Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85001) Zewa válasza Dluinet (#85000) üzenetére


Zewa
senior tag

Bejelentés köteles elméletileg, de évi 1000, mégegyszer: EZER liter sört főzhetsz adómentesen. :)

550k? Vicc. :DDD

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#85002) Utka


Utka
tag

Nna, látom, a leggjobbkor néztem be! :C

Igen, a legjobb sör a rekeszes.
Régebben a Pennys >>Arany hordó<< jött haza rekesszel. Nagyon bejött.
a másik nagy kedvencem a Tuborg.
Sajnos az Amstel nem jött be soha. Az ízzel nem volt gond, de miníg! viszketni kezdetem tőle és a fejem is megfájdult.
(Nem, nem a második rekesznél ...) ;]

A kommerszben meg az Argus teljesen vállalható.
szerintem.

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#85003) Zewa válasza Utka (#85002) üzenetére


Zewa
senior tag

Fene egy ízlésed van. : D Szerintem büntet mindkettő, kukoricás malátát hírből ismerő "sörök". Utobbit ráadásul szerbiában gyártják, ami számomra minuszpont mert ha tehetem inkább Magyarországon gyártott termékeket fogyasztok.

ps.: A Pécsi Prémium sem egy rossz sör. A Soproni Classicot (pfejj), Carlsberget, Borsodit de még a -régi- Drehert is veri. (ééés nem azért mert olyan kiugróan jó lenne)

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#85004) Utka válasza Zewa (#85003) üzenetére


Utka
tag

Khm... Lehet, de 18 évesen - még a múlt évezredben - volt szerencsém Dániában meglátogatni a Tuborg gyárat és azóta .... Bár mintha annak másabb lett volna az íze. de az régen volt. ;]

A Szalon most milyen? Ezer éve nem ittam.
Otthoni főzés:
Először is nagy gratula!! :R
Másodszor ez nálam az olyan, mit a pecázás: Magam nem csinálom, de haverokkal élvezem minden percét. Bár a cájg néha nagyon zavar ..... :D
Írtad a gyümölcsös - málnás -házi sörödet. Hát-őőő....Biztos finom lett.... csak nekem fene izlésem van :DD
A másik az, hogy öregszem és egyre kevesebb sör fogy, bor meg egyre több. Ezzel együtt szívesen elmennék egy házi sörfőzdébe kóstolásra. Vonyarc mellett van egy panzió-sörfőző és mindig mondom életem párjának, hogy aljunk meg egy korsóra. de valahogy eddig elmaradt. Exian említette a dombóvárit. Lehet, teszek egy túrát arra.....

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#85005) Zewa válasza Utka (#85004) üzenetére


Zewa
senior tag

Ugyan még csak kooperációban csináltam ilyen, málnás-búzát de nem úgy kell elképzelni mint a bolti "radlereket". Laza, nem túl keserű és nem túl savanyű búzasör az alap, ami az erjedés derekán kap 2,5kg fagyasztott málnát. (~23literhez) Egyáltalán nem édes, mert nincs benne se maradék cukor, se édesítőszer.

ps.: Nekem jól meg van a szőlő és malátalé egymás kelett. Előbbivel is próbálkozom. :B

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#85006) M_AND_Ms válasza Zewa (#85005) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Bizony. A gyümölcsös sör más, mint a rádler. Nem keverendő össze

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#85007) CPT.Pirk válasza Utka (#85004) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A Szalon úgy lassan kb. 10 éve újra jó, előtte moslék volt, akkoriban csak a barnát lehetett meginni. A rossz nyelvek szerint az akkori tulaj német sörét akarták erőltetni, azért rontották a Szalon minőségét, csak aztán a másikat meg nem vette a nép...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#85008) Utka


Utka
tag

Meggyőztetek! :K
:R

Iszom is -most! - a vacsorához egy ........ :K Gösseret.

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#85009) Bird válasza Zewa (#85005) üzenetére


Bird
addikt

Szabad venni toled? ;)

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#85010) hcl válasza CPT.Pirk (#84999) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A bugok? ;]

Amúgy grat :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#85011) Exian válasza Utka (#85004) üzenetére


Exian
őstag

Szalon az jó ideje kukoricamentes, víz, maláta, komló van csak benne. Szerintem a legjobb jelenleg emiatt a magyar kommersz sörök között. Most Dreher is kijött a kukoricamentes Gold nevű sörével. Nekem nem jött be, kóstoltam a napokban. Maradok hazai tájakon :)

(#85012) IO.sys válasza Utka (#85004) üzenetére


IO.sys
őstag

Kifejezetten finom lett a Szalon, szeretem. Ha meglátom, ezt veszem az agyonreklámoztt sörök helyett.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#85013) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Valaki nem tervez Oculus Rift vásárlást? :)
Fórumon belül odaadom 115k-ért.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#85014) Zewa válasza Bird (#85009) üzenetére


Zewa
senior tag

Eladásra nem főzök sört, limitált mennyiségben pár palack kóstolót esetleg biztosíthatok, hátha meghozza a kedved, (OFF)kedveteket(/OFF) a folyékony kenyér önnönmagad általi készítéséhez. : )

Előremutató dolog hogy semelyik pécsi sörbe nem raknak már kukoricát és enzimet is csak a legolcsóbb termékükbe. Hanák Dávid -a Pécsi Sörfőzde sörmestere- szeritnem igen kompetens személy. Azáltal hogy visszaszorították a termelést a (Szemereyék által khm.. kilobbizott) megemelt kisüzemi kategóriába, nagy lépést tettek minőségibb ser készítés írányába. Kíváncsian várom mit tudnak összehozni az elkövetkező években!

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#85015) Exian válasza Zewa (#85014) üzenetére


Exian
őstag

Erről kellene beszélnünk tényleg. A '87 óta működő borklubunk mellett én nagyon örülnék, ha lenne "Házi Sörfőzők Klubja" is a falainkon belül :) Szívesen lennék tag. Tapasztalat csere, főzési tanácsadások, egymás végtermékének kóstolása, Sörverseny indítása (ahogyan van a nagyszabású borversenyünk is!).

Na, na? :D Vagy van már ilyen Pécsen? De attól tartok, hogy ahogyan házi borkészítők is egyre kevesebben vannak (gyakorlatilag a klubunk sem tud megújulni, hiába vannak kezdeményezések, kiöregedik az egész klub...), úgy gondolom ezen a területen még kevesebben ténykednek városunkban.

[ Szerkesztve ]

(#85016) Zewa válasza Exian (#85015) üzenetére


Zewa
senior tag

Tudommal még nincs ilyen de maximálisan nyított lennék rá. 4 helyi fazont ismerek aki főz, biztos vagyunk még páran. Facebookon van "Első Magyar Házisörfőző Egyesület" csoport aki szépen összefogja a hobbistákat. Épp most volt az éves megmérettetés. :)

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#85017) CPT.Pirk válasza hcl (#85010) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem, mi csak kijavítottunk bugokat. :D - a sajátjainkra. :DD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#85018) Bird válasza Zewa (#85014) üzenetére


Bird
addikt

En megszeretnem kostolni, cserebe nagyon finom sajat zavodi kajszibarack palinka kostolot tudok felajanlani! :)

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#85019) hcl válasza CPT.Pirk (#85017) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jobb minőségűek, mint a korábbiak? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#85020) Weareus válasza Zewa (#84996) üzenetére


Weareus
addikt

Egy ilyen csomagból vajon mekkora mennyiségű sör főzhető?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#85021) Utka válasza Weareus (#85020) üzenetére


Utka
tag

15 liter?

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#85022) Zewa válasza Weareus (#85020) üzenetére


Zewa
senior tag

A neve nem csal, valóban ~15liter főzhető belőle. : )

Bird Amint palackban lesz aza új főzet, dobok egy pm-et. ;)

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#85023) köpet


köpet
aktív tag

Hm, a sörfőzésen én is nagyon gondolkodom, szigorúan kicsiben, elég kevés a fogyasztásom.
Két barátom főz otthon sört (részesülők is az eredményből időnként), volt szerencsém részt venni a folyamat különböző szakaszaiban; nem agysebészet, de vannak betartandó ökölszabályok, meg kell pár alap eszköz, az tény.
Egyik srác bejelentette a NAV-nak, hogy mit csinál és mennyit, egyszer kiment hozzá két ellenőr, megnézték a fazekat meg az erjesztő edényt, és elköszöntek, mert ebből látszott, hogy nem lesz ipari vagy kereskedelmi mennyiség. Többet nem zavarták, pedig minden főzésről értesülnek...

Ha felkel a nap, kezdődnek a gondok...

(#85024) Exian válasza köpet (#85023) üzenetére


Exian
őstag

Na, csak lenne igény egy sörös klubra, én már látom :C Hajrá srácok, összehozzuk. Helyet a klubfoglalkozásokra tudnék intézni, ahol lehet projektorral kivetíteni, stb.

(#85025) UHHH


UHHH
senior tag

Minőségellenőrnek/kóstolónak lehet jelentkezni a klubba?! :)

Ó, ha valaki portert/stoutot is főzne... :D

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#85026) a2d2 válasza köpet (#85023) üzenetére


a2d2
addikt

Én cider és gyümölcslé készítésen gondolkodok. Beszereztem már darálót és egy kis prést meg vettem akcióban egy 20L-es rozsdamentes hőfokszabályzós forróital készítő gépet hátha kelleni fog :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#85027) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Eladó:
Ofotért, Vision expressben felhasználható 31.250Ft értékű bón eladó.

Ha a szemnüveg többe kerül mint 31.250Ft akkor a különbözetre jár még 20% extra kedvezmény is.
27.000Ft.

2019.12.31ig flehasználható.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#85028) Zewa válasza a2d2 (#85026) üzenetére


Zewa
senior tag

Cider téma nálam is ment de elvetettem. Almából szerettem volna készíteni, ahhoz pedig erősen ajánlott egy rozsdamentes daráló, a savassága végett. Nagyon bosszantana ha kiérezném a vasízt és tudtám hogy technológiai hiba miatt van.

UHHH: Éppen erjed az első Imperial Russian Stoutom.. :P

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#85029) M_AND_Ms válasza Zewa (#85028) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"Almából szerettem volna készíteni"

Cidert mi másból?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#85030) Zewa válasza M_AND_Ms (#85029) üzenetére


Zewa
senior tag

Jogos. A köznyelvben (hála Somersbynek és a társainak) gyakran használják a "cider" elnevezést a szénszavas, (és pancsolt) gyümölcsborokra. Ezeknek persze semmi köze sincs az eredetileg szárazra leerjesztett almaborhoz, viszont a tinilányok szeretik, a fiúkák pedig némi motoszka reményében úúgy vásárolják nekik mintha muszáj lenne. :DDD

ps.: Körtéből is ittam már elég jót, az is szóba jött esetemben.

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#85031) CPT.Pirk válasza Zewa (#85030) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Somersby... Kóstoltam ilyet, cukros lónyál. :U

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#85032) a2d2 válasza Zewa (#85028) üzenetére


a2d2
addikt

Nekünk is almafáink vannak (illetve két kicsi körtefa), de családból be tudok szerezni nagy mennyiségű körtét is de abból inkább gyümölcslét préselnék.
Londonban az étteremben ahol dolgoztam volt egy kis mikrosörfőzde és a tulaj készítette a cidert. Munka után kaptam egy pint frissen csapolt cidert, szerelem volt első kóstolásra :)
Hozzá kell tennem hogy kint az icelandes 2L-es petpalackos 1-2 Fontos cider is magasan verte az ilyen sommersby meg hasonló cukrozott szarokat. Azt a kinti ízvilágot szeretném valahogy viszontlátni, majd utánaolvasok a technológiának.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#85033) köpet


köpet
aktív tag

Üdv!

Olcsó pénzért GTX460 / HD6850 szintű VGA nincs véletlenül elfekvőben valakinél?
Kellene a gyereknek valami, amivel normálisan megy a Subnautica...

Ha felkel a nap, kezdődnek a gondok...

(#85034) Exian válasza köpet (#85033) üzenetére


Exian
őstag

GTX 450 1 GB?

(#85035) köpet válasza Exian (#85034) üzenetére


köpet
aktív tag

Ár kérdése.

Pü ment...

[ Szerkesztve ]

Ha felkel a nap, kezdődnek a gondok...

(#85036) nesa válasza köpet (#85033) üzenetére


nesa
veterán

Ha szeretsz javitani van egy vtx HD 6850 venti megy, kép nincs.

[ Szerkesztve ]

(#85037) köpet válasza nesa (#85036) üzenetére


köpet
aktív tag

Szeretni szeretek, csak nem tudok...

Ha felkel a nap, kezdődnek a gondok...

(#85038) nesa válasza köpet (#85037) üzenetére


nesa
veterán

Gyakorlat teszi.....

(#85039) hattrickuser


hattrickuser
tag

Eladó SSD: [link]

(#85040) CPT.Pirk válasza nesa (#85038) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyik kollégám mondta az ilyen esetekre, hogy "biztos csak valami pici elment benne". :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#85041) emre


emre
veterán

24"-os fiús fényezésű MTB / trekking bringát keresek max 20-30k körül.

Holnap délelőtt Pécs környékén mocorgok ha úgy alakul meg tudom nézni, délutántól és a közeljövőben már bizonytalan, nem valószínű. Ha van ajánlatod képed is legyen róla pls.
Köszönöm!

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#85042) nesa válasza CPT.Pirk (#85040) üzenetére


nesa
veterán

Hát ja, valószínű nem nagy :D
Égésnyomot nem találtam rajta, de nekem nincs humorom bohóckodni vele, így került hozzám, ezt vettem meg, nyilván nekem csak a működő kell, de együtt jártak.

[ Szerkesztve ]

(#85043) hcl válasza nesa (#85042) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nyomot nem találsz. Általában BGA hiba, az nem szokott látszani. Reballozni meg nem olcsó...

Mutogatni való hater díszpinty

(#85044) nesa válasza hcl (#85043) üzenetére


nesa
veterán

Tudom, ez annak éri meg akinek van BGA forrasztója, nekem nincs, de nekem gyanús az is hogy bios nem ok, szerintem ezek valamikor régen bányásztak, gyanús hogy 2db kártyát kaptam mind kettőtől eltérő márkájú 6850 dobozba:) vagy nagy 6850 gyűjtő volt:)

(#85045) hcl válasza nesa (#85044) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A bányázástól nem fog elmenni a biosz.
Attól inkább BGA-s lesz, ha a hűtés nem bírja.
Ha a hőtágulás nem számítana, akkor kb. örökké mennének.

Mutogatni való hater díszpinty

(#85046) freaghill


freaghill
őstag

Szeretnék vásárolni egy használt Audit, viszont az Autocity csak jövő hét második felére tudott időpontot adni átvizsgálásra, amit félek, hogy kicsit messze van.
Van esetleg más szerviz is Pécsen aki Audis és vállal ilyet?

(#85047) freaghill válasza freaghill (#85046) üzenetére


freaghill
őstag

Esetleg van valakinek ott ismerőse és be tudnánk slisszantani valamikor pénteken?

(#85048) rnrn


rnrn
tag

Eresz alá esővíz gyűjtésére keresek műanyag edényt. 120 literes hordó, ilyesmi. Köszi!

(#85049) rnrn


rnrn
tag

Sörért, csokiért lenne kölcsön gàzos melegítő pisztolya valakinek? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#85050) a2d2 válasza rnrn (#85049) üzenetére


a2d2
addikt

Nekem van, talán hordó is akad.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.