Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96001) s7evcsenko válasza Exian (#96000) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Egész nap itthon leszek elvileg, de azért írj mielőtt jönnél.
Semmit :N

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#96002) Exian válasza Exian (#95967) üzenetére


Exian
őstag

Nah szóval mi így szoktunk lazacot venni :DDD

s7evcsenko: bocsi, azt hiszem passzolom, azt írta valaki, hogy valószínűleg xboxhoz nem jó, akkor kár vesződnöm vele.

[ Szerkesztve ]

(#96003) 0xmilan válasza s7evcsenko (#96001) üzenetére


0xmilan
addikt

Ha PC-vel mukodik (elvileg), akkor engem erdekel. Maximum en is szorakozok kicsit a driverekkel foloslegesen. :D

(#96004) s7evcsenko válasza 0xmilan (#96003) üzenetére


s7evcsenko
addikt

már kihajítottam sajnos.
még a kukában lehet, de gondolom nem akarsz turizni. ;]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#96005) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Skacok hol javasolnatok occso de megbízható lightning-usb kábelt Pécsett vásárolni,esetleg valakinek elfekvőben,sosem volt iPhone-om,de egy kedves barátom azt használ,aztán jó volna egy elképzelésemhez.

(#96006) 0xmilan válasza s7evcsenko (#96004) üzenetére


0xmilan
addikt

Akkor stipi-stopi, aki elobb er a kukahoz, az tegye felre nekem! :DDD

(#96007) hcl válasza s7evcsenko (#96004) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Elektronikai hulladék... :( Nem sima kuka.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#96008) Exian válasza Bigemperor (#96005) üzenetére


Exian
őstag

Nekem van kéken világítós kábelem, iphone és microusb cserélhető mágneses csatlakozóval. De gondolom nem ilyet keresel. Ez csak töltésre jó.

(#96009) Zewa válasza hcl (#95998) üzenetére


Zewa
senior tag

Alairom neha hozzatesz a kephez de ritkaaan, altalaban csak ront... Jupiter 37A-t probalgattam az is 135mm de ellenfenyben olyan lila szinhibakat (purple fringing) hozott elo hogy orom -lett volna- LR-ban visszahuzni.

Ettol fuggetlenul szivesen kiserletezek veluk, -ahogy egy lyukkameraval is- ha otthon vagyok es van hozza kedved, szivesen cserelnek par szoci/NDK-s lencset, nehany napra. :)) (Praktica B es M42 bajonetekkel)

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#96010) hcl válasza Zewa (#96009) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amikor ront, akkor rosszul csinálod, vagy nem arra használod, amire jó lenne. Egy jó fotós tud eszközt választani (már ha van miből éppen, mert ugye mindig az a legjobb váz/obi, ami nálad van :D - mindig igaz az ellenkezője is az összes alapelvnek).
Azt kell észrevenni, hogy a fotó nem arról szól, hogy több, meg jobb, meg tökéletes, mert az utóbbi úgysincs soha; arról, hogy egyedi, amilyet más nem csinál. És ehhez jó eszköz (de nem magában) egy olyan obi, ami sajátos képet ad.

Ha eljössz Fehérvárra, akkor van Jupiter 37A, Helios 44, Smena 4 obi (csak m4/3-ra - na ilyen nagyjából senki másnak nincs ;] ), Flektogon 20/2.8, Industar 50-es :D ilyesmik :) Ezeket is ajándékba kaptam a Smena 4-en kívül. Az ajtókukucskálóból mókolt m4/3-as izét, meg a freelensing-adaptert m4/3-ra nem is mondom :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#96011) hcl válasza Zewa (#96009) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja! A Jupiterben az a frankó, amit a háttérrel csinál :) És igen, van színi hibája, paff. A Canon EF75-300-nak is... na annak nem nézem el :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#96012) Bigemperor válasza Exian (#96008) üzenetére


Bigemperor
senior tag

A lehető legegyszerűbb megoldás, elsődleges cél sima töltés powerbankrol.

(#96013) Exian válasza Bigemperor (#96012) üzenetére


Exian
őstag

Hát akkor ilyen kábelem van. Kéken villogva világít.

(#96014) Bigemperor válasza Exian (#96013) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Érdekes... :D Biztos jó,mommeg mit kérsz érte,oszt' megalkuszunk. :)

[ Szerkesztve ]

(#96015) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Kisgyereknek milyen digitális fényképezőgépet ajánlanátok olyan 30.000- forintig? Esetleg olyan ami Pécsen kapható még ma? Mert a kis rokon gyerek reggel közölte, hogy szeretne egyet és meg akarjuk lepni. :)

(#96016) sumi4623


sumi4623
tag

Sziasztok! Igy karacsony elott veletlenul 2db Ipad 2021 9th generation rendeltem! 134890forint. Esetleg ha vkit erdekel akkor irjon privatba es megbeszeljuk a reszleteket!

(#96017) hcl válasza Lomha 8V (#96015) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kb. akármilyet. Annyiért nem szoktak kiemelkedő dolgok lenni, max. kiemelkedően borzalmasak :D Ha van stabilizált, akkor olyat, mert úgyis kelleni fog.

Mutogatni való hater díszpinty

(#96018) Exian válasza Ferdzsoo (#95964) üzenetére


Exian
őstag

Most jut eszembe, tegnap előtt láttam a Metróban a jégen lazacot. De nem tudom, van e még.

(#96019) IO.sys válasza Lomha 8V (#96015) üzenetére


IO.sys
őstag

(#96020) a2d2


a2d2
addikt

Gyerek/ifjúsági gurulós szék ingyen elvihető málomból ha érdelek valakit.
Gázrugós, kerekei is jók.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#96021) Exian válasza a2d2 (#96020) üzenetére


Exian
őstag

Ezt stoppolnám, ha lehet, épp akartunk szerezni valami kisebb gurulós széket a lányomnak. Szét esett a széke.

[ Szerkesztve ]

(#96022) a2d2 válasza Exian (#96021) üzenetére


a2d2
addikt

Persze, simán, gyere majd, itthon vagyunk.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#96023) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

(#96017) hcl: és (#96019) IO.sys:

Köszönöm a válaszokat, végül egy Sony Cybershot DSC-W830 lett a befutó. Nem egy nagy valami, de 10 éves sincs a kislány, csak elszórakozik vele. :)

(#96024) hcl válasza Lomha 8V (#96023) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez oda bőven overkill. Hasonló kategóriás Sanyit szereltem, adtam el már, nem voltam elájulva tőle, de a célnak még sok is, nem hogy megfelel. Sajnos ilyen kicsi, olcsó kompaktokban egyik gyártó sem erőlteti meg magát - a kompakt gép ott kezdődne, ahol a Canon S100...105, G12/G16, ilyesmik voltak sok évvel ezelőtt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#96025) Lomha 8V válasza hcl (#96024) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Az az igazság, hogy az elérhető gépekből erről találtam kimerítő leírást meg néhány tesztet, külföldi oldalakon. Volt még Kodak meg ilyesmi, de azokról sehol semmi info. Úgyhogy erre szavaztam, remélem élvezni fogja és nem unja meg 1 hét alatt. :D

(#96026) Ance válasza Lomha 8V (#96025) üzenetére


Ance
őstag

Jó döntés volt. A gyerek kamerák szarok, semmire nem jók. Eladják bennük, ami senkinek sem kell már. A lányunk végül egy régebbi Nokia 950-es mobillal "varázsol". Azt élvezi nagyon és mást már nem nagyoin tud vele csinálni. :)

(#96027) Bigemperor válasza Ance (#96026) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Azért bízom benne hogy nem annyira szarok :) Én 6 éves közeli fiamnak vettem hasonlót -mondjuk az azért másféle volt- ,aki még igen messze a normál felhasználástol is,az elvileg még vízben is jó valamire,ja és volt vagy 6-7k,nem pedig 20-30k, az nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#96028) hcl válasza Bigemperor (#96027) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát amiket látok gyereknek, azok valószínű tényleg gagyik...
Amik nekem voltak/van Nikon S32, W100 (de szereltem már S33 is) , azok ütésállónak hááááát, vízben nagyon jók (maga a tény, hogy beviszed a vízbe, és működik :DDD ), képminőség elég borzalom, bár a verőfényes napsütést szeretik - és arra is valók. Éjszakai mód felejtős, akármit csinálsz. (A Samsung, Fujifilm már 2010, 2006 körül is kiadott olyan zsebgépet, ami értelmezhető képet alkotott éjszaka. ) A kezelőfelület is gagyi felnőtt kezeknek, de nem abba való. Gyanús, hogy a startképernyőn gyerekrajzok vannak :D :K
Nekem teljesen jók voltak a Balatonra, meg a Hűvízi Lófürdőbe, azt a pár ezret, amiért vettem, bőven megérte, de 30k körül már soknak érzem az árát (mindegy, olcsóbban ilyen nincs).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#96029) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mutogatni való hater díszpinty

(#96030) Hzsolt11


Hzsolt11
tag

(#96031) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#96032) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Boldog karácsonyt mindenkinek! :)

(#96033) IO.sys válasza CPT.Pirk (#96031) üzenetére


IO.sys
őstag

:DDD

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#96034) Exian


Exian
őstag

Tudom, hogy ez nem vicc topik, meg hogy megszentségtelenítí az ünnepet, de ezen nagyon besírtam... Boldog karácsonyt mindenkinek! :DDD

(#96035) CPT.Pirk válasza Exian (#96034) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

:C

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#96036) Ance


Ance
őstag

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

(#96037) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok Pécsen keresek egy szerelőt, lengőkor szilent et kell cserélni.

(#96038) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Van itt olyan, aki számlaszámra fizeti be az építményadót? 2 éve húzódik a hivatallal a levelezésem, mert lakásvásárlás után a régi tulajnak küldték ki az ép. adó csekket...

Most eljutott oda a dolog, hogy kaptam egy hivatalos értesítőt, hogy 15 napon belül fizessem be az eltelt 2 év után azt a hihetetlen 4600Ft-ot a megadott számlaszámra. Csak az nincs benne a hosszú, mindenféle indoklással teli levélben, hogy mit kell a közlemény rovatba írni, hogy a pénzem oda is érjen és feldolgozzák... :U HR.Szám? Lakcím?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#96039) Exian válasza CPT.Pirk (#96038) üzenetére


Exian
őstag

Adószám. Vagyis magánszemély esetén adóazonosító szám. Szerintem. De azért inkább nézz utána, csak tipp.

[ Szerkesztve ]

(#96040) Dluinet válasza CPT.Pirk (#96038) üzenetére


Dluinet
nagyúr

E-ÖNKORMÁNYZAT:
https://ohp.asp.lgov.hu
ügyfélkapuval bejelentkezel, bal oldalt lent a menüben E-FIZETÉS résznél bankkártyával vagy átutalással rendezed

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#96041) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Köszi srácok, az E-önk. volt a megoldás. Igaz még a kapott instrukciókkal sem találtam meg azon a kissé komplikált oldalon azonnal, de végül sikerült.

Amúgy, Ffox alól a régi ügyfélkapura be tudtam jelentkezni, az ohp-ra viszont nem, illetve csak nagyon ritkán sikerül neki... Elő kellett szedni emiatt a Chromeiumot, azzal végül beengedett.

Aztán, hogy ne legyen egyszerű, nem akart megjönni az engedélyezés kérés a Raiffaisen alkalmazásban. Az eddig mindig működött, de persze most nem. Kezdhettem előröl, ekkor ugyan felugrott az értesítés 1 másodpercre, majd el is tűnt a telóról. Végül az alkalmazásban megtaláltam eldugva, és sikerült befizetnem ezt a hatalmas adót.

Digitális Magyarország... :U :C

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#96042) hcl válasza CPT.Pirk (#96041) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Muszáj volt a szívatást is digitalizálni :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#96043) IO.sys válasza CPT.Pirk (#96041) üzenetére


IO.sys
őstag

Kukikat törölni kell, ha nem megy a bejelentkezés.

Amúgy én is szívtam már a fizetéssel ott, nem is sikerült. Egészen biztos, hogy nem használja az, aki csinálta, se az, aki rendelte. Legyenkészosztjólvan. :(((

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#96044) Dluinet válasza IO.sys (#96043) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nekem egyszerűbb inkognitó ablakban bejelentkezni, mint sütiket törölgetni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#96045) CPT.Pirk válasza IO.sys (#96043) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tudom, írja is miként kell törölni őket... Csak semmit nem számít neki. :C

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#96046) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Tud valaki pécsen korrekt közjegyzőt? Egy sima aláírást kell hogy hitelesítsen.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#96047) Aby_2014 válasza Ferdzsoo (#96046) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Mi vele szoktunk csináltatni ilyesmiket, véleményem szerint korrekt.
[link]

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#96048) Ferdzsoo válasza Aby_2014 (#96047) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Köszönöm!
Neten ilyen 5k HUF körüli összeget olvasok ilyesmire.
Ez valós lehet nála is?

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#96049) Aby_2014 válasza Ferdzsoo (#96048) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Sima aláírás igen, az aláírási címpéldány drágább...

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#96050) NGA


NGA
addikt

Feleségem hajgöndörítő Babyliss Curl gépére ráfolyt a folyékony mosószer. Nem volt más ötletem, átzuhanyoztam, amennyire lehetett, majd hajszárítóval kiszárítottam. Gondoltam 2 napig száraz helyen szárítom a lakásban, utána megpróbálhatom bekapcsolni?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.