Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57851) a2d2 válasza NGA (#57850) üzenetére


a2d2
addikt

Ilyenre létezik szakember? :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#57852) fudi2002


fudi2002
veterán

Használt hűtő érdekel-é valakit?
Electrolux, felülfagyasztós, 140x55x55cm-es, a felső fagyasztórésze ebből 38cm magasság. A hűtő rész 4 rekeszes. Kérésre képet dobok fel.
Természetesen teszi a dolgát, de kinőttük.

Helyileg mohács, de pécs megoldható.

Fudi

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#57853) NGA válasza a2d2 (#57851) üzenetére


NGA
addikt

Pl olyan, aki konyhabútorokat is szerel be. Azokat is fel kell fúrni a falra, majd beállítani, rögzíteni. Nekem se fúróm, se szakértelmem hozzá.

(#57854) freaghill


freaghill
őstag

Ismét szükségem lenne egy vinyóra. Vasárnap megyek Pécsre, akkor vennék. Kérem akinek van az privátban írja meg a típust, állapotát és egy árral.

Köszi!

Ja, és SATA-s kell.

(#57855) fudi2002 válasza fudi2002 (#57852) üzenetére


fudi2002
veterán

Electrolux, felülfagyasztós, 140x55x55cm-es, a felső fagyasztórésze ebből 38cm magasság. A hűtő rész 4 rekeszes.

Ára: 30.000 Huf
A benne levő étel nem képezi eladás tárgyát. :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#57856) NGA


NGA
addikt

Ha esetleg valakit érdekel üveg étkezőasztal 4 székkel:

12e Ft

[ Szerkesztve ]

(#57857) air válasza NGA (#57856) üzenetére


air
nagyúr

Ejjj, látszik nem tudjátok hogy kell rendesen használni egy üveg étkezőasztalt.
Viaszkos vásznat kell rájatenni! :D

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#57858) a2d2


a2d2
addikt

Sziasztok!

Nem ismerős valakinek ez a helyszín a Zengőről?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#57859) Exian


Exian
őstag

Tudtok szakembert alu reluxa javításhoz? Viszonylagosan sürgős lenne a dolog. A helyzet az, hogy a lakásban, amibe költöztünk, volt minden ablakon reluxa. Meg is vannak. DE! Az idióta barom állat szakbarbár pancser festő banda, akik "rendberakták" a lakást, úgy szedték le a reluxákat, hogy a spirálos pálcákat szépen elvagdosták, a felhúzó madzagokat úgyszintén... Lusták voltak szétszedegetni. És most akkor így van minden ablakra jó állapotú, használható reluxánk, csak a pálcákat, madzagokat kell rendberakni.

[ Szerkesztve ]

(#57860) Exian válasza Exian (#57859) üzenetére


Exian
őstag

Még annyit a "profi" festőcsapatról, hogy úgy festettek, hogy pl. a konnektorok burkolatát sem szerelték le, hanem frankón körbefestették :D Aztán... az ablakokat úgy telibefestették zománcfestékkel, hogy a hőszigetelő gumikat is!!! Eredményét gondolom sejtitek: kőkeményre sziládrultak a gumik, végig mindenhol lehet lecserélni-újat rakni. Eszméletlen egy munkát végeztek. Ja, nem mi rendeltük oda őket, az előző bentlakó csináltatta meg... én meg most próbálom helyreállítani. Kezdve majd nemsokára az ablakokkal és szigetelésekkel.

Szóval, reluxa javító mestert keresek!

(#57861) rnrn


rnrn
tag

Na, a legutóbbi SportsDirect rendeléssel k.nagyot szívok. 4, azaz négy féle számlát kaptam (különbözik egymástól az e-mailes, a papíros, az SD fiókomban lévő és a PayPal-os), ráadásul egy termék még ki is maradt, így teljes a káosz.
A legszebb az, hogy korábban készségesek voltak és azonnal válaszoltak az e-mailjeimre, most pedig nem akaródzik egyáltalán. Hócipőm tele velük.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#57862) air válasza Exian (#57860) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem egész nyugodtan tedd közzé, hogy kik voltak, nehogy másnál is hasonlóan vandál rongálást vihessenek véghez.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#57863) Lomha 8V válasza NGA (#57856) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Ez teljesen korrekt ár ezért a cuccért, de amúgy azért írok, mert neked asztalos kell. Azt keress a bútorok felrakásához. :K

(#57864) Exian válasza air (#57862) üzenetére


Exian
őstag

Fogalmam sincs, hogy kik voltak. Mint írtam, NEM MI rendeltük-kértük őket. Mi már így vettük át a lakást, az előző bentlakó csináltatta meg. Csak röviden: önkormányzati a lakás, az előző bérlő úgy kapta csak vissza a kaucióját, hogyha megcsináltatta a lakás alapszintű rendbetételét. Szóval valahol nem is csoda, hogy nem lett tökéletes, hiszen gondolom az olcsóság volt a szempont... a szakik meg annak megfelelően is csinálták meg... nincs is ezzel gond, fordított helyzetbe lehet, hogy engem sem érdekelt volna különösebben, de most viszont én szívok vele :)

Bár ez a reluxa szétbarmolás szerintem már kritikán aluli, néhány csavart kellett csak volna kitekerni. Bár mondom, olyanoktól elvárni ezt a pepecselést, akik a konnektorokat tartó 1-1 csavart nem voltak képesek kitekerni és leszedni a burkolatot és alatta is megfesteni, hát... nem várható el ilyen :) Azért a reluxára ráment volna 1-2 plusz órájuk, az igaz.

[ Szerkesztve ]

(#57865) Nevil2 válasza Nevil2 (#57818) üzenetére


Nevil2
tag

Na, megkaptam az egyik árajánlatot a három radiátor cseréjére:

D-ÉG LUX 22K 9/1000 - 46.500,-Ft
D-ÉG LUX 22K 9/400 - 21.630,-Ft
D-ÉG LUX 22K 9/400 - 21.630,-Ft
Tartó (a csomagban nincs) - 3 db - 2.850,-Ft
MOFÉM ½” KB (szelep) - 3 db - 6.840,-Ft
Szűkítő ½”-3/4” KB - 3 db - 4.200,-Ft
Munka díj - 3 db - 45.000,-Ft

Bruttó összesen: 148.650,-Ft

(Az árajánlat nem tartalmazza a PÉTÁV Kft. díját.)

Nagyszerű ... ezek pécsi árak, pécsi szaküzletből. A radiátorokat a neten eleve 72k körül meg lehet venni (úgyis megyek Pestre a hónap végén). Vagy ugyanez a teljeseítmény és hasonló minőség esetén más márkákból akár 50-55 között. :F

A szerelő azt mondta, hogy ilyen Praktikeres/Baumaxos cuccot ő nem szerel be, csak magyar D-ÉG vagy valami német radiátort. Gondolom, hogy azért megfontolja...

Nekem nem mindegy hogy 150k vagy 110k ... :(

[ Szerkesztve ]

(#57866) NGA válasza Nevil2 (#57865) üzenetére


NGA
addikt

Állítólag valamiféle csőfagyasztással is tudnak radiátort cserélni.

(#57867) Bandus99 válasza Nevil2 (#57865) üzenetére


Bandus99
őstag

En nem ertek a radiatorokhoz, de azt teljesen megertem, hogy praktiker baumax es tarsainal kaphato torok gyartmanyokat nem akarja beepiteni. Ettol fuggetlenul van meg jopar masik marka ami elfogadhato minoseget tud. Majd biztos felsorolnak par nevet.
Nalunk pl purmo radiatorok kerultek beepitesre, igaz nem petavos futes.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#57868) Nevil2 válasza Nevil2 (#57865) üzenetére


Nevil2
tag

NGA: Lehet, de nem lenne olcsóbb ...

Bandus99: Értem én, viszont nem hiszem, hogy a csehek, vagy a törökök is csak Dunaferr radiátort szerelnek be ... vagy németet :)

Az alábbi két oldalon elég sok alternatív márka van, és nagyjából 20-30%-kal olcsóbb mindegyik. Na,majd egyeztetek vele...

[ Szerkesztve ]

(#57869) chungee válasza fudi2002 (#57855) üzenetére


chungee
addikt

Olyan zöld éthordó nekem is van :C

[ Szerkesztve ]

(#57870) fudi2002 válasza chungee (#57869) üzenetére


fudi2002
veterán

Anyuméké és nem, nem adjuk! :-)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#57871) NGA


NGA
addikt

Hétvégén nem jár valaki Budaörsön, vagy a másik ikea felé? Szeretnék egy művirágot lehozatni, ha valakihez befér ilyen.

(#57872) Ance válasza Nevil2 (#57865) üzenetére


Ance
őstag

Én a helyedben megfizetném a D-ÉG radiátorok felárát, mert azok köztudottan jók, több szerelő is azt ajánlja. Mondjuk nem vagyok a helyedben. :D

(#57873) newwave0507


newwave0507
tag

Dell Inspirion N5110 , ha a proci résznél a szellőzőt kompresszorral oldalról kifújatom nem lesz semmi gond ugye ? Eléggé melegszik a gépezet .

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#57874) CPT.Pirk válasza newwave0507 (#57873) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem. De jó eredményeket érhetsz el porszívóval is. No meg lehet nem elég kipucolni, lehet hogy szét kell szedned és újra kell pasztáznod, majd kiderül a fújatás / szívatás után.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57875) newwave0507 válasza CPT.Pirk (#57874) üzenetére


newwave0507
tag

Köszönöm szépen a segítséged !

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#57876) Hunter2 válasza newwave0507 (#57873) üzenetére


Hunter2
addikt

Merlinhardver H-P 9:00-17:00
3500-ért normálisan ki van tisztítva, és nem mellesleg újra van pasztázva és le van cserélve a gap pad.
De ha nem ér meg a 80-100k-s notebookod 3500Ft-ot hogy még menjen egy darabig akkor fújogasd csak.

(#57877) newwave0507 válasza Hunter2 (#57876) üzenetére


newwave0507
tag

Így lesz :)

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#57878) CPT.Pirk válasza Hunter2 (#57876) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hehe ez vicces. Nyugodtan ráér kifizetni a pénzt akkor, ha az egyszerű és gyors megoldás nem hozott eredményt. Ha helyreállnak a dolgok a fúvás / szívás után, akkor mi a csudáért kellene hozzányúlni a pasztához meg a padhez?
Pár vacakabb laptopot mint pl. jellemzően a HP Pavilion dv széria bizonyos tagjait az utolsó csavarig elemeikre kell szedni ehhez a manőverhez, mert a hűtésre építették fel a laptopot. Ez a manőver azért tapasztaltabb szerelőknek se annyira egyszerű mutatvány.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57879) #TOTTI válasza CPT.Pirk (#57878) üzenetére


#TOTTI
őstag

Ha megcsinálja potom pénzért az miért baj? Egy 5110-es nem mai darab, simán ráférhet egy alapos takarítás.

(#57880) newwave0507 válasza #TOTTI (#57879) üzenetére


newwave0507
tag

2 éves

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#57881) CPT.Pirk válasza #TOTTI (#57879) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem mondtam hogy baj. Csak azt, hogy nem feltétlen szükséges és bizonyos esetekben inkább kerülendő a művelet jellege miatt, ha van más mód.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57882) Hunter2 válasza CPT.Pirk (#57878) üzenetére


Hunter2
addikt

"ha az egyszerű és gyors megoldás"
Délelőtt behozza, délután viheti. egyszerű , gyors. Mi kell még?

"Ez a manőver azért tapasztaltabb szerelőknek se annyira egyszerű mutatvány."
Ha tapasztalt akkor de, sima ügy. ;)

Egyébként tegnap szedtem szét raktam össze egy inteles N5110-et. 12 perc volt a szintidő. :DDD
HDD csere volt de hálaisten ahhoz is ki kell venni a lapot

(#57883) CPT.Pirk válasza Hunter2 (#57882) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Oké főnök, legközelebb hozzátok irányítom ha valaki melegedő Pavilion dv5 géppel jön hozzám. 40 csavar, 30 patent, mi kell még a boldogsághoz? ;]

"HDD csere volt de hálaisten ahhoz is ki kell venni a lapot" - ezt sose értettem, hogy amit lehet egyszerűen, azt miért kell így megoldani? Mi a jó nekik ebben?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57884) vengaboy válasza air (#57815) üzenetére


vengaboy
újonc

Parabola beállításra és kábeltv javításhoz kellene.

(#57885) Hunter2 válasza CPT.Pirk (#57883) üzenetére


Hunter2
addikt

Az tény hogy nagyobb szopás mint egy régi fuji aminek az alján van 8 csavar aztán már veheted is le a hűtést, de azért simán megoldható, max. tovább tart.

Miért, annak mi értelme van hogy azegyik fuji gépben az alaplapon van egy mini pcie csati erre usb-nek van bekötve valami módon mert a benne lévő WLAN kártyát úgy látja a gép hogy USB-n lóg.
Egy csomó ilyen értelmetlen faxság van ezekben a gépekben. "Ilyen ez a popszakma."

(#57886) CPT.Pirk válasza Hunter2 (#57885) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Így vagyok a ThinkPadekkel is. 5-6 csavar az alján, aztán mindenhez hozzáférsz. Ezek a gagyi cégek legalább lemásolhatnák... :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57887) Hunter2 válasza CPT.Pirk (#57886) üzenetére


Hunter2
addikt

szedj szét egyszer nullára egy thinkpadet. Rájössz hogy az sem egy nagy élmény. mire kiszeded a lapot lerakod a hajad az garantálom.
Tisztítani könnyebb az tény de azokban is vannak elmebeteg megoldások.

(#57888) Exian válasza CPT.Pirk (#57886) üzenetére


Exian
őstag

Én ezért szeretem a HP NX7400 gépemet. Ennél úgy van, hogy alul hátlapon 2db csavar ki, erre a billentyűzet felnyílik mint egy motorháztető és ott van "minden" :) CPU és az egyik memória már rögtön cserélhető is, hűtés úgyszintén. Másik felén meg ott van a HDD meg a másik memóricka.

Ami miatt jó még szerintem ez a konstrukció, hogy felül van a CPU + GPU a bill alatt, hogy felfele szellőzik rögtön, nem pedig alul, átfűtve az egész alaplapot meg egyebeket. Épp ezért a ventilátor csak nagyon nagyon ritkán kapcsol be, mert eleve rögtön kitud szellőzni a meleg a billentyűzet résein. Aztán ha meg bekapcsol a venti, akkor meg a billen keresztül szívja be a hideg levegőt.

[ Szerkesztve ]

(#57889) newwave0507 válasza Exian (#57888) üzenetére


newwave0507
tag

Megfogja kapni a noti a Merlines tisztítást:)

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#57890) rnrn


rnrn
tag

Megjottek a cseh sorok, du.-tol tudtok jonni erte...

(#57891) hcl válasza CPT.Pirk (#57883) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát én holnap javíto ventit egy R61-ben... Amennyire jól szerelhetőek az alapdolgai, annyira félek a ventitől (T61 már csináltam...)

De egy takarításhoz nem feltétlen kell lebontani minden gépet, csak férj hozzá a ventihez.

Mutogatni való hater díszpinty

(#57892) newwave0507


newwave0507
tag

Logitech G700 , ha valakit érdekel . Felviszem Pécsre is. 14990.- .

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#57893) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Sziasztok!

Valakit érdekelne esetleg egy T-Mobile-os Lumia 800?
Doboza, töltő van hozzá. Negatívumok: Picit leharcolt külső, a távolságérzékelő nem akar működni (telefonáláskor azonnal kikapcsolja a kijelzőt, akkor is, ha még a fülemhez sem vettem)

Csere/beszámítás: SSD, vezeték nélküli egér/bill jöhet szóba...

Üdv. Hajós

(#57894) gergobaby válasza gergobaby (#57893) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Elment :R

(#57895) newwave0507 válasza gergobaby (#57894) üzenetére


newwave0507
tag

Logitech is :R

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#57896) RZozo


RZozo
aktív tag

Ha már foci VB van, akkor ennek alkalmából eladó egy FIFA 12 XBOX360 játék (magyar szinkronos). Kibontva volt, használva soha.

(#57897) Loretto


Loretto
veterán

Sziasztok!

Van egy garanciális HP 1050A multim, gari levéllel, nem üres gyári patronnal, ajándék kábellel 7000 forintért.

Soirée...

(#57898) plaszy


plaszy
őstag

Sziasztok!

Kis segítség kellene, zeneszerkesztésben.

Adott 3 darab MP3 mix szám, amiket az autós-fejegységem nem játszik le a hossza vagy a mérete miatt. Erre még nem jöttem rá, de a sima, pár MB-os MP3-akat simán viszi.

Nos, megszeretném vágni őket, úgy, hogy a vágás végén elhalkuljon szépen, fokozatosan 0-ra a zene, majd a következő rész a vágás elején 0-ról hangosodjon vissza eredeti szintre és úgy menjen végig. Tehát 1 szám 2-be vágása lenne a cél, ilyen szinten.

Erre kérnék szépen egy free progit és leírást az esetleges beállításokkal, megköszönném.

Üdv.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#57899) hcl válasza plaszy (#57898) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Audacity.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#57900) Sz7Cs válasza plaszy (#57898) üzenetére


Sz7Cs
aktív tag

Audacity vagy Wavosaur

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.