Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57651) Bandus99


Bandus99
őstag

Hasznalt auto eladasi szandekkal ti mit tennetek? Mikent szokas mostansag eladni autot?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#57652) Stirlitz


Stirlitz
senior tag

Eladó lenne egy YN565EX Canon rendszervaku. Kb 1200-at villantottam vele (vakus képeim számából következtettek erre.), átlépnék Nikon rendszerre, ezért gondolom eladni. Gyári tartozékai és használati utasítása természetesen hiánytalanul megvannak. Plusz egy fehér színű diffúzor kupak ajándék hozzá. (Ez nem része a gyári készletnek.)
Biztosan kompatibilis az alábbi Canon dSLR vázakkal: 7D, 60D, 50D, 40D, 30D, 5DII, 5D, 1Ds, 1D,1000D, 600D, 550D, 500D, 450D, 400D, 350D Én 400D-vel használtam. Pár napig még csak itt hirdetem, hátha pécsi viszi el. Árra 30 000 Ft.

(#57653) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Sziasztok!

2 napja arra lettem figyelmes hogy motorfék vagy üresjárat eseten valami kegyetlenül kerreg a jobb első kerek felől.
Kerékcsapágy lehet a ludas vagy valami más?
Mi a véleményetek?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#57654) nesa válasza Bandus99 (#57651) üzenetére


nesa
veterán

(#57655) hcl válasza Bandus99 (#57651) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Készülj a hülyékre :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#57656) Stirlitz válasza Bandus99 (#57651) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Facebook-t is bevetheted.

(#57657) freaghill válasza FuckeR19 (#57653) üzenetére


freaghill
őstag

Tudtommal búgó hangot szokott adni, ha csapágy. Milyen kocsi?

(#57658) FuckeR19 válasza freaghill (#57657) üzenetére


FuckeR19
senior tag

F astra

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#57659) freaghill válasza FuckeR19 (#57658) üzenetére


freaghill
őstag

A milyen autót vegyek topikba írj be :K

(#57660) hipó válasza nesa (#57650) üzenetére


hipó
tag

Jó neked, de egyébként sok minden befolyásolhatja a dolgot. Én a patikában vettem, lehetséges, hogy más töménységű is volt. Ráadásul a szintetikus c-vitamin gyorsan kiürül a szervezetből, és lehet, hogy egyszerre bevéve két kanálnyiból kevesebb szívódik fel, mint egy késhegynyiből, amit egész nap fogyaszt az ember.
A testsúly is számíthat, pl én 80 kg vagyok.
Szóval azóta kisebb intenzitással tolom a fehér port, csak amikor eszembe jut, mellette meg több gyümölcsöt eszem : )

(#57661) nesa válasza hipó (#57660) üzenetére


nesa
veterán

En csipkebogyost vettem az agroba es szintetikust a gy tarba mind 2 ugyanugy fogyasztottam.

(#57662) Exian válasza hipó (#57660) üzenetére


Exian
őstag

Ájjj "gyerekek", miért nem természetes(ebb) forrásból szeditek be a C vitamint? :) Persze, tudom, jönnek most majd a közhelyek, hogy "de a mostani zöldségek-gyümölcsök nem tartalmaznak annyi vitamint, ahhoz képest meg drága". Ez oké.

De azért lehet találni olyan zöldséget, gyümölcsöt, ami megfizethető és nagy a C vitamin tartalma. Pl. paprika, csipkebogyó, homoktövis, kiwi. Ami nehezebb inkább, hogy igazán friss, épp megfelelő érettségi szinten lévő zöldséget-gyümölcsöt találjon az ember a boltban-piacon, mert a gond az, hogy főleg a zöldségek nagyon hamar elvesztik a (C és egyéb) vitamintartalmuk nagy részét szobahőmérsékleten.

Én ezért még a panel erkélyen is nevelek minipaprika és koktélparadicsom palántákat, hogy legalább lássák és érezzék a gyerekek, hogy milyen is az igazán friss, élő növényről leszedett paradicsom megkóstolása :)

A paprikát nem adhatom sajnos nekik, mert az méregerős, azt nem a vitamintartalma, hanem az ereje miatt nevelem :) Bődületes termés várható belőle, még sosem volt ennyi erős paprikám.

(#57663) CPT.Pirk válasza Exian (#57662) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én zöld tea port vettem Kínából (porrá őrölt levél, sokkal hatásosabb mint a főzött tea), pár zacskóval. 2-3 pohárral lemegy minden nap, még finom is, azóta közérzet, munkabírás, minden javult. A növényeknek is adok időnként, eléggé látványosan megindulnak tőle, végül is az van benne amit a növény felszívott.
A paprikát meg pokol pista formájában veszem magamhoz. :D

Amúgy én is nevelek erős paprikát, van pár habanero, meg valami hegyes piros ami még annál is erősebb, idehaza 8 tő, melóhelyen 3, nagyszülőknél még vagy 10. Őszre füzért fonhatok majd belőlük. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57664) Exian válasza CPT.Pirk (#57663) üzenetére


Exian
őstag

"Én zöld tea port vettem Kínából"

A zöldteát én is toltam évekig, csak akkor lett gond, amikor kiderült, hogy magasvérnyomásom van. A zöldtea meg ugye köztudottan magas koffeintartalmú, és ráadásul nem olyan, mint a kv-ban lévő koffein, hogy hirtelen hat, gyorsan elmegy a hatása, hanem lassan indul be és tovább tart a hatása, így nekem abba kellett hagynom. De persze lehet, hogy kamu az egész, és nem veszélyes :) Mindenesetre most a kv adagot is megfeleztem, meg sokszor teljesen el is hagyom.

(#57665) CPT.Pirk válasza Exian (#57664) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Koffein van benne (annak a mértékéről eltérő adatokat találni), de van mellette még 2 másik hasonló hatású anyag is. Egyébként igen, nem olyan löket jelleggel hat, mint egy kv, de cukrot sem viszel be vele.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57666) air válasza Bandus99 (#57651) üzenetére


air
nagyúr

Csak nem eladod a Seatot?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#57667) Exian


Exian
őstag

EMBEREK, NAGYON FONTOS! Régen kerestem valamit ennyire sürgősen, nagyon nagyon fontos, hogy találjak hamar:

Kellene 1db 5V, 750-1000mAh közötti tápegység, ami azt jelenti, hogy lehet az egy hagyományos, régi telefontöltő is. Nekem csak a bele kell, csatlakozó, kábel teljesen lényegtelen. Egy speckó számítógépbe kell tápegységnek, hogy legyen 5V. Meghalt az egyik ilyen gépünkben ez a kis táp, ami már eleve szintén egy talán Samsung töltőből lett kioperálva. 2 évig bírta.

Lécci lécci túrjátok a fiókokat, hátha előbukkan régi telefontöltő vagy ilyesmi :)

[ Szerkesztve ]

(#57668) dunc válasza Exian (#57667) üzenetére


dunc
nagyúr

Ilyen van a kezembe. sony ericsson
input 100-240 vac 100 ma 50-60 hz
output 4.9 vdc 450 ma

[ Szerkesztve ]

(#57669) Exian válasza dunc (#57668) üzenetére


Exian
őstag

Köszi, olyan van nekem vagy 5db, de valószínűleg gyenge lenne, meg sem próbálom, mert az eszköz, ami rá van kötve, 850mAh-t igényel, szerintem hamar elfüstölne a 450-es táp.

De közben van remény, találtam egy eredetileg HTC telefonhoz való töltőt, 5V-1A :)

[ Szerkesztve ]

(#57670) dunc válasza Exian (#57669) üzenetére


dunc
nagyúr

igen tudtam, kevés volna :-(

(#57671) hcl válasza Exian (#57669) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha 2 év alatt meghalt, akkor az 1A is kevés. Van 2A-es 5V-os töltőm, ha kell, holnap melóidőben oda tudom adni. Esetleg ma este 5 és 7 között Uránban.

Mutogatni való hater díszpinty

(#57672) Exian válasza hcl (#57671) üzenetére


Exian
őstag

Igen, valószinűleg a HDD, merthogy egy merevlemez ment róla, néha felvett nagyobb delejt is és kinyirta, de lehet, hogy nem ettől szállt el. Eleve egy ezerszáz éves táp volt, évekig töltött telefont, szóval nem nagy kár érte és nem szidhatom, mert bőven kilett használva :) Nemhiszem, hogy ezeket a kis icikepicike tápokat nonstop, full terheléses üzemre tervezték. Ahhoz képest remekül birta.

Egyébként ami meghalt táp, az nem is volt 1A sem, azt hiszem 750ma volt, a HDD meg >850et benyel.

[ Szerkesztve ]

(#57673) hcl válasza Exian (#57672) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor nem feltétllen kell 2A-es, de nem baj ha több kraft van. Kell, kijössz érte?

Mutogatni való hater díszpinty

(#57674) NGA


NGA
addikt

Lehet kapni valami ehhez nagyon hasonló 220V-os kábelt? Mennyezetre szeretném felragasztani:

[ Szerkesztve ]

(#57675) Bandus99 válasza air (#57666) üzenetére


Bandus99
őstag

De igen ez a terv, csak meg meg kell almodni, hogy mennyi a realitas.

Azt tudom mennyit szeretnek erte, de azt nem, hogy mi a realitas.

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#57676) Dluinet válasza Bandus99 (#57675) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az ár attól függ, hogy árulni vagy eladni akarod

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#57677) Bandus99 válasza Dluinet (#57676) üzenetére


Bandus99
őstag

Kosszi, ezt mar olvastam mashol is, de ettol meg nem tudom, hogy mi az az ar amennyiert eladni is lehet es utolag megsem verem a fejem a falba, hogy uh ennyiert kar volt.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#57678) NGA válasza Bandus99 (#57677) üzenetére


NGA
addikt

Én mindig megnézem a hasznaltautón a hasonlókat, és az alá lövöm be 5-10%-al.

(#57679) Exian


Exian
őstag

Villanyászathoz értőkhöz kérdés:

Olyan lakásba költözünk, ahol csak a fürdőben és a konyhában vannak földelt konnektorok, a szobákban nincs. Mennyire nagy gáz ez? A legtöbb cucc persze eleve sima dugvillás, nem földelt csatlakozóval, de azért vannak dolgok, amiken gyárilag földelt dugasz van, pl: porszívó, asztali számítógép, laptop töltője.

Ha ezeket a dolgokat sima konnektorban használom, lehet nagy baj? Azon kívül, hogy zárlat esetén agyoncsaphat?!?! :O

(#57680) Dluinet válasza Exian (#57679) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mivel ott csak nullát használják földnek (nullázás), ezért nyugodtan rakhatsz fel földelt konnektor és a földhöz a nullát kell bekötni

előbb villanyszerelővel nézesd meg, hogy tényleg így van, messziről senki nem mondja meg neked

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#57681) Exian válasza Dluinet (#57680) üzenetére


Exian
őstag

Ahhhhha, kössz a tippet, átugrok úgyis mindjárt a villanyász kollégákhoz a műhelybe, megkérdezem :)

(#57682) Silenzio


Silenzio
addikt

iPhone 5 fekete független 64 GB Pécsen érdekel valakit?

Beszámítok: Windowsos ill. Androidos tablet (pl. Asus T100, Lenovo Miix 2), iPad érdekel cserébe, valamint Sony QX10 kamerát számolok be, ha van valakinek elfekvőben.

Androidos telefon is érdekel, 4G, NFC, KitKat előny, minimum 16 GB Rom legyen. Priviben keressetek, ha valakinek szimpi.

kp orientált a dolog, így iPad Aireket meg Sony Z2-ket nem kérek, köszi, a fontos, hogy legyen kp belőle.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#57683) FuckeR19 válasza Silenzio (#57682) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Kíváncsiság kép megkérdezhetem hogy milyn állapotban van és mennyi lenne a KP-s ára?
Ugyan ilyen telóm van és nagyon gondolkodom a cserén...

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#57684) Exian válasza Exian (#57681) üzenetére


Exian
őstag

Na megkérdeztem villanyász kollégát, azt mondta az a megoldás szabálytalan :) Viszont szerinte nem kell foglalkozni vele, melegpadlós lakás (így mondta), így nincs nagy jelentősége, illetve azt mondta, hogy van spéci, kismegszakítós konnektor, rakjak olyat oda, ahol kényes dolgot akarok használni. Pár ezres egy ilyan konnektor.

(#57685) air válasza Exian (#57684) üzenetére


air
nagyúr

Szabálytalan, persze. Mert ő valószínűleg még soha nem csinált ilyet. :P Az uránvárosi, '70-es, '80-as években épült panelek mind ilyenek. Akkoriban még nem volt szabálytalan. A lényeg az, hogy egy szakemberrel méresd ki, esetleg tegyetek fel egy fi-relét - de ez nem létszükség.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#57686) Dluinet válasza air (#57685) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nullázásnál nem lehet betenni fi relét,

a többiben mind igazad van

"'70-es, '80-as években épült panelek mind ilyenek" így kb az összes

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#57687) Silenzio válasza FuckeR19 (#57683) üzenetére


Silenzio
addikt

1-2 gombostűfejnyi kopás van rajta, műszaki állapota kiváló. 110-re tartom, 100-ért van vevő jelenleg.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#57688) air válasza Dluinet (#57686) üzenetére


air
nagyúr

Nem tudom, nem vagyok szakember. Nekem is úgy javasolták, de mi nem csináltattuk meg. Aztán egy másik villanyász azt mondta, hogy felesleges. Azt egyik sem mondta, hogy tilos, de készséggel elhiszem.
A Rózsadombon és Szellemvárosban utolsónak épített panelek 80-as évek végén, 90-es évek elején épültek, azok már nem ilyenek. Tehát nem az összes, de azért elég sok.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#57689) Dluinet válasza air (#57688) üzenetére


Dluinet
nagyúr

fi relé csak tökéletesen különválasztott földelésnél működik
ha csak a földelést és a nullát összeérintem, már levág

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#57690) saiyajin


saiyajin
senior tag

Létezik halandók számára is elérhető olyan videó kezelő program, amivel esetleg egy dashboard camera felvételén lehet picit javítani vagy egy távolban elhaladó autó rendszámát kivenni? Vagy ez csak a CSI-ban létezik?

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#57691) Exian válasza saiyajin (#57690) üzenetére


Exian
őstag

Ehhez inkább képszerkesztő program kell, nem is annyira videós program. Kivágsz egy képetkockát, amin "látszik" a rendszám és megpróbálod nagyítani, meg ezt-azt próbálgatni rajta...

[ Szerkesztve ]

(#57692) CPT.Pirk válasza saiyajin (#57690) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ahogy Exian mondja, kulcs képkockákra kell bontani a videót (pl. Virtualdub tud ilyet, ha megbirkózik a kamera kódolásával), majd a képkockát lehet egy kicsit élesíteni, mondjuk az IrfanView progi sharpen funkciójával. Csodát persze ne várj, ha csak egy mosott flekk a rendszám a képen, azt nem fogod tudni kibogarászni.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57693) 0xmilan válasza saiyajin (#57690) üzenetére


0xmilan
addikt

Mesterségesen nem lehet odarakni azt, ami nincs ott. A digitális nagyítás csak ront a minőségen. Ha félig-meddig olvasható a szöveg, akkor lehet rajta segíteni élesítéssel, kontraszt növeléssel pl. photoshopban.

(#57694) Dluinet válasza saiyajin (#57690) üzenetére


Dluinet
nagyúr

csak CSI
olyan rossz félbontásúak a videók, hogy ha nem látszik akkor szinte lehetetlen

küld át a videot és írd meg, hogy mit szeretnél látni

PhotoShopban kiélesítem neked, aztán meglátjuk

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#57695) dunc


dunc
nagyúr

Eladó egy hetes Canon MG3550 Multifunkciós nyomtató!

Van hozzá pluszba egy bontatlan CL 541 XL színes patron is!
Bolti állapot számla, gar. Edigitálos vásárlás!

(#57696) Exian


Exian
őstag

Egy kérdés: tud úgy valaki vásárolni-rendelni Telekomnál bármit is, hogy nem kérnek igazolványt? Egy ismerősömmel esett meg, hogy kapott egy csekket egy igen combos összegről a telekomtól (~240.000 Ft). Viszont: ő nem vett-rendelt semmit. Ami még érdekes: a neve ugyan stimmel, de sem a cím, sem a falu! neve nem stimmel! :D A postás mégis elvitte neki, mivel a másik, címzett faluban nincs olyan nevű ember még egy, viszont tudja, hogy a másikban ott lakik. Így hát elvitte neki. Szomszédos falvak, ismer mindenki mindenkit. A postás meg ugye pláne, az azt is tudja, hogy ki mit reggelizett aznap.

Ja, a lényeget majd' elfelejtettem: folyamatosan jöttek a csekkek, kisebb összegekről, a 240ezres már a behajtó cégtől jött! Ekkora kezdett el foglalkozni a dologgal, előtte nem... mivel ő nem rendelt semmit és nincs is Telekomos előfizetése semmilyen. Így a postás hozta, ő meg mindig szépen kukábadobta... de a behajtós csekktől már megijedt :) Ja, és azzal együtt jött is egy rendőrségi beidézéses levél is...

Mire számíthat?

[ Szerkesztve ]

(#57697) Ance válasza Exian (#57696) üzenetére


Ance
őstag

Ezt imádom. Az első csekk nem zavarta, a második sem stb., most meg aztán baj van. Persze kukába dobni könnyebb, mint gondolkozni. Egyébként valószínű nem lesz semmi, mert gondolom majd tisztázza a dolgot, csak így sokkal több időbe fog kerülni neki, mintha az első csekk után utánajárt volna a dolognak. A rendőrség tanúként, vagy gyanúsítottként idézte? Mert az úgy nagyjából nem mindegy.

(#57698) Exian válasza Ance (#57697) üzenetére


Exian
őstag

Igen, én is ezt kérdeztem rögtön, hogy miért nem ment az első, téves csekknél kideríteni, hogy mi van? Én a postás fejére is rákoppintenék egy cseppet, hogy mégis milyen eljárás az, hogy folyamatosan kivisz olyan levelet, amit nem is oda kellett volna vinnie. Ha meg a megadott faluban, megadott címen nincs olyan nevű egyén (ahogyan nincs is), úgy akkor neki visszakellett volna vinnie a postára és jelezni, hogy a címzett ismeretlen.

Amúgy nem tudni semmit, nincs semmi írva a beidézésben. Még az sem teljesen 100%, hogy a két dolog összefügg. Csak sejthető.

Szerintem mint tanút idézték be, mert lehet, hogy azóta elkapták az illetőt vagy csak keresik, mert lehet, hogy másokkal is eljátszotta ezt. De hogy hogyan?!?!

Ezt kérdezem még egyszer: hogyan lehet bármit is szerződni-venni Telekomnál, hogy nem kérnek igazolványt? Vagy tényleg nem kérnek? Bemondhatok bármilyen számlázási címet-nevet? Kötve hiszem. Szóval nagyon érdekes az ügy :)

Azt meg végképp nem értem, hogy akkor az a valaki miért egy létező, amúgy elég ritka nevet adott meg, aki valóban lakik a szomszéd faluban? Totál nem értem...

[ Szerkesztve ]

(#57699) chungee válasza Exian (#57698) üzenetére


chungee
addikt

Online webshop rendelésnél az igazolvány+lakcím rublikába bármit írhatsz. Én nem éltem vissza vele. A sajátomat írtam be.

(#57700) Exian válasza chungee (#57699) üzenetére


Exian
őstag

Hát akkor az kemény. És oké... de akkor hogyan kapta meg ténylegesen a cuccot az illető? Hiszen akkor kiszállításnál szintén nem stimmelt a cím+község és az ismerősömnek kellett volna megkapnia a címére, ahogyan a csekkeket is. Ha pedig lerendeli egy PikkPakk pontra vagy bármi ilyesmi, ott viszont határozottan tudom, hogy tőlem kértek személyit. Legalábbis úgy emlékszem. Vagy csak a kinyomtatott, visszaigazoló papírt? :F Már nem emlékszem tisztán, de mintha kellett volna lakcímkártyát adnom, amikor így rendeltem le T-Mobiletól telefont Tescoban lévő újságoshoz.

Továbbá azt sem értem még mindig, hogy ha címet+községet kamura írta be, akkor miért írt be egy létező nevet, akit ismernie is kell, hiszen ritka név és tudnia kellett, hogy a szomszéd faluban lakik.

Na mindegy, egyelőre rejtély, majd meglátjuk, mi lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.