Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81001) Ajándékok válasza IO.sys (#81000) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Miért, az újat nem sterilizálod?

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#81002) a2d2 válasza IO.sys (#81000) üzenetére


a2d2
addikt

"a jobb karom már kétszer olyan vastag, mint a bal" - ezért ne vegyél szeletelőgépet mert ez mástól is könnyen kialakulhat ;]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#81003) CPT.Pirk válasza a2d2 (#81002) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azt hiszem ezt hívják leütött magas labdának. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#81004) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Eladó VGA-k.

MSI GTX 1070 Gaming x 8GB
Msi GTX 1050Ti Gaming x 4GB

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#81005) IO.sys válasza Ajándékok (#81001) üzenetére


IO.sys
őstag

De, de arról nem kell a rászáradt kaját kapargatnom.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#81006) Ajándékok válasza IO.sys (#81005) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Arról a különböző vegyszereket kell kapargatnod, amit a normál háztartási szerek talán nem is oldanak. De ha ilyen igényeid vannak, számoltad már mennyit kell mosogatnod minden egyes használat után?

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#81007) IO.sys válasza Ajándékok (#81006) üzenetére


IO.sys
őstag

Alkohollal fogom megpucolni, abban meg csak reménykedem, hogy könnyen tisztítható.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#81008) Ajándékok válasza IO.sys (#81007) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Nem az. Szerintem ezért van ennyi eladó használt.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#81009) Exian


Exian
őstag

Táncos dolgok iránt érdeklődőknek ajánlanám saját szervezésű rendezvényünket, ha szabad:

Minden megvásárolt jegy kvázi adomány, támogatás számunkra! :)

(#81010) Bandus99


Bandus99
őstag

Van e itt valaki aki kepben van örökölt személyautó eladásával kapcsolatban?
Elvileg ha 15 napon bellül eladom, akkor nem kell forgalmit csináltatnom?
Viszont az autónak nincs törzskönyve (2002 óta volt tulajdonos, talán akkor még nem is létezett.)
Szóval a kérdés, most nekem elsőként kell akkor egy törzskönyvet igényelni? meg ehhez hasonló kérdéseim lennének.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#81011) Ance


Ance
őstag

Rendeltem az Amazonról, de túl nagy lett a kabát a lányomnak. Gondoltam visszaküldöm, mert azért mégiscsak 7500 volt. Elindítottam, erre ezt kaptam:

Most ezek tényleg ilyen rendesek, hogy nem kell visszaküldenem?

(#81012) a2d2 válasza Ance (#81011) üzenetére


a2d2
addikt

Amazon.de-vel nekem is csak jó tapasztalataim vannak (100%-osan kifizették a visszaküldés árát).

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#81013) Ance válasza a2d2 (#81012) üzenetére


Ance
őstag

Nekem is jó tapasztalataim vannak, szinte már mindent onnan veszek, de erre , hogy vissza sem kell küldenem, úgy visszaadják az árat, nem számítottam.

(#81014) air válasza Bandus99 (#81010) üzenetére


air
nagyúr

Ha eladod, nem szükséges átíratnod.
De az eladáshoz kell eredetiség vizsga, és annak a papírjával a kormányablakban tudsz törzskönyvet igényelni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#81015) Exian válasza Bandus99 (#81010) üzenetére


Exian
őstag

Kellene tudni, hogy biztosan nem volt e törzskönyv. Nekem volt olyan autóm, aminél eladáskor derült ki, hogy nem találom a törzskönyvét. Le kellett jelentenem, és még a Magyar Közlönyben is megjelent, kellett várnom 1-2 hónapot, mire tudtam újat csinaltatni.

(#81016) Laca1212 válasza Bandus99 (#81010) üzenetére


Laca1212
őstag

2002-ben tutira volt már törzskönyv.

(#81017) air válasza Laca1212 (#81016) üzenetére


air
nagyúr

Valóban. 1999 január óta van törzskönyv. [link]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#81018) Bandus99


Bandus99
őstag

pff akkor ez szivas ezek szerint akkor nem tudom eladni 15 napon bellul :(

koszonom akkor megyek beadom az igenyt elveszett torzskonyvre.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#81019) rnrn válasza Bandus99 (#81018) üzenetére


rnrn
tag

Bandus, nem is mondtad, hogy milyen autó... Szóval? :)

(#81020) Bandus99


Bandus99
őstag

hja egy osregi polo fox utot kopott, de megbizhato pecaautó. 1991es gyartmany 2002 ota apukam hasznalta

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#81021) Exian válasza Bandus99 (#81018) üzenetére


Exian
őstag

Hát igen. Mondom, nekem úgy ment, hogy be kellett jelentenem, hogy elveszett. Ezután megjelent a Magyar Közlönyben a sorszáma, a "körözött" törzskönyvek között, eltelt a nemtudom mennyi idő (1-2 hónap) és utána kaptam újat.

Aztán basszus, eladás után 2 héttel előpottyant az egyik szekrény mélyéről persze :DDD :)) :DD

[ Szerkesztve ]

(#81022) newwave0507


newwave0507
tag

Valakinek esetleg KFA2 Hall Of Fame 980 Ti 110e?

[ Szerkesztve ]

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#81023) Ance


Ance
őstag

Inkább itt tenném fel a nagyon lamer kérdésem, mint szakmai topikban. Semmilyen formában nem követtem eddig a témát. Szóval eljutottam addig, hogy kéne vennem egy konzolt. Már addig is, hogy PS4 legyen. Azt viszont nem tudom mire kell figyelni. Van Pro, meg nem Pro, meg 500MB-os, meg 1 TB-os. Melyiket érdemes? Azaz megéri a felárat a Pro? Érdemes várni esetleg, hogy valami akció legyen? Külföldről rendelés? Jön új verzió?

Előre is bocsi, ha ezzel terhelem a topikot, akkor megyek máshová.

Ja. Használtan is szabad venni?

[ Szerkesztve ]

(#81024) CPT.Pirk válasza Ance (#81023) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Annyit tudok hozzátenni, hogy a "nem pro" verzió havernál pár 10 perc játék után visít mint egy hajszárító. Kicsit olyan, mint a régi FlowFX az nVidiától. https://www.youtube.com/watch?v=s3M8VQMZdBY ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#81025) Ance válasza CPT.Pirk (#81024) üzenetére


Ance
őstag

:)) nagyon jó! Akkor a nem Pro az ment is a gondolatkukába.

(#81026) Tegla80 válasza Ance (#81025) üzenetére


Tegla80
addikt

Az valszeg egy elso szerias gep.....amugy a pro is hangosnak mondott ha meghajtja az ember egy komolyabb jatekkal.
A ps4 topikban ha megkerded,vagy atnyalazod az eddigi ilyen kerdeseket(volt mar boven es van is hetente)akkor kb erre jutnal.
Ha fontos a 4k mert van kijelzod vagy csak nagy pc-s vagy es a jatekonkent picit jobb graf es tobb fps szamit (eltero mert nem is minden jateknal van ra lehetoseg vagy jott ra pecs)es van pro ra penzed akkor pro. Mig ha csak belekostolnal a ps vilagaba es 4k sincs meg otthon akkor eleg a slim is.(jelenlegi sima ps)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#81027) Ance válasza Tegla80 (#81026) üzenetére


Ance
őstag

Köszönöm! :R

Utód nem várható mostanában?

(#81028) Exian


Exian
őstag

Már egyszer régen kérdeztem, akkor valaki írt is, hogy van neki, aztán el linkeskedtem a dolgot.

Szóval kellene nekem normál analóg fényképezőbe film, ha esetleg van valakinek régről. Mondjuk azt nem tudom, hogy ezeknek van e szavatossága, de talán ha bontatlan, akkor esetleg nincs baja.

Ha van valakinek, és már nem kell, akkor át venném.

Van egy tökre működő Kodak gépem, régen lőttem vele sok képet, gyerekek nyúznak, hogy hadd csináljanak ők is néhány képet vele :)

[ Szerkesztve ]

(#81029) a2d2


a2d2
addikt

Sziasztok!

Keresek egy kb 15-18cm átmérőjű kb 1m hosszú vascsövet lehetőleg kertváros környékén :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#81030) Tegla80 válasza Ance (#81027) üzenetére


Tegla80
addikt

Hat pletyka szinten vannak hirek es kb 1honapja felrebbent,h devkit kerult emberekhez....ezt cafoltak persze,de ki tudja. En varom ,h 2019-ben hozzak az uj ps-t ,de sokan 2020-21-re teszik.
A pro es az x is csak a gen kozben megugro 4k hdr igeny miatt erkezett. Nalunk gyengebb kivitelben,de 1evvel elobb,mig odaat erosebb gep,de csak tavaly okt korul.(igy sztem mar keson ezen genben).Amugy semelyik gep sem valtotta meg a vilagot es az alap gepek a mai napig jobban fogynak mert azokon is megfeleloen fut minden.
Szval gen valtas a Sony reszerol jon valszeg hamarabb,de meg az sem lathato idon belul.....
En is sima gepen elek,mert a pro szamomra meg nem az amiert hajlando vok gepet cserelni.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#81031) nesa válasza Exian (#81028) üzenetére


nesa
veterán

Valaki pont a lejárt filmeket keresi, de nem a kicsit lejártat, hanem a 10-20-30 éve lejártat.

[ Szerkesztve ]

(#81032) Qtya123


Qtya123
őstag

Üdv!

Lenne egy kérdésem barkácsolásban jártas emberekhez.

Az alábbi tömítőanyagot milyen kinyomópisztolyba tervezték?

Én eddig bármilyen kartust vettem, mindig a hátulja mozgott, értelemszerűen, ahogy a kinyomó lapkája beleilleszkedik. Ennek ahogy látható fix fém a hátulja. Mikor nyomtam a kinyomóval, akkor kicsit meggörbült az eleje. Amennyi anyag így kijött az nekem pont elég volt a mostani munkához, de nem tudom mi lenne, ha az egészet fel kellene használnom...

[ Szerkesztve ]

(#81033) nesa válasza Qtya123 (#81032) üzenetére


nesa
veterán

Az uretánoknak (polyuretan) is ilyen a hátulja le kell szedni valahogy ez nélkül beszáradna, és ha már kinyitottad lehetetlen újra lezárni, mi víz alatt tartjuk, így többször is használható.

Egyébként milyen anyag ez?

[ Szerkesztve ]

(#81034) lacib válasza Qtya123 (#81032) üzenetére


lacib
tag

Zárt csőbe kell rakni. Pl. Lidlben lehet kapni néha. Persze csak ha a 300 ml-es kartus.

Nokia1611- Nokia3330- Sie Me45- Sie M65- SE C702- ZTE Blade- ZTE GrandXIn-Huawei G620s-Lumia 735-Xiaomi RN4

(#81035) hcl válasza Exian (#81028) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Van lejárata, de ha jól tárolták, nem megy tönkre. Van amúgy filmgyártás, pár típust lehet kapni, de nem tudom, mennyire drága.

@Nesa : Ez a víz alatt tartás hatalmas :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#81036) Qtya123 válasza nesa (#81033) üzenetére


Qtya123
őstag

Theroson RB4120 szélvédő tömítő. Akkor még jó is, hogy nem szedtem le, így eláll egy darabig.

(#81037) Ance válasza Tegla80 (#81030) üzenetére


Ance
őstag

Még egyszer nagyon köszönöm a segítséged! :R

(#81038) nesa válasza Qtya123 (#81036) üzenetére


nesa
veterán

Nem, a másik fele nyitva van, befog száradni.

(#81039) s7evcsenko válasza Ance (#81023) üzenetére


s7evcsenko
addikt

"Már addig is, hogy PS4 legyen"

Mi billentette ide a mérleget?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#81040) Exian válasza hcl (#81035) üzenetére


Exian
őstag

Ó persze, hogy lehet kapni, Árkádban a Fotoplusnál is van, sokféle. 1060 Ft pl. a Kodak 36 kockás. Lehet, hogy veszek egyet brahiból, ráadásul a náluk vásárolt filmekre nincs negatív hívás díj.

(#81041) hcl válasza Exian (#81040) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Naugye :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#81042) Tegla80 válasza Exian (#81040) üzenetére


Tegla80
addikt

Ha mar fenykepes tema van akkor megkerdem.
Egy par db kb 2000-ben elkattogtatott teli film elohivasara van remeny? Most kerultek elo nem reg es jo lenne megmenteni amit lehet roluk.
Tarolasa fenymentes helyen tortent(valahol egy zacsi melyen a szekrenyben) es elvileg tul hideget es meleget sem kapott......viszont eltelt azota sok sok ev.
Hogy muxik most az elohivas es kb mibe fajna ha pl 3*36kockas film lenne. Jol emlexem,h csak a sikeres kepeket kell fizetni?(bar ez is vagy 20eves emlek,szval inkabb irjatok,h mi a helyzet. :D )
Koszi

Sony® & PlayStation®

(#81043) Exian válasza Tegla80 (#81042) üzenetére


Exian
őstag

Fotoplusban ezt is megcsinálják.

De nem muszáj papírképet is csinaltatnod, neked lehet, hogy a negatív szkennelés is elég, nem? És akkor digitális formában megkapod.

"Negatív, dia szkennelés nagy felbontásban (3360x2240 pixel) 990 Ft"

Most jut eszembe, hogy melóhelyen van 2db sosem használt negatív szkennerünk :DDD USB-s kütyük. Valani pályázat útján került hozzánk, de tudomásom szerint senki sem használta még, múltkor kezembe kerültek, amikor leltároznom kellett a műszaki cuccokat. Egyik doboz az full bontatlan volt.

De nem tudom, hogy működik.

[ Szerkesztve ]

(#81044) newwave0507


newwave0507
tag

i5 6600K valakinek ? 45K . Elég jót megy. 1.296 4.7Ghz.

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#81045) nesa válasza Tegla80 (#81042) üzenetére


nesa
veterán

Persze minden gond nélkül működik, mikor a világ utolsó Kodachrome laborja bejelentette a dátumot meddig fogad filmet egy jenki fazon előállt 30 év munkájával talán több ezer filmmel:)

Szóval csak hajrá, ha nem kodachrome, ha az arra is van megoldás, mondjuk a legjobb időkben is a legközelebbi chrome labor bécsben volt.

(#81046) Tegla80


Tegla80
addikt

Koszonom .... akkor raprobalok majd, mert ezek szerint lehet azokbol a regi filmekrol meg kepet csinalni. Persze ha sikerultek 1altalan....sima fuji es kodak filmek es elvileg a fiatalsagom par pillanata,igy franciaorszag egy szilveszter este es svajc street parade(olyan mint a love parade,csak ez zurich volt) kellene rajtuk lenni. Uhh,ha ezekbol lesz kepem akkor :DD

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#81047) Vertigo18 válasza Exian (#81043) üzenetére


Vertigo18
addikt

Szerintem megtámadjuk a melóhelyedet és kipróbáljuk! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#81048) Ance válasza s7evcsenko (#81039) üzenetére


Ance
őstag

A játékkínálat. Egyértelműen a PS megy rá az egyedül játszó felhasználókra. Én nem akarok online játszani, mert így 40 felett a 15 évesek úgyis legyaknának minden játékban. :))

(#81049) s7evcsenko válasza Ance (#81048) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ha az exkluzívokra gondolsz, akkor igen, abból picivel több van ps-en, de ez nem biztos, hogy mindig így lesz. :)
Én is sokat agyaltam anno, majd vettem egy xbox-ot.
Aztán csak hajtott a kíváncsiság, hogy milyenek azok a nagyon dicsért játékok és vettem egy ps-t is használtan.
A Horizon Zero eszméletlen jó játék, a többi nem fogott meg, ráadásul a joy se állt kézre, így el is adtam miután végeztem a hz-val.
A boxon viszont van gamepass, ami pont a single playereknek kedvez, szerintem elfogadható havidíjért cserébe.
Én is 40 felett vagyok. ;)
Én azt tanácsolom, hogy vedd meg a ps4-et, de semmiképp se újonnan.
Vegyel egy olcsóbbat használtan, hozzá a játékokat kizárólag lemezen és ha végeztél az exkluzívokkal, akkor próbáld ki ugyan igy a box-ot is. :)
Lehet ha elsőre ps-t veszek, akkor az maradt volna, de ez már nem derül ki soha.

Amúgy most kezdek visszaszokni pc-re, mert sokkal jobban élvezem a játékokat magyar felirattal, ami ugye konzolokon halott ügy jelenleg. :(

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.