Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101001) Ajándékok válasza Ferdzsoo (#101000) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Vigyázz, mert a kandallóból a melegen kívül korom is jön.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#101002) Ferdzsoo válasza Ajándékok (#101001) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Van rajta üvegajró.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#101003) MZsoltee válasza Balu77 (#100998) üzenetére


MZsoltee
veterán

3D nyomtatás? ;)

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#101004) Balu77 válasza MZsoltee (#101003) üzenetére


Balu77
őstag

Nincs 3d nyomtatóm. Meg ez olyan rugós pöcök.
Lehet kivágom, teszek helyére mágnest, pl. hűtőmágnesről lekapom és fémet kap, aztán jótszakát. :)

izé

(#101005) hcl válasza Balu77 (#101004) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Valakit megkérni, akinek van? :) De a mágnes is tök jó, az nem romlik el :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#101006) Ajándékok válasza Ferdzsoo (#101002) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Naiv vagy.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#101007) Dluinet válasza Ferdzsoo (#101002) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Én elengedném a fatüzelést.
Rengeteg kompromisszummal jár és nagyon nem komfortos. Egyedül akkor éri meg vele foglalkozni ha okosabban van a fa beszerezve.
Piaci áron a gázzal van páriban, ha nem drágább , de a fával még sokat is kell foglalkozni. Talán munkanélküliként, sok szabadidővel megéri vele foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#101008) samu2062 válasza Balu77 (#100998) üzenetére


samu2062
aktív tag

Nekem mintha lenne a tárolóban. Este megnézem.

(#101009) Ferdzsoo válasza Dluinet (#101007) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ezek szerint nem jött át.
NEM ezzel szeretnék fűteni. Hangulat szempontjából szeretném használni alkalomszerűen max heti 2x. Mint ahogy írtam is...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#101010) Balu77 válasza samu2062 (#101008) üzenetére


Balu77
őstag

Köszönöm! :R

izé

(#101011) zsolt19900


zsolt19900
őstag

nem értem az "ekézést" nekünk is van Ohra úgynevezett folytonégő kályhánk + gáz is a házban és mi is úgy használjuk, hogy vegyesbe.... teljesen érthető, amit Ferdzsoo mond, teljesen más a filliiiing is és a hőérzet is....

igen nektek is igazatok van, hogy a fával (főleg, ha méterben veszed) akkor hely kell neki, foglalkozni kell vele: feldarabolni és kuglizni és pakolás és be/felhordás.... de szerintem amit Ő mennyiségben említett "konyhakészen" vesz kalodás fát (okés drágább, mint a méterben' vásárolt), de cserébe kevesebb is vele a macera

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#101012) Dluinet válasza Ferdzsoo (#101009) üzenetére


Dluinet
nagyúr

carbo depo
fuvart is intéznek (ha kéred) és hasítva is kérheted a fát, ráadásul le is mérik mérlegen (gépjárművel együtt), nem pedig ránézésre mondanak egy mennyiséget.
Vegyes kemény hasított tűzifa kandalló- vagy kályha-kész méretre hasítva.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#101013) Ferdzsoo válasza Dluinet (#101012) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Köszönöm a tippet!

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#101014) samu2062 válasza Balu77 (#101010) üzenetére


samu2062
aktív tag

Megnéztem, van egy régi számítógép házam, de nem tudom tudsz-e róla hasznosítani valamit. Nem olyan ajtós, mint amit írtak. Esetleg privátban küldök róla képeket, ha gondolod.

(#101015) Balu77 válasza samu2062 (#101014) üzenetére


Balu77
őstag

Képek jöhetnek, hátha van benne hasznosítható, habár úgy néz ki mágnesekkel meg fogom oldani.

izé

(#101016) Gazs


Gazs
tag

ASUS GeForce GTX 1080 Ti ROG Strix OC 11GB GDDR5X 352bit eladó ! [link]

(#101017) Exian


Exian
őstag

Foglalkozik itt valaki laptop szervizeléssel, vagy bárki, akinek szüksége lenne laptop HDD-kre? Jó lenne, ha valaki egyben megszabadítana tőlük.

Van egy pár darabom, úgy 20db. Vegyes méretűek. Valami jó nyomott áron odaadnám, ha egyben elviszi valaki.

(#101018) valentinho


valentinho
aktív tag

Sziasztok! Egy alaplaphibas Samsung A54 tipusu keszülekkel lehet szerintetek valamit kezdeni? Köszi elöre is a tippekert! :R

http://soundcloud.com/tinnyo

(#101019) hcl válasza valentinho (#101018) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

- Megjavítani (nem nehéz szerelni amúgy, legalábbis alaplapcsere szintjén)
- Eladni alkatrésznek
...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#101020) blaca83


blaca83
őstag

Sziasztok!

A gyerkőcnek keresek régi XBOX360-hoz Minecraft játékot.
Akinek lapul esetleg a fiók alján az írjon. :))

Köszönöm :R

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#101021) rnrn


rnrn
tag

Sziasztok! Android telefonról Android tabletre szeretnék képernyőt tükrözni.
Segédapp kell? Van ötletetek? Köszi!

(#101022) rnrn válasza rnrn (#101021) üzenetére


rnrn
tag

ApowerMirror-ral megoldottam, micsoda találmány!

(#101023) Hzsolt11


Hzsolt11
tag

Sziasztok
Tudnátok ajánlani egy boltot Pécsen ahol autóhoz való alapozott tudok vásárolni ?
Válaszokat előre is köszönöm :R :R :R

(#101024) Exian


Exian
őstag

Egy ismerősöm keres valami kicsi, minél olcsóbb kiadó lakást VAGY méginkább Pécs közeli helyen, lakható kisházikóval rendelkező hétvégi házat vagy ilyesmit. Ha esetleg valaki tud az ismerősi körben ilyesmit, jelezzétek! Köszi! Hétvégi telek esetén természetesen a kert szépen karbantartva lenne.

[ Szerkesztve ]

(#101025) Utka válasza Exian (#101024) üzenetére


Utka
tag

Mik az igények?
Méret, ár, hely?
Mikortól?

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#101026) Exian válasza Utka (#101025) üzenetére


Exian
őstag

Igény nincs sok, lakható legyen, nem is állandó életvitelszerű ottlakásra kellene. Egyszobás garzon is már tökéletes.

Elsősorban kertvárosban lenne jó ha lakásról van szó, ha hétvégi ház szerűség akkor pedig Pécstől délre (Keszü, Gyód, Pellérd, Pogány, Harkány vonalban).

(#101027) Bigemperor válasza Bigemperor (#100965) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Jóféle Jordan cipő, áreséssel!: [link]

[ Szerkesztve ]

(#101028) rnrn


rnrn
tag

Eldőlt. Villanyautóra váltjuk egyik autónkat. Leaf 2 mellett döntöttünk.
A lényeg... Eladó a feleségem Honda Civic 1.4 99 LE autója --- 2017-es forg. helyezés, mindössze 69 ezer km, nagyon szép állapotban, mindvégig garázsos volt. Hamarosan teszek majd fel ha.hu-s hirdetést, de addig gondoltam, ide bedobom. Priviben tudtok érdeklődni. Ha az árát szeretném leírni, ötször kellene a Mihály nevet egymás után tenni. :)

(#101029) MZsoltee válasza rnrn (#101028) üzenetére


MZsoltee
veterán

Mi az a használat, ahol ez a csere megtérül?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#101030) 0xmilan válasza MZsoltee (#101029) üzenetére


0xmilan
addikt

A jovo szeptemberi Apple esemenyen Mother Nature szemelyesen koszonetet mond neked, amiert segitesz megmenteni a bolygot!
Octavia Spencer as Mother Nature during the iPhone 15's launch event.

(#101031) Dluinet válasza MZsoltee (#101029) üzenetére


Dluinet
nagyúr

"Mi az a használat, ahol ez a csere megtérül?"
Vezeti az autót, asszem' ez az elsődleges funkciója.
Lehet máshogy használni egy autót?

Ha van otthon napelem, akkor évente félmillió fog csak az üzemanyagon, ha mást nem számolok. 3 év alatt behozza a különbséget.
De ott van még az ingyen parkolás, olcsóbb fenttartás, stb.
Azt sem vettem figyelembe, hogy januártól 700ft/l felett lesz az üzemanyag ára.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#101032) rnrn válasza Dluinet (#101031) üzenetére


rnrn
tag

Köszi, hogy megválaszoltad. Pontosan ez a helyzet.
Évente inkább 1 M marad meg, mert ismét megy a Pécs-Paksozás és igen, van napelem is.

(#101033) a2d2


a2d2
addikt

Ha már elektromos utazás: úgy írták erre a Hopp rollerre hogy első alkalommal kap az ember ingyen kreditet (ez miatt van tele amúgy jelenleg a város rollerezőkkel, ha lefogy a kredit akkor visszavesznek mert 5 perc rollerezés bő 500Ft lesz). Én beregeltem múlt héten, nem kaptam semmi kreditet. Másnap feleségem beregelt az appra és kapott 1000Ft kreditet. Ez most hogy van akkor pontosan? Tudja valaki?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#101034) Exian válasza a2d2 (#101033) üzenetére


Exian
őstag

Az 1000 Ft-os cucchoz volt a rollereken egy külön matrica egy QR kóddal, azzal volt csak az ingyenes próba. A sima regisztrációval nem. Viszont ezeket a matricákat már leszedték a rollerekről, legalábbis én már nem láttam egyiken sem, korábban meg mindegyiken volt. Szerintem rájöttek, hogy már túl sokan regisztráltak úgy.

Nálunk amúgy melóhelynél a rollerek miatt a térkő úgy néz ki, mint egy driftpálya, tele fekete kéreknyomokkal.

[ Szerkesztve ]

(#101035) a2d2 válasza Exian (#101034) üzenetére


a2d2
addikt

Ez jó, ezt egyik cikkben sem írták le.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#101036) krisz768_ válasza Exian (#101034) üzenetére


krisz768_
tag

Nekem megadta qr kód nélkül is, sima regisztrációval.

[ Szerkesztve ]

(#101037) Exian válasza krisz768_ (#101036) üzenetére


Exian
őstag

Aha, akkor ez úgy látszik ilyen összevissza vagy random módon működik, van, akinek megadta, van akinek nem (nekem sem, de a feleségemnek meg igen, bár én a sima regisztrációval csináltam, ő meg a matricás "1000 Ft"-os kóddal, ezért gondoltam, hogy köze lehet hozzá).

[ Szerkesztve ]

(#101038) a2d2 válasza Exian (#101037) üzenetére


a2d2
addikt

Írtam még jópár napja ez ügyben a hopp-nak. Ma jött válasz hogy az sem mindegy hogy helyileg hol voltam mikor letöltöttem az alkalmazást. Ugye egyből GPS hozzáférést kér. Hiába voltam Pécsett a málomi részen, az a szolgáltatási térképen kívül esik már. Feleségem bent a honvéd kórházban regisztrált, ő megkapta.
Azért eléggé gáz hogy ezt sehol nem írták le.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#101039) UHHH


UHHH
senior tag

Sziasztok!
Autómentes nap van, ingyen lehet bárkinek tükebuszozni (sehol sem írja, hogy a forgalmit kellene mutogatni), továbbá a Pécsike is ingyen van.

Az Autómentes Nap egyik fő üzenete a környezetbarát és a fenntartható városi közösségi közlekedés népszerűsítése. 2023. szeptember 22-én, az Autómentes napon a Tüke Busz Zrt. valamennyi járatán díjmentesen biztosítja a közösségi közlekedést Pécs város közigazgatási területén.

PÉCSIKE ingyenes használata Autómentes Napon

2023. szeptember 22-én, pénteken 0 óra és 24 óra között váltott Pécsike 24 órás kerékpárjegyet díjmentesen lehet megváltani. A jegyvásárlás ugyanúgy regisztrációhoz kötött, mint más alkalmakkor, továbbá a rendszer 8.400.-Ft-ot befoglal letétként a felhasználó bankszámláján, amit a jegy érvényességi idejének lejárta után 3 banki napon belül felszabadít. A kölcsönzési díj, tehát a 30 percen túli kerékpározás minden jegy és bérletfajta esetében ezen a napon díjmentes.

[ Szerkesztve ]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#101040) Ance válasza UHHH (#101039) üzenetére


Ance
őstag

Nem vettem észre, mikor reggel álltam az autósorban. :) Gondolom mások is úgy döntöttek, inkább szeretnének időre érkezni és egészben. Ez a két igény kizárja a a busz vagy a pécsike használatát. Egyszer lemértük, hogy a busszal iskolába kb. 40-45 perc lenne gyaloglással a 10 perces (forgalomban ennyi) autóút helyett. Sok sikert, hogy áttérítsenek!

(#101041) UHHH válasza rnrn (#101028) üzenetére


UHHH
senior tag

Szia! A Leafben sajnos nincs aktív AKKU hűtés/fűtés. Ami elég nagy baj, ha a forró betonon rohad órákat, esetleg közben még töltenéd is.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#101042) hcl válasza Ance (#101040) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A fene tudja. Nekem 4km a munkahelyem, bringával gyorsabb, mint autóval.
Autóval ugye
- elsétálok a pékségig, veszek valamit
- el az autóig
- dugó
- parkolok, besétálok a céghez

Bringa
- kijövök a házból, lenti tárolóban a bicikli
- út közben pékség
- cég előtt bringa lerak, besétál

15-20 perc. Egyben vagyok, az elmúlt 1 év 1000km-e után :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#101043) Ance válasza hcl (#101042) üzenetére


Ance
őstag

Emlékeim szerint már nem Pécsen laksz. Úgy könnyű. Ez itt a 2 km bicikliutat 200 kg sárga festékből a gépkocsik rovására utak városa. A másik, hogy az összes bringás 5 km/h-val teker hegyen felfelé.

Nekem a busz az alternatíva: 8 perc a buszmegállóig, 15 perc busz, 10 perc gyalog az iskoláig a gyerekkel, mert bár belváros, közelebb nem megy busz tőlünk. A buszra várakozási időt most nem számoltam.

(#101044) Exian válasza hcl (#101042) üzenetére


Exian
őstag

Én is most tudok végre aktívan, állandó jelleggel rátérni a bicajos munkábamenetelre. Eddig csak hébe-hóba tudtam, amikor egyedül mentem csak (pl nyáron, iskola, óvoda szünetben), mert amúgy kellett vinnem a gyerekeket is iskolába, óvodába. Szerencsére most már olyan korúak lettek mindannyian szeptembertől, hogy önjáróak busszal. Én meg ezt a kemény 1.5 km-t bicajjal 10 percen belül megoldom. Ha meg eső van, akkor esőkabátban gyalog sem nagy tétel. Ráadásul végig bicikli út minőségű járdán tudok menni, ki sem kell mennem főútra egy centimétert sem.

[ Szerkesztve ]

(#101045) hcl válasza Ance (#101043) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Fehérvár is az. Itt is a sima út szélén van sok helyen a bringaút felfestve, vagy a járdára volt - és már régen lekopott :D .

Nekem pont a buszból lett elegem. Az autónál is drágább, és itt 0 a tömegközlekedés Pécshez képest.
Autó meg alapból sem szimpatikus, mármint hogy azért pöfögjek egy csomót, hogy bejusson a hátsóm a melóba? Inkább nem. Bicikli meg ingyen megy, autóval csak ha muszáj.

Mutogatni való hater díszpinty

(#101046) Exian válasza Exian (#101044) üzenetére


Exian
őstag

Elírtam, nem az összes gyerek lett önjáró, csak a két nagyobb, akik a lakástól messzebb járnak iskolába, a két kisebb a lakás mellett 50 méterre lévő iskolába, óvodába járnak, ahova értelemszerűen gyalog visszük őket.

(#101047) Dluinet válasza Exian (#101046) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Azért próbáljatok meg a tömegközlekedést a kicsiknél is. :D

Hihetetlen hogy kertváros (18 éves kor alatt) megvalósítja a 15 perces város koncepcióját.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#101048) Ance válasza hcl (#101045) üzenetére


Ance
őstag

Most voltunk nyáron arra. Sokkal szélesebbek az utak (legalábbis amerre jártunk), hegyet/dombot nem nagyon láttam. Azért ezek sokat segítenek a bringázásnál. :) Ha tömegközlekedésre jó példa kell akkor az Budapest, kisebb városok közül Szeged. Ott nem használunk autót és könnyen eljutunk mindenhova olcsón.

(#101049) Exian válasza Dluinet (#101047) üzenetére


Exian
őstag

Náluk minek? :)

Amúgy lehetne, eszméletlenül vicces, aki ismeri Rózsadombot (itt lakunk), itt vannak a városban az egymáshoz legközelebb lévő buszmegállók. Hihetetlen távolságra képesek voltak rakni. Pl. a posta, és utána a Csipke utcai megálló, NINCS 200 méterre a kettő, konkrétan 150 méter a kettő megálló közti távolság. Ennek mi értelme? :) szóval, vihetném őket egy megállót, 150 méterre.

(#101050) Dluinet válasza Exian (#101049) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Legalább egy buszmegállónyit, hogy hozzászokjanak. ;]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.