Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56501) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok

Otthon az udvarban betonon kellene tuzet raknom. pl bogracsozshoz
Kellene ala valami vas, vagy nem tudom micsoda.
Tudtok ajanlani valamit es persze, hol szerezzem be?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#56502) a2d2 válasza Silencer83 (#56496) üzenetére


a2d2
addikt

Hello.
Köszi, meg is jött a csomag.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#56503) a2d2 válasza Bandus99 (#56501) üzenetére


a2d2
addikt

Szerintem bírnia kell.
Tégla elrepedne a hőtöl de szerintem betonnál nincs ilyen probléma.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#56504) Exian válasza Bandus99 (#56501) üzenetére


Exian
őstag

Legjobb lenne egy olyasmi cucc, mint amit pl. disznóvágásokon szoktak használni, általában házilag tákolt alkalmatosságok ezek. Régi olajos hordóból is lehet csinálni (azt tudok adni, ha kell :) ). Lényeg, hogy a tűztér megemelve van, nem közvetlenül a földön. A hordón X centi magasan van egy vaslemez behegesztve, azon a tűz, és valahol a hordón feljebb van még egy lemez, ami ki van vágva. Tudod úgy méretezni, hogy a bogrács szépen belecsücsüljön a nyílásba :) És akkor lehet a tüzet alatta szépen szabályozni. Hátránya, hogy az egész kóceráj szépen átforrósodik, így érintésvédelmi szempontból veszélyes, nem nagyon kell hozzáérni a vashoz :D Meg persze a hordón oldalt van nyílás, ahol lehet pakolni a fát. A füst kivezetésre pedig beszoktak rakni egy kéményt, ami a hátulján elvezeti a füstöt.

(#56505) nesa válasza a2d2 (#56503) üzenetére


nesa
veterán

Tegla is birja 900-1100 fokon egetik, meg kalyhat is raknak sima teglabol a beton inkabb reped ha nem egyforman melegszik egyszeruen roppan egy nagyot es elreped 2x volt szerencsem.

(#56506) Exian válasza a2d2 (#56380) üzenetére


Exian
őstag

Majd el is felejtettem, tegnap megvolt a gumicsere Marsonál. Kaptak megint piros pontot. Lehúzós, szemétláda gumiszerelő simán átcseszhette volna a fejemet, mivel nem értek hozzá.

A végén ugyanis mondta az egyik szerelő srác, hogy hibátlanok az alufelnijeim, nem kellett őket javítani, egyiket sem. Mondom oké, köszi, jó tudni. Aztán mondta a srác, hogy na csak azért mondta, mert ha kellett volna javítani, akkor 5000 Ft / felni :Y Mivel fix kerettel, egy fillérrel sem többel készültünk a gumicserére, így már 1db felni javítása is leültetett volna, ha ott derül ki. Gyakorlatilag nem tudtam volna kifizetni helyben :D

Azért mondta csak a srác külön, hogy okésak a felnik, mert mondtam neki, hogy nemrég vettük az autót (igaz már lassan fél éve...), és hogy a gumik halálosak voltak rajta, így vettük. Erre mondta, hogy legalább a felnik hibátlanok.

(#56507) Dluinet válasza Exian (#56506) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ősszel eladod az alufelnit, az árából meg veszel acélfelniket meg jó téligumikat
aztán nincs izgulás az alufelni javítás miatt, és jó gumik is lesznek a kocsin

vagy ha kapuzárási pánikod van, akkor maradhat az alufelni csaj mágnesnek

aztán a marso a kártya miatt 7%, vagy ahogy szokták sunnyogva 2% kedvezményt adtak-e?

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#56508) csucsbicep válasza rnrn (#56500) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Engem érdekel.

(#56509) Silencer83


Silencer83
addikt

Ha meg 1x felhív valaki 21.45kor alkatrész miatt a 7honapos nehezen elalvo fiam mellett, az baszott szarul fog járni. Remélem világos voltam. Ez már mindennek a teteje

(#56510) air válasza Silencer83 (#56509) üzenetére


air
nagyúr

Rezgő mód? :F

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56511) Bigemperor válasza rnrn (#56500) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Lehet, hogy engem is érdekelne egy SD.

(#56512) aneda válasza Silencer83 (#56509) üzenetére


aneda
aktív tag

Nem ertem miert hisztizel...
Lehet nem kellene ész nelkul csinalni a bótot? :R

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#56513) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok!

Pécsen nincs valakinek HP Elitebook 2540p-je? egy dokkolót kellene megpróbálni vele (1perc)

(#56514) Bandus99 válasza eastsider (#56513) üzenetére


Bandus99
őstag

Van

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#56515) a2d2 válasza nesa (#56505) üzenetére


a2d2
addikt

Közben rájöttem hogy nem sima téglával hanem vázketámiával jártam így.
Tűz köré tettem szélfogónak és mikor bontottam el csak darabokban tudtam elvenni.
Mondjuk akkor szerencsém volt mert én még pont a vasbeton ciszternafedél közepén raktam a tüzet :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#56516) ugyeletes válasza Silencer83 (#56509) üzenetére


ugyeletes
tag

Nem tudta a hivo, hogy neked 22h elott mar gyermek projected van, bar este 20h utan en nem hivok senkit.

"Android-e vagy?"
Trigger a Playstore-bol?
Beallitod, hogy szepen 20h utana csendesedjen el, es reggel meg 7-kor ujra legyen hangoska...

(#56517) Dluinet válasza ugyeletes (#56516) üzenetére


Dluinet
nagyúr

jellemzően 9-19 óra között hívunk fel valakit, ha nincs előre megbeszélve

amit én utálok a 12-13 óra közötti hívás, akkor ebédelek és ezt más is joggal feltételezheti, ilyenkor én sem hívok fel senkit, más se tegye, max a NAV-ot vagy más hivatalos szervet hívjuk fel ilyenkor

a legundorítóbb a vasárnap 12:20-kor telefonálók, amikor az ember a családdal ebédel vagy családi eseményen van

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#56518) Silencer83


Silencer83
addikt

vasarnap pécsen leszek, 1 db bontatlan 0perces
2TB WD 3.5" Caviar Green SATAIII 64MB cache winchester
15.000huf.

(#56519) Silencer83 válasza Silencer83 (#56518) üzenetére


Silencer83
addikt

elkelt ne mtudom ki hivott, de vasarnap reggel viszem

mod : egy forumozo adta meg valakinek a szamom aki hivott

[ Szerkesztve ]

(#56520) Szpájki


Szpájki
tag

meg tudná valaki mondani, hogy egy [logitech z623] működés közben mennyit fogyaszt? autóba szeretném építeni, így akkora invertert kellene vennem hozzá...

A srácokra nem hatnak a számítógépes játékok. Ha ránk hatott volna a PacMan akkor most sötét termekben tablettákat rágnánk, miközben elektronikus zene dübörög.

(#56521) Dluinet válasza Szpájki (#56520) üzenetére


Dluinet
nagyúr

szerintem beszéld meg egy műszerésszel, hogy 12-14,4V-ról szeretnéd üzemeltetni, alakítsa át

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#56522) zsolt19900 válasza Szpájki (#56520) üzenetére


zsolt19900
őstag

nem igen szokták javasolni, hogy ilyen "szobai" rendszereket autóba betegyen az ember fia.

Szerintem látogass el az autóhifis fórumba, hát ha ott több tanáccsal tudnak ellátni téged, ez ügyben

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#56523) Szpájki válasza Dluinet (#56521) üzenetére


Szpájki
tag

ezt el szeretném kerülni, mert akkor ugrana a garancia.
van egy kisbuszunk 3 személyes leválasztva a raktér, ebbe szeretnék multimédiát építeni, de "csavarozás menteset". Mély hátul a raktérbe huppoghatna, az ülés alá úgy sem férne be, a 2 szatelitet meg az elválasztó 2 felső sarkába raknám. egy z623 most 107 euro házhoz szállítva, és ez tuti h leviszi az arcom, itthon z2300am van.
ehhez egy kinai android [link]kinai android teló, tudom kicsit buta a gps rajta de sztem elég lesz az. bár egy telefonban valószínű, hogy nincs olyan rádió, mint az autóban, nincs valami 3,5es jackbe dugható antenna? ami mondjuk a gps vételt is erősítené? akkor még BT-val össze tudnám kapcsolni a hangrendszerrel.

Autóhifivel nem szeretnék foglalkozni, mert az kidobott pénz lenne eladáskor, így ezek pedig megmaradnának.

A srácokra nem hatnak a számítógépes játékok. Ha ránk hatott volna a PacMan akkor most sötét termekben tablettákat rágnánk, miközben elektronikus zene dübörög.

(#56524) Dluinet válasza Szpájki (#56523) üzenetére


Dluinet
nagyúr

akkor 25A-es inverter kéne, szivargyújtón meg max 10A lehetséges, ez durván 2×-es terhelés

Akkumulátortól az inverterig valami, ostor vastagságú réz kábel kéne, ami minél rövidebb, ez se ajánlom házilag beépíteni, mindenképp szakember kell hozzá.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#56525) ThodEE válasza Szpájki (#56523) üzenetére


ThodEE
őstag

Az említett Z623as szett 230V 600mA al üzemel, ehhez egy 150 de inkább 200W os szivargyújtós inverter is megfelel. :R

Egy utastér ami zörög, rezeg, össze sem hasonlítható egy szobával, már csak a térfogatát nézve is más.
Egy próbát megér :K

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#56526) hcl válasza ThodEE (#56525) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az is 12A...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#56528) ThodEE válasza hcl (#56526) üzenetére


ThodEE
őstag

Érthető, de 10A helyett 12A jóval barátságosabb mint 25 :R

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#56529) zsolt19900 válasza Silencer83 (#56519) üzenetére


zsolt19900
őstag

a kövi ssd-re bejelentkeznék (vagy ha esetleg lenne m-satás ssd) esetleg, akkor egy olyanra :B

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#56530) Szpájki


Szpájki
tag

az akksi a vezetőülés alatt van, az inverterhez van akkusaru is, de azért megmutatom előtte egy szakembernek is.
az én 2.1emet kipróbálom előtte azért az autóban, ez jó ötlet!
majd megírom mire jutottam!
Köszi mindenkinek!

A srácokra nem hatnak a számítógépes játékok. Ha ránk hatott volna a PacMan akkor most sötét termekben tablettákat rágnánk, miközben elektronikus zene dübörög.

(#56531) Exian válasza Silencer83 (#56509) üzenetére


Exian
őstag

Ezzel mélységesen egyetértek. Múltkor én is furán néztem, amikor 21:30kor hívott egy arc, hogy elkészült e a gépe... hámondom ilyen nincs, épphogy nagynehezen elaludtak a gyerekek. A srácnál persze nincs olyan, hogy éjszaka, eleve éjszaka dolgozik külföldön, talán azt sem tudta, hogy milyen napszak van, ez idáig oké, de én nem szoktam 20:00 után telefonozni már :)

(#56532) Exian válasza Dluinet (#56507) üzenetére


Exian
őstag

"ősszel eladod az alufelnit, az árából meg veszel acélfelniket meg jó téligumikat..."

Hát, szerintem nem túl értékesek a felnijeim. Nem nagy szám. Annyira nem is szép :)

De tény, hogy télen gondban leszek a téligumikkal is... jelenleg csak olyan 4db gumim van, amik éppen arra jók, hogy rajta legyen és ne az új nyárigumijaim menjenek szét télen, de tartós használatra alkalmatlanok szerintem.

Ránézésre mondjuk rendben vannak, sehol nincs egy apró repedés sem rajtuk, még mintázat is van rajtuk valamennyi, viszont évjáratban öregek... Valami Good Year akármilyen gumik. Na ezekre kérdeztem múltkor, hogy kellene egy szaki, aki megnézi, hogy felrakhatom e. Bár felrakni mindenhogy felrakhatom, max. tudom azt, hogy télen az autót nem használjuk :D Egy tuti, amit most ledobtunk nyárigumikat, annál kb. 10szer jobb állapotban vannak, szóval... és ezekkel mentünk valamennyit.

(#56533) hcl válasza ThodEE (#56528) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

...nem azonnal füstöl el, hanem csak pár hét múlva ;)

Mutogatni való hater díszpinty

(#56534) ThodEE válasza hcl (#56533) üzenetére


ThodEE
őstag

Rendben:)

Bár tudok újabb kifogást mondani de nem óhajtok vitatkozni, egyetértek veled hogy nem tenne jót az elektromos rendszernek és inkább egy rendes kábel egy 4csatis erősítővel vagy ha minőségibb kell akkor 1db 2 csatis meg egy mono :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#56535) Ance


Ance
őstag

Üdv!

Gyerekesektől kérnék segítséget. Futóbiciklit szeretnénk venni 3 éves gyereknek. Kettőt néztünk:

1. TESCO (műanyag)
2. FÉMVÁZAS, a 9900 forintos

Valaki tud esetleg segíteni, melyiket érdemes és miért. Melyiket miért nem és miért. Súlyra mindkettő 2,5 kg körül van, tehát ebben nem különböznek. Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#56536) Exian válasza Ance (#56535) üzenetére


Exian
őstag

Bár futóbicikli nem volt/nincs egyik gyerekünknek sem, így passz, de szerintem mindenképp inkább a fémet. A lányom nem nagyon vacakolt ezzel a kérdéssel, egyik nap úgy jött haza az oviból, hogy "apa, tudok biciklizni. Megtanultam az oviban" Mondom erre: "Peeersze, hogyne. Na mutasd meg!" Ráült a cangára és tekerte stabilan :D Szóval ő kihagyva a kismotor utáni futóbiciklit, rögtön rendes bicajjal ment és megy azóta is.

A középső fiam meg egyáltalán nem szeret semmi ilyesmit, pedig már 4 éves lesz júniusban :( Ő motorozni sem szeret. A 15 hónapos fiúnk meg még nem bical-motorérett.

(#56537) air válasza Ance (#56535) üzenetére


air
nagyúr

Nekünk ilyen volt.
Én ezt tudom ajánlani. Már a fékezést is tudja tanulni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56538) Dluinet válasza Ance (#56535) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Sajnos ebben a kérdésben nem tudok segíteni, viszont leírom és hogyan oldottam meg.

Régi gyerek bicikliről leszereltem a pedált, meg a láncot (a láncot szét kellet kapcsolni), kb 3-4 óra szenvedés lett, a 10 percesnek gondolt munka. Így lett futóbicikli.
Később visszaraktam az egészet és az lett a biciklije.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#56539) Ance válasza air (#56537) üzenetére


Ance
őstag

Köszönom az eddigi hozzászólásokat.

Air: Köszi! Ez is jónak tűnik. A fékkel rendelkezőköny én is gondolkoztam. Használta a féket a gyermeked, vagy a lábával fékezett (ha emlékszel)?

Dluinet: Akiknek vesszük ott ő az első gyerek, így még nincs miről leszerelni a pedált. De a megoldás elegáns. :D

Exian: Mi csak ajándékozunk, így nincs beleszólásunk a tanításba. Nekem sem volt ilyen, pontosabban akkor még nem is volt ilyen, mikor gyerek voltam. A gyermekkoromban tértek át éppen a szögletes kerékről a kerek kerékre. ;)

(#56540) air válasza Ance (#56539) üzenetére


air
nagyúr

Naná, hogy használta! Azt élvezte, hogy milyen hosszú csíkot tud húzni az aszfalton. :D

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56541) Exian


Exian
őstag

!!! SOS !!! !!! SOS !!! !!! SOS !!! !!! SOS !!! !!! SOS !!! !!! SOS !!!

Mai, 8.30-9.30 közötti átvétellel NAGYON kellene 1db SATA DVD író. Minél újabb, annál jobb. Ha 1-2 hónapos, bolti áron is megveszem!

(#56542) Silencer83


Silencer83
addikt

Igényeseknek

Kingston HyperX 16GB DDR3 1600MHz KHX1600C9D3 ( 4x4 Gb teljesen egyformak )

legjobb ajanlat viszi. mivel 40e korul mozog, az ilyen 15ert viszemmel felejts el :))

(#56543) dunc válasza Silencer83 (#56542) üzenetére


dunc
nagyúr

Ilyen 8 GB ramom van , a 8GB 21K volt.
Stabil gyors ram, és elfér alacsony hütőborda alatt is.

(#56544) MZsoltee válasza Silencer83 (#56469) üzenetére


MZsoltee
veterán

Lesz ebből még valamikor 120GB SSD?

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#56545) freaghill válasza Silencer83 (#56542) üzenetére


freaghill
őstag

Számodat kérhetném privátban? :)

(#56546) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok,

esküvőre szeretnék venni kristálypoharakat, de fogalmama nincs, hogy hol találhatok ilyet, persze nem valami olcsó kínai poharakra gondoltam, ha valaki tudna segíteni nagyon hálás lennék...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#56547) Janoska26 válasza mufi (#56546) üzenetére


Janoska26
Topikgazda

Árkád Gravír expressz? Ott még egyedivé is tehetik neked ;)

(#56548) dunc


dunc
nagyúr

Üdv szeretnék egy olcsó használt széket ami kényelmes olyan számtech szék jellegűt! :))

(#56549) Ance válasza mufi (#56546) üzenetére


Ance
őstag

A Ferencesek utcájában, a szoláriummal szemben van egy bolt, ahol igazán szép kristálypoharakat lehet venni.

(#56550) fudi2002


fudi2002
veterán

Eladó új, Toshiba utángyártott akku.
Ilyen:
PA3816U-1BAS PA3817U-1BRS PABAS227
PA3818U-1BRS PA3818U-1BRS PABAS117 PABAS178
PABAS228 PABAS229 TS-M305

Ára: 6500 Huf

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.