs, aki próbára akarja tenni a betérőket."

Kb ilyen lehet a bolt (YT alert)

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#90050) IO.sys válasza Engineer086 (#90023) üzenetére


IO.sys
őstag

Egér témára én is kíváncsi vagyok.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.