Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100001) dunc válasza Exian (#100000) üzenetére


dunc
nagyúr

:C

(#100002) Utka válasza Exian (#100000) üzenetére


Utka
tag

Megérdemelten....👍🙂🙂

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#100003) blaca83


blaca83
őstag

Sziasztok!

Az alábbi két dologgal kapcsolatban kérnék tanácsot:

1.
Ma voltam gumisnál és sajnos úgy néz ki, hogy kell vegyek 4db 225/60 R17-es nyári gumit mert az eltárolt felnin lévő darabok több helyen be vannak repedezve.
Van itt Pécsen esetleg valakinek kedvezménye vagy tippje honnan lehet jó áron beszerezni?
Amennyiben nincs akkor interneten keresztül kitől érdemes rendelni?

2.
Úgy emlékszem, hogy volt a csoportban régebben Xbox-os szaki. :U
A családban van 2-3 db 360-as kontroller ami már pontatlan vagy nem veszi a töltést rendesen és gyakran kikapcsol.
Az lenne a kérdésem, hogy ezekkel érrdemes-e javítás szempontjából foglalkozni?
360-a kontrollert lehet-e valahol még venni vagy az újabb kompatibilis-e a régivel?
Láttam utángyártottat is, arról kinek-mi a véleménye?

Köszi előre is! :R

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#100004) Ance válasza blaca83 (#100003) üzenetére


Ance
őstag

Én innen rendeltem múlt évben. [link] Minden flottul ment, a rendelés előtt telefonon megmondták mikori gyártást küldenek, ha megrendelem. Úgy is lett.

(#100005) rnrn


rnrn
tag

Hátha...
Bő 10 éve használ édesapám egy Samsung SGH-X480 telefont. Az akkuja mára gyakorlatilag kinyiffant. Új akkut keresnék hozzá, de nem lelek. Ötlet esetleg? Mobilos boltokban van esély? Ott még nem voltam.
Köszi!

(#100006) hcl válasza rnrn (#100005) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pl itt

Vagy ezek?

Annyit csináltam, hogy nem a telefonra kerestem, hanem az akku típusára :)

De ha gyárilag lítiumos, akkor kb. bármilyen lítiumakkut bele lehet drótozni, ami odafér.

Mutogatni való hater díszpinty

(#100007) a2d2 válasza blaca83 (#100003) üzenetére


a2d2
addikt

Én innen rendeltem és Ausztriából jött ide a gumi: [link]
Hány évente cserélitek ti?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#100008) Dluinet válasza a2d2 (#100007) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Én az előző négyévszakos gumimat 3 év után cseréltem, tehát összesen 6 szezont futott a cseréig.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#100009) Exian válasza Dluinet (#100008) üzenetére


Exian
őstag

Nekem is négyévszakos van, bár a mintázat még tökéletes (keveset megyünk vele és nagyrészt városban), de az évek miatt már csereérett szerintem (kb. 5 évesek), télre le kellene cserélnem.

Mi mostanság a jó márka, típus négyévszakosból?

(#100010) a2d2 válasza Dluinet (#100008) üzenetére


a2d2
addikt

A 3 év szerintem nagyon kevés, persze km függő is.
Én 5-6 évente cserélem a szettet. (Nekem külön van téli-nyári).
Mi mondjuk kb 15e-et megyünk egy évben - 2020-ban covid alatt 8-at sikerült :DDD
Szóval nálunk tényleg csak az évek számítanak meg a kikeményedése.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#100011) Dluinet válasza a2d2 (#100010) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Akkor az ugyanannyi, nem? 6 év, az hat szezon, viszont a 4 évszakosnál, 3 év alatt megvan a 6 szezon (3 tél és 3 nyár).
A mostani gumikat már nem használnám 4 éves használat után, még ha évszakosak is.
Nagyon gyorsan öregednek.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#100012) s7evcsenko válasza Dluinet (#100011) üzenetére


s7evcsenko
addikt

nem ugyan annyi, mert a idényes gumik a garázsban állva is öregednek, nem csak a használattól, főleg, ha nem a kopás miatt kell végül cserélni.
Ha a szezonos gumi elmegy 5-6 évet, akkor a négy évszakosnak is el kell mennie annyit szerintem.
A technológia fejlődik véleményem szerint, így kétlem, hogy a mostani gumik hamarabb öregednének, mint régebben, igaz nem értek hozzá, csak ezt feltételezném laikusként.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#100013) blaca83 válasza a2d2 (#100007) üzenetére


blaca83
őstag

Köszi, ránézek majd!

Ez még a gyárija volt az autónknak és nagyon szép állapotban volt egyébként.
A mintázat nem volt kopott és a profil sem. Sajnos így utána számolva ez a 6. éve a guminak és hiába nem mentünk vele sokat elöregedett.

Én is gondolkodom a négyévszakos vételén a Sportage-re, mert elég jókat olvastam most erről, hogy az elmúlt években nagyot fejlődött a dolog.

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#100014) Dluinet válasza s7evcsenko (#100012) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nyáron a négyévszakos a garázsban van, mint egy téli gumi?
Vagy hogy érted?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#100015) s7evcsenko válasza Dluinet (#100014) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Miért lenne a garázsban?

blaca83:
Mi már 4 éve használunk 4 évszakost asszonnyal 2 autón, és nagyon meg vagyunk elégedve vele.
Semmi különbséget nem veszek még észre rajta, mint újkorában, igaz hóban nem volt szerencsém tesztelni idén sem.

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#100016) rnrn válasza hcl (#100006) üzenetére


rnrn
tag

Köszi a tippet, de sehol sincs készleten. Benézek pár mobilos boltba...

(#100017) a2d2 válasza Dluinet (#100011) üzenetére


a2d2
addikt

Értem mit mondasz de a cseregumik hiába vannak bent a tárolóban, attól még öregednek - ha nem is ugyanúgy mintha az autón lennének.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#100018) hcl válasza rnrn (#100016) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A linkeket nézted? Mert az elsőn pont azt láttam, hogy van.

Amúgy ja, a hátlappal egybeépítettsége miatt nem olyan egyszerű gyártani, de mint írtam, bele lehet drótozni más akkut.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#100019) Dluinet válasza a2d2 (#100017) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Akkor nézd kilométerre.
- 3 év alatt a négyévszakos fut 3×15000= 45000 km
- 6 év alatt az szezonális fut 6×7500= 45000km

Nem értem hogy miért kéne a négyévszakosnak kétszer annyit bírnia, mint egy szezonális guminak.
Miközben a modern gumik 4 év használat után elöregednek.
5 éves téligumival már nem mennék sehova.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#100020) rnrn válasza hcl (#100018) üzenetére


rnrn
tag

Nincs ott sem.
Viszont 10-15 eFt között újonnan is lehet ilyesmi telókat venni, lehet az lesz a megoldás.
Még egyszer köszi!

(#100021) rnrn válasza rnrn (#100020) üzenetére


rnrn
tag

Még azt nem értem, hogy miért szerepel minden ilyen klasszik-szétnyitható telefon leírásában, hogy 2G technológiát használ. Nem most kapcsolták le a 3G-t (is már)?

(#100022) Dluinet válasza rnrn (#100021) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A 2G maradt a kompatibilitás fenntartása miatt, csak a 3G-t kapcsolják/ták le.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#100023) a2d2 válasza Dluinet (#100019) üzenetére


a2d2
addikt

Nem tudom mit nem értesz azon amit írtam, de elengedem a témát. Három évnél többet kellene bírniuk szerintem időben a gumiknak.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#100024) dunc válasza a2d2 (#100023) üzenetére


dunc
nagyúr

Igen de mivel nincs cserélve ezért dupla a futása, mint egy téli/nyári kombónak.
Amúgy a mai gumik pl a téliek, nem bírnak 5 évet, elkopni nem fognak, de rosszabb lesz a tapadása, 3/4 év max.

[ Szerkesztve ]

(#100025) hcl válasza rnrn (#100021) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

2G a GSM/GPRS/ilyesmi, azaz a normál mobiltelefon-hálózat.

Mutogatni való hater díszpinty

(#100026) s7evcsenko válasza Dluinet (#100019) üzenetére


s7evcsenko
addikt

"Miközben a modern gumik 4 év használat után elöregednek."
Erről van valami tanulmány?

"Akkor nézd kilométerre.
- 3 év alatt a négyévszakos fut 3×15000= 45000 km
- 6 év alatt az szezonális fut 6×7500= 45000km"
Tök mindegy mennyit futnak, ha egyszer bőven a kopásjelző felett van a minta.
gumikopástól függően, ha teszem azt 100ezer km-nél érné el a kopásjelzőt, akkor az nekem kb 12 év mire lejárom négy évszakossal.
vagyis ha 6 évnél cserélném, akkor még mindig benne hagytam a gumiban a felét.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#100027) hcl válasza s7evcsenko (#100026) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amúgy én se tudok ilyenről. 6 év után cseréltem az előzőt, mondta a gumis, hogy nem gáz még. De nem csak a kopás számít, hanem az életkor is, meg a tárolás is.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#100028) Dluinet válasza s7evcsenko (#100026) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A mostani gumikban kevés a természetes gumi, mert drága, ezért gyorsabban öregednek.
A teszteken sohasem nézik az öregedést, ezért a fejlesztők ezt a részt elengedik, ahogy a természetes gumit is, mint drága összetevőt.

A gumi kikeményedik, tapadása jelentősen csökken, később berepedezik. A repedezés már 5-6 éves korban jelentkezhet.

Mindenki addig használja a gumit ameddig akarja. De én biztos nem raknék fel egy 4 évet használt gumit. A tárolást most ne keverjük ide.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#100029) s7evcsenko válasza Dluinet (#100028) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Öregedés, wikipédia:
"Például a legtöbb abroncsgyártó ezért azt tanácsolja az autósoknak, hogy öt év használat után évente egyszer ellenőriztessék abroncsaikat, és cseréljék ki őket, ha elérték a 10 éves kort."

Ám igazad van, mindenki döntse el maga, hogy mikor cserél. :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#100030) UHHH


UHHH
senior tag

Kedvencem az egyik szerviz, ahol úgy láttam, hogy a gumihotel odakinn van, nap szívja-eső veri. Szigeti úton. Vagy csak dísznek vannak ott a gumik?!

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#100031) 0xmilan válasza UHHH (#100030) üzenetére


0xmilan
addikt

Az csak kondicionalja, hogy meg erosebb legyen! Mint amikor felhevited, aztan hideg vizbe merited a kardot. :D

(#100032) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valaki tudja, hogy a Verseny utcai bicikliút fejlesztés mikor fog elkezdődni?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#100033) 0xmilan


0xmilan
addikt

Masnal is elfogyott a digi internet kertvarosban? Vagy csak a router bibis? Mar ujrainditottam meg reseteltem.

szerk. ugy latszik, nem egyedi.
https://downdetector.hu/problema/digi/

[ Szerkesztve ]

(#100034) CPT.Pirk válasza 0xmilan (#100033) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A rózsadombon fasza.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#100035) 0xmilan válasza CPT.Pirk (#100034) üzenetére


0xmilan
addikt

Azota itt is, egy negyed oraig tartott csak kb.

_______________________
Nem is tudtam, hogy folytatjak a bicikliutat. 😮 Rafert mar arra a kornyekre, hogy rendbe rakjak. Se normalis jarda, se bicikliut nincs az expo meg a Verseny utca kozott, meg az uttest is olyan, amilyen.

(#100036) CPT.Pirk válasza 0xmilan (#100035) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ősszel volt róla hír, de akkor még nem volt időpont. Most ezt találtam:

" 1.3. Csatlakozás a Megyeri út fejlesztése projektben megvalósuló nyomvonalhoz
A „TOP-6.1.5-15-PC1-2020-00006 – Gazdaságfejlesztést és munkaerő mobilitás ösztönzését szolgáló közlekedésfejlesztés – Megyeri út fejlesztése” projektben az Expo Center és a Megyeri tér között kerékpáros létesítmény épül, mely közvetlenül csatlakozik majd a Szigeti úti kerékpársávokhoz a meglévő Megyeri téri gyalogátkelőnél. A „Megyeri út fejlesztése” projekt 2023. tavaszán indul." [link]

Szóval valamikor tavasszal. Kíváncsi leszek, mert azt a régi területet elég nehéz lesz kerékpárúttal ellátni. Egyszer mentem bicajjal a Megyeri útról a Verseny utca felé, de a megyeri úton cégek vannak ahonnan hipp-hopp kirobbant elém az autó az útra mert ő nem látott ki én meg be a magas kerítés miatt. Azóta inkább a régi kertvároson át megyek a verseny utcai bicikli útra, mert ott jellemzően nincs autó.

Igaz a verseny utcai bicikliúton is figyelni kell, mert ott meg van egy parkoló és volt már, hogy valaki kijött a bejáraton a forgalommal szemben, meg olyan is, hogy én mentem 25-tel a bicikliúton, az autós meg bekanyarodott elém nagy gázzal és éppen csak nem csattantam rá az oldalára. :U

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#100037) 0xmilan válasza CPT.Pirk (#100036) üzenetére


0xmilan
addikt

>de a megyeri úton cégek vannak ahonnan hipp-hopp kirobbant elém az autó az útra mert ő nem látott ki én meg be a magas kerítés miatt.

Ez a Siklosi uton is problema tobb helyen (meg gondolom a varosban meg sok ilyen van), ha eszak fele mesz a bal oldalon. Gyalogoskent be tudsz kukucskalni, hogy eppen jon-e ki valaki, de biciklivel az a ket opcio van, hogy preventativ jelleggel lelassitasz minden kapunal max. gyalogos sebessegre, mert csak az utolso 1 meteren belul lehet belatni vagy pedig orosz rulettezel egyet, mert hat ugyis kicsi az eselye.

(#100038) M_AND_Ms válasza CPT.Pirk (#100036) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"Egyszer mentem bicajjal a Megyeri útról a Verseny utca felé, de a megyeri úton cégek vannak ahonnan hipp-hopp kirobbant elém az autó az útra mert ő nem látott ki én meg be a magas kerítés miatt"
Én a szezonban napi szinten bicajozok arra, de ezt így nem tapasztaltam. A telephelyek kerítései az úttesttől 5-10 méterre vannak (pont emiatt, bőven volna hely egy bringaútnak), mindenhol széles kijáróval. Bárcsak mindenhol ilyen belátható lenne.
A gond ott inkább az, hogy az út széle és a padka nagyon rossz, emiatt az út effektív keskeny. Az autós, teherautós meg kötelességének érzi, hogy mindenképp megelőzzőn, még akkor is, ha jönnek szembe. Sokszor volt, hogy csak pár centire mentek el mellettem.
A másik pedig, hogy így talán lenne rendes csatlakozás a már meglévő bringaútttal az expónál.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#100039) rnrn


rnrn
tag

Emagos internetes rendelésből egy MicroSD kártya feladta a harcot... Vigyem be hozzájuk? Vagy neten is intézhető a gariztatás? Köszi a tapasztalatokat!

(#100040) CPT.Pirk válasza rnrn (#100039) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Neked is csak maga a kártya van meg? Most kéne gariztatnom egy ilyen kártyát, de még nem jutottam el a boltba, majd a héten.

M_AND_Ms: igen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#100041) stfx


stfx
aktív tag

(#100042) Ance


Ance
őstag

Üdv! A tapasztaltak segítségét kérném. A lányom szeretne megtanulni görkorizni. Ott elakadtam, hogy melyik lenne jó, az egysoros vagy a kétsoros. Nem is értem a különbséget igazából. :N Köszi, ha van tanács!



A kép csak illusztráció. :)

(#100043) CPT.Pirk válasza Ance (#100042) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A 2 sorossal nem igazán lehet elesni, az inkább a kisebbeknek van bohóckodni. Az 1 sorossal meg elég jól be lehet gyorsulni ha olyan a terep, szóval az a nagyobbaknak való.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#100044) Exian


Exian
őstag

Elcserélném a gyakorlatilag új, fél szezont használt Straus benzines fűkaszámat bármilyen, kicsi benzines fűnyíróra. Tehát "tologatósra". Ha esztétikailag leharcolt, nem számít, csak műszakilag legyen hibátlan.

Az enyémhez minden gyári tartozék meg van, ez egy "fullextrás" kivitel:

• 1 db szemvédő szemüveg
• 1 db fejvédő, hálós sisak
• 1 db zajvédő fültok
• 1 db heveder
• 2 db fémbetétes damilfej félautomata adagoló rendszer
• 1 db bozótvágó fűrész korong
• 1 db keverőedény
• 1 csomag szerszámkészlet

[ Szerkesztve ]

(#100045) M_AND_Ms válasza Ance (#100042) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Azt kell tudni, hogy a kétféle korival, két különböző technikával kell menni
Az egysoros korcsolya a hoki korihoz, míg a duplasoros a műkorcsolyához hasonló.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#100046) Ance válasza CPT.Pirk (#100043) üzenetére


Ance
őstag

és M_AND_Ms!

Köszönöm szépen a segítséget! :R

(#100047) rnrn válasza CPT.Pirk (#100040) üzenetére


rnrn
tag

Kártya, kártya olvasó és szla. Ezek vannak meg biztosan, de lehet, hogy megvan hozzá a csomagolás is (holnap megnézem).

(#100048) blaca83


blaca83
őstag

Sziasztok!

Az egyik rokonom vett egy használt asztali gépet és hardveresen minden klappol, viszont az előző tulajdonos nagy bagós volt és ontja magából a cigiszagot. :(((

A gép szét lett szedve, ki lett takarítva és amit lehetett az le is lett mosva tisztítószeres vízzel. Az összerakást követően jobb végeredményre számítottak. A szag megmaradt. :DDD

Van valakinek ötlete hogyan lehetne javítani a dolgon? :U

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#100049) Dluinet válasza blaca83 (#100048) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ózonozás
3 napig, naponta egyszer max 10 perc.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#100050) Ajándékok válasza Dluinet (#100049) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Szerintem az ózon generátor teljesítményét is add meg az idő mellé.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.