Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89001) blaca83


blaca83
őstag

Sziasztok!

Lenne egy internettel kapcsolatos kérdésem. :DDD

A feleségem szeretett volna a Facebook-on keresztül egy Lengyel személytől dekorációs eszközöket venni.
Most már többedszer jártunk úgy, hogy az ember jelzi a Face-en, hogy hamarosan kitteszi a "portékát" az oldalán és aki először foglalja azé lesz.
A gép elé ülve nyomkodtuk az F5-öt és szinte egyből írtunk rá, erre mire megjelenik már 2-en vagy 3-an beelőztek.

Ma este telefonról próbálta, de 30mp alatt megint 2 válasz előbb ott volt.
Hogyan lehetne gyorsítani még a dolgon? :F

Van ötletetek? :U :F

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#89002) Exian válasza IO.sys (#88998) üzenetére


Exian
őstag

Köszi!

Mondjuk szívesebben maradnék a hagyományos vonalnál, hogy normál hangfalak és normál erősítő. Ugyanakkor amit ajánlottál, az elég olcsó újonnan is, végül is ha a hangja megfelelő, akkor jó lehet.

(#89003) IO.sys válasza Exian (#89002) üzenetére


IO.sys
őstag

A megfelelőnél azért jobb. :)

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#89004) Engineer086 válasza Exian (#89002) üzenetére


Engineer086
Modder

Jófogás, Vatera, Marketplace, Hardverapró, AVX, és még sok más oldalon érdemes nézelődni hangcuccokat. Ha nem az a cél, hogy valami szóljon a háttérben, akkor érdemes elmenni pár helyre és meghallgatni adott rendszereket, hogy megtudd, mire is van szükséged.

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#89005) Sir Riccio válasza Ance (#88999) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Pont az a lényeg, hogy kb. feküdjön benne és a menetiránynak háttal, csak a meglévő hordozót kb. kinőtte. :)

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#89006) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

Sziasztok!

A városban hol érdemes még csaptelepek után nézni Szatmári, Barta és Csofémen kívül? Grohe kellene, de a fenti boltokban 3-4 hetes rendelési időt mondtak.

(#89007) Aby_2014 válasza tamas.nick (#89006) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Csempediszkont... úgy tudom ott is értékesítenek GROHE -t.

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#89008) Ance válasza tamas.nick (#89006) üzenetére


Ance
őstag

Praktiker is árul Grohe-t és kuponnapokon 20%-kal csökkentve el lehet hozni. Én az összeset úgy vettem.

(#89009) CPT.Pirk válasza Exian (#88996) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Inkább válogasd össze... Ez alapján gondolom nem 5.1-et szeretnél, a nagy házimozi erősítők úgy is többnyire kerülendőek zenére a DSP-zés meg az integrált végfok miatt. Erősítőnek pl. egy Onkyo-val nem lősz mellé, egy Normdende-t is nyugodtan merek ajánlani.
Hangfalakat nehéz így látatlanban, ki tudja mit szeretenél, magas keskeny vagy kissebb de szélesebb példányokat, egy Magnat, vagy Jamo pl. jó választás. Nem vagyok Sony párti, de volt szerencsém egy pár zárt dobozos Sony-hoz méretes mélyekkel, na az eléggé ott volt minden téren.
Jelforrásnak meg remélem tisztességes hangkártyában gondolkodsz és nem ilyen Audigy / X-Fi cuccokban, vagy alaplapi hangkeltőben. Tudom javasolni az Asus Xonar kártyákat.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#89010) Ance válasza Exian (#88996) üzenetére


Ance
őstag

Mond meg mennyi pénzt szánnál rá, meg milyet (2.0, 2.1, 5.1 stb) és segítek. Mostanában csak egy mélynyomóm lesz eladó, úgyhogy nyugi nem akarom rádsózni a cuccomat. :D

(#89011) blaca83 válasza blaca83 (#89001) üzenetére


blaca83
őstag

Erre nincs ötlete senkinek? :N

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#89012) IO.sys


IO.sys
őstag

Nekem SMSL Sanskrit 10th DAC-om és Loxjie P20 csövesem fog menni, ha meglesz a csere.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#89013) CPT.Pirk válasza blaca83 (#89011) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem is hallottam még ilyesmiről... De esetleg reklámblokkoló kicsit segíthet az oldaltöltési sebességen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#89014) IO.sys válasza blaca83 (#89011) üzenetére


IO.sys
őstag

Az itteni szerverek annyival később frissülnek talán? :F

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#89015) Ance válasza blaca83 (#89011) üzenetére


Ance
őstag

Valószínűleg aki előtted leüti, az már használ valamit, így onnantól ugyanolyan mázli lesz. Feltehetően jobban is ért hozzá (bocs), hiszen hosszú idő óta ezzel foglalkozik. Ha pedig közelebb lakik a szerverhez, mint te, akkor végképp semmi esélyed. Az aliexpressen is sokan próbálkoztak már a 0,1 dolláros ajánlatok leütésével, de a kínaiak mindig nyernek. :)

Ajánlott film a témában: [link]

(#89016) Exian válasza CPT.Pirk (#89009) üzenetére


Exian
őstag

Nem kell 5.1. Nem filmezéshez kell, normál sztereó zenehallgatáshoz. Igen, hangkártyám az Xonar van évek óta. Csak nincs hangcucc, fülessel használom, de hamarosan költözködünk és az új lakásba szeretnék már valamit.

Igazából funkciók tekintetében nagyon alap erősítő is megfelelne, hangfalból sem kell csicsa, csak jól (szépen, nem hangosan) szóljon.

Pécsen van még hifi bizományi? Régen volt a Király utca búza tér felőli végén, de gondolom az már rég nem üzemel. Csak mert ha lenne ilyen bolt, ott talán van lehetőség próbára.

[ Szerkesztve ]

(#89017) blaca83


blaca83
őstag

Köszi mindenkinek, én is a két ország közötti szerver különbségre gondoltam.

@Ance:
Nem hiszem,hogy bárki trükközne mert nem olyan jellegű a portékájuk, hogy erre ráálljon bárki is. :N

Azért gondoltam, hátha van valami ötletetek proxy használatával vagy bármivel... :)

@CPT.Pirk:
A reklám blokkolót még megpróbálom.

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#89018) CPT.Pirk válasza Exian (#89016) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Van, a Hungária utcában több is, kicsit maffia jelleggel. De van egy ilyen bizományi ott is, ahol mondod. Én mondjuk inkább a vásárban szedtem össze a cuccaimat, olcsóbb. Ma is vettem ott egy karcsú kialakítású Onkyo sztereó erősítőt magmanak, mert szintén költözés előtt állok, és a leendő kis szobába is kell valami, nem csak a nagyba ahol épített csöves erősítő lesz a csöves lemezjátszó előersőítővel és a direkt hajtású lemezjátszóval. :)

Álltalános jótanácsként azt tudom mondani, hogy sztereó erősítőben csak olyat nézz, aminél felülről benézve a hűtőbordán 4 tranzisztor látható. Bár léteznek jó IC-s végfokkal megépített integrált erősítők, az a ritkább.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#89019) nesa


nesa
veterán

Keresek 1db 5x108 as lemezfelnit 63,3 vagy nagyobb agyméretél, kb mindegy milyen rozsdás vagy ütött.

(#89020) Engineer086 válasza Exian (#89016) üzenetére


Engineer086
Modder

Képzeld, az öreg még mindig dolgozik a Király utcában, nemrég vittem hozzá az erősítőmet javíttatni :) Érdemes benézni hozzá, kincsek vannak nála.

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#89021) samu2062 válasza Engineer086 (#89020) üzenetére


samu2062
aktív tag

Megerősítem.
Nem rég hangszórót javíttattam vele, amiről írtam is itt.
Az üzlet még mindig olyan szinten tele van (szó szerint) hi-fi cuccokkal, hogy az embernek megfájdul a szíve, ha bemegy.

(#89022) IO.sys válasza samu2062 (#89021) üzenetére


IO.sys
őstag

Az az a bolt, ami állandóan zárva van, és a kirakatból vigyorog rám a Denon deck többek közt?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#89023) Exian válasza Engineer086 (#89020) üzenetére


Exian
őstag

Eszembe is jutott a bolt neve: Elektro 55, pedig utoljára valamikor 98-99 körül jártam bent, amikor még a Cipibe jártam és sokszor átugrottunk nyálatcsorgatni :)

Na, egyszer benézek, hátha ott találom meg álmaim netovábbját.

(#89024) Aby_2014 válasza Exian (#89023) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Éljenek az iparisták :) '95-'99 infó tagozaton (D osztály) végeztem.

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#89025) Paqito


Paqito
senior tag

Üdv!

Érdekel valakit - a bolti árnál jóval kedvezőbben!!! - egy új Eredeti HP 13X (Q2613X) toner? [link] A linkelt oldalon a bal oldali cucc az.
A toner téves vásárlás "eredménye", a használt készülékhez sajnos nem kompatibilis. Privát üzenetben mindent meg tudunk beszélni.

[ Szerkesztve ]

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#89026) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Vegyetek Ugreen usb-s töltőfeje(ke)t, mer' az jó. :) [link]

(#89027) CPT.Pirk válasza Bigemperor (#89026) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jó cuccokat csinál a ugreen, van már pár cuccom tőlük. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#89028) Bigemperor válasza CPT.Pirk (#89027) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Adom, megbízható és jó minőség. Nekem is van több cuccom, ezeket is berendeltem régebben, de közben jött még pár, úgyhogy bontatlanul itt maradtak.

(#89029) Engineer086


Engineer086
Modder

Még mindig eladó egyedileg átalakított PowerMac G5 házam:
[link]

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#89030) samu2062 válasza IO.sys (#89022) üzenetére


samu2062
aktív tag

Az, igen.
Ahogy Exian is írta, Elektro55 a neve.
Nincs állandóan zárva, csak szűkös a nyitvatartása. Délután 14 és 17 óra között van nyitva. A nap többi részében dolgozik szerintem. Elég sok melója szokott lenni.

(#89031) newwave0507


newwave0507
tag

Sziasztok!

Lenne nálam 4x1GB DDR3 1333mhz KINGMAX FLFD45F-B8KL9 4K a 4 darab együtt.

[ Szerkesztve ]

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#89032) Birsmann


Birsmann
tag

Sziasztok!

Hátha van itt, akit érdekel: lemezfelni garnitúra (Opel dísztárcsákkal) eladó.
Méret: 6,5 J x 16 H2 ET37
Osztókör: 5x110

https://www.jofogas.hu/vi/101047312.htm

Átvétel Pécsváradon / Pécsett, vagy bárhol a környéken.

(#89033) Exian


Exian
őstag

Sima magnókazettát lehet még venni valahol? :)

Esetleg vennék használtat is, ami még nem volt ezerszer használva.

Van egy régi, de "csúcskategóriás" magnó deck-em, amit szeretnék életrekelteni és néha csinálnék egy kis nosztalgia zenehallgatást. Mert MP3, meg FLAC ide vagy oda, a bakelitnek meg a szalagos zenehallgatásnak LELKE VAN! :DDD Lemezjátszó már van (igaz az ilyen antik kategória, nem minőségi, HIFI zenehallgatáshoz való), DECK is van, a nemrég emlegetett erősítővásárlás van még hátra, no meg némi hangfal kell még, ami van, az kicsi lesz.

Szóval, vevő lennék jó minőségű, még használható kazettára, de érdekelne bolt Pécsen, ahol lehet még kapni új kazettát.

(#89034) IO.sys válasza Exian (#89033) üzenetére


IO.sys
őstag

Meglepődnél, hogy mennyi helyen, pl. Tesco. De komolyabb fajta bontatlan kazik vannak fent a hi-fi józan áron nevű fb csoportban is.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#89035) CPT.Pirk válasza Exian (#89033) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kiskoromban felénekeltem a Maja a méhecskét kazettára. Ha gondolod a tied lehet, lehet vele tesztelni a cuccot. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#89036) Petya1981


Petya1981
tag

Sziasztok!

Egy Honor 8 telefon mikrofon ill akku cseréjével hová fordulnátok Pécsett?
Nem az ár inkább a minőségi munka lenne fontosabb.
Köszönettel
Petya

SZERETEM A NYUSZIFÜLET

(#89037) plaszy


plaszy
őstag

Sziasztok!

Ha egy laptop képe kezd úgymond beégni, akkor az tuti cserés, ugye?

Vagy érdemes VGA drivert, op. rendszert újratenni vagy esetleg más ötlet?

De újraindítás után megszűnik, amíg valamit el nem indítok.

Köszi

[Kép]

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#89038) IO.sys


IO.sys
őstag

Egyrészt nem értem, mi ez, másrészt ilyen nincs... Volt ennek valami előzménye?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#89039) lacib válasza Petya1981 (#89036) üzenetére


lacib
tag

[link] Pepemobil?

Nokia1611- Nokia3330- Sie Me45- Sie M65- SE C702- ZTE Blade- ZTE GrandXIn-Huawei G620s-Lumia 735-Xiaomi RN4

(#89040) hcl válasza plaszy (#89037) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem, ez az LCD panel hibája, ez csere.
Veszel ebay-ről kijelzőt, szétpattintod, cseréled.

@Cpt Pirk : How about no :D

@Exian : Van rakás régi műsoros és talán üres kazim is, ha kell, és fizeted a postát, valami minimál áron a tiéd :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#89041) plaszy válasza hcl (#89040) üzenetére


plaszy
őstag

Köszi szépen. Ez volt benne:

[Kép]

Ilyet keressek akkor, ugye?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#89042) hcl válasza plaszy (#89041) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen.
Én mondjuk inkább ki szoktam venni a LCD mielőtt rendelek, mert egyes gyártók bármire is képesek :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#89043) Petya1981 válasza lacib (#89039) üzenetére


Petya1981
tag

Köszönöm :R

SZERETEM A NYUSZIFÜLET

(#89044) DajaPécs


DajaPécs
csendes tag

Sziasztok!
Motorra keresek egy kedves ismerősömnek GPS nyomkövetőt, biztonsági óvintézkedés gyanánt. Van valakinek tapasztalata ilyesmivel?

(#89045) moriak válasza DajaPécs (#89044) üzenetére


moriak
tag

Szia,
Robogóban Sentinelt használok: link
Alapvetően nem volt rá éles helyzetben szükség, de megnyugvást ad, hogy mindig rá tudok nézni.

(#89046) Exian válasza DajaPécs (#89044) üzenetére


Exian
őstag

Vannak erre kész cuccok is, de lehet házibarkács is, én mobiltelefonból kreáltam ilyet, igaz, nem motorhoz, de a lényeg ugyan az: ha elmozdítják, hívja a beprogramozott számot. Így követhető, sőt, ha felveszem a hívást, akkor még hallani is lehet, hogy mit tárgyalnak a közelben. Picike telefont fogtam be erre, én bicajhoz akarom majd még használni. nyereg alatt elfér. Motorban még több az elrejtési lehetőség.

De persze egy gyári cucc valószínűleg jobb és egész olcsón vannak megoldások. De hogy melyik jó, azt passzolom, én csak a saját cuccomat használtam. De ahogy nézegettem, már 10e alatt vannak SIM kártyás apró cuccok, de az akkuidőt nem tudom.

Most épp fejlesztés alatt áll az enyém, darabokra szedve. Én azért választottam saját megoldást, mert egyrészt ingyen volt (volt hozzá megfelelő telefononom, aminek az akkuideje akár 2 hét is), meg szeretek barkácsolni :) Most egy kis napelem panel hozzáépítése a terv, hogy ne kelljen folyton akkut cserélni/tölteni otthon (olyan helyen használom, ahol nincs áram).

(#89047) DajaPécs válasza moriak (#89045) üzenetére


DajaPécs
csendes tag

Köszönöm mindenképp ránézek.

Exian jó megoldás részedről ez is. :) Én nekem új ez a téma, lehet nem kezdenék most bele egyedi megoldásba. Gyári dolgokban gondolkozom, van pár ilyen kütyü csak kérdés mennyire működőképes. :D

(#89048) PRDZsolesz válasza DajaPécs (#89044) üzenetére


PRDZsolesz
aktív tag

Szia!

A pécsi Shoxban van Monimoto, nyugodtan keress rá. Mozgásérzékelős, SIM kártyás, GPS-es történet. A monimoto.hu-n van leírás, Pécsen pedig van raktáron a boltban, csak ajánlani tudom.

(#89049) DajaPécs válasza PRDZsolesz (#89048) üzenetére


DajaPécs
csendes tag

Hálás köszönet az infókért! :)

(#89050) Exian


Exian
őstag

Beindult a HIFI mánia :D

Van-é valakinek VK 4302 hangszedője (tű)?

Ilyen komplett is érdekel, de az is jó, ha csak ilyenje van valakinek.

Szokásos kérdés: Pécsen lehet még boltban venni ilyesmit valahol?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.