Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) Dluinet válasza CPT.Pirk (#53000) üzenetére


Dluinet
nagyúr

észre sem lehet venni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#53002) CPT.Pirk válasza Dluinet (#53001) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem a francot nem. :DDD Ahogy mész fölfelé a negyedikre, érezhetően melegebb van. Oké egy 10 emeletesben máshogy jön ez le, de egy normál panelban a felső szinten eléggé meleg tud lenni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#53003) hcl válasza CPT.Pirk (#53002) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem a legfelsőre kell menni :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#53004) hattrickuser


hattrickuser
tag

VGA kártyát keresek!
Elvárásaim: 1GB, GDDR5, maximum 1db 6 pines tápigény, minimum 3 nap próbagarancia. Max. 14.000-ig. Személyes átvétellel az árkádnál.
Vagy ezt a típust esetleg kicsit drágábban: [link]
Ajánlatokat Privát Üzenet formájában várok!

(#53005) Exian válasza hattrickuser (#53004) üzenetére


Exian
őstag

Mi 1 hónapja költöztünk ugyanabban a házban a másodikról a hetedikre, és mi speciel nagyon örülünk, hogy itt melegebb van :) Okt. 1 óta van fűtési lehetőség a házban, lent már szerintem ezerrel menne az összes radiátor (tavalyi tapasztalat alapján), itt meg egész nap nyitva volt az ablak. Bár ma épp melegebb volt, de akkor is.

VISZONT! 4 emeletesben én sem laknék 2. emelet felett: van egy munkatársam, 3-on lakik és olyan házban, hogy az ablakok felé néző részt leszámítva minden oldalról van másik lakás. Na, náluk télen, amikor mi max. fűtéssel is majd' megfagytunk, náluk nyitott ablaknál leizzadtam. Na, az nekem sem hiányzik. Mondanom sem kell, hogy mindkét gyerekük asztmás. Szerintem nem tesz jót nekik az az állandó száraz, meleg panel levegő.

(#53006) air válasza Exian (#53005) üzenetére


air
nagyúr

Ezt a száraz, meleg panelt ki találta ki? :Y
Én páragyűjtővel sem tudom 60% alá vinni a relatív páratartamot. :W
Télen sincs több 23 foknál, akár mennyire fűtünk. Pedig szigetelt a ház, cserélve azt összes ablak, és mindenhol új, lapradiátorok vannak. A lányom szobájában, ami északi fekvésű, még a 23-at sem éri el a hőfok. Ja, és 4 emeletes épület, 3. emeleti, É-K-D-i fekvésű, szélső lakás.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#53007) hcl válasza Exian (#53005) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha száraz a levegő, akkor párásító. Nem nagy ügy :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#53009) M_AND_Ms válasza CPT.Pirk (#52998) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Akkor ott más baj van. Az esővíz visszanyomja a szennyvizet. Rossz tervezés, kivitelezés, vagy dugulás az utcai ágban.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#53010) M_AND_Ms válasza Exian (#53005) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Bizony, jó dolog az utcát fűteni. A hajlékonyak köszönik is szépen.

air:
Az új ablakok miatt magas a páratartalom mivel légmentesen záródnak. Még több szelőztetés, vagy beépített kényszerszellőztető. Hideg meg azért van, mert a házban túl visszaszabályozták a fűtést. Szólni kell és a Pétáv feljebb állítja.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#53011) nesa válasza air (#53006) üzenetére


nesa
veterán

Benne van a valasz hogy miert paras a lakas, meleg mert azert nincs mert minden szomszedod lezarta a futest es tolled varja a meleget ez altalaban a futes meros lakasokra jellemzo, a masik a muanyag ablak ez az ami igazan odabasz a paratartalomnak es nemhoz annyait mint amenyit tulajdonitanak neki az emberek.

A lakasnak szuksege van a termeszetes szellozesre ami annyit jelent hogy eszrevetlenul behuz a hideg az ablaknal lefele nyomja a levegot es beidul egy korforgas amit jo esetben eszre se vesz az ember, nyilvan a fuggonynek nem kell mozogni kozbe.

Nekem csaladihazba mindefele gyujtogeto nelkul is 45-50%

Mondjuk szerintem a 23 fok a nagyon max hatar amire meg aztmondom nem pazarlas, de inkabb 22,5.
20 fok felet minden fok baromi draga es ahogy emelkedik ugy egyre zuzossabb futesben kb 2x anniba kerul a 24 fok mint a 20.

[ Szerkesztve ]

(#53012) hcl válasza nesa (#53011) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Műanyag ablakra szellőző, lehetőleg automata.
Amúgy nekem nincs, igaz téglalakás - nekem nagyon sokat hozott a műanyag, és nem penészedik semmi. Múlt télen alig fűtöttem.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#53013) air


air
nagyúr

Ha többet szellőztetek még annyira sem lesz meleg, mint így. :(
Egyébként a bejárati ajtó alatt úgy húz be, hogy iszonyat.
A konyhában a gáztűzhely ellenére simán beépítették a szellőztető nélküli ablakot. :U
De a redőnygurtni nyílásán itt is süvít a szél.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#53014) hcl válasza air (#53013) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A redőnygurtnit nem fogadja el a gáz-műszaki ellenőr :S Én emiatt véstem nyáron.
Vagy 20 ezerért szellőző az ablakba, vagy szellőzőt vések a konyha falába -> utóbbi lett :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#53015) M_AND_Ms válasza air (#53013) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A tünetek mégis azt mutatják, hogy nem jól működik a lakásotok.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#53016) nesa válasza air (#53013) üzenetére


nesa
veterán

A bejarati ajtoba kell beepiteni automata kuszobot mert nem a lepcsohaz iranyaba kell szelloztetni eleg okadek szagu az osszes panel ezt inkabb az erzi aki ritkan megy be ilyen hazakba, de leginkabb a moslekos vodor es a pocegodor szag kevereke uralja a lepcsohazakat,szoval inkabb az utca felol kene levegot nyerni, a konyhaval meg kezdeni kell valamit mert a gaztuzhely iszonyat mennyisegu parat termel.

(#53017) CPT.Pirk válasza nesa (#53016) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez azért erős túlzás, ha normális lakók laknak ott. Ami kintről bejöhet, na az a panelszag. Ha elmész túrázni a Mecsekbe egy fél napra, mikor jössz vissza a busszal pl. a rózsadomb felé, akkor szépen érezni mi is az a panel szag. :)

Egyébként ha légmozgás van, az ált. mindig a lépcsőház irányába húz, onnan nehéz lenne visszafelé szellőztetni.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#53018) Visormail válasza air (#53006) üzenetére


Visormail
addikt

Ez jó, hogy ki találta ki :D Én is olyan panelben lakok, párásítás nélkül télen 30%alá esik. Hagyományos ablakok és radiátorok, 3.emelet, szigetelt.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#53019) zsolt19900


zsolt19900
őstag

tudtok nekem segíteni :) bőrkabit/bőrdzsekit szeretnék nézegetni Pécsett, merre tudom ezt megtenni?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#53020) M_AND_Ms válasza CPT.Pirk (#53017) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"panelszag"
Na ez jó!

Téglából épült társasházakban csak liliomillatú emberek laknak, a szennyvízrendszerből enni lehet, a szemetes konténerekben csak friss virágszirmok vannak.

Ha már büdöset érzel, akkor vedd észre, hogy azok magunk vagyunk! A mi szarunk, a mi szemetünk. És ez független a ház típusától.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#53021) hcl válasza M_AND_Ms (#53020) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Csomó házban állítólag olajos csótányirtót használtak régebben, attól lehet egy jellegzetes szag. Már ha nem urban legend az egész.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#53022) Exian


Exian
őstag

Hááát nem tudom, én lehet, hogy megszoktam a 30 egykét év alatt a "panelszagot", de kötve hiszem, hogy nálunk nagyon kellemetlen szagok lennének. Erre még sohasem panaszkodott egyetlen vendég sem, aki jött hozzánk, pedig vannak finnyás, viszont szókimondó ismerőseink is :D

Ellenben, voltunk pl. Kővágószőlősön (ahol egyébként van a hétvégi házunk) a falu elején lévő társasházakban lakást nézni, háááát, igaz, hogy azok nagyon öreg házak, de olyan dohos szagot még sohasem éreztem. És ezt már több, nem panel társasházban éreztem. Dohos, büdös szag, a totál nedves pincék miatt, gondolom én. Ilyen azért a panelokban nincs... megaztán akkora a forgalom a panelokban, hogy szellőzik rendesen.

De persze vannak az elsők között épült panelok, még teljesen más megoldásokkal, nagyobb, mélyebb pincékkel, ott lehet ilyen probléma, hogy a pince felől jön a dohos, penészes szag. Az "újépítésű" panelokban már NINCS a föld alatt pince, csak a földdel egy szinten tárolók, itt már nincs ilyen gond és ezáltal szag sem. Mi is ilyen 10 emeletesben lakunk, ahol föld alatt semmi sincs, ezáltal a lépcsőházak magasföldszintűek, tehát az 1. emelettel indulnak a lakások, a földszinten nincs lakás, csak tárolók meg üzlethelységek. Mi forgalmas helyen lévő házban lakunk, így nálunk van aztán mindenféle a földszinten kívülről: kocsma, kisbolt, ofotért, szoli, fogtechnikus, könyvelő, pneumatika bolt, hentesüzlet, esküvői kellékes bolt és talán még valamit kihagytam :D Aki ismerős a környéken, rátudja vágni, hogy melyik házban lakunk :D

Szóval nálunk inkább van mindenféle szagok keveréke, de konkrét bűz nincs.

(#53023) air válasza nesa (#53016) üzenetére


air
nagyúr

Erre a hsz-re valószínűleg csak olyat tudnék írni, amiből minimum moderálás, de inkább bünti lenne. Úgyhogy inkább nem írok semmit. :P

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#53024) rnrn


rnrn
tag

Sziasztok!

SportsDirect rendelést pénteken adnám le. Légyszi írjatok addig és utaljatok is, mert megen úgy néz ki, hogy leszünk jó páran. Ha csak 10-20 ezer/fő, akkor is 100-200 ezer közötti lesz a végösszeg...

Köszi!

(#53025) emre


emre
veterán

Üdv!

Tragikus hirtelenséggel keresek olcsó satás noti vinyót, ami legalább 80gb-os.

Holnap és szerdán el is tudnék menni érte.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#53026) CPT.Pirk válasza M_AND_Ms (#53020) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A por meg a lakásban többnyire elhullott emberi hámsejtek tömkelege... De ezzel az egésszel mit akarsz mondani?

Egyébként ha nem hiszed el a panelszag dolgot, akkor tedd azt, amit leírtam. Menj el egy tiszta levegőjű lehetőleg Mecseki környékre, majd gyere el a Rózsadomb környékére.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#53027) Exian


Exian
őstag

Azért szeretem ezt a fórumot, mert az ember felhoz egy témát, akkor tudnak kerekedni viták :) Már jó pár ilyen témát sikerült kitalálnom :D

Na de most más téma, evezzünk vissza a bitek közé, bár nem számítástechnikai dolog, de talán ez is bitekkel működik: keresek DVB-C tunert, szóval, amivel NEM a MindigTV fogható antennával, hanem kábeles digitális jel fogadására keresek beltérit.

(#53028) hcl válasza CPT.Pirk (#53026) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Még ha csak a hámsejtek lenne, de ekkora városban már rendesen jön be a korom is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#53029) M_AND_Ms válasza CPT.Pirk (#53026) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"Menj el egy tiszta levegőjű lehetőleg Mecseki környékre, majd gyere el a Rózsadomb környékére."
Heti rendszerességgel megteszem. Nem érzek semmiféle panelszagot (de téglaház szagot sem). De az öreg, dogos házakban, meg ahol tényleg nem takarítanak érzem a áporodott doh-, és porszagot. De, mint írtam ez nem építési technológia függvénye, hanem a helyi lakóké. Az autók kipufogógázát meg pont a belvárosi, és nem a panelos részen érzem inkább.
Szóval, ha hazaérve valami zavarja az orrod, akkor jobb ha ott helyben keresed a problémát és nem általánosítasz. A panelszag nem a magából a beton-panelból árad!

A mondandóm abból fakad, hogy a szegény panelházakra úgy tekintenek, mint egy nyomortelepre, miközben a sok elcseszett, balfék módra megtervezett, ténylegesen szarul kivitelezett lakóparkot a mennyországnak tekintik.
Vagy pl.: gondolod egy igazi, élő faluban (nem csak ahova hazajárnak aludni a városban dolgozók) nincsenek szagok? Ott van aztán igazán moslék- és szarszag.

Én ha "panelház" lennék már rég megtettem volna a feljelentést, ennyi hitelrontás miatt.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#53030) dunc


dunc
nagyúr

Kezd tele lenni a f@szom a digivel.........csütörtökön emeltettünk az interneten (20/10-------40/20) mondták péntekre ok lesz.....nem lett----telefon--------péntek-----------hétfő-kedd semmi!!!! Okádék banda!

(#53031) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Valaki nem tud egy jó ablakost? Műanyag ablakot kellene venni beépíteni...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#53032) Birsmann válasza MZsoltee (#53031) üzenetére


Birsmann
tag

FEBA-tech (azt hiszem így írják...)
Rendes, megbízható csapat, jó minőségű nyílászárókkal dolgoznak. Bár nem vagyok szakmabeli, ajánlani tudom őket.

Privátban tudok írni telefonszámot :)

(#53033) zsolt19900


zsolt19900
őstag

holnap megyek Pécsre, télleg nem tudtok semmilyen jó bőrkabát/bőrdzseki lelőhelyet a városban?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#53034) blaca83 válasza zsolt19900 (#53033) üzenetére


blaca83
őstag

Szerintem azzal járnál a legjobban, ha úgy varratnád a bőrdzsekit, mert úgy jössz ki a legolcsóbban és a legjobb minőségben. :K

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#53035) Ance válasza MZsoltee (#53031) üzenetére


Ance
őstag

Balla Bt.

www.ballaablak.hu

[ Szerkesztve ]

(#53036) krizmo_ válasza blaca83 (#53034) üzenetére


krizmo_
addikt

Hogy működik ez a bőrdzseki varratás dolog?
Az anyagot honnan szerzed be, van konkrét tapasztalatod ezen a téren, mert az érdekelne?!

(#53037) zsolt19900 válasza blaca83 (#53034) üzenetére


zsolt19900
őstag

no ez engem is érdekelne.... egyik ismerősömé nagyon megtetszett.... olyan kombós cuccosa van, van belsejében ilyen kapucnis pulóver féleség és nagyon jó, de ez a varratás dolog is jól hangzik

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#53038) CPT.Pirk válasza M_AND_Ms (#53029) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Panelházban lakom, tudom miről beszélek. Menj el olyan környékre, ahol még sok a szigeteletlen panel, ott érezhető.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#53039) RZozo válasza zsolt19900 (#53037) üzenetére


RZozo
aktív tag

Egy bőrdzseki varratáshoz én is csatlakoznék, hátha némi kedvezménnyel is járna a csoportos rendelés.

(#53040) MZsoltee válasza zsolt19900 (#53033) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ha használtat keresel, akkor lehet jókat lelni a zsinagóga után/mellett.
Ha varratni szeretnétek, akkor ezt tudom ajánlani:[link] Egy ismerősöm csináltatott pár éve és a mai napig jó a cucc!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#53041) Silencer83


Silencer83
addikt

Xbox360 SuperSlim 250Gb 0perces, vadiuj

erdekel valakit?

(#53042) air válasza Silencer83 (#53041) üzenetére


air
nagyúr

Mennyi?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#53043) RZozo válasza MZsoltee (#53040) üzenetére


RZozo
aktív tag

Egy volt kollégám szintén csináltatott ott egy bőrkabátot. Az anyagot ő vitte. Ezek szerint még működik ott a szabóság.

(#53044) M_AND_Ms válasza CPT.Pirk (#53038) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Hidd el! Életem első 40 évét szigeteletlen panelokban élve éltem le. Ebből az első 25-ben még a fogalmat sem ismertük: utólagos szigetelés.

Részemről befejeztem a szagvitát. Vegyél egy orcsipeszt! ;-)

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#53045) zsolt19900 válasza MZsoltee (#53040) üzenetére


zsolt19900
őstag

köszi, amennyiben holnap nem jön össze a boltbeli vétel akkor meggondolom

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#53046) Sz7Cs válasza air (#53042) üzenetére


Sz7Cs
aktív tag

MM-ban 59ezer Fifa14-el összecsomagolva !

(#53047) air válasza Sz7Cs (#53046) üzenetére


air
nagyúr

Ezt én is tudom. Ezért vagyok kíváncsi, hogy ő mennyiért árulja.
Az Xboxos fifa14 15-16eFt.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#53048) Exian


Exian
őstag

OFF/REKLÁM:

Kabát és bőrkabát témához: nálunk pénteken lesz használt kabát vásár, olyan árustól, akinél mindig tömegek vannak, szóval masszív vásárlótábora van, tehát mindig jó holmikat hoz (olyannyira, hogy belvárosi ruha- és cipő üzlet tulajdonosok is jönnek rendszeresen áruért :D Zsákszámra viszik el a cuccokat). Holnap, azaz csütörtökön meg ugyanez a csapat jön "használt" cipőkkel. Azért idézőjelesen használt, mert gyakorlatilag új cipők. Én vettem már nem egy 20-30ezres cipőt 2-3ezerért. Használati nyomok nélküli példányokat.

A helyszín: kertváros, nevkó művház aula, csütörtök, péntek 7-11ig.

Kabátokra én is kíváncsi vagyok, épp műszakban leszek, megnézem majd. Meg 1-2 új minőségi cipő is elkelne, azt meg majd holnap...

(#53049) Bandus99 válasza Exian (#53048) üzenetére


Bandus99
őstag

Aki kozel van a tuzhoz es megteheti :) :)

En is szivesen vennek jofele cipot, de eselytelen hogy eljussak a Nevkoba :(

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#53050) Exian válasza Bandus99 (#53049) üzenetére


Exian
őstag

Hát asszem én is csak nézelődni fogok :D Nincs "kedvem" nagyon cipőket venni most.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.