Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88001) köpet


köpet
aktív tag

Eladó vackaim:
TP-Link WIFI adapter
X300 VGA
Huawei 3G modem
E3300
Más hardver, de van egy decathlonos állítható korcsolyánk is 35-38 méretben, egy szezont használt, ilyen: [link]

Ha felkel a nap, kezdődnek a gondok...

(#88002) balintdavid válasza Ajándékok (#87951) üzenetére


balintdavid
tag

Visszatérve a 50 colos tévét monitornak témára, így kartávolságból asztalon használva már elég necces, inkább fel fogom rakni falra.

kazuár

(#88003) Ajándékok válasza balintdavid (#88002) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Nekem is megjött. 120 centiről 32"-es után már nem tűnik túl nagynak. A magasságát kell jól beállítani és észrevehetően hiányzik a hajlítottság.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#88004) Bigemperor válasza torma1981 (#88000) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Jelezzetek torma1981 kollégának SD rendelés kapcsán, ha szeretnétek valamit, még tudomásom szerint nem adta le!

(#88005) Janoska26


Janoska26
Topikgazda

Vennék pár db tápegységet! 400-600W-ig. Gari legalább próba legyen rá és persze ne legyen bolti áron. Akinek van jelezze privát üzenet formájában. De csak az írjon akinek tuti van és el is adná :)

(#88006) blaca83


blaca83
őstag

Sziasztok!

Az elmúlt időben viszonylag sokat utazom és szükségem lett profi bőrönd szettre is. :)
MARCH márkából tudok most nagyon jó áron segíteni valakinek segíteni, ha esetleg van rá érdeklődő.

3db-os CARAT szett 86E helyett most csak 42E. :Y :C
Ebben az 5 színben elérhető: [link]
Akit érdekel írjon privit.

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#88007) Ance


Ance
őstag

Akinek eladtam 3 éve, most továbbadja a régi kocsinkat, ami akkor is jó vétel volt, de ő meg mindent megcsináltatott rajta, amit nekem nem volt kedvem. Mivel az eddigi két tulaja is ismert és nincs visszatekerve 100%-osan, így gondoltam megosztom itt a hirdetését, hátha valakit érdekel: [link]

(#88008) Janoska26 válasza Ance (#88007) üzenetére


Janoska26
Topikgazda

kocsit írtál, de ez egy Thalia ;] :U

(#88009) CPT.Pirk válasza Janoska26 (#88008) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Oh jajj. Ebből itt egyszer már nagy vita kerekedett. :D De a következőt most nem én robbantom ki. :N :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#88010) Ance válasza Janoska26 (#88008) üzenetére


Ance
őstag

Egy pozitívumot tudok mondani róla: a legjobb hagyományos fényszórója van az általam használt autók közül. :)

Ja. És ha koponyatörésre vágysz ingyért, akkor dobd be magad hátulra 180 centi felett figyelmetlenül.

Egyébként egy régi buzukinál pl. jobb szerintem és azt is sokan használják. Nem akarok vitát én sem, de pl. múltkor taxiztam új Ladával....hát, arra pl. nem cserélném, pedig az új.

És én örülnék a legjobban ha Magyarországon nem lehetne ilyet eladni, mert annyi a pénz mindenkinél, de egyelőre az a sok pénz másra kell állítólag. ;]

[ Szerkesztve ]

(#88011) ha3fis


ha3fis
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy Pécsen vagy a környékén hol érdemes jó áron UTP kábelt venni?
Kb. 30-50 méter kellene, két épület közé (~15m) húznám ki, - egyelőre - két router lenne vele összekötve.
Jó lehet még a "rezezett" vagy csak tömör réz ajánlott?
Köszi előre is a tippeket!

(#88012) Exian válasza ha3fis (#88011) üzenetére


Exian
őstag

A megvalósítás hogyan lenne? Szabadban megy? Ha igen, minimum helyezd el valamilyen védőcsatornában, a legolcsóbb talán a sima műanyag villanyszerelési cső. Szerintem jobb lenne merev (fali UTP), de utána a leválasztásnál már jobb a rézsodrony, amivel már az eszközhöz csatlakozol. Lehet merev is, csak akkor megfelelő csatlakozó kell a végére. Ha igazán szépen akarod, akkor fali UTP-vel mész, a két végére egy-egy fali csatlakozó, és onnan már lengőkábellel csatlakoztatod a routereket. Meg így ha áthelyezésre kerülnek netán a routerek, akkor lehet másik lengőkábelt csinálni hozzá, nem az egyetlen kábel a mérvadó a routerek között, ami végig fut.

Ha nem számít az esztétika és nem hosszú távra van tervezve, akkor meg egyszerűen összekötöd a két routert sodrott kábellel oszt' jónapot.

(#88013) ha3fis válasza Exian (#88012) üzenetére


ha3fis
tag

Igen, a szabadban, kifeszített sodrony mellett, amin jelenleg fekete csőben futó "villanykábel" van, amellett menne, átmenetileg tavaszig, amikor majd földbe, azután falban-csőben lesz a végleges helye.

(#88014) Exian válasza Exian (#88012) üzenetére


Exian
őstag

Én amúgy Uno Elektronikánál szoktam UTP-t venni, ha kisebb mennyiség kell méterre és nincs komplett dobbal, de amúgy 305 m-es dobozzal szoktam venni, úgy a legolcsóbb, de nyilván ilyen kis mennyiségnél nem éri meg.

(#88013) ha3fis

Ájjáj. Azért egy sima csőbe rakd bele, az a villanykábel bezavarhat, meg amúgy sem szokás tök szabadon vinni UTP-t. Az a cső pár forint a 2,5 méteres szál (30-50 ft), egymásba összetolhatóak.

UNO-éknál az is kapható.

[ Szerkesztve ]

(#88015) ha3fis válasza Exian (#88014) üzenetére


ha3fis
tag

Rájuk gondolsz? Náluk vásároltam mostanában elég sok villanyszerelési cuccot.

(#88016) Exian válasza ha3fis (#88015) üzenetére


Exian
őstag

Igen.

(#88017) IO.sys válasza ha3fis (#88011) üzenetére


IO.sys
őstag

CAT6 kábel legyen földelt csatlakozókkal, különben szétzavarja a villanykábel a jelet.
A föld alá temetéskor legyen egy másik szál lefektetve minél távolabb az elsődlegestől, mert egyre nem alapozunk. :)

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#88018) Ajándékok válasza ha3fis (#88013) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Legyen jó biztosításod!
Vidéken próbáltam. Kb 10m van a 2 családi ház között. A föld alatt lettek összekötve, összesen kb 30m-es drottal. Évente kellett routert cserélnem viharok után.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#88019) Exian válasza Ajándékok (#88018) üzenetére


Exian
őstag

Bezony. Ezért is írtam, hogy csupaszon semmiképp ne vigye, úgy még nagyobb eséllyel megeszi egy villám a cuccokat. Meg aztán a földhurok meg a satöbbi. Lehet, hogy kellene átvinni egy földkábelt és a routereket összeföldelni.

(#88020) CPT.Pirk válasza Ajándékok (#88018) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem csoda, mindössze 1500V-ig bírja az ethernet a feszültséget. Ahol ki van téve villámlásnak, oda kell rá extra védelem, csak az meg jellemzően a kapacitív terhelés miatt rontja a sávszélességet. Ilyen egymás melletti házaknál lehet célszerűbb pont-pont wifi kapcsolatot csinálni irányított antennákkal.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#88021) Visormail


Visormail
addikt

Eladó lesz pár nap múlva 2db HyperX 4GB Fury DDR4 2666MHz CL15 HX426C15FB/4, 10E Ft.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#88022) Exian válasza CPT.Pirk (#88020) üzenetére


Exian
őstag

Én ezt azért nem ajánlottam, mert eleve úgy indult a kérdező, hogy hol érdemes jó áron venni UTP-t (gondolom a jó ár = minél olcsóbban), tehát még azzal is spórolni akar, pedig drágább kábellel is meg van ~3500 Ft körül a 35 méter. Egy normális, épkézláb pont-pont wifi meg 20-30e, ha olcsóban gondolkodunk. Én mondjuk építettem saját magam már több irányított antennát ilyen célra, hogy minél olcsóbb legyen, de ezt nem biztos, hogy mindenki meg tudja bírni csinálni :) Mert olcsónak tényleg olcsó, nyáklap + vaskosabb rézdrót kell csak hozzá, meg egykét apróság, anyagköltség valahol 1000 Ft alatt megállt per darab. A teli réz bevonatú nyáklap a legdrágább tétel. A legnagyobb táv, amit átlőttünk ilyenekkel az 600-700 méter volt (nyílt pálya, akadály és zavar nélkül persze), ott még gond nélkül ment, de lassú eszközökkel, nem a sávszél volt a szempont.

(#88023) blaca83


blaca83
őstag

Sziasztok!

A hétvégén megsérült az autòm és szükségem lenne egy 2005-ös évjáratú Mitsubishi Colt bal oldali tükörre.
Manuális, nem elektromos.

Van esetleg ötletetek, hogy hol érdemes érdeklődni?

Köszi

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#88024) Bigemperor válasza Bigemperor (#88004) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Srácok, tényleg senki nem akar SD-n rendelni, egy hónapja is azért maradt el, mert kevesen voltunk, de most 100 font felett 20 font kedvezmény van éjfélig! Ha valaki meggondolja, írjon a kollégának legyen szíves.

[ Szerkesztve ]

(#88025) a2d2 válasza Bigemperor (#88024) üzenetére


a2d2
addikt

Drága lett a szállítás

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#88026) Bigemperor válasza a2d2 (#88025) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Igen, azért jó, hogy most akció is van.

(#88027) CPT.Pirk válasza Exian (#88022) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

"Can antenna", és akkor még nyáklap se kell, csak koax kábel meg két konzerves doboz. :))

De amúgy jah, ha kábeles netet húzna ki valaki, akkor én SFTP-t húznék a két ház közé.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#88028) samu2062 válasza blaca83 (#88023) üzenetére


samu2062
aktív tag

Az újhegyi bontóban talán van.
Vagy az Északmegyer dülőben.
link és link

[ Szerkesztve ]

(#88029) blaca83 válasza samu2062 (#88028) üzenetére


blaca83
őstag

Köszi a segítséget!
Ezeket próbáltam, plusz egy szentendrei "Japán bontót" is de nem jártam sikerrel. :(

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#88030) Sir Riccio válasza blaca83 (#88029) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Nem tudom van-e az autónak Facebookon típusspecifikus csoportja de ott is érdemes lehet körülnézni vagy rákérdezni.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#88031) samu2062 válasza blaca83 (#88029) üzenetére


samu2062
aktív tag

Az jó.
Sajnos nehéz már itt Pécsen beszerezni ilyesmiket. Régebben sokkal több bontó működött. Tényleg csak a neten keresés marad.

(#88032) Ance válasza blaca83 (#88023) üzenetére


Ance
őstag

Kb. péntekre itt van.

Ha csak a borítás sérült: [link]

Ha az üveg: [link]

Ha az egész: [link]

[ Szerkesztve ]

(#88033) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok, hol lehet venni Pécsen polcról, normális elemlámpát?

(#88034) MZsoltee válasza dunc (#88033) üzenetére


MZsoltee
veterán

Vadonban a hungária utcában volt pár jobbféle. Kinek mi a normális ugye.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#88035) TRob1


TRob1
veterán

Manapság még ilyesmi kell valakinek?


¤ R'n'R ¤

(#88036) dunc válasza MZsoltee (#88034) üzenetére


dunc
nagyúr

Köszi!

(#88037) Ajándékok


Ajándékok
aktív tag

Vicces a háttérben lévő IT Services reklám.
Nekem a MIB1 Edgar öltöny jutott eszembe róla.
Csak azt nem tudom, hogy azért ez a reklám mert mindannyian csótányok, vagy azért, mert csótányokat keresnek?

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#88038) blaca83 válasza Ance (#88032) üzenetére


blaca83
őstag

Megoldòdott köszönöm!
19.500-ért találtam komplett tükröt, utángyártott de ennél többet nem is szánnék most rá.

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#88039) Palafi


Palafi
tag

"Mobilozást érzékelő kamerákat kezd el használni Ausztrália - az ötletet sokan támogatják, sokan felháborodtak."

Jó lenne ez nálunk is minél előbb. És szókimondó a riportalany is:
"Andrew Constance, az állam közlekedési minisztere ugyanakkor keményen fogalmazott: szerinte tényleg egyre nagyobb bevételt hoznak a büntetések a gyorshajtó és a mobilozó autósok kárára, ezt a pénzt azonban a közutak biztonságosabbá tételére fordítják, és arra, hogy "az idióták úgy viselkedjenek, ahogyan rögtön az elején kellett volna, és ne vezessenek veszélyesen". Mint mondta, ideje oktatni az embereket, akiknek elsőre is helyesen kellett volna cselekedniük. "

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#88040) Sir Riccio válasza Palafi (#88039) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Ha itt is az utak biztonságosabbá, jobbá tételére fordítanák, legalább azt amit arra fizetünk, lehet nem gyilkolnák szét az autóinkat az utak. :(

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#88041) Palafi válasza Sir Riccio (#88040) üzenetére


Palafi
tag

Sokkal jobbak lennének az utaink, ha normálisan megcsinálnák. Már nagyon sokat felújítottak, csak sokkal hamarabb megy tönkre, mint kéne. Ez is üzlet nálunk, és nincs következménye.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#88042) Janoska26 válasza Palafi (#88039) üzenetére


Janoska26
Topikgazda

Én azt imádom amikor jön a nagy 20 millás bömös vagy valami hasonló és telefonál közbe a csóka, szegénynek egy szerencsétlen kihangosítóra már nem futotta :D én csakis kihangosítóval beszélek út közben, mert a csori Volvo azért már tudott normálisat betenni gyárilag már 2009-ben is :K Bár a Lacettibe is volt, abba én tettem bele...

(#88043) Sir Riccio válasza Janoska26 (#88042) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Na, ettől én is instant agyrákot kapok. A múltkor jött egy szép fehér SUV, benne MILF, szemben, az Ő oldalán volt akadály, de azért beszuszakolta magát az akadály meg közém, nyilván kézből telefonál. Meg is kérdeztem Tőle, hogy:
- Mi van mama, feláras volt az extralistán a kihangosító?
Csúnyán nézett. :DDD

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#88044) Palafi válasza Janoska26 (#88042) üzenetére


Palafi
tag

Igaz még nem volt 20 millás bömösöm, de szerintem alap felszereltség bennük a kihangosító. Csak szerintem a többség kezelni nem tudja ezeket a dolgokat ugyan úgy mint a mobilt. :Y

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#88045) Sir Riccio válasza Palafi (#88044) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Harmincezer forinttól felfelé a telefonba épített kihangosító is használható, de a legtöbb autóba (főleg VAG vonalon) pártíz ezerrel többért gyári OEM fejegység van, kihangosítóval, vezetékes CarPlay-el/AndroidAutoval meg amit akarunk. Szóval nem kifogás, hogy nincs húszmilliós bömös, kb. bármiben meg lehet oldani. Sőt ötezerért kapni BT fülest.

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#88046) Exian válasza Palafi (#88044) üzenetére


Exian
őstag

Velem az a baj, hogy nekem autózás közben legkevésbé a telefonnal való macerálás a zavaró (kézben tartani, felvenni, stb), hanem maga a beszélgetés. Kihangosítva is eltereli a figyelmem. Ahogyan adott esetben az anyósülésen ülő/ülők trécselése és a velük való beszélgetés is zavar (azért írtam többesszámba is, mert a céges bódém 3 üléses elöl).

Persze én is kihangosítva beszélek, ha muszáj telefonálnom útközben, de el tudja vonni a figyelmem adott esetben.

Saját kocsimban szerencsére van egy ezer éves Nokia CK-7W bluetooth-os kihangosító, azzal pofon egyszerű a dolog. Csak így sem szeretek telefonálni menetközben.

[ Szerkesztve ]

(#88047) Palafi válasza Exian (#88046) üzenetére


Palafi
tag

Szerintem nincs Veled semmi baj, mert tisztában vagy saját magaddal. Ha ez mindenkinél így működne, sokkal kevesebb probléma lenne, sokkal kevesebben autóznának is. Feleségem pont ezek miatt nem akart soha jogosítványt. Ezt nagyra tartom benne. Ő képes menet közben elbambulni (kerékpáron is, így nem megyünk közútra), és nem akar senkinek bajt okozni. Sokan úgy vannak a dolgokkal, hogy mindenki hülye, csak ők a zsenik. Ezért nem hallgatnak senkire, és semmire.

[ Szerkesztve ]

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#88048) CPT.Pirk válasza Exian (#88046) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én vezetés közben nem veszem fel a telefont. Mondjuk nem vagyok topmanager vagy valami hasonló, telefonálásból élő ember szerencsére. :)

Az a rémisztő, mikor olyanokat látsz, hogy a jobb kezével tartja a bal füléhez, miközben a bal kezével kanyarodik meg kezeli a váltót. Nem egy ilyet láttam már. A vezetés közben messengerezőket meg valami Dredd bírónak kellene ott helyben ítéletben részesíteni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#88049) Exian válasza CPT.Pirk (#88048) üzenetére


Exian
őstag

Rengeteg olyat látok, hogy úgy vezet valaki, hogy kormányhoz döntve a telefon és ÍRKÁL RAJTA, vagy görget, vagy bármi, és közben halad az autó. Lámpáknál araszolgatásnál millió ilyet látok, de sokszor normál tempónál is elcsíptem már nem egy ilyet, hogy úgy megy mellettem, hogy a telefont görgetgeti. Hajmeresztő tényleg. Túlzásba van ez a "nemvagyok a facebookon / messengeren 5 percet akkor már baj van" szindróma.

(#88050) Silenzio


Silenzio
addikt

Bontatlan Xiaomi MI Note 10 alkalmi áron és sürgősen eladó.
5 kamera, 108 megapixel, brutális üzemidő, 6.5 collos amoled kijelző, minden van.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.