Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95001) UHHH válasza Exian (#94999) üzenetére


UHHH
senior tag

Kicsit lemaradtam, de az irfanview is tud batch processinget! :)

Más: https://utazas.tesco.hu 25 000 Ft-ig visszakapod a vásárlásod összegét clubcardodra (ha nincs, csinálj előtte ingyen s gyorsan), továbbá 2000 Ft-ot, ha bankkártyával fizeted az összeget. Továbbá plusz 2000 Ft-ot, ha írsz egy privit és elküldöm a kedvezménykód mezőbe írandó e-mail címet!
Röviden: Maximum 29 000 Ft visszajár a vásárlásodból.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#95002) 0xmilan válasza Exian (#94999) üzenetére


0xmilan
addikt

Ja igen, ok jofele szoftvereket gyartanak. Anno a FastStone Image Viewer-t hasznaltam kepnezegetesre a windowsos korszakomban.

(#95003) Exian válasza UHHH (#95001) üzenetére


Exian
őstag

Köszi és tamas.nick neked is.

UHHH: ez a Tescos dolog hogyan működik? Ha pl. van egy 25.000 Ft-os ajánlat, akkor gyakorlatilag ingyen megyek?

[ Szerkesztve ]

(#95004) UHHH válasza Exian (#95003) üzenetére


UHHH
senior tag

Igen, sőt, 29 000 Ft-ot kapsz vissza, ha egy 25 000-est veszel, s kifizeted bankkártyával, meg a kedvezménykuponemail címet is megadod.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#95005) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Sziasztok! Nincs véletlen valakinek elfekvővben ARGB elosztó kábele? A lapon csak egy ARGB van, de kéne 4. Illetve PWM ventihez is kéne. :DDD

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#95006) M_AND_Ms válasza Exian (#94999) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ezt mondtam volna én is, ha előbb olvasom

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#95007) Zewa válasza Exian (#92016) üzenetére


Zewa
senior tag

Szia Ex,
mire jutottatok beltéri ajtó csere fronton?


Panel beltéri ajtókat és bejárati ajtót szeretnék cseréltetni. Albérletbe lesz, nem kell high-end, de a Hi-sec csodánál azért tartósabb megoldást keresek? Tudnátok ajánlani pécsi vállalkozást? (Beszerzés&Beszerelés)


Köszönöm. :R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#95008) Exian válasza Zewa (#95007) üzenetére


Exian
őstag

Beltérit nem cseréltünk még. Bejárati ajtó az Hisec nálunk, nem rossz az, csak célszerű zárat cserélni.

Egy lényeg, de ezt már írtam szerintem párszor, hogy műanyag ajtót nem lehet berakni bejárati ajtónak, hiába rakják sokan.

(#95009) Dluinet válasza Exian (#95008) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A zárt csak grafitozni kell és jó lesz, sok embernek csináltam.
Gyárilag használhatatlan, de hogy még a forgalmazó sem ért hozzá, az gáz.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#95010) Exian válasza Dluinet (#95009) üzenetére


Exian
őstag

Gondolom a grafitpor csak karbantartásilag segít, de a biztonságon nem sokat javít.

(#95011) Dluinet válasza Exian (#95010) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Csodákat művel a Hisec zárakkal.
Miután megcsinálom, fél évig hálálkodnak.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#95012) Exian válasza Dluinet (#95011) üzenetére


Exian
őstag

Mi biztos szerencsések voltunk/vagyunk, második HiSec ajtó van, sosem volt gondom a zárral. Egyik ajtót (előző lakásban) közel 5 évig használtuk, a mostanit másfél éve. Én még nem tapasztaltam gondot. Ám nagy hibát követtem el, én mindig WD40-el fújkáltam, de úgy hallottam azzal tilos, vagyis nagyon nem javasolt. Áttérek én is a grafitozásra.

[ Szerkesztve ]

(#95013) Dluinet válasza Exian (#95012) üzenetére


Dluinet
nagyúr

- zárakba csak grafitpor, az olaj megköti a koszt és a száraz kosz is összeáll
- elég egy grafitceruza meg egy kés
- nem kell sok grafitpor hozzá
ui:
találtam egy leírást is

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#95014) M_AND_Ms válasza Exian (#95012) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nálam a "nagyon menő" Abus zárbetétben akadozik a kulcs a bedugáskor, míg a sokmillió éves Elzett zárba vígan csusszan befelé...lehet megrafitozom

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#95015) rnrn


rnrn
tag

Otthonfelújítás ügyben a gyakorlatot le tudná írni valaki? Sztem sok mindenkinek hasznos lenne. Biztosan van, aki benne van vagy már túl is rajta... :) Köszi!

(#95016) Ance válasza rnrn (#95015) üzenetére


Ance
őstag

Amit ma felújítanál azt halaszd holnapra, mert az otthonfelújítási támogatás összegével legalább nőttek az árak.

Ha mindenképp kell, akkor az Államkincstár oldala eléggé jó: [link]

(#95017) #TOTTI válasza rnrn (#95015) üzenetére


#TOTTI
őstag

Én túl vagyok, április végén már vissza is kaptam, még korrekt árakon, most minden drágult, de úgy gondolom árcsökkenés sem igen lesz a jövőben.

Amit sokan rosszul értelmeznek, hogy a visszakapott összegnek kell 50-50%-ban anyag és munka díjat tartalmaznia, nem az elköltött összegnek, szóval mehet 1,5m munka és 4,5 anyag, így is vissza kapod a 3-at.

A papírozasa egyszerű, van egy érdemben 3 oldalas nyomtatvány, illetve egy számla összesítő excel, amit én a kormanyablakban adtam le, de online is lehet.

(#95018) emre válasza rnrn (#95015) üzenetére


emre
veterán

Már le van írva: Lakásfelújítás támogatási program (2021)

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#95019) rnrn válasza #TOTTI (#95017) üzenetére


rnrn
tag

Még mielőtt elmélyednék az olvasásban, néhány gyakorlati kérdés:
- be kell-e előzetesen jelenti bárhová is, hogy én most akkor nekifogok ezzek az egésznek...?
- szélses körű felújítást tervezünk, minden esetben szerződést kell kötni a szakkivitelezőkkel?
- anyagszámla szólhat a nevemre is vagy a szakkivitelező veszi meg és nekem továbbszámlázza a szerződésben?
- mennyi időm van erre az egész felújításra, ha az első szerződést megkötötm/számlát megkapom?
Hirtelen ennyi...
Köszi az eddigieket is!

[ Szerkesztve ]

(#95020) Exian válasza rnrn (#95019) üzenetére


Exian
őstag

Kolléganőm most van ebben benne, amire a legjobban figyelni kell, hogy a számlát jól csinálja meg a kivitelező! Neki ebből volt a legnagyobb problémái, nem úgy és nem olyan számla készült, amit elfogadnak! Nagyon nem mindegy, hogyan van elosztva az anyagköltség és munkadíj, úgy kell megcsináltatni a számlát, hogy a legtöbbet tudjad visszaigényelni. Szóval oda kell figyelni. Sajnos a legtöbb melós hó't hülye a számla dolgokhoz, amelyiknek meg könyvelője csinálja, sokszor azok is katasztrofális szinten vannak.

(#95021) Exian


Exian
őstag

Az alábbi előadásokra tudok (korlátozott számban) 2000 Ft-ért jegyet, ha esetleg valakit érdekel:

Szeptember 28. kedd 17:30: Kepes András: „Csillagok nyomában”
Szeptember 29. szerda 19:30: Molnár Piroska-Jordán Tamás: „Kései találkozás”

(#95022) Janoska26


Janoska26
Topikgazda

Hátha kell valakinek ingyen sentinel: [link]

(#95023) hcl válasza Janoska26 (#95022) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Linuxra alapból free :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#95024) rnrn válasza Exian (#95020) üzenetére


rnrn
tag

Köszi Exi!
Kombinálta v.ki esetleg hitellel? Az még gondolom cifrábbá teszi...

(#95025) IO.sys válasza Janoska26 (#95022) üzenetére


IO.sys
őstag

:R

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#95026) Exian


Exian
őstag

Keresek megvételre 4:3-as képarányú 19"-os LCD monitort. De lehet nagyobb, nem 4:3-as újabb típus is, vagy akár régebbi TV, amin van DSUB bemenet vagy HDMI.

(#95027) CPT.Pirk válasza Exian (#95026) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

32-es TV már nagy? Van elfekvőben egy régebbi Philips LCD TV-m, anno monitornak használtam. Természetesen van rajta HDMI (is).

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#95028) Utka válasza CPT.Pirk (#95027) üzenetére


Utka
tag

Mennyit kérsz érte?
(akár privátban is mondhatod.)

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#95029) CPT.Pirk válasza Utka (#95028) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyenlőre Exiannak tartom. Ha ez változna, akkor írok.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#95030) Utka válasza CPT.Pirk (#95029) üzenetére


Utka
tag

Ok, rendben.

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#95031) Ance


Ance
őstag

Sikerült méretet téveszteni, így van egy iPhone 13 Pro Max tokom eladó 3.000-ért. Az új ára az Alzán (ahol vettem) 3.690. Ha nem kell senkinek akkor visszaküldöm, csak így egyszerűbb lenne, ezért olcsóbb. [link] Bontatlan:

(#95032) johnny82


johnny82
őstag

Sziasztok!

Párommal a közeljövőben Pécsre szeretnénk menni 2-3 napra. Tudtok ajánlani valami jó szállást, ahol mondjuk szép a kilátás és jók a tapasztalatok?

Köszi!

(#95033) Ance válasza johnny82 (#95032) üzenetére


Ance
őstag

A Makár tanya hotelben mindig sok vendég szokott lenni. Annyira nem lehet rossz. A kaját nem dicsérik, de Pécsen nem is szállodában ennék.

(#95034) johnny82 válasza Ance (#95033) üzenetére


johnny82
őstag

Gonolom a Hotel Makárra gondolsz, köszi! Jöhet ötlet étteremre is! Vagy, hogy mit érdemes megnézni arrafelé. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#95035) Exian válasza johnny82 (#95034) üzenetére


Exian
őstag

A TV toronyban szép a kilátás tiszta időben és étterem is van, bár nem ajánlom

Ance-el egyet értek, a jó szálloda és a jó kaja nem igen találkozik szerintem sehol egy helyben.

Mi a vendégeinket/partnereinket sokszor a Hotel Árkádiában szoktuk elszállásolni, úgy tudom egész olcsó és a történelmi belváros közepén van a Széchenyi tér felett, kilátás ugyan biztos nincs onnan. Viszont nekem személyes tapasztalatom nincs a hellyel, úgyhogy csak feltételesen ajánlom. De úgy tudom a partnereink nem panaszkodtak még.

[ Szerkesztve ]

(#95036) Ance válasza johnny82 (#95034) üzenetére


Ance
őstag

Ott a környéken gyalog elérhető a Cafe Paulus, mellette a Sörgyar ahol a Pécsi Sörök Boltja, felette az Idrisz Baba türbéje. Útközben az e-bringa parkoló, ha nem akartok kocsival menni. A többi a belváros felé: Balkán Bisztró, Blöff, nEozin Pécs, hegyoldalban Skoko Food. Én hirtelen ezeket ajánlom.

(#95037) TRob1 válasza Ance (#95036) üzenetére


TRob1
veterán

Jó hogy említed a Sörök Boltját!
Ha valakit érdekel:

¤ R'n'R ¤

(#95038) Engineer086


Engineer086
Modder

Sziasztok!
Ha jól tudom, az Elektro55 a Király utcában már nincs nyitva.... :((
Hová érdemes elvinni most Pécsen erősítőt, CD lejátszót javíttatni? (Rémlik, hogy a Kereskedők házában is volt ilyen jellegű üzlet, szervíz)

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#95039) Ance


Ance
őstag

Kaposvárra nem járkál valaki mostanában? Egy fórumtársnak küldenék valamit postaköltség nélkül (kicsi nagyon, az a telefontok). Hogy ne legyen gondja vele én Pécsen belül odaviszem neki, gondolom ő is elmegy érte Kaposváron belül. Köszi!

(#95040) Exian válasza Ance (#95039) üzenetére


Exian
őstag

Ha nem sürgős, én fogok járni arrafele. Hamarosan kell szállítanom kisteherautónyi dolgokat a Balatonra, Kaposváron keresztül. De a pontos dátum még nem ismert. Még egy utolsó dolgot várunk, hogy megérkezzen a telephelyünkre Pécsen, utána lesz a menet. De nem tudom, hogy ez napok, vagy 1-2 hét kérdése. Szóval ha ráér és nem tudja valaki hamarabb vinni és még aktuális lesz a dolog, akkor visszatérhetünk rá.

(#95041) Ance válasza Exian (#95040) üzenetére


Ance
őstag

A fórumtársnak gyorsabban kell. :) Köszi szépen a felajánlást, reméljük lesz gyorsabb. :R

(#95042) CPT.Pirk válasza Engineer086 (#95038) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az sajnos tényleg bezárt... Rózsadombon volt egy szakember aki mindent is meg tudott csinálni, de sajnos elhunyt. Mintha a Rókus utcában lett volna valami szerviz, de nem biztos.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#95043) Utka válasza Engineer086 (#95038) üzenetére


Utka
tag

Felsővámház 12.
72/516-016

Krisztina tér 5., Tel.: 06-30/9473-111,

[ Szerkesztve ]

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#95044) Exian


Exian
őstag

Van véletlenül valakinek Philips TV-khez való PTA01 wifi stickje eladó?

(#95045) emre válasza Ance (#95039) üzenetére


emre
veterán

Holnap délután 4,30 és 5,30 között valószínűleg a CombatZone-ban leszek. (Forrás üzletház)
Ha oda tudod hozni akkor elhozom, aztán megadom a címem hova jöhet érte Kaposváron belül.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#95046) Engineer086 válasza Utka (#95043) üzenetére


Engineer086
Modder

Köszönöm a kontaktokat!

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#95047) samu2062 válasza Engineer086 (#95038) üzenetére


samu2062
aktív tag

Meghalt az úriember sajnos. Nagy veszteség ő is és az üzlete is.

(#95048) Exian válasza samu2062 (#95047) üzenetére


Exian
őstag

:(

Mennyit, de mennyit jártunk át oda a Cipiből csodálni a kütyüket... (sokszor szünetben, vagy óráról ellógva...) Örök emlék.

[ Szerkesztve ]

(#95049) Thomas1


Thomas1
őstag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy univerzális laptop töltőhöz való 2,5 x 0,7 mm-es fejre, mert nekem nincs ekkora méretben.

Asus EEE 1215T netbookhoz való.

Csak a fej is elég lenne, de ha valakinek van nagyon olcsón tápja ilyen kábellel, akkor az is érdekel.

Jövő hét szerda-csütörtökön Pécsen vagyok, akkor el is tudnám hozni.

Köszönöm!

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#95050) Thomas1


Thomas1
őstag

Laptopokhoz csavarokat honnan tudnék szerezni Pécsen?

M2 és M2.5 méretűek kellenének leginkább, változó méretben.

Köszönöm!

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.